ANANDEt FOTO ROTSMA Het UJLO in nood VIRULY ALS PROPAGANDIST IN HET DIEKHUUS Buitenland 28e Jaargang Chr STBEEKBLAD OF OEBEFOBMEEBDE OBOND8LAO VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN MEDITATIE „Een preek voor ouden van dagen" Moeilijke gevallen MIDDELHARNIS Berechting verkeersfout met dodelijk gevolg AMERIKAANSE eni;ranse ^l VERLOVINGSRINGEN GEBRs. KAPTEIN EEN ZAAK VAN VERTROUWEN MIDDELHARNIS - Tel. 2004-2704 SOMMELSDIJK - Telefoon 2205 Zaterdag 12 November 1955 No. 2449 PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 18702629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Verschynt tweemaal per week. Woensdag: en Zaterdag: ABOJSTNEMENTSPRUS1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BH contract speciaal tarief. De vereniging voor Chr. Mulo heeft onlangs een enquête ingesteld, waarvan het resultaat werd gepubliceerd in het orgaan van deze vereniging, „Ons Mu loblad". Uit dit rapport bUjkt dat bij. het Ulo een noodtoestand is ontstaan. We zul len onze lezers niet vermoeien met een reeks cijfers, die trouwens reeds in de dagbladen werden bekend gemaakt. Mis zegt het genoeg, dat in het schooljaar 19541955 op 133 scholen niet minder dan 180 vacatures bestonden! Het pei-- soneel dat aan een Ulo werkzaam is mist bovendien voor een deel de nodige bevoegdheden. Dit is een ernstig verschijnsel, gezien de plaats, die de Ulo in onze maatschap pij inneemt. De naam („Uitgebreid La ger Onderwijs") zegt reeds dat deze Bcliool als het ware de brug vormt tus sen de Lagere School en het Middelbaar Onderwijs. Voorts is de Ulo de kweekplaats voor een groot aantal kantoorbedienden. Wel iswaar wordt tegenwoordig méér ge vraagd dan een Mulo-diploma (steno, typen, boekhouden enz.) doch het Mulo diploma blijft in de meeste gevallen toch de basis waarop de verdere studie moet worden gebouwd. En om maar niet meer te noemen de Mulo is de voorbereidingsschool bij uitstek voor de kweekschool. Bijna al onze onderwijzers en onderwijzeressen hebben Mulo-onderwijs genoten. Het is niet moeilijk de oorzaken voor het ontstellend tekort aan bevoegd Mulo personeel aan te wijzen. Zoals in vrijwel alle takken van on derwijs ontstaat het tekort ook bij het Ulo voor een deel door uitbreiding. Gro te dorpen bezitten tegenwoordig reeds een Ulo-school, in de steden neemt het aantal Ulo's eveneens steeds toe. Doch dit is niet de voornaamste oorzaak. Regelmatig verlaten Ulo-onderwijzers de scholen wegens vertrek naar de kweekschool, de Ambachtsschool en de Middelbare School. Dat het animo voor de Mulo niet groot is, is te wijten aan de lage salarissen. Bij het onderwijzend personeel van de Lagere Scholen ontbreekt dikvsrijls de lust tot studeren, als gevolg van het feit dat de regering de aktenbeloning heeft stopgezet. Daarentegen werden de salarissen van H.B.S.-leraren aanmer kelijk verhoogd. Met dezelfde bevoegd heden kan men dus veel meer verdienen bij het M.O. dan bij het Ulo. Iedereen zal erkennen dat de Ulo-mensen op deze wijze wel gedwongen worden het Ulo vaarwel te zeggen. Dat het Ulo zo weinig in trek is, heeft nog een andere reden die niet in de of ficiële pubUcaties wordt vermeld b.v.: De kinderen moeten tegenwoordig naar school tot ze bijna volwassen zijn. Vele ouders zijn van mening dat ze hun kroost de laatste jaren beter naar een Mulo kunnen sturen dan ze op de lagere school te