FOTOALBUMS FOTO ROTSMA Diekhuusnieuws Alle GEREEDSCHAPPEN Fa. L VERKERKE Zn. De glimlach is verdwenen Samenspreking tussen de commissie tot verbetering veerdiensten en Flakkeescte Gemeensckap Overdracht gedenksteen 28e Jaargang Zaterdag 19 November 1955 No. 2451 Chr STBEEKBLAD OP OEBEFOBMEEBDE GBONDSLA6 VOOB DE ZUID-HOLLANfiSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag MEDITATIE „Een preek voor ouden van dagen" „Stad Zierikzee" wordt heden gemaakt en bootdiensten zullen nog frequenter gaan varen Maar nog geen grotere boot DE FRUITCENTRALE WESTDIJK36 - MIDDELHARNIS TELEFOON 2682 Depot VITA iesgroenien en Fruit Zomergroenten, 't hele jaar door Diepvrl( Waardering voor het het werk van dr. C. W. Kramers te Ooitgensplaat KWALITEITSARTIKELEN Op 25 en 26 November openen wij ons filiaal op de WESTDIJK in MIDDEL HARNIS. SOMMELSDIJK PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 18702629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABOISTNEMENTSPRUS1.70 PER KWARTAAL ADVEIRTBNTIEPRUS 12 cent per mm. Biy contract speciaal tarief. Deze zomer was er sprake van een veranderd Rusland. De Russische staats lieden waren op de conferentie van Ge neve ongewoon vriendelijk. Ze waren niet zuinig om zich in vriendelijkheden uit te putten. Men sprak wel van de dimlach van Génève". De geest van Génève", zoals men de ver anderde geestesgesteldheid van de Rus sen ook wel noemde, wordt nu dood ver klaard. Dat lijkt alles heel erg en het lijkt er op dat de toestand eigenlek veel verergerd is. Maar in wezen is dat niet het geval, zó min deze zomer de vriendelgke glim lach een teken ten goede was evenmin is de barse mtlatmg van de Russische minister Molotof een werkelijke ver slechtering te noemen. In wezen staat de zaak nog precies gelijk, zowel na de glimlach van deze zomer als nu, nu de woorden van Molotof een grotere ont nuchtering hebben gebracht. Feitelijk moet men verblijd zijn, dat de glimlach verdwenen is. Het „Njet" neen, van de Rus Molotof- is als een koude Noorse windvlaag, die de hemel opge klaard heeft en het uitzicht verruimd. Verruimd in die zin, dat de ware bedoe lingen van Rusland weer op een onloo chenbare wijze gebleken zijn. De glimlach, van deze zomer scheen op een zekere ontspanning te wijzen. Ben ontspanning, die er in werkelijkheid niet was en die er ook niet kon zijn. Om dat de tegenstellingen niet waren vreg genomen. De glimlach kon alleen maar dienen om de werkelijke toestand te ca moufleren. En dat is een uitermate ge vaarlijke toestand, omdat het er de schijn van had, dat de tegenstellingen wel konden worden overbrugd. Omdat het scheen, ja niet meer dan scheen dat Rus land nc^ zo kwaad niet was, dat er wel mee te overleggen viel. Dat men van Rusland eigenUjk niets te vrezen had. Aan die schijn is nu radi caal' een einde gekomen. En dat kunnen wij niet anders dan gelukkig vinden. De ouden plachten te zeggen: „Beter een heilige oorlog, dan een valse vrede". En dat kan men in dit geval ook wel zeggen. Er heerst tussen het communis me en tussen de landen van de vrijheid een onverzoenlgke tegenstelling. Een glimlach of een bars gelaat verandert daar niets aan. Wij voor ons achten de glimlach gevaarlijker dan het barse „neen". Het Westen, de vrije voUcen hebben er behoefte aan, dat de tegenstellingen hel der gezien worden, omdat er juist in de vrije landen zoveel zijn, die het gemoede lijk opvatten en