Is de jeugd baldadiger dan vroeger? Stichting voor de Landbouw Buitenland Ir. G. Terluin benoemd als Hoofd- Ingenieur aan een Bouwbureau te Suriname Zweefvliegtuig te Nieuwe Tonge geland Monument voor rampslachtoffers te Middelharnis Advies aan zwemmers Zonnebrillen 28e Jaargang GHB WEEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN MEDITATIE SAERS Het grootste goed voor wie? HORLOGES Firma SAERS Géén twijfel mogelijk..; SIIIBISIIIIIIIIIIII Nieuw Hoofd benoemd voor de Gr. v. Prinsterer- school te Middelharnis GEBRs. KAPTEfN EEN ZAAK VAN VERTROUWEN MIDDELHARNIS - Tel. 2004-2704 SOMMELSDIJK - Telefoon 2205 Zaterdag 30 Juli 1955 No. 2422 Redactlebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend DrukkertI Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 'savonda Telef. K 1870-2017 Verschflnt tweemaal per weejï. Woensdag en Zaterdag ABOWNEMEJNTSFmJS: 1.70 PER KWARTAAL ABVSRTENnSPRUiS 12 cent per mxa. BQ contract speciaal tariet. Een gaaf gezin levende naar het Wcord van God is de enige waarborg dat het met de jeugd in orde komt. Als algemene regel. Zeker er kunnen uit zonderingen zijn, maar in het algemeen kan men slechts beterschap verwachten en een oplossing van het jeugdprobleem verwachten wanneer weer in de gezin nen het Woord van God heerschappij heeft. Eerbied voor en, leven naar 's- Heeren Woord kan slechts de jeugd be waren voor toenemende baldadigheid. Van ait standpunt bezien is het werke lijk geen vraag of de jeugd baldadiger is dan vroeger. Dan -moet wel erkend worden, dat wij in de laatste tientallen jaren hard achteruit zijn gegaan. Het Woord van God heeft in toenemende mate zijn greep op de gezinnen verlo ren. En daardoor ook op jeugd. Dat is liet probleem van onze tijd. De losheid van het Woord van God. Als men het vraagstuk van die zijde be naderd, dan kan niet anders gezegd worden, dan dat de jeugd bandelozer, onverschilliger geworden is. Het Woord van God legt geen beslag meer op de jeugd als in voorgaande tijden, er is een verharding, een zekere onverschilligheid over de jeugd gekomen en helaas niet alleen over de jeugd, maar ook en voor al niet in mindere mate, over de gezin nen. Het stoffelijke, het materiele over heerst. En daarvoor helpt geert vrije tijdsbe steding, noch georganiseerd, noch onge organiseerd, maar met onze gezinnen en met onze jeugd zullen wij terug moe ten keren onder de band van Gods Woord. Dan alleen is er verbetering te wachten. Onze gezinnen en onze jeugd zullen een geestelijk gerichte inthoud moeten krijgen. Meerdere en diepere belangstel ling voor geestelijke zaken. En dat kan alleen wanneer wij ons stellen onder de adem van Gods Getuigenis. Wanneer weer in onze gezinnen gevra.agd Vifordt, wat Gods Woord er van zegt. Er zal een geestelijk bezit moeten komen in onze harten, in het hart van het gezin en in dat van de jeugd. Daarop zal de opvoeding in onze gezinnen zich moe ten concentreren. Wij geloven, dat spe ciaal voor onzei scholen daar een grote roeping en taak ligt, die helaas, ook door allerlei, wellicht verschoonbare omstandigheden, maar al te zeer braak ligt. Maar daar juist dient verandering in te komen. De onderwijzers, als manda tarissen van het gezin kunnen zo on noemelijk veel voor de opvoeding van .de jeugd doen. Neen geen vrije tijdsbe steding als zodanig alleen, maar een goed gericht systeem om met de jeugd aangenaam en nuttig bezig te zijn. Een systeem waarin men zich richt naar het aankweken van geestelijke en zedelijke waarden. Uit de aard der zaak kan de steun van het gezin daarbij niet worden gemist. Waardering voor en belangstel- lir^ in geestelijke waarden. Geestelijke waarden naar de normen van het Woord van God, al het andere dat men heden ten dage biedt kan geen beterschap aanbrengen. Hoe goed het ook bedoeld moge zijn. Vaste lijnen