Ingebruikname gerestaureerde Geref. Kerk te Den Bommel Afscheid Ds. Becker Den Bommel Jongeman reed te Middemarnis met volle vaart tegen een boom Bewoners van Middelharnis Idagen over stank van de haven 28e Jaargang CBB WEEKBLAD OP GEBEFOBMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Sympathiek maar toch een vraag Strengere eisen voor transportuien PTT HET OPLEIDINGSCENTRUM PTT „VOORLINDEN" meisjes (intem) Kweekschool „De Driestar" erkend Hoofd Groen v. Prinsterer- school naar Kaatsheuvel Plaatselijk nieuws Auto was genomen voor pleizier-rit Ds. J. V. Drenth te Ooltgens plaat wordt veldprediker Woensdag 13 Juli 1955 No. 2417 Bedactlebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MTODBLHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentlën uitsluitend Drukker^ Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 2017 Verschiynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdaf XBOMNEiaENTgPRIJS1.70 PER KWARTAAL ABVZSlTKNTnGPRIJS 12 cent per ma. By contract ■peclaal tarUit. In Amsterdam staakten onlangs de arbeiders van de gemeente betrokken bij de vervoersbedrijven. Trams, gemeente-veren en gasfabrie ken werden stilgelegd. Een onverwachte staking die groot ongerief bracht. Een staking die buiten de bonafide vakorganisaties omging. En die er dan ook geen enkele ver antwoordelijkheid voor aanvaardden. Integendeel, die de staking als geheel onverantwoord van de hand weezen. In liet dagblad „Trouw", vinden we een stukje dat een overzicht gaf van een vergadering van het C.N.V. Een sympathiek stukje. Dat we gaar ne voor onze lezers gedeeltelijk overne men. „In het laatste gedeelte van zijn rede werd de heer Ruppert, die „op Bij belse gronden uiteenzette dat staken te gen de overheid ongeoorloofd is, her haaldelijk geinterumpeerd. „Muisstil werd het toen in de zaal, toen de C.N.V. voorzitter verzocht hem de Bijbel aan te geven waarna hij en kede passages uit Romeinen 13 voorlas. Zolang wij het ontwijfelbaar Woord van God hebben, is er geen twijfel mogelijk, wat ons in deze te doen staat, aldus spr. De Overheid blijft ook als werk geefster overheid, die geroepen is haar gezag dat niet van mensen is te hand haven. De overheid mag dan ook niet uit de weg gaan voor macht en tegen de overheid mag geen macht gebruikt worden." Tot zover het bedoelde stukje. Van harte stemmen we er mee in. Toch blijft er voor ons een vraag? Als het dan een gewone staking geldt. Een staking waar bij de overheid niet is betrokken. Mag men dan wel staken? We zijn er van overtuigd, dat het C.N.V. niet lichtvaar dig het stakingsproces uitgeeft. Maar toch is het wel voorgekomen, dat het C.N.V. een dergehjke staking steunde. Waar ligt de grens Tussen Overheid en particulier We geloven dat er helemaal geen grens hgt. Dat het ene niet mag en het andere evenzeer verboden is. Dat wij getrouwelijk moeten arbeiden. De H.S. spreekt van „trouw als de Enge len", Dan komt men aan geen staking toe. Wordt bq het aanvaarden van enig werk, de patroon niet in meer of minder opzicht de principiaal? Met functies die nauw aan de overheidsfuncties verwant Maar de uitbuiterij en slechte arbeids voorwaarden? Moeten die dan maar aanvaard? Maar dat behoeft toch niet. Er blijft toch het vragen naar verbete ring, het protesteren. Evenals bij de Overheid. Het ter kennis brengen van klachten en grieven. Dat is toch tegenover de Overheid ook geen onbekende tactiek? Of mag men bij de particulier de aan gegane overeenkomst met