Excursie naar „Victoria''-fabrieken te Dordrecht Afscheid Burgemeester Hordijk van zijn gemeente Ooit gensplaat Grote waardering voor 8 jaar werken 28e Jaargang Zaterdag 3 September 1955 No. 2430 CHB WEEKBLAD OF GEBEFOBMEEBDE GBONDSLAO VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN KERKEN TE HUUR Illlllllllllllll MEDITATIE Het getuigenis des Heiligen Geestes Veel geschenken en bloemen Een afdeling verpakking te Dirksland wordt medio October geopend. Dhr. P. D. Sieling gedeco reerd met chocolade Installatie burgemeester Hordijk te Middelharnis-Sommelsdijk Donderdag 8 Sept. a.s. Redactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertenties uitsluitend Drukker^ Telef. K 18702629 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 VencbOnt tweemaal per freefe. Woensdag: en Zaterdag ABONMEMENTaPRIJS1.70 PKB KWARTAJO, AjyVJSRTENTIMSPRUS 12 cent per mM. BQ contract apeclaal tarlat. Knige tijd geleden vermeldden de dagbladen het vreemd aandoende be richt dat de Lutherse Kerk, op de hoek van Singel en Spui te Amsterdam, te huur wordt aangeboden. Dit verschijn sel is in onze hoofdstad overigens niet nieuw. Eenzelfde lot onderging reeds jaren geleden de Ronde Lutherse Kerk, die thans alleen nog wordt gebruikt voor tentoonstellingen en orgelconcer ten. De Roomse Kerk aan het Rusland wordt momenteel gesloopt en op haar plaats zullen straks papiermagazijnen verrijzen. Het teveel aan kerkgebouwen in het centrum van de hoofdstad is een ge volg van het zich verplaatsen van de bevolking naar de nieuwe stadswijken. Alle kerkgenootschappen zitten met de moeilijkheid, dat de kerken in de oude binnenstad hoe langer hoe leger wor den, terwijl kerkbouw in de nieuwe wijken grote financiële offers vraagt. Men kan echter evenmin de zaak op z'n beloop laten omdat de thans be schikbare terreinen voor nieuwe ker ken niet ongebruikt mogen blijven. Het zou evenwel niet geheel juist zijn, de oorzaak van het overbodig wor den van bepaalde kerken geheel op re kening van de zich verplaatsende be volking te schrijven. Ook de toenemende onkerkelijkheid speelt hier een rol, vooral wat de Her vormde Kerk betreft. Zo wordt de Zui- derkerk bijvoorbeeld al jaren niet meer gebruikt, enerzijds wegens herstelwerk zaamheden, anderszijds wegens gebrek aan belangstelling. Ook de Oude en de Nieuwe Kerk zijn 's Zondagsmorgens meestal slechts voor een klein gedeel te bezet. We zouden hiervoor de oor zaak kunnen zoeken in het feit dat de oude stadswijk steeds dunner bevolkt wordt, doch ook in de andere stadswij ken is de opkomst, ofschoon iets be ter, toch maar matig. Economisch gezien, zou het misschien aanbeveling verdienen, deze kerken dan maar te verkopen of te slopen, doch het zijn juist uit architectonisch oog punt de belangrijkste kerken, die thans „buiten bedrijf" gesteld worden. Het zou onverantwoordelijk zijn, deze stijl volle gebouwen uit het stadsbeeld te doen verdwijnen. Daarom tracht men, er een andere bestemming aan te ge ven, wat niet altijd gelukt. In de mening, dat de toenemende on kerkelijkheid de grootste invloed heeft op het overschot aan kerken, worden we nog versterkt, wanneer we de toe stand in Noord-Holland nader beschou wen. Sinds jaar en dag Is deze provincie een bolwerk der vrijzinnigheid en het is een bekend verschijnsel dat de op komst het slechtst is op plaatsen waar Gods Woord niet recht of helemaal niet verkondigd wordt. Het geeft toch wel te denken dat de Reformatorische pre diking overal nog mensen trekt, ter wijl het aantal kerkgangers op vrij zinnige plaatsen dikwijls de 25 niet overschrijdt! Zo staan er in Noord-Holland vele stijlvolle dorpskerken, waarin èèn keer in de veertien dagen een zedelesje wordt gegeven voor een gehoor van 15 of 20 personen. Meestal verkeren