dienen te worden getrok ken en vaste beginselen kumien slechts de hoop op verbetering wettigen. Maar. bij dat alles dient het gezin de leiding te nemen. Daarin schuilt de kracht om tot verbetering te komen. Het gezin zich stellend onder de tucht van het Woord van God. Alle andere pogingen zullen uiteindelijk moeten falen, omdat de gezinsopvoeding, de van God geor dineerde opvoeding is Qndenvijzers en anderen, die bij de opvoeding werkzaam zijn kunnen daarbij grote hulp bieden, maar slechts als mandatarissen van het gezin. De crisis van de jeugd, zoals ze wel aangeduid wordt is een crisis van het gezin, van de ouderlijke macht en daar- oA is er geen andere verbetering, dan in de herstelling van de gezinnen. Bij alle jeugdwerk dient dat wel iii het oog te worden gehouden en alle krachten dienen wel in het werk te worden ge steld om het gezin te herstellen. Wer ken aan en onder de jeugd zonder het gezin in zijn geheel enige taak en posi tie te erkennen kan niet anders ge noemd worden dan het spannen van de paarden achter de wagen. (met Zeissglazen) Adviesorgaan voor Oorlogs- en Rampschade öe Stichting voor de Landbouw, Ad viesorgaan voor Oorlogs- Rampschade zal Zitting houden te Sonamélsdijk in Hotel Spee op Woensdag 17 Augustus van 11 tot 13 uur. Te Oude Xonge op Vrijdarg 19 Augus tus van 11 tot 13 uur in café de Weerd. ,,0, hoe groot is Uw goed, dat Gij weggelegd hebt voor degenen, die U vrezen; dat Gij gewrocht hebt voor degenen, die op U betrouwen, in de tegenwoordigheid der men senkinderen." (Psalm 31 20.) O, hoe groot is Uw goed! zo zingt David. Maar voor wie is dat goed nu be stemd Voor wie heeft God het weggelegd? Op die vraag geeft de telcst zelf het antwoord als het heet: ,,voor degenen die U vrezen, voor degenen die op U betrouwen." - De dichter maakt hier een beperking. Hij trekt een scheidingslijn, die we over al in de Heilige Schrift zien getrokken. Het goed, Gods goed, datgene, wat waarlijk de naam van goed verdient, wordt niet eens ieders deel, is niet weg gelegd voor alle menisen hoofd voor hoofd. Neen, het grote goed Zijner za ligheid is alleen yoor degenen, die Hem vrezen. Zij staan in Gods Testament, hurme namen zijn geschreven in het boek des levens. Niet omdat zij de Hee- re vrezen en op Hem betrouwen, maar omdat in dat vrezen en betrouwen blijkt Gods eeuwige liefde, die hen verkoren heeft en hunne liefde, die door Zijne liefde gewekt en gewerkt is. Die de Heere niet vrezen, kennen geen begeerte naar dat goed, dat nimmer meer vergaat. Zij bekommeren er zich niet om. Zij hebben geen oog en geen hart voor dat goed. Dat hebben alleen zij, die de Heere vrezen en op Hem be trouwen. Zijn dat nu alle godsdienstige men sen? Zijn dat nu alle kerkse mensen misschien? Die zijn gedoopt en belijde nis hebben gedaan? Het is er verre vandaan! Daar is heel wat godsdienst zonder God. Daar kan zijn een uitwendige godsdienstigheid. terwijl de ware vreze Gods ten enenma le, ontbreekt. Het is niet alles goud wat daar blinkt. Naamchristenen en Zondag- christenen zijn ook in onze dagen niet zeldzaam. Ook het geslacht der Pari zeen is niet uitgestorven. De schijn- christen in zijn wijdvertakte familie treft gij overal aan. Er zijn heel wat sierbomen op de wereldakker met vele bladeren van deugden en plichten, maar vruchten vindt ge er niet. Weet, bij uit wendige schone vormen, kan het waar achtige leven wel eens worden gemist. Daar is ook nu nog een geslacht, dat rein is in zijn ogen, m.aar van zijn drek niet is gewassen. Daarom past zelfonderzoek ons wel in de eerste plaats. Vele schuwen dat, maar David en alle oprechte gelovigen hebben het lief en bidden: „Doorgrond mij, o God, en ken mijn hart, beproef mfl en ken mijne gedachten. En zie of bij mij een schadelijke weg zij, en leidt mij op de eeuwige weg." Zie, de