De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij l\. personeel Brandweer gegriefd over de term iibrandweerkolder" en iiamusementsbedrijr Nieuws uit Zeeland geschoold en ongeschoold Nieuwe Tonge Stellendam Ooitgensplaat Sommelsdijlc-Middelharnis Herkingen [Dlir. V. d. Spaan nam de gewraakte ^woorden niet terug Jaargang GEMEENTERAAD MELISSANT Plaatselijk Nieuws In memoriam dhr. M. Peekstok te Sommelsdijk Centrale Telling Middelharnis vraagt op dinsdag 22 januari in Café Schipper op woensdag 23 januari in Café Kaashoek op vrijdag 25 januari in Hotel Hobbel op maandag 28 januari in Hotel Spee op dinsdag 29 jan. in café „Huize Gezelligheid" Dinsdag 22 januari 1957 No. 2566 UW5 PKINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 18702017 Giro 167930 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VÜOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschiint tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bü contract speciaal tariel Zoals onze lezers en lezeressen want de laatsten lezen toch ook de raads- verslagen? zich zullen herinneren is vlak voor de Jaarwisseling te Mells- feant een raadsvergadering gehouden, waarin de heer v. d. Spaan minder hiooie woorden heeft gebezigd t.o.v. de brandweer in het algemeen en het corps |er plaatse Het ging toen om een verzoek van de vereniging van Flakkeese brandweercommandanten, dat van gemeentewege gelden zouden worden ge doteerd, om „uitgaansuniformen" voor de manschappen aan te schaffen. Dhr. y. d. Spaan bezigde toen de woorden „brandweerkolder" en ,,amusementsbe- gjijf" waardoor het corps zich beledigd voelde en nu een brief aan de raad ^ond, waarin werd geëist deze woorden terug te nemen, daar zij anders en bloc Ontslag zouden nemen. De burgemeester bleek met de brandweermannen te heb ben gesproken, prees namens b en w de verdiensten van het corps en be treurde dat door een der leden zó over de brandweer was gesproken. De pressie die de burgemeester en sommige raadsleden op de heer v. d. Spaan toepasten yermocht niet deze van ztjn standpunt af te brengen. Hy bleef er onbewogen onder en nam zijn woorden niet terug. De bespreking van deze brief nam In öe zitting vrij veel ttjd in beslag. Nieuwjaarsspeech van burga- meester van Heyst. \op deze eerste vergadering van het Bar wenste de voorzitter de leden Gods egen voor hun gezin en voor hun amb- bijk werk. Wat de taak voor dit jaar fetreft, zal deze op meer moeilijkhe- len stuiten dan voorheen, omreden de leperking van Investeringen wordt loortgezet. Van het ministerie is be- Icht ontvangen dat alleen het uiterst loodzakelijke mag worden gedaan; ge- likkig met uitzondering van de wo- [ingbouw. l Met blijdschap en dankbaarheid kan het afgelopen jaar worden terugge- ften op de bouw van meerdere wonin- len; voor 1957 zijn er weer 9 toegewe- en. Naar bouwgrond wordt omgezien; Jièt dhr. Nagtegaal is b. en w. in on- lerhandeling, waarbij de hoop werd lekoesterd, dat niet tot onteigening be- |oelt te worden overgegaan. Aan de te Jiaken nieuwe weg kunnen wanneer leze grond in bezit is weer nieuwe ]poningen worden gebouwd. I Spr. hoopte dat het ondanks deze pramende factoren in 1957 nog een oed jaar zou worden, onder opzien bt God, van Wie het alles af en toe- lomende is. Uit de 3 sterfgevallen die lit jaar reeds zo plots plaats gehad ebben, blijkt onze broosheid en af- lankelijkheid van Hem, die ons leven pestuurt. De voorz. herdacht mevr. v. Jieuwenhuijzen die in de commissie |oor de ouden van dagen zich geheel lad ingezet en veel had gedaan. Hij besloot met de wens dat er weer en goede harmonie onder de raadsle- Ben zal bestaan om in eensgezindheid de |elangen der gemeente te