Opening nienwe dhr. school te iienwe Tonge MOTOROLIE A.W.Z. Jaargang GUB WEË&BLAD OF G£BEFOBM£EBD£ GBOND8LA» VOOB DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Zondagsheiliging gaat voor PLOEGWEDSTRIJD Grote belangstelling, lange rij sprekers en vele gelukwensen Voor bromfietsen Woensdag 5 October 1955 No. 2439 PKINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Het bekende motorschip „Kasteel Staverden" maakt in dienst van het Ned. Roode Kruis rondvaarten met chronische zieken en invaliden. Als jodanig worden die tochten zeer ge waardeerd, daar ze ongelukkigen, die anders nergens kunnen komen een aangename week bezorgen. Gepasseer de week zou het schip weer met een groot aantal invaliden en zieken aan boord uit Leiden vertrekken. Het is te begrijpen dat er voor zo'n tocht met zieken en invaliden veel voor bereiding nodig is. Die voorbereiding zou Zondag te Leiden plaats vinden. Het schip voer Zondag naar Leiden. Maar het zou Zondag niet te Leiden kunnen komen. Om in Leiden te kun nen komen moet de Leiderdorperbrug gepasseerd worden. Die brug wordt op Zondag niet voor de scheepvaart ge opend. Zo heeft de gemeenteraad van Leiderdorp jaren geleden terecht be sloten. Werd de brug niet geopend, dan zou het schip, het „Kasteel Staverden", niet in Leiden kunnen komen. De gemeenteraad moest er bij te pas komen. De gemeenteraad werd in spoedeisende vergadering op Zaterdag bijeengeroepen. Punt van behandeling was: Zal men als uitzonderingsgeval, morgen op Zondag, de brug doen ope nen om het schip „Kasteel van Staver den" doortocht te verlenen. Het verzoek werd door de kleinst mogelijke meer derheid, zes tegen vijf afgewezen. Rechts, a.r. en c.h. tegen links p.v.d.a. en k.v.p. De meerderheid wilde aan de brugwachter geen opdracht geven op Zondag te werken. Naar het ons voorkomt een juist be sluit. Ken besluit, dat navolging ver dient. Gods geboden dienen de doorslag te geven. Ook al moeten dan humanitaire werkzaamheden achterwege blijven. En de uitslag? De brug bleef gesloten, het schip kon niet naar Leiden varen. Nu werd het in Leiderdorp gereed gemaakt voor de tocht. Maandag kon de „Kas teel Staverden" volgens plan op tijd uitvaren. Een paar kanttekeningen willen we maken. Het schip is toch uitgevaren. ■Waarom ook niet? Waarom moet de Zondag aan zulke dingen opgeofferd worden? Waar een wil is is ook een weg. Men tast de Zondag aan vaak zonder dat het nodig is. Omdat men geen eerbied en respect voor Gods Dag wil opbrengen. Omdat men liever te rade gaat met zijn gemak, dan dat men Gods gebod opvolgt. Naar ons in zien heeft de meerderheid van Leider dorp het enige juiste standpunt inge nomen, naleving van Gods gebod gaat voor alles. \i Ploegivedstrijd. Op de ploegwedstrijd, die de L.J.C. Plakkee a.s. Zaterdag- op eea perceel van dhr. Rosmolen te Melis- sant organiseert, zal met 2- scharige rondg-aande ploegen worden g-eploeg-d. Voor deelname kan men zich opgeven dhr. M. Vogelaar, Halspolder, MeHs- sant, telef. 463 (01877). Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit bladvan j.l. Vrijdag. THOLEN -Afscheid ds. v. d. Byl. Ds. P. v. d. Bijl te Tholen nam Zondagavond afscheid ran zijn gemeente in verband met zijn vertrek naar de Chr. Ger. Kerk te Leerdam. Voor de goede gevulde kerk las hij uit Jesaja 53 vers 1 en wel „Wie heeft onze prediking geloofd en aan wie is de arm des Heeren geopenbaard" en Psalm 116 vers. 1: „Ik heb geloofd, daarom spreek ik." „Na de inleiding hield ds. v. d. Bijl zijn laatste prediking over Een werke lijkheid die verschrikkelijk is, een ge nadewerk dat noodzakelijk is en een belijdenis, die onweerstaanbaar is. Na