houden. Maar niet ieder kind kan het Ulo-onderwijs volgen! Het ge volg Is dat de Mulo voor een deel wordt bevolkt met leerlingen die er niet ge schikt voor zijn. Dat dit voor een onder wijzer onprettig werk is, zal ieder toe stemmen. [In Mulo-kringen hoort men dan ook dikwijls vermakelijke staaltjes over intelligentie van de leerlingen! Af gezien van de lage salaxissen is het te verklaren dat vele Ulo-mensen hun krachten in dienst van het M.O. gaan besteden, waar ze een „beter publiek" krijgen! Maar met dat al verkeert de Ulo tn Dood en daar is niet in een handomdraai verandering in te brengen. iOverigens ontgaat de regering dit niet en zoals We in de dagbladen hebben kunnen le zen, worden er reeds pogingen in het werk gesteld om tot verbetering van de salarissen te komen. Binnenkort zal de commissie van onderzoek haar ad vies aan de regering uitbrengen. Een spoedige behandeling van deze kwestie lijkt ons dringend noodzakelijk. Het gaat om het belang van ons gehele volk. V. G. GOUPLENGTE TOEGEWEZEN OM OP TE KOKEN New York Door de Federale Com missie voor de Conmiunicatlemiddelen is ren behoeve van de Amerikaanse huis vrouwen, die op „radar"-fornuizen willen s?an koken, de bandbreedte van 2.400 megacycle toegewezen. Door een paar Restaurants in het land wordt gekookt op micro-golven, maar dit uit de oorlogstijd ons gekomen wonder heeft tot dusver w^geen burgerrecht verworven. Een fa- rtZiT' echter onlangs een electro- ""°it" op de markt gebracht, die ■Ut- °'''^^i3 l^an worden ingebouwd." een ^- .^"i, dergelijke installatie kan men n ei m 22 seconden koken en een stuk den P''^"^ bra- I. „En tot de ouderdom toe zal ik dezelfde zijn, ja tot de grijsheid toe zal Ik u dragen; Ik heb het gedaan en Ik zal u opnemen; en Ik zal dragen en redden." (Jesaja 46 4) Eén van de oude Engelse schrijvers zegt ergens: Het is één van mijn ge liefde denkbeelden, dat wij, indien ons leven gespaard wordt tot ons zestigste jaar, alsdan in de zevende decade tre den van het menselijk leven en dat de ze dan, zo mogelijk, de Sabbath ge maakt worde van onze aardse pelgrims reis en ook als een Sabbath worde door gebracht, alsof we ons bevinden op de kust der eeuwige v/ereld of in de bui tenste voorhoven, als het ware van de tempel hier boven, de tabernakel die in de hemelen is. Daaraan tegengesteld luidt een spreekwoord: Hoe ouder, hoe kouder! Mij dunkt, als we deze twee uispra- ken tegen elkander afwegen, is het niet moeilijk uit te maken, welke het meest verkieselijk is. Het woord „ouderdom" is één van de uitdrukkingen, die ons er aan herinne ren, dat de mens anders is dan God. De Heere is immers de onveranderlijke. Bij Hem is geen jeugd en geen ouderdom. Hij is van eeuwigheid tot eeuwigheid dezelfde. Daarvoor zouden vele bewijzen, zowel uit de H. Schrift als uit de practijk van het leven aan te halen zijn, maar we veronderstellen, dat deze waarheid in onze lezerskring wel onaanvechtbaar zal zijn. Evenzo de veranderlijkheid der mens. Als een kleed zal het al verouden. Al wat stof heet, heeft een end. De ouderdom heeft verschillende eigenaardigheden, die aan geen andere leeftijdsgroepen eigen zijn. En nu is het eigenaardige, dat de bewegelijkheid van de mens, ook in zijn openbaring in de oude dag, één van de bewijzen is van de onveranderlijkheid van Gods ge nade. De ouderdom heeft zijn bijzondere herinneringen. En