de gebouwen in desolate toestand, daar de benodigde middelen tot restauratie met geen mogelijkheid bij elkaar kunnen worden gebracht! In Oosthuizen, een dorp tussen Edam en Hoorn, staat een monumentale kerk, waarin zich een bijzonder orgel bevindt, het oudste in Nederland dat nog wordt bespeeld. In de Middeleeuwse kerk, die de instorting nabij is, bouwen de vo gels hun nesten. De kerkvoogdij is het erover eens dat er iets moet gebeuren en dat het gebouw de restauratie al leszins waard is, ook met het oog op het fraaie instrument. Maar Monumen tenzorg loopt er niet meer warm voor: ie financiële bezwaren zijn bijna on overkomelijk. Ten langen leste zal de kerk wel onder slopershanden vallen en zal op dezelfde plaats wellicht een klein, doelmatig kerkgebouw verrijzen, waarin het merkwaardige orgel kan worden ondergebracht. En de kerk van Oosthuizen zal heus niet de enige in Noord-Holland zün die dit lot onder gaat. In deze dorpen of dorpjes is het veel moeilijker, een kerk voor andere coeleinden te gebruiken, dan in een stad als Amsterdam. Men kan zich moeilijk een tentoonstelling of een or gelconcert indenken op deze afgelegen plaatsen. Op het platteland is het dus eigenlijk niet „Kerken te huur", maar Kerken te veel." Het is tragisch, te zien dat oude be dehuizen, waarin onze vaderen God loofden, hun bestemming hebben ver leren, vooral wanneer dat te wijten is aan de toenemende onkerkelijkheid. El ders in het land spaart men moeite i'och kosten om in eigen kerkgebou wen te kunnen samenkomen en daér sltiat men voor het probleem, wat er let een kerk moet gebeuren, die in 'Jnbruik geraakt is. V. G. HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN En de Heilige Geest getuigt het ons ook. (Hebreeën 10 15) 1. Drie Goddelijke Personen zijn bij het zalig worden van de gemeente Gods betrokken. Niet één van deze Personen kan worden gemist. Alhoewel dezetirie Personen in hun werken Zich immer openbaren en wij nimmer een werk aan één der persoon uitsluitend mogen toe denken, alsof de andere Personen daar in niet zouden betrokken zijn, toch is het naar de Heilige Schrift om te spre ken van een bijzonder werk des Va ders, een bijzonder werk des Zoons en een bijzonder werk van de Heilige Geest. Over het werk van de laatstge noemde Persoon handelt de tekst, die wij tot voorwerp van onze meditatie willen maken. Het bijzonder werk van de Heilige Geest wordt hier genoemd werk van getuigen. Om hierbij nader stil te staan, is het goed om te overdenken: 1. Waar van de Heilige Geest getuigenis geeft. 2. Door welke middelen de Heilige Geest getuigenis geeft. 3. Welk een kracht dit getuigenis des Heiligen Geestes heeft. De Heilige Geest geeft getuigenis van de waarheid. In de waarheid is alles be grepen, wat wij tot onze zaligheid ken nen moeten. Wij spreken van de waar heid van onze schepping. Daarmede be doelen wij alles wat tot de schepping van de mens behoort en van alles wat tot het geschapene behoort. God heeft de mens als het heerlijkste schepsel ge schapen naar Zijn evenbeeld, in kennis van Zijn wil en deugden, in gerechtig heid en heiligheid. Die schepping was goed en volmaakt. Er was geen gebrek aan. God heeft Zich in Zijn eigen werk vermaakt en verlustigd. De mens was het voorwerj^ van Zijn bijzondere gunst, waarom Hij dan ook de mens boven alle andere schepselen bevoor recht heeft met die heerlijke natuur, waarmede wij eenmaal waren begif tigd. De Heilige Geest geeft getuigenis van de waarheid van onze val. De diepe val van de mens is de oorzaak van alle na tuurlijke, geestelijke en eeuwige ellen de. Zonder kerinis en wetenschap van die val des mensen in het Paradijs zou den wij nimmer de noodzakelijkheid van een verlosser verstaan. Daarom is het, dat de Heilige Geest van de