Raad van Stad a. 'tHaringvIiet discussieerde over overname Polder water gangen Gedempte sloten women afgerasterae wanaelpaaen Overname polderwatergangeo Bladz. 2 „E I L A N D E N - NIE U W S" Zaterdag 30 Juli 1955 De gemeenteraad van Stad aan 't Haringvliet kwam Woensdagmiddag bijeen. Het agenda liet zich onschuldig aanzien, zodat we aan een vlot verloop dachten, maar meerdere punten brachten een langdurige bespreking. Vooral bij het punt inzake de overname polder watergangen, ging het er warm naar toe. De heer Kreeft vond de vraagprijs veel te hoog en ging niet accoord met de ge stelde voorwaarden. Als men over de Molendijk te Stad rijdt, waant men zich in het gebergte, zoveel heuvels aarde liggen er langs de geiioleerde sloot aan de dijk opgeslagen. Daarin zal nu verandering komen, na de demping zal er een keurig- omiieind pad worden aangelegd, waarin ook beplanting, zodat er een fraai wandelpad om de gemeente zal ontstaan. Na een langdurige bespreking- ging het er door, met de stemmen vsui de heren van de P.v.d.A. tegen. De voorz. Burg. Chr. v. Hofwegen opende met gebed. De notulen werden vastgesteld. Ingekomen stukken en me dedelingen: Van Ged. Staten goedkeuring van het Raadsbesluit tot het verstrekken van een renteloos voorschot aan „Het Groe ne Kruis"; Goedkeuring wijzing van de gemeen schappelijke regeling tot onderlinge hulpverlening in geval van brand; Goedkeuring- van het reglement voor de gemeentelijke instelling voor Maat schappelijke Zorg in deze gemeente; Procesverbaal van aanbesteding voor het bouwen van 12 woningwet- en 4 be jaardenwoningen in het uitbreidingsplan in de Polder Nieuwe Stad; Een zestal door Ged. Staten goedge keurde besluiten betreffende de waar borging door de gemeente van rente en aflossing van door de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeente te ver strekken geldlening aan div. personen, in deze gemeente voor het bouwen van een woning; Een plechtige boodschap van de Ge meenteraad van Bolsward bij gelegen heid van de herdenking van het feit dat in 1455 de Vroedschap van Bolsward zijn stadsrechten vaststelde; De rekening over 1954 van de Com missie van Bouw- en Woningtoezicht en de gemeentewerken in de gemeenten Den Bommel, Ooltg-ensplaat en. Stad aan 't Haringvliet; Het jaarverslag over het boekjaar 19531954 van het Electriciteitsbedrijf Oost-Plakkee; De rekening- en verslag- over 1954 van de Gascentrale ,,Flakkee" te Middelhar- nls; Het verslag met balans en Verlies en Winstrekening over het jaar 1954 van de Stichting „De Drinkwaterleiding Goeree-Overf lakkee •Deze stukken werden alle voor ken nisgeving aangenomen. Goedgevonden werd het bedrag der vergoeding voor het jaar 1954 volgens art. 103, 2e lid der L.O. Wet 1920, vast te stellen op 93 1/3 x 32.40 is 3024.- De voor vergoeding in aanmerking- komende uitgaven van de Bijz. School over genoemd jaar hebben bedragen 3177i79. Wijziging verordening riool belasting De bij K.B. van 7 Mei 1955 goedge keurde verordening op de heffing van rioolbelasting heeft de heer Minister van Binnenlandse Zaken aanleiding gegeven tot de opmerking, dat de bevoegdheid tot invordering van belasting ingevol ge artikel 6 beperkt dient te blijven tot de gevallen, waarvan zich een nieuw feit heeft voorgedaan. Voorgesteld werd daarom voor arti kel 6 van de rioolbelastingverordening te wijzigen door tussen de woorden In dien" en „heffing" in te voegen: „uit enig feit blijkt, dat de" waardoor dit artikel komt te luiden als volgt: „Indien uit enig feit blijkt, dat de heffing ten onrechte is achtei-wege ge bleven, of tot een te laag bedrag is ge schied, kan navordering plaats hebben, zolang niet sedert de aanvang van het belastingjaar drie jaren zijn verstre ken." Werd goedgevonden. Verzoek van de Centrale van Katho lieke Militaire Tehuizen ova subsidie. B. en W. stelde voor afwijzend te beschik