Zilveren jubileum van de Electriciteits-Mij. Goeree - O verflakkee Diner mj Kaarslicnt De Chr. school in Nieuwe Tonge Licnt viel uit, Lij kaarslicnt moest feest worden gevierd 28e Jaargang CUB WEEKBLAD UP GËBEFOBMEËKDE GBUNOSLAti VOOB DB ZÜID-BOLLANDSK EN ZEEUWSE EILANDEN --------Illlllllllllllll Bloemenzee en tal van geschenken Ebof moet insmelten bij de Emgo t MEDITATIE Een veilige schuilplaats Kort relaas van de gescliiedenis Directeur EMGO kreeg pak kaarsen cadeau! Zaterdag 8 October 19S5 No. 2440 PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRUS 12 cent per nun. Bfl contract speciaal tarief. Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag Nu de Christelijke school in Nieuwe Tonge j.l. Maandag haar pas voltooide gebouw kon betrekken, is daarmee aan de stichtingsprocedure en haar nasleep een einde gekomen. De specifieke moei lijkheden, verbonden aan het oprich ten van een bijzondere school, zijn thans achter de rug en nu het personeel kan gaan werken in een prachtig ingericht gebouw, willen we deze gelegenheid aan grijpen om hierover in ons blad nog één en ander op te merken, temeer, daar we tot dusver er eigenlijk te weinig aan dacht aan hebben gewijd. Nieuwe Tonge is de laatste in de rij der dertien gemeenten van ons eiland, die een Christelijke school heeft gekre gen. Het heeft helaas lang, te lang, ge duurd. Terwijl de oudste school van ons eiland dit voorjaar haar 75-jarig bestaan mocht vieren, werd eerst ver leden jaar in N. T. de mogelijkheid ge opend om de kinderen christelijk on derwijs te doen ontvangen. Het is ons bekend, dat er jaren geleden reeds po gingen zijn gedaan om tot oprichting te komen, maar door allerlei oorzaken en omstandigheden zijn deze steeds mis lukt. Ongeveer vier jaar geleden nam echter de kerkeraad der Hjervormde gemeente onder leiding van ds. Kloot wijk van Herkingen, destijds consulent van N. T., het initiatief en dit is, dank zij het doorzettingsvermogen van de be stuursleden en de medewerking van anderen, doch bovenal door de hulpe des Heeren, nu bekroond met de inge bruikname van een eigen schoolge bouw. Wij willen als redactie gaarne nog on ze gelukwensen voegen bij de vele, die Maandagmiddag werden uitgesproken. Ons blad heeft van de oprichting af steeds het pleit gevoerd voor het chris telijk onderwijs en daarom is het van zelfsprekend, dat wij verblijd zijn met de opening dezer school. Een gemeen te als N. T., waar op allerlei terrein evengoed ontkerstenende invloeden werken als elders, kan een chr. school niet missen. Al is het onderwijs als zodanig op een openbare school nóg zo goed, dit neemt de noodzaak van chr. onderwijs in genen dele weg. Het be staansrecht van deze school rust op de roeping der ouders, hun kinderen naar Schrift, belijdenis en doopbelofte op te voeden en te doen opvoeden, dus ook te doen onderwijzen in de leer, die naar de godzaligheid is. Het is dus niet, zo als in de kringen der openbare school wel eens gedacht wordt, dat de stich ting van een christelijke school een liefhebberij is van een dominee, ker keraad of schoolbestuur. Men behoeft heus niet voor z'n „plezier" aan zulk een schoolstichting te beginnen, want men steekt zich in zeer veel werk, zor gen, moeiten, problemen ènmeestal is er geen eer, maar wel tegenstand en soms ook zelfs verguizing aan verbon den. Neen, het gaat hier om een roe ping, die op ons rust. En we zijn blij, dat dit in N. T. verstaan is en dat nu ieder ouder gelegenheid heeft, zijn kin deren te zenden naar een school, waar dagelijks