de preek richtte hij het woord tot de kerkeraad, afgevaardigden van de andere kerken in Tholen enz. waarbij spreker dankte voor de vriendschap en betoonde hulp. Ouderling J. van Bemden sprak hier na namens de kerkeraad en gemeente en liet de scheidende leraar toezingen ■Ps. 121 vers 4. Voorts werd gesproken door ouder ling Rietdijk van de Ned. Herv. Kerk. Na een woord van dank besloot ds. V. d. Bijl deze kerkdienst met dankge bed en drukte velen persoonlijk de hand o» het afscheid. POORTVLIET Afdeling Vrouwenhond. Het ligt in 06 bedoeling van de Ned. Chr. Vrou- M 1 i" gemeente een atdelmg op te richten en wel van alle «otestants Kerkelijke gezindten. ."°or mevr. Mullië, die het initiatief lemde, werd met de dames Uyl, Geuze nm!i ^- sen bijeenkomst belegd R 1 f^'^^^ beginselen te bespreken. öesloten werd aan alle gehuwde j™™en en ongehuwden boven de 21 \tw gehele gemeente een circu- wire te zenden, waarin het doel werd rt'*^"fezet. Deze circulaires waren wor de Vrouwenbond verstrekt. A.s. viijdagavond 7.15 uur, zal een bijeen- trS ^°i^den gehouden in de consis- dan w '^s'" '^ed. Herv. Kerk, waar dnL woord gevoerd zal worden eKT/V°'^S Middelburg, ten Mm 1^? "ader toe te lichten. De ven. >:.V®,'',^°"'len circulaires, zijn te- byeen^omst """°diging op deze De nieuwe Chr. School te Nieuwe Tonge is Maandagmiddag onder zeer gro te belangstelling opengesteld. Zoals bekend was deze school reeds begonnen in primitieve lokalen aan de Molendijk, thans kon een nieuwe naar de eis des tijds ingerichte 4 lokalige school ingebruik worden genomen ten dienste van het Chr. Onderwijs. Aan deze school zijn 3 leerkrachten met plm. 115 kinde ren; toestem.ming is verkregen op art. 56 L.O. wet voor het benoemen van een vierde leerkracht. Een prachtig begin dus voor deze school met de Bijbel. Bij de opening waren met het bestuur vele ouders vertegenwoordigd; we be- merkten o.m. burg. van Hofwegen en weth. Opstelten, de inspecteur van La ger Onderwys de heer Matthijsse; de consulent ds. Wolthers van Oude Ton ge; ds. Postma van Den Bommel; dhr. Vetter van Middelharnis; de heer A. V. Eek van Stellendam, voorz. van de Chr. Scholenbond; dr. Gestman de schoolarts; dhr. C. P. Kijkuit, uit Gouda; dhr. Groeneveld, Hoofd van de Blo school te Middelharnis; dhr. Groenhof hoofd van de Oenbare School, vertegen woordigers van Chr. Scholen uit het eiland, de aannemers en verdere am bachtslieden. Een lange rij sprekers voerden het woord, waarbij vele goede wensen voor deze nieuwe school met de Bijbel werden geuit. De consulent ds. Wolthers, die een opwekkingswoord zou spreken, liet voor af zingen Ps. 103 1, las de 111e Psalm en ging voor in gebed. Spreker begon met te zeggen, dat hij mede verblijd was dat ook in deze gemeente een school was gekomen waar onderwijs wordt gegeven, gegrond op Gods Woord. Het onderwijs dient aanslui ting te geven op de opvoeding in huis en aan hetgeen bij de doop is beloofd. Niet dat de school een bekerings insti tuut is, het is alleen een middel datge ne te doen wat Gods Woord eist. De openbare school kan dat niet geven; wie echter bij zijn geloof leeft kan er niet buiten zijn kinderen op een chr. school te doen, bij onderwijzers en on derwijzeressen, wiens voorhoofdsspan- sel de Wet des Heeren is. Aan de hand van 1 Sam. 2 vers 18 en 19 bepaalde ZEerw. zijn gehoor bij de jeugdige Samuel en stond stil bij vroege godsvrucht, de mogelijkheid en de zegen daarvan. Schriftuurlijk bezag spr. de zegen van een gezin. Tegenwoordig is het vaak een vloek, gezien de zonde van kinderbeperking. Onze kinderen zijn van Gods geslacht, er is verwantschap met God, zodat er met hen