RANG is alleen RANG als er RANG Op staat. Stad aan 't Haringvliet behandelde de goed sluitende gemeente-begroting Een vergadering met brandende kwesties Men sprak van „chantage en koehandel" Een vrouw kan de heer Kreeft gestolen worden, maar Stad Antwoord van de Voorzitter Borstelen is voeren" - een en ander over elektrische vee-reinïgers N.V.SIavenburg's Bank Strevelsweg 43 Rotterdam-Z Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' vrijdag 7 december l'jsg Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabneken Maandagavond vergaderde de gemeenteraad van Stad aan 't Haringvliet on der leiding van burgemeester Chr. van Hofwegen en in aanwezigheid van alle raadsleden. Men handelde eerst enige gewone agendapunten af, om tenslotte over te gaan tot behandeling van de gemeentebegroting 1957, die B. en W. van een vrij uitvoerige toelichting hadden voorzien, waarin de aankondiging van diverse openbare werken wel het meest opvallend was. Tijdens deze bijeen komst heejt de heer P. Kreeft (Arb.) zeer veel naar voren gebracht, waartoe in eerste instantie de begroting met de algemene beschouwingen hem de ge legenheid boden, terwijl deze spreker ook over meerdere der andere agenda punten een van de raadsmeerderheid afwijkend standpunt bleek in te nemen. De andere heren namen het gemoedelijker op en bepaalden zich tot slechts enkele opmerkingen. De burgemeester diende eveneens uitvoerig van repliek, waarna de heer Kreeft de zaken nog eens zij het nu kortweg doornam. Blijkbaar vergde dat teveel van het geduld van de heer Huizer (C.H.), die boos verzocht „om nu maar eens op te houden met die rommel." Bovendien lan ceerde meergenoemd raadslid enige opmerkingen aan het adres van een der wethouders, die dat hoog opnam, zodat deze vergadering ook nog een soort brandende kwestie kreeg. De opening gescliiedde als altijd met gebed. De meeste ingeliomen stukli:en werden voor liennisgeving aangenomen. Betreffende de jaarstul-^lten van liet wa terleidingbedrijf merkte de heer Kreeft op, dat men het zeker niet meer nodig acht om de tarieven in die stuklïen te vermelden. Hij becritiseerde, dat men laat betalen voor wat men niet gebruikt en dat liefst door de minst draagkrach- tigen. Hij verklaarde tegen rekening en begroting enz. te zijn, waarbij zijn fractiegenoot, de heer Van Rossumhem bijviel. Vaststelling geschiedde voor vergoeding aan Bijz. Lagere School en aan J. A. Peekstok kende men premie voor wo ningverbetering toe. Een voorstel om, ingevolge schrijven van G.S. de wethouderssalarissen met ,15Vo te verhogen vond algemene in stemming. Ook zullen B. en W. aan Ged. Staten adviseren om de salarissen van secretaris en ontvanger met e^/o te ver hogen. Een huis voor Maliepaard In vorige vergadering nam de raad een besluit tot toewijzing van wonin gen. Toen staakten de stemmen over toewijzing van een huis aan Jac. Ma liepaard of E. Donkersloot. Donkersloot had inmiddels laten weten dat hij zich gaarne de woning Zeedijk (P. v. d. Valk) toegewezen zag en dat hadden B. en W. inmiddels gedaan. Men zou dus nu de nieuwe woningen aan Maliepaard kun nen toebedenken, maar er was plotse ling nog een gegadigde opgedoken n.l. de heer W. Slob (bedrijfsleider Pros- man), die al drie jaar geleden om een woning verzocht, maar welk verzoek door niet op te helderen oorzaak niet in de lijst van woningzoekenden werd verwerkt. B. en W. wilden ook wel gaar ne met de belangen van het bedrijf van de heer Prosman (de ambachtsheer van Stad) rekening houden en voor de open bare vergadering was een en ander al besproken. Een voorstel deden B. en W. niet, maar wel werd nu een beslissing van de raad gevraagd. De heer Kreeft verzette zich