ken. De heer Kreeft vond dat dit stand punt niet klopte met de afwijzing sub sidie ,,Humanitas", op grond dat deze stichting niet godsdienstig zou zijn. Uit eindelijk is het alleen Pro Rege waaraan subsidie wordt verstrekt. Spr. merkte op, dat 28 Juni 1954 het verzoek al ge komen was, het was een jaar vastge houden. „Ik heb niets verdonkeremaand" ant woordde de voorz. Het is nu weer op nieuw ingekomen. Op 28 Juni 1954 was ik hier niet. De conclusie van het colle ge is geen subsidie te verlenen, op grond dat het een taak is voor het Rijk. „We betalen toch aan Pro Rege" al dus de heer Kreeft. „Zolang het niet aan de orde komt" repliceerde de voorzitter. De heer Kreeft vond niet dat het Rijk er voor zorgen moest. Hij stelde voor subsidie te verlenen. Vóór alleen de he ren V. Rossum en Kreeft, het voorstel van B. en W. werd aanvaard met 5—2 stemmen. Voorschot plaatselijke aid. „Het Groene Kruis" Het verlenen van een renteloos voor schot aan de plaatselijke Afdeling van de Zuid-Hollandse Vereniging „Het Groene Kruis" is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. B. en W. stelden voor de gelden be taalbaar te doen stellen op het moment dat de verordening van de bouw beta ling vereist, daarvan een overeenkomst met het Bestuur van het Groene Kruis op te maken en daaraan als voorwaar de te verbinden: 1. Dat het gebouw tegen een door ons College te beoordelen bedrag moet worden verzekerd tegen brand- en vliegtuigschade 2. dat het gebouw zonder uitdruldce- lijke toestemming van ons College niet mag worden vervreemd of be zwaard, 3. dat de jaarlijks te betalen aflossing verrekend wordt met de jaarlijks door de Gemeente te verlenen subsi die. Werd goedgevonden. Aan de Kleuterschool „Prinses Marij ke" werd een voorschot verleend, groot 5000.Werd goedgevonden, op de gestelde voorwaarden. Wijziging Politieverordening Naar aanleiding van de in de verga dering van 27 Mei j.l. vastgestelde wij ziging der Algemene Politieverordening zijn door Ged. Staten de navolgende op merkingen gemaakt: De woorden „tenzij zij hiertoe uit eni- g-erlei hoofde bevoegd zijn" slaan in het gebezigde zinsverband ten onrechte op de daarop volgende woorden „gehouden te voorkomen", terwijl de bedoeling wel zal zijn geweest vei-band te leggen met het bepaalde onder a en b. Afgezien hiervan rijgt de vraag, wel ke de betekenis is van de vorenbedoelde restrictie; wij vragen ons b.v. af, of zij de strafbaarheid opheft van iemand, die een hond zonder toezicht laat loslopen op bij hem in gebruik zijnde grond. B. en W. stelden voor aan de ge maakte opmerkingen tegemoet te komen door de redactie te wijzigen aXs volgt: „1 Eigenaren, houders of verzorgers van honden zijn gehouden te voor komen, dat die honden: a. zonder toezicht loslopen elders dan op bij hen in gebruik zijnde gron den of erven; b. vee najagen of bijten, pluimvee na jagen, bemachtigen, bijten of do den, dan wel nesten van gevogelte niet zijnde wild in de zin van de Jachtwet verstoren of op enige andere wijze genoemde diersoorten hinder of overlast veroorzaken." „2. Het bepaalde in het vorige lid geldt niet voor die gevallen, waarin ar tikel 425 van het Wetboek van Strafrecht van toepassing is." Aangezien artikel 20, lid 2 der Poli tieverordening- hierdoor overbodig wordt stelden B. en W. tevens voor dit lid Ivü- dende: 2. Eigenaren, houders en ver zorgers van honden zijn verplicht zorg te dragen, dat hun honden tussen des namiddags 11 uur en des voormiddags 5 uur niet op de weg rondlopen zonder geleide of toezicht", in te trekken. De heer Kreeft vond dat er gegronde redenen waren, om het hele artikel van de baan te doen. Een particulier kan geen hondje meer houden! De voorz. achtte het niet nodig er verder over te debatteren en bracht het voorstel in stemming. Tegen de heren Kreeft en van Rossum. Plaatsing sirene Door het Kringhoofd van de Bescher