^ienwe te Sommelsillk WM5 92 Een groot gevaar Marktberichten UITREIKING KAMPIOENSBEKERS PAARDEN EN VEE en Veekeuring te 28e Jaargang CBB WEEKBLAD OF GEBEFOBMEEBDE GBONDSLAO VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Ond, maar nog niet voor- ziclitig in Ket verkeer GRAANBEUKS Fabriek tot veredeling van darmen van slachtdieren Werk voor rappe meisjeshanden. leuwó UIT DE KERKEN GEREF. KERKEN Plaatselijk nieuws VERLOVINGSRINGEN Provinciale Paarden- Middelharnis Woensdag 6 Juli 1955 No. 2415 Redactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MUXDELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentlën uitsluitend Drukkerq Telef. K 1870-2729 Ma 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verfscbtjnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWAKTAAXi ADVXSRTENTn&PRlJa 12 cent per ma. BQ contract speciaal tarlet. Ja, daar mag werkelijk wel eens op gewezen worden. Dat in vele van onze huizen." op de eilanden een grote vijand op onze ondergang loert. Neen, niet in eigenlijke zin. Geen vijand, in de vorm van mens of dier. Neen niet in die' vorm. Maar iets waar wij veel gemak en veel pleizier van beleven. Iets, dat zich voor onze huismoeders haast onmisbaar heeft gemaakt. Iets, dat wij helemaal niet als een vijand onderkennen en dat het in feite ook niet is, maar toch iets, dat in de loop van het jaar, nu eens hier dan weer eens daar, tientallen verslagenen maakt. Wij lezen het, of wö lezen het niet, maar daarom zijn de feiten er wel Wij hebben het oog op de gasslange- ties. De verbinding van de gasleiding met de kookstellen van onze vrouwen. Ben verbinding, die meestal gevormd wordt door een caoutchoucslang. #En daar zit juist het grote gevaar in. Dat eindje slang. Hoevaak leest men niet in de dagbladen van gasverstikking? En in vele gevallen is het juist dat gasslan- getje, dat als de oorzaak moet worden beschouwd. Hoe gebrekkig is menigmaal de bevestiging? Het kost moeite, het over de gasbuis en over het mondstuk van het gascomfoor te krijgen, het zit er niet al te solied aan, maar ja het gaat wel, het gasstel brandt best en la ter zal men het er wel eens beter aan bevestigen. „Later", wordt vergeten. Het gaat vandaag goed, het ging giste ren en eergisteren, ja de vorige week en de vorige maand ook goed. Het gas- slangetje gaat helemaal uit het geheu gen, totdatin sommige gevallen het funeste gebeurt. Gedurig leest men ervan in de nieuws bladen en dan is het niet zelden dat er als oorzaak wordt aangegeven: „De gas- slang was van de leiding geschoven, of de gasslang vertoonde een lek", en der gelijke berichten meer. Dat zijn van die kleine dingen waar men geen acht op slaat, totdat het te laat is. Van die klei ne slordigheden, dat uitstellen vaak om een behoorlijke voorziening te treffen, tot dat het te laat is. En dan wordt in vele gevallen de put gedempt. Het aanwezig zijn van die gasslangen is in onze huizen vaak een permanent gevaar. Men kan gerust zeggen, dat de caoutchoucslang een onbetrouwbaar ma teriaal vormt. Ja een gevaar vormt, dat op het alleronverwachts zijn offers eist. Juist omdat men er zo gerust op is. Niet de nodige controle uitoefent. Pas maatregelen neemt als het gevaar op de een of andere wijze zich vertoont door gaslucht of iets dergelijks. Die voorzie ningen met gasslangen kan men niet an ders dan onvloende en gevaarvol noe men. Het kan wel goedkoper zijn dan een andere voorziening, maar waar niet zelden mensenlevens ec door verloren gaan is het toch wel zaak een afdoende en gevaarloze verbinding aan te bren gen. Het gemak en de goedkoopste kun nen vreselijke