wanneer gij, ouden van dagen, die dit leest uw weg nog eens nagaat, dan zult ge tot de beken tenis moeten komen dat ge uw hele le ven in de vele vreugden en genietingen, die ge ervaren hebt, de bewijzen van die liefde hebt mogen zien. Ge zijt mis schien dikwijls of lang ziek geweest en wanneer ge u die dagen in herinnering brengt, zult ge er ook aan denken, dat de Heere toen zo vaak dat ziekbed heeft vervrolijkt met Zijn tegenwoordigheid en u gesterkt heeft, toen schier geen hulp of uitkomst bleek. Als ge de herinnering oproept, dan zullen de dagen van grote droefheid on getwijfeld op de voorgrond treden. Toen ge misschien gestaan hebt aan het sterf bed van uw dierbaren. Maar.bleef de Heere toen niet dezelfde, die dag en nacht het oor wilde neigen tot de gene die Hem aanriep in de nood? Kon Hij toen niet troosten, meer dan een moeder troost en deed Hij niet rus ten in Ziin beleid, ja het met Job uit roepen: De Heerè heeft gegeven, de Heere heeft genomen, de naam des Heeren zij geloofd? In de oude dag kan de herinnering aan de strijd des levens omhoog komen. De strijd tegen Satan, wereld en eigen vlees. Hoe vaak lagen we onder in die strijd, wanneer we het met ons zelf moesten doen, feaar als we in die nood onze knieën bogen voor de Heere en Hem smeekten om bijstand, was Hij dan niet tot hulp gereed? Hij sterkt de slappe knie en staalt de arm van wie ootmoedig op Hem hopen! En niet het minst zullen in de her innering van het vroegere leven de zonden opkomen. De zonden, reeds in de jonkheid bedreven en op latere leef tijd vermenigvuldigd. Hoe moet op de ze dingen ziende het gebed oprijzen: Sla de zonden nimmer ga, die mijn jonkheid heeft bedreven, Zie op mij toch in gena, om Uw goedheid d' eer te geven. Lezers, bent u zo wel eens bezig met de jaren die heen zijn gegleden in de schoot der eeuwigheid? Wat is er dan reden te over om ons te verootmoedi gen voor de Heere. Want ons hele leven hebben we niets gedaan, dan ons Zijn gramschap waardig gemaakt. De berg van zonde en schuld is steeds groter ge worden. Er gaat geen dag voorbij, of we maakten onze rekening hoger. Ja, de ze dingen bedenkend, zijn het geen vro lijke gedachten, die op de oude dag door ons heen gaan. Als we jong zijn, is het leven vol ide alen. Het lacht ons tegen en belooft allerlei goeds en schoons. Maar wan neer we op oudere leeftijd komen, gaat steeds meer het woord van Mozes tot ons spreken: Het uitnemendste van dit leven is moeite en verdriet. En toch, voor wie de Heere vreest, zal de herinnering een stille vreugde worden. Want tegenover het donkere en sombere dat opkomt wanneer we overdenken wat van ons was, kunnen we ook stellen, datgene wat van de Heere was. En was dat niet goed en zoet? Moe ten we het niet uitroepen: Hij deed ons iiooit naar onze zonden, hoe vaak, hoe zwaar we ook Zijn wetten schonden?! Is er dan geen reden om in de her innering van vorige dagen te gaan zin gen: 'h. Zal gedenken hoe voor dezen, ons de Heer' heeft hulp bewezen. En inplaats van bitt're klacht, daar van spreken, dag en nacht?! Ja, dan gaat de trouw des Heeren, ons zo menigmaal betoond, in steeds scho ner kleuren glansen. Dan wordt het licht ten tijde van de avond en de over denking van de Heere wordt zoet voor het hart. Hoe het ook zij, in de herinnering van de oude dag, zullen we ons zelf steeds meer tegenvallen, maar valt de Heere