Moeilijkheden inzake Woningbouw te Dirksland Keersluis te Ooitgensplaat aan de gemeente overgedragen 28e Jaargang Chr STBEëKBLAD OP G£E£FOBM££KDE GK0N08LA0 VOUB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Belangstelling van Waterstaat, aannemers, dijkraden en vele anderen Een dankbare „Stuurman" Begroting 1956 was goed sluitend Centrale Teiling IMEiddelharnis Algemene beschouwingen IN MEMORIAM A. C. HEIJBOER Plaatselijk Nieuws Woensdag 7 December 1955 No. 2456 PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 18702629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 VerachQnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABOISTNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. den met voortvarendheid hebben ge werkt. Voorts, aldus Ir. Mijs heeft het mij prettig getroffen dat met B. en W. al tijd overeenstemming Iton worden be reikt. Spreker was er van overtuigd dat de haven van groot belang is voor de ge meente en voor de beveiliging. Namens dijkraad én dijkgraven droeg hij deze sluis over in eigendom aan de gemeen te. Als symbool drukte hij de burge meester hierbij de hand en sprak te vens zijn beste wensen uit voor de dorps gemeenschap die naar hij hoopte een Het was Vrijdagmiddag even 3 uur toen een mooi rank bootje van de Water staat genaamd „Mr- P- L. F- Blussee" met aan het stuufrad de heer P. W. Hor dijk oud-burgemeester van Ooitgensplaat een rood-wit-vlauw lint stuk voer, dat gespannen was tussen de tiuee deuren van de keersluis in de haven te Ooitgensplaat. Hiermede was officieel de keersuis geopend en een onderdeel uan de beveiliging van Flakkee voltooid. Voor dat he) lint werd stukgevaren werd het werk opgeleverd door de aannemer de fa. Van Hattum en Blanke- voort aan de Waterstaat. Ir. J. C. v. Leeuwen onder-directeur van genoemde firma deed dit in een korte speech gericht tot Prof. Ir. J. L. Kleyn hoofd in genieur-directeur van de Prov. Waterstaat in Zuid-Holland. In een dikke mist was het bootje van Sluishaven afgekomen. Kapitein Van Latum uit Leiden en stuurman Verlaan uit Leidschendam wisten door de mist heen te tornen en brachten het gezel schap veilig in de haven. Behalve de reeds genoemde personen bevonden zich aan boord waarnemend Burgemeester Adr de Vos en Wethouder L. Hokke, Ir. A. G. Bruggeman, hoofdingenieur van de Prov. Waterstaat, Ir. C. Blanke- voort en de heer R. Bossinade, resp. di recteur en onder directeur van de fa. Van Hattum en Blankevoort te Bever wijk, de heer D. Hoekstra, waterbouw kundige; J. V. d. Oever Technisch hoofd ambtenaar, A. H. Kramer bouwkundige en H. Stuurman technisch ambtenaar allen bij de Rijks of Prov. Waterstaat. Voorts waren nog aan boord ir. J. B. Mijs en dhr. W. H. Verheul, resp. dijk graaf en secretaris van de dijkring Flakkee, dijkraad P. v. Es en dhr. P. Tempelaars uitvoerder bij de fa. Van Hattum en Blankevoort. Bij de keersluis had de gemeenteraad zich opgesteld met de secretaris de heer J. L. Vetter, de heren S. de Vries en M. Goudkamp van de Technische dienst, de dijkraden C. v. d. Velde en N. G. van Nieuwenhuijzen en de heer Hogerworst technici bij de Waterstaat. De oude garde die veel- bij de bouw een kijkje hebben genomen ontbrak ook niet. Nadat het lint was doorgevaren (dat even te voren stevig door de heren Deugd en de Vos was aangebracht) be gaf heel het gezelschap zich naar de Kaai waar de heren P. v. d. Vliet, kan tonnier bij de Waterstaat en W. Tiggel- man als vertegenwoordigers van alle werknemers en de heer A. J. v. Vugt als oudste raadslid, de gasten ontving. Op het Raadhuis Door de waarnemend burgemeester werden hierna alle