FABLO- overhemden C. VAN WEZEL Buitenland 28e Jaargang Zaterdag 18 Februari 1956 No. 2475 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DÉ ZUID-HOLLANDSE EN* ZEEUWSE EILANDEN Papier Is geduldig Theorie en praktijk MEDITATIE JEZUS ZIEN Inpakatelier Victoriafabrieken te Dirksland werpt bevredigende resultaten af Gemeentebestuurders bezichtigden deze afdeling De benoeming van bur- genneester L. A. Verburg naar IJsselmuiden Alleen verkoop van: American White shirts. Alle maten voorradig Middelharnis GEBRs. KAPTEIN EEN ZAAK VAN VERTROUWEN MIDDELHARNIS - Tel. 2004-2704 SOMMELSDIJK - Telefoon 2205 PKINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per weelc: woensdag en zaterdag ABONNKMENTSPRIJS: 1.70, PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Het papier is geduldig. Dat is een nude bekende waarheid. ne tegenstelling tussen woorden en A^Acn is vaalt zeer groot. Theorie en wW liggen vaak zover u-teen. Dat is in het leven van de enlceling vMk het geval, maar in het leven van Jrvolkeren is het niet anders. Wat schone woorden zijn er gewijd aan de rechten van de mens. Hoe zijn ze bewierookt en hoog verheven. Een on derwerp in het statuut der volkeren. Vastgelegd in het Handvest der Verenig de Naties. Vrijheid voor allen. GelijkheM van de rassen. Vrijheid van religie en conscientie. Vrijheid om over eigen re gering en status te beschikken. Schone woorden, verheven gedachten hoogge stemde redevoeringen. Eenheid onder de vollten, geen oorlog meer, gelijkheid van allen. Geen d'scrimatie van ras en kleur Hoe ver zijn we van de vervulling van dat alles af. Een koude oorlog heeft ja ren gewoed tussen die voornaamste grootmachten der wereld. Afgunst ach terdocht en wantrouwen bepalen nog de verhoud-ngen in het volkerenleven. En de vrijheid? Het is er droevig mee ge steld. Van de Finse Golf tot de Zwarte Zee ligt een rij van volken, die in af hankelijkheid worden gehouden. Die onderdrukt worden in geestelijk en lichamelijk opzicht. Voor wie de woor den, viiiheid en zelfbeschikldn^ een bit tere boon zyn geworden. Denken we ook slechts aan het lot van de Ambonezen. Ver van huis en haard moeten ze leven omdat het zelfbeschikkingsrecht een dode letter is geworden- En de gelijk heid van de mens? Geen onderscheid tussen ras en kleur. Daarmee vormt de discrimatie van de negers in de Zu'delijk Staten van de Ver. Staten wel een wrange tegenstel ling. Vrijheid van godsd'enst? Hoe zeer zijn de toestanden in sommige zuidame- rikaanse republieken daarmee in strijd. Neen, zover behoeven we heus niet van huis te gaan. Zelfs in ons wereld deel, in het als beschaafd genoemde Eu ropa zijn nog lemden waar de grodsd'enst vervolging nog woedt, ja zelfs op n'et geheel onbloedige wijze de protestanten aan vervolging bloot staan, zoals in Sp-nje, dat toch maar in de Ver. Naties werd opgenomen. Neen, het Handvest der Ver. Naties wordt nog lang niet overal in praktijk gebracht. Daar mankeert nog heel veel aan. Een lange üjst ware hier van ge- makkeliik op te maken. Neen, bij de menselijke inzettingen. hoe schoon ook op papier gesteld wordt n'et de waar borg gevonden voor de vrijhe'd. Hogere beginselen, waarmee het Hand ve,<!t niet rekent, kannen slechts v.'tar- borg zijn voor de vrijheid van de mens. Menselijke, schone theoriën vormen geen paktische waarborgen voor de rech ten van de mens. Op de universiteit te Alabama een stad in de Ver. Staten van Amerika zou een negerstudente komen. De eerste. Zou komen, maar ze komt er niet. De curatoren van de universiteit heb ben met algemene stemmen besloten haar in het belang van haar eigen vei ligheid voorlopig het volgen van de col leges te ontzeggen. In het belang van haar eigen veilig heid. Dus zelfs haar veiligheid werd be dreigd. Inderdaad. Toen de 26 