steeds meer mee. En dan gaat juist in de dag der ouderdom een stille hoop glanzen, die er in de andere leef tij ds perioden niet geweest is. Dan ruist het in de ziel: En tot de ouderdom toe zal Ik dezelfde zijn, ja tot de grijsheid toe zal Ik u dragen. Ik heb het gedaan en Ik zal u opnemen, Ik zal dragen en redden. Doch daarover een volgende maal D.V. meer. Dirksland. C. J. KESTING. De bekende piloot van de K.L.M., te vens schrijver van verschillende boeken, heeft op vrijdag 28 oktober in Nieuwe Tonge en op Zaterdag 29 oktober tn Mid- delhamis gesproken ter gelegenheid van de Jeugd-Boekenweek. We zijn er zelf niet geweest, maar uit enkele reacties, die ons bereikten, hebben we de conclu sie getrokken, dat hier iets scheef ge gaan is. Toen we vernamen, dat Viruly was uit genodigd door de leiding van het Diek- huus in samenwerking met de boekhan del, was onze eerste gedachte: zouden die mensen niet weten, wie Viruly is? Hij is een heel bekend vlieger, maar.j.... hij is ook een fel propagandist van het pacifisme of anti-militairisme, een voor stander van wat men de laatste jaren noemt „de derde weg". De aanhangers hiervan hebben een grote antipathie te gen de Amerikanen vanwege derzelver „kapitalisme" en hoewel ze geen uitge sproken communisten zijn, gaat hun sympathie toch meer uit naar Rusland dan naar Amerika. Zelf beweren ze, dat ze van geen van beide partijen iets moe ten hebben en daarom propageren ze de z.g. derde weg, wat hierop neerkomt, dat voor wat Nederland aangaat, ons land zich moet losmaken uit het bond genootschap met Amerika en de bewa pening maar moet stopzetten, liever nog afschaffen, omdat oorlog immoreel is. Deze heren, waaronder zeer geleerde personages voorkomen b.v. Prof. Jan Romeyn, beseffen niet, dat ze daarvoor West-Europa uitleveren aan de Sovjet unie. iQif dat uiteindelijk ook hun be doeling ia, weten we niet, maar wel heb ben we de indruk, dat ze vanwege hun voorkeur voor een radicaal-socialistische maatschappijvorm dat niet zo erg zou den vinden als de huidige situatie, waar in wij volgens him zeggen de satelliet van Amerika zijn. Nu, dit bevalt ons toch altijd nog beter dan wanneer we een Sovjet-satelUet waren! De organisatoren van de Jeugd-Boe kenweek hebben dit alles blijkbaar niet geweten, anders zouden ze beslist Viru ly niet hebben uitgenodigd. Ze hebben gedacht, dat deze alleen over zijn vlieger- boeken zou spreken, maar wisten niet, dat hij het toch niet zou kunnen laten zijn pacifistische ideeën onder de jeUgd te verspreiden. Op de bijeenkomst waren nogal wat jeugdige personen, die in ver band met hun toekomstige dienstplicht vanzelfsprekend erg vatbaar zijn voor dergelijke progaganda. Viruly heeft wel smakeUjk over de vliegerij verteld, maar toch ook, als is het in 't kort, zijn anti- miUtairistische ideeën geventileerd. Er werd bij de uitgang een pamflet uitge deeld, afkomstig van een „Vredesgroep" en er werd een brochure verkocht, be vattende een rede, door Viruly gehouden te Rotterdam voor de vredesbeweging, ,,De Derde Weg", welke getiteld is „Kaïn In de cockpit". Daarin wordt geprotesteerd tegen het gebruik van atoombommen onze defensie belachelijk gemaakt en het pleit gevoerd voor een „Nieuw Pacifisme". Met Kain wordt nota bene bedoeld de Amerikaan se piloot, die de eerste atoombom op de Japanse stad Hiroshima wierp. We heb ben nooit geweten, dat