genodigden op het raadhuis ontvangen en welkom geheten. Inzonderheid Prof. Kleijn, Ir. Brugge- man, Ir. Mijs en burgemeester Hordijk. Door de heer A. H. Kramer werd namens Prof. Kleijn de sluis overgedra gen aan de Dijkring Flakkee. Vooraf gaf de heer Kramers nog een flink relaas van de geschiedenis die aan de bouw van deze keersluis is voorafgegaan. Het heeft weleens even moeilijk gezeten voordat de bouw officieel kon begin nen. Er is zelfs nog een roerend plei dooi van burgemeester Hordijk aan te pas gekomen tegenover Ged. Staten. Toen echter het werk kon doorgaan en was begonnen zakte de werkput in. Men begon toen opnieuw 50 meter te rug en nadien is alles weer vlot verlo pen. Spr. prees het voortreffelijke werk van de aannemer de fa. Van Hattum en Blankevoort en sprak zijn volle te vredenheid uit tegenover de heren van den Oever Ir. van Leeuwen, Stuurman en Dankbaar. Niet alleen is een keersluis gebouwd, maar de haven zelf is een groot stuk verbeterd dat hebben wij zo juist kun nen constateren aldus dhr. Kramer, die nogmaals namens Prof. Ir. Kleijn danli bracht aan alle werknemers die hun krachten aan de bouw van deze sluis hebben gegeven. doeltreffend gebruik van deze sluis zal maken en dat het dorp de baten er van zal mogen plukken. Dankbaar voor de medewerking Waarnemend Burgemeester Adr. de Vos was verheugd namens het gemeen tebestuur de sluis in beheer te nemen. De beveiliging van Ooitgensplaat had ook anders gekund n.I. de opsluiting voor de haven, wat inhield afsnijding' van de levensader van de gemeente. De bouw van de sluis bracht wel financi ële consequenties, maar de moeilijkhe den hiervan zijn op bevredigende wij ze geregeld. Het gemeentebestuur is zeer dankbaar voor alle medewerking, hij nam gaarne de sluis over van de Dijkring in de hoop dat de bevolking van Ooitgens plaat hier veilig achter zal mogen wo nen. Voor één persoon wenste de heer dèi Vos zich nader uit te spreken. Hij deed dit tot de heer Stuurman die zich vol-' ledig heeft ingezet om het werk per-' fect te doen slagen. Met de aannemer heeft U een stuk werk geleverd dat „af" is, aldus spreker. Het gemeentebe stuur heeft gemeend U hiervoor een aandenken te moeten aanbieden. De heer de Vos bood hem een boekwerk aan van dr. Vink getiteld „De Lek- streek." De heer Stuurman bracht voor dit aandenken zijn hartelijke dank over. Sluismeester inplaats van burgemeester Oud-burgemeester P. W. Hordijk voel de zich zo nu en dan meer sluismees- D''t is de bootj waarmee het lint, voor de keersluis gespannen, werd open ge- voren. Het gezelschap kom.t voor de wal te Ooitgensplaat. Vooraan met hoed burgemeester' de Vos. Rechts achter de heer de Vos Prof. Ir. Klein. Rechts van de stuurman burgemeester Hordijk, Wethouder Hokke en Ir. Bruggeman. De heer P. van Ès steekt zijn hoofd juist boven de kajuit. Naast hem de heer W. H. Verheul, dharachter Ir. Mijs, de heer Stuurman en met muts dhr. Kramer. ter dan burgemeester. Als waarnemend burgemeester van Oude Tonge opende hij vorig jaar aldaar een sluis. Nu mocht hij dit ook doen in zijn oude ge meente en in zijn huidige gemeente Mid delharnis had hij met dit wer kte ma ken daar men met de bouw van een sluis bezig is. Spr. attendeerde nog op de buitengewone prettige verstandhou ding die er tussen alle takken bestaan heeft. Hij wenste Ooitgensplaat geluk met zijn nieuwe bezit en stelde voor om gezamenlijlc op het welzijn van de ze gemeente te drinken. Bijzondere dag Dijkraad P. -«071 Es sprak van een bij zondere dag. Als inwoner mocht hij zeer dankbaar zijn. Naar de mens gespro ken zit men thans veilig. Vroeger had den wij