dwang- met machtsmiddelen verbreken? Tegenover de overheid mag het niet, dat is, en het heeft onze volle instemming, revolutie en door Gods Woord verboden. Maar mag het dan tegenover de par ticulier wel? Dat onderscheid ontgaat ons. Omdat beiden in de sfeer liggen van het trouwe arbeiden. Zowel tegenover de Overheid als te genover de particulier. In het erkennen, dat het Gods Voor zienig bestel is dat ons in die arbeid plaatste. En zo het niet langer kan, zo klagen en protesteren niet helpen, dan ja dan kan men zijn ontslag vragen. Maar het staken hetzij tegenover de Overheid, hetzij tegenover de particu lier achten we tegen het Woord van God, Belangryke vergadering te St. Annaland Op Donderdag 14 Juli a.s. zal in café Rijnberg te St. Annaland een vergade ring worden gehouden waar de door het U.C.B, aangekondigde strengere keu- rings-eisen voor uien, nader zullen wor den uiteengezet. Eenzelfde bijeenkomst werd reeds ge houden te Goes en te Sommelsdijk, om de telers en de handel van de wijziging de keurings-eisen op de hoogste te stellen. iDeze vergadering' is zeer belangrijk «U wij wekken telers en handelaars S^arne op, de bijeenkomst bij te wonen. Men zie verder de advertentie in dit blad. Vrijdagavond is de gerestaureerde Ger. Kerk te Den Bommel waarvan we in ons vorig nummer een foto en omschrijving gaven in gebruik genomen. Er was tamelijk belangstelling voor, ook van de zustergemeenten op het eiland. Mede vertegenwoordigd was burgemeester Hordijk met de Wethouders. Dr. Dec ker de pastor loei leidde de dienst waarin hij tevens eeni korte Woordprediking hield. 1 Dr. Ds. Decker liet eerst zingen Ps. 150 1 en 3, las Ps. 122 en ging voor in gebed. Hij richtte een welkom tot de aanwezigen en de vertegenwoordigers van de verschillende kerken en het ge meentebestuur. Het speet hem dat ds. Postma, Herv. predt. ter plaatse wegens ziekte verhinderd was en oök de archi tect dhr. Kloppers, die op reis was. In zijn welkomstwoord begreep hij ook de aannemer Floorijp met al de amba."h's- lieden. Blijdschap was er bij spreker dat het kerkgebouw vernieuwd in gebruik kon worden genomen, nog voor zijn vertrek naar JSTieuwerkerk. Blijdschap ook, met dank aan God, dat het Huis des gebeds zo doelmatig was verfraaid. Hij bracht de leden van de commissie van beheer dank, die na veel moeite, w.o .ook teleurstellingen, de arbeid op hun werk mochten bekroond zien. De kerkvoogdij der Herv. Kerk werd dank gebracht, dat zij tijdens de verbouwing 12 Zondagen het Verenigingsgebouw voor hun godsdienstoefeningen hadden mogen gebruiken. De overdracht Namens de commissie van beheer ver kreeg de heer H. v. Loon het woord, die uitvoerig het werk van de commissie uiteenzette. Hij schetste de vorige toe stand van het gebouw, dat de naam van kerk niet mocht hebben. Er is echter om Christus' wil veel voor geofferd. Ds. Schaafsma in de periode 1922- 1936 had al op de noodzaak van herstel gewezen, toen spreker nog catechisant was. De kerk, In 1890 gebouwd, ver toonde toen al veel gebreken. In 1951 is de bouwcommissie gevormd, steun werd ontvangen in de vorm van een le gaat van mevr. S'chaaisma. Grond voor een nieuwe consistorie werd gekocht, een rondgang door de gemeente ge maakt om bijdragen en met architect Kloppers uit Middelharnis mogelijkhe den voor restauratie overwogen. De ramp kwam er tussen, het werd een weg van beproeving. Veel hulp uit eigen kring werd verleend, waarbij spr. alle lof bracht aan de dameskring, die