^.AL-PAS« Buitenland Raadhuis te Sommelsdijk wordt uitgebreid 28e Jaargang CUB WEEKBLAD OP GEEEFOBMEEBDE GBONDSLA6 VOOB DE ZUID-HOLLANDvSE EN ZEEUWSE EILANDEN Het enige land in Europa llllllllllllilBIII Zondagdiensten artsen MEDITATIE Wandelen voor Gods Aangezicht n het Pas maakt gemakkelilk LONNEKER PATENT OVERALL C. van Wezel - Middelharnis Burgem. P. W. Hordijk naar een burgemeesters conferentie te Rome Berging van archief en werkkamer burgemeester. Zwembad Zaterdag 24 September 1955 No. 2436 PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAX. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Verschijnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag Nederland is het enige land waar niet met hout wordt gebouwd, deelde Mr. H. K. J. Beernink mede op de conferentie voor Christelijk- Historische vrouwen. En dat waar de woningnood in ons land zo uitermate groot is en het er niet op lijkt, dat daar in de naaste toekomst een verbetering in aangebracht zal kun nen worden. Streef data, waarop de wo ningnood voorbij zou zijn werden wel gedurig genoemd, maar er is op het ter rein van de woningnood nog geen verbe tering ingetreden. Steeds weer werd een termijn in de toekomst genoemd van tien jaar, maar wij zijn nu tien jaar na de bevrijding en het woningprobleem is nog even nijpend als in het verleden, zodat wel gesproken wordt van vijand nummer een, als er over de woningnood gesproken wordt. Erkend wordt door velen, dat wij het probleem niet aan kunnen en wanneer er wel eens hoog wordt opgegeven van de nationale prestaties na de oorlog, dan is de achterstand met de woningbouw aanleiding genoeg om. tot bescheidenheid te stem.men. Mr. Beemink was ook van mening, dat de Regering in de toekomst het vraagstuk strenger zal moeten, aanpak ken. Nu dat geloven wij graag. Zal de woningnood opgeheven kumien worden dan zal men zijn toevlucht zeker moeten nemen tot noodmaatregelen. Mr. Beemink constateerde ook, dat er sprake is van een noodtoestand en zijn conclusie dat willen wij uit de nood ge raken er dan ook gebruik zal moeten worden gemaakt van noodmaatregelen lijkt ons een zeer verantwoorde gevolg trekking. Als er nood heerst, dient men ook zijn toevlucht te nemen tot nood maatregelen en de moeilijkheden op te lossen niet te verschuiven naar de toe komst, waarmee naar men van Rege ringszijde meent zeker nog een tiental jaren gemoeid zijn. Onmiddellijke maat regelen dienen te worden genomen. Als zulk een noodmaatregel zag Mr. Beernink het bouwen van meer semi- permanente woningen. Het optimisme van de Regering, dat de woningnood o- ver tiental jaren zal zijn opgelost deelde hij allerminst. Dat wij met woningnood hebben te kampen zal volgens hem zeker nog wel tot 1970 duren. Geen mooi voor uitzicht, voor hen die jaar en dag naar een woning zitten te kijken. En daarom zou het van zo grote betekenis zijn als de regering werkelijk overging tot de toepassing van noodmaatregelen. Daaronder kan dan zeker ook genoemd worden het bouwen met hout. Houten woningen. Wij zijn het enige land in Eu ropa waar geen houten huizen worden gebouwd. Nu die uitzonderlijke toestand behoeft toch in ons land niet voort te duren zouden wij menen. Wat in het bui tenland algemeen mogelijk is moet toch in ons land ook mogelijk zijn. Het wii er bij ons niet in, dat die uitzonderlijke toestand, dat in Nederland alleen geen houten woningen mogen worden gebouwd in tegenstelling van EiUe andere landen van Europa nog langer moet blijven voortduren. Wat in het buitenland kan en verantwoord is moet toch zeker ook in ons land tot de mogelijkheid behoren. Laten wij in Nederland ook overgaan tot de bouw, onder zekere voorwaarden, van houten huizen en het zal de oplossing van de woningnood niet weinig ten goede komen. Wij geloven met Mr. Beernink, dat