die van de redenering uitgaan, „het zal zo'n vaart niet lopen". Dat juist is het gevaarlijke, want dat is verlaimriend om de nodige weerstand op te brengen, tegen het grote, het commu nistische gevaar. De glimlach heeft bewezen, dat Rus land het op een andere manier heeft wil len proberen. Een manier om het Westen uit elkaar te doen gaan. De gezameiilijke tegenstand van de Navo-Ianden is juist de grote hinderpaal, die Rusland belet van zijn macht gebruik, te maken. De koude oorlog, de periode van de glimlach, beide soorten van het commu nistische optreden naar buiten wijzen er op, dat Rusland van de overtuiging uit gaat, dat het niet gewenst is met ge weld zijn plannen door te zetten. Dat er Rusland nog geen sprake is van over macht. Was dat wel het geval, dan zou naar onze overtuiging het conflict niet langer verschoven worden maar zou het zonder twijfel toeslaan om de wereld- heerschappQ te veroveren. En de koude oorlog en de glimlach wij zen er op, dat Rusland het gimstige ogen blilc om toe te slaan nog niet gekomen acht. Daarom, door het verdwijnen van de camouflerende glimlach is er helder heid gekomen. Ruslands ware bedoelin gen zjja weer eens duidelök geworden en daarom past het het Westéh, om alle krachten in te spannen en er alles op te zetten, dat er van een absoluut Russi sche overmacht geen sprake zal zijn. Dat kost grote offers, offers die beter gebracht kvmnen worden, dan dat het „Vrije Westen" ondergaat in communis tische slavernij. Van Zaterdag 19 Nov. v.m. 12 uur t.m. Maandag 21 Nov. v.m. 9 uur Middeftamis-SommeZsdöfc; Afwezig de artsen Bakker, Wieringa 6n Arends. Voor spoedgevallen Dogte- rom, arts, Tel. 2121, Sommelsdijk. Dtrfcsjand-HerktTiÊreu-Melissant: ^ezig dr. Boot en Elvé, arts. Voor nP°3evallen Huisman, arts. Telefoon 01877-412, Melissant. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Kramers, Voogd en ar+o m'',- spoedgevallen de Man, Rnf; ™- 01875—301, Nieuwe Tonge en ^wh, arts. Tel. 01871—306, Den Bom- ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN ^'^'^.^'^'^erdagmiddag 19 Nov. t.m. maandag 21 Nov. v.m. 8 uur louw^T^i^.'^^^Sner. Dienst heeft Ter- louw, Telef. 2357, Middelhamis. „En tot de ouderdom toe zal ik dezelfde zyn, ja tot de grijsheid toe zal Ik u dragen; Ik heb het gedaan en Ik zal u opnemen; en Ik zal dragen en redden." (Jesaja 46 4) De ouderdom heeft niet alleen zijn herinneringen, maar ook zijn bijzondere hoop. Tenminste, als in het voorgaande leven de genade Gods is gaan leven in zijn ziel. Neen, die hoop is niet, zijn langdurige staat van dienst, waarvoor op uiterlijk gebied de mensen nog al eens gehuldigd worden. De staat van dienst van de be jaarde mens kan slechts tegen hem ge tuigen, want hoe langer we leven, hoe groter ons zondereglster wordt. De hoop van de Godzalige bejaarde, zal dan ook alleen de Heere Jezus Clu'istus en Zijn aangebrachte verdienste kunnen zijn. En Hij kan alleen genoten en ervaren worden door de functionering van het levende geloof. Daarom mag de apostel Paulus in het aangezicht van de dood beladen: Ik heb de goede strijd g'estreden, ik heb het geloof behouden. Dan mag er in de loop van het leven veel veranderd zijn, maar zalig zo we het in de oude dag mogen weten, dat ons erfdeel niet in onze handen bewaard wordt, maar veilig ligt in de handen des Heeren. Dan is het einde van onze hoop, de zaligheid van onze ziel, öf zo als Paulus dat zegt: Voorts is mij wegge legd de kroon der overwinning, die de rechtvaardige rechter mij in die dag ge ven zal. Toch moeten we niet denken, dat het in de ouderdom van Gods gekenden en kel avondglanzen zijn, die het levenseind bestralen in mUde glans. O, neen! De ouderdom heeft zelfs zeer bepaal de bekommeringen. De mens is tot leven geschapen en de dood blijft de vijand, de laatste vijand, zegt Paulus, die overwonnen moet wor den. Door de zonde is de gebrokenheid en het sterven In de wereld gekomen en die gebrokenheid strekt zich ook uit tot de gekenden des Heeren. Bij velen open baren zich allerlei gebreken der oude dag. Soms zijn ze zelfs geheel aan kamer of zelfs legerstede gebonden. iDat valt wel eens niet mee. Maar wan neer het de Heere behaagt, Zijn gevoe lige genade uit te storten in de ziel, dan wordt ook dat alles een lichte verdruk king, die spoedig voorbögaat. Wat kan het pijnlijk voor de bejaarden zijn, het geheugen niet zp scherp meer, de idealen vervliegen. W.aAv als de Heere dan in de dadelijkheid eens overkomt en Zichzelf openbaart aan het hart, als die God, die ons van onze kinds dagen ge leid en onderricht heeft, waaneer Hij het spreekt: Tot in de grijsheid zal Ik dezelfde zijn, dan kan er weer een rusten in het welbehagen des Heeren worden gevonden. Het spreekwoord zegt: Jongen kunnen sterven, maar ouden móéten sterven. Wanneer de ouderdom dus dS,é.r is, dan weten we het, dat ook de dood met ras se schreden nadert. Maar voor hen, die de enige troost in leven en sterven mogen bezitten, in de wetenschap, de Heere Jezus toe te be horen, die weten ook dat de hemel dich terbij is gekomen. Wat een heerlijkheid als het in de ouderdom, hunkerend mag getuigd worden: Mijn ogen zullen de Koning zien. Mijn lezers, hoort u tot deze leeftijds groep Zeker ook voor de ouderen, want wie kent het uur van zijn dood, maar zeker voor U is het bittere noodzaak u zelven nauw te beproeven of ge in het geloof zijt. Straks is het einde daar en dan is er geen verandering meer mogelijk Zoals de boom valt, blijft hij Uggen. Beuwrig wèlof eeuwig wee. Wat zal het voor U zijn? De ouderdom is ook een tijd van bij zonder gunsten. Wie hebben zoveel levenservaring, als juist de ouden van dagen? En juist die levenservaring leert Gods kind: Alles moog' verand' ring vrezen, maar mijn God verandert niet. Zo komt er minder wijfeling en tvsnjfeling in onze overtui gingen, thans wétende wat we vroeger maar moesten gissen. De zorgen worden al gaande minder, maar we weten dat de tijd voorts kort is. En, waar de aarde haar poorten steeds meer gaat sluiten voor de zaken welke zij oplevert, steeds wijder gaat daarentegen de hemelpoort open, zodat de grijze apostel Johannes mag uitroe pen: En ik zag een dem: geopend In de hemel! Blij vooruitzicht, dat mij streelt, ik zal ontwaakt. Uw lof ontvouwen U in gerechtigheid aanschouwen, verzadigd met Uw Godd' lijk beeld. Zo wordt de wandel van het oude kind des Heeren steeds meer in de hemelen. Vandaar verwachten ze immers hun za ligmaker. Lezers, kent ge iets van dat uitzien en wachten? Of moet het van ons gelden hoe ouder, hoe kouder? Vreselijk zal het zijn om te vallen in de handen van een le vend Ood, die in Zijn rechtvaardige toorn een verterend vuur is en een eeuwige gloed. Haast u dan om uws levens wil. De ouderdom legt tenslotte ook bijzon dere veiTplichtingen op. De ervaring zal ons doen moeten ge tuigen. De