val des mensen getuigenis aflegt en van alles, wat tot de vruchtgevolgen van deze val des mensen moet gerekend worden. Het is namelijk een erfenis van onze val, dat wij tot alle goed onbe kwaam zijn geworden. En niet alleen onbekwaam tot het goede, maar ge neigd tot alle geestelijke kwaad, zodat wij vijanden van God zijn, die midden in onze Gode vijandige activiteit ons bevinden en tegen alle openbaringen van Zijn goedertierene verdraagzaam heic! zondigen. De Heilige Geest getuigt van het oor deel, dat op de zonde volgen moet. God kan de zondaar niet ongestraft laten. maar Zijn heiligheid, waarheid en ge rechtigheid vereisen het straffen van de zondaar en de verheerlijking van de maj«s'ueuze deugden Gods. Van die deugden Gods getuigenis afleggende, wordt de rechtvaardige vergelding van de zonde ons gepredikt. De Heilige Geest getuigt echter niet alleen van schepping, val, zonde, dood en oordeel, maar het getuigenis van de Heilige Geest is in het bijzonder een getuigenis van de genade Gods. De Hei lige Geest getuigt van de eeuwige ver kiezende liefde Gods. Die Goddelijke verkiezing wordt ons gepredikt als een bronwei van eeuwige gelukzaligheid voor Gods kinderen. Een nooit veran derend raadsbesluit Gods, dat ten grondslag ligt aan de zaligheid van Gods volk, en zonder welke verkiezing de zaligheid ten enenmale onmogelijk zou zijn voor verloren Adamszonen en -dochteren. Van dit voornemen Gods getuigt de Geest, Die Zelf in die raad des Heeren gestaan heeft. De Geest des Heeren getuigt van de verlossing, die verwerkelijkt worden zal door Jezus Christus, de gegeven Zoon Gods, Die in de volheid des tij ds geboren werd in Bethlehem en Die de Uitwerker van de zaligheid van Gods kinderen is. Van dat volbrachte en al- genoegzame werk des Middelaars ge tuigt de Geest des Heeren, Die ons dan ook aangeduid wordt als de Geest van Christus. De Geest getuigt van de weg, die in Christus ontsloten is en die de enige weg is, welke ons tot zaligheid gepredikt en voorgesteld wordt. Zeer overvloedig is het getuigenis van de waarheid van Zijn lijden en opstaan. Hij getuigt van Zijn profetische pries terlijke en koninklijke heerlijkheid. Van de ruimte, die er voor verloren zonda ren in Hem gevonden wordt; van de verzoenende kracht van Zijn bloed en van de heerlijke en betekenisvolle deug den van de Middelaar Gods en der mensen. Wij zouden zo kunnen doorgaan om een ganse reeks van waarheden u voor te stellen, waarvan de Heilige Geest getuigt. Laten wij echter in het bestek van onze meditatie alles tezamen vat ten en u dit voorstellen: De Heilige Geest getuigt van alles, dat tot Gods eer, de wegneming van alle onschuld van de verdoemden, en de zaligheid van de kerk des Heeren noodzakelijk is. In de tweede plaats overdenken wij: Door welke middelen de Heilige Geest getuigenis geeft. De Heilige Geest getuigt door onder scheidene middelen en wij kunnen dit getuigenis ook met een onderscheidene strekking zien. Ten eerste is er ook een getuigenis van de Heilige Geest in de natuur. Daar God Zich in de natuur openbaart als de alwijze en almachtige God, kunnen wij dit een natuurlijlc getuigenis des Heili gen Geestes noemen. Dit is echter een getuigenis, dat ons de weg der zaligheid niet leert, alhoewel het voldoende is om de mens alle onschuld te benemen, zodat de heiden, die nooit van het Woord Gods gehoord heeft, toch, wan neer voor de troon Gods gesteld, niet verontschuldigd worden kan, daar de Heilige Geest door het natuurlijk ge tuigenis hem beschuldigde en ontschul- digde. Corsica U.S.A. ((Wordt vervolgd) Ds. A. Vergunst Onder buitengewoon grote belangstelling heeft burgemeester P. W. Hordijk Woensdagavond in een openbare raadszitting afscheid genomen van zijn ge meente wegens zijn benoeming als