begonnen wordt met het al- lervoornaamste, ook voor kinderzielen, n.l. het vertellen over en de verkondi ging van de énige Naam, die gegeven is tot zaligheid. Wij verheugen er ons daarom ook over, dat deze school in een jaar tij ds zó groeide, dat er nu al een vierde leer kracht kan worden aangesteld. Dit be wijst wel, dat er in N. T. inderdaad behoefte was aan een chr. school. En het komt ons voor, dat, gezien de ver houdingen in deze gemeente op princi pieel gebied, de grens nog lang niet is bereikt. Natuurlijk zal er een moment van consolidatie dezer verhoudingen komen, maar na doorbreking van de starre muur der traditie kan voorlopig de groei nog doorgaan. We hopen, dat het onderwijs rijk gezegend moge wor den, zodat ook daardoor ouders, die thans nog in twijfel staan, in de toe komst hun kinderen aan deze school zullen toevertrouwen. We hopen ook, dat de samenwerking in het bestuur tussen de Hervormden en de mensen van de Gereformeerde Gemeente in al le opzichten vruchtdragend en hartelijk "loge zijn en dat zó deze school moge worden gesteld tot een rijke zegen zo wel voor de dorpsgemeenschap als voor 06 kerkelijke gemeenten. "A2ETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN OOLTGENSPLAAT yl^^r°'^^^^'^- Onze oud-dorpsgenoot de dp M~; ^°»kersloot W.Jz. in dienst bij wavT '-uchtmacht standplaats Leeu- S®" T^'^ dagen bevorderd tot r."'*^"ant-Kolonel (Overste). vrnoJi 'if^^'"^^**^'' J'S iaar. Onze Donif»,^^, Burgemeester de heer W. J. Donkersloot Lz. thans wonende te zMn 7R '}erdacht Woensdag 5 Oct. zijn 75e verjaardag. De N.V. Electrciteits My. Goeree Overflakkee vierde Woensdag 5 Oct. j.l. haar 25-iarig bestaan. Des middags is in Hotel Meyer te Middelharnis receptie ge houden, waar enorme belangstelling voor was. Het podium in de grote zaal van Meyer was in een bloemenzee herschapen en de president dhr. L. J. den Hollander Sr. had met de raad van comissarissen vele handen te drukken en tal van geschenken in ontvangst te nemen. Des avonds werd een Commissaris vergadering gehouden waar de pres.-comm. het 25-jarig bestaan herdacht en de jubilarissen, de heren P. D. Sieling en J. Ie Comte, die 25 jaar afge- vaardigde en commissaris waren, toesprak. Persoonlijk heeft oud burg. den Hollander 25 jaar de functie uan president vervuld. Tegen 7 uur bracht de Koninkl. Muziekvereen. Sempre Crescendo een serenade, toen plotseling het licht uitviel. Er bleek een storing te zijn te Dordrecht, waardoor het gehele eiland in duisternis werd gehuld. Dit duurde alles bij elkaar twee uren, waar door de genodigden, als in de vorige eeuw, bij kaarslicht aan het diner moes ten aanzitten. Een samenloop van omstandigheden, dat dit juist op het jubi leum gebeurde, waaraan in de loop van de avond, vele beschouwingen werden vastgeknoopt. In ons nummer van 24 September hebben wij over het 25-jarig bestaan van de Emgo reeds een overzicht gegeven. Het is een zeer gezond bedrijf met tarieven, die tot de laagste in ons land behoren. Het jubileum is op feestelijke wijze herdacht; op de middag van Woensdag 5 October werd een receptie gehou den; des avonds een commissarisver gadering, gevolgd door een prima ver zorgd diner. Voor de receptie was zeer grote be langstelling, aanwezig waren de ge meentebesturen uit het gehele eiland, vertegenwoordigers uit bedrijven (groot gebruikers) handelsrelaties, vrijwel alle erkende installateurs van het eiland, af gevaardigden van de Dijkring, het Zie kenhuis, enz. Van de Vrouwenbond za gen we mevr. Buth uit de Chr. de