de Jappen zulke „Abels" waren. Vraag dat maar eens de Nederlanders die in Indië, Birma of Japan in een Jappenkamp gezeten heb ben. Die Amerikaanse piloot was vol gens Viruly een moordenaar, maar over de schanddaad van de Jappen bij Pearl Harbour schrijft hij geen woord. We zullen intussen op de „Derde Weg Idiologie" niet nader ingaan. We hopen, dat de ouders van de jongens, die in het Diekhuus misschien geïnfecteerd zijn met verkeerde ideeën, hun voldoende tegen wicht -zullen geven. Men behoeft heus geen oorlogsenthousiast te zijn om de „Vredesactie" af te keuren. Niemand is voor oorlog. Maar wanneer het Westen zijn defensie na Korea niet grondig had versterkt, zouden waarschijnlijk de Rus sen al lang in Den Haag gezeten hebben. En daarom moeten we hier op Plakkee geen propaganda hebben, die de commu nisten in de kaart speelt. Laat Viruly maar in Moskou gaan vertellen, wat hij hier progageert. Daar is het juiste adres. Heeft U oude en slechte foto's van overleden familieleden, en is U van mening dat daar toch niets van ge maakt kan worden? Van de slechtste originelen maken wij voortreffelijke reproducties en vergrotingen. U zult er versteld van staan. „U bent plompverloren de voorrangs weg opgereden!" zei de president tot chauffeur C. P. P. uit Middelharnis. Voor de Verkeerskamer bij de Rotter damse rechtbank heeft terecht gestaan de 44-jarige chauffeur C. P. P., uit Middelharnis, wie dood door schuld was tenlaste gelegd. Hij zou op 1 september als bestuurder van een vrachtauto, op het kruispunt Groeneweg-Langeweg, te Nieuwe Tonge een aanrijding hebben veroorzaakt met een door C. Gabriels bestuurde personenwagen, die over de Langeweg (voorrangsweg) reed van Middelharnis naar Nieuwe Tonge, ten gevolge waarvan de naast de hestuur- der zittende J. C. de Min, zo ernstig werd gewond, dat hij terplaatse over leed. De bestuurder kreeg zodianig let sel, dat hij zijn beroep als vertegen woordiger geruime tijd niet heeft kun nen uitoefenen. Verdachte zei, dat hij geen uitzicht had op de weg. De president merkte op, dat verdachte had moeten stoppen, zo als de borden ter plaats aangeven. Driftig zei de president: „U bent plompverloren de voorrangsweg opgere den en het is geen wonder, dat er per jaar enige duizenden doden vallen, als bestuurders van auto's zo onverantwoor delijk rijden'/. Getuige rijksveldwachter N. de Haan verklaarde, dat verdachte bekend staat Génève. Als zovele bfleenkomsten van de Gro te Vier dreigt ook de conferentie te Gé nève te mislukken. Misscliien is het dichter bij de waarheid, te zeggen dat de mislukking reeds een feit is. Tijdens het week-end zijn de ministers naar huis geweest om overleg met hun regeringen te plegen, behalve Dulles, die een bezoek aan Tito heeft gebracht. De conferentie werd dus drie dagen onder broken. Vóór deze pauze echter hadden de Westelijke ministers een voorstel inge diend betreeffende de Duitse hereniging en de veiügheid van Europa. De strekking van dit ontwerp was, vrije en geheime verkiezing in geheel Duitsland te houden voor een grondwet gevende vergadering. Voorts zou een commissie worden benoemd, waarin de Grote Vier elk een vertegenwoordiger zouden benoemen, teneinde in overleg met Duitse deskundigen een kieswet sa men te stellen. Dit was dus het oude beginsel van de Westelijke landen in nieuw gewaad. De Westelijken kunnen zich de