zorgde voor de stoffering. Met Gods hulp is het nu zover dat een. waardig bede huis is verkregen, waarvoor spreker ar chitect, aannemers en allen die hadden medegewerkt, hartelijk dank bracht. Ook het Herv. kerkbestuur voor het af staan van de grond en gemeentebestuur, die voor een goede toegang naar de kerk had gezorgd. Broeder Gravijn werd dank gebracht voor het mooie schilderij dat hij had vervaardigd ter versiering in de consistorie. Het stelde voor een hij gend hert, naar Ps. 42. Het werd de ge meente getoond en er bleek uit, dat er verborgen schilders gaven in deze bak ker van Den Bommel schuilen! Van klas DC zijn we nu in klas II ge komen. Er moet in de kerk goed worden gepreekt en in de kerk goed worden ge luisterd. In de consistorie dienen goede beslxiiten te worden genomen. Dit alles kan alleen worden volbracht, ziende op Christus. Spreker droeg daarna namens de commissie van Beheer de kerk over, als symbool waarvan hij de Bijbel aan ds. Becker overhandigde. Na het zingen van Ps. 75 1 hield ds. Becker een korte Woordbediening uit Ps. 122 1: „Ik verblijd mij in de genen die tot mö zeggen: Wij zullen in het huis des Heeren gaan." Na de ont vouwing van deze woorden besloot hij met de bede, dat het Evangelie naar de volle raad Gods er zou worden gepre dikt en Gods ogen dag en nacht open zouden zijn over dit huis. Aan de afgevaardigden van de Herv. Kerk werd daarna een schilderstuk aan geboden, ter herinnering en als dank voor het gebruik van het Verenigings gebouw. Toespraken Ds. Loosman van Stad aan 't Haring vliet comphmenteerde namens de clas sis Brielle, Dhr. J, Peeman, afgevaar digde van de Herv. Kerk dankte voor het schilderij, hoopte dat het Woord in de gerestaureerde kerk zou gebracht overeenkomstig de H. Schrift en belijde nisschriften der Vaderen. De goede ver- vraagt tegen 1 September a.s. voor huishoudelök werk en bediening. Loonregeling naar leeftöd; minimum f 13S,- (17 jaar) maximum J187,- per maand (23 jaar of ouder). Op het salaris wordt f 52,50 per maand ingehouden voor kost en Inwoning. Vacantieverlof tot 21 jaar, 15-, daarna 14 werkdagen per kalenderjaar. Voor bezoek aan liet ouderliijk huis wordt tot 25 jaar, eenmaal per 14 dagen, daarna eenmaal per maand, ver goeding van reiskosten gegeven. Sollicitaties aan het Opleidingscentrum PTT „Vooriinden", Buurtweg 90, Wassenaar. houding moge blijven bestaan besloot spreker. Biffg. Hordijk sprak namens gemeen tebestuur en verheijgde zich dat het kerkbestuur een ander aanzien had ge kregen. Het gem. bestuur laat het niet onberoerd wat op kerkelijk gebied ge schiedt zei spr., achtte het een voor recht dat het normbesef te leven naar Gods Woord wordt gekweekt, waardoor goede burgers in de gemeenschap wor den verkregen. Ds. Decker bracht de verschillende sprekers dank alsmede aUen die in de totstandkoming een taak hadden gehad, w.o. niet te vergeten de koster en kos- teres. Besloten werd met dankgebed en het staande zingen van Ps. 72 1. Zondagmiddag half drie nam ds. dr. J. A. Becker, afscheid van de Geref. Kerk, welke hij van 12 Maart 1950 tot heden had gediend. Aan de hand van Hand. 8 39: „En toen zij uit het water waren opgekomen, nam de Geest Hee ren Pilippus weg, en de kamerling zag het niet meer; want hij reisde zijn weg met blijdschap." Onze tekst, aldus ds. openbaart ons de wegen des Heeren, en wel nader: Ie. de weg die Hij gaat met Zijn Woord; 2e de weg die Hij gaat met Zgn Dienaren; 3e, de weg die Hij gaat