psabndichter zegt: In de grijze ouderdom zullen ze nog g^roen en fris zijn om te vertellen: De Heere is recht en goed. Dit volk heb ik mij gefor meerd, opdat het Mijn lof zou vertellen. De ervaring die we van de Heere ge kregen hebben, moet ons tot troost van anderen doen zijn. Komt en luistert toe, allen die God vreest en ik zal vertellen, wat Hij aan mijn ziel gedaan heeft. Pe trus krijgt de opdracht oia de schapen te weiden en de lanunetjes te hoeden. Komt daar in uw oude dag iets van openbaar kind des Heeren? Daartegenover heeft de ouderdom zo bij uitstek de gelegenheid om liefelijk te vermanen tegen de zonde, die zij de jongeren ziet bedrijven. De oude Johannes, die bijna niet meer spreken, laat staan preken kan, vindt nog altijd wel de gelegenheid om het zijn jongeren toe te roepen: Kinderkens be waart u van de afgoden en hebt elkander hartelijk lief. En onder dat alles ruist het in de ziel: En tot de ouderdom zal Ik dezelfde zijn, ja tot de grijsheid toe zal Ik u dragen. Ik heb het gedaan en Ik zal u opnemen. Ik zal dragen en redden. Is het dan won der dat de bevende stem van het oude kind des Heeren zich verheft: Wie heb ik nevens U omhoog, wat zou mfln hart, wat zou mijn oog op aarde nevens U nog lusten? Lezers wat een aansporing om de Heere vroeg te zoeken en zo door het leven heen te ervaren, dat Hij dezelfde trouwe God blijft, die geroepen heeft. Wat een aansporing voor degenen, die in de kracht van hun leven staan, om te volharden opdat we tot de ouderdom gedragen worden en de Heere in de grijsheid nabjj zal zijn. Dan, als alle an deren ons Verlaten moeten. Wat een zwaxiezang wordt onze tekst dan voor de ouden van dagen. Ik de Heere wordt niel veranderd, daar om zijt gij o wormpje Jacobs niet ver teerd. Ik heb u van uw kindse jaren ge leid en onderricht. Tot de grijsheid toe heb Ik u gedragen. Ik zal dragen en redden. Ja zelfs van het geweld des gr,afs. En Ik zal u opnemen. Opnemen in heerlijkheid! Wat een uit zicht! Wat een toekomst! Hebt ge er moed op? dan zingt ge mee: Gij zult mfl leiden door Uw raad O, God, mijn heil en toeverlaat En, mij door U bereid Opnemen in Uw heerlijkheid. Dirksland I C. J. Kesting. Er bestaat op ons eiland nog altijd een commissie die zich ten doel heeft gesteld verbetering in de diensten van en naar het eiland Goeree-Overflakkee te bren gen. Deze commissie is opgericht toen jaren geleden minister Wemmers (Ver keer- en Waterstaat) ons eiland bezocht om de situatie van de veerdiensten te bestuderen, waarbij toen door de automobilisten een grote demonstratie, met spandoeken e.d. is gehouden. Nu de toestand aan de veren zeer precair is ge worden en de overzetmogelijkheden vooral voor vrachtvervoer in de toekomst er niet op zullen verbeteren, is de activiteit van deze commissie weer ont plooid en poogt men mede verbetering te helpen bewerkstelligen. Om de plan nen van „De Flakkeesche Gemeenschap" niet de doorkruisen, heeft men zich met de F.G. verstaan, en Donderdag j.l. een bespreking gevoerd, waarvan hier onder een korte uiteenzetting volgt. Eexi grotere boot lag volgens de directie van de R.T.M, niet direct voor het grij pen; bovendien zou er dan veel ver anderd moeten worden aan pontons docr koplading enz. Voor verbouw van de „Stad Zierikzee" achtte men het tijd stip niet gunstig; in Mei of Juni kon de boot beter uit de vaart worden ge nomen. De heer B. van Dongen te