scherp tegen de mededelingen en hij vond, dat hier chantage gepleegd wordt, waarte gen hij stelling nam. Het kwam spr. voor dat de tegen woordige woning van Slob wel vol doende is om er met zijn a.s. vrouw in te trekken en hij zag geen reden om Slob gelijk te stellen met Maliepaard. De heer Hoedemans (S.G.P.) stemde hiermede in. De heer van Biert (A.R.) zei het on aangenaam te vinden als Slob het huis niet zou krijgen, maar hij sloeg toch over naar Maliepaard. „Volgens de heer van den Boogerd is het onbegrijpelijk, dat Slob niet op de lijst kwam" merkte weth. Soldaat op! „Als Huizer er in vorige vergadering geweest was, dan zou Maliepaard het huis gekregen hebben" meende de heer van Biert, „ik wou maar dat hij er ge weest was!" „Voor Slob is het een beroerd geval" overwoog weth. Saarloos. „Hij kan toch wel.tijdelijk in die wo ning van Prosman?" vond de heer Hoe demans. „Daar wil men kantoor van maken", wist de heer van Biert. De heer van Rossum (Arb.) meende ook dat Slob wel in de woning lean, die hij nu heeft. Spr. zei niet in de „koehandel" te trappen. „Er vallen nogal dikke woorden", vond weth. Soldaat, „eerst chantage, nu koehandel. Maar ik wil er wel op wij zen, dat ik noch voor chantage noch voor koehandel ben!" „Ik stel Maliepaard voor!" verklaar de de heer Kreeft resoluut. En hij wenste daar ook nog stem ming over. Waarna, met de stem van weth. Soldaat tegen, de woning aan Maliepaard werd toegewezen. BRUIDSFOTO'S Eerst nog verhuren De gemeente kocht twee- woningen aan van Erven Knoop, gelegen aan de haven, resp. verhuurd aan F. Wesdijk en J. M. Meiaard voor 2.40 en 1.— per week. Meiaard heeft geen behoefte meer aan die woning en nu wilde Wes dijk hem huren voor pakhuisje. B. en W. stelden voor hierin toe stemmen, on der beding dat de woningen worden af gebroken als Wesdijk een nieuw huis krijgt. „Het had al lang weg gemoeten" vond de heer Huizer, ,,voor het verkeer". „Laten wy hem dan nu de huur op zeggen, dan moet hij omzien naar een nieuw huis en dienen B. en W. daarin mede te werken," zag de voorzitter een oplossing. De heer van Rossum vond de huren voor deze huisjes aan de hoge kant. De heer Soldaat dacht dat men ze in ieder geval moest laten staan, totdat de sluis er is, waaraan de voorzitter toe voegde dat men pas kan afbreken na overleg met de Dijkring. Na nog enige bespreking keurde men dan het voorstel goed. Subsidie Olaertsduyn De Volkshogeschool Olaertsduyn te Roc!5;anje vroeg subsidie en B. en W. stelden voor 1957 een bedrag van 20 gld. voor. De heer Kreeft zei voorstander te zijn van alles wat onderwijs is, maar de hang naar subsidie is thans wel heel groot van alle kanten. Het zal moeten veranderen met al die subsidies en dit kon spr. nog niet zon der meer toekennen, al onderschreef hij het nut. Van het eiland wordt er, voor zover spr. bekend, inaar sporadisch ge bruik gemaakt van die Volkshoge school; dat is te betreuren, maar een feit! „Krijgen ze van het Rijk?" vroeg de heer Van Biert, waarop de voorz. be vestigend antwoordde. Deze gaf een na dere uiteenzetting omtrent het volks- hogeschoolwerk, v/aarvan hij zich en thousiast voorstander verklaarde. De heer Saarloos zei het ook wel nut tig te vinden. „Ik ben, het met Kreeft eens, dat we moeten stoppen met al die subsidies, maar dit kan ik steunen", deelde de heer Hoedemans mee, waarna het zon der stemming werd aangenomen. Na deze voorstellen en besluiten leg de de voorzitter de begroting 1957 ter behandeling voor. In hun beschrijvings- brief brachten B. en W. o.a. het volgen de onder de aandacht van de Raad: Plannen voor 1957 De begroting heeft een voordelig sal do ad 3656.09, opgenomen voor „On voorziene Uitgaven." Het stemt