met Zijn Kerk. Na de predikatie richtte ds. zich met een afscheidswoord tot de kerkeraaden dankte hen voor de grote steun die hij gedurende deze ruim 5 jaar had mogen ontvangen en wenste hen rijkelijk Gods genade en vsijsheid toe. Ook de zen- dings- en Evangelisatie commissie wen ste ds. veel blijmoedigheid toe. Ds. verzocht ds. Mimtingh een laatste groet over te willen brengen aan de classis. Dan richtte ds. zich tot ds. Loosman die benoemd was tot consulent van de ze gemeente, en ook een beroep heeft ontvangen en wenste hem wijsheid toe om een beslissing te nemen tot Gods eer en tot vrede des harten. Spr. dankt vervolgens ds. Postma voor de aangename samenwerking en de gro te welwillendheid om in het verenigings gebouw te mogen bijeenkomen, geduren de de restauratie der kerk, gedurende 12 Zondagen. In zijn afscheidswoord tot burgemees ter Hordijk stelde ds. het op prijs dat ook de overheid acte de presence geeft. Ouderling van lOostenbrugge dankte ds. in. treffende bewoordingen voor alles wat dezei in de ruim 5 jaren voor zijn gemeente had gedaan, speciaal voor de contactavonden in Oude Tonge waar door de onderlinge band werd verste vigd, en wenste ds. veel kracht en gena de toe voor zijn arbeid in de nieuwe ge meente. Ook mevrouw Becker wenste hij Gods onmisbaren zegen toe. Zich richtend tot ds. Loosman, de con sulent over deze gemeente, beloofde hij hem dezelfde steun welke ds. Becker al tijd mocht ontvangen. Spr. verzocht daarna de aanwezigen staande de scheidende predikant toe te zingen Ps. 134 3. Ds. Muntingh van Middelharnis, als afgevaardigde van de classis sprak lie ver een woord van welkom als van af scheid omreden het aantal Geref. pre dikanten op Flakkee zo klein is. Hij wil de ds. Becker echter een woord meege ven naar Nieuwerkerk, n.l.: Wees ge trouw tot de dood en Hij zal U geven de kroon des levens. Ds. Postma sprak namens de Ned. Herv. kerkeraad en kerkvoogdij en dank te voor de hartelijke samenwerking, wat niet veel gevonden wordt in onze dagen. Volgens burg. Hordijk staat deze ge meente wel in het teken van afscheid nemen, n.l. van de dominé, van het hoofd der CIw. School en van de rijkspolitie. Hij wenste ds. in zijn nieuwe gemeente veel kracht van Boven toe. Ds. Becker dankte de sprekers, waar na de Chr. Zangvereniging de scheiden de dominé's familie toezong: „Ach, biyf met Uw genade Heer Jezus hen nabij.!' J. P. G. De Chr. Kweekschool op reformatori sche grondslag „De Driestar" te Gouda, die 11 jaar besliaat en eerder gevestigd was te Krabbendijke, is bij schrijven van de minister van onderwijs, d.d. 4 Juli 1955 erkend, met ingang van 1 Septem ber a.s. Deze erkenning houdt o.m. in dat deze kweekschool gerechtigd is haar leerlingen aan het einde van d© cursus een eigen schoolexamen af te nemen. („De Rotterdammer") ---------O--------- Het Hoofd der Groeni v. Prinsterer de heer H. v. Zallngen is per 1 Nov. a.s. benoemd als hoofd van een Hervormde school te Kaatsheuvel, welke benoeming door hem is aanvaard. De heer van Za lingen is ongeveer twee jaar te Middel harnis in ftmctie geweest. MIDDELHARNIS MTJLiO-eindexaimens. Voor het Mulo examen te Rotterdam slaagden de afge lopen week 11 leerlingen der Chr. Ulo te Middelharnis, n.l. Piet van Dam, Adri Okker en Han Korteweg uit Ooltgens- plaat, Anneke Haverkamp en Henk van Seters uit Stellendam, Mini Kastelein en Els Kommers uit Sommelsdijk, Els Wit vliet uit Herkingen, Geertje Kreeft uit Achthuizen; Jenny Roodzant en Jaap Smit uit Dirksland. 