Afsluiting Haringvliet het eerst Gevaar uit de lucht Buitenland Voorlichtingsavond voor landbouwers te Ooitgensplaat Diepvriesgroenten en Fruit De nieuwe Kleuterschool „André Marie" te Ooitgensplaat DE FRUITCENTRALE WESTDIJK 36 - MIDDELHARNIS 1ELEFOON 2682 MEDITATIE .en Uy ótierl Aldus adviseert de Deltacommissie |M' ""Hl illllllllllllllllll Zondagdiensten artsen GEBRs. KAPTEIN EEN ZAAK VAN VERTROUWEN MIDDELHARNIS - Tel. 2004-2704 SOMMELSDIJK - Telefoon 2205 De fa. Zwaardemaker gaf adviezen 28e Jaargang Zaterdag 10 December i9SS No, 2457 UW5 PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Eedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 18702629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Lhr STBEÜ^KBLAD UP (iEKEFUBM£EKU£ GBUJND8LA0 VOOK OE ZUID-HOI.LANDSE EN ZEETTWSE EILANDEN VerHchynt tweemaal per week. Woenadas en Zaterdai; ABOISTNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. onze Met ^i we niet de mooi- is, omdat je zwak- !r ligge" ps bij t vanzeli De laatste tijden bestaat er enige on- gerustlieid over de gevaren die ons uit de lucht kunnen bedreigen. Wii bedoelen de verhoogde radio-activi teit van dé lucht, die ook in ons land moet zijn geconstateerd. „Moet" zijn ge constateerd schrijveü wij met opzet om dat er geen helderheid en geen klaar heid over bestaat in ons land, ook niet, nadat er een communiqué over is Ver schenen, hoewel in dat comminuqué wel wordt toegegeven dat er in de laatste dagen boven Nederland een verhoogde radio-activiteit is waargenomen. In dat communiqué wordt het niet uitgesloten geacht, dat die verhoogde radio-activiteit in de atmosfeer samen hangt met de proefontploffing van een waterstofbom in Rusland. Radio-activiteit in de lucht, daar is men bang voor, daar maakt men zich ongerust over. Geen wonder daar is nog de herinnering aan het lot van die Ja panse vissers, die het slachtoffer zijn ge worden van de verhoogde radio-activi teit in de lucht na de proef ontploffingen in de Stille Oceaan, van atoombommen door de Amerikaanse marine. Nadien heeft men wel gehqjrd van radio-actieve regen en sneeuw. Dit is wel zeker, dat verhoogde radio activiteit van de lucht gevaarlijk is voor mens en dier. Nu wordt wel aangenomen en daai' zijn geen redenen voor om het in twij fel te trekken dat-verhoogde radioacti viteit van delucht boven ons land niet van die aard is geweest, dat er gevaar voor mens en dier uit zou zijn ontstaan. Maar het is wel een symptoom van wat zou kunnen gebeuren en het is een som bere profetie van wat ons in de toe komst te wachten kan staan wanneer op grote schaal gebruik zou worden ge maakt van de atoombommen. Eén proefbom in Rusland en in verschil lende delen van Europa is er sprake van verhoogde radio-activiteit in de lucht. Al is dat dan ook met waarden, die geen gevaren in zich bergen. Toch zit er een verontrustend element in, dat na hel ontploffen van een proefbom in Rusland voor grote delen van Europa aangetoond kan worden dat de radio-activiteit van de lucht aanzienlijk is toegenomen. Zo komen er berichten uit Parijs van een onrustbarende verhoging van radio activiteit. Naar werd aangenomen als gevolg van de ontploffing van een atoombom of waterstofbom in Rusland. De radio-ac tiviteit van de lucht was daar zeven maal zo hoog als normaal. Ook uit Hei delberg in Duitsland uit Stockholm, uit Japan komen berichten van een aanzien lijke verhoging van de radio-activiteit. En volgens het communiqué van onze regering is ook in de lucht boven ont land sprake geweest van een verhoog de radio-activiteit. Over de mate van de verhoging worden wij door onze re gering niet Ingelicht, maar er is een verontrustend element uit ontstaan. Daar wij maar niet weten, wat ons in dit opzicht ook in de toekomst boven het hoofd kan hangen. In de oorlog heeft ons land in aan zienlijke mate kennis gemaakt, met de gevaren, die uit de lucht dreigden. Meer nog dan in het verleden staan wij voor de uitwerking van de geper fectioneerde