INDUSTRIE - VESTIGING TE DIRKSLAND MAJESTIC GLOVES COMPANY TERWE BRIEF UIT AMERIKA r J K1870 2629 Marktberichten NIEUWS UIT ZEELAND Onderdeel van Victoria Biscuit- en Chocolade fabrieken te Dordrecht komt in gebouw „Odeon" Veertig meisjes zullen hier werk kunnen vinden y van Ds. G. Zwerus te Sunnyside (Wash.) a. Naaister b. Leerling-Naaïster HELLEVOETSLmS V 28e Jaargang Woensdag 24 Augustus 1955 No. 2427 GHB WEERBLAD OF GEBEFOBMEEBDE GBONDSLAG VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Plaatselijk nieuws EAU DE COLOGNE Ons nieuwe telefoonnummer Centrale Veiling middelharnis Gevraagd op Handschoenen-atelier KeHknieuws Nieuws in het kort Redactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertenties uitsluitend Drukkerij Telef. K 18702629 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870-2017 Verscbynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAli ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per ma. BQ contract ipeclaal tarlet. De industrialisatie op ons eiland neemt meer en meer toe. We hebben te Som- melsdijk de darmveredelings-industrie van de fa. v. Hessen te Rotterdam ge- Kregen en thans staat vast, dat er re Dirksland een afdeling van de Victoria B'ticuit- en Chocoladefabrieken komt. Dit zijn industrieën die meest meisjes aantrekken, die er een goed loon kunnen verdienen. Te Sommelsdijk waren de aanmeldingen van die aard, dat alle meisjes niet eens direct konden wor den geplaatst, zodat we voor de nieuwe industrie te Dirksland ook geen be zwaar hebben. De afdeling te Dirkslavd zal begin October starten. Het is thans officieel geworden, dat de Victoria Biscuit- en Chocoladefa brieken te Dordrecht een afdeling van haar fabricage naar Flakkee over zul len brengen. De N.V. Biscuit- en Chocoladefabriek Victoria werd in 1904 te Dordrecht op gericht als dochtersonderneming van Victoria Brussel. Gedurende de eerste wereldoorlog in 1916 werd de fabriek in Dordrecht een zelfstandig bedrijf. De fabriek begon met 75 mensen. Het totale vloeroppervlak bedroeg 2500 m2. Geleidelijk aan werd het bedrijf uitge breid en op het ogenblik bedraagt het aantal werknemers ongeveer 1000, ter wijl het vloeroppervlak ruim 10 x zo groot is geworden. Oorspronkelijk fabriceerde Victoria alleen biscuits en wafels, in 1930 begon men ook met de fabricage van choco lade. Van de totale productie biscuits, wafels en chocolade wordt ongeveer as'/o geëxporteerd. Een belangrijk artikel zijn de choco lade „holfiguren", die in grote hoeveel heden geleverd worden voor St. Nico- laas, Kerstmis en Pasen. Wat deze cho colade figuren betreft is Victoria de grootste leverancier in Nederland. De leiding van het bedrijf heeft van af haar oprichting niet uitsluitend eco nomische doeleinden nagestreefd, maar haar verantwoordelijkheid aanvaard voor ieder die bij haar in dienst is. Dit vormt de basis van haar personeelsbe leid. Sociale Voorzieningen Reeds zeer lang voor de tweede we reldoorlog beschikte Victoria over een Sociale Dienst. Deze dienst heeft tot taak het personeel met raad en daad bij te staan bij moeilijkheden binnen zowel als buiten het bedrijf. Zij ont plooit haar activiteiten o.a. door het houden van spreekuren voor het perso neel en de ouders van het jeugdig per soneel, het doen van huisbezoeken, het beheer van speciale fondsen, het orga niseren van huishoudschoollessen en ander ontwikkelings- en ontspannings- werk, het organiseren van week-ends en zomerkampen voor jeugdig perso neel en het onderhouden van contac ten met instellingen buiten het bedrijf. Door een speciale afdeling „Training en Vorming" wordt veel aandacht ge schonken aan het leidinggevend perso neel, omdat dit een belangrijke mvloed kan uitoefenen op de sfeer in de diver se afdelingen en de prestaties