5 candidaten moeten nog examen doen Reis Ouden van Dagen. Evenals vo rige jaren ligt het in de bedoeling van de Commissie voor Ouden van Dagen in deze gemeente, ook dit jaar weer een reisje te organiseren. Waar de Commissie niet de beschik king heeft over de nodige gelden om een dergelijke reis te financieren, wil zij in de gemeente een beroep op de mildda digheid van de ingezetenen, om de Ouden van Dagen in staat te stelleneen genoegUjke dag elders in het land door te brengen. Ook nu weer rekent de Commissie op de medewerking van de gehele burgerij, om wat nu reeds een reeks van jaren voor de Ouden van Dagen is geschied, ook in 1955 opnieuw te doen herhalen. Aan de Ouden van Dagen wordt mee gedeeld ,dat ieder die de leeftijd van 65 jaar heeft bereikt, en zich op viril geven voor deze reis, daartoe de gelegenheid krijgt op a.s. Vrijdagavond van 7 tot 8 uur op het gemeentehui te Middelhar nis. SOMMELSDIJK Bedankt. Ds. A. J. Jorissen van Wil- sum heeft voor het beroep naar de Herv Kerk alhier bedankt. HERKINGEN Bloedtransfusie. Voor donor ten be hoeve van de bloedtransfusiedienst, heb ben zich tot heden 18 personen gemeld. WedvlUQht. De Luchtbode, van Za terdag j.l. van Creil, los 8 uur. aankomst Ie duif 14.09.10, prflzen: 1, 2 en 5, M. Huizer; 3 en 4 Joh. Meljssant. MELISSANT Eerste pr«s. De muziekvereniging „Tot Nut en Genoegen", behaalde op het concours te Oud Alblas de eerste prijs met 301 punten in de Superieure afde ling. Sloop Varkensmesterg. De varkens- mesterij aan de Binnenweg wordt thans gesloopt, wat een hele opruiming is. STELLENDAM De Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" onder leiding van dlr. C C. V. d. Heuvel behaalde op het zang concours ter Halfweg de 2e prijs in de Ere afdeling. De landbouwer J. Kievit had vorige' week het ongeluk in een hooipers te ge raken. Met z^jn linkerhand zwaar ge kneusd en ernstig beschadigd moest hij zich onder doktershulp stellen. Zaterdag zou een 14-jarige logé uit Vlaardingen naar dhr. M. Klink komen Nabij Stellendam had zij het ongeluk met de fiets in losse grind te vallen. Met een ernstige knicfractuur moest zij zich on der doktershulp stellen en enkele we ken blijven zitten. 1 OUDDORP Geslaaigd. Onze dorpsgenoot Cor. Meijer slaagde voor de 5-jarige R.H.B.S diploma A. Arm gebroken. Joh. Breen had het ongeluk van een voer hooi te vallen en een arm te breken. Drie vingers afgesneden. De 13-jari- ge R. Akershoek had het ongeluk met de rechterhand tussen de messen van een maaimachine te geraken. Het ventje, werden drie vingers afgesneden. Opbrengst collecte. De Anjercollecte heeft in deze gemeente ruim 86.op gebracht. Kerkdienst. Donderdagavond 7 uur^ hoopt in de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. J. Bel van Krabbendijke. Honderdvoudige vrucht. Door dhr. P. Westhoeve aan de Bokweg werden 2 bossen aardappels gerooid waar 106 eet bare aardappels aanzaten. Visserij. In de afgelopen week wer den door de gamalenvissers 150 tot 250 garnalen gevangen per dag en per vaar tuig. Garnalen prijs per kg. 0,70 tot 1.10; tong 1.40 tot 2.10; slippers 0.80 tot 1.10... schar f 0.16 tot 0.24. Geslaagd. Dezer dagen slaagde te Rotterdam voor het examen gymnastiek de heer L. de Blaey, onderwijzer aan de Chr. B.L.OL school te Middelharnis. OOLTGENSPLAAT Eerste prijs. Tijdens een zangcon cours in de Stadsgehoorzaal te Leiden behaalde het gemengde koor „Advendo" te Ooltgensplaat in de tweede afdeling een