Is de jeugd baldadiger dan vroeger? Veerman van Oud Vossemeer had auto-ongeluk OVER ZOMERWARMTE EN WARjMTEONWEDERS Hittegolven niet uit de mode 28e Jaargang CBB WEEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Vooral de „preventie" eist strengere straffen leuwó UIT DE KERKEN GEBEF. KERKEN Puzzle Verkeersrit te Dirksland Plaatselijk nieuws TRANSPORTBEDRIJF G. VAN DONGEN TE DIRKSLAND GEHULDIGD Woensdag 20 Juli 1955 No. 2419 Bedactietiureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MUDDELHARNIS TEa:iBFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor «dvertentiën uitsluitend Drukkerfl Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschynt tweemaal per weeb. Woensdag en Zaterdag I. Over de baldadigheid van de jeugd wordt vaak (gesproken en dan wordt niet zelden betoogd, dat de jeugd van te genwoordig veel baldadiger is dan vroe ger. Weer anderen zijn van mening, dat de jeugd van alle tijden vrijw^el gelijk is en dat men er beslist verkeerd aan doet het jeugdvraagstuk te benaderen in de vorm van een vergelijking met vroeger, omdat in de eerste plaats de omstan digheden zich radicaal hebben gev/ij- zigd. Ook wordt door velen er op ge wezen, dat de beoordelaars, mensen van leeftijd, geen billijk oordeel kunnen ge ven omdat ze de jeugd van heden in de veranderde omstandigheden niet ken nen, doordat ze als gevolg van hun leef tijd er te ver van afstaan en dat ze an derzijds tot oordelen onbevoegd zijn, omdat ze bij de vergelijking met de jeugd van vroeger veel vergeten zijn, waardoor hun oordeel minstens onvolle dig genomen moet wrorden. Inderdaad is het zo, dat de eigen jeugd meestal te ver achter licht om daar aan een billijke vergelijking te ont lenen. Ook mag niet worden vergeten, dat het verleden vaak in een te mild licht wordt geplaatst, speciaal wanneer eigen handelingen als vergelijkingsma teriaal moet dienen. „Vroeger", ver schijnt toch meestal in een te gunstig* verve. Dat wordt bij de beoordeling meestal te veel vergeten. Daarom is het maken van een vergelijking met de jeugd van vroeger zo een uiterst moei lijk probleem. De vergelijking gaat mank, omdat do omstandigheden veranderd zijn en om dat de verhoudingen uit de jeugd van de beoordelaar te veel uit het geheugen gewist zijn. Het is dein ook geen won der, dat de oordelen over de jeugd zo ver uit elkaar lopen en dat ze vaak diametraal tegenover elkaar zijn. De een roept „ach en wee" over- de heden- daa.gse jeugd terwijl een ander ze nog zo kwaad niet vindt. De vraag, die wij boven ons artikel plaatsten wordt dan ook geheel verschillend beoordeeld. Om een juist gefundeerd oordeel uit te spre ken is dan ook niet wel zeer mogelijk, toch kan het niet ondienstig zijn een paar opmerkingen over deze materie te maken. Degenen die beweren, dat de jeugd van heden baldadiger is dan de jeugd van vroeger laten meestal niet na er oorzaken voor aan te geven. Ze wijzen op de funeste invloed van twee geweldige oorlogen, die alles tot in zijn voegen hebben veranderd. Inderdaad kan niet worden ontkend, dat het bele ven van twee wereldoorlogen de mens heid in het geheel en dus zeker ook de jeugd zeer ongunstig hebben beïnvloed. Vooral de jeugd heeft daarvan de nade lige gevolgen maar al te zeer ondervon den. Hoe menigmaal zijn het in die tij den juist de ouderen geweest die geen verheffend voorbeeld hebben gegeven en nog steeds