van de personeelsleden. D.m.v. cursussen en discussie-bijeenkomsten wordt het lei dinggevend personeel gestimuleerd tot de juiste uitoefening van haar taak. Ook de medische en hygiënische ver zorging van het personeel heeft van oudsher de volle aandacht. Victoria heeft in het verleden het initiatief ge nomen tot de oprichting van de eerste Gemeenschappelijke Bedrijfsgeneeskun dige Dienst in Nederland. Deze dienst verzorgt o.a. het medische onderzoek van nieuwe personeelsleden, de perio dieke gezondheidscontrole en de ziek te- en ongevallenbestrijding. Tevens geeft zij het bedrijf adviezen op medisch en hygiënisch terrein. Ook wordt een regelmatig persoonlijk con tact met de zieke personeelsleden on derhouden. Victoria vormde uit de reeds^ lange jaren bestaande „kern" als eerste'in den lande een „Ondernemingsraad" welke door Minister Suurhoff werd sgeins.tal- leerd. De goede samenwerking met de vak- De terwe ziet er zuiver uit, alsof heur' korenaren geboren uit den binnenwand van Peru's velden waren, zo geluwe is ze, en goud gelijk! De stammen staan genegen en, honderdduizend blinken ze, [in den zoelen zonnenregen: 't zijn priemen gouds, [die dragend zijn den last elk, en de zware, de dikke, volle onschatbaarheid der gouden koorenare! Gods zegen op de velden viel. God zegent u, gij boeren, die peerdenwagens kooren zult. dit jaar, ten vlegel voeren! GUIDO GEZELLE bonden en de prettige sfeer in het be drijf is mede te verklaren uit het mo derne personeelsbeleid, dat Victoria voert. Vrouwelijke leiding De afdeling te Dirksland wil de vrou welijke leiding van het bedrijf, dat te gen October zal aanvangen uit Dirks land of omgeving aantrekken, evenals de 40 meisjes die er kunnen worden geplaatst. Liefst betrekt men deze meis jes uit Dirksland en de naastgelegen plaatsen, b.v. Herkingen, Melissant, Middelharnis en Sommelsdijk. Het gebouw „Odeon" van Hotel Pol derman te Dirksland zal voor dit doel geheel worden gemoderniseerd, opdat er prettig zal kunnen worden gewerkt. Dit bedrijf zal de eerste vestiging van Victoria zijn buiten Dordrecht. Uiteenzetting over het werk Op het Arbeidsbureau te Middelhar nis is Maandag door directie-leden en de vrouwelijke leden van de- Sociale Dienst van Victoria een uiteenzetting gegeven over het werk en de sociale voorzeiningen voor het personeel. De ze bijeenkomst, waarbij ook vertegen woordigd waren dhr. G. Koekkoek, voorz. van de Flakk. Bestuurdersbond N.V.V., de secr. van deze bond dhr. G. Gebraad en dhr. A. Mans, secr. van het Chr .Nat. Vakverbond, stond onder lei ding van burgemeester D. van Heijst te Dirksland. Het werk, dat niet moeilijk is, bestaat uit het verpakken van chocolade „hol figuren", waarvan men op bijgaande foto een afbeelding ziet. Het is secuur maar gemakkelijk werk in een gezelli ge hygiënische omgeving zonder vocht, vuil of stof. Er zal het gehele jaar door volop werk zijn, waarbij méér zal kun nen worden verdiend, dan dat meisjes een periode in het land werken. Bij het flinke aanvangsloon komt ook nog het tariefwerk, dat voor vlugge vingers circa 5.per week extra kan bedra gen. Bovendien zijn de sociale voorzie ningen zoals hierboven aangestipt prima en heeft men recht op een dag vacantie per maand, njaximaal dus 12 dagen per jaar. De personeelschef dhr. Dörr deelde mee, dat de meisjes, die zich voor te werkstelling te Dirksland 'aanmelden, zullen worden uitgenodigd een bezoek te brengen aan het bedrijf te Dordrecht waarbij vervoer en lunch door Victoria worden verzorgd. De meisjes die idee hebben om in dit bedrijf te gaan wer ken, dienen zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij het Arbeidsbureau te Middelharnis waar alle gegevens over lonen en arbeidsvoorwaarden ter inza ge liggen. (Zie de advertentie elders in ons blad.) Wij juichen de vestiging van deze in dustrie op ons eiland toe, omdat hier voor vele meisjes permanente arbeid wordt geboden. Meisjes, die nu nog in het land werken, kunnen van deze ar beid optheven worden en hier in een gezellige sfeer prettig werk vinden. De op genoemde conferentie, aanwezige vertegenwoordigers van de Vakbonden, waren tevreden over de lonen die kun nen worden verdiend en ook over de sociale voorzieningen. Een goede sa menwerking met de Vakbeweging kon worden toegezegd. SOMMELSDIJK Beroepen. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen ds. C. Treure van Ederveen. DIRKSLAND P.V. Gevl. Vrienden Dirksland. Uit slag St. Quintin 220 km. J. Smit 1, 20, 21; J. Mans 2; W. Peekstok 3, 16, 19, 23; A. V. d. Groef 4, 11, 12, 15, 17; B. Ley- dens 5; A. Koole 6, 7, 10; L. Arensman 8, 9, 13, 22, 24; C. Nieuwland 14, 26; W. Nieuwland 18; H. de Man 25; A.s. Woensdag 6 uur inmanden voor Noyon. A.s. Vrijdagavond hoopt de kerke- raad der Ger. Gem. te vergaderen. Ouders die hun kinderen wensen te laten dopen kunnen aangifte doen van 8 uur tot 8.30 uur. Maandag 29 Aug. zal bij de Ger. Gem. gelegenheid worden gegeven tot betaling van de huur der zitplaatsen. Geurig, opwekkend en verkwikkend is dé uit WED. KURRVINKS Drogisterij. HERKINGEN -- Vlas. Door de vlashandelaar Tuin- stra alhier, is de eerste scheepslading vlas uit de haven verzonden. -- Vingers geklemd. De heer de Lignie alhier had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden één zijner vingers zo danig te klemmen, dat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. -- Spui-oever in herstel. Met de her stelwerkzaamheden aan de oevers van het Spui is men begonnen. Het werk wordt uitgevoerd door fa. v. d. Vlies uit Sliedrecht, -- Wedvlucht P.V. De Luchtbode van St. Quintin, deelname 73 duiven. Los 10.30 uur, aankomst Ie duif 13,40,40. Prijzen: 1, 8, 18, Logmans-Kievit; 2, 3, 10, 21, 24, J. W. de Geus; 4, 5, 6, 14, 15, 17, 22, M. Huizer; 7, 9, 12, A. Kerk hof; 11, Joh. Huizer; 13, 20, H. van Wa- geningen; 16, A. Riedijk; 19, P. van We zel; 23, Joh. Melissant. NIEUWE TONGE Keur of Politieverordening. Het be stuur van de polders de oude polders ------------------------------------------------ Het kantoor van de N.V. „Eilanden - nieuws" is thans gevestigd LANGEWEG 13 te SOMMELSDIJK. Wij attenderen nogmaals op ons nieuwe telefoonnummer Neem de moeite en noteer het even in de telefoongids. Na 6 uur blijft het nummer (thuis) Telef. 2017. lozende op de haven van Klinkerlartó onder Nieuwe Tonge, Herkingen en Me lissant maakt bekend dat de ontworpen keur of politieverordening voor ge noemd polder dertig dagen en wel 19 Aug. 55 t.m. 17 Sept. '55 a.s. ten kan tore van de secretaris te Nieuwe Ton ge ter inzage zal worden gelegd en dat gedurende die termijn belangstellenden de bevoegdheid hebben hun bezwaren betreffende het ontwerp schriftelijk aan het bestuur te zenden. Exemplaren voor het ontwerp zijn voor ieder ter ten kantore van de secretaris verkrijg baar tegen betaling van 2.50. -- Middenstand houdt Kinderf eest. De Middenstandsvereniging van Nieuwe Tonge hoopt op Woensdag 31 Augus tus een kinderfeest te organiseren. Programma luidt als volgt: 1.30 uur wedstrijd versierde fietsen (opstellen Ring bij Breesnee); Wedstrijd versierde autopeds eventueel andere voertuigen (opstellen Ring bij Mosselman). 3 uur: Tractatie voor alle deelnemers. Kinder spelen van 4-6 jaar (opstellen bij T. Koppenaal); en van 7-10 jaar opstellen bij Breesnee. Voor alle wedstrijden zijn pracht prijzen beschikbaar. 6 uur: Trac tatie voor alle deelnemers. Kinderspe len van 11-14 jaar (opstellen bij Mos selman). 7.15 uur: Trekking van de gro te verloting. 