Dirksland, lid van het comité, juichte de verbete ring toe, maar zag er geen verbetering in voor het vervoer van vrachtwagens. De situatie t.o.v. van het vrachtvervoer bleef er even hopeloos door. Wanneer de verbouw van de Stad Zierikzee eerst MeiJuni zou plaats hebben, zou het jaar 1956 een eind verstreken zijn eer de boot klaar was. Volgens de voorz. kon dit mogelijk ook spoediger. Overleg werd gepleegd een systeem van inlichting te creëren, waardoor kon worden geregeld hoeveel wagens met een bepaalde boot mee konden. De wachttijden zouden daar door kunnen worden bekort. De veerdiensten van de rederij van der Schuyt kwamen ook ter sprake, waarbij werd geadviseerd méér van het veer Den BommelNumansdorp ge bruik te maken om een spreiding te be werkstelligen. Het kwam het comité voorts onbe grijpelijk voor,, dat er nergens een gro tere boot zou zijn te vinden, bij het zoe ken daarnaar zou het comité zich in zetten. Een grotere boot was volgens hun de enigste mogelijkheid om bij het steeds toenemend auto-vervoer uit de impasse te geraken. De voorzitter besloot de bespreking met te zeggen, dat het bestuur, ver heugd met de toegezegde verbetering, geenszins stil bleef zitten, maar al het mogelijke zou doen, om de vervoers problemen tot de tijd van een vaste oeververbinding zoveel niogelijk op te vangen. o-------- Het bestuur van „De Flakkeesche Ge meenschap", onder presidium van bur gemeester P. Hordijk, die in de va cature D. Rijnders inmiddels, tot voor zitter is gekozen confronteerde zich gaarne met bovengenoemd comité, waar van de heer W. Keur te Melissant de woordvoerder was. Deze zegde dat er plannen bestonden bij vrachtvervoer ders en automobilisten om een grote campagne te voeren tegen de onvol doende veerverbindingen met name op het veer Middelhamis-Hellevoetsluis, doch alvorens dit te doen eerst met het bestuur van de Flakk. Gemeenschap wilde spreken om te weten wat hun op zet was, en daardoor niet langs elkaar heen te werken. De voorz. burg. Hordijk zette uiteen, dat het bestuur zich ook tot taak had gesteld, verbetering in de veerdiensten te brengen. Te dien opzichte had de laatste vergadering geen onzeker ge luid laten horen. Spreker deelde mee, dal het bestuur intussen een onderhoud had gehad met de directie van de RTM, die had toegezegd dat de „Stad Zierik zee" zou worden verbouwd, die 3 me ter zou worden verbreed, waardoor 7 a 8 luxe wagens méér zouden kunnen worden meegenomen. De directie zou ook bezien de boten nog frequenter te laten varen, b.v. een 50 minuten-dienst, waarbij getracht zou worden dit op 45 n'inuten te brengen. Verder was ge sproken met de rederij van der Schuyt, om de laatste afvaart van 7 uur naar J-.et eüand op 9 uur te brengen. De ver- boging van de capaciteit wordt gezocht met het bestaande materiaal; op het punt van een grotere boot was direct niet verder ingehaakt. Het bestuur was evenals de directeur van de R.T.M, overtuigd, dat dit nog niet voldoende zou blijken te zijn; primair greep men echter deze verbetering gaarne aan. Geen twijfel mogeiiik HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN MIDDELHARNIS Ouderavond. Wat is het fijn dat de meeste van onze jongeren een thuis hebben. Daarom is het goed met de ouders uit al die huizen eens een apar te avond te hebben in ons Diekhuus. Een gezellige praatavond, met een fo rum, en een verkiezing van een defini tieve ouderraad. Enkele