geldt het: Leringen wek ken, maar voorbeelden trekken". Juist het minder goede voorbeeld, dat de jeugd voor ogen kreeg is aan haar niet voorbij gegaan, immers de jeugd ziet scherp. Moraliseren, ja, maar dan moet de practijk er mee in evenredig heid zijn en wanneer dat niet het geval is, och dan vervliegen de woorden niet alleen maar dan hebben ze nog geheel een averechtse invloed. Oorlogen ver wilderen en verdierlijken een mens en daarom kan men gerust aannemen dat de mentaliteit van de jeugd er ongun stig is door beïnvloed. Was het tijdens de eerste wereldoorlog tot een gevleu gelde uitdrukking geworden, „'t Is mo- bihsatie" en moest die uitdrukking die nen om minder oorbare practijken die men in gewone tijden zeker zou hebben afgekeurd goed te praten geloof niet, dat zo een geesteshouding aan de jeugd voorbij gaat. Evenzo was het in de twee de wereldoorlog. Waar men in gewone tijden zeker niet toe over zou gaan werd tegenover de bezetter bedreven. De jeugd heeft het wel opgemerkt en met het verdwijnen van de bezetter is een zodanige geesteshouding niet uitgeroeid, want het kwade is gemakkelijker over te nemen dan uit te roeien. De jeugd is baldadiger dan vroeger zeggen velen, want de jeugd is ongun stig beïnvloed door twee wereldoorlo gen waarin grote zedelijke waarden ver loren zijn gegaan, zeer tot schade van de jeugd van heden. HiJzeU zwaar gewond en zijn vrouw overleden lOUD VOSSEMEER. Op de grote verkeersweg van Tholen naar Oud Vos semeer is Maandavond de veerman van Oud Vossemeer A. Pols levensgevaarlijk gewond en zijn vrouw gedood. De heer Pols was per auto op weg naar huis. Hij had juist een driedaagse vacantie- reis gemaakt naar Duitsland. In volle vaart is hij op een zware boom van 80 cm. middellijn gereden, waarbij de wa gen werd vernield. De heer Pols kreeg het s'tuur door de borst gedrukt, zijn vrouw was zo zw&av. gewond dat zij kort daarna overleed. Men vreest ook voor het leven van de veerman. (Alg. Dagblad) Wij vonden het volgende in het Chris telijk Schoolblad „Onze Vacatures". Twee berichten uit de krant van 11 Mei 1955. Vlak onder elkaar nog wel. Eerste bericht: 28-jarig stucadoor gapt in de Bijenkorf drie speelgoed auto's. Eis: 6 maanden met aftrek. Tweede bericht: Auto steekt niet tij dig richtinganwijzer uit, neemt de bocht te scherp en niet aan de rechterzijde van de weg. Gevolg: berijder en duopas- sagier van aangereden motorfiets vrij ernstig gewond. Wil de Officier geho noreerd zien met 250.boete. Twee berichten uit de krant van 7 Juni 1955. Eerste bericht: 31 jarige bankwerker verkoopt twee op afbetaling gekochte radiotoestellen en twee platenwisselaars Niets of weinig op afbetaald. Beloning: 12 maanden, waarvan 3 voorwaardelijk. Tweedo bericht: Chauffeur rijdt hoogst onvoorzichtig onbewaakte over weg over. Autubus door sneltrein gegre pen. Drie kinderen gedood. Vonnis: één maand hechtenis. Volgens genoemd blad kan men dage lijks dergelijke berichten in de kranten lezen. De teneur van de schrijver is, dat hij zich afvraagt hoe dergelijke vonnis sen, die zo contrasterend zijn, mogelijk zijn. En hij uit de mening, dat de waarde van een mensenleven in het verkeer niet hoog geschat wordt. En hij merkt nog verder op: Terecht is de school bij het verkeersonderwijs en de verkeersopvoe- ding ingeschakeld, 't Is barre nood zaak. Maar anderzijds mag dan toch ook verwacht