ook over de eeuwige dingen gesproken dient te wor den. De mens is geschapen naar Gods beeld, en al is hij dit beeld verloren, hij is een redelijk, zedelijk wezen ge bleven. Zo is het ook mogelijk, dat in het kind, het beeld Gods hersteld wordt. Vroege godsvrucht is mogelijk wat blijkt bij Samuel. Zijn moeder Hanna was er geestelijk werkzaam mee, ze wijdde het kind den Heere en Elkana was een vader, die de wacht des Hee ren waarnam. Spreker bepaalde in verband hiermee de ouders bij hun roeping, hun kinderen op te voeden in de vreze des Heeren., Spr. gaf een beeld van de zonen van Eli in tegenstelling tot Samuel. Hofni en Pinehas verkrachtten de wet Gods, Samuel bleef, levend in een zondige omgeving de Heere getrouw. Vroege godsvruclit is een zegen; de mogelijk heid staat open uw kinderen onder de beademing van Gods Woord te brengen. De gedachte van de uitverkiezing mag niet op de voorgrond staan, het recht Gods mag niet ontmoedigen, maar moet uitgaan naar Hem, in Wien het recht is voldaan. Het onderwijzend personeel heeft een zware taak. Het woord paedagogie (op voeding) betekent eigenlijk tucht. De tucht moge doeltreffen; spr. wenste hen toe standvastig te zijn in hun aan gevangen werk. Kinderharten mochten worden gebogen, om de knie te buigen voor God. Hij zelf neige daartoe de harten en stelle de school tot een rijke zegen aldus spreker. Bij de opening van deze school kan gezegd: Dit is van de Heere geschied; spr. besloot met de bede: ach Heere, geef heil en voor spoed en wil ons naar de rijkdom uwer genade zegenen, gelijk ge ons tot hier toe gezegend hebt. De heer Matthijsse, Inspecteur bij het Lager Onderwijs bracht zijn harte lijke gelukwensen over aan het bestuur en personeel. Hij wilde niet stilstaan bij het beroepschrift, dat veel hoofd brekens had gekost, maar verworpen moest worden, omdat aan de eis van de wet was voldaan. Liever sprak hij over de bewonderenswaardige kwali teiten van het jonge hoofd der school, die zich bij het begin met enthousiasme door de moeilijkheden wist heen te slaan. Spr. ging in op de functie van een hoofd, die niet alleen de motor is waar op de school draait, maar die ook sfeer moet weten te scheppen. Liefde tot het werk, liefde tot het kind, moet de draagkracht zijn, want waar liefde woont, daar gebiedt de Heere Zijn ze gen. Spr. hoopte dat er de grondslag zou worden gelegd voor blijde christe nen en de school tot rijken zegen zou worden voor de jeugd van Nieuwe Ton ge. De voorz. dankte de Inspecteur voor al de steun en bijstand geschonken. Het verheugde hem dat, waar om een 3-Ii:lassige school was gevraagd er op zijn advies een vierde lokaal was bij gekomen. Ook de heer v. d. Hof f bracht dank voor de hartelijke woorden tot hem gericht. De eerste maal dat de In specteur zijn school bezocht zag hij er tegen op, het was hem echter gebleken, dat dhr. Matthijsse als een vader voor hem was. Bericht van verhindering en tevens felicitaties waren binnengekomen van ds. en mevr. Klootwijk, mr. J. J. Han- gelbroek en gemeente-architect de Kleer. Leuk was een felicitatie van de leerlingen Wim en Nelie Muye, die thans in den Haag wonen. De voorz. de heer Verolme wees er op, dat al had het lang geduurd, men met Gods hulp zover was gekomen. Op 20 Dec. 1951 werd de eerste aanvra ge ingediend, waarbij veel tegenstand was. Het ingediende beroep van enige raadsleden werd echter ongegrond ver klaard. Het duurde evenwel tot najaar 1954 eer de bouw kon beginnen. Tegen br. Holster had men ook vaak gezegd, dat een chr. school in Nieuwe Tonge geen zin had, zodat er op velerlei wijze strijd is geweest. Het oude Israël had ook een strijd