Firma van Hessen Zoon knoopte band met Sommelsaijkers nauwer aan ^ezinóweek 1955 Terwording; Mist brengt stagnatie op de veerdiensten Nieuws uit Zeeland 28e Jaargang CBB WEEKBLAD OP GEBËFOBMEEEOE GEONDSLA6 VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN n Centrale Telling Mlddelhairnis Vijf ouderparen ontvingen spaarbankboekje voor hun jonggeborene Drukbezochte samenkomst in de Geref. kerk te Middelharnis A.N.W.B. WAARSCHUWT Op 1 Januari 1956 nieuwe remvoorschriften Plaatselijk Nieuws Ernstig ongeluk Kooristhermometers Woensdag 9 November 1955 No. 244S PKINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: f 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTTEPRUS 12 cent per mm. By contract speciaal tarief. Niet naar de Gevangenpoort. Die oude tijden, ach ja, dat waren tij den van domheid en onwetendheid. Daar om lieerste toen slechtheid. Ruwheid, wreedheid. Waarvan de mu sea nog getuigenis afleggen. Zoals b.v. de Gevangenpoort in Den Haag. Nare dingen, zoals die folterwerktuigen beho rende bij, barre tijden. 'i Was eigenlijk niet goed om die din gen te gaan beltijken. Niet aan te be velen voor kinderen, 't Was een manco in een onderwijzer, in een opvoeder der jeugd, om een bezoek aan de Gevangen poort in Den Haag op het program van een schoolreis te zetten. Neen, paedago- gen van naam raadden zoiets beslist af. Dergelijke dingen moesten niet in de her innering blijven. Die konden beter prijs gegeven worden aan de vergetelheid. Vooral niet goed voor de ontvanke lijke kinderziel, die opgevoed en geleid moest worden tot erkennig van 's mensen deugd. Bezoek aan de Gevangenpoort op de index van het Humanisme. De tijd van kennis en goedheid was aangebro ken, het andere verdiende niet meer herdacht, nog veel minder aanschouwd te worden. In de vlucht, die de wetenschap had genomen verdwenen onwetendheid en domheid en daarmee slechtheid en wreed heid. Kennis en wetenschap nam voortdu rend toe, het aantal scholen breidde zich gelukkig uit. Men was op de goede weg naar lichtende hoogten waarop de goed heid van de mens zich rijk zou kunnen ontplooien. Helaas, de droom werd wreed verstoord. De eerste wereldoorlog brak los met al zijn gruwelen en verschrikkingen. Zou dat een laatste stuiptrekking zijn van voorbijgegane tijden van ruwheid en slechtheid. Men geloofde het gaarne, toen het vrede was geworden. De oorlog was een vergissing geweest. Een fout in de menselijke ontwikkeling. Maar die fout zou zich niet meer herhalen. Oorlog mocht niet meer voorkomen. De oorlog werd in de ban gedaan. Plech tige verbonden werden gesloten. Nooit meer oorlog", werd de leus! Wie er niet aan mee deed werd als hopeloos ach terlijk beschouwd. Niet in staat geacht om de goedheid van de mens te peilen. Werd aangemerkt als zijn tijd ver ten achter, nog levende in zijn ideeënwereld in de tijd van de Middeleeuwen van de Hervorming van de Franse revolutie. De mens was innerlijk te goed om oorlog te voeren, oorlogen wreedheid en slecht heid behoorden tot de kindsheid van de mensheid. Een periode die doorworsteld had moeten worden om tot de ontplooi ing van de goedheid en deugd van de mens te kunnen komen. Helaas, dat kaartenhuis van 's mensen deugd is met één slag in elkaar gevallen. De tweede Wereldoorlog brak los. En welk een tijd brak aan? Een tijd van wreedheid en van gruwelen. De wreedheid, de