gevolgen hebben, die men door het aanbr6n,gen van een soliedere verbinding kan voorkomen. De installa teurs kunnen op dit gebied zeer nuttig werk verrichten door alleen die verbin dingen aan te brengen of daartoe te ad viseren, die afdoende genoemd kunnen worden. Het veelvuldig voorkomen van gasver- stikkingen, waarbij juist het slangetje als oorzaeik kan worden aangemerkt geeft ons aanleiding om op dit gevaar te wijzen. Een gewaarschuwd man, men kent het spreekwoord. En laten wij vooral ook het spree; woord van het kalf en de put niet ver geten. H. Een Londens rechter heeft mevrouvv Emma Green veroordeeld wegens onver antwoordelijk chauffeuren. Zij moest 50 gulden boeten betalen, omdat ze een motorrijder, George Gay had aangere den, waardoor deze zijn been had ge broken. Mevrouw is 78 jaar oud en de motorrijder, de heer Gay 81 jaar. VEEMARKT ROTTERDAM, 4 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 2235 dieren, w.o. 1249 vette koeien en 986 varkens. Prijzen per kg. vette koeien 2.68—2.78, 2.50—2.68, 2—2.20; varkens lev. gew. 1.60, 1.57, 1.50. Aanvoer vette koeien evenals vorige Week, handel traag met dalende prijzen enkele prima's boven notering. Aanvoer varkens even minder met redelijke han del, Ie en 2e kwaliteit, prijzen onveran derd terwijl voor ^e 3e kwaliteit de Prflzen iets lager waren, lichtere soor ten boven, notering. R0TTE3RDAM, 4 Juli. Binnenland de granen: officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Zomergerst goed prijshoudend, naar Kwaliteit en vochtgehalte 25.—26.50, naver goed prijshoudend, naar kleur en vochtgehalte 27—29, extra, blanke daarboven. Peulvruchten: groene erwten onver anderd tot 57.50, schokkers tot 72.50, Bruine bonen onveranderd tot 47.50, prima blanke daarboven. Te Sommelsdijk komt een nieuwe industrie er is aan de Dorpsweg een fa briek in aanbouw, waar darmen van slachtdieren worden veredeld, die als kwaüteitsproduct in de vleeswaren-industrie worden verwerkt. De N.V.; S. van Hessen te Rotterdam, die in de Maasstad een zeer modern bedrijf heeft op dit gebied, sticht hier een onderdeel waar vele meisjes tegen een goed loon, werk zullen kunnen vinden. Deze fabriek, die medio Juli wordt geopend, wordt op zeer moderne wijze ingericht en zal aan de hoogste eisen van hygiëne vol doen. We hebben er een kijkje genom.en en vertellen alvast iets van deze voor ons eiland geheel n;euWe industrie. Het woord „darm" klinkt altijd een beetje onaangenaam en men is geneigd het direct met het woord „reuk" in ver band te brengen. De darmen die hier worden bewerkt, zijn echter absoluut reukloos, daar zij in de abattoirs en slachthuizen uit het binnen- en buiten land reeds een bewerking hebben gehad en reukloos in ruw geconserveerde staat worden aangevoerd. Bij de vleeswa ren-industrieën is er enorme vraag naar dit product; men schenkt er de voorkeur aan boven kunstdarmen, omdat de na tuurdarm in wezen spierweefsel is, op gebouwd uit soortgelijke grondstoffen, als het vlees onzer slachtdieren- Wat gebeurt er in Van Hessen's darinindustrie Het ruwe geconserveerde product wordt gezouten in vaten aangevoerd. De darmen worden aan betonnen spoel- bakken door meisjes met rubberschor- ten voor, gesorteerd en geselecteerd. Het gaat bij het veredelen n.l. niet alleen om wassen en veelvuldig spoelen, maar ook om de darmen van verschillend kaliber wijdte) en verschillende kwaUteiten, keurig bijeen te brengen. Voor het sorteren op kaliber wordt de darm van het varken en het schaap met water gevuld en zoals de vakterm luidt: „doorgelaten", waarbij eventuele gaten en zwakke plekken worden