in tijden van nood ook noodmaatre gelen genomen dienen te worden en daar toe rekenen wij de bouw van houten hui zen. Wij kunnen niet inzien, dat Neder land het enige land in Europa moet blij ven waar men geen houten huizen mag bouwen, ook niet om daarmee een einde aan een noodtoestand te maken. Geen twijfel mogelijk HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Van Zaterdag 24 Sept. v.m. 12 uur t/m Maandag 36 Sept. v.m. 9 uur Wddelhamis-Sommelsdyk: Afwezig de artsen Dogterom, Arends en Wieringa. Voor spoedgevallen Bakker arts, Telef.2T10, Sommelsdijk. Dirksland - Herkingen - Melissant: Afwezig de artsen EIvé en Huisman. Voor spoedgevallen dr. Boot, Telef01877 227, Dirksland. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Kramers, Breeman «n de Man. Voor spoedgevallen Buth, arts, Den Bommel, Telef. 01871-306 en Voogd» arts, Oude Tonge, Telef. 01874 - 259. ZONDAGSDIENST DIERENABTSEN Van Zaterdagmiddag 24 Sept. t/m *Iaandag 26 Sept. v.m. 8 uur. Afwezig Terlouw, dienst heeft A. Wag- ler, Telef. 01877-281 Dirksland. Ik ben God de Almachtige, Wan del voor mijn aangezicht, en zijt oprecht. (Gen. 14 17) Wij zeiden verleden week, dat de Heere die de verstorven baarmoeder van Saraï vruchtbaar kwam te maken, ook bij machte was Abraham een verborgen om gang met Hem te schenken, met een hei lig leven voor Zijn Aangezicht. Dus hier wordt verstaan, dat Gij u ook van- die algenoegzame macht ver zekerd moogt houden ten opzichte van uw wandelen voor Zijn Heilig a.angezicht. De Heere Iaat dan ook opzettelijk de verzekering van deze Zijn deugden voor afgaan, aan de eis van het wandelen. Het doet ons gevoelen, dat we onmogelijk aan die eis kunnen voldoen. Opdat beves tigd zou worden; Mijn genade is U ge noeg, want Mijn Kracht wordt in Zwak heid volbracht. Om die heilgeheimen te leren verstaan, waar Paulus over roe men mocht: Als ik zwak ben dan ben ik Machtig. Dan wordt het een wajidelen voor Zijn aangezicht, in het afzien van ons zelven en in de verklaringen Wie de Heere is door Zijn Genade en kracht. Dat is meer dan een blote kennis aangaande Zijn we zen en Zijn wérken als een lesje van bui ten geleerd, dat kan alles zijn een uit wendig gedoe zonder enige geestelijke inhoud. Want volgt er verder; Zijt op recht. Het woord oprecht betekent; On geveinsd en Volmaakt. Dus niet enkel wat we noemen eerlijk en ronduit gelijk de historie leert van Ezau en Jacob maar gelijk de dichter van Psalm 24; Die op recht van wandel is en gerechtigheid werkt, en die met zijn hart de waarheid spreekt. Zoals in psalm 25 de verzuchting van David: Laat oprechtheid en vroom heid mij behoen. In de wetenschap dat de Heere alles kent, ziet en weet. Wat zal het ons baten als we wande len voor het aangezicht des mensen met een vroom gezicht. De mensen impone ren met onze z.g. vrome wandel en alle oprechtheid wordt gemist tegenover God en zijn naaste. Als men bedrieglijk komt te zweren, en men met een gerust hart Gods volk komt af te breken tot hand having van zichzelf. Neen, in het wande len voor Gods aangezicht worden wij de man, en worden we niet bezwaard over anderen, maar over ons zelven, en leren we met Abraham onze weg voor Gód verdorven te hebben. Dan wordt een mens oprecht gemaakt, en met schaamte en schande moet hij dan bekennen het oordeel Grods waardig te wezen, maar aan de zijde des Heeren is het een wan delen voor Gods vriendelijk aangezicht in de gerechtigheid van Jezus Christus. Die heeft gewandeld in oprechtheid voor het aangezicht des Vaders. Dadelijk al, als Borg en Middelaar voor de Zijnen, omdat ze in al hun schaamte en schande in Hem zouden gevonden worden. En dan geen verwijt van de zijde des Heeren, o neen, alles is door dien zoeten Jezus aangebracht, omdat het kind zou gebo ren worden, naar de belofte des Aller- hoogsten. Dan