bestialiteit, het sadisme tot stelsel verheven. Gruwe len, waarbij alle historische verschrik kingen in het niet verzonken. Een tijd van concentratiekampen en vernietigings kampen. Waar de wreedheid ten top werd ge voerd. De wetenschap in dienst gesteld om de martelingen zo vreselijk mogelijk te maken. Niet alleen naar het lichaam alleen, maar in het bijzonder ook naar de geest. En dat alles op grote schaal Onbeschrflflijke, ongeëvenaarde gruwelen Van een duivels karakter. Gruwelen, die men zich niet had voor kunnen stellen. Gruwelen van een subtiUteit, een boos heid en een wreedheid die onvoorstel baar waren. En dat alles dag in dag uit. Niet bij uitzondering, neen, tot stelsel Verheven en millioenen malen toegepast. In spijt van alle kennis en verhchting teruggevallen tot toepassing van gruwe len, waarbij de wreedheden van Nero, van de vervolgingen slechts kinderspel waren. De goedheid van de mens, het is geble ken een droom te zijn. Verlichting en beschaving kennis en wetenschap hebben de mens niet verbeterd, zijn innerlijk be staan niet op hoger peU gebracht, maar wel met duideUjkheid doen zien, dat de tekening van Gods Woord van de mens de enige juiste is. Üienveiling van dinsdag 8 nov. 1955. Grote 20.02; Middel 21.— tot 21.50; Drielingen 26.78; Picklers 30.18; Stek 5.06; Aanvoer 50.000 kg. ST. ANNALAND Uienueiling van Donderdag 3 No vember 1955. Uien middel 23.75; Uien bonken 20.02, Uien drielingen 27.10, Y«n picklers 30.19. Alles per 100 kg. Aanvoer 19 ton. VEEMARKT Rotterdam, 7 november. Ter veemarkt ?;angevoerd 2152 dieren, w.o. 1327 vette Koeren, 797 varkens en 28 lammeren, i^ijzen per kg: vette koeien 2.60— i-m, 2.44—2.60, 2.18—2.40; varkens lev. sew. 1.80, 1.78, 1.75; lammeren per stuk 120, 100, 90. Aanvoer vette koeien iets groter met «aime handel. Ie kwal. prijshoudend, 2e nri ^wal. vooral niet hoger; enkele Pnnia's boven notering. Aanvoer varkens ruimer, handel redelijk en prijzen onver- "Oaerd, enkele prima exemplaren boven otermg, afloop stroef. Larmnerenaan- oer iets kleiner, handel goed en vooral met lager in pr^s. Bij de opening van het Darmveredelingsbedrijf van de fa. van Hessen Zn. te Sommelsdijk op 13 Sept. j.l. deed de directeur-eigenaar de belofte aan de eer ste vijf borelingen na de openingsdatum een spaarbankboekje met een klein aanvangskapitaaltje te schenken, als herinnering aan deze dag. Vrijdagmiddag j.l. is de heer en mevr. v. Hessen persoonlijk overgekomen om deze spaar bankboekjes uit te reiken. Dit gebeurde in de cantine van de fabriek, waar het een leuke middag werd en op ouderwetse manier beschuit met muisjes werden gegeten. Echt familiair waren in de cantine om een grote tafel gezeten de ouders van de vijf baby's, burgemeester Hordijk en wethouders Dijkers, dhr. Jan Knape gemeente secretaris, de heer J. Nipius, directeur van de Nutsspaarbank en de heer P. Doomheim, directeur P.T.T. kantoor namens de Rijkspostspaarbank. Mevr. v. Hessen zat gezellig tussen de gelukkige moeders; de meisjes in de fa briek hadden een ogenblik het werk-ge staakt en mochten aan dit „onder-ons je" deelnemen, (zie foto) De heer van Hessen heette de aan wezigen in deze familiekring welkom en zei dat deze middag de nasleep was van de openingsdag, waar hij overigens niet te veel ceremonieel van wilde ma ken. Wij hebben hier iets gesticht in enkele gezinnen wilden wij ook iets