te strijden tegen de vij anden, waarvan spr. aanhaalde de strijd tegen Amelek, waarbij Mozes, de man Gods ondersteund werd door Aaron en Hur. De Heere had Mozes toch wel de overwinning kunnen ge ven, maar Hij werkt middelijk, waar om spreker hoopte dat onder de ouders vele Aarons en Hurs zouden gevonden worden, die in hun gebed de school zouden opdragen. Het onderwijs hier gegeven, moge strekken tot eer van Gods grote Naam en tot het zieleheil van de kinderen aldus besloot spreker, waarmee hij de school voor geopend beschouwde. Dank aan medewerkers De voorz. bracht daarna dank aan allen, die aan de totstandkoming van de school hadden meegewerkt. Aller eerst aan ds. Klootwijijk, destijds con sulent, dan aan dhr. C. P. Kükuit, v.h. hoofd der Groen v. Prinstererschool te Middelharnis, die als adviseur is opge treden en 4 jaar lang moeite noch tijd heeft gespaard. Al is zijn werk klaar hoopte spr. toch dat er een vriend schapsband zou blijven bestaan. Burg. en Wethouders werden ook dank ge zegd, steeds kon een beroep op hen worden gedaan. Architect Niepoth, de aannemers Kroos Dijkers te Middel harnis, de baas van het werk de heer Mackloet en alle andere aannemers bracht spr. hartelijk dank voor hun bemoeiingen en keurig afgeleverd werk. Waar de school 1 April begonnen was op de Molendijk, betrok spr. in zijn dank ook de heer en mevr. v. d. Hoff die zich toen zeer behelpen moesten; evenzo mevr. Nap en mevr. Opstelten voor de hulp als tijdelijk onderwijzeres verleend. Spr. besloot met de wens dat de school dienstbaar zou worden ge steld, dat kinderen zouden worden toe gebracht tot het Koninkrijk Gods. De heer C. P. Kijkuit zeide dankbaar te zijn dat de school er was, waarmee echter tot zijn spijt een streep werd gezet aan de band die hem nog aan Flakkee bond. Hij riep in herinnering terug hoe de heer Verolme aan de school kwam om hem te verzoeken als adviseur op te treden. Hij aanvaardde dit, niet wetend welke moeilijkheden er aan verbonden waren. Met liefde had hij het gedaan, gesteund door de advie zen van mr. Hangelbroek. Spr. rele veerde de stremmingen door het be roepschrift van 2 raadsleden, door de ramp, moeilijkheden bij benoeming per soneel enz. waarop echter een bescha mende zegen is gevolgd. De gunst des Heeren mag er in gezien worden zei spreker. Hij dankte de burgemeester en de wethouders, die in alles terwille waren en de rechtse raadsleden. Ook de in specteur, de rijksorganen, bouw-inspec tie en dhr. Niepoth die.als architect met een schoolmeester wilde samenwerken. Zijn college v. d. Hoff dankte hij voor zijn verdraagzaamheid, hem zolang op zijn plaats te hebben laten staan en wenste hem en het personeel een ge regende arbeids tijd toe in de nieuwe school. De samenwerking met het bestuur was altijd in de prettigste verhoudin gen. Hij besloot met de bede dat de Heere Zijn zegen aan het chr. onderwijs te Nieuwe Tonge zou schenken en de school dienstbaar zou mogen zijn tot uitbreiding van Gods Koninkrijk. Het hoofd der school de heer G. v. d. Hoff, sprekend na mens het personeel schetste de toestand waarin aan de Molendijk les moest worden gegeven. Het is nu een blijde dag, dat deze zorgen achter de rug zijn aldus spreker. Met belangstelling had men op het werk van de bouwers toe gezien nu was de tijd aangebroken, dat men naar hun werk als onderwijzer zou kijken. Er is een inlooptijd ge- v^eest, men verwacht nu van ons, dat we ons uiterste best zullen doen. We beginnen in een nieuwe periode, die grote achtergronden vertoont, waarbij spr. doelde op de uitvoering van het Deltaplan. Daar zullen voordelige maar ook nadelige geestelijke invloeden