ming Bevolking is voor de alarmering van het personeel van de B B. een sire ne toegezonden. Als de meest geschik te plaats voor het opstellen van deze sirene is, in overleg met de Technische Dienst, aangewezen het Gemeentehuis. De kosten van het plaatsen van de si rene op het dak van het Gemeentehuis zijn geraamd op 600.en aangezien deze sirene tevens dienstbaar kan wor den gemaakt voor de alarmering van het Brandweerpersoneel, werd voorge steld een bedrag van 600.voor de plaatsing beschikbaar te stellen. Vertegenwoordiging N.V. Brug- verbiiiding Uit een ontvangen overzicht van de vertegenwoordigers der gemeenten en van het College van Commissarissen der N.V. Brugverbinding GoereeOverflak- kee en Hoekse Waard, blijkt dat hierin een vacature is ontstaan door vertrek van de Edelachtbare heer A. L. C. Brinkman. Ter voorziening in de vaca ture van Commissaris werd een voor dracht in gezonden met als no. 1 A. E. Soldaat en no. 2 D. Saarloos^ Wanneer de heer A. E. Soldaat door de Raad van Afgevaardigden wordt be noemd als Commissaris, werd voorge steld als vertegenwoordiger in de N.V. te benoemen de heer D. Saarloos, die als zodanig werd gekozen. Een stem. was blanco. De heer Kreeft wilde hieraan geen steun verlenen, omdat afdamming nood zakelijker was dan een brug. De voorz. was het eens, dat deze N.V. Brugverbinding op de duur wel zijn eigen dood zal sterven, maar wel was het nodig gedurig op het Vinketouw te zitten. In het Deltaplan was wel opge nomen een brug Flakkee over het Vui le Gat. ,,Dat staat buiten de N.V. Brugver binding" dacht dhr. Kreeft. Het lag z.i. meer in de lijn, om tot ontwikkeling te komen van het grote geheel. De voorz. antwoordde, dat dit wel speelde in de N.V. Brugverbinding. Spr betreurde dat in de Deltacommissie geen vertegenwoordigers van Flakkee zaten. De heer Kreeft vond het nodig dat de gemeenteraden gezamenlijk moesten trachten alsnog in de voorbereidingen van het Deltaplan betrokken te worden. Hij maakte er een voorstel van. Weth. Saarloos: Dit staat toch buiten de N.V. Brugverbinding? De voorz.: Ja, maar er kan toch wel een schrijven uitgaan van alle gemeen ten om er als belanghebbend eiland in opgenomen te worden? ,,De gemeenteraden zijn representa tiever als de Flakkeese Gemeenschap" meende de heer Kreeft. Dit voorstel werd m.a.s. aangenomen. Verkeersonderwy's Lagere School Door de heer Minister van Onderwijs is bij schrijven van 12854 de gro te waarden van het verkcersonderv/ijs aan alle hoofden van scholen uiteenge zet. Mede als gevolg hiervan hebben de hoofden van de Lagere Scholen in deze gemeente de noodzakelijkheid van het geven van verkeersonderwijs vanaf de 2e klasse ingezien, en stellen zij er prijs op tot invoering van het onderwijs over te gaan waartoe een opgaaf van het benodigde lesmateriaal is ingezonden. Voorgesteld en goedgevonden werd deze opgaven in te zenden aan liet Cen traal Bureau van het Verbond voor Vei lig Verkeer, bij welk bureau de bedoel de leermiddelen verkrijgbaar zijn, en gelden voor aankoop van deze leermid delen beschikbaar te stellen voor het invoeren van het verkeersonderwijs op de Openbare Lagere School. Op een ver zoek van het Bestuur van de Bijz. La gere School cm ingevolge artikel 72 der L.O. Wet gelden beschikbaar te stellen voor het invoeren van het verkeerson derwijs op de Bijz. Lagere School werd eveneens gunstig beslist. .Als gevolg van de riolering van een gedeelte der gemeente en het plaatsen van een poldergemaal zijn diverse wa tergangen in de polder Oude Stad over bodig geworden, waarom het bestuur van genoemde polder heeft besloten tot demping dezer watergangen over te gaan. Aangezien aan deze eigendommen nu een andere bestemming kan worden ge geven, heeft het Bestuur der polder be sloten tot verkoop van: a. De gedempte polderwatering vanaf scheidingssloot Wed. Arensman en L. Huizer tot