DE BESf tlltEtiBai HALF zmiiiiiAG I Opening (!.(].H.-barak te Oude Tonge Drukbezochte toogavond van Hervormde jongeren Kwestie over het plaatsen van een houten woning te Melissant Nieuws uit Zeeland Kerstboodschap JViemeijW shag Erkend ae beste Herv. Kerk te Middelharnis tot de laatste plaats bezet Verkeerde idealen Gedeputeerden moeten een uitspraak doen Woensdag 2 November 1955 .EILANDEN-NIEUWS' Bladz. 3 De Donderdag j.l. gah.ouö.zu toogavond van Ned. Herv. Verenigingen op Flak- kee, in de Herv. Kerk te Middelharnis heeft -üan alle dorpeh van ons eiland tal van jongeren bijeengebracht. De kerk was dan ook proppend vol; er wa ren naar wij vernemen 1200 toegangsbewijzen verkocht. Het programma voor deze avond was ook zeer aanlokkelijk, Feike Asma bespeelde het mooie orgel en het Vreeswijks' Mannenkoor, dat uit 104 leden bestaat, gaf met koorzang aan deze avond een bijzonder aspect. Bovendien waren er twee predikanten overgekomen; ds. H. G. Abma van Monster en ds. L. Blok van Capelle aan de IJsel, terwijl ds. W. v. Herpen te Melissant met het slotwoord besloot. De lei ding berustte bij de heer C. J. Resting, hulpprediker te Dirksland, die weer een kundig organisator bleek te zijn. Er is heel wat voorbereidend werk toe nodig geweest, om alles vlot te laten verlopen. Van kerkelijke zijde bemerk ten we meerdere predikanten, n.l. ds. v.Drenth van Ooltgensplaat, ds. den Bes ten van Dirksland, de godsdienstonderwijzers Terlouw, Neijenhuis en de heer W. Bowman. Van Overheidswege was aanwezig burgemeester Hordijk te Mid delharnis met de beide Wethouders; ook was burgemeester Chr. v. Hofwegen tegenwoordig. De avond werd door dhr. Kesting ge opend met een samenzang uit Ps. 33 1 en 11 waarna hij voorging in gebed. Gelezen werd daarna Openbaringen 2 12—17. De heer Kesting heette in zijn ope ningswoord in de eerste plaats al de verenigingen van Ouddorp tot Ooltgens plaat welliom en verheugde zich dat de burgerlijke Overheid ook tegenwoordig was, in de personen van meerdere bur gemeesters en wethouders, alsook meer dere kerkeraden en predikanten. In het bijzonder richtte hij een welkomstgroet tot de predikanten ds. Blok en ds. Abma, o.a. medewerkenden. Spreker stelde ook Feike Asma aan de vergadering voor, die niet alleen het orgel zou bespelen maar ook het Mannenlcoor zou dirige ren. Het openingswoord, waar dhr. Kesting zich overigens in moest bekorten had tot titel „Ons adres is bij God bekend", wat zijn grondslag vond in het voorge lezen Schriftgedeelte. Hij schetste de ge meente van Pérgamus, waar men de grenzen tussen kerk en wereld wilde vervagen. Hij bracht dit over op onze tijd, waar deze grenzen van lieverlede ook worden uitgewist. Als hervormd-gereformeerden diende men zich daartegen te weer stellen. Satan, die rond gaat als een briesende leeuw, weet waar wij wonen. Maar God de Heere laat zich van -Zijnentwege ook horen: Ik weet waar gij woont. Dit is aan de ene zijde ernstig, aan de andere zijde een troost. Temidden van de be roeringen op de wereld wil hij Zijn Kerk behoeden en bewaren. Wie tot Hem komt met heel zijn hart, zal Hij nooit begeven of verlaten. Spr. herin nerde aan de Februari-ramp, toen men HERKINGBN Verkoop Huis. Het huis bewoond door <fcr. J. J. C. de Lignie is door dhr. H. K. Jz., onderhands gekocht van de fam. Korvink. Ned. Herv. Kerk. De rekening der Diaconie der Ned. Herv. Kerk, over het dienstjaar 1954 ligt gedurende 8 dagen tiij de boekhouder L. v. d. Wende ter inzage. Catechisaties. De catechisaties bij de Ned. Herv. Kerk zullen a.s. Woensdag avond 2 november een. aanvang nemen, onder