vreze Gods openbaart zich bij al de Zijnen daarin, dat zij diep berouw hebben over het feit, dat zij God door hun zonde vertoornd hebben; zij leren die zonde haten en vlieden, maar zij ontvangen ook een hartelijke vreugde in God door Christus, en lust en liefde om naar de wil van God in alle goede wer ken te leven. Zij zoeken God bij dagen en bij nachten, want die God kunnen zij niet missen, buiten God kunnen zij het niet langer stellen, want Hij is hun nu alles geworden. Ja, zij krijgen God lief, omdat Deze hen eerst heeft lief gehad. Zij worden pasklaar gemaaJit voor de Heere Jeus, want Hij is de weg om met God verzoend te worden. Zo krijgen zij ook een innige betrekking op de Heere Jezus. Gij, Gij zijt het, Gij voert alleen tot de gemeenschap met God. Gij zijt de enige Borg en de volko men Zaligmaker. Hem leren zij kiezen, door de werking des Heiligen Geestes, voor tijd en eeuwigheid en zo leren zij de Heere oprecht vrezen. Die vreze Gods is dus geen slaafse vrees, als van een slaaf, die vreest voor zijn meester; maar een hinderiyke vrees, uit liefde tot de Heere en de drang naar Zijn gemeenschap. Bij die ware vreze Gods en die hartelijke lust om Hem te bezitten en te dienen, gaat het meer om de God des hemels, dan om de hemel zeif. God Zelf toch is het aller grootste goedl Die vreze Gods is rein. Zij opent een fontein Van heil, dat nooit vergaat Z' is 't mensdom meerder waard, Dan 't fijnste goud op aard. Zij, die de Heere zó vrezen, betrou wen ook op Hem. Zij verlaten zich ge heel op Hem. Zij hebben in Hem hun toevlucht en sterkte in nood en dood. Zij betrouwen op Hem, zoals Hij zich in Zijn Woord geopenbaard heeft en in Zijn beloften bekend maakt. Zij betrouwen niet op hun hart, hun verstand of hun goed, maar hebben door Gods Geest op Zijn Woord leren hopen, want „welgelukzalig is de mens, dïe op Hem vertrouwt." O, er is weer steun in de geringste belofte Gods, dan in de grootste daad des mensen, en 't is him een groot voor recht dat God Zelf hun steun en toever laat wezen wil in tijd en eeuwigheid. Heerlijk dus die vreze en dat betrou wen! Ze zijn de sleutels, waarmede een arm en ellendig bedelaarsvolk de toe gang verkrijgt tot de paleizen des Ko- nings, tot de schatkEimeren van het borgtochtelijke werk van de Heere Je zus, tot de schatkameren van het eeuwig minnende Vaderharte Gods. O, hoe groot is dat goed! Zeker, Gods kinderen ervaren wel, dat zij hoe langer hoe meer ellendige mensen zijn, die het altijd weer opnieuw verderven en dat hun vertrouwen niet altijd even sterk is; maar ook ervaren zij hoe langer hoe meer de heerlijke rijk dom van dat grote goed ,dat hun in Christus een gerechtigheid ontsluit, groter dan al hun zonden. En vallen zij zich zelf steeds meer tegen als zij zien hun gedurig afzwer- ven, hun ongeloof, hun ontrouw, zij ervaren ook dat de Heere zo getrouw is als sterk en dat Hij nooit laat varen de werken Zijner handen. Welgelukzalig dan het volk, dat de Heere vreest en vast op Hem betrouwrt! Katwijk aan Zee. ds. N. DE JONG Alle merken bij: Voorstraat 1 - Sommelsdijk Génève Na een algemeen gesprek dat zes da gen duurde, zijn de Grote Vier Zondag naar hun hoofdsteden teruggekeerd. De vier ministers van Buitenlandse Zaken zullen in October bijeenkomen om alle problemen verder te bestuderen. In het slotcommuniqué wordt medegedeeld, dat de regeringsleiders wel niet op alle punten overeenstemming hebben bereikt maar dat ze wel de basis hebben gelegd waarop hun ministers straks kunnen voortbouwen. Zo te verwachten was, heeft de conferen tie te Génève weinig concrete resultaten opgeleverd. De bedoeling van de samen komst was ook niet, aJle problemen op te lossen, maar slechts de wegen te zoe ken om te komen tot vermindering van de spanningen in de wereld. De richt lijnen voor verdere besprekingen