uit voortvloeien en de vraag is, zullen we geestelijk in staat zijn, die veranderin gen in ons op te nemen. Uit ons zelf en in eigen kracht kun nen wij niets, waarom spr. hoopte dat zij en die na hen aan de school on derwijs zouden geven in kleinheid voor God hun werk zouden verrichten, in nederig dienen, strekkend tot ere Gods' en tot zegen van de kinderen. Architect Niepoth feliciteerde met deze heugelijke dag. Hij dankte voor het vertrouwen en hoopte dat het ge bouw aan de gestelde eisen zou vol doen Zoals een kind op school moet uitgroeien, hoopte hij dat de school, klein begonnen, eveneens zou uitgroeien tot meerdere lokalen. Namens de Scholenbond sprak de heer A. v. Eek, hoofd der Herv. School te Stellendam. In 't kort zette hij doel en werkwijze van de Scho lenbond uiteen. De Bond stimuleerde ook het stichten van chr. scholen op andere plaatsen. Dat in N. Tonge geen chr. school was, maakte meerdere ma len een punt van bespreking uit. Spr. had wel eens contact gehad met enkele personen ter plaatse, maar was van mening, dat het moest uitgaan van de gemeente zelf. Tot zijn vreugde was dit gebeurd; eens was hij op de kerkeraad ontboden voor adviezen en had zodoen de een klein steentje aan de totstand koming bijgedragen. Met deze school is thans in iedere plaats van het eiland een chr. school gevestigd. In zijn 37-jarige loopbaan bij het onderwijs had spr. meerdere stich tingen van nieuwe chr. scholen meege maakt, o.m. ook die van de Herv. School te Stellendam. Was hier spra ke van tegenstand, erger was het te Stellendam. Bij hem werden de ruiten ingegooid, pamfletten verspreid, een begrafenisstoet gehouden, omdat men meende dat Stellendam te gronde zou gaan. Een school voor 3 lokalen kostte toen rond 10.000.—, een groot ver schil met de prijzen van nu! Stellen dam is er echter nog zei spreker. De gehele opvoeding moet staan in het licht van de eeuwigheid. Daarom is het verheugend, aldus spr., dat nu ook hier op de school de blijde boodschap van Jezus Christus kan worden ge hoord. Hij wenste het bestuur wijsheid in het beheer toe vooral bij benoemin gen. Zijn college en het personeel wen ste hij toe veel liefde te hebben tot het kind, een sterk besef van hun roe ping om aan de ziel van het kind te arbeiden en besloot met de bede dat door Gods genade de school tot rijken zegen zou gesteld worden. Gelukwens Geref. Gemeente te Dirksland De heer H. v. Rossum sprak als ouderling der Ger. Gemeente te Dirks land, daar ds. H. v. Gilst wegens ambts bezigheden verhinderd was. Hij bracht namens deze kerkgroep zijn gelukwen sen over en verheugde zich, dat het bestuur zijn wens had verkregen, nu christelijk onderwijs in N. Tonge kan worden gegeven, waarvan hij hoopte dat het zou strekken tot de ere des Heeren en heil voor de kinderen. Het chr. onderwijs dient gegrond te zijn op Gods Woord en de drie formulieren van Enigheid, waarin wordt uitge drukt, dat onze kinderen in zonde ont vangen en geboren zijn, maar in Chris tus Jezus weer met God kunnen wor den verzoend en in genade aangenomen worden. De Heere schenke het personeel lust en wijsheid om het werk onder de jeugd te doen en de ouders, dat ze de opvoeding niet enkel aan de onderwij zers overlaten. Evenals de landman de fijne gewassen op de knieën wiedt, wenste hij de ouders toe, dat zij voor hun kinderen, die teerder zijn dan ge wassen, genade zouden ontvangen om ze op hun knieën op te dragen aan Hem, van Wie alleen hulp, heil en za ligheid te verwachten is. De heer Appel te Middelharnis, die als timmerman aan de nieuwe school had gewerkt, gaf een schets hoe alles op zijn tijd tot stand komt. Ook deze