worden, dat streng de hand wordt gehouden aan de bestraffing van ernstige verkeersovertredingen. Met opvoeding alléén komt men er niet he laas; dat is buiten de school al niet an ders dan in de school. En hier zijn er mensenlevens, niet zelden kinderlevens mee gemoeid. De roekeloosheid, waar mede vele autobestuurders over de we gen rennen, is vaak heel wat groter dan de onvoorzichtigheid dor leerlingen Wanneer ook aan de andere zijde niet met straffe hand aan de verkeersveilig heid wordt gewerkt, baat onze school- verkeersopvoeding maar weinig. Dit is een ernstige zaak: de dood of levenslan ge verminking kimnen er mee gemoeid zijn. Ja, de zaak, die de schrijver aanroert is niet nieuw. Er kan gerust geconsta teerd worden dat de volksopinie met de strafmaat voor ernstige verkeersover tredingen niet tevreden is. Wij weten en beseffen het dat de volksopinie geen maatstaf is, en kan zijn, voor de rech ter om naar te straffen. Maar toch komt het ook ons voor, dat hier wat scheef getrokken is. De strafmaat voor ernstige verkeersovertredingen beant woordt niet aan de grootte van de ver oorzaakte schade en ellende. Vooral niet, wanneer er mensenlevens bij be trokken zijn. Wij zijn van mening, dat bij zware verkeersdelicten er vaak te laag gestraft wordt. Niet, dat wij van wraakstandpunt uit gaan, maar vooral ook uit een oogpunt van preventie me nen wij, dat strengere straffen gegeven dienen te worden. Wy geloven, dat strengere straffen zeer kunnen meewerken om de veilig heid van het verkeer te bevorderen. En dat is toch een belang van de eerste rang. Bij schuld, zo die bewezen is, dient een strenge straf omdat er van de strafmaat een zo gjoot mogelijke pre ventie kan uitgaan. WEERPRAATJE (Van onze weerkundige medewerkers) Bijna twee jaren hebben wij op echt zomerweer moeten wachten. Ja, bijna twee jaren, want vorig jaar hebben, wij zo goed als geen warm zomerweer ge had. Totaal in De Bilt in Juni, Juli en Augustus 3 zomerse dagen tegen nor maal 18 is toch wel bedroevend weinig. Alleen al met het weer op de Zonda gen slaat 1955 een heel wat beter fi guur dan de zomer van het vorige jaar, toen het in de Noordelqke provincies op 17 opeenvolgende Zondagen veel of wei nig regende, maar dan toch in elk ge val regende. Toen het Dinsdagmiddag bij drukkend weer en een temperatuur van 26 gr. tot 28 gr. C. zomers warm was, spraken velen al van een hittegolf. Maar daar van was in het midden van de week toch nog. geen sprake. Hiervoor moet de temperatuur op zijn minst tot boven de 30 gr. C. stijgen, zoals dat vorige week in Noorwegen het geval was. Da gen, waarop de temperatuur tot 30 gr. C. of hoger stijgt, worden bij ons .tro pische dagen" genoemd. Hiervan komen er per jaar te De Bilt gemiddeld 3 voor, maar na 1950 is dit aantal niet meer bereikt. In 1951 en 1954 kwam er geen een tropische dag voor, in 1952 en 1953 slechts één. De laatste zeer warme pe riode met i opeenvolgende tropisch warme dagen dateert van begin Juni 1/950. En daar wij de laatste vijf jaren niet met zeer warme (tropische) dagen zijn verwend, is het te begrijpen, dat menigeen de laatste dagen, bij een tem peratuur van 26 gr. tot 28 gr., niet wist wat hem overkwam, De laatste zeer warme dag was 5 September 1949 toen in Naaldwijk, Buchten (Zuid-Limburg) en op het Vliegveld Gilze-Rijen 35 gr., te De Bilt 34 gr. en zelfs in Den Helder en