WM 5 Buitenland het huisje ^^n óe CHB WEEKBLAD OP GEBEFOBMEEBDE 6BONDSLA6 VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN en verschrikkelijke ramp MEDITATIE Levende wateren Wie schuldig? Illlllllllllllll Neem geen reserve benzine mee naar 't buitenland Wijzigingen in graanareaal verwacht VERLOVINGSRINGEN ^ylt^uwó In ket kort GEBRs. KAPTEIN EEN ZAAK VAN VERTROUWEN MIDDELHARNIS - Tel. 2004-2704 SOi^MELSDIJK - Telefoon 2205 Zaterdag 18 Juni 1955 No. 2410 Beflactlebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDEUIARmS TEIiEFOON K 1870-2Ö17 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor aclvertentiën uitsluitend Drukker^ Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870-2017 Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABOWMEMRNTSPRUa1.70 PER KWARTAAX, ▲DVERTEMniGPRIJS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. Ja dat is het. Een verschrikkelijke amp Tientallen mensen op slag ge- ood en evenzeer tientallen mensen ge- ond. Na het vreselijk gebeuren leek et terrein op een slachtveld. Zo vre- liik is de ramp dat de wereld even ehuiverd heeft van ontzetting. Even, eduusd heeft gestaan over het ver- chrikkelijke, dat zich in de Franse stad e Mans heeft afgespeeld. In een fenblik tijds tachtig mensen omgeko- en en een ongeveer gelijk aantal men en meer of minder zwaar gewond. En t tijdens een soort publiek vermaak. et houden, van een autorace geduren- e 24 uren. Het publiek opgekomen om etuige te zijn van een spotrgebeuren at tientallen slachtoffers eist. Een porto-ebeuren schreven wij. Maar is dat og sport? Wti zouden beter kunnen preken van een spel met de dood. Een pel, een roekeloos spel met de dood. en'zich moedwillig in gevaar begeven an een 120-tal coureurs, of zo men ze eter kan aanduiden van snelheidsmani- ken. Want om de snelheid daar gaat et om. Om minuten, seconden, onder- eleix van minuten, van seconden. Om en topsnelheid te behalen, daar waagt en zijn leven voor. Daar komen 250000 ensen naar kijken. Met gewone serie- agens heeft men zijn raylles op de ge- one wegen, maar in speciale circuits eeft men zijn races, waar de snelheid ot fabelachtige hoogte wordt opge- oerd. Driehonderd kilometer per uur. Wat s dat toch voor een onzinnig jagen aar zulke abominabele snelheden? Wat eeft men er aan? Heeft onze tijd er be- oefte aan, dat de snelheden steeds ho ger worden opgeivoerd? Wij menen juist van niet. Het is toch al zo een gejaagde rusteloze tijd. Wij geloven, dat onze sa- enlevLng allerminst gediend is met et jagen naar steeds grotere snelhe den. Dat de overdreven snelheden juist een plaag zijn van onze tijd. Mensen levens worden aan die roekeloze snel heidskoorts opgeofferd. Zijn er in de laatste twee maanden niet minder dan acht van de, wat men dan noemt, de beroemdste renners, renners met een wereldreputatie omgekomen? Heeft nu werkelijk het practische leven behoefte aan het steeds hoger opvoeren van die exhorbitante snelheden? De snelheid, het is een plaag van on ze tijd. Het is een moloch, die zijn dui zenden offers maakt. In Amerika is er geen feestdag of het kost het leven aan "ngeveer 500 mensen. En in ons eigen -d? Daar kost het snelheidsbeest ledere dag Z i mensenlevens. Een ge weldig offer nog vergroot met een der tigtal meer of minder zwaar gewonden. Het onverantwoordelijke streven om er enige minuten uit te halen, enige minu ten eer thuis of op zijn bestemming te zijn, hoeveel doden zou dat al niet ge kost hebben? Door de grote snelheden worden onze wegen onveilig gemaakt. Kunnen ze al leen gebruikt worden ten koste van een dagelijks offer van 3 doden en een der tigtal gewonden. In sportkringen en in kringen van motor en. automobielindustrie worden dergelijke snelheidswedstrijden verde digd met het motief, dat ze nodig zijn om de motoren steeds meer te perfec- tionneren. Maar