school. Hij ging na welke gedachten en in de harten van vele ouders leven omtrent hun kinderen en wees op de noodzaak van het bezoeken van deze chr. school, ook in verband met de af gelegde doopbelofte. Gezin en school moeten samenwerken en spr. gaf de raad de 1ste en 60ste vraag en ant woord van de Catechismus te bestu deren. Hij besloot met de wens van een goede verstandhouding onder het per soneel en bracht een felicitatie aan de aannemers voor het tot standgekomen werk. Gelukwens van de ouders Namens de ouders bracht de heer de Haan, wachtmeester bij de Rijkspolitie zijn gelukwensen over. Er was dank baarheid jegens den Heere, dat het nu zover was gekomen. Er is bij onze jeugd een ontstellend gebrek aan kennis van de H. Schrift aldus spr., waarom het zeer nodig is hen dit onderwijs te la ten volgen. De vreze des Heeren is het beginsel der wijsheid, gedachtig aan dit woord hoopte spr. dat het werk in de school zou gedaan worden tot eer van Gods Naam en tot heil van de kinde ren. Samen leven! De laatste spr. was burgemeester van Hofwegen namens het gemeentebestuur en als tolk van de rijks overheid ver tegenwoordigend onze geëerbiedigde Koningin. Spr. zei dit met nadruk, om afstand te nemen van woorden die ge zegd waren, welke innerlijke vergis singen konden inhouden. Hij betreur de al begreep hij hpt dat woorden gebezigd waren als: vijand, vijand schap en overwinning. Toch bracht hij zijn hartelijke gelukwensen over. Als burgerlijke overheid had hij steeds het verlangen gehad, dat deze school zo snel en zo goed mogelijk zou tot stand ko men. Dit kon ieder bekend zijn. In het gehoorde had spreker een aan tal woorden gemist. In een gemeen schap gaat het niet alleen over samen „wonen" maar vooral over samen „le ven.' In het kanselwoord van Zondag heeft men kunnen beluisteren: Kiest dan het leven, opdat gij leeft! Niet, „woont!" zei spreker. Leven kunnen wij alleen te samen. Als organisatorisch ver tegenwoordiger van het openbaar on derwijs had spr. dit zo gesteld en feli citeerde het bestuur van harte. Als openbare school kunnen wij U weinig aanbieden, afstand nemend van alles wat gesproken is, bood spr. de hartelij ke wens om niet samen te wonen, maar samen te leven. Dan zullen we blij zijn met elkaar, in de opdracht, die ons van God gegeven is. Dank voor allen Het hoofd der school bracht namens het bestuur alle sprekers hartelijk dank voor het gesprokene en voor hun wen sen. Hij richtte ook vriendelijke woor den tot dr. Gestman de schoolarts; deel de mee, hoe de kinderen ia alles mee leefden met hun'nieuwe school, en de vensterbanken met bloemen hadden ge sierd. Hij bracht dank aan de groot-in dustrieel de heer C. Verolme te Rot terdam (broer van de voorzitter, af komstig uit N. Tonge) die een kolossa le, keurig opgemaakte bloemenmand had gezonden. De heer Melissant, die de vloerbedekking had geleverd, schonk een prachtige plant en de aannemers Kroos en Dijkers gaven de school een sirene ten geschenk. De bel, om de kin deren de lokalen in te luiden heeft dus ook hier afgedaan. De fa. Samson, (leermiddelen) zond twee jngelijsde wandplaten. Het officiële samenzijn werd daarna op verzoek van de voorzitter, door de heer H. v. Rossum met dankgebed be sloten. Nadat de thee was geserveerd werd door de jongste leerlinge Corrie Mos selman in de gang een lint doorgeknipt waarna door de genodigden de school MIDDELHARNIS Kerkdienst. Donderdagavond 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan Ds. H. v. Gilst van Dirks land. Beroepen. Uit het gestelde tweetal ds. A. de Blois van Rotterdam en ds. J. W. Kersten van Genemuiden is de laatste bij de