behartigen. De heer v. d. Spaan dankte als oud- fte raadslid voor de uitgesproken wen- ien die hij de burgemeester en zijn |ezin wederkerig toedacht De brief van de brandweer Onder de ingekomen stukken waren •enige goedgekeurde raadsbesluiten, het ,-_jjjaarverslag van de Stichting Gezins- |org, waarvoor men alle lof had, en Ban de hierboven aangehaalde brief pn het vrijwillig brandweercorps, lierin werd de eis gesteld, wanneer de gewraakte woorden niet zouden wor- Ben terug genomen, het brandweercorps bp 12 januari in z'n geheel zou aftre- pen, De voorz. herinnerde aan het voor stel van b. en w. om de brandweer een uitgangscostuum te geven. Het gespro tene in de raad is aanleiding gewor pen, dat van het brandweercorps de- Ée brief is binnengekomen, waarin men Verontwaardigd is over de uitdrukkin gen daarin gebezigd en gevraagd wordt Beze te herroepen. Zou dit niet worden terug genomen, ziet het corps zich ge- podzaakt op 12 januari ontslag te ne- nen. De heer v. d. Spaan begreep dat hij &ier iets op moest zeggen. Hij had er pver nagedacht, de spotduivel zat bij pem te kriebelen, die hij gelukkig heeft veten te onderdrukken. Spreker zei de nuppel in het hoenderhok te hebben gegooid; zij dreigen nu met ontslag Vanneer hij zijn woorden niet terug- Irekt? „Wie zou die man z'n zin niet peven"? aldus spotte spreker, de brand weer commandant was een van de beste Bie hij kent!" Spr. concludeerde, dat de brief in feite van de commandant uit- Üng. Wat het „amusementsbedrijf" betreft, pit had spr. geheel uit scherts gezegd, 'lij had wel eens gadegeslagen hoe een efening werd gehouden en dan lijkt liet op spel. Zéker is dat er voor de fetudie veel geld wordt uitgegeven; men ptookt hard, terwijl de brandspuit niet gaat, vanwege de vocht! Men heeft indertijd bij de brand- veerlieden een bel aangebracht: de feekretaris heeft maar op de knop te drukken en de heren zijn present! Spr. vertelde, hoe laatst bij een brandje een brandweerman de sirene in werking stelde, die een kwartier lang loeide, zo dat een kjnd de schreeuwende stuipen kreeg, dat nog onder doktersbehande ling is! Als men nu jaren theorie stu deert, dient men toch te- weten hoe het loet! Spreker kon niet inzien dat hij zijn ond heeft voorbijgepraat. De brand eer kolder heerst in Nederland. heeft hi] gezegd, dat Is dus vrij alge meen maar ook in Melissant. Hij zag niet in om het terug te nemen. De heer Keijzer vond het beter om het maar terug te nemen. Dhr v. d. Spaan meent het niet zo, zoals hij het zegt zei spreker. Waarom is al die her rie nodig? Spreker was overtuigd, dat de jongens goed hun best doen. Wat door dhr. v. d. Spaan Is aangehaald in zake de sirene Is ook niet Juist, want de melder was toen stuk. Spreker raad de óm het t«rug t» nemen, dan was men, er af. De heer Molenaar had ook gemeend, dat V. d. Spaan het wel terug zou trek-, ken. „Waar moeten we zo gauw een ander corps halen? vroeg dhr. Keijzer. „Is de brandweer onschendbaar? Het kost enorm veel" wierp de heer v. d. Spaan In het midden. Véél lof De voorzitter hafl ook gemeend dat dhr. v. d. Spaan het zou terugnemen. Kritiek mag men uitoefenen, maar dan moet men billijk zijn. Wat het briefje betreft Is dit niet van de commandant alleen, maar van het hele corps, dat goed zijn best doet, om prima voor de dag te komen. Spr. wees op de examens die ze hadden afgelegd waarvoor ze zowel wat theorie en prak tijk betreft ernstig hebben gestudeerd. Ons bezit aan brandweercorpsen staat wat bekwaamheid betreft op een veel hoger peil dan vroeger. Ook het ma teriaal is beter. De vrijwilligers stellen hun tijd be schikbaar met alle risico's er aan ver bonden, In het belang van de veilig heid en