burgemeester te Middelharnis-Sommelsdijk In de grote antieke raadszaal waren tal van belangstellenden aanwezig, van wie we noemen: allereerst de gemeenteraad en hun vrouwen, de oud raadsle den C. Vermaas, S. Kreeft, P. v. Es en Abr. de Vos; de hoofden van scho len, de heren W. H. Rozendaal, H. C. Scheffer, H. Hoekstra, mej. M. L. Quis- pel; secretarie en technisch personeel, ds. A. de Korte, Ger. Predt., Pastoor Mulder uit Achthuizen, dr. P. J. H. Kra-mers, Zuster A. Bos en Zr. v. d. Borst, Voorts besturen van diverse culturele verenigingen en andere instellingen. Er werden vele waarderende woorden tot de scheidene magistraat gesproken, die tal van geschenken en mevr. Hordijk meerdere bloemstukken had aan te ne men. De burgemeester, die Vergezeld was van zijn echtgenote en twee dochtertjes het derde dochtertje was juist deze dag naar het ziekenhuis te Dirksland gebracht voor een blindedarmoperatie! opende de raadsvergadering met ge bed en werkte daarna snel nog enige gemeentelijke zaken af, begrotingswij zigingen e.d.; ook kon de begroting 1955 al de raad aanbieden, hetgeen wel heel snel is en te danken aan het voortva rend werken van secretaris en secreta riepersoneel. Bovendien had de burge meester nog een verheugende medede ling n.l. dat aan Ooltgensplaat voor 49 woningen aanvullend bouwvolume is verleend. Hiervoor betuigde men uit de raad grote dank, mede aan de burge meester aan wiens activiteit men deze toewijzing weet. Rede van de burgemeester In een uitvoerige rede nam de bur gemeester dan afscheid van raad en be volking. Hij verklaarde niet de blik achterwaarts te willen richten, maar zich te zullen»bepalen tot de dorpsge meenschap Ooltgensplaat. Spr.'s over tuiging is, dat de mens een gemeen schapswezen is, in relatie tot God. Hierin zag spr. de basis voor een ver antwoorde samenleving en de normen, welke hij daarbij als uitgangspunt aan vaardt zijn schriftuurlijke. Verflauwen die normen dan gaat dit ten koste van de menselijke verantwoordelijkheid. Spr. is in 1947 in deze gemeenschap geplaatst en heeft gepoogd daarvan be wust deel uit te maken, zich verant woordelijk gevoelend voor die gemeen schap en getracht daarin verantwoor delijkheid te dragen. Ieder moet in de gemeenschap een positieve bijdrage le veren, hetzij kerkelijk, culturele, maat schappelijk of staatkundig. De basis voor de activiteit is het gezin, de kern van het levensverband. Zoals hij bij ve le huwelijksvoltrekkingen deed wilde spr. nog eens met nadruk stellen, dat de ouders een ontzaglijke verantwoor delijkheid dragen, die helaas niet door allen meer volledig wordt gezien. Een gezonde huisvesting moet hier overi gens in medewerken en een telkens te rugkerend conflict tussen mens en ge meenschap is het wonruimtevraagstuk geweest. Bijzonder veel waardering uit te spr. derhalve voor de woonruimte commissie, die voor een schier hope loze taak stond, maar die prachtig vol bracht. Het onderwijs is het verlengstuk van het gezin en dient de algehele belang stelling der ouders te hebben, die on derwijs en leerkrachten moeten steunen (Vervolg pag. 2) Men ziet hier het Flakkeese gezelschap op bezoek in de N.V. Biscuit- en Chocoladefabriek „Victoria" te Dordrecht. In het midden burgemeester D. van Heijst van Dirksland, met rechts de directeur van de fabriek de heer C. Redelé. De meisjes zijn hier bezig met de verpakking van chocolade-figuren, zo zal het er straks te Dirksland ook uitzien. De N.V. Biscuits- en Chocoladefabrieken „Victoria" te Dordrecht staan wel in het teken van belangstelling, vooral te Dirksland, omdat daar een afdeling wordt gevestigd, waar chocolade figuren zullen worden verpakt. Om deze fa briek in volle werking te zien, is het dagelijks bestuur van de gemeente Dirksland uitgenodigd een kykje te komen nemen, waaraan j.l. Dinsdag ge volg,is gegeven. Aan deze excursie namen deel Burgemeester D. v. Heijst, de wethouders Zoeteman en v. 