leiding van de consulent Ds den Besten uit Dirksland en wel van 7.15 tot 8 uur, meisjes beneden 16 j., van 8 tot 8.45 uur, jongens beneden 16 jaar, van 8.45 tot 9.30 uur, jongens en meisjes van 16 jaar en ouder. MEUSSANT Damvereniging E.N.E.O. '53, Melis- sant. Uitslag' van de wedstrijd tegen Dirksland, voor de Flakkeese Comp. van 24 oktober. J. VisbeenJ. Stolk 2O, J. Doorn—B. V. Es 0—2, I. V. d. BoschC. Zoon 0—2, J. du PreeL. Bakker 2O, A. v. d. Vliet—(P. Tieleman 2O, W. Visbeen S. Bal 2O, J. V. OudenarenA. Polder 0—2, A. Robijn—M. v. Ast 0—2, A. Doom—Kr. Wolfert 0—2, A. Krijger— J. de Jong 20. Uitslag 10—10. Verdere comp. uitslagen. Inhaalparty 19 «ktober Ie afd. A. v. d. VlietI. v. d. Bosch 2—0. 2e aid. 24 oktober. T. GrootenboerP. Leijdens 11, B. Blokland—J. v. d. Vliet 1—1, C. Vis been—B. Blokland 2O, E. Witvliet ^- V, Waasbergen 2O, M. v. d. Nieuwen- dijk—T. Grotenboer 2—0. 3e afd. W. Doorheim.Jac. Grotenboer ^-—0, L. MeHssantC. v. Bruinisse O2, D. Soliaas^J. Breen O2. OUDE TONGE Scheepvaart. In de week van 24 tot 29 okt. vetrokken 11 schepen met sui- «erbietea vanuit de haven, alsmede 1 |eladen met witlof. binnenkwamen 2 schepen met zand en 1 nvet pulp. schouder aan schouder stond om het water te keren en hoopte dat dit even zo zou zijn tegen de stroom des tij ds die van God en Zijn dienst afvoert. Orgelspel door Feike Asma Dan volgde orgelspel van Feike As ma, n.l. een fantasie, over „Een vaste Burg is onze God", een koraalbewerking over Ps. 84 en Ps. 68 van Jan Zwart en van G. F. Handel, een Aria uit het 9e concert en Allegro uit Concerto 12 (koekoek en nachtegaal). Gevaar, als ons eiland een vaste oeververbinding krijgt Ds. H. G. Abma van Monster beklom daarna de kansel, om te spreken over het onderwerp: De afsluitdijk als ver keersweg. Deze spreker bepaalde zijn gehoor bij de Delta-plannen, die na de ramp een vastere vorm hadden gekre gen. Spreker schetste aan de ene zijde het economisch grote nut, maar beklem toonde vooral de gevaren die hierin voor de jeugd verscholen lagen. Immers dan zal er veel meer gelegenheid zijn voor de jeugd om zich over de afsluit dijk naar de grote stad te begeven, om zich te vermeien in allerlei ijdelheden. Spr. waarschuwde dat een vloed van zonde, dit nu nog geïsoleerde eiland zou overspoelen. We kunnen de klok niet terugzetten zei spreker, en ons niet af sluiten van deze wereld. Christus zegt: Ikbid niet dat Gij ze uit de wereld wegneemt, maaij ze bewaard in de we reld. Wanneer men iets afsluit, kan het een stinkend moeras worden. We dienen de wereld te gebruiken, maar niet te misbruiken. Als de wereld zo gemakke lijk entree maakt, valt soms de kracht weg om er tegen bestand te zijn. Men zegt dat men op het platteland religieuzer is dan in de grote stad. Het verschil lijkt groter dan in werkelijk heid, omdat er ten plattelande zoveel sleur is. Als het verkeer naar het vas teland gemakkelijker wordt, zal er dan niet een vreemde wereld binnentreden? Spreker w^as daar bezorgd over en maande de verenigingen, die nu voor een nieuw werkprogramma stonden om waakzaam te zijn. Als men over de af sluitdijk kan rijden, zal dan het laatste beetje waarheid verdwijnen? Het moet dan de vraag zijn, niet wat komt er naar ons toe, maar wat gaat er van ons uit? Door leer en leven dient te blijken dat wij aan de waarheid vasthouden besloot spreker. Hij maande de jeugd zich tot den Heere te wenden die zegt: Doe uw mond wijd open, en Ik zal hem vervullen. Daarna volgde weer orgelspel van Feike Asma, n.l. twee fantasieën van Jan Zwart, Rust mijn ziel, uw God is Koning en Scheepje onder