jarige miss Lucie het universiteitsgebouw wil de jjetreden kwam het tot een wilde be toging waarbij de demonstranten zich niet ontzagen rotte vruchten en eieren naar het meisje te werpen. Spreekt het statuut van de Ver. Naties niet van gelijkheid van ras en kleur Daar in Alabama lijkt het er nog niet veel op. De Amerikanen hebben de vin ger Wel eens gelegd op kolonialisme e.d. maar het heeft er alle schijn van dat ze beter doen, als het over de verhouding tussen de volken gaat de hand in eigen boezem te steken. Zelfs de Senaat en het Huis van de staat Alabama hebben een resolutie aangenomen waarin het be leid van het curatorium wordt geprezen. Het was beter geweest indien ze het .igespuis" uit elkaar hadden laten slaan. Het woord gespuis is van de demo craat „Davidson, die zelfs sprak van vuil gespuis en die van mening is, dat Ame- fika zich lelijk heeft geblameerd en dat de communisten niet zullen nalaten om niermede propaganda te maken tegen Amerika onder hen die zuchten in com munistische slavernij. Tussen theorie en praktijk is blijkbaar in Amerika ook nog groot verschil. Op papier is de zaak wel in orde, maar de praktijk ia anders, dit bewijst wel het schandelijk optreden in Alabama. Heere, we wilden Jezus wel zien. (Joh. 12 21c) Het is opmerkelijk, lezers, dat zowel in het Oude Testament, hoewel veel meer sporadisch, als in het Nieuwe Tes tament de Jood en de heiden' zo dikwijls vlak naast elkaar genoemd worden. We denken aan de weduwe van Zar- phat en de Syrische hoofdman Naaman, om maar enkele te noemen uit het Oude Verbond, als personen, die, ofschoon niet behorend tot het uitverkoren volk, toch mochten delen in de voorrechten des verbonds. Veel meer dan de praktijk, zijn echter de profetiën, die heenwijzen naar de volheid des tij ds, waarin de Messias komen zal, niet alleen om op te richten de stammen Israels, maar ook om te zijn tot een licht der heidenen. Vooral Jesaja laat dat in machtige be woordingen doorklinken. Het is mij te gering, zo roept hij, on der inspiratie des Geestes uit, dat Gij mij zou zijn een Knecht om op te rich ten de stammen Jacobs en om weder te brengen de bewaarden in Israël. Als de Heere Jezus te Bethlehem ge boren wordt, dan zijn het Joodse her ders die Hem de eerste hulde brengen, nadat zij de boodschap der geboorte uit de mond der engelen hadden vernomen, die hun machtige feestzang hadden la ten ruisen boven de velden van Ephrata. Maarwe mogen niet vergeten dat er toen reeds heidense wijzen op pad waren gegaan, daartoe opgewekt doo» een openbaring des hemels dat de ko ning der Joden geboren was en dat ook zij eerbiedig, hun hulde brachten aan het kind van Bethlehem. En is het zo bij Zijn inkomst in de wereld, ook bij Zijn uitgang merken we hetzelfde op. Is daar aan het kruis de Joodse moordenaar, die tot kennis der waarheid en erkenning van de Zone Gods komt, dit openbarend in de oot moedige vraag: „Heere gedenk mijner als Gij in Uw koninkrijk zult gekomen zijn", daar staat ook een heidense hoofd man, die het niet in kan houden, maar belijden moet: „Ja, waarlijk dit is Gods Zoon." En, tijdens Zijn leven hier op aarde? Is er dan ook sprake van heidenen? Ja, lezers, denk dan alleen maar aan de laatste week van Zijn rondwandeling Dan wordt Hem hulde gebracht bij Zijn inkomst te Jeruzalem, door rasechte Jo den en hun kinderen, die palmen strooi en en klederen uitleggen en de jubel zang aanheffen: Gezegend is Hij, die daar komt in de Naam des Heeren; maar er zijn ook heidense Grieken, die mot de vraag tot Filippus komen: „Wij wil den Jezus wel zien." Uit deze vraag klinkt ons zowel be langstelling als eerbied tegen. Deze hei denen hadden waarschijnlijk in hun ge boorteland kenis gemaakt met de religie van het oude bondsvolk, die ook in Grie kenland