vemietigingsmiddelen waar mee de mensheid op weg is naar zijn eigen vernietiging indien niet een Hogere Macht de mens weerhoudt van de toe passing van die verschrikkelijke verdel- gingamiddelen. Ze te vervaardigen, staat uiteindelijk gelijk met ze te gebruiken indien niet de Heere de mens er van weerhoudt, om dat de vernieling en ellende ligt op de weg van de mens. Bij al het verschrik kelijke blijft er ene zekerheid, God re geert en Hij bepaalt de gang van de lustorie en niet de mens. Al moet bij de toenemende Godsverlating en Godsver zaking het ergste gevreesd worden. Depot VITA Zomergroenten/t hele jaar door -- Paord sloeg op hol waardoor land bouwer werd gedood. De landbouwer ^- V. d. B. te Otterlo reed met een wa gen waarvoor een paard was gespan nen over de straatweg. Toen een mili- raire colonne naderde schrok het paard en sloeg op hol. De heer v. d. B. werd van ri afgeslingerd en kreeg een an üe wielen van de wagen over het ^™"=haam, waardoor hij zo zwaar te A ^t*°'^<^' «lat hij in het ziekenhuis rf1„„ ^an de bekomen verwon dingen IS overleden. ■Rv iff^'' ^^^Brlanders naar Amerika. ?B iha"^ de wettelijke bepalingen mo- "OOG Nederlanders Amerika bin- °^°™en. maar tot nog toe hebben Lfn ^^®n lOOO-tal van die mogelijk- t'5 Sebruik gemaakt deelde de secre- 5 de raad van sociale instellin- ™.^rand-Rapids mede. Hij heef t de ^p^ni Westelijk Michigan aan- I tpT»n meerdere mate garant dPrl M ^s overkomst van meer- aere Nederlanders mogelijk te maken. en hy stierf. (Gen. 5 5b) II. Hoe bitter smartelijk, wanneer de dood onze dierbaren door een ongeluk of op een andere droeve wijze aan ons ontrukt. Hoe zwaar moet het vallen, wanneer wij de handen der bloeddor- stigen uitgestrekt zien naar onze ge liefden en wanneer hun schennende hand het leven van onze beminden doodt. En toch, hoe bitter dit alles, hoe groot het onderscheid, het is niet te vergelijken bij het onderscheid tussen het sterven, hoe dan ook, van hen, die God dient en die Hem niet dient, want dat is een eeuwig onderscheid. Wanneer wij dit boek van Adams ge slacht lezen, dan lezen wij over het sterven van Abel en wij weten, dat zijn sterven een gelukzalig sterven geweest is, al viel hij onder moordenaarshan den. Abel stierf onder de handen van de moordenaar, maar ging in de rust, die er overblijft voor het volk van God. Kaïn is niet door moordenaarshanden gevallen, maar zijn deel is eeuwig met degenen, die voor eeuwig vervloekt zijn. Daarom juist heeft ons leven zo'n grote zin en betekenis. Het is gericht op de eeuwigheid en hoe dan ook, straks gaan wij die eeuwigheid inen hij stierf. Toch staan deze woorden ook met gouden letters in het boek der Waar heid. Want er is Eén, Die in het boek van Adams geslacht staat opgetekend, Die wel voor de zonde stierf, maar niet door Zijn zonden. De eniggeboren Zoon Gods. Dat achter Zijn Naam geschre ven staat en hij stierf, is het groot ste wonder. Dat is een wonder van Gods wijsheid, liefde en trouw. Dat sterven ontsluit een zalige eeuwigheid voor het volk van God. Dat jterven wordt de grond van hun hoop en verwachting. Het is de fontein van 'net leven enhij stierf. En dat voor sen volk, dat de eeuwige dood waar- iig is en dat zich hier ook waardig leert keuren. Wanneer Zijn volk zich hier die eeuwige verwerping waardig acht en leen levensrechten meer voor God leeft, wordt in dat sterven van Christus 3en levensgrond voor hun ziel ontslo ten. Een zaak van de hoogste verwon dering en van innerlijke blijdschap. Dat maakt voor dat volk het sterven lichfc Wanneer de doodsschaduwen over de tent van hun leven vallen. Wanneer dQ ogen des geloofs dan iets zien mogen van het en hij stierf, dan zal hun hoop ook rusten in de volmaakte en ge noegzame gerechtigheid, die door het sterven van Christus aan het licht ge bracht is. En de persoonlijke, bevinde lijke kennis van de kracht van dat ster ven bepaalt het eeuwige onderscheid van het sterven van de mens. Zonder de kennis van dat sterven zal ons ster ven altijd