opgespoord en verwijderd. Bij de runderdarmen ge bruikt men voor het vullen alleen maar lucht. De aldus gevulde darm wordt op druk getest en vervolgens .gepast" tus sen blokjes, die op verschillende afstan den van elkaar zijn bevestigd en voor zien van diverse kleuren. Elke kleur vertegenwoordigt een bepaald kaliber. Zo gaat in het bedrijf van de firma van Hessen te Rotterdam per maand niet minder dan 2 3 millioen meter runder-, schapen- en varkensdarm door het bedrijf. Als men rekent dat twee millioen schapendarmen afkomstig zijn van 70.000 schapen en 2 millioen var kens darmen worden bijeengebracht door plm. 120.000 varkens, zijn dit hoe veelheden, die men zich nauwelijks kan voorstellen. De inrichting van het bedrflf Het valt te begrijpen, dat aan de be werking alle zorg en zuiverheid wordt besteedt, om de goede naam van de fa. V. Hessen, zowel in het binnen- en bui tenland, alle eer aan te doen. De N.V. V. Hessen heeft n.l. contacten over de gehele wereld, de export van het gereed gekomen product geschiedt naar alle werelddelen. De fabriek te Sommelsdijk wordt dan ook tot in de perfectie ingericht. De ruime bedrijfslocaliteiten zijn alle tot boven toe betegeld. Met goten is een be hoorlijke afvoer gemaakt voor weg- vloeiing van het vuile water. Het dak is geïsoleerd en voorzien van thermo- lux-glas, dat geen zonnewarmte door laat. Airconditoning de eerste op Flakkee zorgt voor doelmatige lucht verversing. In het bedrijf wordt enorm veel water verbruikt, zodat het de grootste af- neemster van de Stichting Waterleiding zal worden. Er steian enorme turbines opgesteld, de verhitting van het water geschiedt door een oliestookinrichting. Voor de ,mannelijke en vrouwelijke ar beiders (sters) zijn W.C.'s en douche cel len gebouwd en voor ledere sexe aparte kleedruimten. In het midden bevindt zich een keurig kantoor. In een pracht-can- tine, op luxieuse wijze ingericht, zal men zich kunnen verpozen. De architect heeft hier voor de nodige kleurschake ringen gezorgd, een grijsblauwe borst wering, wit en lichtgele wanden en zachtgrijs Unoleum. Stoelen en tafels zvjn navenant. Om het gebouw heen komt een keurige beplanting. Kwalijke geuren üi de mime be- drijfslokalJteiten zijn absoluut uit gesloten. De darmen die worden be werkt, zyn even reuldoos als het zout waarmee ze worden geconser veerd. Wie zicli voor tewerkstelling in dit bedrijf opgeeft, behoeft niet voor de geur terug te schriltkeii, het is alles uiterst zindeiyk en hy giënisch. Gunstige Arbeidsvoorwaarden Voor de bewerking worden meest meisjes gevraagd vanaf 15 jaar en ouder waarvoor zeer gunstige arbeidsvoor waarden zijn gesteld. Een van de direc teuren, de heer P. v. Hessen vertelde ons, dat een zee% behoorlijk loon wordt betaald met voor iedere volle werkweek een extra'tje. De meisjes buiten Middel- harnis eni Sommelsdijk ontvangen reis vergoeding. Werkkleding, schorten en klompen (men moet nu eenmaal op klompen werken omdat de vloeren nat zijn)' worden gratis verstrekt. Er wordt li dagen vacaatie gegeven, één week aan een stuk en 6 snipperdagen. Eenmaal per jaar wordt een tocht per autobus georganiseerd, buiten de va- cantie om. Met Kerst- en Nieuwjaar ontvangen de meisjes ook eei? extra'tje. In het bedrijf te Rotterdam waar plm. 100 man werkt, heerst een zeer goede arbeidsgeest en men hoopt dit te Som melsdijk ook te verkrijgen. De directie heeft tot chef aangesteld de heer G. Langbroek (raadslid te Sommelsdijk) die reeds enige maanden te Rotterdam werkzaam is om de nodige vakkennnis op te doen. Opening half Juli Medio Juli zal het bedrijf in werking worden