verscheidene handelsnederzet tingen hadden. Zij zijn gegrepen gewoi"- den door de prediking van Jehova, de trouwe Verbondsgod, die zoveel won deren aan Israël had verricht. O, die God te kennen en Hem de hunnen te mogen noemen, werd de grote begeerie van hun leven. Om daartoe te komen hebben ze de verre reis gemaakt van Griekenland naar Palestina. Met eigen ogen wilden ze de wonderen der offer dienst aanschouwen De vreugde van het water scheppen en uit de fonteinen des heils aanschouwen. Lezers, kennen we ook zo'n groot vertrouwen in ons leven? Ge hebt misschien wel eens de uit drukking gehoord: Eerst Napels zien en dan sterven! En hoewel deze uit drukking een verbasterde is en de oor spronkelijke bedoeling anders, waar er eigenlijk gezegd werd: Eerst Napels zien en dan Sterna, hiermede uitdrukkend dat men vanaf een bepaalde plaats in het gebergte een prachtig panorama had op Napels, maar van een andere plaats een nóg schoner aanblik op het kleine plaatsje Sterna aan de kust, in die ver basterde uitdrukking zit toch een scho ne gedachte verborgen. Daar moet iets in het leven zijn, dat ons méér waard is, dan al het andere. Als we dat heb ben, dan hebben we niets anders meer nodig. Wat is dat in Uw leven? Smeon, zong met de geboren Zalig maker in zijn armen: Nu laat Gij Heere Uw drenstknecht gaan in vrede, naar Uw Woord, want mijn ogen hebben Uw zaligheid gezien L^z^rs. .ToTus; zioTi pn d^in sterven dat is het heerlijkste, het hoogste wat ooit kan bereikt worden. Is het 't verlangen van uw hart? Deze Grieken kenden daar niets van. Het verlangen naar Jezus'. Ze hadden beter, dan vele Joden, begrepen dat het niet om de vorm van de relgie ging, maar om het wezen. En, dat dat weznn de Messias uitmaakte. Aanvankelijk had het geloof bij hen postgevat, dat de Heere Jezus deze Mes sias was. En daarom willen ze Hem zien Liever gezegd, ze willen Hem spreken! Want als het alleen maar nieuwsgierig heid was, dan hadden ze die op straat wel kunnen bevredigen. Neen, het gaat hun om méér. Ze w'l'en Hem hun hulc'e brengen. Ze willen Hem, hun vragen voorleggen. Ze willen van Hem de woorden horen, die ze nodig hebben tot zaligheid. Aan de voeten van d"? Heere Jezus willen ze luis teren naar Zijn stem. Zalige begeerte! Ze wordt verhoord, want God geeft de wens van allen die Hem vrezen, hun bede heeft Hij nimmer afgewezen. De Heere Jezus neemt hun hulde aan. Lezers, een verbroken hart en een ver slagen sreest, is nooit veracht geweest bij de Heere. Wie HeVn neder'g valt te voet, zal van Hem z'n wegen leren. Jezus z'en! Jezus kennen! Jezus toe behoren! Kent ge iets van deze opgaan de IJin Eer,«t het verlangen en daarna ook de vervulling. Wie Hem V'ndt, vindt het leven. W'e on Hem z-'et in hf^t geloof, ziet zich beter, van zijn dodelijke kwaal, zo- a's de Jsraë'ipten zich beter zagen op de koperen slarg. Jezus z'en! Errst als de verachte en onwaardige onder de mensen. D'e is pf- gedaa'd in de dienstknecht gestalte om door Zijn armoede. Zijn fremeente riik te maken. Hem zien tenvijl er voor het ra ^uurlijk oog geen gedaante of heerliik- heid aan is. Maar dwprs door df^ze snha- mrlh"id loont d'! heerVike en rijke draad der l'efde van H^m. Wie defie l'efde mag bemerken, voor die sraat oi'^k de sohoon- he'd van Hem onbloeien. Wart dan sta melt het hart U'teindfi'i-''k: Kn dat wprd Hij voor m'i! Dat df'ed Hij voor Mij. Wie Wem zo h"eft lief gekrfren in de staat der vernedering, zal Hrm ook mpfren aanschouwen in de staat Zijner verho ging- .Tezus z'en. Dat Is het uite-'rdeliik ide aal van de kerk. Hem z'en als hpt ge slachte Lam, d"t OP de troon zit en waarvoor de kerk uit alle tijden en lan den zich neer buigt, om het eeuwig lof lied aan te heffen: Het Lam is waardig te ontvangen alle lof, eer. dank en aanbiddng. Dat