jongeren doen aan het begin van de avond wat stuk jes. De datum?? Aanstaande Woensdag 23 Nov. om 8 uur. Indonesië-avond op 25 Nov. om 7 uur. Ale mannen van Flakkee die destijds in Inodnesië geweest zijn, worden op deze avond uitgenodigd. De heren Boomsma gaan binnenkort ons eiland verlaten. Eén van hen was destijds op verzoek van de Niwin in Indonesië en maakte verscheidene films, ook van Flakkeese mannen. Deze avond is dus allereerst bestemd voor hen die in Indonesië hun dienst plicht vervulden, met hun vrouwen, ver loofdes en ouders, Wie van een plaats verzekerd wil zijn, vraagt een kaart aan vóór 22 Nov. bij het Diekhuus. Tel. 2400. Graag zouden we daar een ten toonstelling aan verbinden van alle mee gebrachte souvenirs (sarongs, beeld houwwerk, zilvpr enz. enz.) Lever deze voorwerpen uiterlijk 24 Nov. in en voorzie ze van naam en adres. Acte R. voor Handenarbeid. Wie de officieel erkende acte R. wil halen, (exa men ongeveer Aug. 1956) kan deelne men aan de parallelcursus van de Jeugd Na de or^thulling dankt de heer H. C. Kramers (rechts) voor de betoonde be langstelling. Tweede van rechts Mevr. G. A. Kramers-de Bruine, vijfde van rechts dr. Th. B. Kramers (broer van de overledene). In het midden dr. P. J. H. Kramers. Zaterdagmiddag 3 uur had op de algemene begraafplaats te Ooitgensplaat een korte plechtigheid plaats waarbij aan de familie wijlen dr. C. W. Kramers namens de bevolking een gedenksteen werd aangeboden. Dr. C. W. Kramers die 28 jaar arts te Ooitgensplaat is geweest en aldaar op 11 September is overleden had grote sympathie bij de bevolking en zijn ver scheiden hebben zij geëerd door op zijn graf een hardstenen zerk aan te bren gen. De onthulling hiervan had Zaterdag plaats, waarbij tegenwoordig waren mevr. G. A. Kram,ers-de Bruine, de heer en mevr. H. C. Kramers-Kenniphaas, uit Leiden, dr. en m,evr. P. J. H. Kramers-van den Dorpe en dr. en mevr. Th. B. Kramers-Engels uit Rotterdam. Het dames-comité, dat het initiatief heeft genomen en de gelden heeft in gezameld had zich gedeeltelijk op de begraafplaats opgesteld: A. W. Mevr. Donkersloot-v. d. Vliet, mevr. v. Putten- Groenendijk, mevr. Duim-Groenendijk, mevr. Hotting-Remus, mevr. Pieterse- Holleman, mevr. Kreeft-v. Dam, mej. Ko Wouters en mej. Rie Moerenhout. Onder de grote schare belangstellen den bevonden zich de waarnemend bur gemeester van Ooitgensplaat- de heer Adr. de Vos Johz., wethouders L. Hok- ke, gemeente secretaris de heer J. L. Vetter en ds. A. de Korte Gerei pre dikant. Dankbare herinnering Mevr. Donkersloot-v. d. Vliet had de taak de gedenksteen over te dragen. Zij sprak hierbij kort en eenvoudig. Vele woorden, aldus spreekster, zouden im mers geheel ingaan tegen de geest en het leven van onze dokter. Bijna 28 jaar lang gaf hij zich met al zijn kennis, geest en lichaamskracht aan zijn prac- tijk en daarmede dus voor ons allen. Zijn werk was hem lief en voor dat werk zijn wij zeer dankbaar. Niet minder voor de wijze waarop hij alles deed. Hij was in de omgang één onzer. De humor, die een der aantrek kelijkste gaven van hem was, verzach te veel tegenstellingen en dat deed hem de menselijke gebreken zien van een breed vlak. Teleurstellingen zijn hem ook niet ge spaard gebleven, want ook hem was niets menselijks vreemd. En nu ligt dan hier op zijn laatste rustplaats, het blijk van de dankbaar heid van de hele gemeente in de vorm van een grafsteen. En