daar geen erg in. Men reali seerde zich niet en men zat rustig ach ter zomerkaden. Dit is wel anders ge worden en daarom zijn wij nu dubbel dankbaar. De heer van Es feliciteerde de burgemeester met deze schakel in de waterkering. Ondertussen zorgde bode Raap met zijn echtgenote voor wel verzorgde con sumpties. Naar „Hotel Hobbel" Het personeel van „Hotel Hobbel" was in die tijd danig in de weer om de gasten een goed verzorgd diner voor te kunnen zetten. Goede samenwerking Aan dit diner sprak Prof. Kleijn over de taak van de mens. De professor wees op de goede samenwerking die er bij dit werk heeft bestaan. Hier deden zich geen vraagstukken van competentie gel den. Als ieder zijn eigen plaats en taak op de juiste wijze behartigd dan is een goede samenwerking gewaarborgd. Zijn er verschilpunten dan zijn in ons de mocratisch bestel altijd nog wegen om deze op te lossen, aldus Professor Kleijn Burgemeester Hordijk merkte op, dat over dit werk weinig critiek is ont staan en hij zou voor .willen stellen om alle werken maar aan de Waterstaat op te dragen. Weth. Hokke schetste nog de ver schrikkingen van de ramp met zijn vele slachtoffers en wees er op hoe ineens alïes werd gemobiliseerd om het her stel aan te pakken. Hij had een gedicht gemaakt op dhr. Stuurman, dat elders in dit nummer een plaats vindt. Ook werd hem nog een kistje sigaren aan geboden. De heer Cors. Korteweg wéés op de techniek dié het mogelijk maakt om goede dijken te bouwen en de zaak te beveiligen. Hij sloot met de wens dat in het vervolg een rustig leven voor de bewoners is weggelegd. Bij dit verslag mogen wij zeker niet onopgemerkt laten wat „Hotel Hobbel" zijn gasten heeft geboden. Een keurig en veelomvattend diner hebben zij de heren voorgezet waarover met veel lof werd gesproken. Goede overeenstemm,ing Ir. J. B. Mijs betrok bij deze dank ook de heren Bambach en Kramer die bei- Stuurman van de Waterstaat Heer Stuurman van de Waterstaat, Kwam naar ons dorp, naar [Ooitgensplaat; De bouw toch van een flinke sluis. Riep hem voor lange tijd van huis. Heer Stuurman van de Waterstaat, Was b^ de bouw alt^d paraat; Hij £ra/ aan 't hele werk cachet, Een pluim dus boven op z'n pet. Heer Stuurman van de Waterstaat, Stond steeds ons b^ met raad en [daad; Adviezen kwamen van zyn hand, Tot voordeel van ons polderland. Heer Stuurman wan de Waterstaat, wö danken U met woord en daad Heel hartelijk en zeer spontaan, Bied ik u dit- pakketje aan. De inhoud is een kleine blijk, van dank voor 't werk aan sluis en ue dank van heel ons Ooitgensplaat, Aan Stuurman van de Waterstaat. Ooitgensplaat, 2-12-'55. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteiiaad van Dirksland o.a. ter behande ling van de begroting voor 1956. Alle raadsleden woonden deze bijeenkomst bij en burgemeester Van Heyst voerde het presidium. Natuurlijk vorderde be handeling van:' de begroting de meeste tijd. Hierbij werden algemene beschou wingen gehouSen door de^Jheren Bestman (A.R.), Van Es (S.G.P.), D. Poortvliet en T. van Prooijen (beiden Arb.), terwijl dhr. Roon (V.V.D.) nog enige spe ciale opmerkiJigen maakten o.a. naar aanleiding van de woningbouw. Deze woningbouw en vooral de woningnood waren het onderwerp, dat het meest de gemoederen in beweging bracht. Alvorens de raadsleden het woord te geven wees de burg. al op het netelige van dit probleem, waarna bijna alle raadsleden mert eigen kennis van de grote nood ter tafel kwamen en unaniem aandrongen op al het mogelijke dat tot verbetering kan leiden. Daarnevens wa ren er dan natuurlijk nog wel enige opmerkingen en mededelingen, die de nodige interesse