kon den dan worden aangegeven. De ministers hebben een aantal on derwerpen van hun staatshoofden ge kregen waarover ze in October het ge sprek kunnen beginnen. De regerings leiders zelf konden over de moeilijkste onderwerpen géén overeenstemming be reiken. Rusland is dat bleek in Gé nève duidelijk sterk gekant tegen de hereniging van Duitsland. Ben opzienbarend voorstel werd ge daan door de Amerikaanse president Eisenhower. Hij gaf de Russen toestem ming om boven alle Amerikaanse oor- logsbases foto's te nemen om elkanders bewapening te controleren natuurlijk op voorwaarde dat Rusland aan Ame rika dezelfde mogelijkheid zou openstel len. Het laat zich aanzien, dat de Rus sen hiervoor niet veel voelen, vooreerst omdat ze wel op de hoogte zijn van de Amerikaanse defensie en ten tweede omdat ze zelf liever hun defensiegehei men niet prijsgeven. De Russen hebben op het voorstel van Eisenhower dan ook met geen woerd gereageerd. In elk geval is op deze conferentie de goede verstandhouding bewaard ge bleven en is er een zekere sfeer gescha pen voor volgende onderhandelingen. De Russen hebben zeer zeker het hun ne bijgedragen tot de goede sfeer. In plaats vaJi, zoals op vorige conferenties de tegenpartij te overladen met scheld woorden, gebruikten ze redelijke taal en toonden ze begrip voor het stand punt van de Westelijken. Ook de oprechtheid van de Amerikaan se president nnoet hier met ere worden genoemd. Zelfs de Russen erkenden o- penlijk dat het geen twijfel leed of Ei senhower meende wat hij zei. Nu, is het een open vraag of deze har telijke sfeer ook tussen de ministers zal bestaan, want Molotov is Boelganin niet, en Dulles gelijkt niet op Eisenhower. Veal hoop op volledige overeenstem ming is er voorshands nog niet. De standpunten bijvoorbeeld ten aanzien van de Duitse eenheid en de verminde- Ir. G. Terluin, Hoofd ir. voor bijzon dere diensten bij de Prov. Waterstaat Zuid-Holland, die op ons eiland Goeree Overflakkee geen onbekende is, heeft een benoeming ontvangen als hoofd voor een te stichten Bouwbureau te Surina me. Te Suriname (Ned. Kolonie op de N. Kust van Z. Amerika) heeft men n.l. een tienjarig plan opgezet voor Water bouwkundige en andere werken, waar voor een Bouwbureau wordt gesticht. De regeringspersonen aldaar hebben contact opgenomen met de Rijks Water staat, waarbij het oog is gevallen op Ir. G. Terluin, die als Hoofd voor dit Bureau is benoemd. Ir. Terluin staat bekend als een zeer kundig iemand, die om zijn prestaties bij de herstelwerkzaamheden na de ramp van 1 Febr. 1953 op ons eiland. ring van de bewapening liggen te ver uit elkaar. Toch waren de verschillende staats lieden eenstemmig in hun lof over de Geneefse conferentie. Van Oostelijke zowel als van Weste lijke zijde heeft men te kennen gegeven dat, hoewel al het eigenlijke werk nog gedaan moet worden, er meer begrip gekomen is voor elkanders belangen. België De Belgische Senaat had een poging gedaan om de schoolstrijd tijdelijk te staken, die in de minderheid zijn, had den voorgesteld, de debatten te verda gen en een commissie in te stellen van „bevoegde en onpartijdige personen". Ook de socialisten en de liberalen voel den aanvankelijk veel voor dit voorstel, maar dan moesten élle schoolwetten die onder het Roomse bewind tot stand wa ren gekomen, eveneens worden opge schort. Voor dit laatste waren vanzelf sprekend de Roomsen niet te vinden, voornamelijk omdat dit verlaging van de salarissen bij het bijzonder onderwijs tengevolge zou hebben. De schoolwet-CoUard is nu door de beide kamers aanvaard, zodat de kans groot is, dat na de vacantie de school strijd met dubbele kracht wordt hervat, want de Roomse minderheid zal het er heus niet bij laten. Het is wel jammer dat deze parlementaire kwestie tot een straatrei is uitgeroeid, evenals dat