gesteld. Wij komen dan op ver schillende details nader terug. De indus trie van de N.V. v. Hessen te Rotter dam kan een grote aanwinst voor ons eiland worden genoemd, waar veel nij vere werksters een mooi arbeidsterrein zullen vinden. NED. HERV. KERK Beroepen te Sommelsdijk, Nieuwer- kerk. Oudshoorn, Vriezenveen en Ede A. J. Jorissen te Wilsum, Waddinxveen J. v. Rootselaar te Wijk; Veen L. Bras ser te Voorthuizen; Kockengen R. Steur te Ouddorp; IJsselmonde J. J. Poot van Delft; Bennekom P. J. Monster van Katwijk; Rijssen K. v. d. Pol van Vee- nendaal. Aamgenoipen naar Amemuiden M. Verweij te Besoyen. Bedankt voor Bennekom P. Bouw te Ridderkerk. Ongeveer 250 kerkeraden hebben ad- haesie betuigt aan de consideratie van de kerkeraad te Nieuwerkerk a.d. IJs- sel, die zich stelde tegen de voorstellen Rechts het mooie trekpaard Nora van Hogendorp, eig. A. Stehouwer te Melissant, welk paard generaal kampioen werd. De heer Stehouwer neemt de kampioensbeker in ontvangst. Links reikt het jurylid Ir. P. Verhoeven uit Den Haag de kampioensbeker uit aan de heer J. M. Jacobs te Middelharnis voor de koe Plona 2, die generaal kampioen werd. Een uitvoerig verslag van de keuring vindt U aan de binnenzijde van dit blad. Zo ziet het er in de fabriek van do N.V. van Hessen te Rotterdam uit. Alles even, proper en zindelijk. Te Sommelsdijk is de inrichting op dezelfde wijze. De meisjes staan aan de bakken bezig meï het uitspoelen en sorteren. betreffende het toelaten van de vrouw tot de ambten in de kerk. De classis Utrecht verwierp het desbe treffende voorstel der synode met 57 tegen 17 stemmen. Waar gaan we heen? „Het Geref. Weekblad" meldt: Velen vragen zich af, waar we toch heengaan in de kerk. O'nderstaande dienst werd aangekondigd als een gewone kerk dienst". Is dit nog dienst des Woords? De le zer oordele zelf. Hier volgt het bericht: Misschien stelt u het op prijs aanwezig te zijn op Zondag 26 Juni 's morgens om 10 uur in de Oosterkerk, waar dr. P. L. Schoon- heim zal spreken over de Hohe Messe van Joh. Seb. Bach. Enkele gedeelten uit de Hohe Messe zullen door middel van een gramofoon-versterker ten ge hore worden gebracht. U bent daar hartelijk welkom. Van zelfsprekend is introductie toegestaan. Commissie voor bijzonder kerkewerk te Leiden. P. L. Schoonheim, voorzitter. Beroepen te Apeldoorn L. Boeyenga te 's-Gravezande; Eindhoven A. Velle- ma te Veendam. Bedankt voor Nijkerk J. Verlare te 's- Gravezande; Hilversum J. v. d. Linden te Rotterdam; Berlikvim H. Hogenhuis te Ommen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Driebergen H. v. Leeu wen te Zaamslag; Haarlem W. Heerma te Groningen. In tegenstelling met de berichten, die van de zijde der Geref. Gemeente wer den verstrekt, deelt ,,De Wekker" thans mede, dat de gemeente te Artesia Ca lif ornië), die onlangs haar predikant, ds. G. Zijderveld verloor, doordat deze overging naar de Geref. Gemeenten, de ze predikant niet gevolgd is, maar het zelfde leden aantal heeft als voor de scheuring. Hierover schrijft ds. de Waal van Bunschoten, die voor enkel© maan den naar deze gemeente is vertrokken om haar in de huidige omstandigheden te dienen. GEREF. GEMEENTEN Tweetallen te Borssele L. Rijksen te Middelburg en cand. Elshout te Rotter dam; Dordrecht M. Blok te Rotterdam en cand. Elshout; Ridderkerk H. van Gilst te Dirksland en cand. Elshout; Lei den J. W. Kersten te Genemuiden en cand. Elshout; Tholen H. v. Gilst te Dirksland en cand. Elshout; Veen H. Ligtenberg te Rotterdam en cand. Els hout. Beroepen te Middelharnis, Zeist, Lei den, Wageningen, Borssele, Meliskerke, Haarlem, Scheveningen, Utrecht, Wer