het is zo waar, wat er in eenvoudige woorden is inge- beitelt: „Geschonken door de inwoners van Ooitgensplaat, Achthuizen en Lang straat uit dankbare herinnering." Zelden is zo spontaan door een ieder meegewerkt om deze blijk van gemeen schapsleven tot stand te brengen. Mevr. Donkersloot vervolgde haar toespraak om al de inwoners te danken; hierbij betrok zij ook de fa. Gerritsen uit Dordrecht die de steen goed ver zorgde en de fam. Buisman uit Heerde (Gld.) die de rozenboom schonk die aan het hoofdeinde van de zerk is geplant. Het werk van het comité was hier mede ten einde en als laatste daad werd de steen overgedragen aan de fam. Kra mers. Een zwartkleed werd van de steen gehaald waarop staat geschreven: „Deze steen is geschonken door de inwoners van Ooitgensplaat, Acht huizen en Langstraat, uit dankbare herinnering aan CHRISTIAAN WILLEM KRAMERS, geboren 10 Nov. 1892. Van 1 Nov. 1927 tot 1 Sept. 1955 arts te Ooitgensplaat. Overleden aldaar op 11 Sept. 1955." Aan het eind is een koperen vaas aan gebracht, waarin theerozen waren ge schikt. Ontroering, blijdschap waardering en leiderscursus, die begint op Zaterdag middag 26 Nov. Er is nog plaats voor een zeer beperkt aantal deelnemers- (sters). Waaimachine. Degene die er over dacht een naaimachine aan het Diek huus te leen te geven of te schenken, maar nog net niet tot een besluit kwam willen we graag zeggen dat we er po pelend op zitten te wachten. Concert: 9 Dec. Graag attenderen we U nu al op het concert van de pianist Alex van Ameringen met twee trom pettisten. CELSTRAF VOOR DRONKEN CHAUFFEURS De verkeerskamer van de Rotterdam se rechtbank heeft de 63-jarige C. P. N. veroordeeld tot een gevangenisstraf Van twee weken en intrekking van het rij bewijs voor een periode van een jaar, omdat hij onder invloed van alcohol zijn auto had bestuurd. Ook de 41-jarige J. J. V. uit Ridderkerk die onder invloed van sterke drank op de Rijksweg no. 13 had gereden, die wegens het vervoer van vliegtuigen voor het vervoer was afgesloten veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf. Nadat de oudste zoon dhr. H. C. Kra mers een bouquet chrysanten op de zerk had neergelegd namens de familie dankte hij voor de betoonde belangstel ling. U zult begrijpen, aldus dhr. Kra mers, dat .wij hier staan met een ge voel van grote ontroering. Hiertegen over staat de waardering die gij hebt voor mijn vader, dat gebleken is en nog blijkt uit het spontane gebaar van vroe ger en nu. In de gesloten gemeenschap heeft mijn vader altijd met vreugde gewerkt al kwam er dikwijls van rust niet veel te recht. Gij hebt ook uw dank doen blijken bij het jubileum. Uw spontaniteit heeft hem toen een grote vreugde bereid. En nu komt U met een monument, dat niet alleen een herinnering wil wakker houden, maar dat ook de vriend schap openbaart. Wij hebben grote dank wat U hierbij hebt gedaan en deze dank en blijdschap brengen wij aan U allen over; niet het minst voor het comité dat alles zo spontaan heeft gedaan. Na deze sobere plechtigheid werd door de grote stroom aanwezigen de zerk van nabij bezien. Hierbij waren naast de inwoners van Ooitgensplaat ook velen uit Achthuizen en Langstraat aanwezig. Schiterende sortering in de form. 13 X 18 t.m. 30 X 40 in de fijnste tinten o.a. in kunstleer-callco en plastic. En de prijzenvanaf 1.9S ZIE ONZE ETALAGES: 4

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1