tot voldoening dat dit re sultaat kon worden bereikt nadat in de begroting alle lasten waren opgenomen voor in uitvoering zijnde kapitaalswer- ken als aankoop autobrandspuit, brand weergarage, verbetering Dijkhof en uit voering uitbreidingsplan rondom de kleuterschool. In het afgelopen jaar heeft de onbe kendheid met de dijk- en havenwer ken voor een groot deel van het jaar stagnatie veroorzaakt in de opstelling van de plannen voor de regeling be bouwde kom. Trouwens, het ingestelde woningonderzoek, heeft bewezen dat het opstellen van een regeling bebouw de kom op grote moeilijkheden zal stui ten, omdat de af te keuren woningen door de gehele gemeente verspreid lig gen. Intussen mogen wij aannemen dat de raad in de loop van 1957 een aantal stedebouwkundige maatregelen zullen worden voorgelegd die voor de ontwik keling der gemeente van zeer grote be tekenis zullen zijn. Verwacht mag worden dat de com missie tot herziening der algemene po litieverordening in januari van het vol gend jaar. haar werkzaamheden zal aanvatten. De bestelde autobrandspuit zal in verband met stallingsmoeilijkheden eerst begin volgend jaar worden afge leverd, wanneer in ieder geval de be nedenverdieping van de brandweerga rage in orde is gemaakt. Het ligt in de bedoeling het materieel van de blok- ploeg Bescherming Bevolking dan te gaan onderbrengen in het nu in ge bruik zijnde brandspuithuisje. Achter de brandweergarage zal nog een slan- gendroginrichting worden opgesteld. Volkshuisvesting In het bijna afgelopen jaar zijn 31 woningen gebouwd of in aanbouw ge nomen. .Voor het komende jaar ver wachten B. en W. een contingent van ongeveer 15 woningen, waarvoor reeds 4 particuliere aanvragen zijn ingediend. Zij hebben het Architectenbureau Groe- neveld en de Kluiver te Dordrecht ver- zocirt riog een bouwplan van 10 wonin gen te ontwerpen. Een voortvarende v/oningbouv/activiteit wordt sterlc in de weg gestaan door het feit dat de ge meente op een enkel perceeltje na, niet meer beschikt over bouwgrond. Met de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente hebben B. en W. over de aan koop van grond in het uitbreidingsplan nog geen overeenstemming kunnen be reiken, in verband waarmede zij ge vraagd hebben om een' taxatierapport op onteigeningsbasis. Het ingestelde looningonderzoek bracht aan het licht dat plm. 70 wo ningen in aanmerking komen voor af keuring dan wel voor aanschrijving tot verbetering, waaronder een vrij groot aantal in het bezit vaii de ge bruikers. Straat, pad en dijk De reeds vorig jaar vermelde bespre kingen over de voorgenomen overname van straten in de bebouwde kom der gemeente duren voort zonder reeds zichtbaar resultaat. De plannen met be trekking tot het Dijkhof en de Boom- gaarddreef konden worden uitgevoerd of voorbereid.. De plannen tot aanleg van paden langs de Molendijk en achter de Voor straat naar de Zevenster wachten op het verkrijgen van de vereiste goedkeu ringen. Voortgezette plannen voor riolering der gemeente zijn opgesteld en voor subsidie ingezonden. De aanvaarde plannen voor dijkaan- leg en verlegging van de haven zijn in uitvoering genomen. Voor rekening van de gemeente zou naar aanvankelijk opgestelde bereke ning een bedrag ad 380.000.