en met dam boerderij Wed. Sterk lopende langs de onder kant van de Molendijk; b. De gedempte polderwatering in aan sluiting aan de onder a. genoemde watering' tot en met de nieuwe be graafplaats; c. de gedempte watering vanaf de Nieuwstraat tot en met de grond onder de brug van de Zevenster. Het bestuur is bereid de hiervoorge- noemde eigendommen aan de gemeente te verkopen voor 1.per m2 en op de navolglende voorwaarden: 1. De koper is verplicht langs de aan grenzende percelen een afscheiding te plaatsen van harmonicagaas ter hoogte van 1.75 m. met uitzondering- van de eigendommen langs de Mo lendijk, waar kan worden volstaan met een afscheiding van ten hoogste 1.25 m.; 2. De koper verplicht zich het gedeel te grond vanaf het gemaalte tot de Nieuwstraat met klinkers te verhar den ter breedte van 4 m., waarvan de plaats nader door het bestuur zal worden aangegeven, en te beplanten hoewel bedoelde weg eigendom blijft van de polder. Gelet op de mogelijkheid welke hier door voor de gemeente verkregen wordt om diverse in het uitbreidingsplan aan^ g-egeven plannen tot uitvoering te bren gen en de voorwaarden billijk kunnen worden genoemd, stelden B. en W. voor tot aankoop van de genoemde eigen dommen op de gestelde voorwaarden over te gaan. De totale aan te kopen oppervlakte is 2200 m2. Intussen is een brief binnengekomen van een aantal inwoners, die wensten dat er geen pad zou worden aangelegd omdat dit grote moeilijkheden zal ge ven. In het college was er volgens de voorzitter nog niet over gesproken, of schoon wel bezwaren werden voorzien. Niettemin komt B. en W. met dit voor stel. In het schrijven wordt niet aange geven over welke sloot het gaat. Spr. lichtte toe dat het ook noodzakelijk was dat er een pad kwam langs de Zeven ster. Wat het benemen van de vrijheid be- ti'eft, in het schrijven genoemd, resul teert in een stukje grond, dat gebruikt wordt voor het opslaan van ongerech tigheden achter het huis. Achter de pa den komt een afheining, waarop een deurtje voor ieder huis. De mensen zit- ter dus wel vrij. Bovendien komt er een beplanting. Alles bijeen wordt het een wandelpad langs de gemeentekom. De heer Kreeft had zich afgevraagd hoe durft de Polder, wat de prijs be treft! Dat is een prijs van 10.000. per ha. grond. Het grensde aan chanta ge en hij kon niet begrijpen, dat B. en W. dat nog billijk noemt. Er wordt een aardig douceurtje gegeven aan de Pol der Oude Stad als dit doorgaat. T.o.v. die afrastering zal spreker nooit zijn medewerking geven. Dat de straat naar het gemaal wordt beklin- kerd en in eigendom blijft bij de Polder, daarover zou hij plat willen zijn en zeg gen: „stikt met je grond!" Alles bijeen is het niet te betalen! Het wandelpad tussen de afrastering Kjkt op een pad langs het ijzeren gordijn! De voorz. lichtte toe dat er iets moest gebeuren. De grond is inderdaad niet goedkoop. Omgeslagen is het een be drag van 2200.ziende wat er voor tot stand komt, is dit toch te doen. No dig is langs tuinen en paden een afras tering aan te brengen. U noemt het een „ijzeren gordijn", dit kan echter door beplanting aan het oog worden onttrok ken. De voorwaarden zijn inderdaad meer wat de gemeente dan wat de Pol der betreft, de Polder eist een afraste ring en daartoe heeft zij het recht. Weth. Soldaat deel uitmakend van het Polderbestuur, bestreed het gezeg de van de heer Kreeft, dat de vraagprijs neer kwam op oplichterij. De Polder was er heus niet blij mee dat de ge meente hier mee was gekomen. Een storm van verontwaardiging is ver wacht, de mensen meenden hun vrijheid kwijt te raken. De opzet is helemaal niet om. het peperduur aan de gemeen te te verkopen! We deden het liever niet zei spreker. De voorz. wilde de functie van polder bestuurder en wethouder onderscheiden. Wethouder Soldaat beaemde dat. De afheining is een van de voorwaarden, dat de mensen hun