vreselijk zijn. O, gedenkt dat, jeugd, die dit leest. Jongens en meisjes, zoekt toch uW Schepper in de dagen van mr jeugd. Het leven met zijn vele en ernstige roepstemmen bepaalt er ons gedurig bij. Achter uw naam wordt het ook aan stonds neergeschreven. Zoekt de Heere, zoals Hij gezegd heeft, terwijl Hij te vinden is en roept Hem aan terwijl Hij nabij is, want wel-, haast staat het achter ons aller naam: ----en hij stierf, en zij stierf. En wat zal dan uw eeuwige toekomst we zen? Vreselijk zal het zijn te vallen in de handen van de levende God. Wat zal het echter een eeuwige ver lossing zijn voor dat volk van God. Hier is het leven moeitevol en vol van druk en kommer, maar de dag komt, dat God achter de naam van Zijn volk ook schrijft .en hii stierf, en dan zal het voor dat volk een eeuwige verlossing zijn om dan met al Gods gunstgenoten God eeuwig te verheerlijken. In welke weg dat dan ook dit leven naar Gods raad een eind nemen zal, uw sterven, volk des Heeren, zal slechts een doorgang zijn tot het eeuwige leven. Uw sterven zal betekenen het einde van alle moeite, bekommering, verdriet en zorg, en de eeuwige vreugde zal dan uw deel zijn met allen, die de verschijning van onze Heere Jezus Christus hebben liefgehad. Gewis, voor het schip de vei lige haven der eeuwigheid zal binnen varen, kunnen nog zware stormen woe den, kan de ondergang van het schip van uw leven u zeker schijnen, maar in al die stormen is Hij geweest, Die voor Zijn kerk dood en wereld en dui vel overwon en Die de Zijnen in de rust inbrengt. Dat onze gedachten maar veel met die ure bezig zijn, waarop achter onze naam geschreven zal wordenen hij stierf, en dat het dan God behage om door Zijn Geest in alle strijd en aan vechting ons op te leiden tot de troost die gevonden wordt voor al Gods volk in het: .en hij stierf. Corsica, U.S.A. ds. A. Vergunst Verenigde Naties De Verenigde Naties overwegen reeds enige tijd de toelating van achttien nieuwe leden, dertien niet-communisti- iche en vijf communistische landen. Voorheen verzette de Sowj et-Unie zich tegen de toelating van de eerste en de Verenigde Staten tegen die van de tweede groep. Sinds de conferentie van Génève echter zijn de standpunten enigszins tot elkaar gebracht. Amerika heeft zich in beginsel bereid verklaard Albanië, Hongarije, Roemenië en Bul garije toe te laten, maar het maakte bezwaar tegen Buiten-Mongolië, dat in feite een Russische provincie is. Toen dit bezwaar bekend werd, stel de Rusland daar tegenover dat het te gen alle dertien niet-communistische landen zou stemmen, indien Amerika de toelating van Mongolië tegen zou houden. De Verenigde Staten deden toen water in de wijn en verklaarden, zich inzake Mongolië van stemming te zul len onthouden. MaarAmerika is niet alleen! Na tionalistisch China maakte daarna be kend dat het tegen de toelating van Mongolië zijn veto zou uitspreken. Na tionalistisch China vreest dat toelating van Mongolië de weg zal vrijmaken voor Rood-China. De invloed van Rood- China in Mongolië is inderdaad zeer groot, al heeft ook Rusland er veel te zeggen. Terwille vaij de toelating van de der tien andere landen zou Amerika nu maar toegeven en Eisenhower heeft dan ook getracht Tsjang-Kai-Sjek over te halen, zijn bezwaren te laten varen, doch de poging was vruchteloos. En het hangt van de stem van Nationalis tisch China, of Mongolië wordt toege laten, dus het ziet er naar uit dat alle achttien landen zullen worden afgewe zen tengevolge van China's onverzet telijkheid. Canada diende een resolutie in, die door 25 landen werd gesteund. Hierin werd voorgesteld, alle landen toe te la ten die geen „herenigingsprobleem" hebben. Dat zijn dus in feite alle lan den die nog geen lid zijn, behalve Duitsland, Korea en Vietman. Ook de Veiligheidsraad kan het niet eens worden over toelating van één nieuw lid. Drie leden waren periodiek aftredend; voor twee is de opvolger ge kozen, maar na 27 stemmingen heeft men nog geen meerderheid voor de op