verdienen. Na opening met gebed door de burg. vroeg dhr. D- l^oortvliet het 'woord om de burg., nameps de raad, deelneming te betuigen in ^et overlijden van diens moeder. De ingekomeif stukken betroffen o.a. goedkeuring door Ged. Staten -van het besluit tot deelname in de Stichting Bin nenhof, die al in werking is en geves tigd in de -vroegere Herv. Pastorie op de Voorstraat te Sommelsdijk. De voorz. deelde hierbij mede, dat er alom tevre- deiüieid is over deze stichting en het werk daarvan. Er is een bedrijfsleider benoemd en er werlien phn. 60 mensen uit de streek. lïij beval een en ander zeer in de aandacht van de raadsleden aan. Voorts waren nog ingekomen goed keuringen verordening heffing keurlo nen en slachtplaatsrecht en verslagen gehouden kascontroles bij badhuis, kaai- gelden, vleeskeuring, secretarieleges en burgelijke stand en schoolgelden. Tenslotte deelde de voorz. nog mede, dat ook goedkeuring was verleend tot verbetering van de Nieuwstraat en voor bouw van een muur op de Heul op de plaats van het afgebroken gebouw. Al deze stukken werden voor kermis- ge-Wng aangenomen. Begrotingen. Goedkeuring geschiedde van de begro ting van de Instelling voor Maatschap pelijke zorg 1956, dit na advies van de commissie die deze begroting bestu deerde en waarvoor dhr. Poortvliet rap porteerde. De voorz. wees hierbij op de ieder jaar stijgende subsidie van de ge meente, die voor dit jaar op 12.850. geraamd wordt. Dhr. Boon stelde enige vragen over de zorg voor ouden van dagen enz., waarop de voorz. antwoordde dat hieito andere perspectieven zullen komen door de ou derdomspensioenen, die volgend jaar zullen ingaan. Eveneens vastgesteld werd de begro ting van het gasbedrijf, -waarvoor de gasomzet berekend wordt in 1956 op 490.000 kub. m., tegen een opbrengst van 84.690 gld. En dan kwam men aan het grootste hoofdstuk van deze middag: de begro ting 1956 van de gemeente. Burg. van Heyst leidde deze kort in met een ver wijzing naar het vrij uitvoerige prae- advies van het college, zich verheugen de over de kloppende cijfers. B. en W. hebben er naar gestreefd, zo verzeker de de burg., een goed gedetaileerde toe- lichtihg aan de raad te verstrekken. Evenals in andere gemeenten tobt ook hier het college met het woonruimte probleem; de woningbouwvereniging heeft 14 woningen aangevraagd en ge kregen, bejaardenwoningen zijn even eens aangevraagd. Het college dacht direct te kunnen beginnen met bouwen, maar daar kwam helaas niets van in. Spr. gaf hierop een uiteenzetting om trent de moeilijkheden in de bouv^rwereld Vienveiiing van Dinsdag 6 Dec. 1955 Grove 20,12; Middel 23,67—23,91; Drielingen 28,01; Picklers 32,51; Stek 2.50—3.48. Aanvoer 45000 kg. die er toe hebben geleid, dat er thans 13 maanden liggen tussen een toewijzing en een aanbesteding waarna men nog weer lang op goedkeuring van de gun ning kan gaan zitten wachten. B. en W. hopen deze woningen nochtans in maart te kunnen aanbesteden. Daartoe door de voorz. in de gelegen heid gesteld hield dhr. Bestman als eerste algemene beschouwingen. Hij bracht allereerst dank en lof aan de-secretaris en diens personeel voor de samenstelling van de begroting, terzake welke het verheugend is, dat hij slui tend gemaakt kon worden. Dank zegde hij ook voor de toeUchting van B. en W. en voor de plannen, die deze de raad voorlegden. Hierbij stemde spr. geheel in met de uitbreiding van de riolering en vooral met bouw van een aula op de begraafplaats, welks gemis men thans menigmaal sterk gevoelt. Zijnerzijds wilde spr, nog gaarne aandringen op bouw van een brug over de Boezem ter ontsluiting van de