Jezus hoede, een andante van S. Landsman en een toccata van W. R. Driffel. Na een samenzang uit Ps. 99 1 en 8 volgde de toespraak van ds. L. Blok: Ds. Blok vroeger predikant te Mid delharnis begon met een verhaal 400 iaar geleden over Jan Arentz, de hage- pieker. De poorten te Haarlem werden gesloten, om de mensen geen gelegen heid te geven de „vrije leer" te beluis teren. De waarheidlievenden sprongen over de muren in de gracht, zwommen naai de kant, om zich met een nat pak naar de preek te begeven. Dat behoef de voor ons vanavond niet, aldus spre ker. Extra trams zijn ingelegd, twee predikanten zijn aangerukt, een bekend ori'inist komt spelen en een groot man nenkoor is gecharterd, kortom alles is op alles gezet om de jeugd bij elkaar te krijgen. Gods Woord is bij dit alles bijzaak. Fet is een ziekenhuiskostje: brood met Tam'. Spr. wilde hiermee niet het orgel spel en de zang kleineren, hij zag dit als een gave Gods. Dat het zó moet, legt tjch wel de geestelijke nood van onze tyd bloot. Sprelier betrok er zichzelf ook bij, hij had er zelf ook aan toegegeven. Hei Woord trekt, bezield niet meer. De tijd is geesteloos. De kerk is op haar retour, -er is een wegebben, gelijk de zee V an het strand. Er is geen lust meer tf'-t onderzoek van de H. Schrift, de we reld biedt oneindig veel meer! Het is: Laat ons eten en drinken, want mor genNee, het laatste niet! Leve de hoogconjunctuur, er is veel te verdie nen, we hebben veel zakcenten, we wer ken t straks 5 uur hebben een vrije Zaterdagmiddag, de Zondag wordt door ons ook ingepalmd, de most en de v/ijn neemt het Woord des Heeren weg! Spreker kwam daarna tot zijn uit gangspunt, de geschiedenis van.Lot, die opgevoed in het Chr. gezin van Abra ham naar Sodom trok. Wij wonen ook dicht bij Sodom, zei spreker, de gren zen zijn vervaagd. Lot besefte niet, hoe besmettelijk de wereld is, hoe meegaand ons vlees naar de ijdelheden des levens. Hij was geen zuurpruim, men mocht hem daar wel, hij zat zelfs in de poort van Sodom! We lezen nergens van hem, dat hij bad. Het liep dan ook slecht af. Zijn laatste levensjaren moest hij slijten in een grot bij Zoar, zijn vrouw was hij verloren, zijn dochters was hij geestelijk kwijt. Meegezogen met de wereld, met een beschadigde ziel, zo kwam God hem te redden. Lot had een verkeerd ideaal. Het zelfde ideaal heeft tallozen getrokken en verlokt nog velen door zulke ver keerde, kortstondige idealen. Er zijn m6.ar weinigen, die de verzoeking van Sodom kunnen doorstaan. De keus van Lot was een geheel ver keerde en met klem waarschuwde spre ker een andere keuze te doen, niet die van de wereld maar van een leven met God, Zijn Woord en Zijn dienst. Dan komt men niet beschaamd uit. Nog staat de Heere met uitgebreide armen, nog roept Hij: Wie Mij hoort, zal zeker wonen. Koorzang Dtiarna volgde de koorzang van het Ciir. Mannenkoor „Vreeswijk" uit Rot terdam, onder leiding van Feike As ma. Vanwege de tijd moesten enkele nummers vervallen, het programma was ook tamelijk overladen. Voor de hon derd zangers was o.i. een te beperkte plaats, wat moeilijk anders kon, door de vele aanwezigen. De accoustiek was ook niet te best, al was het een genot dit grote zangkoor te horen. Gezongen werden gedeelten uit: „Een Deutsches Requim van Fr. Schubert, Ecce quomodo moritur van J. Handel, Dulles en Martino te Parijs De Heer Foster Dul les, Minister van Buitenlandse Zaken van Amerika en de Heer Martino, Minis ter van Buitenlandse Zaken van Italië, ar riveerden met het zelfde vliegtuig uit Rome. De Heer Dulles komt voor besprekingen met zijn Engelse en Franse