Vrieslaan, ook was het voltallige per soneel aanwezig. Bij dit jubileum waren ook enige jubilarissen, allereerst dhr. L. J. den Hollander, oud-burg. van Middelharnis die vanaf de oprichting president-com missaris is geweest en de heren J. Ie Comte te Sommelsdijk en P. D. Sieling te Melissant, welke een kwarteeuw lang afgevaardigde en commissaris zijn geweest. Voorts de heer W. J. A. Cop- pee, die nu 25 jaar aan de administra tie verbonden is. Van het overige per soneel zijn nog twee heren 25 jaar bij de maatschappij; n.l. de heer Jan Grin- wis te Ouddorp en K. Nelis te Middel harnis, beiden eerste monteur en be kend over het gehele eiland, In een op 1 November a.s te houden personeels avond, zullen de drie laatst genoemden worden gehuldigd. Tientallen bloemstukken sierden het podium waarmee men zich in Keuken hof waande. Talrijke geschenken wer den aangeboden, allereerst van het per soneel, die aan ieder van de commis sarissen en afgevaardigden een keurig verzorgd, fraai uitgevoerd foto album aanbood, waarin het wel en wee van de Emgo over de afgelopen 25 jaar in beeld was gebracht. Van de G.E.B, te Dordrecht, de stroomleverancier was voor iedere commissaris en afgevaar digde een zware kristallen asbak met inscriptie. Ook werden een viertal keu rige schilderstukken aangeboden en een prachtig wandbord. Door vier am bachtslieden, die geregeld voor de Em go werken, n.l. de heren H. J. Boeter, S. van Dongen, C. Vis en J. v. d. Wen de, werd een glas- in loodraam aange boden, voorstellend energie en kracht. Dit raam past precies boven het loket in de hal van het Emgp-gebouw. Vermeldenswaard is ook, dat ter gelegenheid uan dit jubileum een keurig verzorgd gedenkboek is uit gegeven, samengesteld door de di recteur dhr. la Fleur gedrukt op de Flakk. drukkerij van Gebrs. Booms- ma. Dit werd. aan alle bezoekers ter hand gesteld. Op deze receptie werd door verschil lende sprekers het woord gevoerd, o.m. door burgemeester Chr. v. Hofwegen, vice-voorzitter van het Ebof. Deze deel de mede dat de voorzitter, de heer de Wit van Oude Tonge, tot zijn spijt door ziekte was verhinderd. Nadat spreker felicitaties had over gebracht en de genoemde jubilarissen had gecomplimenteerd, wees hij er op, dat de Emgo eerder, het Ebof later, maar toch begonnen was met een ge lijk doel. De wegen liggen gesplitst, spr. hoopte dat het op korte termijn één bedrijf zou worden. In het jaarboek staat: „het heeft er de schijn van dat dit spoedig zal gebeuren," spreker vond dit een zeer diplomatieke uitdrukking en wenste dat per 1 Januari a.s. de fu sie zal plaats hebben. Het Ebof heeft in 1954 een winst gemaakt van f 210000 zodat het voor de Emgo niet zo gek is, om het Ebof op te nemen! Spreker overhandigde namens het Ebof een prachtig schilderstuk van de hand van de heer Zwart, voorstellend een gezicht op Nieuwe Tonge. De pres. comm. dankte voor dit blijk van medeleven en vond het gezegde „diplomatiek" een praedicaat, dat de Emgo niet paste. De plannen tot fusie waren in een gevorderd stadium. Spr. dankte voor de goede samenwerking die er altijd bestaat. Namens de 8 gemeenten van West-Flakkee, die bij de Emgo zijn aangesloten voerde burgemeester J. v. Knobelsdorff het woord. Hij ging in het kort de geschiedenis van de Emgo na de nadruk leggend op de moeilijke pe rioden die overwonnen moesten wor den. Van 1930—1940 beleefde men een crisis; in 19401945 tijdens de bezetting weinig of geen stroom; 19451953 was de periode van opbouw en 1953 bracht de ramp. Om de wilde stormen te sym