nieuwe wijk bij de Pr. Bernhardlaan; het bruggetje bij dhr. Poortvliet noemde hij ten enemale on voldoende. Het woonruimteprobleem kenschetste dhr. Bestmian als zeer ernstig. Vele jon gelui zitten op een woning te wachten en blijven wachten. Verbetering zag spr. niet komen, ook niet al voorspelde dhr. Van Prooijen indertijd dat vele jongeren wel uit de streek zouden wegtrekken; deze verwachting blijkt niet uit te ko men. „Wat denken B. en W. hieraan i,e doen, aan oplossing van de woning nood?" vroeg dhr. Bestman, die verder aanstipte, dat velen menen, dat de bur gemeester er veel aan lian doen en waarbij men dan vergelijkingen nxaakt met buurgemeenten. Krotopruüning beval dhr. Bestman mede zeer in de aandacht van college en raad aan, waarna hij verheuging uitte over de oprichting van de speeltuinver eniging en de zwemolub. Hij hoopte dat de burgerij ten volle achter deze vereni ging zal staan en dat ieder er lid van zal worden. Critiek ha.d dhr. Bestman op de inning van de reinigingsrechten. De raad nam aan, dat dit in tweeën zou geschieden, maar weer werd de kwitantie door Hof in opdracht van de ontvanger ineens voor een geheel jaar gepresenteerd. Spr. eindigde met het uitspreken van de hoop, dat Gkid allen kracht zal achen- OUD-VOSSEMEER Vrijdag 2 december is op de algemene begraafplaats alhier het stoffelijk over schot ter aarde besteld van dhr. A. C. Heyboer, oud-ingezetene van Oud-Vos- semeer en 1.1. wonende te Delft. Hij bereikte de gezegende ouderdom van 83 jaar. In de Chr. Geref. kerk ter plaatse is een rouwdienst gehouden, geleid door ds. W. Baay van Alphen aan de Rijn, die sprak naar aanleiding van Job 7 17: „Wat is de mens dat Gij hem groot acht en dat Gij uw hart op hem zet?" Als vriend was mede vertegenwoor digd ds H. van Gilst, predikant der Ger. Gemeente te Dirksland, die op de be graafplaats het woord voerde. De enige zoon van de overledene, Ir, J. Heyboer dankte namens zijn moeder de sprekers en ook de vele belangstel lenden'voor de bewezen eer. Met dank baarheid herdacht hü zijn vader die zo veel voor hem had opgeofferd om zijn studie mogelijk te maken, zo zelfs, dat hij daarvoor de plaats van zijn inwoning verliet. Op zijn uitdrukkelijke wens is hij in zijn geboorteplaats ter aarde be steld. Dhr. Heyboer is indertijd plm. 10 jaar raadslid van de gemeente Oud-Vosse- meer geweest, waarvan meerdere jaren weth. en locoljurgemeester. Burgemeester Mr. J. J. Vesluys is des tijds nog door hem geïnstalleerd. Het viel ons op, dat niemand van het ge meentebestuur aanwezig was, hoewel naar wij vernamen burgemeester Versluys en de weth. waren uitgenodigd. De overledene heeft voorts 3 jaar zit ting gehad in het college van de Prov. Staten van Zeeland voor de Staatk. Ger. Partij. Na zijn vertrek uit Oud-Vosse- meer is hij 3 jaar raadslid geweest van de gemeente Pynacker. Met hem is een zeer geziene figuur en een geacht oud-burger van Oud- Vossemeer heengegaan. ken om te mogen werken in het belang der gemeente en tot eer van Zijn naam. Burgemeester van Heyst beantwoord de ditmaal de spr. direct nadat zij het woord hadden gevoerd en dus dhr. Best man ook het eerst. Hij duidde kort de plannen voor riolering aan en voor bouw van de aula, waarna hij mededeelde, dat B. en W. de voorkeur geven aan een z.g. gesloten begroting, waarna komen de plannen bij begrotin^sSwijziging kun nen worden geregeld en gefinancierd. Terzake de riolering is een subsidie-aan- vrage gedaan in navolging -van Herkin gen en Melissant. Men is Je zaak al wezen bekijken en het is zogezegd ,,in zee". Deze middag kregen B. en W. juist het ontwerp voor de aula