— over blijven. De lasten van rente en afschrij ving van dit bedrag zijn nog niet in de begroting opgenomen. Omdat daarvoor geen dekking aanwezig is, werd een verhoogde rijksuitkering aangevraagd. Met het Ministerie van O. K. en W. zijn reeds sinds lange tijd besprekingen gaande over verbouw van de O. L. School. Het schijnt dat de plannen voor verbouw niet zo welwillend zijn ontvangen als gehoopt werd. Ver wacht wordt dat hierover in de eer ste maand van 1957 nadere medede lingen kunnen worden gedaan. Het verenigingsgebouw is inmid dels in openbare aanbesteding gege ven. De bouw van de nieuwe kleuter school kon inmiddels worden aange vangen. Voor aanleg van een nieuw sportveld zijn plannen in voorberei ding, die wij U zeer binnenkort zul len voorleggen. Tenslotte moesten B. en W. mede delen dat de besprekingen over ver bouw of nieuwbouw van de dokters woning door verschillende tegenwer kende factoren worden vertraagd. De voorz. stelde de raadsleden in de gelegenheid algemene beschouwingen te houden, waarvoor de heer Kreeft als eerste zich meldde. Hij sprak over vele zaken en merkte allereerst op, dat als de internationale toestand niet zo ernstig was, het hem een lust zou zijn geweest over de be groting enz. te spreken, terwijl hij voorts A. M. de Jong's „De dolle vaan drig" citeerde: „als hij niet verliefd was op een vrouw, dan in ieder geval op zijn stad." Het eerste een vrouw kon spr. gestolen worden, maar wat in Stad gebeurt doet hem deugd, al blijft er wel enige critiek. De heer Kreeft sprak dan over de grote, in aanbouw zijnde have'nsluis en de dijkaanleg. Er zit misschien over schot van grond in, waarmede men de Molenkreek kan dempen. Men krijgt ook terreinen, waarop gebouwd kan worden. Terwijl behalve de westkant van de haven ook aan de oostkant vol doende armslag moet komen. En hoe denken B. en W. over het Havenhoofd en de stroom, die de steunpilaren daar ondermijnt? Spr. maande tot plannen en uitvoeren van werk nu de aannemers er nog zijn. Inzake de woningpositie vroeg de heer Kreeft of B. en W. al alle wonin gen onderzocht hebben. Hij meende en dat bevreemdde hem dat er zou den zijn, die niet voor onderzoek in aanmerking komen. De nieuwbouw slaagt uitstekend en slaat bij de bevolking in, maar nog niets heeft spr. gehoord over toepassing van de overbruggingsregeling huishuren voor degenen, die uit een goedkope naar een boven de draagkracht gaande wo ning verhuizen. Dat de raad de woonruimtecommissie ter ziele heeft laten gaan speet spr. zeer. De woonruimteverdeling is nu op losse schroeven gekomen door drijven van één persoon. Dat is een politiek stuk! En spr. combineerde: C en A en VVD zijn toch voordeliger. Spr. begreep goed dat de woningcommissie zich in de steek gelaten gevoelt. Met subsidies moet men één lijn gaan trekken. Die behoren bij het landsbe stuur, behalve als het om plaatselijke belangen gaat als Groene Kruis, mu ziekvereniging enz. Maar geen subsidie van de gemeente voor b.v. de Bond te gen het vloeken. En vreemd is het, dat er geen subsidie wordt gegeven voor de instuif van het jeugdwerk. Dat moest men in de eerste plaats doen. Een stokpaardje, dat spr. al berijdt zolang hij in de raad zit, bracht hij ook nu naar voren: avondonderwijs, voor ouderen, die daaraan behoefte hebben. Het is al dikwijls toegezegd, rnaar altijd uitgebleven. De heffing rioolbelasting wilde de heer Kreeft veranderen. Er wordt z.i. nu met twee maten gemeten, de een wordt zwaar belast, de ander heeft haast kosteloos. Streven naar een sportterrein juichte spr. zeer toe, maar dan niet alleen voor voetballen. Met het jeugdcentrum is het als het volk van Israël, dat in de belofte leeft, vergeleek spr. Het is nu pas aanbesteed. Ook de verbouw van de openbare school heeft niet veel vortgang. Badcel len wenste de heer Kreeft bij het jeugd gebouw onder te brengen; om op te kunnen schieten. Inzake een regeling bebouwde kom was spr. daar niet voor als het moet langs de weg van veel gemeentegeld steken in aankoop van krotwoningen. Spr. eindigde met de hoop, dat B. en W. zullen voortgaan met het dorp een goed aanzien te geven. Donkere wolken De heer