7.30 uur: Opstelling lam pionoptocht aan de Ring bij Mosselman en bij ons Dorpshuis (uitsluitend voor Uienveiling van Dinsdag 23 Aug. 1955 Rijnsburger 15.01; Zittauwer 14.76 Aanvoer 22.000 ton. de deelnemende kinderen, de lampions worden gratis verstrekt.) Na terugkomst ontvangt ieder kind een reep chocolade. Alle deelnemende winkeliers zijn 's middags gesloten. Bonnen kunnen op geplakt ingeleverd worden bij kapper van Putten. OOLTGENSPLAAT -- Ernstige ongevallen met twee kin deren. Zaterdag hadden twee ernstige ongevallen plaats waarbij twee kinde ren werden betrokken. Het 8-jarig zoon tje Jan van Landbouwer L. Hokke was met enkele vriendjes in de schuur van zijn vader aan de Oudelandsedijk aan het spelen op de zgn. tilt. Hij kwam te struilcelen en viel op een hoogte van twee en een halve meter naar beneden ■en brak daarbij zijn beide polsen en kreeg flinke schaafwonden. Dr. P. J. H. Kramers verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk. Het 5-jarig zoontje Arie van mevr. Wed. Joh. van Kempen-Verburg was tnet enkele kinderen in het land van de heer D. Langeweg aan het spelen. De heer Langeweg was met zijn trac tor aan het werk en de kleine kwam met dit voertuig in aanraking waarbij hij tussen het spatbord en een der wie len terecht kwam. Men bemerkte dit ongeval bijna direct, maar het slacht offertje had dusdanig klem gezeten dat ook overbrenging naar het ziekenhuis hier noodzakelijk was. Men vreesde voor inwendige kneuzingen. STAD AAN 't HARINGVLIET Brandje. Door onbekende oorzaak is op de nacht van Vrijdag een klampje stro in brand geraakt bij de Gebr. Bra- ber. De dorsmachine met tractor van dhr. van Rumpt stond er nog bij, ge lukkig werd de eigenaar net op tijd ge waarschuwd. Met veel moeite kon men de machine met tractor er nog van daan rijden. Het had niet lang moeten duren, daar anders alles een prooi van de vlammen was geworden. -- Beroepen predikant. Heden Dinsdag avond zal de beroepen cand. Trapman een bezoek tot kennismaken bij de le den van de Geref. Kerk brengen. -- Duivensport. Wedvlucht van Sint Quintin. A. C. Koppenaal 1, 2, 5, 7, 11, 17, 22, 24, 25; C. v. d. Boogert 3, 15; Gebr. v. d. Valk 4, 14; A. de Gans 6, 8; J. C. Visser 9, 12, 18; E. L. Trommel 10, 13, 16, 21, 23; B. Visser 20; J. Mijs 19. Oude duiven: C. v. d. Boogert 1, 2; E. L. Trommel 3, 8; Gebr. v. d. Valk 4, 6, 7; H. Bevaart 5. DEN BOMMEL -- Ernstig ongeluk. Het 12-jarig zoontje van de wed. Voshol, die alhier bij fa milie met vacantie is, was op een schip aan de haven aan 't spelen. Dit schip was met een knijper gips aan het los sen. Op een gegeven moment kreeg hij de bak op zijn hoofd. In ernstige toe stand werd het jongetje naar het zie kenhuis te Dirksland vervoerd. VEEMARKT ROTTERDAM, 22 Augustus. Vee markt aangevoerd 1848 dieren, w.o. 1074 vette koeien; 774 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 2.60-2.74; 2.46-2.60; 2.14-2.30; varkens lev. gew. 1.76, 1.73; 1.70. Aanvoer vette koeien ruimer met re delijke handel en prijzen als vorige week Dinsdag, enkele prima's gingen nog boven notering. Aanvoer van var kens iets meer, handel tamelijk en prij zen bleven onveranderd, enkele prima's boven notering, zware varkens moeilijk te plaatsen. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM, 22 Aug. Klei aard.- appelen 35 mm opwaarts, eigenheimers f 10.-10.50; bintjes 10.