en kele jaren geleden het geval was met de koningskwestie. Indonesië De regering van Indonesië is Zondag avond afgetreden. Premier Satroamid- jojo diende het ontslag in bij de vice- president Hatta. De impasse, waarin het land gekomen is, werd nog moeilijker door de afwezigheid van president Soe- kamo. Hatta heeft later persoonlijk de lei ding op zich genomen om een kabinet te vormen. Hij zal zich daartoe eerst in verbinding stellen met de Masjoemi en daarna met de Nationalistische partij. Op Hatta heeft men thans alle hoop ge vestigd, daar hij waarschijnlijk de enige is, die de tvristzieke partijen kan ver enigen. op gevallen is. Hij is aangezocht voor de tijd van drie jareni de leiding van dit Bouwbureau op zich te nemen. Neemt de heer Terluin de benoeming aan, zal hij begin October met een deel van zijn gezin naar Suriname vertrek ken. HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Deelname aan de Nationale Zweefvliegtuigenwedstrüd Woensdagmiddag cirkelde een zweef vliegtuig boven Nieuwe Tonge, zoekend naar een geschikte landingsplaats. Een geschiktweiland werd ontdekt op de hoek van de Langeweg bij de hofstede van de landbouwer dhr. van Es. De piloot bleek te zijn de M.T.esser Frits Cyfert uit Naarden, die had deel genomen aan de nationale zweefvlieg tuig-wedstrijd, die vanaf het vliegveld Terlet bij Aiihem was gehouden. Het ging er om, wiè het verst van de basis wist weg te komen. Frits Cyfert slaag de er in om met zijn toestel, de PH-196 Nederland dwars over te vliegen, maar kreeg boven ons eiland Flakkee onvol doende termiek. Neerdrukkende lucht stromingen, die zich meest tegen de avond voordoen noodzaakten hem te da len. Hij vrist zijn vliegtuig zonder eni ge schade op het weiland neer te zet ten. Direct had het ongewone schouwspel veel bekijks, vooral van de jeugd, zodat de landbouwer zijn weiland wel ontrui men moest. Frits begon direct met het. demonteren van zijn toestel, wachtend op de komst van zijn vader, die inmid dels met een auto met aanhangwagen, naar Breda was gereden, om zijn zoon Frits hier of daar op te halen. Tijdens; de tocht had de zweefvlieger gemiddeld op een hoogte van 1000 4 1500 meter- gevlogen. Nog dezelfde avond is het zweefvliegtuig opgeladen en naar Am- hem vervoerd. Op alle plaatsen op ons eiland waar rampslachtoffers liggen begraven, is een waardig ge denkteken opgericht. Tot op heden was dit te Middelharnis niet het geval. Zoals bekend zijn in de rampnacht van 1 Febr. 1953 te Middelharnis 17 slachtoffers om het leven ge komen, die alle op „Vrederust' zijn bijgezet. Om de nagedach tenis van deze slachtoffers te eren, leefde ook hier de ge dachte een passend monument op hun laatste rustplaats aan te brengen. Eind 1954 is een comité opgericht om deze plannen te realiseren. Men is nu zover gevorderd, dat aan een jonge kunstenares te Am sterdam opdracht is gegeven tot het in gereedheid brengen van ©en bronzen gedenkteken, van welk ontwerp hiernaast een foto is opgenomen. Op de begraafplaats „Vrederust" komt een waardig gedenkteken De „Commissie Gedenkteken Ramp slachtoffers" in 1954 In het leven geroe pen, bestaat uit de heren: P. de Jong, voorz.; Mr. J. Lodder, secr.; Mr. J. M. Hempenius, T. van Dieren, J. Blankerts, A. Scherpenisse, F. C. van Leeuwen en J. Ploos van Amstel. Er zijn voor het g'estelde doel gelden ingezajneld welk bedrag de gemeente Middelharnis heeft verdubbeld, gezien het benodigde be drag op plm. 3000.komt te staan. De commissie heeft verschillende kunstenaars vooral jonge, om die ook een kans te geven aangeschre ven, om foto's van hun werk in te zen den. Aan de hand van die afbeeldingen werd besloten aan de heer P. R. King- ma te Kortenhoef en mej. T. H. van der Pant te Amsterdam opdracht te geven een ontwerp te maken. Uit deze twee ontwerpen heeft de