collega's in zake de Conferentie van Vier te Génève. De Heer Martino komt de besprekin gen bijwonen in het Palais Chaillot van de Ministers van Bui tenlandse Zaken van Vier Atlantische Na ties. Foto: De Heren Dul les en Martino bij hun aankomst op het vliegveld Orly. Heer. die uw tent in de hemelen spreidt van Feike Asma, Nobody knows van M. Brouwe, De twaalf rovers (met bariton solo vh koorlid L. v. Schalk, door Im- jalof en tot slot Dankt, dankt nu allen Gt»d van Feike Asma. Het bleek dat de dirigent Feike As ma het stemmen-materiaal goed wist te beheersen. Over het orgelspel van Fei ke Asma wagen we ons niet een oordeel te vellen; kenners beweerden dat hij deze avond niet zo goed op dreef was. Slotwoord Do organist Arie Keijzer verzorgde in het verdere van deze avond het orgel spel. Het slotwoord van ds. van Herpen va" Melissant culmineerde zich in het wocra van de Prediker, verblijdt U, o jongeling in uw jeugd, uit Prediker 12 maar weet, enz. Hij sprak over het „jeugdprobleem", wat hij groten deels naar de ouders terug verwees en hen bepaalde bij hun dure plicht. Hij uH.ti; de vrees, dat de jeugd over 25 jaar misschien geheel van de kerk ver vreemd zou zijn. Hij vermaande tot truuvt bezoek van kerk, catechisatie en de verenigingen. Neem de toevlucht tot Jezus Christus besloot spreker, die een voorspraak bij de Vader wil zijn, voor alien die in waarheid tot Hem komen. D'; van Herpen eindigde daarna met dankgebed, waarna de menigte het kerkgebouw verliet. Aan de uitgang werd tot dekking der kosten met open schalen gecollecteerd. Dat is een boffer. Een amateur kwe lder van tulpen ergens in Brits Colum bia boft wel heel bijzonder. In een Ca nadees dagblad vond hij een adverten tie, waarin een Nederlandse kweker 100000 dollar biedt voor een zwarte tulp. De liefhebberij-tuinier heeft er zelfs drie in zijn tuintje, die al zes jaar gebloeid hebben. Het is voor hem te hopen, dat ze nu maar goed zwart zijn. Zaterdagmiddag werd de barak welke kort na de ramp in Oude Tonge werd geplaatst door de Coördinatie-commissie Hulpverlening voor de door haar uit gezonden jong-eren die kwamen helpen bij het herstel van het dorp, op officiële wijze aan het gemeentebestuur overgedragen. Daarbij waren naast de gemeen telijke autoriteiten, raadsleden, bestuur van de Stichting tot bevordering van Ontw. en ontspanning enz. ook vertegenwoordiger van de Intern. Broederschap der Quakers, de Finse domine Weli te Rotterdam en vele jongeren welke kort na de ramp in Oude Tonge bij het herstel hebben medegewerkt aanwezig. Ver der was ook aanwezig oud. burg. van Dijk. Bij afwezigheid van burg. Hordijk sprak loco-burg. Gebraad het welkomst woord uit. Hij schetste de grote waarde ring die men heeft voor wat de CCH in Oude Tonge heeft gepresteerd en waar aan velen prettige herinneringen bewa ren. Mevr. Spankler, van de Quakers gaf een indruk van hetgeen er door de Coör dinatie-commissie Hulpverlening na de ramp is gedaan om tot hulpverlening te kunnen komen. De Quakers die aan de tot standko- ming van de CCH hebben medegewerkt kregen begin Febr. 1953 deze barak uit Finland aangeboden om deze in het rampgebied te gebruiken. Toen de CCH werd opgericht werd meteen een goede gelegenheid gevonden deze schenking te zetten. De plaats waar men deze barak thans heeft gezet vond spr. buitenge woon geschikt voor het werk waarvoor men dit huis beschikbaar wil stellen. Ze hoopte dat men er in Oude Tonge een goed gebruik van zal weten te maken en dat de Stichting tot bev. van Ontw. en Ontspanning in samenwerking met het Intern, centrum voor soc. en