zal Abraham en met hem de ganse kerk het beamen in de levende hoop op God de Almachtige: uit Hem, door Hem en tot Hem, zijn alle dingen. Lezer! Hoe is uw wandel voor de Heere? In de wereld en de zonde? Het einde zal vreselijk wezen. Die God laat zich niet bespotten. Hij zal straks in Zijn Macht ons verpletteren, en dan zal Hij lachen als onze vreze komt en spotten in ons verderf. O, zoek toch de Heere en leef! God heeft Abraham opgezocht, vraagt of Hij het ook u doen wil, het zal wat te zeggen hebben straks met de we reld te vergaan. Is uw wandel in eigen- gerechtige Godsdienst en meent ge met plichten en deugden voor God te kunnen bestaan? Onze gerechtigheden zijn als een wegwerpelijk kleed voor God. Als uw gerechtigheid niet overvloediger is dan die der Farizeërs, gij zult insgelijks vergaan. De verloren zoon kwam met gescheurde klederen, in zijn onwaarde voor God terecht. De Heere lere het ons Volk des Heeren! Is uw wandel in op rechtheid? In uw schaamte en schande en een verbergend God in de Hemel? Kunt ge uiet medekomen met zulken, die altijd roemen kuimen? Loopt ge ja ren in strijd en donker? Het werk Gods niet kunnende ontkennen? De verschij ningen met Abraham ervaren? Geen ver vullend God en dat kwijnende door uw af wijkingen en ongeloof? De Heere verscheen aan Abraham, Hij was de eerste, om de zaken op te kla ren en de beloften te vervullen. Houd moed, hoe donker ooit Gods weg mag wezen. Hij ziet in gunst op die Hem vre zen. Christus heeft gewandeld borgtoch- telijk voor het aangezicht van de Vader, omdat ge in Hem en door Hem zoudt wandelen in het licht der Genade Gods. Uw wandel zij dan in de Hemel, opdat God de Almachtige U lelde door aUe strijd, moeite en druk om niet Abraham met het volk verzameld te mogen worden om met hem God Drieënig te prijzen tot in Eeuwigheid, Amen. Sunnyside, U.S.A. Ds. G. Zwerus. „^^.^-"^ Hoe ongemakkelijk vér U ook reiken moet - Lonneker's "Al-Pas" overall reikt en rekt gemokkelijk méé I Hoe Door de unieke elastische mouw. Onder de armen in- en uitschuif- baar I Ga gemakkelijk werken. Gun Uzelf een Argentinië Voor de vijfde maal tijdens zijn be wind brak vorige week Vrijdag in Ar gentinië een opstand uit tegen president Juan Péron, waardoor aan dat bewind min of meer onverwacht een einde is gekomen. Zoals men zich zal herinneren was het juist drie maanden geleden dat de vorige opstand uitbrak. Men kon toen reeds duidelijk zien dat de regering- Péron ten einde liep. Velen hebben zich toentertijd verwonderd over het feit dat hij de teugels nog in handen wist te houden. Nog slechts veertien dagen geleden maakte Péron bekend dat hij van plan was, af te treden. Toen de vakorgani saties hem evenwel verzochten, aan te blijven, voldeed hij aan dat verzoek. Bij die gelegenheid hield hij nog een opgewonden rede tot de samenge stroomde volksmassa, waarin hij onder meer zei: „Geweld zullen we met nog groter geweld beantwoorden. Wanneer iemand van de onzen valt, zullen wij zorgen dat er v^f van onze tegenstan ders vallen!" Hij scheen toen weer in het geheel niet aan aftreden te denken. De jongste opstand van eenheden van leger en vloot heeft echter zijn lot spoedig beslist. Aanvankelijk was de bezichtiging bijzonder verward. De op standelingen beweerden, alle belangrij ke punten in handen te hebben, terwijl de radio van de regering bekend maak te, dat de regeringstroepen volkomen meester van het terrein waren! De fei ten hebben de waarheid wel aan het licht gebracht! Maandagavond maakte Péron bekend dat hij aftrad als president. Dit besluit was een gevolg van het bedreigde (en uitgevoerde) bombardement op de hoofdstad Buenos Aires. Waarschijnlijk heeft Péron, toen hij zag dat het volle ernst was, zijn leven toch te lief ge had. Terwijl men de hele nacht heeft ge sproken over het