zien van Jezus is zalighe'd! Het is verzpdiging van vreugde! U zoekt mijn hart, mijn oog blijft op U staren! Dlrksland. C. J. Kesting In oktober van het vorige jaar is te Dirksland in gebouw „Odeon" een inpak atelier van de N.V. Biscuit- en Chocoladefabrieken te Dordrecht gevestigd. Het lag in de bedoeling aan de opening daaruan een officieel tintje te geven, maar door bijzondere omstandigheden kwam er telkens verhindering. De directie heeft nu op andere wijze aan deze vestiging op Goeree-Overflakkee bekendheid gegeven, door het vertonen van bedrijfsfilms die gratis voor het publek toe- gankelyk waren en tevens door gelegznheid te geven het inpakatelier te be zichtigen. Woensdagmiddag was daartoe het gemeentebestuur van Dirksland uitgenodigd waarbij ook de burgemeesters van Ouddorp, Goedereede, Middel- harnis en Nieuwe Tonge tegenwoordig waren. In deze nieuwe en tevens eerste tak van industrie van buitenaf die in Dirks land is gevestigd, hebben wij ook een kijkje genomen. Verleden jaar hebben wij de Victoria- fabriek te Dordrecht bezocht en daarbij ook de inpakafdelingen, zodat wij reeds enig begrip hadden van de werlczaam- heden die er worden verricht. Het on derdeel te Dirksland daarmee vergelij kend, was onze eerste indruk, dat het een zeer rustige en ook een gezellige afdeling is. Geronk van machines hoort men er niet, de meisjes kunnen onder het werk met elkaar praten wat de in timiteit verhoogd. In twee lange rijen zitten de meisjes allen met een keurig wit kapje op vóór elkaar, met in het midden een elec- trisch lopende band, die echter alleen wordt gebruikt voor afvoer van het ge reedgekomen werk. De chocolade-artikelen worden in kleurig papier verpakt, men was nu be zig aan de PaascoUectie. Dit inpakken vereist grote nauwkeurigheid en vooral ook handigheid. Sommige werkstukken zijn bepaald moeilijk, waarmee de meest geroutineerden worden belast. Met en kele meisjes hebben we een gesprek ge voerd; ze bleken alle zeer tevreden te zijn en met veel animo hun werk te doen. Eentonig is het zeker niet en er heerst een gezellige sfeer. Chef van deze afdeling is de heer K. J. Kleingeld te Middelharnis; sous-chef mej. Jo Riedijk te Dirksland. De personeelsvoorziening is tot heden prima verlopen; wèl kunnen er nog enige meisjes geplaatst worden. De beloning is naar verhouding van de leeftijd; het grondloon van een meis je tot 23 jaar bedraagt bruto 31. waar dan de premie van het gepresteer de werk overheen komt. Handige meis jes verdienen soms een premie, die ge lijk staat aan het loon. Ze genieten bo vendien 2 weken vacantiegeld en aan het eind van het jaar een bepaalde gra tificatie. De werktijden zijn van 7.30-12 uur en van 15.30 uur. Zaterdags tot 10.30 uur. De hoofdgroep komt uit Dirksland, Mid delharnis en Sommelsdijk; voorts en kelen uit Melissant en Nieuwe Tonge. Aanvoer en afvoer Men heeft er rekening mee gehouden op een geïsoleerd eiland te zitten, door voldoende producten aan te voeren, dat men met het inpakken steeds vooruit kan. Wordt een zending chocolade aan gevoerd, neemt dezelfde auto het ge reedgekomen werk weer mee terug. In het atelier zijn elektrische apparaten aangebracht om het vocht op te nemen, waarvoor chocolade zeer gevoelig is. Kleedkamers, garderobe en wasgele genheden zijn aangebracht, ook is er een „ziekenboeg", wanneer dit onver hoopt voor een der meisjes nodig mocht zijn. De sociale verzorging is ook af, van tijd tot tijd brengt de sociale werkster van de fabriek, mej. van Osselen er een bezoek. Gelukwens van burgemeester Van Heyst Na de bezichtiging verzamelden de genodigden zich in het aangrenzend café van de heer Polderman, waar van de directie tegenwoordig waren de perso neelschef dhr. Dörr met zijn assistent dhr. V. d. Worp; dhr. Bijdevate, chef