hereniging van de beide delen van Duitsland niet in denken zonder vrije, algemene verkie zingen een eis, die redelijk en billijk is, maar door Rusland herhaaldelijk van de hand werd gewezen. Molotov is naar Moskou gegaan en verklaarde tegenover journalisten dat hij goede hoop had dat de standpunten tot elkaar gebracht zouden worden. In po litieke kringen verwachtte men dan ook dat hij bij zijn terugkomst wel enige critiek zou leveren, maar dat hij het in grote lijnen eens siou zijn met het Wes telijke plan. Deze verwachting is wel zeer be schaamd. Dinsdag wees Molotov het voorstel van de Grote Drie zonder meer van de hand. Zelfs geen bespreking wilde hij eraan wijden. De Westelijken zijn over deze Russi sche reactie diep teleurgesteld. In een gemeenschappelijk communiqué hebben zij onomwonden verklaard dat Rusland tegen hereniging van Duitsland is, om- Geen twijfel mogelijk... HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN als een der voorzichtigste chauffeurs uit de omtrek. Mede in verband met dit gunstige oordeel, eiste de officier van Justitie 100.boete subs, vijftig da gen, een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. De raadsman mr F. Kranenburg pleit te clementie. Uitspraak over 14 dagen. (De Rott.) KONINGIN EN PRINS TERUG IN NEDERLAND. Dinsdagmiddag om half drie zijn Koningin Juliana en Prins Bernhard met de Jan van Riebeek, na een bezoek van drie weken aan de Ned. Antillen en Suriname, op Schiphol te ruggekeerd. Foto: Prinses Wilhelmina en de vier Prinsessen waren de eerste die het Ko ninklijk Paar begroette. dat het van plan is, zo mogelijk heel Duitsland onder de macht van het com munisme te brengen. Een dergelijke uit lating geeft wel enige kijk op de ver houdingen ter conferentietaf el! Terwijl wij dit schrijven, zijn de vier ministers opnieuw bijeen. Als Rusland op deze vergadering niet met andere voorstellen komt is het zinloos om verder te spreken over penibele kwestie. Zeker is het, dat Rusland vasthoudt aan de zolang gevoerde politiek van rekken en op de lange baan schuiven. De Sowjet-Unie heeft geen belang bij de hereniging van Duitsland en ze zal zich blijven verzetten tegen vrije ver-- kiezingen omdat ze daarbij waarschijnUjk terrein zal verliezen. Rusland sprak altijd zo graag over „de geest van Génève" daarbij doelend op de verstandhouding tussen de staats hoofden op de bijeenkomst van deze zomer. Het heeft echter door z'n onver zoenlijke houding het laatste restje van „de geest van Génève" weggeveegd. Israël Het conflict tussen Israël en Egypte is vorige week opgelaaid tot een van de bloedigste gevechten sinds het ontstaan van de staat Israël, zeven jaar geleden De strijd woedde in de woestijn van Si- naï, in de zone van El Auja. Beide par tijen hebben buitengewoon zware verhe zen geleden. Dit incident dat nog door enkele andere werd gevolgd was aanleiding van de besprekingen tussen Engeland Frankrijk en de Verenigde Staten, die in New York zijn gehouden. De secre taris-generaal bij de Verenigde Naties, Hammarskjöld, heeft bij dit overleg een belangrijke rol gespeeld. Hij heeft enige voorstellen gepubliceerd teneinde een ge wapend conflict tussen Israël en Egyp te, in het algemeen een conflict in het Midden-Oosten', te vermijden. Er schijnt enige hoop te zijn dat beide partijen zich bij deze voorstellen zullen neerleg gen. 2)e HMK0sti tKOt<eU.en - HOOGSTRAAT 164 TEL. 115432 $.