Ger. Gem. alhier beroe pen. De Toogavond der Ned. Herv. veren, op Flakkee Degenen die van plan zijn deze toog avond, die op Donderdag 27 October in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis wordt gehouden, te bezoeken, wijzen wij er op dat de programma's, welke tevens dienen als gratis vervoerbewijs voor de tram, slechts tot Donderdag 13 October in him eigen woonplaats bij de aangege ven adressen verkrijg-baar zijn. Na die datum alleen schriftelijk en onder gelijktijdige overmaJting van 1.20 bij dhr. L. V. Alphen, Burg. Sterkstr. 5 te Nieuwe Tonge en persoonlijk bij de fa. Vroeglndeweij, boekhandel Westdyk 48 te Middelharnis, 1.Waar er nu reeds plaatsen uitverkocht zijn raden we u ech ter aan, u vandaag nog een toegansbe- wijs te voorzien. SOMMELSDIJK Benoemd. De heer W. Droogers on derwijzer aan de School met de Bij bel alhier, is in gelijke betrekking be noemd te Geldermalsen. Hij zal D.V. Januari a.s. daarheen vertrekken. DIRKSLAND Neerslag- in de maand Sept. 99 mm. In dezelfde maand van vorig jaar 76 mm. Grootste etmaal hoeveelheid 31,2 mm. gemeten op 15 Sept. Waarnemer K.N.M.I. Catechisatie. De catechisatie's bij de Ger. Gem. zullen deze week beginnen, schoolkinderen maandagmiddag van 3.30 tot 4.30 uur, meisjes Dinsdagavond van 6.30 tot 7.30 uur, de jongens Zondaga vond na de kerkdienst. Collecte. De extra collecte voor de kerk bij de Ger. Gem. heeft 818.80 opgebracht. J. V. A.s. Donderdagavond hoopt de J.V. ,,De Zaaier" weer met haar weke lijkse vergaderingen te beginnen, nieuwe leden hartelijk welkom. 1 MELISS'ANT De maandelijke zitting van de woning commissie zal worden gehouden op Don derdag 6 October a.s. van 7-8 uur. leveren wij prima Ook gemengd verkrijgbaar voor 55 cent per liter Bij 10 liter tegelijk lager. D. HOEK OUDDORP OUDDORP Visserij. In de afgelopen week werd door de garnalen vissers alhier aan de vismijn aangevoerd van de 150 tot 250 kg garnalen, prijs per kg van de 0.50 tot 0.70. Tong van de 2.20 tot f 2.80 per kg. Slippers van de 1.20 tot 1.60 per kg er werd voor de drogerij veel puf aangevoerd van de 300 tot 500 kg per dag en per vaartuig. Bekneld.De chauffeur W. Meijer Krzn. had het ongeluk met zijn borst tussen twee vrachtwagens bekneld te raken waarvoor Dr. Ruizeveld rust voorschreef. RECTIFICATIE Verslag tewaterlating van de „P. G. Thulin" In het aan de binnenzijde van dit blad geplaatste verslag van de tewaterlating van het M.S. „P. G. Thulin" moet een rectificatie worden aangebracht. Wat door dhr. Verolme werd meege deeld over de lopende orders van de Ver olme Verenigd© Scheepswerven, moet als volgt worden gelezen: De totale orderportefeuille van de ge- zameniyke bedrijven omvat thans meer dan 400.000 ton deadweight. Hierin zijn begrepen twee super-tankers van 32.500 ton voor Perzische rekening en een groot aantal tankers van 19.500 ton te bouwen voor verschillende Noorse redergen en voor Nederlandse rekening. In dit tonna ge zijn dus ook begrepen de reeds vóór dietijd door de diverse werven geboekte opdrachten. kon worden betreden en bezichtigd. Het zijn lichte en luchte lokalen, keu rig geschilderd, met de nieuwste leer middelen waarin het voor het personeel prettig werken zal zijn. De bouwers Vermelden we nog, dat de school is gebouwd onder architect Niepoth te Rotterdam; hoofdaannemers Kroos Dijkers te Middelharnis; Jongejan Mid delharnis schilderwerk; fa. Schipper, Nieuwe Tonge, electriciteit; fa. de Jong Middelharnis, lood, zink en sanitair, fa. van Buren Rotterdam, verwarming. De heer Melissant uit Nieuwe Tonge lever de de vloerbedekking en de vitrage.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1