laten ze dan maar eens ophouden om het perfectionneren te zoe ken in de richting van steeds hogere snelheden. Laten ze het maar eens gaan zoeken in de richting van Veiligheid bovenal". Daar zou onze samenleving meer mee gediend zijn. Het streven naar veilige en onbrandbare motorische ver voermiddelen. Laten ze daar zich op concentreren dan zouden ze zich ten op zichte van de mensheid verdienstelijker maken dan door steeds maar de snel heidsfactor het onderwerp van hun per fectioneren te maken. Onze maatschap pij heeft behoefte aan matiging van de snelheid en aaji verhoging van de vei ligheid. H. uit. Door het ontzettend gebeuren in de Franse stad Le Mans waar meer dan tachtig mensen bij autoraces de dood vonden is de wereld even opgeschrikt geworden. Helaas niet de organisatoren van de races. Die zijn door gegaan met de races. Naar het ons voorkomt een toppunt van onmenselijkheid. Zelfs op Mt verzoek van de President van Frankrijk om de races te staken werd geen acht geslagen. Dat is de onmense- hjKheid ten toppunt gevoerd. Nu, na het verschrikkelijke ongeluk, is een ver bod om in Frankrijk autoraces te hou den. De put dempen nadat het kalf ver dronken is? Neen dat nog niet eens. Het is slechts een tijdelijk verbod. Tot tijd ^a wijle, dat de autoraces beter geregle menteerd zullen zijn. Dan kan het spel "iet de dood opnieuw beginnen. Een ab soluut verbod zou beter zijn. Ook onze regering heeft hier wel een taak. Otok in ons land worden dergelijke races gehouden. Te Zandvoort is ook «en dergelijk circuit, waar de coureurs "iet mensenlevens spelen en waar een ?Pel met de dood wordt gespeeld. Het IS taak, dat onze regering dergelijke waaghalzerij met een absoluut verbod onmogelijk maakt. En de autoraces te Assen en Tubbergen. Ook daar wordt niet de dood een spel gespeeld. Ook oaarheen ^trekken tienduizenden om ^ch aan het spel met ,de dood te verga- Men is geneigd zich af te vragen aan Wie men de schuld moet geven dat zul- K« levensgevaarlijke roekeloze waag- en zie, er vloten wateren Ezechiël 47 la 3. We willen nu nog een ogenblik letten op de wondere kracht, die deze wateren bezitten. De profeet, merkt bij zijn te rugtocht op, dat de dorre vlakte van het woeste Galilea, waardoor de rivier zich baan brak, veranderd is in een vrucht bare landbouw. Aan beide oevers van de rivier be vindt zich thans welig geboomte. En... wat voor geboomte?! Het is alles spijs- geboomte, welks blad niet afvalt en welks vrucht niet vergaat. Ongekend is deze vruchtbaarheid. ledere maand, het gehele jaar door kunnen er vruchten ge oogst worden. Twaalf oogsten per jaar! Wat een vruchtbaar makende kracht, heeft deze Godsrivier en' geeft ze aan de streek waar zo doorstroomt en die eerst zo onvruchtbaar was. Behalve bij de vrucht-wekkende kracht, die deze rivier bezit, wordt de profeet ook bepaald bij de leven-wek- kende kracht van deze stroom. De man, die hem begeleidt en al de ze zaken expliceert, vertelde hem, dat zij uiteindelijk afvloeit naar de Dode Zee. Daar heeft éénmaal Sodom gelegen. Niets leefde er meer, nadert de ver schrikkelijke brand des hemels, deze streek geteisterd had. Alles lag taekluis-, terd onder de adem des doods. En nuNu, klinkt het tot de pro feet: „en daarin zal veel vis zijn.' De dode Zee, eertijds getuigend van het oordeel Gods over de zonde, van verlatenheid en dood, zal thans een bron van leven worden. Welnu zo'n dode zee geleek het ker kelijk Jeruzalem vóór de Pinksterdag. De Heere moet over haar wenen: Je ruzalem, Jeruzalem, hoe menigmaal heb Ik U bijeen willen vergaderen, gelijk een hen haar kiekens bijeen vergadert, maar gij hebt niet gewild. Wat een verhajrding en haat tegen de gezalfde des Vaders. Dan komt door de genadestroom des Heiligen geestes, leven! drieduizend ge loven! Ook in onze tijd, lijkt de kerk