belang van hun naaste. In deze materialistische tijd Is dit zeer prijzens waardig. De diploma's zijn Indertijd uitgereikt in tegenwoordigheid van de raad; spr. heeft nooit anders kunnen constateren dan dat de raad hen een goed hart toe droeg. Herhaaldelijk is de brandweer actief uit moeten rukken, waarvoor de voorz. steeds grote bewondering had. Dat de brandweer veel kost, ligt niet aan ons corps, zei de voorzitter. Het materiaal dat ze nodig hebben, wordt voorgeschreven; en als spr. dan eens beziet hoe modern het In sommige plaatsen is, is het hier heel gewoon en sober. De commandant heeft verklaard, de spuit is goed, we behoeven geen an dere. Wat de leslokalitelt betreft deze is ook geheel sober, evenzo de brand weerkazerne zelf. Men streeft dus wel naar soberheid. Blijkens de presentielijst komen steeds iedere week de leden trouw op, waarvoor b. en w. respect heeft. Toen spreker dit briefje ontving is hij persoonlijk op een oefenavond geweest; het bleek dat niet de commandant al leen, maar het gehele corps geweldig misnoegd was, over hetgeen over hen in de raad is gezegd. Als gesproken wordt van „brandweer kolder" en „amusementsbedrijf" valt het te begrij pen, dat men zich dit aantrekt. „Ik heb gezegd het lijkt op een amu sementsbedrijf!" interrumpeerde de heer v. d. Spaan. De voorziter zeide persoonlijk bij de oefening geweest te zijn, waar dhr. v. d. Spaan op doelt. Inderdaad is er een grapje gemaakt, wat toch geen reden mag zijn om dit predikaat er aan te geven. Wat de kosten betreft gebruikt de brandweer, wat door de raad is toege zegd ging de voorz. voort. Over de aan gehaalde alarmering gaf spreker een andere lezing. De brandweerman rette de sirene aan, omdat men het op roep systeem niet in werking kan stel len. „Het duurde een kwartier" aldus dhr V. d. Spaan. Het is een fout geweest!!! De brandweerman is direct naar de sirene gelopen om het corps te waar schuwen aldus de voorzitter. Dit |la prijzenswaard in deze man. Hij vroeg met ernst aan de heer v. d. Spaan om z'n woorden terug te nemen. „Het slechte moet naar voren ko men", zei dhr. v. d. Spaan, niet het goe de! Dat is mijn standpunt!" Brie/ verkeerd gericht De heer Vogelaar vond de brief ver keerd gericht. Het gaat niet over de raad, maar over de heer v. d. Spaan. We kunnen het hem vragen om het te rug te nement meer niet. Ook de voor zitter heeft gesproken over blinkende, gelakte wagens enz. zei spreker. „Daar moet U de juiste uitleg aan geven" interumpeerde de voorz. „'t Ging over de- buitenmodelunifor- men" ging dhr. Vogelaar voort. De brief vraagt van de raad een uitspraak; dat moet dhr. v. d. Spaan doen. Vorige vergadering is door hem en anderen gezegd, dat er een goede teamgeest in het corps heerst; al wordt er nu gezegd in de brief, dat men in de gemeente op de bres staatdie zijn er méér die dat doen! En om nu zonder meer te stel len: „dan neem ik ontslag" is al zeer onsympathiek. Bij alle waardering is dit niet de juiste toon. Als een raads lid zich wat laat ontvallen of soms on gelukkig uitdrukt, moet men er op de ze wijze niet op reageren meende spre ker. De voorz. antwoordde dat b. en w. ook bezwaar hebben tegen de toon in de brief. Men kan van deze mensen niet verwachten dat zij in staatsrechtelijke stijl schrijven. Er mag wel kritiek zijn, maar het gaat nu over de gewraakte woorden. Als deze mensen dag en nacht gereed staan is het begrijpelijk, dat zij daar over vallen. De heer v. d. Vliet had enige brand weerlieden gesproken. Spr. begreep toen ze het in de krant gelezen hebben dat ze elkander opgewarmd hebben om ontslag te nemen. Hij heeft de mensen gezegd dat dhr. v. d. Spaan meent het niet zo erg „Het is me