volger van Turkije. Amerika steunt de Philippijnen, Rusland wenst Joego-Sla- vië als lid van de Veiligheidsraad. Dat deze procedure het prestige van de vol kerenorganisatie aantast, is duidelijk. Frankrijk Zoals we nog ia het overzicht van vorige week meldden, had de Franse Kamei;' het vertrouwen opgezegd aan de regering-Faure. We schreven toen dat het nog onzeker was of het kabinet zou aftreden, dan wel dat Faure de Na tionale Vergadering zou ontbinden. Na rijp beraad heeft men tot het laatste besloten. De grondwet schrijft voor dat in dit geval binnen 30 dagen nieuwe algemene verkiezingen moeten worden gehouden. Deze verkiezingen zullen op de 2e tlénuari plaats hebben. Intussen waren er twee ministers in het kabinet-Faure die het niet eens wa ren met de besluiten van de meerder heid. Deze bewindslieden die, evenals Faure zelf tot de radicale partij beho ren, dienden hun ontslag in. Ook hierin had de Grondwet echter voorzien, want de premier behoeft in zo'n geval dil ontslag niet te aanvaarden en Faure aanvaardde het dan ook niet. De radicale partij evenwel, die sterk wordt beïnvloed door de vroegere pre mier Mendes-France, nam de volgende dag met 19 tegen 2 stemmen het besluit, Faure uit de radicale partij te stoten. Als motief voor dit besluit voert de par tij aan „voortdurende manoeuvres van de minister-president" en „daden van geweld tegen het parlement." Dat antipathie tegen de persoon van Faure bij dit besluit een rol heeft ge speeld is overduidelijk. Faure is in geen enkel opzicht zijn bevoegdheden te bui ten gegaan, heeft integendeel precies gedaan wat de Grondwet hem voor schreef. Faure heeft de laatste tijd wel ge toond dat hij een uitermate bekwaam politicus is, die het zwakke Frankrijk broodnodig heeft, maar toch heeft hij de strijd om verbetering van het kies stelsel verloren. De verkiezingen zul len weliswaar nóg vroeger gehouden worden dan Faure had voorgesteld, maar volgens het oude kiesstelsel: De afgevaardigden worden per district ge kozen en daarbij is .onderlinge verbin ding der lijsten geoorloofd. Gecombi neerde partijen, die samen méér dan de helft van de stemmen halen, krijgen dan alle zetels in zo'n district. Het is voor Frankrijk te hopen dat het een parlement krijgt, waarmee de' regering beter zal kunnen samenwer ken dan tot nu toe het geval is ge weest. Hoofdzakelijk komen echter de zelfde partijen met de zelfde candida- ten uit. Grote verschuivingen zijn dus niet te verwachten. Engeland De premier van Engeland, Sir Antho ny Eden, zal eind Januari een bezoek aan de Verenigde Staten brengen, op uitnodiging van president Eisenhower. De minister van Buitenlandse Zaken, Mac Millan, zal hem vergezellen. Ook aan Canada zullen de staatslieden een bezoek brengen. Deze reis wordt algemeen beschouwd als een voorbereiding voor het gesprek met Boelganin en Chroetsjew, die in het voorjaar Engeland zullen bezoeken, als dit bezoek tenminste doorgaat. Tijdens hun reis door India hebben de Russen immers minder mooie dingen over het Vi^esten gezegd en oud-premier Chur- chiU beeft gezegd dat de Engelse rege ring deze zaak zorgvuldig zal bestude ren, alvorens ze de Russen gelegenheid zal gever», hun praktijken in Engeland met passende varianten te herhalen! Als een prachtig voorbeeld van inter nationale saamhorigheid en medeleven der volkeren met elkaar in tijden van rampspoed is in Ooitgensplaat een kleu terschool verrezen, zo fraai en zo schit terend geoutilleerd als de ouders van dat dorp het nooit voor hun kindertjes hebben kunnen dromen. De school is tot stand gekomen, in hoofdzaak dank zij een gift van de stad Toulouse in Frankrijk, welks bevolking blijk wilde geven van medeleven en bereidheid tot hulp en bijstand na de grote ramp van 1 Februari 1955. Men bracht 400.000 francs bijeen en met dit kapitaal Hollands geld dus ongeveer 40.000 gld. kon men starten. Er moest nog flink wat bij gelegd worden, want bouwen en inrichten van scholen is duur in deze dagen en het had wel even