boliseren die het bedrijf had moeten doorstaan, bood spreker namens de 8 gemeenten een schilderij aan, voorstel lend een woeste zee. Het werd in dank aanvaard. De president herinnerde in zijn dankwoord aan Stellendam, waar het eerst electriciteit was en vanwaar de Victorie begon. Gelegenheids-vergadering raad van afgexmardigden en com missarissen Na afloop van de receptie werd een En die man zal zijn als een ver berging tegen de wind, en een schuilplaats tegen de vloed. (Jes. 32 2a.) De profeet Jesaja spreekt, door de Heilige Geest verlicht, van Slons ge zalfde Koning en Zijn regering in ge rechtigheid; tevens wijst hij alle gees telijk bedrukten, benauwden en door onweder vortgedrevenen op Hem die hij noemt een verberging en schuilplaats. Buiten Christus vinden Gods kinde ren geen verberging tegen de winden en stormen van verzoekingen welke zij onderworpen zijn; hoe schielijk kunnen zulke soms onverklaarbare stormen op steken in hun binnenste die hun geeste lijke rust en blijdschap veranderen in onrust, gejaagdheid en benauwdheid. Dan kan hun innerlijk leven wel ver geleken worden bij de golven der zee in bewogenheid en beroering. O, wie een ontdekking kreeg van de kracht der wind, weet ook eigen krachteloos heid; en alle verberging buiten die Man gezocht, zijn als een vergane hut waar de wind door heen blaast. Hoe vreselijk kunnen de aanvechtin gen zijn in het hart van Gods keurlin gen, en de inblazingen van de vorst der duisternis, zodat hun ziel in verzuchting roept tot God: Duizend zorgen, duizend doden, kwellen mijn angstvallig hart; voer mij uit mijn ansgt en noden. En toch, hoe smartelijk en benauwend zul ke wegen ook zijn, ze werken geestelijk nut uit dergenen die daarin worden ge oefend. Op een andere wijze leren Gods kinderen verstaan, dat Hij een verber ging is tegen de wind en een schuil plaats tegen de vloed. De discipelen, met Christus in de storm op zee, hebben letterlijk en gees telijk dit leren verstaan, dat de storm wind al hun zeemans wijsheid tot dwaasheid stelde, en al hun kracht en hope hun ontzonk. Geen andere toe vlucht bleef over dan Hem, welke in onze tekst genoemd wordt verberging tegen de wind. Als Christus zich openbaart in macht en mogendheid en bevestigd wordt: de Heere in de hoogte is geweldiger dan het bruisen van grote wateren; dan be lijden de ware gerustgestelde discipe len met verwondering: Wie is toch de ze dat ook de wind en de zee Hem ge hoorzaam zijn. Die Man is dan ook de enige en volkome verberging tegen de wind, voor degenen, die door de kracht der wind van al hun hoogten zijn af gestormd en gedreven tot de Man, die tussen de mirten staat. Door alle eeuwen heen is Hij voor Zijn kerk een verberging geweest en zal dat ook blijven tot op de dag van Zijn komst. Dan zal de heerlijkheid van Slons Vorst geducht in macht ook daar in blinken, dat de poorten der hel Zijn gemeente niet overweldigd hebben. (Wordt vervolgd) Rotterdam. Ds. M. Blok Feestrede bij kaarslicht van d e presi dent-commissaris, oud-burgemeester L. J. den Hollander aan het diner. Aan de wand ziet men het spel van licht en schaduw van de flakkerende kaarsen. bijzondere vergadering gehouden van de raad van afgevaardigden en commissa rissen de gelegenheid van dit zilveren jubileum. Mede vertegenwoordigd wa ren daarbij Prof. van Staveren, direc teur van de S.E.R. (Samenwerkende electr. productie-bedrijven) het over koepelend orgaan die over alle electr. centrales in Nederland gaat. Ook was aanwezig Mr. Lodder, chef van de Ie