commissie in overleg en met volledige instemming van vertegenwoordigers van de nabe staanden de keuze laten vallen op het ontwerp van mej. van der Pant, voorstellende een gewonde reiger, staan de in het water. De kunstenares heeft dit typisch Hol lands' beest, dat altijd in en aan het water vertoeft, gekozen om daar mee te symboliseren, dat de mensen hier ook om en bij het water leven en niet tegen de zee opgewassen zijn. De vogel is doordrenkt van water en het lichaam is In de plaats van de heer van Zalingen die naar Kaatsheuvel vertrekt, is met ingang van 1 Nov. a.s. als hoofd van de Groen van Prinstersohool alhier be noemd de heer A. Vogelaar te Heinin gen. De heer Vogelaar wiens vader van Flakkee afkomstig is is 39 jaar oud en de Hervormde beginselen op Gere formeerde grondslag toegedaan. Als on derwijzer stond hij in de plaatsen Delft, Ridderkerk, Staphorst en Rouveen en was sedert Januari 1953 hoofd van een Chr. Nat. School te Heiningen. Van Zaterdag 30 JitU v.m. 13 uiur t.m. Maanda,^: 1 Asag. v.m. 9 uur Middelharnis-Somimelsdök Afwezig de artsen Dogterom, Arends en Wieringa. Voor spoedgevallen Bak ker, arts. Tel. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant j| Afwezig dr. Boot en Huisman, arts. Voor spoedgevallen EIvé, arts, Telef. 01877—262, Dirksland. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen de Man, Kramers en Bonman. Voor spoedgevallen Voogd, arts. Tel. 01874—-359, Oude Tonge en Buth, arts, Telef. 01871—306, Den Bom mel. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Van Zaterdagmiddag 30 Juli t.m. Maaadag 1 Aug. v.m. 8 uur Afwezig A, Wag-ner. Dienst heeft W, P. Terlou'W, Tel. 2S'.57, Middelharnis. gewond. De ene vleugel hangt er lam bij, Se kop wordt in de lucht gestoken, als tracht hij nog tegen de vloedgolf op te komen. De sokkel waarop het beeld zal wor den geplaatst is gedacht van natuur steen of metselwerk. Deze sokkel zal plm. 90 cm. hoog worden, het beeld zelf krijgt een hoogte van 1.20 m. De uit voering wordt in brons. Het geheel is gedacht tegen een achtergrond van po pulieren en een heg van wilde rozen. Er wordt naar gestreefd dat het beeld op 1 Febr. 1956 gereed zal zijn. Op uit drukkelijk verzoek van de nabestaanden zal er geen officiële onthulling plaats vinden. Het wordt een waardig gedenlc- teken, dat de herinnering aan de schrik kelijke gevolgen van de ramp van 1 Febr. 1953 ook in onze gemeente, le vendig zal houden. In verband met de talrijke zwemmers, die de laatste dagen zijn verdronken geeft de contactcommissie voor de kust brigades het advies: De raad: „ga in geen geval ver in zee zwemmen", heeft geen. enkele zin. Ga daar zwemmen, waar toezicht is van badpersoneel of leden van reddingsbrigades. Volgt hun aanwijzingen op. De leden van reddings brigades zijn in de meeste badplaatsen kenbaar aan oranje mutsjes. Ga bij op komend water tijdig van de zandbanken Zwem niet in de nabijheid van golfbre kers. Indien gij niet kunt zwemmen, ga dan nooit verder dan uw middel in het water. Leiders van een school of groep dienen tijdig de reddingsbrigades er van te verwittigen, dat zij gaan zv^emmen. Secretaris van de contactcommissie voor de kustbrlgades is de heer P. J. Cop- pens, Hamerlandstraat 11b, Rotterdam" VERKEER EST ROTTERDAM STEEDS GEVAARLIJKER Veel meer dodelijke ongevallen Ernstige, onrustbarende stijging ver toont het aantal verkeersongevallen met dodelijke afloop en met ernstig letsel in Rotterdam; 37 mensen werden In d© eerste helft van dit jaar gedood bij ver keersongevallen. Vorig jaar waren het in dezelfde periode 27. Het aantal ern stig gewonden bedroeg 647, vorig jaar 609. Ook het aantal verkeersongevallen is gestegen: 7527 ongevallen, een stijging met 494 ten opzichte van dezelfde pe riode in 1954.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1