toekomstige lot van de gevallen dictator, zou president Pé ron per boot de wijk hebben genomen naar de staat Paraguay. In zijn af- scheidsboodschap zei hij, het landsbe lang hoger te stellen dan zijn plicht om de wetten te doen handhaven. Daar om droeg hij het bewind aan het leger over. De opperbevelhebber van legers en vloot, de Generaal Lucero, die inmid dels ook is afgetreden, heeft een mili taire junta (regeringsraad) gevormd om met de opstandelingen te kunnen on derhandelen. Deze onderhandelingen zijn reeds begonnen. Het leger zou zich onvoorwaardelijk hebben overgegeven. De opstand, die vier dagen duurde, heeft naar schatting aan 1200 mensen het leven gekost. Hetzelfde verschijnsel dat in andere Zuid Amerikaanse landen waar te ne- De burgemeester van Middelhamis- Sommelsdijk, de heer P. W. Hordijk, is Donderdag naar Rome (Italië) vertrok ken, ter bijwoning van een conferentie van burgemeesters uit Europa en andere werelddelen. Deze internationale confe rentie, de I.U,L.A., zal 10 12 dagen duren. Van de vereniging Nederl. Ge meenten in ons land zijn plm. 10 burge meesters afgevaardigd, waarvan burge meester Hordijk er een is. men was, heeft zich ook in Argentinië voorgedaan. Een over het paard getilde volksmenner houdt kortere of langere tijd het bewind in handen, totdat het le ger of een gedeelte daarvan in opstand komt en een militaire regeringrsaad zijn taak overneemt. Péron heeft de grote fout gemaakt, niet alleen de corruptie onder de amb tenaren te bevorderen, maar vooral in actie te komen tegen de Roomse Kerk en dat nog wel in een land met een bevolking die bijna enkel uit Rooms- Katholieken bestaat! Péron is sedert 1946 aan de regering geweest. Dat hij het zolang heeft uitge houden, dacht hij aan de steun van de vakbonden en, niet in het minst, aan de zwakheid van de onderling verdeel de oppositie. Eigenlijk was er niet eens sprake van een oppositie-partij. De op positie bestond voor Péron uit leeer en vloot. Ook aan deze dictator is het beken de woord van Potgieter weer vervuld: „Gebiedt ge thans, dra zult gij balling zijn." Rusland Tijdens de Russisch-Finse onderhan delingen hebben de Russen toegezegd dat ze de oorlogsbasis Porkala binnen drie maanden aan Finland zullen te ruggeven. In Finland is men zeer ingenomen met de Russische belofte. Immers, vele belangrijke spoorwegverbindingen met Helsinki moesten Borkala passeren, wat voor de Finnen bijzonder hinderlijk was. Rusland heeft dit gebaar gebruikt als OPENING VAN DE STATEN-GENERAAL. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard in de Gouden Koets. een demonstratie van z'n oprechte vre- deswil. Het sprak de wens uit dat dit voorbeeld navolging zal vinden, bij voorbeeld dat Amerika de bases rond om de Sowj et-Unie en Rood-China eveneens zal ontruimen! De waarheid is echter dat de basis Porkala voor de Russen niet de minste betekenis heeft. Ze geven iets weg, dat praktisch waardeloos voor hen is ge worden na de Tweede Wereldoorlog. Chroetsjew zelf beweerde bovendien dat Finland een klein land is en dus weinig betekenis heeft voor de defen sie, hetgeen wijst op een verminderde belangstelling voor Finland. Dat de Russen in ruil voor dit ge baar, gaarne zouden zien, dat Amerika belangrijke bases ontruimde, is een tac tiek die de Verenigde Staten waar schijnlijk wel zullen doorzien! Woensdagavand kwam de gemeenteraad van Sommelsdijk in openbare ver gadering bijeen. Het werd de eerste door burgemeester Hordijk geleide bij eenkomst. Z. Edelachtb. kon er direct een flinke hap mee doen in de gemeen telijke aangelegenheden, want de agenda telde niet minder dan 34 punten, waarbij zeer belangrijke. Maar met de van deze raad bekende voortvarend heid werd een en ander in snel tempo afgewerkt; op een gegeven moment had de burgemeester een reeks