stichten, n.l. de grondslag van kapitaal vorming door uitreiking van een spaar bankboekje. Uiteraard kon dat in ieder gezin niet, want zo rijk is de Oom van de overkant nu eenmaal niet. Het ver heugde hem dat de burgemeester aan wezig was, U is de burger-uader zei spreker, wie het toekwam de boekjes uit te reiken. Nu de burgemeester lie ver had dat hij dit zelf deed, wilde hij wel een ogenblik in zijn schoenen staan. Er toe overgaand de boekjes uit te reiken, zei spreker dat ze bestemd wa ren voor 2 jongens en 3 meisjes. De jongens kregen er een van de Nuts spaarbank en de meisjes van de Rijks postspaarbank. Sparen was nuttig (Nutsspaarbank) en men kon er rijk mee worden (Rijkspostspaarbank) merk te spreker geestig op. De boekjes werden uitgereikt aan: Mathijs Looij, Hofplein 18, voor zijn dochter Maria Cornelia; Hendrik van den Doel, Binnenweg 33, voor zijn doch ter Cornelia; Jacob van der Waal, Ring- straat 16 voor zijn dochter Johanna; Gijsbert Visser, Langeweg 47, voor zijn zoon Gerardus; Arend de Gans, Ie Dijk- dwarsstraat 12, voor zijn zoon Adrianus Aren. Burgemeester Hordijk achtte het als vader van deze gemeenschap gelukkig, dat Sommelsdijk een suikeroom bezat, die spaarbankboekjes uitdeelde! Met genoegen dacht spr. terug aan de ope ningsdag van 13 Sept. j.l. waar dit een uitvloeisel van was. Spr. hoopte dat de bescheiden industrialisatie die hier was opgezet, zich verder gunstig zou ont wikkelen. Voor de ouders was spreker met deze geste ingenomen; het viel ongeveer ge lijk met de Wereldspaarweek, wat zeker het sparen zou aanmoedigen. Spr. be sloot met de wens, dat het contact met de bevolking van Sommelsdijk gelegd, er door zou worden versterkt. Sparen is garen! De heer P. Doornhein, directeur van het postkantoor, sprak namens zijn col lege van de Nutsspaarbank. Hij vond het juist gezien van de heer van Hes sen, dat deze niet zo maar een som gelds, maar een spaarbankboekje had beschikbaar gesteld. Het is het begin van kapitaalsvprming. Hij raadde de ouders iedere maand iets op het boekje voor hun kind te laten bijschrijven; als de kinderen groot waren, kan er dan een aardig kapitaaltje zijn gevormd. Spr. gewaagde er van dat zowel de Nuts- als de Rijkspostspaarbank het zelfde doel nastreefden en de rentevoet hetzelfde was. Hij complimenteerde de ouders en wenste de fa. van Hessen een verder welvaren toe. Beschuit met muisjes! De gezelligheid van dit samenzijn werd verhoogd door het serveren van thee en beschuit met muisjes, een ge woonte die op „kraamvisites" nog steeds gebruikelijk is. Op de foto ziet men de aanwezigen happen in de brosse, sma kelijke beschuit! Het gezelschap bezichtigde daarna de fabriek, waarbij de heer van Hessen een explicatie gaf. Aan het slot dankte de heer van den Doel namens de ouders, daarbij de wens uitsprekend, dat het bedrijf van de fa. van Hessen zou groeien en bloeien, als ook alle takken van Nijverheid en land bouw ter plaatse. Hij hoopte dat de kinderen later zouden zeggen, dèt is het bedrijf van de firma van Hessen, die de financiële basis legde voor onze toe komst. Op kraamvisite! Voor de heer en mevr. v. Hessen naar Rotterdam terugkeerden, brachten zij eerst nog een bezoek aan mevr. de Gans in de Ie Dijkdwarsstraat, die nog in de kraamkamer lag. Mevr. van Hessen, die veel van kinderen houdt, moest de klei ne Adrianus Aren niet alleen zien, maar ook