training en vorming; mej. v. Osselen, soc. werkster en dhr. Wildschut, bedrijfs leider van de Victoriafabriek te Dor drecht. De directeur dhr. J. M. Redelé, was verhinderd. Ook was aanwezig de dir. van het Arbeidsbureau te Middelharnis, dhr. Nagtegaal. Burgemeester van Heyst hield een korte speech, waarin hij de vestiging van het atelier in de gemeente Dirksland schetste. De start is van bescheiden om vang zei spr., verheugend is, dat direct voldoende meisjes konden worden aan getrokken, die met genoegen hun werk verrichten. Op ons eiland leven we in een fase van overgang wat het industriële be treft; nu de Deltawerken staan te wor den uitgevoerd dienen de gemeentebe sturen op dit gebied paraat te zijn. Spr. verheugde zich dat hier de eerste indu strie van buitenaf was gevestigd en com plimenteerde de onderneming met deze afdeling die hij een verdere ontwikke ling en goed succes toewenste. Dhr. Dörr, die in de eerste plaats de afwezigheid van zijn directeur veront schuldigde, dankte voor deze geluk wensen en gaf te kennen dat de directie zich bewust op_Goeree-Overflakkee had gevestigd omdat men meende daar vol doende werkkrachten te kunnen aan trekken. De keuze te Dirksland is niet Zoals wij reeds hebben gemeld in ons vorig nummer, is bij K.B. met ingang van 1 maart benoemd tot burgemeester van IJsselmuiden (O.) de heer L. A. Ver burg, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Stavenisse. De heer Verburg, die 37 jaar is, begon zijn ambtelijke loopbaan ter secretarie der gemeente Kortgene en was voor zijn benoeming tot burgemeester van Sta venisse (per 1 oktober 1946) werkzaam als commies, chef der afdeling finan ciën ter secretarie van Zierikzee. Hij is gehuwd, heeft één kind en behoort tot de A.R.-partij. De heer Verburg, die rid der is in de orde van St. Olav, bekleedt in Stavenisse en op het eiland Tholen talrijke functies, waaronder die van voorzitter van de vereniging van bur gemeesters, secretarissen en ontvangers. HAZETFABRIEKËN TE ZEVENBERGEN slecht geweest, het gebouw Odeon vol doet uitstekend en in de werving van personeel is rtien niet beschaamd. De voorafgaande besprekingen met het ge meente-bestuur waren van aangename aard, en door de hulp van het Arbeids bureau kon de afdeling reads begin okto ber draaien. Wij zijn trots op deze af deling betoogde spreker en verheugde zich in de goede sfeer 'die er heerst. Er groeit een band, wat wel blijkt dat de meisjes onder elkaar voor deze ge legenheid bloemen aanboden. Spr. be sloot met te zegggen, dat de directie er geen spijt van had zich op het eiland te hebben gevestigd, men hoopte in het vervolg een logisch deel van de gemeen schap op Flakkee te worden. Hij dankte de genodigden voor hun aanwezigheid last not least de burgemeesters uit de andere plaatsen. Het in de Victoriafabriek gestelde ver trouwen hoopte men niet te beschamen. Men bleef daarna nog geruime tijd gezellig bijeen. De gesprekken liepen o.m. ook over de goede sociale verzorging van de meisjes, die bij het landwerk dikwijls veel te wensen overlaat. Zaterdag a.s. wordt H.K.H. Prinses Marijke 9 jaar. We geven hier de nieuwste' foto van onze aanvallige prinses, die bij ons gehele Nederlandse volk geliefd en bemind is. Egypte De Wereldbank en de regering van Egypte zijn het eens geworden over de financiering van de bouw van een stuw dam bij Assoen. De Bank zal een groot gedeelte van de kosten voor haar rekening nemen. Daar er over de voorwaarden niet veel bekend is gemaakt, moeten we nog af wachten, hoe de financiering precies zal worden geregeld. De Wereldbank had de eis gesteld dat Egypte een algemeen gezond finan cieel beleid zou voeren, vóór ze de gel delijke hulp toezegde. Egypte beschouw de deze eis als een inmenging in z'n binnenlandse aangelegenheden. Of de Bank later deze voorwaarde heeft ver zacht, is niet met zekerheid te zeggen. Voor het bouwen van de stuwdam heeft Egypte toestemming van de Soe dan nodig. Er moet een stuwdam gegra ven worden, voor een derde gedeelte op Soedanees grondgebied. 