vrijheid behouden. „We kunnen nu bereiken, wat we ons met het uitbreidingsplan hebben voor genomen" zei de voorz. Hij adviseerde Grijpt de kans, en neemt het aan." Wanneer we de situatie laten, liggen zo als ze nu is, krijgen we ongetwijfeld moeilijkheden. Er moet een oplossing komen. In de toekomst zullen anders de kosten niet geringer worden. De uitvoe ringsplannen kunnen worden ingediend voor Rijkssubsidie; wat de kosten zal beperken. De kosten van 1.per in2 kunnen hoog genoemd worden, bij koop en verkoop staan we echter als publiek rechtelijke lichamen tegenover elkaar. De voorz. toonde verder op de kaart de noodzaak aan. De heer v. Rossum begreep dat het zo niet kon blijven. Wel had hij zich meer een symbolische overdracht door de Polder voorgesteld omdat die bij een gedempte watergang geen belang meer heeft. Bovendien moet het pad eigendom van de Polder blijven, wat hem ook niet aanstond. „Dit betreft alleen het stukje naar het rioolgemaal" (pi. 25 m.) zei de voorz De rest gaat over naar de gemeente. De heer Kreeft had met genoegen ge constateerd, dat de voorz. de voor waarden ook niet geheel ad rem vond. De afrastering aan weerszijden vond hij onsierlijk. Het voorstel van de Polder bleef zijn grote struikelblok. Gepro beerd kon worden van de prijs nog wat af te krijgen. Verder vroeg hij zich af, of de Polder die nu de voorwaarden van afrastering stelt het zelf zou doen, als we de grond niet overnemen. „Dat doen ze niet" interrumpeerde Weth. Soldaat. Dan wordt het ook geen openbare weg! „Bij de riolering hebben we toch het recht ontvangen nu de sloten te dem pen, meende de heer Kreeft. De voorz. antwoordde dat er t.a.v. de demping geen enkele schriftelijke over eenkomst is. Weth. Soldaat lichtte toe dat de ramp hen voor deze situatie had geplaatst. Er lag een besluit om te gaan bemalen, de ramp heeft voor de Polderwateringen teweeg gebracht, dat in de zeewerende dijken geen duikers mochten komen. Er moest dus een nieuwe ontwatering ko men. De blik ging toen naar Stad, waar toch een gemaal kwam. Het is nu een groter Waterschap geworden. De ge meente moest op het moment gaan rio- leren, zonder dat voorbereidende plan nen waren gemaakt. De buizen moesten door dii bestaande watergangen heen. Door de gemeente is ons toestemming gevraagd, die mondeling is verleend. La ter zou bezien worden het verder rede lijk op te lossen. „Dit is de raad toch bekend" meende de voorz. „In de algemene beschouwingen heb ik er al op gewezen zei de heer Kreeft, hoe moet het met de grond Het hoeft niet hard tegen hard te gaan, maar de Polder m.oet billijk zijn. Spr. wees er op, dat er geen onredelijke eisen moesten bestaan, wil men Rijkssubsidie voor de uitvoering- krijgen. De voorwaarden kon spr. onmogelijk accepteren. De voorz.: Wanneer de Polder de grond aan de particulieren had. overge- drag-en, had men ook 1.per ni2 ge kregen. Zo gezien heeft de Polder ge lijk. Spr. splitste het voorstel in 2 de len; ten Ie de planning of die moest worden uitgevoerd en, ten 2e de aankoop van de grond. Weth. Soldaat merkte tussentijds nog op, dat het de heer Kreeft wel zwaar zat, dat de demping al zoveel gekost heeft, maar mag aan deze zaak uit een oog-punt van Volksgezondheid zo blij ven liggen? „Dit is niet aan de orde" zei dhr. Kreeft. Er leiden meer wegen naar Rome!" „Als we het verwerpen aldus weth. Saarloos „komen we voor een situa tie te staan, die onoverkomelijk is. Ik vind de prijs ook knap hoog zei spre ker, en de voorwaarden voor afraste ring, maar die mag de Polder stellen. Het ligt er nu eenmaal. We kunnen het niet zo laten. De heer Kreeft bleef tegen de voor waarden van afrastering en tegen de hoge prijs van de grond. De heer Huizer vond het billijk, ge zien de mensen een achteruitgang- krij gen. De voori.: Dat willen de mensen nu wel niet, maar ze zullen het nadien be treuren. De heer