Vlissingen 33 gr. C. werd genoteerd. IWarmte-onweders De onweersbuien, welke de afgelopen dagen boven Nederland voorkwamen, waren een voorbeeld van „warmte-on- weders". Deze ontstaan door plaatselijk grote verhitting en kenmerken zich dik wijls door hun zeer locale karakter. Vaak zijn deze onweders zwaar en soms kunnen zij uren duren, hetgeen met na me in Overijssel, Oost-Gelderland, Bra bant en Limburg het geval is. Dit vindt zijn oorzaak in de over het algemeen zwakke luchtbeweging, waardoor de buien zich maar heel langzaam ver plaatsen. Mede heeft dit tot gevolg, dat er plaatselijk zware regenval voorkomt. Vorig jaar kreeg bijvoorbeeld Eindho ven op 12 Mei uit een warmte-onweder binnen twee uren 46 mm. regen, terwijl het op de andere waamemtngstations in Brabant, evenals trouwens elders in Nederland, droog bleef. In de volksmond hebben deze warm- te-onweders geen goede naam. Wanneer de buien uit het Oosten of Zuidoosten komen, zqn ze dikwijls zwaar en ge- .vaarlijk, wordt er wel gezegd. In de re gel zijn dit dan warmte-onweders, wel ke uit Duitsland ons land btnnendrijven. Wanneer de luchtdrukverschillen bo ven West-Europa klein worden, zoals Dinsdag en Woensdag j.l. het geval was, beginnen plaatselijke omstandig heden een woordje mee te spreken. Door de sterke verhitting in het binnenland gaat daar veel warme lucht opstijgen (want warme lucht is lichter dan kou de lucht!) met als gevolg, dat deze lucht door toestroming van koelere zeelucht weer in evenwicht wordt gebracht. Hier door blijven de temperaturen vlak langs de kust meestal belangrijk lager dan in het binnenland. Zo meldde Dinsdagmid dag om twee uur Den Helder 20 gr. C. tegen Twenthe 28 gr. C, terwijl het in beide plaatsen zonnig zomerweer was. Maar in Den Helder woei een zwakke zeewind en in Twenthe was het wind stil. Op zeer warme dagen is deze koele zeewind voor de vacantiegangers langs het strand en op de Waddeneilanden een welkome verrassing. Maar, de afkoeling kan. ook te groot worden en dan zijn de invallende zeewinden de „schrik van de badplaatsen". (Nadruk verboden) NED. HEEV. KERK Beroepen te Loenen R. C. v. Putten te Oud Vossemeer; Oldebroek J. Ver- maas te Bodegraven; Hoogeveen J. En kelaar te Vreeswijk; Aalst, cand. den Boer te Puttershoek; ter Aa en Muiden cand. K. Exalto te Linschoten; Leer broek J. Wieman te Oudewater; Ede (2e maal) P. J. J. Monster te Katwijk; Lopikerkapel, cand. J. Groeneboom te Rotterdam. Bedankt voor Delft en -Rotterdam J. Vermaas te Bodegraven; Papendrecht C. Freur te Ederveen; Ouderkerk R. Cu- perus te Doornspijk; Kaompen P. J. J. Monster te Katwijk. Door de Ned. Herv. Kerk zijn o.m. de volgende candidaten beroepbaar ge steld: C. den Boer te Puttershoek; K. Exalto te Linschoten; J. Groeneboom en P. Kolijn te Rotterdam; W. v. Henne keien te Nijkerk. Beroepen te Utrecht L. Boeyenga te 's-Gravenzande; Amstelveen H. Sweepe te Leiderdorp. Aangenomen naar: Emden, J. Guhrt, cand. te Ichove; Eindhoven, A. Vellema te Veendam; Nederhorst d© Berg cand. W. V. Dijk te Amsterdam; Amersfoort G. Veeneman te Nes. Bedankt voor 's-Gravenhage A. Bos te Katwijk; Dieren en Bameveld G. Vee nema te Nes. CHR. GEREF. KERKEN Beroei)en te Aalten J. Rebel, cand. te Rotterdam; Gouda en N. Pekela C. Langbroek, cand. te Umuiden; Biezelin- ge cand. T. Brienen te Werkendam; Nij megen cand. C. Langbroek te Umuiden Bedankt voor Tholen W. Baay te Al phen; Rotterdam P. Ribbers te Ulrum. Ds. W. F. Lanmn van Rotterdam is voor enkele maanden naar Amerika ver trokken. Hij doet deze reis als geeste lijk verzorger der uitgaande emigranten Tijdens zijn kort verblijf in de U.S.A. en Canada hoopt hij voor te gaan in ver schillende gemeenten aldaar. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Utrecht, cand. A. Elshout, die voor 34 andere, op hem uit gebrachte beroepen bedankte. Ds. A. Verhagen te Kampen, die on langs het beroep van de gemeente Gou da aannam, nam j.l. Zondag van zijn Enkele maanden geleden werd te Dirksland een vereniging voor veilig verkeer opgericht, welke zich direct in een grote belangstelling mocht verheu gen. Reeds bijna 300 leden sloten zich aan. Het geven van verkeersonderwijs aan de leerlingen van de lagere scholen is reeds ter hand genomen. A.s. Zaterdag 23 Juli zal een puzzle rit gehouden worden voor bromfietsen en wielrijders. Een dergelijke tocht is te Dirksland nog nimmer georganiseerd. Voor hen die aan zulk een tocht deelnemen is het niet alleen nuttig en leerzaam, doch ook hoogst interessant vanwege het sportie ve element dat een dergelijke rit in houdt. Men ontvangt voor de tocht schrifte lijke gegevens volgens welke men de tocht moet uitvoeren. Voorbeelden van deze gegevens zijn derde straat links", „vierde weg rechts'» rijden tot A.N.W.B. bord" enz. Tevens dient men gedurende de gehe le tocht op de verkeersregels te letten. Onderweg dienen verschillende con trole posten te worden gepasseerd, waar de deelnemerskaart behoort te worden afgetekend. Wij wekken allen op aan deze spor tieve rit deel te nemen, waarvan de kos ten 1.per deelnemer bedragen en waarvoor men zich kan opgeven bij A. Schilders Wühelminalaan Dirksland. Het vertrek is bepaald op Zaterdag middag 3 uur, vanaf het plein der O.L. School. Ook zij die buiten Dirksland woon achtig zijn kimnen zich opgeven, .terwijl ook niet-leden deel kunnen nemen. MIDDELHABNIS Kerlkdienist. Woensdagavond hoopt voor de Ger. Gemeente alhier voor te gaan ds. H. v. Gilst te Dirksland. In deze dienst zal ook de H. Doop worden bediend. Zilveren jubileum. De slagerij van de heer Smit, Stationsweg alhier, zal Maan dag 25 Juli a.s. 25 jaar bestaan. Bij die gelegenheid ontvangen al zijn clientèle op Zaterdag as. een attractie. Op dezelfde dag wordt door het echt paar Smit-Fris met hun kinderen hun 25-jarig huvvelijk herdacht, zodat het een dubbel jubileum is. DIRKSLAND Deze week zal het kerkgebouw der Ger. Gem. worden schoongemaakt. B. en W. maken bekend dat de reke ning over 1964 van de Stichting de Drinkwaterleiding van hed enaf tot en met 23 Juli 1955 ter secretarie voor een ieder ter lezing is neergelegd en in af schrift tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar is gesteld. Vrijdag 22 Juli 11.30 uur zal ten huize van dr. P. Boot gelegenheid wor den gegeven tot kosteloze inenting en herinenting. HEBKINGEN Uitdiepen kaalput. Binnenkort hoopt men een aanvang te nemen met het uit diepen van de kaalput, wat zal geschie den met een dragline. Het is in geen ja ren gebeurd, het zal voor de schepen in het bieten seizoen een groot gerief geven. gemeente afscheid en hoopt a.s. Don derdag 21 Juli nam. 7 uur te Gouda in trede te doen, na 's middags bevestigd te zijn door ds. H. Rijksen van Vlaar- dingen. Naar we menen, wordt hier dan de oudste predikant der Geref. Gemeen te, bevestigd door de jongste! De pas torie, die tot dusver bewoond werd door dr. C. Steenblok is thans ontruimd, zo dat vanaf heden het adres van ds. Ver hagen is: Vredebest 32 te Gouda. VARIA HOE IS 'T MOGELIJK? Door een fout van de zetter, kon men in de predikbeurten die „de Goudse Cou rant" 2 Juli gaf, lezen; Oudewater: Ger. Gemeente 9.30 en 6.30 uur Hoogmis. ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVKRTENTTBPRU8 12 cent per ma. By contract ipeciaal tarief. Bfl de ingebruikname van de grote nieuwe garag'e van het Transportbedrijf G. van Dongen te Dirksland, werd deze firma door het gemeentebestuur een ge denksteen aangeboden, als blijk van waardering voor het kordate optreden in de rampnacht 1 Pebr. 1953. Toen heeft men direct alle materiaal ingezet en bij gedragen dat Dirksland niet door de vloed werd overstroomd. Rechts ziet men de oprichter van het bedrijf de bijna 80-jarige A. van Dongen en links zijn zoon Gijs de steen onthullen. Een verslag van een en ander is aan de binnenzij de van dit blad opgenomen. Ongeluk. D. M. werkzaam op de Rubberfabriek te Nieuw Heivoet had het ongeluk zijn arm zodanig te ver branden dat hij zijn werkzaamheden niet kan verrichten. Daktuinen verdwijnen. Thans is men bezig vanaf het zgn, Paardengat het dijktalud van de Geld. dijk tot aan de Stoofweg in orde te maken, met het gevolg dat ook de aldaar hggend tuin tjes komen te verdwijnen. Wedvlucht P.V. De Luchtbode Her kingen, op j.l. Zaterdag 16 Juli 1055, van Goes met jonge duiven, los 12.30, deelname 120 duiven, aankomst Ie duif 13.33. Prijzen: 1, 3, 5, 13, 28, 30, 40 H. van Wageningen; 2, 7, 8 P. van Wezel; 4, 14, 34 T. Riedijk; 6, 24, 25, 33, 36, 38, M. Huizer; 9, 10, 26 J. A. de Klerk; U, 23, 35 A. Kerkhof; 12, 21, 29, 31, 32 J. W. de Geus; lö, 16, 18, 39 M. Melis sant; 17 Logmans-Kievit; 19, 20, 22 Joh Melissant; 27, 37 W. de Gast. OtlDDOBP Uitbetaling. A.s. Vrijdagavond van 8.30 tot 9.30 uur zal er in het Hotel bij H. Breen zitting worden gehouden voor het uitbetaling vacantiebons bouwvak ken. Vissery. In de afgelopen week werd er door de gamalenvissers per dag en per vaartuig aan de vismijn aangevoerd plm. 180 tot 20O kg. garnalen, pelderij garnalen prijs per kg. 0.80 tot 1.10- Export garnalen f 1.40 tot 1.75; Tong 1.80 tot 2.00; Slippers 0.80 tot 1.10 Schar 0.16 tot 0.20. De heer J. J. Noppe, onderwijzer aan de Chr. School is als zodanig benoemd te Den Helder. Einddiploma. De heer J. Dorsman be haalde te Dordrecht het einddiploma van de Middelbaar Teclmische School, afd. Scheepsbouw. Sparta wint het Volleybal tournooi op het strand te Ouddorp Op Zaterdagmiddag 16 Juh heeft de Reddingsbrigade „Ouddorp" haar eerste volleybal tournooi gehouden. Hoewel de R.B.O. zich in de eerste plaats oefent in het zwemmen en wel in het zwemmend redden wordt ook het volley bal spel beoefend. Het is een mooie sport en een goede training. De wedstrijdleider was de heer M. Bezuijen die met een gebroken sleu telbeen niet aan de wedstrijden kon deelnemen. Maar ook de heren A. Hoek en G. Vroegindeweij en niet te vergeten de heer Mieras hadden de zaak goed georganiseerd aan deze heren en het ideale weer was het te danken dat het AANBIEDING OORKONDE OP PALEIS SOESTDIJK. Vrijdag j.l. heeft de heer Norman Salit, President Synagogue Council of America op Paleis Soest- dijk een oorkonde