't Geloof, secr. Goemaat, de heren P. D. Sieling Melissant en Jan Knape Mz., resp. voorz. en secr. van de Flakk. Gemeenschap; dhr. A. Mans, secr. van het Chr. Nat. Vakverbond, dhr. Nagtegaal, de nieuwe directeur van het Gewestel. Arbeidsbureau. Vertegenw. van de Flakkeese Pers en enige anderen. De rondleiding vond plaats door de directeur de heer Re delé in eigen persoon, een andere groep door de dames van de Sociale dienst en de personeelschef. De ontvangst had plaats in de mooie cantine die tevens als vergader- en ontspanningszaal door het personeel wordt gebruikt. Van het gebouw wap perde de driekleur, waaruit de inge nomenheid met het bezoek van het Flakkeese gezelschap bleek. De direc teur de heer Redelé heette de aanwezi gen hartelijk welkom en gaf een over zicht, vanaf het bestaan van de fabriek. De vader van de huidige directeur, de heer J. C. Redelé had de verkoop in Nederland van de producten van de „Victoria-fabriek" te Brussel, tot in 1903 dit afzetgebied dreigde verloren te gaan, door het ontwerp van een aantal tariefwetten van het Ministerie-Kuy- per, waarbij hoge invoerrechten zouden worden geheven op suikerhoudende producten. De directie te Brussel be sloot toen tot vestiging van een fa briek in Holland. In 1904 werden de tariefwetten ingetrokken, maar de plannen tot oprichting werden uitge werkt en verwezenlijkt. Men begon met 75 man, de werktijden waren van 's- morgens 6 tot 's avonds 7 uur. In de loop van een halve eeuw is de fabriek uitgegroeid tot een personeelssterkte van plm. 1000 zielen, vrouwelijke en mannelijke meegerekend. In de ruim halve eeuw van het bestaan van deze gerenommeerde fabriek is veel veran derd, het bedrijf is ingericht met de Bij de rondgang door de Victoria fa brieken te Dirksland vond de directeur de heer Redelé het aardig, om de heer Sieling, voorzitter van de Stichting „De Flakkeese Gemeenschap" met chocola de te decoreren. De fotograaf maakte er een snapshot van. modernste machines en de sociale voor zieningen voor het personeel zijn „all round" geworden. Rondgang door de fabrieken Op het fabrieksterrein zagen we gro te vrachtwagens met zware balen bloem en suiker, die met een lift werden bo ven gebracht en met een Jacbosladder verder werden getransporteerd. Hef- trucks op het terrein reden af en aan, met gereed gekomen verpakt mate riaal. In de chocoladefabriek zagen we de grote mengmachines, met een inhoud van meer dan 1000 kg, die dag en nacht draaien en zware machines, waar de cacaobonen fijngedrukt worden, zodat de vloeibare cacao er uitstroomt. In- drukwekend waren de vele conches, waarin de chocolade van 24 tot 72 uur staat te „klutsen" om ze zacht en aro matisch te maken. VerSer wandelend zagen we allerlei ingewikkelde machi nes, waar chocoladefabricaten werden gemaakt, bitter en in melk, bonbons ge vuld met kersen of chocolade met li keur. In een andere afdeling zagen we de machinale verpakking van bonbons, het werken aan de glaceerstoof, waar biscuits van een laag chocolade werd voorzien. De variatie in chocoladefiguren is enorm, de ontwerpers zijn met het ge reedmaken van modellen reeds een jaar vooruit, om op hoogtijdagen, zo als Pasen, Kerstmis, St. Nicolaas enz. op tijd gereed te zijn. De holfiguren worden met de hand ingepakt war- aan tientallen meisjes werken, een be zigheid die nu ook te Dirksland zal plaats hebben. De foto geeft er een beeld van. Het zou vele kolommen druks vergen om een juiste omschrijving te geven van de gehele chocalade-fabricage. Dit geldt ook van de Victoria-biscuitfa- briek. Imponerend was b.v. de meer dan 80 m. lange bandoven-installatie, aan