afd. electriciteitszaken b.d. Prov. Grif fie, vertegenwoordigend de commissa ris van de Koningin in Zuid Holland. Deze heren werden in het welkomst woord betrokken, waarbij de president aanhaalde, dat hij Prof. van Staveren nu na 41 jaar ontmoette, toen deze des tijds officier was in Zeeuws Vlaande ren, waar spreker burgemeester te Axel was. De president deelde mede dat een gedenkboek was uitgegeven bij dit zil veren jubileum, op voorbeeldige wijze samengesteld door de directeur de heer Ia Pleur. Hij memoreerde het geschenk van het personeel, n.l. het prachtige foto-album aan ieder der afgevaardig den en commissarissen aangeboden. In deze officiële vergadering complimen teerde de voorzitter de jubilarissen de heren Sieling en Ie Comte en dankte hen voor al hetgeen zij in die 25 jaren voor de Emgo hadden gedaan. Ook bracht spr. woorden van erkentelijkheid over voor de goede samenwerking en ver standhouding in het bestuur, die hem het beleid in die kwarteeuw hadden vergemakkelijkt. De pres. comm. wilde in deze verga dering niet de gehele geschiedenis van de Emgo ophalen. Hij volstond met en kele korte trekken te releveren. Aller eerst de pogingen van wijlen dhr. A. A. Mijs met burg. Bouman in 1920 in over leg met het advies bureau Nagtlas-Ver- steeg. In 1921 werd burg. L. J. den Hol lander opvolger van burg. Bouman, waarbij toen gedacht werd aan een eigen centrale. Enige jaren bleef dit slepend, tot in 1927 dhr. P. D. Sieling. voorz. van de landbouwvereniging Ons Belang te Melissant zich, geheel afge scheiden van andere plannen, er mee bemoeide. Deze zag niets in een centra le maar in het leggen van een kabel door het Haringvliet om stroom van de „overkant" te betrekken. De ver dienste van dhr. Sieling is geweest, dat hij dit heeft weten door te zetten. Leden van Gedeputeerden adviseer den dhr. Sieling deel te nemen in de be staande commissie, om niet langs elkaar heen te werken. Er was wel enig me ningsverschil, maar tenslotte ging het er om als een man electriciteit op het eiland te krijgen. Gesproken werd met Rotterdam om' electriciteit te betrek ken maar Dordrecht kreeg de doorslag. De kabels door het Haringvliet konden worden gelegd en tot heden toe zijn er behalve enkele storingen geen moeilijkheden mee geweest. Aan het Ingenieursbureau Boom Biezeveld werd opdracht gegeven voor de uitvoering. Een eigen centrale was veel te duur, Ged. Staten konden daar ook niet mee accoord gaan. Na veel bespreldngen werd de N.V. Emgo opgericht, na 25 jaar is gebleken dat de N.V.-vorm de beste oplossing is geweest. De directeur gaat over het beheer, de commissarissen staan in dit beheer bij, deze kunnen niet in de intense za ken treden. Kwesties zijn op dit punt nooit geweest. Nagaande de eerste ontwikkeling van de Emgo memoreerde spr. wie het eerst in de Naaml. Venn, zitting na men. De heer Sieling, dhr. Ie Comte en spreker zelf hebben de gehele situ atie meegemaakt wat tot grote dank baarheid stemt. In zijn betoog deelde de president ook een en ander mede over Stellendam waar in 1926 de eerste Electr. Coöpe ratie kwam. De overname aan de Em go heeft zonder enige stoornis en tot bevrediging van beide partijen plaats gehad. De vice-voorzitter van het Ebof, burgemeester Chr. van Hofwegen reikt een schilderstuk over, voorstellende gezicht op Nieuwe Tonge, geschilderd door de heer Zwart. Alvorens aan het diner te gaan bracht de Koninkl. Muziekvereen. „Sempre Crescendo" de Emgo een serenade, op het voorplein van Hotel Meijer. Plotse ling gingen de lichten uit en werd