eens in de armen nemen! Het was een gezellige middag waar door de saamhorigheid tussen de fa. v. Hessen en de Sommelsdijkse gemeente naren, zeker is verstevigd. Donderdagavond is in de Geref. Kerk te Middelharnis een samenkomst gehou den in verband met de gezuisweek 1955. Ds v. Duynen, Geref. Predt. te Was senaar sprak bij deze gelegenheid over het onderwerp: ..Levensdurf in deze tijd". Verder werkten mede het Geref. Evangehsatiekoor; Chr. Meisjeskoor „Anima- to"; Chr. Kinderkoor „Zingende Klokjes" de organist B. v. Zijll; de heren Breen en v. d. Wende (trompet)bariton Dr. Broekstra, alles onder leiding van diri gent dhr. V. d. Heuvel. Mevr. Ypma trad op met declamatie. De plaatselijke predikant Ds Mimtingh opende de druk bezochte samenkomst, waarbij gezongen werd Ps. 138 1 en4, gelezen Rom. 8 3138 en hij voor ging in gebed. In een kort openingswoord verwelkom de hij de aanwezigen en zette het doel van de avond uiteen. Het evangelie zou tot eer van God worden gehoord en in zang en spel zou dit evangelie ook op klinken. De koren zongen nu: Bede en gezang 221 met begeleiding van trompetten en orgel, waarna door Mevr. Ypma enkele verzen werden gedeclameerd. De bariton dr Broekstra zong met orgelbegeleiding: „Ik hoor trompetten klinken" en „Het leven is een krijgsbanier". Durf te leven! Daarna kwam Ds van Duynen aan het woord. Spr. begon met een versregel uit een lied dat Witte had gemaakt en aldus luidt: „Mens durf te leven". Dit lied maakt in Nederland en Indië grote opgang zodat het veel gezongen wordt. Toch zag spr. in deze woorden een uitdaging en stelde de vraag: Mag een mens durven te leven? Waarna hij een uiteenzetting gaf van het woord le ven. Zeker, wij worden opgeroepen om te leven; dit is echter niet gemakkelijk. Terecht merkte Augustinus op: Het kan moeilijker zijn om te leven dan te ster ven; het leven weg te werpen is slechts een worp, maar het leven elke dag op te nemen; en iedere dag die God geeft de zelen om de rug te spannen en weer in de dagelijkse tred te gaan betekent méér! Spr. schetste dat het leven niet altijd even mooi is, daarbij als voorbeeld ne mend de werkman die zwoegt; de dominé die een hard en zwaar leven heeft; de weduwe die voor een gezin met een bij na ledige beurs moet zorgen, enz. Spr. wees ook op de patiënten in de ziekeiüiuizen voor wie het leven een zwaar kruis dragen betekent: Dan wil het heel wat zeggen volvaardig het pad van Gods geboden te lopen. Dan kwam Ds v. Duynen op de tijd waarin wü leven. Er dreigen geweldige donkere wolken, men kan bijna nergens een plek op aarde vinden, waar men zeker is van het leven. In zulk een t^jd moeten wij durven te leven. Vele mensen durven niet meer te leven omdat ze buiten spel zijn geraakt; spr. legde er vooral de nadruk op dat wij levensdurf moeten bezitten wat niet moet bestaan in een geblinddoekt dur ven. Zelfs als we weten wat ons te wach ten staat om dan te durven, dat is durf die ten inhoud heeft onderwerping aan Gods wil. Vervolgens werd door spr. de durf van de waan aangetoond, waarin het eigen IK een belangrijke plaats inneemt. Wij komen er niet ver mee zei spr., eenmaal komt een moment waarop alles moet los gelaten worden. In zijn laatste ge dachte bracht spr. naar voren: Wie er mag zeggen: „Mens durf te leven". Dat kan alleen God, die volmaakt goed is. De mens is door zonde van dit goed be roofd, door