£T Of DE IHGAMQ: „OC DEUK M£r 0£ 2 OELUKSKIHGEk" BEIJERLANDSELAAN176' TEL 70360 ROTTERDAM De incidenten hadden plaats in het gedemilitariseerde gebied tussen Israël en Egypte. Egypte heeft zich niet gestoord aan de bepalingen van de bestandscommissie en Israël voelt zich geroepen, Egypte daar toe te dwingen, zo nodig met ge weld. Ja, het heeft er zelfs de schijn van, dat de houding van Egypte Israël zeer welkom is, daar het nu zijn repre saille-acties, met schijn van recht, kan nemen. Het weet bovendien dat Egypte deze acties vreest en dat geweld nog wel in druk maakt op Egypte. Dat deze maatregelen een conflict met de andere Arabische landen tot gevolg kan hebben, laat Israël blijkbaar on verschillig. Marokko. Wat algemeen wordt verwacht, is thans werkelijkheid geworden. Sultan Mohammed Ben Joessef, die in 1953 de Franse regering werd ^afgezet en in ballingschap gezonden, zal op 16 novem ber naar Marokko terugkeren. Dit werd overeengekomen tijdens een onderhoud tussen de sultan en minister Pinay. De troonraad, die volgens de overeen komst sultan Ben Arafa moest vervan gen had reeds zijn ontslag aangeboden. De taak om een regering te vormen rust nu dus niet meer op de troonraad, doch op de tn zijn waardigheden herstelde sultan. In de politieke toestand is dus geen verandering gekomen. Het is de vraag of de Istiglal-partij, die,tot dusver heeft geweigerd aan een regering deel te ne men, thans mee zal willen doen. Deze partij heeft bekend gemaakt dat het volk de sultan niet meer ziet als de souverein van een Frans protectoraat, maar als staatshoofd van een constituti onele monarchie. De pa;sja van Mara- kesj, die door zijn ommezwaai van tegen tot voorstander de terugkeer van Ben Joessef heeft mogelijk gemaakt, heeft reeds een onderhoud met de sultan ge had. Zij kwamen overeen, het verleden te vergeten en samen te bouwen aan de toekomst van Marokko. Van Zaterdag 12 November v.in. 12 uur t/m Maandag 14 November v.m. 9 uur. t Middelharnis-Sonunelsdyk Afwezig de artsen Dogterom, Arends en Wieringa. Voor spoedgevallen Bakker, arts, telef. 2710, Sommelsdijk. Dirksland - Herldngen - Melissant. Afwezig dr Boot en Huisman, arts. Voor spoedgevallen Elvé, arts telefoon 01877-262, Dirksland. Oost-Flakkee, Afwezig de artsen Buth, Kramers en de Man. Voor spoedgevallen Voogd, arts, telef. 01874-259, Oude Tonge en Bonman arts, telef. 01871-269, Stad aan 't Ha ringvliet. Zondagdienst Dierenartsen Van Zaterdagmiddag 12 November t/m Maandag 14 November v.in. 8 uur. Afwezig Terlouw. Dienst heeft Wagner Telef. 01877-281, Dirksland. OP AMBR. SNEXiVEKKEEBSWEGEN ZAL NIEUWE ONTIJZELINGSIN- STALLATIE EV DIENST WORDEN GESTELD. Indianapolis, Indiana Wanneer vol gend jaar zomer ae nieuwe tolweg van Oost naar West in de staat Indiana in gebruik zal worden genomen, dan zal de ze vfeg over een primeur beschikken op het gebied van de verkeersbeveiliging. In het wegdek wordt op de stopplaatsen, waar tolgeld betaald moet worden, een verwarmingsinstallatie ingebouwd om 't bevriezen van het wegoppervlak tegen te gaan. Wanneer op zulke plaatsen de be stuurders de remmen aanzetten om te stoppen, vinden vaak slippartijen plaats, die het verkeer in gevaar brengen. In het beton zijn pijpleidingen aangebracht, waardoor warm water kan circuleren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1