kendam en Yerseke, cand. Elshout te Rotterdam. Bedankt voor Sardis (U.S.A.) A. Honkoop te Goes. DIRKSLAND Excursie Pluimveeteelt. D.V. Zater dag 9 Juli zal een excursie voor pluim veehouders worden gehouden. Er wordt dan bezocht een aantal bedrijven in Nieuw Heivoet, Rockanje en Oostvoor- ne. We vertrokken met de boot van 7.45 uur van Middelharnis-haven. Dé leiding berust bij de heer A. v. d. Sluljs, asis- tent bij de Rijkspluimveevoorlichtings- dienst en de heer W. Bosschaart pluim veeteeltonderwijzer te Dirksland. HERKINGEN Aanbesteding en restauratie Visbank Woensdag 18 Juli 1955 zal op het ge meentehuis des v.m. elf uur openbare aanbesteding plaats hebben, tot het bou wen van een brandweerkazerne alsme de het restaureren van de Visbank. Zie advertentie in vorig nummer. In aan sluiting hierop delen wij nxede dat restauratie visbank noodzakelijk is, om dit historische gebouwtje voor onder gang te behoeden. Gestut door 4 zerken palen en van een spits toelopend houten dak voorzien, met de Oranje-Blanje- Eleu vlag in top, en die er in de Franse tijd en de Duitse bezetting nimmer af is geweest, is dit gebouwtje een blijvend monument dat getuigt uit de tijd dat onze gemeente een belangrijke plaats innam als vissersdorp. Thans wordt de visbank gebruikt als een gezellig zitje voor de ouden van dagen. Gemeenteraad. Heden Dinsdag 5 Juli des sav. 20 uur hoopt de raad der ge meente te vergaderen. Punten: Opening, notulen, ingekomen stukken, voorstel tot het verkopen van een perceel grond op het Industrie terreüi aan de heer J. J. C. de Lignie alhier. Voorstel tot het veteren van gelden voor het aanleggen van een riolering op het Industrieterrein Vaststelling 12e en 13e wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1954. Rondvraag en sluiting Uitbetaling. De secretaris der Laad- arbeidersvereen. „Herkingen" de heer Jac. Struijk zal a.a. Zaterdag 9 Juli a.s. sav. van 6 tot 7 uur ten zijnen huize zitting houden, tot uitbetaling van het door de Heide Mij. beschikbare gestelde bedrag voor het verwerken van de uit de watering etc. afkomstige grond. STELUJNDAM De Roode Kruishelpers A. B. en B. N. zijn Maandag j.l. vertrokken naar het Henri Dunanthuis te Zeist om ge brekkige en invalide kinderen een week te helpen. OUDDORP Visserij. In de afgelopen week werd er door de gamalenvissers gevist. Br werd gemiddeld van 150 tot 250 kg. gar nalen gevangen per dag- en per vaartuig De prijs liep van 0.50 tot 1.10 per kg., tong 1.20 tot 1.60 per kg., slip pers 0.70 tot 0.80 per kg., schar 0.16 tot 0.20 per kg. NIEXJWE TONGE Middenstandsavond. A.s. Vrijdag avond geeft de Middeiistandsvereniging een filmavond in Ons 'Dorpshuis waar een drietal films vertoond zullen wor den. Alle personen boven de 16 jaar heb ben vrije toegang. Aanvang 8 uur. Zaal open half acht. In de pauze is er een verloting met een serie schitterende prijzen. De netto opbrengst is bestemd voor de reis van Ouden van Dagen. Op reis. De Brandweervereniging hoopt a.s. Donderdag een reisje te on dernemen naar Rotterdam. De bedoeling is een bezoek te brengen naar de E 55 te Rotterdam. Burg. Stand Geboren: Bastina, zoon van J. C. Kievit en P. Melissaut; Lu cretia Christina, dochter van C. Mulder en G. J. Tijl; Antje Elizabeth, dochter van J. G. Knöps en D. van den. Nieu- wendijk; Jan, zoon van C. van Balen en S. van Erkel; Jacob, zoon van J. Katte- staart en K. van Veen; Johanna, doch ter van C. A. Peeman en A. J. van der Vhet; Gerrebrand, zoon van M. Note boom en M. Drooger; Cornelia, dochter van A. van der Valk en G. T. Lugten- burg; Geertruida Adriana, dochter van C. Huizer en A. van der Laan; Maart je, dochter van J. van Groningen en J. Wesdijk. Gehuwd: J. Lokker, 27 jaar en L. Vis ser, 22 jaar; S. van der Maden, 25 jaar en J. C. P. van der Maas, 23 jaar. STAD AAN 't HARINGVLIET Duivensport. Wedvlucht vanaf Chate- Auroux. C. V. d. Boogert 1; A. C. Kop penaal 2, 3, 5, 6, 11; E. L. Trommel 4, 12; J. C. Visser 7. 