het kruis van Christus alleen wordt hij in staat gesteld om te kunnen en om te durven leven. Hierna volgde samenzang van Gez. 27 vers 1 en 2. Door het kinderkoor werden enkele verzen gezongen; en volgde nog maals declamatie en zang van Dr Broek stra (bariton). De trompetist v. d. Wende en de or ganist V. Zijll speelden: Trumpet Volun- tarij; de koren zongen gezamenlijk met orgel en trompet begeleiding: (Troost; en Danklied) slotkoor uit het oratorium „Josua" van Handel. Met een kort woord werd door Ds Muntingh deze mooie avond besloten. Vóór dat hij met dankgebed eindigde werd nog een samenzang uitgevoerd met de verzen: „Een naam is onze hope" en „Vergaard uit alle streken". G. K. De mist brengt grote stagnatie op de veei^iensten van en naar het eiland. Zaterdagmiddag stonden aan het haven hoofd te Middelharnis circa 50 luxe en vrachtwagens (de laatste geladen met landbouwproducten) vele uren wachten om overgezet te worden. Ook heden dins- da-gochtend remde de mist het verkeer, wat voor velen die t^dig de markt te Rotterdam wilden bezoeken, een handi cap was. Reeds vanaf 1 augustus 1953 af dienen bromfietsen van twee remmen te zijn voorzien, één op elk wiel. Handremmen, die overigens nimmer toegepassing von den op bromfietsen, waren sinds die da tum officieel verboden. De AJSf.W.B. wijst er thans op, dat met ingang van 1 januari 1956 tenmin ste één van de twee verplichte remmen een trommel- of schijfrem zal moeten zijn. Onder trommelremmen dienen te wor den verstaan de trommelremmen van het normale t3T)e en remnaven, werkende volgens het zgn. mantel-principe; onder schijfremmen de bekende terugtraprem en voorwielremnaven werkende volgens het lamellensysteem. Zij, die een bromfiets berijden, die nog niet in overeenstemming met dit voor schrift is dat zullen voornamelijk de bromfietsen van ouder type zijn, uitge rust met twee velgremmen dienen dus vóór deze datinn tenminste één van de remmen door een trommel- of schijfrem te laten voorzien. Men doet er uiteraard verstandig aan, hiermede niet tot het laatste ogenblik te wachten, aldus de A.N.W.B. MIDDELHARNIS De heer J. Troost uit Middelharnis fietste j.l. Vrijdag op de Dirkslandsedijk Ongeveer bij de Halve Maan wilde hij, komende van Dirksland, links het Gal gendijkje oprijden. Op het moment dat hij rijdende op de fiets de provinciale weg wilde oversteken werd hij door een auto gegrepen. Met een hersenschud ding en een gekneusde enkel moest de heer Troost in het ziekenhuis te Dirks land worden opgenomen. Gevonden voorwerpen: Kap van re genjas, damesmantel, bril, wite zwaan, rode autoped, 4 dozen schuim Red Band beige ceintuur, rode ceintuur, koorts- thermometer, isolatietang, waterpomp tang, groene ceintuur, muntenspeld, muntbiljetten, wandelstok, rood kinder jasje, rode race-fiets, zakdoek, school- etul met inhoud, wit kindermutsje, paar herensokken, hor van sorteermachine, brlJmontuur zonder glas, grijze pak van mantel, boodschappentas met inhoud, groene port. met inhoud. Inlichtingen Groepsbureau der Rijkspo litie te Middelharnis, Ring 36. Bedankt. Ds J. W. Kersten te Gene muiden, beroepen bij de Geref. Gemeente alhier, heeft voor dit beroep bedankt. Huwelijksbevestiging. Donderdagnmid- dag 3 uur zal in de Geref. Gemeente alhier door ds H. van Gilst ter huwe lijk bevestigd worden van het bruidspaar M. Verduyn en C. den Boer. Bedankt. Ds H. Goedhart, Ned. Herv. Predt. alhier, heeft voor het beroep naar Hedel bedankt. DIRKSLAND Woensdagavond 7.30 uur zal de heer T. Molenaar van Rotterdam een refe raat houden voor de J.V. „De Zaaier", getiteld: „Beproef de geesten of zij uit God zijn, of heeft Billy Graham ons iets te zeggen?" De vergadering zal worden gehou den in het kerkgebouw der Ger. Gem. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. A.s. Donderdagavond zal een open bare raadsvergadering worden gehou den. STELLENDAM Wintercursus Roode Kruis Colonne. A.s. Maandag 14 november hoopt men met een nieuwe E.H.B.O.-curus te be ginnen. Alleen die de leeftijd van 16 jaar bereikt hebben kunnen hieraan deelne men. Schaart U daa,rom in de gelederen van E.H.B.O. en bezoekt de besprekingsavon den. De cursus wordt 's maandags 's avond 7.30 uur gehouden in het verenigings ge bouw. Komt, dames en heren geeft U terstond op als lid van de E.H.B.O. Warmwaterzakken, Hospitaallinnen, Bedzeil, Gummihandschoenen, Verbandtrommels. V VMAG 'T EENS IN (tOwED.KURVINKJ DROGIiTER'J ^-^ KERKSTR.160 - OUDDORP NIEUWE TONGE E.H.B.O. Op 3 November '55 behaal den de volgende personen het Eenheids- diploma E.H.B.O.: Mej. C. N. Tieleman, mej. A. C. Klapmuts, mevr. J. Visser- Kom, mevr. M. Dekker-Struik, mevr. J. M. Tamboer-v. Driel, dhr. D. M. Vis ser, dhr. S. Karels. De heer W. Kievit heeft zijn woning met slagerij gelegen aan de Molendijk onderhands verkocht aan de heer Looij van Oud-Beijerland. Collecte. Op Zaterdag 12 Nov. zal alhier de Klaprooscollecte worden ge houden. XJitslag 6 van de damclub D.I.D. Afd. 1: H. Knops—J. A. Dekker 1—1, G. Knops Jz,J. Visbeen 11; A. de HaanJ. van Putten O2, G. Knops J. Weerd 2—0, M. Knops—J. de Jong 2 0. J. Weerd heeft thans de leiding noch met 2 punten daar hij door de ST. ANNALAND Burg. Stand over de maand Oct. '55 Geboren: Sara Adriana, dochter van J. S. van Vossen en Adr. Lambrechtse; Martinus Johannis, zoon van J. L. den Engelsman en P, Theunisse; Abraham Pieter, zoon van P. Goedegebuure J.Lz. en Adr. Heijboer; Cornells Aarnout, zoon van Corns, van Winkelen en Joh. A. Duijzer; Adriaan Dingenus, zoon van J. den Engelsman en Apl. de Witte. Getrouwd: G. W. Menheere, 28 jaar en D. J. Moerland 21 jaar. Overleden: Cornells G. Goedegebuure Centzn., 47 jaar, echtgenoot van D. Bur gers; te Bergen op Zoom: Arie Ridder- hof, 73 jaar, weduwnaar van M. Gun- ter; Maria Fase 79 jaar, weduwe van J. J. Hendrikse. Loop der bevolking over de maand October 1955. In de maand October zijn er in de gemeente St. Annaland 3 per sonen ingekomen, terwijl er in dezelfde maand 2 naar elders zijn vertrokken. Roode Kruisfilm. In de week van Maandag 14 tot en met Vrijdag 18 No vember draait in de gemeente Tholen, St. Maartensdijk, St. Annaland, Poort- vliet en Oud Vossemeer de nieuwe Roo de Kruisfilm „Bright Victory" (Het licht dat verdween). In St. Annaland zal de ze film op Woensdag 16 November ge draaid worden. Opening Groentezaak. Vrijdagmid dag werd de nieuwe groentezaak van de heer Anth. Westdorp Szn. in de Voor straat officieel geopend. Tot voor kort had deze groentehandelaar zijn zaak in het veel te kleine pand aan de Kerk- ring. Thans is het woonhuis van de heer C. Goedegebuure verbouwd en de voor zijde is momenteel een prachtig za- kenpand geworden, dat er zijn mag. De Voorstraat is thans weer een mooie win kel rijker