voorstellen enz. snel afgetikt, hetgeen de heer Blok de opmerking ontlokte: „er is niet veel veranderd!" waarmede hij her innerde aan de vlugge bediening van de hamer van burgemeester Rijnders. Evenals in Middelharnis kwam ook hier de reinigingsdienst ter sprake; men discussieerde er korte tijd over, maar verdiepte zich niet zo in, de finesses als men dat deze week in de buurgemeente deed. Een ander belangrijk voorstel betrof aankoop van een groot huis naast het raadhuis, dat B. en W. bij de secretarie willen trekken om er een burgemeesterskamer en het archief etc. in te kunnen vestigen. Enige raadsleden keken wel erg tegen de kosten aan, die zij hoger vermoedden dan de begroting aangeeft. De heer van'Zielst was afwezig met kennisgeving. Een groot aantal ingekomen stukken werd voor kennisgeving aangenomen. Hierbij was een mededeling van Bols- ward over het 500-jarig bestaan van deze gemeente en over de autonomie der gemeenten in het algemeen o.a. met de opmerking, dat met jaloerse liefde de wacht gehouden dient te worden bij het eigen recht der gemeente. De heer Langbroek zei deze zaken anders te zien; hij wil niet voort op on juist gebleken tradities, zoals b.v. die met woningbouw in het verleden. De voorz. merkte op, dat het hier niet over samenvoeging van gemeenten gaat, maar over de autonome positie! Ingekomen was een brief van de fe deratie van harmonie- en fanfaregezel schappen over gemeentelijke subsidies, waarbij B. en W. opmerkten, dat Sem- pre jaarlijks 100 gld. geniet, hetwelk bij de begroting wejfer aan de orde komt; vooralsnog gevoelt het college niet voor verhoging. Voorts was ingekomen een mede deling van de Stichting Zwembad Middelharnis-SommelsdJjk, waarin wordt medegedeeld, dat het bestuur er in geslaagd is de beschikking te verkrijgen over een perceel voor de bouw van een zwembad. Dit is gele gen aan de Westhavendijk. Het kan eigendom worden voor 4500 gld. per ha, daarnaast zal nog schadeloosstel ling aan de pachter betaald moeten worden. Het bestuur deelt mede, dat aangenomen kan worden, dat op re delijke basis overeenstemming kan worden bfeerikt. Het bouwplan zal naar alle wOfarschijnlijkheid begin September gereed zijn. Ged. St. hadden goedgekeurd erf pachtsovereenkomsten met M. Vroeg- indeweij, J. Noordijk en G. J. Koppe laar, id. aankoop grond van de RTM en verhuur panden Kerkstraat. Besloten werd tot verhuur van 297 m2 gr»nd aan de Ringstraat aan de heer J. Born. Lood-dieven! In de openbare lagere school waren lekkages aan de dag getreden. Toen de techn. dienst een onderzoek instelde bleek dat verschillende stukken lood van het dak waren ontvreemd en wel zodanig dat men de politie er in moei de. De politie heeft de daders opge spoord en verbaal opgemaakt. De scha de is begroot op 733,82 en de ouders worden hiervoor verantwoordelijk ge steld. Het lood is voorn, ontvreemd van de dakbedekking, schoorstenen, loket ten en lichtkap. Herstel zal 1000. vorderen, welk bedrag B. en W. van de raad vroegen. Met de ouders is een goede afspraak gemaakt dat zij binnen 13 maanden de schade zullen vergoe den, zodat tegenover de uitgaaf een vergoedingspost van 733.82 kan wor den geplaatst. De raad voteerde het gevraagde be drag. Besloten werd tot overname van een strookje grond van het voorterrein van het kantongerechtsgebouw. Uitbreiding gemeentelijke gebouwen Dan deden B. en W. de raad het voorstel om over te gaan tot aankoop van het pand Voorstraat 24 van mej. D. A. Joppe voor 6000.