8, 9, 10. Uitslag aanlKïsteding. De uitslag van de gehouden aanbesteding- j.l. Vrijdag van de te bouwen 12 woningwetwonin gen en 4 bejaarden woningen is als: volgt: Mackloet en Roos Stad aan 't Haringvliet 204.391; Hennik Sommels dijk 204.400; Troost, Melissant 192. 485; Mans Middelharnis 182.830. De vergunning is nog aangehouden. VerkriJgbaanbiJ: JAC. KEUVEIAAB Zandpad Middelharnis Bekroonde een-, twee- en vierspannen Eenspannen trekpaarden: Ie. Elsje van de Kraaijer, eig. C. D. Slis Middel harnis; 2e. Mirza van Jan, eig. P. Voge laar Stad; 3e. Hillegonda van Welge legen, eig. A. C. Pruissen, Melissant. Tweespannen: Ie. Elza en Ivonne van de N.V. Pallandt, Middelharnis; 2e. Ida en Cora, eig. A. van Nieuwenhuizen te Greup; 3e. Hillegonda van Welgelegen en Dina van Tienhoven, eig. A. C Pruis sen. Vierspannen: ie. Ida en Cora van A. van Nieuwenhuizen te Greup; 3e paard Laura van Wed. G. R. Schelling en 4e paard Irma van Kr. v. Es, Sommelsdijk. 2e. Hillegonda van Welgelegen, eig. A. C. Pruissen, Melissant en de andere drie paarden: Lisette, Nora en Clara, eig. A. Stehouwer, Melissant. 3e. Elsje Carmen, Martha en Ledy van de Kraaijer, eig. C. D. Slis, Middelhar nis. P.S. Het verslag van de paardenkeuring vindt U aan de binnenzijde van dit blad. Vermelden we nog dat het gehalte van de paarden door de keurmeesters over het algemeen zeer goed werd genoemd. SOMMELSDIJK Burg. Stand over de maand Juni '55 Geboren: Izak, zoon van A. Grooteur boer en L. Looij; Marianne Petronella Christine, dochter van G. B. Bruno en C. de Groot; Laurina, dochter van M. Luijendijk en K. van Antwerpen; Maria Ludovica Christina, dochter van Joh. G. Rommelse en J. A. v. Oisterwijk; Dirk je Arentje Adriaantje, dochter van C. v. d. S'luijs en M. A. de Waard. Huwelijken: B. Vroegindeweij, 26 j., en L. V. d. Doel, oud 19 j.; P. Jongejan 26 j., en M. Mastenbroek, 21 jaar. Overlijden: Arendje van Delft, oud 75 jaar, weduwe van Jan Hoogmoed; Ger- rit Faasse, oud 85 jaar, weduwnaar van Cornelia Buvens; CorneUa Viskil, oud 72 jaar, weduwe van Dirk Koster; Abram Vis van Heemst ,oud 60 jaar, ongehuwd; Johannes de Ruiter, oud 80 jaar, we duwnaar van Willemina Zoon. I HERBINGEN Burg. Stand over de maand Juni '53. Geboren: Jannetje, dochter van J. v. Putten en J. Dubbeld; Jacob, zoon van A. Melissant en J. L. Melissant; Leea- dert, zoon van A. van Ast en A. Scher- penisse; Job, zoon van C. Markus en L. Markus. Gehuwd: C. J. Huizer, winkelier, oud 25 jaar en M. S. van der Veer, zonder beroep, oud 24 jaar, beiden wonende te Herkingen. Ondertrouwd: H. Westerlaken, kan- toorbedienide, oud 25 jaar, wonende te Rijswijk en J. Goemaat, oud 28 jaar, zonder beroep, wonende te Herkingen. Ingekomen: K. Sandifort, echtgen. v. L. Karels naar Goedereede. Vertrokken: A. Scherpenisse naar Hellevoetsluis, H. van Wageningen naar Hellevoetsluis, T. Polder naar Schiedam, A. y. Struik naar Middelharnis,' G. C. de Jong en zoon naar Stellendam. ----------O---------- Cycloon teistert stadje in Amerika. Het Amerikaanse stadje Scottsbluff in de staat Nebraska is door een wervel storm getroffen. Volgens de eerste be richten zou het aantal gewonden 75 be dragen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1