onmogelijk mij op te wer ken tot de hoogte waarop U staat t.o.V. de brandweer zei dhr. v. d. Spaan tot de voorzitter. Als het het reddingswe zen betrof had hij geapplaudiseerd, het is schitterend verdedigd! „Het betreft hier het reddingswezen! antwoordde de voorzitter. „U overdrijft!" zei dhr. v. d. Spaan. „En U nog meer," wierp dhr. Keij zer in het,midden. Niet herroepen De heer v. d. Spaan: Als ik mijn woorden intrek blijft het toch hetzelf de „Kunt U er geen andere strekking aan geven" vroeg de voorzitter. De ver hoging uurvergoeding hebt U toch ook goedgevonden? „Voor mijn part hebben ze 25 gulden per uur" gaf dhr. v. d. Spaan terug. Maar mijn woorden herroep ik niet!" „Als U 25 gld. per uur wilt geven. Is dit toch sympathie t.o. de brandweer!" wierp de voorzitter in het midden. „Als die menteen over een gewoon ka rakter beschikken, bedanken ze niet!" was het laatste wat dhr. v. d. Spaan er van zei. De voorz.: „Nu ondubbelzinnig ge bleken Is, dat alléén dhr. v. d. Spaan (en niet de gehele raad) zo over de brandweer denkt en z'n woorden niet terugneemt, stappen we van dit punt af," besloot de voorziter de discussie. Afhandeling verdere stukken De rekening over 1955 en de begro ting 1957 kring Bescherming Bevolking werd goedgevonden. Aan het bestuur Vereen. School met de Bijbel werd een voorschot verstrekt van 160 1/3 x 52.—- totaal 8.337.33. Voor het aanbrengen van een ver bindingsriool tussen de sloten welke uitmonden in de weelput moest een be drag worden beschikbaar gesteld, groot 1150.—. Ged. Staten hebben de gemeente vol gens de hinderwet vergunning verleend tot' het inrichten van een vuilnisstort plaats In de zogenaamde weelput. Als voorwaarde wordt evenwel gesteld, dat geen afvalstoffen of verontreinigd wa ter in de poldersloten terecht zal ko men. Om aan deze voorwaarden te kun nen voldoen is het nodig een rioolver binding te maken tussen de uiteinden van de beide op de Weelput uitkomen de sloten en deze sloten af te dammen. Over de afvoer van het water werd nogal wat geboomd; het graven van een slootje zou worden opgenomen met de Polder. Woonntimte-commissie De aftredende leden der woonruim te-commissie, de heren Keijzer, Mole naar, V. d. Vliet, Vogelaar en v. d. Spaan werden herbenoemd. De heer Vogelaar drong op meer zwijgzaamheid aan de commissieleden aan. Wat besproken wordt lekt nu wel eens naar buiten uit. Dan viel nog een besluit, inzake de salarissen van het gemeentepersoneel en van sekretaris en gemeente ontvan ger (verhoging 5,6 Ve). Rondvraag De heer v. d. Vliet had klachten ver nomen over het aanplakbord, dat het Ifaast niet te lezen Is. Sommige mensen staan er een hele avond, ze kunnen er lang over doen" qpperde de heer Vogelaar. - De voorz. zou het nader bekijken. De heer v. d. Vliet informeerde naar de nieuwe dienstregeling van de R.T.M. Met het oog dat de bussen door het dorp zullen rijden. Schram had er ook al over geschreven; dit was wel nood zakelijk. De voorz. antwoordde dat dit bin nenkort zo zal zijn. Ook zullen er schuilplaatsen worden geplaatst, die op f 1000.komen, waar de gemeente de helft In moet betalen. De heer Molenaar informeerde of de vergunning er al was voor de 9 nieuwe woningen, waarop de voorz. antwoord de dat hiermee kan worden begonnen. Het moeilijkste punt Is de financiering. De regering acht de woningbouw ur gent, maar hoe de financiering zal gaan ook met het bouwrijp maken van de grond is nog niet bekend. „Zit er al voortgang in het voetbal veld" vroeg dhr. v. d. Spaan. De voorz. antwoordde dat de Kroon onteigening moet uitspreken, wat nog niet is gebeurd. Er zijn legio van der gelijke gevallen waarom het stagneert. Dan sluiting. DIRKSLAND