de ene zijde gaat het „deeg" de oven in, en 80 meter verder lopen de biscuits er uit, die door vaardige meis jeshanden in de blikken worden ge pakt. Men komt er niet met de vingers aan, alles gaat even hygiënisch. Alleen vroegen we ons af, waar al die bis cuits blijven! De „lange-vinger" fabri catie was ook interessant. Duizenden eieren werden hier geklutst (ieder ei werd zorgvuldig bekeken!) en niet min der de wafelbakkerij. Spuitarmen spuiten het deeg in de roterende wa- felpannen, die met gas worden verhit, en als uit machinegeweren, ratelen de coups en andere wafels er uit. Alles gaat aan de lopende band, zo worden ook de blikken van een be paald punt „uitgezonden", waar ze no dig zijn. Het leek ons op sommige tra jecten voor de meisjes eentonig werk, men vertelde ons echter dat dit niet het geval was en ieder meisje het liefst weer haar bepaalde plaats innam. We kregen een prettige indruk over de goede verhouding onder het perso neel, de sociale voorzieningen die voor hen worden getroffen zijn aan alle kan ten af. In ons vorig artikel hebben we daar al een en ander van verteld. Men heeft een pensioenfonds en lang voor de ziektewet 1931 had men reeds een eigen ziekenfonds. Het overleg tussen personeel en directie acht men van groot belang, waarom een Onderne mingsraad is tot stand gekomen, bij de installatie waarvan minister Suurhoff aanwezig was. Aan de medische verzorging wordt veel aandacht besteedt, men bezit een eigen Bedrijfsgeneeskundige Dienst, met een volledige medische apparatuur. Voor de sociale ontwikkeling noemen we voorts nog de cursussen leidingge vend personeel, Bedrijfs Kader Trai ning, Industrie- en Huishoudschoolles- sen. Kinderverzorging en Opvoeding enz. Er wordt dus ook aan de toekomst van de vrouw gedacht. Vluchtig hebben we enige indrukken weergegeven van deze mooie fabriek, die nu te Dirksland een afdeling zal krijgen. Van al de genoemde sociale voorzieningen en ontwikkelingscursus sen, kunnen ook de Flakkeese meisjes die er te werk zullen worden gesteld profiteren. We vernamen dat zich reeds een flink aantal meisjes hebben opge geven en de afdeling in October a.s. zal beginnen te draaien. Het begin van industriële nederzettingen op ons eiland is er, we zullen hopen dat met „Victo ria" de haan te Dirksland Victoria zal kraaien! De installatie van Burgemeester P. W. Hordijk zal D.V. Donderdag 8 Sept. a.s. plaats hebben. Op verzoek van de nieuwe burgemeester zullen geen fees telijkheden plaats hebben, maar zal de installatie zo eenvoudig mogelijk wor den gehouden. Het programma voor die dag luidt als volgt: 13.20 uur zal de heer en mevr. Hordijk aan de grens van de gemeente te Mid- delharnis (ongeveer bij de hofstede Mol) worden verwelkomd door loco-burg. M. K. V. Eek, waar mevr. Hordijk bloemen zullen worden aangeboden. 13.40 uur: begroeting door een com missie van ontvangst op het raadhuis, 13.45 uur: Zanghulde schoolkinderen: 14.00 uur: installatie in een openbare raadszitting, waarbij diverse genodig den zullen tegenwoordig zijn. 15.30 uur vertrekt de burgemeester naar Sommelsdijk. 15.35 uur: verwelkoming door loco burg. Dijkers (Holland-Zeeland)a Aan bieding van bloemen. 15.40-uur: begroeting door commissie van ontvangst op het raadhuis. 15.45 uur: Zanghulde schoolkinderen. 16.00 uur: Installatie in openbare raadszitting. 19.30 uur: Gelegenheid aanbieding van gelukwensen en kennismaking met burg. en mevr. Hordijk en gezin door inwoners, besturen van Verenigingen e.a. in het Diekhuus. 21 uur: Serenade door de Koninkl. Muziek-vereniging Sempre Crescendo. De schoolkinderen van het L.O., B. L.O. en de kleuters, zullen die dag op de scholen worden getracteerd op een reep chocolade.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1