-. Voer aardappelen 2.50, prijzen be rekend per 100 kg. en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. SCHERPENISSE -- Ongeluk dat nog goed afliep. Toen Donderdagavond 18 Aug. j.l. het zoon tje Toni Slager met zijn vader dhr. Anth. Slager per fiets huiswaarts keer de, en zij toen onder de gemeente Poortvliet een tractor met aanhangwa gen geladen met stro moesten passeren kwam het ongeveer 10-jarig ventje te slippen in de losse grind aan de zijkant van de weg. Hij viel juist tussen de wielen van de aanhangwagen, met ge volg dat het achterwiel over de borst van het ventje heen reed. Als een won der rees het knaapje zelf overeind, met een hoofdwonde en met pijn in dê borst Zijn vader heeft hem zelf per fiets huiswaarts gebracht waar hij onder dokters behandeling werd geplaatst. Het is haast niet te geloven dat het zo is afgelopen. Van ds. G. Zwerus, v.h. predt. te Middelharnis, thans te Sunnyside, Wash. U.S.A., ontvingen wij een brief, met verzoek deze in ons blad op te nemen, waardoor hij meteen zijn vele Flakkeese vrienden bereikt. Wij vol doen daar gaarne aan en laten de brief hieronder volgen. Aan mijn Flakkeese vrienden. Het is een lange tijd geleden, dat door mij werd geschreven in het ons zo be kende en veelgelezen blad „Eilanden- nieuws". Ik kreeg hierover verschillen de brieven, de reden is, dat er niet al tijd tijd voor is te vinden. De arbeid in Amerika is zo geheel anders dan in Holland. De afstanden zijn erg groot, men kan zich dat in Holland niet indenken. Als men b.v. naar een classis moet, gaat men 's- Maandagsavonds op reis en is men 's- Woensdags op de plaats van bestem ming. Dag en nacht raast de sneltrein door, er is dan zo ongeveer 3000 km. af te leggen. Anders dan in de classis Middelharnis, waar ik de broeders nog zie komen van de acht gemeenten van Flakkee! Dan onze reizen naar Californië, waarover we laatst geschreven heb ben. Dat is bij ons vandaan 1800 km. met de grote Greyhondbussen, die door heel Amerika rijden, dikwijls met een vaartje wat ruim 100 km. Dat gaat ook dag en nacht door, je kunt er ook best in slapen. Je drukt op een knop, je stoel wipt achterover, en op een ge huurd kussen van een kwartje rust je of slaapt je lekker. Op bepaalde uren houdt de bus stil, soms 30 of 45 minu ten, om te eten, of om je te wassen en te scheren. Prachtige Dipo's van de maatschappij. Daarbij komt dan nog het werk aan de verstrooide vreemdelingen uit schier alle oorden. Zo kregen we laatst een brief van het Vancouver-eiland van enkele mensen, of we daar eens komen wilden. Dit eiland ligt in B. C. Canada. Met br. Romeijn (theol. student) gin gen we op reis, vanaf Sardis, wat naar Vancouver 120 km. is. Met een zeeboot bereikten we het eiland na twee en een half uur varen en kwamen aan de kust te Nanimo. Vandaar moesten we nog 100 km. het eiland in, naar de plaats Alberni. In de aanschouwing van "dfe eeuwenoude bomen die we daar za gen, sommige met een middellijn van enige meters en kaarsrecht, werden we klein onder de scheppingswonderen des Allerhoogsten. Geweldige rotsen, diepe ravijnen, het deed ons stil wor den onder de grootsheid van de natuur. Toen we samen in de car reden, zei den we tegen elkander, zóu hier ook volk van God wonen, niet wetende dat wij er spoedig een zouden ontmoeten. We hadden een voorspoedige reis en kwamen des middags om 4 uur aan op het doel van onze reis. Na informatie bleken er drie gezinnen te wonen, die vanouds bij onze gemeenten waren aan gesloten en dit ook wensten te blijven. We kwamen te logeren bij een vrouw, die de genade in Christus Jezus deel achtig was. Het was een onbekeerde vrouw in zichzelf, maar aangenaam om te beluisteren, wat de Heere aan haar ziel gedaan had. Het werd vier uur in de nacht voor we ter ruste gingen, zo veel was er te vertellen. Br. Romeijn en ik hebben toen nog een beetje nage praat. Ik hoor al iemand zeggen, dat is te laat, er moet toch een beetje orde en regel wezen. Huntington waarschuwt voor de slaapduivel en bovendien, „on bekeerde" mensen ontmoet je niet veel. Om dan eens te praten, daar hadden we gaarne een nachtje voor over. Nadat de zaken geregeld waren de leden werden bij de gemeente Sar dis ondergebracht, gingen we weer huis waarts. We