Hinderwet. Ged. Staten hebben bij besluit van 27 december aan de ge meente Melissant Ingevolge de Hinder wet vergunning verleend tot het inrich ten van een vuilnisstortplaats aan de Alte Kleinsedijk, hoek Schenkeldijk. Burg. Stand. Geboren: Maatje, d.v. J. W. Witvliet en T. van der Spaan; Adriana Wilhelmina, d.v. W. Nieuw- land en A. Mackloet. Overleden: Jacobus H. van Strien 75 Jaar, echtgenoot van D. J. Vogelaar; Jannetje C. van Es 69 jaar, echtgenote van A. W. Knops. Inentingen. Op donderdag 24 janu ari a.s. zal door de gemeente genees heer dr. P. Boot gelegenheid worden gegeven! tot kosteloze Inenting tegen pokken en difterie. Beroepen. Ds. H. van Gilst heeft een beroep ontvangen van St. Annaland en heeft voor Wageningen en Amsterdam bedankt. Kerknieuws. A.s. donderdagmiddag zal bij de Ger. Gem. kerkvisitatle wor den gehouden en vrijdagavond kerke- raadsvergadering. Verenigingsgebouw. Voor het ge bruik van het gemeentelijk verenigings gebouw aan de Oranjelaan zal men zich In het vervolg moeten wenden in plaats van tot notaris de Vries tot de heer A. van Oostenbruggs aan de P. van Weellaan. HERKINGEN Geslaagd. Mej. C. Melissant J.Cd. slaagde te 's Gravenhage voor het di ploma coupeuse. OUDDORP De heer W. Eijkelenboom te Kaats heuvel is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School en hoopt D.V. 1 mei a.s. hier in functie te treden. Jubileum. Een dezer dagen was het 30 jaar geleden dat dhr. Joh. Hoek aan de „Caltex" was. Dhr. Hoek ontving van deze maatschappij een onderschei ding. Kerkdienst. A.s. woensdagavond om 7 uur hoopt ds. Steur voor te ga^n in de Dienst des Woords. A.s. donderdag 24 jan. sav. 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. H. van Gilst van DIrksland. Ouderavond. In de oude school zal a.s. vrijdag des sav. 7 uur de jaarlijkse ouderavond der chr. school worden ge houden. Geslaagd. Voor het diploma helpster 3e klas van het Roode Kruis, slaagden de dames P. de Vogel-v. d. Bok; Kr. Rijnbrandi-Temmink; K Grinwis; A. Komtebedde; J. Westdijk en A. Tanis- Westhoeve. STELLEND AM Lezing Deltaplan en gevolgen. Op maandag 28 januari a.s. des narn 2 uur zal in het verenigingsgebouw voor de Vereen. Nieuw Land" optreden dr ir. Mesu, V. h. directeur van de Cultuur Technische Dienst. Onderwerp: Het Del taplan en de gevolgen". Examen bromtietsoursus. Het ligt in de bedoeling om a.s. donderdagavond half acht in de Chr. Nat. School het examen af te nemen van de cursisten. Zitplaatsen. Op dinsdag 22 januari 's avonds 7 uur zullen de opengevallen zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk ver kocht worden. De plaatsen zijn aan de kerkdeur bekend gemaakt. NIEUWE TONGE Catechisaties. Heden dinsdagavond zullen de catechisaties In de Herv. Kerk weer beginnen. De aanvangsuren zijn als volgt: voor de kleine jongens en meisjes van 67 uur; voor de grote jon gens en meisjes van 78 uur; belijde nis catechlsanten van 89 uur. Voorlichtingsavond. Heden dinsdag avond 22 jan. zal door de Rotterdamse Droogdok mij. een voorlichtingsavond worden gegeven in café Schippers. Aan vang half acht. Kleren in brand. Het zoontje van de heer P. v. M. die met lucifers gespeeld had, raakte hierdoor met zijn kleren in brand. De gevolgen waren van dien aard dat zijn grootvader die toe vallig aanwezig was zijn kleren doof de. De kleine bekwam een hevige brandwond aan zijn been. Geneeskun dige hulp bleek noodzakelijk. STAD AAN 'T HARINGVLIET Gegund. Voor dhr. J. Wagner zal in de Boomgaarddreef een woning worden gebouwd, welk werk gegund is aan Jb. Mackloet en Abr. Roos. Zondag 20 januari overleed in de ouderdom van ruim 86 jaar de heer Marinus Peekstok te Sommelsdijk. Op kerkelijk en