geworden. Ter gelegenheid van deze opening waren er enkele at tracties. Velen gingen dan op deze dag hun inkopen doen. De heer Westdorp beschikt ook over een moderne snijma- chine, die alle groenten panklaar maakt en aardappelen schilt. Mannenkoor. Het vorig jaar opge richte Mannenkoor „Zang en Vriend schap" is voornemens om weer met de repetities te gaan beginnen. Vrijdag avond werd in het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk hiermee begonnen. Het kleine clubje hoopt, dat er nog vele nieuwe leden zullen bijkomen. Voor de HEMAVA. De te St. Anna land gehouden collecte ten bate van de Hemava heeft 24.40 opgebracht. Oudste m.annelijke inwoner overle den. Vrijdagavond overleed te St. An naland de oudste mannelijke inwoner, de heer Abr. de Jonge, wonende op de Nieuwstraat aldaar in de üuaerdcm v".n ruim 96 jaar. De heer de Jonge is ja renlang voorzitter geweest van dé plaat selijke zangvereniging. Donderdag 27 October was hij juist 96 jaar geworden. De oudste mannelijke inwoner is thans de heer D. Goedegebuure, die 23 Octo ber 93 jaar werd. Landbouwboekhouden. Bij voldoen de deelname zal getracht worden een cursus Landbouwboekhouden te hou den, hetzij op St. Annaland of St. Maar tensdijk. Gegadigden kunnen zich op geven bij de afdelings-secretarissen der Z.L.M, of bij de Kringsecretaris, de heer Abr. J. Groenewege te St. Maartens dijk. SCHERPENISSE Opbrengst collecte. De oogstcoUecte in de Ger. Gem. heeft opgebracht voor de kerk 269.73 en voor de diaconie 276.36. Burg. Stand over de maand Oct. '55 Geboren: Johannis Jan, zoon van W. J. van Houdt en van W. Oudenes; Geurt Jan, zoon van C. G. Pleune en van J. T. M. Oskam; Jobje Maria Jacoba, dochter van G. L. Koppenhol en van C. Tichem. Huwelijksaangiften: W. Dekker, 22 j. en W. H. van der Werf, 20 jaar. Huwelijken: W. Dekker, 22 j. en W. H. van der Werf, 20 jaar; Jac. van Doe zelaar 31 jaar en Adr. H. Beeke 20 j. Overlijden: Martha de Kwak Koo laard, 80 jaar, gehuwd geweest met Jan Bijnagte. Ingekomen: T. M. Verkamman van Tholen; W. Dekker van Poortvliet; Adr. H. Beeke van Goes. Vertrokken: L. Neels naar St. Maar tensdijk, M. C. Vroegop naar St. Maar tensdijk. voorzitter Knops vakkundig werd ver slagen. Afd. 3; L. de Jong—A. Doorn 0—2, P. van Alphen—R. Noteboom 0—2; P. Kom—P. de Jong 2—0; L. Timmer—G. V. Zielst 2—0; H. Kievit—P. Kom 2—0. De twaalfjarige L. Timmer belooft veel, nog ongeslagen staat hij aan de kop. Jammer dat het tweede tiental moest worden opgeheven door gebrek aan spe lers, zodat voor de Flakkeese compe- tittie alleen het eerste en het derde tiental uitkomt. OOLTGENSPLAAT Schipper en vrouw te water. Schip per E. uit Hardinxveld die in de haven van Ooltgensplaat bieten lag te laden, zou Vrijdagavond van boord gaan. Hij stapte mis en kwam in de haven terecht. Zijn vrouw wilde zeker niet onder doen. Zij nam Zaterdagmiddag een bad, toen zij het laatste uit de theepot de haven in wilde deponeren. Terwijl zij het vuil wegwierp verloor zij haar evenwicht en kwam ook in de haven terecht. Beiden hadden geen nadelige gevolgen opgelo pen. Alleen is weer eens oprecht ber wezen, dat man en vrouw één zijn, Dankstond. Woensdag 9 Nov. nam. 2.30 uur en sav. 6.30 uur zal in de Ger, Gem. alhier, dankstond voor het gewas worden gehouden. Voorganger is ds. H. van Gilst van Dirksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1