A. van Biert vond de toe lichting op de begroting getuigen van het streven van B. en W. en Raad naar verbeteringen voor zover die maar te bereiken zijn. Vertragingen in uitvoe ring van plannen moet men wijten aan omstandigheden buiten de wil van Stad. Verheugend noemde de heer Van Biert het dat men het in de raad over de meeste zaken eens is en hij hoopte, dat allen zullen doen wat hun handen daarvoor vinden kunnen, ok op geeste lijk gebied. Onder de volkeren is er groot rumoer en donkere wolken pak ken zich samen. Spr. wenste innig, dat het Gode in Zyn Raad behage het on heil af te wenden, waarvoor ieder vreest. Opdat ons land gespaard blijve voor het lot van Hongarije en Port Said. De heer van Rossum stelde enige vra gen over bouwcapaciteiten voor parti culiere woningen en vroeg waarom B. en W. zijn overgegaan op een andere architect dan de heer Kloppers. De voorz. beantwoordde de sprekers en was verheugd over de welwillende opmerkingen aan het adres van het col lege. Dat geeft moed om verder te gaan, zij het dat men dat inderdaad sneller mag wensen. Maar als er niet wordt opgeschoten is dat heus ook voor B. en W. een ergernis. De internat, situatie is verre van aan genaam en spr. dacht aan wat er ge beurt aan onrecht en geweld. Wij heb ben het voorrecht van de vrijheid en de vrije pers. Spr. memoreerde hulp ac tie voor Hongarije en verklaarde de in gezetenen kenbaar te zullen maken wat er met het ingezamelde geld gebeurt. Dan besprak de burgemeester de zui ver gemeentelijke aangelegenheden. Ha ven, dijk en sluis volgen B. en W. met aandacht en Prov. Waterstaat geeft de nodige voorlichting. Men klopt daar niet aan dovemansoren. Met het haventerrein moet men voor zichtig zijn, want daar is een stedebouw kundige regeling voor nodig. Ook voor de oostzijde. Ook tegen plannen van stedebouwkundigen rijzen bezwaren; men wilde b.v. een groot plein aan de haven aanleggen! B. en W. willen eerst deze kat uit de boom kijken. In het woningrapport zijn niet alle woningen opgenomen. Er is subjectief gewerkt en het dient in een raadscom missie behandeld. De woningpositie van Stad is zorge lijk. Velen zitten al zo lang en zo diep in de nood, dat zij die niet eens meer zien! Inzake het uitbreidingsplan komen er nadere voorstellen. Voor woningbouw kan men wel op behoorlijke toewijzing rekenen, maar de ervaring leert, dat men er daarmee nog niet is. Inzake overbrugging hogere huren zijn geen voorstellen te wachten, omdat er geen enkel verzoek voor binnen kwam. Het zou ook onbillijk zijn te genover mensen, die al eerder een duur dere woning betrokken, idem tegen over particuliere bouwers. Er is ook te weinig onbewoonbaar verklaard in dit dorp. Inzake de instuif vroeg spr. de heer Kreeft: Wat let U om een subsidie- voorstel te doen? Spr. betwijfelde of er wel zoveel be hoefte aan avondonderwijs is nu men de handelsavondschool op het eiland heeft gekregen (met meer dan 50 leer lingen in de Ie klas). Bovendien halen velen een of ander diploma. Straks gaat men proberen met de Dorpsgemeen- s'chap brede voorlichting te geven. De rioolbelasting wordt geheel op nieuw onder ogen gezien. Het sportterrein zal open staan voor alle verenigingen. Maar het is niet een voudig een terrein te krijgen. Het moet goede grondslag hebben. Er is evenwel al een plannetje, met twee velden en een kleedlokaal. De verbouw van de school verloopt verward, over badcellen ^zal men nog wel eens moeten praten. Opzetten van een nieuwe politieverordening is een beroerd werk en dat het nog niet ge beurde is spr.'s schuld, want wat men Deze spreuK, flie in veehouderskrin gen van vader op zoon is overgegaan, heeft aan waarde nog niets ingeboet. Het geregeld