onder ogen, idem van de brug over de Boezem, waar voor men echter nog tpestemming mist van de polder. Terzake die brug moest de voorz. mededelen, dat de Minister van Verkeer bezwaar maakt tegen het feit, dat deze brug zal uitkomen op een tram wegovergang. Bijzondere voorzieningen zullen hiervoor getroffen moeten wor den. Van het woonruimteprobleem zal men in de nabije toekomst helaas niet be vrijd worden, zo vreesde de voorz. Dat is ook het grootste probleem van het gehele land en het doet wel heel erg pijnlijk aan in deze tijd van grote wel vaart. Dat over de buïgemeester in dit verband gesproken wordt legt verplich tingen op. Spr. zag op Flakkee een grote onbillijkheid. De gemeenten, die met de ramp water kregen, konden bouwen en kregen meer dan waarop zij feitelijk recht hadden. Ten langen leste heeft spr. voor Dirksland ook nog. een paar wonin gen los weten te malden, waarvan de bouw hopelijk in het a.s. jaar in vervul- hng kan gaan. Dirksland zit er met, de woningbouw in vergelijking met andere gemeenten in het land niet best voor. In industriege bieden of plaatsen met veel recreatie mogelijkheden enz., die bevolking aan trekken, wordt druk ojp toegewezen en gebouwd, maar hier daalt het bevol kingsaantal en dat is niet iets om argu menten kracht bij te zetten. Gelukkig hebben de pogingen van het college toch nog succes gehad. Een ge lukkig verschijnsel noemde spr. dat het aantal samenwoningen ininiem is; eigen lijk mag men dus niet ontevreden zijn. Waardering had spr. eveneens voor het particulier initiatief dat ontplooit is in speeltuinvereniging en zwemclub. Gaar ne zal het college het werk dezer ver enigingen steunen. Men sprak dan nog' enige ogenblik ken over het innen der 'reinigingsrechten waarbij men staande de vergadering inlichtingen kon vragen aan bode Hof, die mededeelde dat er desgewenst in tweeën geïnd wordt. De voorz. verklaar de, dat 90 procent van de aangeslagenen liever ineens betaalt. (Slot in volgend nummer) AARDAPPELBEURS ROTTERDAM, 5 Dec. Klei-aardap- peen 35 mm opwaarts, eigenh. 8.50 9.25, bintjes 11—11.50, Bevelanders 9.50. Koopmans blauw 10,25, Meerl. 88.50; Voor export 35 mm opw. klei- bintjes 11.50—12, alpha's 10.50, Zand 35 mm opw. Voran 7.7.35 Voer- aardappelen 3.504.Prijzen bere kend per 100 kg. en op de handels- voorw. vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. --------O-------- STAD AAN 'T HARINGVLIET GOUDEN JUBILEUM Boerenleenbank. Het verslag hjervan moest tot ons e.k. nummer blijven over staan. DIRKSLAND Neerslag in de maand November 31.7 mm. In dezelfde maand van vorig jaar 70,4 mm. Grootste etmaalhoeveelheid 11,1 mm, gemeten op 9 Nov. Waarne mer K.N.M.I. Dankdag. Woensdag 7 December wordt alhier dankdag gehouden. De kerkdiensten zijn als volgt: Herv. Kerk 10 uur ds. J. den Besten en 6.30 uur dhr C. J. Kesting. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur ds. H. van Gilst. Na afloop van de avonddienst ledenvergadering voor stemmen van ouderlingen en diakenen. MELISSANT De timmerman H. T. had het onge luk een dezer dagen met zijn duim tus sen de zaagmachine te geraken, zodat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Deze week keerde mej. L. van Dijk, die een familie-bezoek gebracht heeft in Canada met het s.s. „Maasdam" weer naar haar Vaderland terug. Zij is onge veer acht maanden bij haar familie ge weest. In verband met de jaarlijkse dank dag, die a.s. Woensdag wordt gehouden zullen de gem.