eerste prijs met 334 punten, (direc teur de heer J. J. van den Heuvel). Anjerfonds. De collecte voor het An jerfonds te Ooltgensplaat, gehouden tij dens een rondgang van de muziekver eniging UjD.I., lieeft opgebracht 74.10. Sollicitaties. Voor de betrekking we ger-, haven- en sluismeester te Ooltgena plaat hebben zich 21 sollicitanten ge meld. Zaterdagmorgen reed de ongeveer 17- jEirige J. HoUaar uit Sommelsdijk met een Skoda-totunvagentje van de heer C Nipius uit Middelharnis over de Oude- landsedijk vanuit de richting Stad aan 't Haringvliet. Naast hem zat een zoon tje van de heer P. Vroegindeweij te Middelharnis. Vermoedelijk heeft Hollaar de flauwe bocht nabij de Vliegers niet goed kun nen nemen of is er iets defect geraakt aan de stuurinrichting, want hij ge raakte in ieder geval uit de koers, waar bij de auto eerst langs een boom schampte, een slag in het rond maakte en tegen een tweede boom opvloog. De jongen Vroegindewefl werd er gelukkig ultgeslingerd en werd later met een hersenschudding naar huis gebracht. Hollaar kwam in de auto bekneld te zit ten tussen de carosserie en de geheel naar birmen gedrongen boom. Hij brak tenminste beide onderbenen en moest ijlings naar het ziekenhuis vervoerd worden. Volgens hetgeen wij ter plaatse ver namen zou de auto een snelheid van on geveer 70 km hebben gehad. Het is dui zend wonder dat de jongens het er nog levend hebben afgebracht ,want de auto kronkelde als het ware om de boom heen op z'n kant i en de boom kwam te zitten tussen stuur en dashboard, he lemaal tegen de voetpedalen aan. De ravage aan de auto was enorm. Chassis en carosserie waren totaal verwrongen en bleven geruime tijd zo liggen, in af wachting van deskundigen van de ver- keerspoUtie groep Dordrecht; waarbij een ander veel bekijks trok. ïJeen r^jbewSs Nader hebben vidj vernomen dat het al oude auto'tje door de heer Nipius by autosloperij Luijendijk was gebracht. Tijdens afwezigheid van de heer Luijen dijk, Zaterdag, hebben de jongens er aan geprutst en zijn zij, zonder dynamo en met een uit de sloperij geleende nieu we accu, er mee gaan rijden, zogenaamd om te proberen. Hollaar was niet in dienst bij de heer Luijendijk. Ook bezat hij uiteraard geen rijbewijs. De hierbij afgedrukte foto geeft een beeld van wat er overbleef van de auto. Men ziet de boom geheel middenin zit ten. De motor scheurde van zfln plaats, evenals de radiator enz. Naast de i-uine bleven de gescheurde en ten dele ver splinterde klompen van de ongelukkige bestuurder armzalig liggen. Onhoudbare toestand waartegen maatregelen dienen te worden genomen Door de tegenslag met het werk aan de vernieuwing van de havensluis van Middelharnis kan er sinds veertien da gen slecht geloosd worden vanuit de haven en kan men ook geen buitenwater inlaten. Dit schept een zeer ongezonde situatie voor de Kaal, die zich in het centrum van het dorp bevindt en ook voor de haven van Sommelsdijk, die op de Middelhamisse uitkomt. Vooral bü Oostenvrind en warm weer heerst er een ondraaglijke stank rond kaai en havens; kwade dampen stijgen op en slaan zelfs neer op de verf van deuren en vensters. Het is onmogelijk om de ramen geopend te houden. Een en ander wordt voorna melijk veroorzaakt door het feit, dat veel riolen op de havens uitkomen, ter wijl deze ook veel ratten herbergen. On der de bewoners van Kaai, Vingerling, Havendijk en Zandpad gaat een zeer on tevreden stemming heersen hetgeen o a. kan blijken uit het schrijven van de