schoonhouden van vee is vooral belangrijk wanneer het, ondergebracht in stallen, is onttrokken aan de invloe den van weer en wind die op natuurlijke wijze voor de hygiëne zorgen. Het bors telen met rosborstel en roskam, waarbij mens en dier In stofwolken worden ge huld, heeft echter afgedaan sinds er elek trische vee-reinigers zijn gekomen, wel ke los gekomen stof en vuil afzuigen. Van stofzuiger tot vee-reiniger Er waren boeren die de stofzuiger in de stal gingen proberen. Al spoedig bleek dat een gewone stofzuiger voor huis houdelijk gebruik dat werk niet aan kan en bovendien niet voldoende veiiig- hfild biedt. Elektrische apparaten voor de stal moeten namelijk speciaal zijn be veiligd. De Nederlandse industrie heeft dan ook elektrische vee-reinigers ont worpen die afdoende zijn beveiligd en zo zeer tegen hun taak zijn opgewassen, dat ze door deskundigen niet alleen worden goedgekeurd, maar ook aanbevolen. Dr. Th. de Groot, Lector voor Vee teelt aan de Landbouwhogeschool te Wa- gening-en, verklaarde reeds in maart '53: „De dieren ondergaan de behandeling zonder enig verzet. Geschoren zowel als ongescjioren dieren zyn met een elektrische vee-reiniger afdoende schoon te krUgen, mits de mest die aan de haren kleeft is opgedroogd. Het vee dat geregeld op een dergelijke wij ze wordt behandeld wordt rustiger, doordat allerlei jeiikprikkels zijn ver dwenen. De dieren werden werkelijk tot op de huid toe schoon, iets dat aan de produktie ten goede moet komen. Immers, hoe schoner de huid, hoe be ter deze functioneert. Men kan aan nemen dat de produktie het hoogst is. wanneer de levensfuncties normaal verlopen". Diverse moclellen Er zijn diverse modellen elektrische vee-reinigers in de handel, kleinere die op de rug worden gedragen en grotere die kunnen worden opgehangen. De Ne derlandse industrie levert het rneest de grotere, ophangbare modellen, omdat de boeren er tei-echt bezwaar tegen hebben hun vee, dat in een warme stal staat, bloot te stellen aan de koude lucht stroom die uit de blaaskant der draag bare apparaatjes komt. De grotere vee- reinigers zijn bovendien ook in een an der opzicht veiliger, omdat mens en dier elke aanraking met stroomvoerende de len kunnen vermijden. Er zijn nog meer voordelen. Wordt het ene hulpstuk gebruikt, dan hangen de andere bij de hand aan haken die aan de vee-reinigers zijn gemonteei'd; zij heb ben een grote stof ruimte en zijn gemak kelijk te ledigen. Bij vee-reinigers die van een flanellen stofzak zijn voorzien, moot deze zak geregeld worden ontvet om de zuigkracht op peil te houden. Bij stofzakloze vee-reinigers is dit vanzelf sprekend niet nodig. Deze moeten echter van een stofzak worden voorzien, zodra men ze in de huishouding als gewone stofzuiger gaat gebruiken. Door aan schaffing- van een stel huishoudhulpstuk ken is dat namelijk inet de meeste mer ken mogelijk. Niet alleen voor koeien De beschreven vee-reinigers zijn zeker ook van belang voor paarden- en stieren fokkers, K-I stations, maneges, honden kennels enz. Bij melkvee is het voordeel het grootst, omdat grondig gereinigd vee dat rusti ger op stal staat, meer en betere melk geeft. VOORSTRAAT 9 SOMMELSDUK TEUEF. 