-secretarie en kappers zaak gesloten zijn, Uitslagen „S.N.S." afd. Dammen 1- 12-55. Koos v. GurpAdr. Wagner 2O Stoffel Maliepaard—Jan v. Gurp 0—2; Joh. Arensman Tz.Jaap Baas 20; Koos van GurpSt. Maliepaard 20; Jaap BaasJoh. Arensman Tz. O2; Jan V. Gurp—W. v. d. Boogert 2—0. K. V. GurpJaap Baas 20; Joh. Arens man Tz.Adr. Wagner O2; Joh. Wag nerJoh. Arensman Cz. 20. Er zijn nog verschillende dammers die zelden of nooit komen. Dat is voor ons, de komers, erg jammer. Heb ben jullie nu nooit tijd? Altijd belang- rijker(e) andere dingen???? Doe nu eens anders. Kom nu voor taan dammen. Met elkaar kunnen we voor elkander dan heel aardige dingen bereiken. Kunt U nooit, laat dat dan weten a.u.b. Misschien mogen we dan wel nog op een kleine geldelijke bij drage rekenen? Ja, zelfs losse centen worden graag aangenomen. Geeft ze gerust aan Joh. Wagner. OUDDORP Overname bedrijf. Enigszins juister dan in een van onze vorige nummers, vermelden wij dat niet de gehele zaak van de heer T. van Dam aan de heer J. M. Westhoeve A 23 alhier is overge gaan, maar alleen het taxibedrijf .-De reparatiewerkplaats, verkoop van fiet sen en bromfietsen, blijft aan de heer T. van Dam. Men zie de advertentie. D.V. op 8 Dec. a.s. zullen de kerk meesters der Ned. Herv. Kerk zitting houden tot ontvangen van zitplaatsen gelden in de consistorie van 9 tot 12 en van 1 tot 5 uur. A.s. Woensdagavond 7 uur hoopt D.V. in de Herv. Kerk ds. Steur voor te gaan in de Dienst des Woords. NIEUWE TONGE De Klaprooscollecte in deze gemeen te heeft opgebracht de som van 99.20. Naar de Herv. Kerk is beroepen ds. Hop van Renswoude. Donderdag 8 Dec. zal er dankstond voor het gewas worden gehouden. In deze dienst hoopt voor te gaan sav. 6.30 uur ds. A. Vroegindeweij van Veenen- daal. A.s. Zondag zat er bediening zijn van de Heilige Doop. Aangifte hiervan kan geschieden Woensdagavond om half ac'nt. OUDE TONGE Konijnenfokkers hielden fraaie expositie Eind vorige week organseerde de ko- nijnenfokkersvereniging „Van Ongenoe gen Vrij" te Oude Tonge een geslaag de tentoonstelling van hun dieren. De wisselbeker voor het mooiste dier der tentoonstelling werd deze keer be haald door dhr. Ant. J. Pollemans te Oude 1'onge voor een Haaskleur Vlaam se reus, ram jong, welke tevens de wis- solhoker voor het mooiste dier der gro te lassen in de wacht sleepte en voorts nog een medaille als mooiste dier in de Haaskleurklasse. De 4e prijs een wisselbeker voor de mooiste dei kleine rassen ging naar de Black and Tan van W. Koert, die daar mee ook ae 19e prijs behaalde als mooi ste dier van de klassesoort. Andere prij zen werden behaald door G. Winkels .^e, L. Bogerman 7e, J. C. Visser 8e, B. J, van hoord 9e, Jac. Barna 10, A. van I'oord 11, 12, W. van Noord 13, H. Boom 14, 15, Jac. Barnat 16, 17, 18, L. Dorst, Nieuwe Tonge 21 en H. Boom 22. Keur meester was Jac. V. Kooten te Rotter dam, Burg. Stand. Huwelijken: P. H. Hok ke, 24 j. en N. Chr. Bouwens 21 j. Geboren: Ida, dochter van Joh. Tim- mers en B. E. Slis; Neeltje Cornelia, dochter van J. Koppenaal en L. van Vliet. Beschier, zoon van J. C. Kik en N. Bakelaar. C??erieden; Jannetje de Korte, oud 79 jaar, wed. van Joh v. d. Tol. Ingekomen: E. G. C. M. Verweij van Rotterdam; A. A. Velemans van Eysden; Anth. W. de Boed van Papendrecht. Xeniokken: C. L. van Loon naar Wa peningenJ. H. C. M. de Wit naar Ver. St. van Amerika; Th. J. Bruens naar Ooststellingwerf; J. van Noord naar Go- nncliem. Scheepvaart. Ingekomen vorige week 1 schip pulp en 1 met kolen. Uitgevaren 6 schepen met suikerbieten. Prijzen veldvruchten. Aardappelen 8 et., poters 3 ,uien 20, drielingen 26, picklers 30, koepeen 4, gerst 20—24, ha ver 21—24, maanzaad 150160, schok kers SO36, kl. groene erwten 3034.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1