na volgende inhoud, dat door de bewoners van de havenkom van MiddeUiamis aan het CoUege van Burgemeester en Wet houders is verzonden: „Ondergetekenden, allen bewoners rond de havenkom van Middelharnis, waaronder begrepen Spuistraat, kade en Vingerling, vestigen hiermede de aandacht van uw geacht College op de onhoudbare toestand daar ter plaatse. Als gevolg van het niet verversen van het havenwater en door de voort durende verontreiniging van het wa ter door de riolen geeft het havenwa- Terinzag©. De rekening van de Stich ting Drinkwaterleiding Goeree-Over- flakkee over 1954 ligt voor belangstel lenden ter inzage op de gemeente-sec retarie, en is tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Van stoel gevallen. Mej. P. v. Nim- wegen Slikdijk 3b verrichtte in haar woning werkzaamheden op een stoel, van welke zij kwam te vallen en een been brak. Dr. Kramers achtte opnanae in het ziekenhuis te Dirksland noodza- kelflk. STAD AAN 't HARINÖVLIET Duivensport. Wedvlucht vanaf Creil. A. C. Koppenaal 1, 2, 3, 4; H. Bevaart 5, 10, 13; E. L. Trommel 6, 12; J. C. Visser 7, 11; A. de Gans 8; C. v. d. Boo- gert 9. DEN BOMMEL Geen spreekuur. De Burgemeester van den Bommel maakt bekend dat hij Zaterdag 16 Juli 1955 geen spreekuur zal houden voor het publiek. ter een damp af, welke niet alleen on dragelijk, maar ook voor het mense lijk organisme zeer schadeUjk moet zijn, aangezien deze damp zelfs de verf van de omliggende hulzen heeft aangetast en een aanslag achterlaat op metalen voorwerpen. De ondergetekenden verzoeken uw geacht College zich van de stand van zaken ter plaatse op de hoogte te stel len en dan Ie onmiddellijk maatregelen te wil len doen nemen om aan deze onhoud bare toestand een einde te maken; 2e de nodige stappen te ondernemen om de eigenaars van de betreffende huizen schadeloos te stellen." De Herv. predikant ds. J. van Drenth te Ooltgensplaat heeft Zondag aan ziJn gemeente medegedeeld, dat hij met in gang van 29 Aug. a.s. voor één jaar en zes weken in militairen dient zal treden als reserve-veldpredUter. Gezien het gro te tekort en het verzoek dat in de loop der jaren reeds voor de derde maal tot mij kwam, heb ik gemeend mij niet lan ger te mogen onttrekken, aldus ds. van Drenth. Het besluit is gevallen mededoor bevrilliging van de kerkeraad, die ook zijn toestemming verleende doordrongen van de noodzaak van de geestelijke steun ook aan onze soldaten. Ds. van Drenth blijft evenwel predikant van Ooltgensplaat maar is door de gemeen te afgestaan voor de geestelijke verzor ging van de militairen. Gedurende zijn afwezigheid wordt Ooltgensplaat aan gemerkt vacant te zijn en zullen predi kanten van de Ring en andere des Zon dags in de diensten voorgaan, behou dens een enkele Zondag waarin ds. van Drenth zelf nog het Woord zal bedienen. VEEMARKT ROTTERDAM, 11 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 2227 dieren w.o. 1317 vette koeien en 910 varkens. Prijzen per kg: vette koeien 2.64—2.78, 2.48—2.64, 2.00 2.18; varkens lev. gew. 1.58, 1.55, 1.50. Aanvoer vette koeien even groter dan vorige week met slepende handel en niet geheel prijshoudend; enkele prima's boven notering. Aanvoer varkens iets minder met kalme handel en wat lager in prijs; zware varkens waren moeilijk te plaatsen. VAN DE REDACTIE. Enige verslagen, die te laat binnenkwamen, konden niet meer worden opgenomen. Ze blijven tot een volgend nummer overstaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1