aangeboden aan H.M. de Koningin. Foto: de heer Norman Salit overhandigt H.H. de Oorkonde. tournooi vlot verliep. Er waren span nende wedstrijden en er werd goed ge speeld. Vooral de nieuwe club uit Goe- dereede heeft het er goed afgebracht. De uitslag is als volgt: Sparta 1ste met 8 winstpimten en 2 verliespunten; Rijkspolitie 2e met 64.; Goeree 3e met 55; R.B.O. „Ouddorp" met de Chr. Ulo 45, ieder met 46; Dirksland 6© met 2—8. Volgende week hoopt de R.B.O'. haar brigade dag fe houden als het weer goed is. NIEUWE TONGE Bedankt. De beroepen predikant Ds. C. Treure van Ederveen heeft voor deze gemeente bedankt. B^belkring. A.s. Donderdag verga dert de Bijbelkring. Dit is tevens de laatste keer voor de vaoantie. DV. ho pen vrij September weer te beginnen. Ouden van dagen. Op Woensdag 20 Juli a.s. is in ons Dorpshuis een open bare vergadering van de bond Ouden van Dagen. Spreker is de heer C. M. v, d. Mast. Aanvang 2 uur nam. Entree vrij. OUDE TONGE Ouden van dagen genoten In de Hoofdstad De Oude Tongenaren van boven de 60 hebben vorige week Woensdag weer hun jaarlijkse uitstapje gehad. Het is dank zij de goede zorgen van het comité en de diverse helpers weer zeer goed ge slaagd en de deelnemers en deelneem sters kunnen dan ook weer op een pret tige dag terugzien. Vroeg uit de veren maar niettemin welbespraakt werd 's morgens 6 uur van de kaai gestart met twee bussen van de fa. Pulleman. Het doel was Amster dam en men heeft onze hoofdstad deze dag van vele kanten leren kennen. Er werd een rondvaart door de havena en grachten gemaakt en ook het Rijksmu seum werd met een bezoek vereerd en critisch bekeken. Een ander hoogtepunt was het bezoek aan de luchthaven Schip hol waar de deelnemers met grote be langstelling de verrichtingen van de ve le gaande en komende vliegtuigen ga desloegen en de gelegenheid te baat na men om deze van nabij te bekijken. Hoogtepunten waren ook de momen ten waarop men door het comité in de gelegenheid werd gesteld om de inwen dige mens te versterken. Alles was weer uitstekend georganiseerd en een pluim voor de goede zorgen die men als steeds weer aan dit reisje had besteed is dan ook wel op zijn plaats. Jammer is het alleen dat het weer soms op minder goede wijze medewerk te, en eenmaal zelfs zodanig als spel breker optrad dat het zelfs in de bussen zich deed gelden. Het was bijna half elf toen men weer op het punt van uitgang terugkeerde en na vele reisuren met een voldaan gevoel huiswaarts keerde. DEN BOMMEL 't Is mooi geweest! Vorige week zijn verschillende verenigingen uit onze ge meente op reis geweest. Zo heeft de Vrouwenvereniging een reisje gemaakt naar Zonnegloren en Huize Doorn waar vroeger de Duitse Keizer Wilhelm II woonde. Donderdag ajn velen met het Zaaier-reisje meegeweest en Vrijdag hebben de kinderen van de Chr. School naar Brabant bezocht o.m. Kaartsheu- vel. Allen waren zeer voldaan en hebben veel genoten. STAD AAN 't HARINGVLIET Huwelijksinzegening. Woensdagmid dag 3 uur zal in de Ger. Kerk de Hu- welijksinzegeing plaats hebben van J. D. van Keulen en J- Wervers door ds. L. Loosman. Duivensport. Wedvlucht Lemoges. Afstand 692 km. J. C. Visser 1, A. C. Koppenaal 2, 3, 4. E. L. Trommel 5, 6, 7. C. V. d. Boogert 8. Gelost Vrijdag 13 uur. Aankomst Zaterdag Ie duif 12.43.33 uur. Laatste duif 15 37.16 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1