cult, vor mingswerk hierin zegenrijk werk zal kimnen verrichten. Hierna werd de acte van overdracht door Mevr. Spankler en dhr. Gebraad getekend en sprak deze laatste enige woorden van dank aan de schenkers. Vervolgens trok men gezamenlijk van het verenigingsgebouw waar deze toe spraken werden gehouden, naar de barak zelf. Hier heeft dhr. Butter, vice voorz. van de CCH voor de ingang een korte toe spraak gehouden en daarna een klein embleem naast de deur aangebracht. Dit embleem geeft op een blauw fond enige over elkaar heen vallende vierpuntige sterren weer met in het midden en dia- bolo. „Het wil het symbool zijn van het werk dat wij jongeren deden" het heeft slechts een kleine kern doch het straalt naar alle zijden. „We weten dat wat wij hier deden slechts gering was in ver houding tot al hetgeen hier verricht moest worden, doch wat we deden deden we uit overtuiging en met Uefde". Hier na bevestigde hij, samen met de Finse predikant het embleem naast de ingang. Gezellig ingericht. Het gezelschap bezichtigde hierna ge ruime tijd de barak die uiterst gezellig is ingericht. Er is een aparte bibliotheek een keuken, diverse kleinere vertrekken voor conferenties en een grote instuif, waar de verschillende verenigingen van Oude Tonge gebruik van kunnen maken voor hun werk. Hierna verenigde zich het gezelschap andermaal in de kleine zaal van het ver enigingsgebouw waar de thee werd ge bruikt. Hier heeft dhr. Gebraad namens het gemeentebestuur hartelijke woorden van dank gericht aan het adres van de Coörd. conun. Hulpverl., de Qualcers en het Fin se volk. De letters „CCH" hebben voor ons een bekende klank gekregen. Aldus spr. en deze barak heeft bij de bevol king reeds die naam gekregen en men wil die er niet voor missen. De door deze instantie gegeven hulp is bij de zware taak van de wederopbouw van grote mo rele waarde geweest. „Wij zijn daarvoor de internationale vrienden nog altijd dankbaar". Het Finse volk kent grote saamhorig heid en we weten dat men dit ook naar buiten wil uitdragen. Grote dank hebben wij voor de Finse Quakers. Nu deze ba rak aan de gemeente is overgedragen om ze bUjvend te gebruiken ten behoeve van de gehele gemeenschap, meer spe ciaal voor jeugdwerk en sociaal-cultureel hopen wij daarin met behulp van de stich ting voor Ontw. en Ontspan, te zullen slagen. Ze wordt reeds gebruikt door een jeugdvereniging, een kinderzang- en mu ziekvereniging, een damclub, een vrou wenvereniging, en een sportvereniging die er elke week in bijeen komen. Daar naast zijn er enkel verenigingen die voor cultureelwerk verscheidene malen er ge bruik van maken, er is voorts een uit- leenbibliotheek enz. Wij menen op de goede weg te zijn en zullen er naar streven dit werk te vol maken. Wij zijn het Qualters centrum er zeer dankbaar voor dat het ons mo gelijk heeft gemaakt de eerste stappen op deze weg te doen en naar we hopen in de toekomst met vaste schreden te blijven doen. Spr. stelde voor dat men na afloop gezamenlijk een rondgang door de her stelde gemeente zou maken. Hierna sprak nog dhr. Lopes Cardoso, namens de bond voor sociaal en cultu reel vormingswerk, welke Oude Tonge en de stichting gelukwenste met deze aanwinst. Hij hoopte zeer dat men het cultureel werk hierin zal kunnen bevor deren en levendig houden. De heer E. Struik te Melissant, ouderling bij de Geref. Gem. in Nederland, wenste zich metterwoon te vestigen naast het houten kerkgebouw van zijn ge meente, wat verleden jaar in gebruik is genomen. Hij kocht daarvoor alvast het materiaal voor een bedrag van f 5750.en sloeg dit in onderdelen op naast