maatschappelijk ge bied bekleedde de overledene meerdere funktles, vele er van heeft hij tot op hoge leeftijd waargenomen. Van 1898—1915 is de heer Peekstok diaken van de Herv. Kerk geweest, van 1904—1915 kerkvoogd, van 1912—1952 notabel; van 19141935 boekhouder burgerlijk armbestuur; van 1914 tot april 1952 boekhouder van de Herv. Kerk; van 1905—1914 raadslid; van 1920 tot heden sekretaris van de Boeren leenbank MIddelharnIsSommelsdijk en van 19221951 (toen het is opgehe ven.) sekretaris van de commissie war me spijsuitdeling (de z.g. soepkokerij). Ook is hij jarenlang sekr.-penningmees- ter geweest van de Landbouw-Vereni ging MiddelharnisSommelsdijk, waar van hij mede oprichter was. In mei 1952 kende H.M. de Koningin de heer Peekstok om zijn vele verdien sten de eremedaille in goud toe, die burgemeester Rijnders hem op de borst spelde. Als een bijzonderheid kon daar toen van worden gemeld, dat H.M. de Koningin in het vliegtuig, waarmee ze op weg was van Canada naar Neder land, het Koninklijk Besluit hiervoor heeft getekend. Van de Boerenleenbank ontving hij bij die gelegenheid de gou den draagmedaille. De heer M. Peekstok was ofschoon hij geen hoger onderwijs had genoten, een zeer ontwikkeld man; iemand met een brede kijk op het leven en een Ijzeren geheugen, van wiens Inzichten op kerkelijk en maatschappelijk gebied men gaarne nota nam. Talloze notulen zijn door hem in onberispelijk hand schrift geschreven; hij stond ook be kend als een zeer correcte penning meester. In beide gemeenten was hij zeer gezien. De heer Peekstok is slechts kort bed legerig geweest; een ernstige ziekte heeft zijn einde verhaast. Met hem Is een achtbaar mens, zeer vriendelijk en welwillend voor iedereen, die veel voor de gemeenschap heeft gedaan van ons heengegaan. Zijn stoffelijk overschot zal a.s. donderdag op de Alg. Begraaf plaats te Sommelsdijk ter aarde wor den besteld. STAVENISSE Opening nieuwe garage. Een nieuwe aanwinst voor onze ge meente is, de vorige week door burg. Sluijmers officieel geopende garage van dhr. M. Mol aan de Kerkstraat. Dhr. Mol heeft hier een naar de eisen des tijds ingericht bedrijfspand geplaatst voorzien van moderne apparatuur voor reparaties aan auto's en tractoren. Zo heeft hij thans de beschiking over een hefbrug voor revisie van auto's, waar deze voorheen over oen kelder ge plaatst werden. De genodigden die bij de opening te genwoordig waren prezen het initiatief van dhr. Mol, die vele moeilijkheden moest overwinnen eer tot bouw van. dit royale pand met daarnaast een woon huis kon worden overgegaan. Een groot aantal bloemstukken werd bij deze gelegenheid ontvangen. Wij wensen de heer Mol van harte ge luk en voor de toekomst succes in zijn zaken. Tijdeiyk benoemd. Aan de O.L.-school is als tijdelijk onderwijzeres met ingang van 15 Januari J.l. benoemd mevrouw M. van der Slikke-Minderhout te Scheree- nisse. ST. MAARTENSDIJK Donderdag 24 jan. a.s. hoopt voor de Oud Ger. Gem. alhier voor te gaan des sav. 7 uur ds. G. Breevaart. Geslaagd. Op het 14 en 15 jan. j.l. te 's-Gravenhage gehouden examen slaag de de heer W. A. Bijl alhier, voor de Patrooncursus Automobiel en garage bedrijf. Veiling van dinsdag 22 januari 1957 Middel 25.09—25.75; drielingen 22.01—23.48; plcklers 22.49. Aanvaar 140.000 kg. voor direct of later. Gelegenheid wordt geboden om van ongeschoolde tot vakman te worden opgeleid. Om U in de gelegenheid te stellen mon deling onze arbeidsvoorwaarden te vernemen worden voor- lichtings-avonden gehouden en wel te De spreekavonden waarop tevens film en lichtbeelden wor den vertoond vangen telkens aan om 7.30 uur 's avonds.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1