alles met duisternis omhuld. Men dacht eerst met een grap te doen te hebben, waarbij de een of andere de Emgo op dit feest een kool wilde stoven, maar de werkelijkheid wees uit, dat er een sto ring was vanuit de electrische centrale te Dordt. De muziek speelde lustig door en het duurde ongeveer anderhalf uur eer de storing was opgeheven. In tussen gingen de heren en dames aan tafel, waarop brandende kaarsen wat een fantastisch schouwspel opleverde Het vermocht niet de goede stemming te verbreken, de eet- en spreeklust was er niet minder om. Onder de plm. honderd gasten wa ren mede aangezeten vertegenwoordi gers van het G.E.B, te Dordrecht. De president en vice president waren ver hinderd. Ook bemerkten we de heer Keizer oud-burg. van Stellendam en Goedereede en de directeuren van het Gas- en Waterleidingbedrijf. Na een welkom van de pres.-commissaris richt te deze nogmaals felicitaties _aan de ju bilarissen de heren Ie Comtê en Sie ling. Dhr. Sieling werd een blijvende herinnering geschonken in de vorm van een fraaie leeslamp en de heer Ie Com te ontving een boekenbon, om naar eigen keuze boeken aan te schaffen. Huldiging Pres. Commissaris Burgemeester van Heijst van Dirks- land complimenteerde beide commissa rissen en richtte woorden van waarde ring tot de pres. comm., die gedurende 25 jaar het bedrijf had geleid, wat geen eenvoudige opgave was. Voor de laat ste moet het een grote voldoening zijn, aldus spreker, wanneer hij straks het werk neerlegt, het bedrijf in zo'n bloei ende staat te kunnen overdragen. Er was aan gedacht de president bij deze huldiging een voornaam cadeau aan te bieden, maar diens wens was dit op te schorten tot zijn afscheid dat hij wel dra van de Emgo hoopt te nemen. Spre ker besloot met zijn diepe hoogachting uit te drukken voor het beleid in die 25 jaren gevoerd. De president dankte geroerd en zei dat allen hun best hadden gedaan in het belang van de Emgo. De heer P. D. Sieling die op geen geschenk had gerekend ging nog eens de voorgeschiedenis na en merkte op, dat hij in 1920 op eigen initiatief was begonnen, zonder te weten dat er een andere commissie was. De Rijkswater staat was tegen het leggen van een kabel, daar deze 4 meter ingegraven moest worden wat 400.000.moest kosten. Gelukkig is n en later tot an dere gedachten gekomen en heeft de (niet-ingegraven) kabel gebleken aan de gestelde verwachtingen te voldoen. De aanleg verliep zeer vlot, zodat de opening van het electriciteitsbedrijf in October 1930 kon plaats hebben, door de toenmalige Commissaris der Ko ningin Jhr. van Karnebeek. Spr. ging na welke directeuren de Emgo in die kwarteeuw gediend hadden, de moei lijkheden om aansluitingen te verkrij gen maar ook de opbloei, waardoor men na 25 jaar op een gezond bedrijf terug mocht zien. Met dankbaarheid constateerde de president, dat de directeur en zijn per soneel in de ramptijd met inspanning van alle krachten hadden gewerkt aan het herstel. Aan het Ebof de Stichting die elec triciteit op Oost Flakkee verstrekt, werd gaarne medewerking verleend. Spr. vertelde daar een en ander van, en drukte zijn spijt uit dat de heer de Wit wegens ongesteldheid niet aanwe- '.ig kon zijn. Hij wenste hem volledig herstel toe en hoopte, dat hij aan de e.v. fusie nog mede zou kunnen werken. In 1949 kon het licht voor het eerst te Stad aan 't Haringvliet worden ont stoken. Dat ging wel met stoornis ge paard want bij de opening viel de stroom te Dordrecht uit. (Niet te we ten, dat dit straks hier ook zou ge beuren! Red.) Uit