60 000 Soedane- zen eisen schadevergoeding omdat hun huizen onder water komen te staan. De dam wordt dus een projekt dat miljoe nen geld kost. Overigens zullen de dorre en droge gronden door de bouw van de dam een geheel nieuwe irrigatie krijgen. Het wa ter uit het meer zal worden gebruikt voor de opwekking van elektrische energie. Nu zal men zich afvragen of de bouw van deze dam van belang is voor de we reldsituatie. Deze vraag moet beves tigend worden beantwoord. Vooreerst zoü Egypte voor de finan ciering hulp van de Sowj et-Unie heb ben gekregen voor het geval dat de Wereldbank de geldelijke steun zou weigeren. Nu de Bank met Egypte tot overeenstemming is gekomen heelt Egypte geen hulp van Rusland nodig. Voor het Westen is dit een gunstige wending in de loop der gebeurtenissen. Rusland krijgt niet de kans, het Westen te overtroeven. Maar ook wordt de stuwdam een soort nationaal monument in Egypte. Moge lijk wordt de aandacht wat afgeleid van de buitenlandse en meer gericht op de binnenlandse aangelegenheden, zodat Egypte eindelijk zijn buren met rust zal laten. In dat licht gezien kan de stuw dam bij Assoen de rust en de veiligheid in het Midden-Oosten bevorderen. Algerije De nieuwe Franse premier, Mollet, heeft reeds bij het begin van zijn po litieke loopbaan, grote moeilijltheden ontmoet in het protektoraat Algerije. Extremisten hebben de leiding in dat gebied in handen genomen; wat hun ge- makkelijker is gemaakt door het ont slag van de president-generaal Catroux. In diens plaats heeft Mollet Lacoste nafir Algerije gezonden, doch het staat al vast, dat deze niet bij machte zal zijn, er een degelijk gezag te vestigen. ^Het spreekt vanzelf dat de onlusten in Algerije de politieke toestand in Frankrijk zullen beïnvloeden. Premier Mollet is inmiddels in Frank rijk teruggekeerd van zijn bezoek aan Algerije. Hij heeft onmiddellijk de pre sident en het kabinet op de hoogte ge bracht van de toestand in dat gebied. Later zal Mollet ook aan de Kamer ver slag uitbrengen. De minister van binnenlandse zaken zag zich vorige week zaterdag genood zaakt een verbod tot demonstraties uit te vaardigen. Aan dit verbod is slechts ten dele gevolg gegeven. Enige inciden ten bleven niet uit. Voor Mendes-France zouden de ver- wilikelingen weleens gunstige politieke gevolgen kunnen hebben. De publieke opinie in Frankrijk althans is hem over het algemeen gunstig gezind. Rusland Twee Britse diplomaten. Burgess en Maclean, die in 1951 plotseling uit En geland verdwenen, zijn zaterdag op een persconferentie in Moskou voor het voetlicht getreden. In een gemeenschap pelijke verklaring zeiden ze dat ze in dertijd naar de Sowjet-Unie waren ge gaan om te werken voor een betere ver standhouding tussen Oost en West, na dat ze tot de conclusie waren gekomf,i dat Amerika en Engeland daar niét se rieus naar streefden. Het voormalige hoofd van de Russi sche spionnagedienst in Australië, Pe- trov, die destijds naar het Westen is overgelopen, heeft verklaard, dat de twee diplomaten communistische agen ten zijn geweest die vele geheime inlich tingen aan de Sowjet-Unie hebben ver strekt, reeds vóór hun vlucht in 1951. Nu de twee politici onverwachts voor de dag zijn gekomen, neemt Rusland de schijn aan, alsof het bezig is, misver standen uit de weg te ruimen. Molotov verklaarde nog geen jaar geleden dat hij geen flauw idee had, waar die twee zich bevonden! En slechts een maand (Vervolg pag. 2 eerste kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1956 | | pagina 1