— De T. D. verklaarde de koopsom redelijk. B. en W. deelden hierbij mede dat het aan vankelijk het voornemen was om de kap van het raadhuis te vernieuwen en de borstwering te verhogen teneinde er het archief, dat nu ver van ideaal geborgen ligt, er onder te brengen. Maar ook na de verbouwing blijft het gemeentehuis te klein en er ontbreekt een werkvertrek voor de burgemees ter, terwijl de afdelingen van de sec retarie ook te weinig en te moeilijk publiek kunnen verwerken. De burge meester is wettelijk verplicht in de ge meente spreekuur te houden, maar zo vroegen B. en W. waar? Hetzelfde geldt ook voor de gemeen te-ontvanger, de technische dienst, de controleur sociale zaken enz. De aan koop van dit nevengelegen pand kan de oplossing voor alle moeilijkheden brengen. Geschat wordt dat met koop en vernieuwing o.a. aanbrengen van een brandvrije bergplaats voor het ar chief 20.000.gemoeid zal zijn. De financiële positie der gemeente laat deze uitgaaf wel toe, o.a. omdat een nieuwe kleuterschool ten laste van het Rijk zal komen. De heer Blok had enige bedenkingen tegen het voorstel. Hij ging na wat men tekort komt aan ruimte, maar vond het een hoge investering. Is het wel ver antwoord dit geld spr. schatte het op 30.000.--------uit te geven. Spr. meende dat men op het bestaande nieu we secretarie wel ruimte vrij kan ma ken voor de burgemeester. Ir. Mijs vroeg ook of men niet door interne verschuivingen iets bereiken kan, mede omdat men aan begrotingen meestal tekort komt. De voorz. liet het accent vallen op het archief. Het is zeer ongewenst dat de stukken maar snel naar het rijksar chief te verhuizen. Spr. vond het voorts wel een bezwaar dat er geen behoor lijke spreekgelegenheid voor de bur gemeester en de diensten is. B. en W. zullen er streven bij de raming te blij ven. Ook na eventuele samenvoeging kan men deze meerdere ruimte goed gebruiken. De heer Blok hield het er bij, dat men met de raming niet toe komt, me de omdat het een oud huis is. „Is het verantwoord?" herhaalde spr., die hui verig was om voor te stemmen. De voorz. noemde de uitbreiding noodzakelijk en dus verantwoord. Nu leidt het er toe, dat zaken vanuit Mid delharnis afgedaan worden, hetgeen on juist is. De heer Peekstok zag een andere op lossing: maken van het dak enz. en aanbouw van een stuk achter. Weth. Dijkers wees op bezwaren voor de diensten als er geloop is. Voor een brandvrije Kamer is „het huis hier naast" nodig, id. voor burgemeesterska mer. „Het is de kans van ons leven!" vond de heer Dijkers, die voorts be toogde, dat men het geld er voor heeft. De heer Blok vermoedde, dat het vo rige college zeker niet gedacht heeft, dat men nog een burgemeesterskamer nodig zou hebben. Weth. Ie Comte verzekerde, dat ge schikt maken van de zolder voor ar chief, ook duur zal zijn. De heer Knape stemde met het voor stel in, maar wilde wel zuinig te werk gaan. „Zo'n afgesloten brandvrije ruimte kost enorm veel" wist de heer Mijs, die na de verzekeringen van B. en W., over de noodzaak, niet tegen wilde zijn. De raad nam het aan, nadat de heer Blok nog eens zijn bezwaren had her haald, zonder dat hij nochtans tegen was. Aan de onderwijzer o.l.s. de heer Bruno verleende men per 1 Oct. eer vol ontslag. Wijziging werd aangebracht in diver se leges voor afgifte van jachtakten in verband met de nieuwe jachtwet. De WMilnisophaaldienst Uitvoerig lichten B. en W. in een prae-advies de raad in over een door hen voorgestelde wijziging in de hef fing etc. van reinigingsrecht, wegens het invoeren van de vuilnisemmers. In de verordening staat, dat aan éné ge bruiker ten hoogste twee emmers in gebruik worden gegeven en nu staat het er naar dat straks iedereen twee emmers zal hebben. Men haalt nu we kelijks 140 m3 vuil op of 70 m3 voor iedere gemeente, hetgeen betekent 2120 emmers. Thans haalt men dat op met de oude vuilniswagen plus 1 dag per week een particuliere auto en 3 man personeel. Als velen twee emmers heb ben zal er 3500 m3 per jaar vervoerd moeten worden, die op 6 gld. per m3 komen, op 15.000.totaal. Om deze (Vervolg pag. 2)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1