het kerkgebouw. Over de vergunning om deze woning te bouwen is een kwes tie ontstaan, omdat B. en W. van Melissant geen vergunning kan geven over eenkomstig het ketenbesluit. Dit besluit was gegrond op het feit, dat er geen zekerheid bestond, dat de noodwoning binnen 5 jaar ontruimd zou zijn. Bij het college van Ged. Staten is men hierover in beroep gegaan. B. en W. gaven wel toestemming om een stenen woning te bouwen. Van de zittingen van Ged. Staten over deze zaak lazen we in „De Rotterdam mer" een kort verslag, dat we hier weergeven. Na de afwijzende beslissing op het verzoek van de heer Struik diende de kerkeraad van de Gereformeerde Ge meente een zelfde verzoek in, doch hierop werd door het College van B. en W. afwijzend beschikt. De kerkeraad is van deze beslissing in beroep gegaan bij het College van Ged. Staten, die deze zaak in een openbare vergadering be handelde. Namens de kerkeraad was de heer Struik naar Den Haag gekomen, waarbij mr. J. De Heer uit Gouda als zijn raads man optrad. Mr. De Heer begon de adviezen van de Centrale Directie van de Wederop bouw en de hoofdingenieur van de Pl anologische dienst in twijfel te trekken, omdat hierin aan Ged. Staten was be richt, dat de kerkeraad over vijf jaren financieel niet bij machte zou zijn de houten noodwoning door een stenen permanente woning te laten vervangen. Na een uitvoerige uiteenzetting van de financiële positie der Geref. Gemeente kwam mr. De Heer tot de conclusie, dat deze gemeente over vijf jaar wel in staat zou zijn de bouw te financieren, maar dat dit op het ogenblik, nu men nog een schuld van bijna 30 mille op het kerkgebouw heeft, niet het geval is. Vervolgens wees mr. De Heer er op, dat de heer Struik, die de zorg heeft voor de Geref. Gemeente, nog steeds in Herkingen woont en daarom bij zijn gemeente wil zijn. Er zijn maar vijf predikanten in deze kerkelijke gemeen schap en het zal dus wel een lot uit de loterij zijn wanneer men een eigen pre dikant krijgt. Dit laatste was later voor burgemees ter Van Heijst aanleiding op te merken, dat deze uitdrukking weinig past bij de geestelijke gesteldheid van de leden de zer kerkelijke gemeente. De burgemees ter zette voorts uiteen dat B. en W. de Geref. Gemeente volledige mede werking willen hebben verlenen en dat men zelfs van het karige bouwvolume een deel had afgestaan, opdat de heer Struilc hierdoor een woning kon laten bouwen. Hoewel de heer Struik deze toewijzing aanvankelijk dankbaar had geaccepteerd, kwam hij hier later weer op terug, omdat hij inmiddels, zonder zeker té zijn van een vergunning, een houten keet had gekocht. Het motief, dat de heer Struik bij zijn zoon te Her kingen inwoonde, kon burgemeester Van Heijst niet accepteren, omdat de heer Struik dit zelf had bewerkstelligd. Zijn zoon had n.l. zijn woning verkocht, omdat hij toch wist, dat hij zijn intreli in de boerderij van zijn vader kon ne men. Volgens de burgemeester had de heer Struik, die bovendien een auto heeft, zodat de afstand van Herkingen naar Melissant geen rol speelt, zich zelf en daarmee de Geref. Gemeente in de moeilijkheden geplaatst. E. en W. van Melissant willen volle dige medewerking verlenen, wanneer er een stenen permanente woning wordt gebouwd. Ged. Staten zullen later uitspraak in deze zaak doen. THOLEN Benoeming. In de vacature van de heer Jac. Jansens uit Poortvliet, is de heer A. Jansen uit Tholen benoemd tot boekhouder der N.V. Waterleidings maatschappij „Tholen". De heer Jansen is reeds jaren adm. ambtenaar bij deze maatschappij. Dammen. De Thoolse Damclub speelt een onderlinge competitie