Hoedemans vroeg hoe de afrastering en of de mensen er grond bijkregen. De voorz. antwoordde van aan 2 kan ten. Grond krijgen ze er niet bij. Het wordt een pad met een uitgang achter iedere woning. Bovendien is de stink sloot weg! ,,Het gaat er maar over dat de Polder onbillijk is" hield de heer Kreeft vol. „Gunstiger voorwaarden zijn niet te verwachten" dacht de voorz. en de af rastering geeft de mensen de nodige vrijheid. „Wat voor belang heeft de Polder er bij als vooi'waarde een afrastering- te stellen?" vroeg de heer v. Rossum. ,,De polder is een lOverheidslrchaam die verantwoording moet doen aan hun eigen orgaan" antwoordde devoorzitter Bij verkoop aan particulieren, worden ook vaak voorwaarden gesteld. Beter had het vooraf geregeld kunnen wor den, maar dat is nu eenmaal niet zo. Het voorstel werd in stemming ge bracht. Dhr. v. Biert was er voor, al had hij ook liever gezien dat de men sen er een stukje grond bij hadden, ge kregen. De andere heren stemden ook voor, behalve de heren Kreeft en, van Rossum. Aldus aangenomen. Rondvraag De heer Kreeft vroeg inlichting over de haven, waarop de voorz. antwoordde dat de plannen nog stonden in het te ken van ontwerp. Wat de onderhande lingen betrof mat dhr. Prosman, wa ren die aangehouden tot de plannen, de finitief zullen zijn vastgesteld. Sluiting. Voor uw familie-berichtfn „Eilanden-nieuws" Van verschillende zijden woi-dt ons gevraagd een overzicht te geven, om trent de huidige situatie op de uien- markt. Wat betreft Engeland is de toestand wel zeer somber. Het blad „Fruit- en Groentenhandel" van 23 Juli schrijft, dat de ulenmarkt de laagste stand heeft bereikt met wei nig uitzicht op herstel gedurende de ko mende wekeni. Er zijn plaatsen waar de opbrengst van de Egyptische uien zo laag is, dat de kosten van sorteren, verpakking en verzending nog niet eens betaald wor den. De kosten om waardeloze uien van Egypte liaar Engeland te brengen, wor den op die markten niet eens vergoed. Andere markten mogen het iets beter doen, doch veel meer dan een enkele cent per kg. boeren prijs wordt niet be taald. De Spaanse uien die momenteel aan de markt zijn, brengen in Engeland op 5 tot 10 ets. per kg. telersprijs, wat voor het Spaanse product zeer laag te noemen is. De verschepingen vanuit Spanje zijn daarom mondjesmaat, omdat de Spaan se boeren oordelen dat er in de nazomet en herfst een betere vraag zal komen, waardoor de prijs zal oplopen. Deze zeer ongunstige factor beïnvloed ook de markt in Holland. Naar Engeland wordt op het ogenWik practisch nog niets verscheept. Een en kel partijtje dat gecontracteerd is, of een proefzendingje gaat momenteel weg, doch vraag is er niet. Met ingang van 1 Augustus wordt het invoerrecht op uien weer verhoogd, wel ke verhoging op het moment de situa tie nog ongunstiger maakt. De pootuien zijn dit jaar zeer laat en zullen over het geheel genomen ni^' eerder geleverd kunnen worden, dat eerste helft Augustus, dus over plm -^ 3 weken. Ongetwijfeld zal dan de toestand zi* een weinigje hebben gewijzigd, doch op een lonende prijs, zal men niet behoeven te rekenen. Dit zou wel geheel buiten alle ver wachtingen zijn. Wat betreft Duitsland is de prijs iets gunstiger, doch ook daar is practises weinig vraag. De lusteloze stemming in het buiten land is op Flakkee ook heel goed waar neembaar. Er zijn soms dagen, dat het net iSi als of er geen uien bestaan. Werd ei 5,6 of 7 ets. per kg. geboden, dan zou het een grote tegenvaller zijn, maar i» ieder geval bleek het, dat er exporteurs waren die kans zagen op basis van de ze prijzen het product te verkopenj doch ook zelfs die lage prijzen verneemt men niet. Het is geen opgewekt beeld en het i te hopen dat met 2 d 3 weken de situa tie zich wat ten gunste mag -wijzigen. Wij hopen U op de hoogte te houdeo- -O-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 6