het publiek riep men toen: „we gaan petroleumlampen ha len!" In 1951 was het gehele eiland van stroom voorzien. De fusie zal naar alle waarschijnlijkheid niet lang meer op zich laten wachten. Een kolenafslag zou er aan mede werken, wat echter niet te verwachten is. Spreker voorzag een toename van stroomverbruik door industrialisatie. Hij deelde mede, dat hij welhaast zijn functie als pres. comm. zou neerleggen, en besloot met wensen voor verdere goede samenwerking en opgaande bloei van dit mooie bedrijf. De heer Goekoop van Goedereede fe liciteerde namens de afgevaardigden. Zijn gelukwensen gingen bijzonder uit naar de heren Ie Comte en Sieling ën zeker naar de president, die in al die 25 jaren zulk een goede geest wist te scheppen. Ook de directeur werd er in begrepen, die door zijn technisch kun nen het bedrijf tot groten bloei had weten te brengen. Hij besloot met de wens dat het met de Emgo steeds ex celsior zou gaan. De heer Sieling dankte voor de feli citaties, en bracht deze wederkerig aan de president. Mr. Lodder, die de vergadering moest verlaten complimenteerde namens de Provincie, al moest hij zeggen, dat het bedrijf was opgebloeid door het initia tief van de streek zelf. In onze samen leving moet dat op prijs worden ge steld. Spr. richtte persoonlijke wensen tot de heeren jubilarissen en drukte de wens uit, dat het bedrijf in stijgende lijn zou mogen voortgaan. De president dankte Mr. Lodder en verzocht aan het Prov. Bestuur zijn dank over te brengen, die de plannen om tot electrificering op het eiland te komen indertijd had gesubsidieerd. De vergadering werd daarna gesloten. In het Diekhuus is men toen het licht uitviel, op het lumi neuze idee gekomen om op het feest de directeur de heer la Fleur een cadeautje te bezor gen in de vorm van een pak kaarsen! Er was een brief bij met het volgende gedicht: Lang leve de EMGO Dat hij altijd blijve zo Zet kaarsen in het rond Bij deez' feestelijke stond. Het Maatschappelijk werk [biedt het aan, En laat U niet in het duister [staan. Dat dit de nodige hilariteit verwerkte aan de in het scné- mer gehulde feestdis, valt te begrijpen. Wij vernamen dat de directeur met deze kaarsen zo in zijn schik was, dat hij de andere morgen als dank de dames een bloemetje heeft laten be zorgen! Het speet hem dat de voorzitter zich gereedschap maakte van vertrek, hij hoopte intussen, dat het met de Emgo in stijgende lijn zou gaan. Prof. V. Staveren deed het deugd te constateren dat op Flakkee wijze man nen waren, die tegen lage tarieven stroom wisten te verstrekken. Er is iets opgebouwd, dat de openbaarheid mag zien. Bijzondere waardering had spr. voor wat gepresteerd was na de wa tersnood. Hij vond het jammer dat het licht een poosje was uitgedraaid, maar het was gelukkig nadien weer ontsto ken. Hij bracht voorts de jubilerenden zijn beste wensen. Burgemeester Hordijk uit Rome teruggekeerd bracht gelukwensen over namens de gemeenten Middelhar nis Sommelsdijk. Men kan zich Flak kee niet zonder electriciteit denken, al moesten zoals vanavond nog wel eens storingen worden geconstateerd. Spr. zinspeelde ook op de fusie met het Ebof en wenste het bedrijf een toene mende bloei toe. Namens de Gascentrale „Flakkee" fe liciteerde de voorz. daarvan, de heer J. H. Dijkers. Hij was met velen bedroefd, dat de stroom was uitgevallen, waar mee echter tevens bewezen was, dat het gas nog een grote plaats inneemt. Om het de Ebof gemakkelijk te maken (Vervoug pag. 2)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1