waarvan de uitslag van de laatste wedstrijden luidt: C. de KorteD. de Vos 11; J. Priem A. Muilwijk 2—0; M. Meerman—J. Priem 2—0; A. Muilwijk—M. Schot 2— 0; J. Laban—M. de Heer 0—2. De vriendschappelijke wedstrijd tegen D.O.S. van de Stichting Vrederust te Bergen op Zoom werd gewonnen met 11—7. Postdienst op Dankdag. Op de Dank- dag voor het Gewas, Woensdag 2 Nov. a.s. zal op het eiland Tholen de tweede bestelling niet worden uitgevoerd. De kantoren van de P.T.T zijn die dag ge opend tot 12 uur, alle telefoon, tele graafdiensten enz. blijven normaal wer ken. Correspondentie kan kosteloos wor den afgehaald tussen 17—17.30 op het kantoor te Tholen en op de andere kan toren op het eiland tussen 17.30 en 18 uur. ISraEUWERKERK Bezoek uit Amsterdam Einde adoptie. Om 12 uur op Dinsdag 18 oktober reed een touring-car het dorp binnen met een groot aantal dames en heren uit de hoofdstad des lands. Enige minuten later werd gestopt bij het plein van de Christelijke noodschool. Bur gemeester A. A. van Eeten stond gereed, om de gasten te verwelkomen, burge meester D' Ailly met wethouders en le den van de raad. Het gezelschap stapte naar de Gereformeerde noodkerk, waar beide wethouders, de heren Overbeeke en Van Dienst en Mevr. Van Eeten de dames en heren ontvingen. Koffie werd geserveerd en even later heerste een ongedwongen stemming. Burgemeester van Eeten sprak het hoge gezelschap in welgekozien woorden toe. „Aan Nieuwerkerk", aldus spr. komt de eer toe, U aUen officieel te begroeten. Uw komst stellen we op hoge prijs. XJ hebt belangstelling getoond voor alles, wat ons in twee en een half jaar is over komen. We hebben Uw symphatie en medeleven mogen ervaren. Spr. gewaagde van de dankbaarheid van Nieuwerkerk. Hij hoopte dat gezien kon worden, dat er vorderingen gemaakt zijn, sinds de tijd (anderhalf jaar gele den), toen een aantal Amsterdammers geweest zijn. We zijn blij, maar gematigd 't Kon altijd beter. Anderhalf jaar ge leden stond alles in het teken van puin en modder. Nu zijn we toch wat gevor derd. Maar we zijn er nog lang niet. Persoonlijk vind ik het jammer, dat de reis is aangekondigd als het einde van de adoptie. We brengen graag dank aan de wel doeners van de hoofdstad, wat met haar hulp is tot stand gekomen. We zou den het appreciëren dat het pret tige contact bestendig blijft. Laten we deze reis beschouwen als een intermezzo Dan zult U zeker terugkomen. We wen sen U vandaag een prettige dag toe, die leerzaam en instructief is. Tot 1 uur bleef het gezelschap in Nieu werkerk, waarna de reis door Duiveland en Schouwen werd voortgezet in de tou- rin^-car, die versierd was met het Am- steTdamse vlag. Ouden van dagen bijeen Op woensdagmiddag 26 oktober kwa men een 25-tal ouden van dagen in de Ger. noodkerk samen. Het damescomi té onder leiding van Mevr. van Eeten zorgde voor ontspanning in de vorm van een aantal gezelschapsspelen. Het is de bedoeling, om de 2 weken deze gezellige middagen te herhalen. Voor onze verdrukte geloofsgenoten in Spanje wordt door mij (daartoe aange zocht) een Kerstboodschap geschreven, welke, in 't Spaans vertaald, bij duizen den zal worden uitgedeeld; mits er vol doende gaven voor inkomen. Het werk zelf geschiedt gratis. Tevens zij medegedeeld, dat onze zo ernstig kranke evangelist Ds. Robinson uit Spanje naar Holland is overgebracht, hier is geopereerd en thans herstellende is. Gode zij lof. Mag ik allen hartelijk dank zeggen, die hiertoe door hun gif ten hebben medegewerkt G. WISSE Doom, 28 oktober 1955. Parklaan 3, Giro 577526.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 3