wat voeten in aarde voordat men de benodigde 100.000 gld. bijeen had, maar het kapi taal is er gekomen. Het ontwerp voor de school leverden de architecten De Vries, gemeente-architect van Ooitgens plaat, en Kloppers, architect te Middel- harnis. De bouw werd aangenomen door fa. K. J. Winter te Rotterdam, die de plaatselijke ambachtslieden inscha kelde, zodat in feite de school door Oolt- gensplaatse handen is gebouwd. Een dezer dagen zal de school in ge bruik worden genomen, na een offici ële opening, waarbij gasten uit Frank rijk aanwezig zullen zijn. Die zullen er dan trots op kunnen wezen, dat de kleuters van Ooitgensplaat op voorbeel dige wijze bezig gehouden en onderwe zen zullen worden in een school, die vooral door hun, Frans, toedoen is tot stand gekomen, een school met drie gro te, lichte lokalen, benevens een heel groot speellokaal en verder voorzien van alles wat men maar uitdenken kan om het kleuters aangenaam te maken en om hun ontwikkeling te dienen. Het gebouw zal omgeven worden door een grote tuin, waarin de kinderen te zijner tijd naar hartelust zullen kun nen spelen. Van de school voert een wandelpad door de tuin naar de weg en men heeft dus het grote voordeel, dat de kleuters niet ineens vanuit de deur op straat staan. De Delta-commissie heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat haar 5e interim-advies aangeboden. In dit advies wordt de volgorde van de afsluitingen der zeearmen aange geven en nader gemotiveerd. Daarin wordt de.,.afsluiting van het Haring vliet, vanwege de geringere techni sche moeilijkheden en de spoedig te bereiken grotere veiligheid van het zeer kwetsbare achtergelegen gebied, als eerste aanbevolen. Bij sluiten van in deze dam ontworpen sluizen (die voornamelijk tegen ijsgang, dus voor afvoer van ijs zijn bedoeld) zal in ge val van stormvloed de waterstand op het Haringvliet, HoUandsch Diep en direct aansluitende wateren, terug te brengen zijn tot op de een na hoogste waargenomen waterstand. Om ontoelaatbare waterloopkundige situaties tegen te gaan, verdient volgens de Deltacommissie de afsluiting van^e Oosterschelde voorrang boven de af sluiting van het Brouwershavense gat. Met de bouw van deze dam zal in een zo vroeg mogelijk stadium moeten wor den aangevangen. Onafhankelijk van de andere werken moet de noodzakelijke versterking van de hoofdwaterkeringen langs de Waterweg en de Westerschelde ter hand worden genomen. Geen twijfel nioyelijk... ONBEPERKTE GARAN OP OE VERING HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Van Zaterdag 10 Dec. v.m. 12 uur t.m. Maandag 12 Deo. v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Afwezig de artsen Dogterom, Arends en Wieringa. Voor spoedgevallen Bak ker, arts, Tel. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig dr. Boot en Elvé, arts. Voor spoedgevallen Huisman, arts, Tel. 01877- 412, Melissant. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Voogd, Buth en Bouman. Voor spoedgevallen Kramers, arts, Tel. 01873—214, Ooitgensplaat en de Man, arts, Tel. 1875—3101, Nieuwe Tonge. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Van Zaterdagmiddag 10 Dec. t.m. Maandag 12 Dec. v.m,. 8 uur Afwezig Wagner. Dienst heeft louw, Tel. 2357, Middelharnis. Ter- Betreffende de dam in het Haring vliet wordt door de commissie geadvi seerd, dat daarin een schut- en spui- sluis wordt gebouwd. De commissie wijdt speciale aandacht aan de afvoer van drijfijs van het Hollands diep, dat via de sluizen in de dam van het Ha ringvliet kan worden gespuid. Peil van 5 meter hoven N.A.P. In het advies wordt gezegd dat een peil van 5 meter boven NAP te Hoek van Holland grondslag moet zijn voor het ontwerpen van de afsluitingen en dijkversterkingen. De kans, dat dit peil wordt overschreden, acht de Deltacom missie minder dan l'/o per eeuw. In „Hotel Hobbel" te Ooitgensplaat verzamelden zich vele landbouwers uit de omgeving om te worden voorgelicht omtrent hun bedrijf. Het was dan ook een goede gedachte