2188 AUe Bank- en Effectenzaken Beis- eo Zaken-deTleaen niet gaarne doet bewaart men tot het laatst. Maar het zal gebeuren! Van ar chitect werd veranderd omdat het on juist voorkwam met één architect te werken. B. en W. wilden wel eens wat speelser architectuur. Particuliere bouw zal besproken wor den met bouwkasspaarders. Politieke stunt. De heer Kreeft vroeg en verkreeg dan nog eens het woord, waarbij hij meer dere zaken nog eens nader terugkwam. Waarop een tweede beantwoording door de burgemeester volgde. Weth. Saarloos (A.R.) was dankbaar voor de waarderende woorden, die de heer Kreeft tot B. en W. richtte, maar minder gesticht over diens verdachtma king, die spr. zich persoonlijk achtte aangewreven. Eerst ging het over een lantaarn, nu komt Kreeft weer met dit, met de woonruimteverdeling. Het is louter verdacht maken! Spr. verv/ierp de opmerking van „politieke stunt". Hij verklaarde zonder enige bijbedoe ling het voordeel der gemeente te zoe ken. „Maar blijkbaar kan Kreeft zich niet tot zo hoog peil verheffen, dat hij dat wil aannemen" aldus de heer Saar loos. „Hij beledigt de Raad, behalve de fractie van de P.v.d.Arb. Want de raad zou met die politieke stunt meegaan." Weth. Soldaat zei eveneens met ge noegen de waarderende woorden van de heer Kreeft gehoord te hebben, maar voorts moest hij zijn collega-wethou der bijvallen. Een combinatie van C. A en VVD, daar heeft spr. trouwens ook nooit van gehoord. B. en W. hadden een ander standpunt dan de woonruimte commissie, goed, dat was nu eenmaal zo. Spr. verzekerde de beste bedoelin gen en de realiteit voor ogen te heb ben. „Laten wij maar veel bouwen, dan kunnen wij veel verdelen," raadde de voorz. gemoedelijk aan. Waarna hij vroeg of de heer Kreeft nog behoefte had aan een wederwoord. I „Maak een eind aan die rommell" „Inderdaad wil ik nog graag wat zeg gen!" aldus de heer Kreeft. „Ik wou anders maar een eind maken aan die rommel!" luchtte de heer Hui zer die al geruime tijd op zijn stoel had zitten schuifelen van ongeduld zijn hart. „Ik wil het hoofd kolonne rechts houden" wierp de heer Kreeft tegen, om vervolgens te memoreren, dat in voorbespreking overeengekomen werd dat de woningen niet direct onbewoon baar verklaard zouden worden. Maar in openbare vergadering ge- voor prima LEDEREN KLEDING Jassen, Mantels, Jekkers, Vesten, Caps, Handschoenen, enz. enz. Garantie Kwaliteit Service beurde dat juist wel! En de toewijzing was al algemeen bekend in het dorp, voordat de raad het besloten had. Er is uit de school geklapt. Het stond zelfs ook al in de pers (Dat is een gevaar lijke school! Want die klapt graag, zo als de lezer wel aan dit verslag kan bemerken. Verslagg.) „Je had dat niet moeten zeggen!" vond weth. Saarloos. „En ik zeg het v/el!" hield de lieer Kreeft vol. „Ja juist, alleen wat Kreeft zegt is goed. Hij is nooit abuis. Een ander heeft alijd ongelijk, ver weet de heer Saarloos. De voorz. sloot dan de discussie, be- hairdelde met de heer Kreeft nog enige aparte posten van de begroting, die vervolgeris werd aangenomen. De heer Kreeft stemde tegen subsidiepost voor Pro Rege. Bij aanvullend agendapunt werd aan B. en W. machtiging verleend voor een krediet van 5000 gld. voor herstel van de Chr. Nat. School, waaraan nogal wat feilen zijn voor de dag gekomen. In de rondvraag besprak de heer Hoe demans plaatsen van schuurtjes aan de Oranjelaan, waarop de voorz. mede deelde, dat B. en W. een stokje zulle" steken voor het maken van een Ijeroer- de situatie met schuurtjes enz. Men zal dat de bewoners laten weten. Dan sluiting. ETTENSE VEEMARKT. Op de veemarkt te Etten van woens dag 5 december 1956 werden aangevoerd 111 stuiïs, waarvan 69 runderen en ^j biggen. De runderen werden bij ruimere aanvoer vlug verhandeld met een tikj6 hogere prijzen. In biggen gering aanbod, slepende handel en moeilijk prijshoudend. Het slachtvee werd kalm verhandeld. De be langstelling was groot. Prijzen: kalfkoeien 725—1000; kalt; vaarzen 700—925; gulste koeien 575—8W pinken 425—575; graskalveren 225—35U, paarden 600—900; biggen 40—55; iope« 60—90; vette koeien 2.30—2.90 per k'W geslacht

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1956 | | pagina 4