reisden onze weg met blijd schap. Hoewel de natuur op het Vancouver eiland onvergelijkelijk schoon is, en we ons verlustigden in de werken Gods, had het werk der genade dat we hadden ontmoet, ons méér blijd schap gegeven. Immers het oog wordt niet verzadigd van zien, maar het gena dewerk Gods, laat een zoete smaak na in het leven. We mochten weer veilig thuiskomen op de plaats voor onze bestemming. Een volgende keer hopen we iets te schrijven over andere belevenissen. En van de zijde van onze vrienden uit Flakkee hopen we intussen iets te ho ren. Misschien mogen we uit de lage landen aan de zee dan ook iets van de taal vernemen, welke die onbekeerde vrouw van het Vancouver-eiland ver klaren mocht. Weest hartelijk gegroet, mede van vrouw en kinderen Jullie toegenegen vriend. Ds. G. ZWERUS Sunnyside (Wash.) enkele nette MEISJES als voor opleiding in ons bedrijf. Wij bieden U in een prettige moderne omgeving een zeer goede verzorging en een hoog loon. Reiskosten worden door ons vergoed. Aanmelden aan het bedrijf of bij Arbeidsbureau, Middelharnis. GALLASPLEIN 1-3 - TELEFOON 234 UIT DE GEREF. KERKEN Bij de honderdste groot feest. Ds. H. J. Hegger meldt aan zijn gemeente van Denderleeuw: „Laat ik u medede len, dat wij op het ogenblik precies ze- .ventig leden hebben. Daarvan zijn er 37 belijdend en 33 dooplid. Bovendien - hebben br. en zr. Van de Borre van Liedekerke die tot nog toe lid waren van de zendingskerk te Brussel, ge vraagd om het lidmaatschap van onze kerk. Zij kwamen toch reeds als gast bij ons aan het avondmaal, gaven hun vaste kerkelijke bijdragen en leefden in alles met ons mee. Ook bezocht ik hen regelmatig. Als ook zij lid zijn gewor den, is ons aantal gestegen tot 72. En vóór zes jaar waren we nog maar met 29Als we de honderd leden be reikt hebben, gaan we groot feest vie ren." Ongelukken. Te Vught (N.B.) werd bij het liften de 83-jarigei pater J. ge dood. Hij begaf zich naar een stilstaan de auto om in te stappen maar werd door een andere auto geschept en, ge dood. Te Alkmaar waren enige jon gens aan het zwemmen in een grote kuil waar ongeveer een meter water in stond. De 12-jarige R. v. L. kwam hierbij om het leven. Te Enter waren enige kin deren aan het spelen op een boerenerf met een bak van een kar. Het 8-jarige zoontje van de familie S. raakte er on der en werd er dood van onder gehaald. Ongelukken. Te Eist is in de ge meentelijke bad- en zweminrichting de elfjarige jongen C. L. uit Nijmegen ver dronken. Hoewel de jongen de zwem- kunst nog niet meester was, begaf hij zich toch in het diepe bassin. Dood bij het spelen met zand. Tragisch was de afloop van een vacantie voor de familie V. W. uit het Belgische dorp Putte. Ze logeerden met hun kinderen, bij hun ouders te Hollands Putte. Hun tweetal kinderen de vijfjarige Irene en de vier jarige Philip waren met buurkinderen aan het spelen in een grote zandhoop. Plotseling verschoof de 5 meter hoge zandhoop, met het noodlottige gevolg, dat de kinderen onder het zand wer den bedolven. Vier van het zestal kin deren konden zich zelf met moeite be vrijden maar de beide Belgische kinde ren konden slechts na enige tijd door toegeschoten hulp van onder het zand worden gehaald. Helaas waren zij bei de reeds dood. - Weer de gasslang. Door een buurvrouw werd de 70-jarige gepensionneerde onderwijzeres J. P. B. te Rotterdam levenloos in haar achter kamer aangetroffen. Blijkbaar heeft mej. B. in haar slaapkamer gaslucht waargenomen en heeft ze op weg naar de keuken niet verder kunnen komen dan de achterkamer waar ze bewuste loos is geworden. Bij onderzoek is ge bleken dat de gasslang gescheurd was en van de gasleiding was afgegleden met het bovengenoemde noodlottige gevolg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1