van de heren Birkhoff te Ooitgensplaat Arendsman t Stad aan 't Haringvliet en de Laat te Oude Tonge om twee des kundige sprekers te laten optreden die over veevoeding in de toegepaste prac- tijk het een en ander kwamen vertellen. Zij vertegenwoordigden de fa. Zwaarde maker te Leeuwarden fabrikant van vee voeders etc. Nadat dhr. Birkhoff om 8 uur de avond met een kort welkomstwoord had geopend gaf hij het woord aan de eerste spreker, dhr. H. J. Verkuyl. Moderne veevoedingsleer. Deze spr. wees op de opvoeding van de productie bij onze huisdieren en de eventuele gevaren daaraan verbonden (gebreksziekten) De moderne voedings leer stelt de dieren in staat door kleine toevoegingen van bepaalde stoffen (vi taminen sporenelumenten enz.) om him prestaties te leveren. Deze hogere pres taties vraagt andere voeding omdat de stofwisseling der dieren verhoogd wordt Spr legde vooral de klemtoon op de goede voeding van het drachtige dier; dit is de grondslag voor een goede veestapel. De tekorten in de voedmg komen pas na jaren bij onze dieren te voorschijn en daarom is het van zo groot belang dit te voorkomen. De weerstand van de jonge dieren is nauw verwant aan de verzorging van het moederdieir. De vitaminen en andere kleine stoffen worden op het jonge dier overgedragen en direct voor de eerste levensweken. Daarom is goed voeder van weten schappelijke samenstelling, aangepast aan de praktijk, nodig in deze moderne bedrijfsvoering. Voorbeelden uit de practyk De tweede spr. was dhr. Van Staal- duynen die speciaal practijk voorbeel den gaf over de pluimveehouderij. Elen goed ras, goedehuisvesting en verzor ging is noodzakelijk voor de pluimvee houderij. Daarna komt het voeder, dit moet afge steld zijn vooral wat eiwitpatroon be treft op de behoefte der kippen. Ook de temperatuur bij de kippen is een belangrijke factor en ventilatie en bodembedekking. Het kiezen van een ge schikte combinatie van rassen is voor kruisingen zeer nodig. De piepkuikenmesterö wordt nu in goede banen geleid omdat dit weer in handen komt van vakmensen. Toevoegingen van geneesmiddelen aan het voeder kan eventuele bezwaren op leveren, omdat dit de dieren ook op de duur resistent maakt. Spr. bracht duidelijk naar voren, dat vooral de verzorging en de voederme thode van kuikens zo belangrijk is. In vogelvlucht brachten beide spr. de behandeling naar voren van de voedering van kalveren, pinken, koeien, mestvee, varkens, kuikens en kippen. Na deze uiteenzetting was er gele genheid tot vragen stelen. Velen maak ten hiervan gebruik. Al met al een zeer leerzame avond die geen enkele land bouwer etc. had mogen missen. Het was geen propaganda maar objectieve voor lichting van deskundige voorlichters. De drie hierboven genoemde initiatiefne mers hebben de ajinwezigen een goede avond bezorgd. Grote regenramp in Madras (India) jedurende drie dagen heeft in Madras 3en geweldige regenstorm gewoed. In irie dagen tijd viel 65 cm., bijna net zoveel als bij ons in een normaal re genjaar, regen. Niet minder dan 500000 mensen zijn dakloos geworden en zeker 300 mensenlevens zijn verloren gegaan. Eerste lawine van dit jaar in Oos tenrijk. De eerste lawine van dit jaar is i.n Oostenrijk neergestort. Het was een mgeveer 100 meter brede sneeuwmias- ;a, die zich van het Tauerngebergte los- ..naakte en naar beneden stortte. Min- tens negen arbeiders van het hydro- .'lectrisch Kaprunproject zijn om het even gekomen. Drie arbeiders werden gewond en enige arbeiders worden nog /ermist. Naar mededelingen van de po- jtie zijn 18 personen bedolven van wie nog een zevental worden vermist. Red dingsploegen in totaal enige honderden mannen sterk zoeken met koortsachtige ijver, daarbij door honden geholpen .laar de vermisten. Wolvenplaag in Polen. Van uit de onmetelijke Russische velden zijn gro te troepen wolven Polen binnengevallen Ze veroorzaken in Oost-Polen grote schade en zijn reeds ok in West-Polen doorgedrongen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1