zo dik wijls op de Jeruzalemse gemeente. Toch is ook nu, de Heere de machti ge ,om met de adem des levens te bla zen, zodat zij weer een klaterende berg- stroom wordt. Dat hebben we in de Kerkhervorming gezien. Eïn lezers, lijkt ons eigen hart ook niet op zo'n dode Zee? De mens is door de zonde, de dood onderworpen. Hij is dood, in zonden en misdaden. Wat een wonder, dat daar nu door de leven-wek- kende en vruchtbaar-makende kracht des Heiligen Geestes opnieuw leven gaat bloeien en groeien. Dat er vissen wor den gevonden in grote menigte. De vruchten des geestes: geloof, hoop, liefde, blijdschap, zachtmoedigheid, ma tigheid! Vissers zullen staan op de oever en vangen de vissen, groot en klein. Wat een troost voor de arbeiders in de wijngaard des Heeren, dat God zelf zal zorgen voor de vruchten en al is er op de bergen een handvol koren, dat de vrucht daarvan zal ruisen als de Liba non. Wat een gezegende stand in het gees telijke leven als die vruchtbaarheid be leefd mag worden. Zelfs in de grijze ouderdom mag er dan groen en fris te zijn worden ervaren, om te vertellen, dat de Heere goed is voor slechten, die het gemis van Zijn glans een eeuwige nacht zou baren. Zijt gij zo al eens vruchtbaar geweest tot de ere Gods? dat is de grote voor waarde waartoe de Heere zijn kerk roept. Hiertoe formeert Hij ze, opdat ze Zijn lof zouden vertellen. De voorwaarde om dit te mogen be komen en uitleven is, dat de wortels der bomen hun levenssap trekken uit de ge nadestroom des Heiligen Geestes. Hoe dichter bij de over der rivier, hoe rijker de vruchten. Uit ons zelf geen vrucht meer in der eeuwigheid,, maar onze vrucht wordt uit Hem. gevonden. Uit nature zijn ze hoogstens een boom met vele bladeren, maar tevergeefs speurt men tussen de takken naar eni ge vrucht. Wat is dat ernstig, lezers! In het koninkrijk Gods Is voor sierbomen geen plaats. Ze worden uitgehouwen en in het vuur geworpen. Hoe Is het? Zijn er bij ons nog alleen maar de bladeren van eigen vroomheid en gerechtigheid te vinden? Leggen we het er op aan dat de mensen maar veel goed van ons zullen spreken, terwijl ons hart zich verre van deze dingen, houdt? Och, wat helpt het Eenmaal moeten we geopenbaard worden voor die grote rechterstoel hierboven, dan baat het niet of mensen ons voor een doorgeleid kind van God hebben gehouden, dan zal het er op aan komen of we in ons leven voor het alziende oog des Heeren wat van die vruchten hebben voortgebracht, waar het Hem om te doen is. Wat zijn uw vruchten tot nog toe? Veracht ge de gezonde waarheid? Breekt ge met de kerk, waar ge die be hoorde te bouwen? Hebt ge zedelijk een slordig leven, zodat anderen zich daar aan stoten? Beginnen uw gezelschappen iiji de geest en eindigen ze in het vlees? \^ordt zo de ongerechtigheid met de nlantel der vroomJieid gedekt? Weet dan, dat dit geen vruchten zijn, die voortkomen van bomen, die in de na bijheid der genade-rivier groeien. Zeker, Ik weet het ook wel. Hier op aarde blijft het een wisselend leven, waarin op de zomervolheid, weer de winterkaalheid volgt. Dat blijft zo, tot dat het sterfelijke, onsterfelijkheid aan doet, dan gaat in vervulling: De Heere Is mijn Herder. Hij leidt mij In grazige weiden en aan zeer stille wateren. Dan is de „Dode Zee" van onze ziel, voor eeuwig een levende zee geworden, dan groeien Gods kinderen als vruchtbaar geboomte aan de oevers van de rivier die daar klaar als kristal voortstroomt. Dan worden de vruchten van maand tot maand gezien en mag storeloos gedron ken worden uit de fonteinen des hells. Lezers, zijn die wateren des heils U niet geheel vreemd? Is er uitzicht en levende hoop dat we geplant zullen worden aan die levensstroom daarbo ven? Ofhebt ge wel in de prediking zo dikwijls de genade-stroom horen rui sen, maar zelf nog nimmer behoefte ge had om daar aan geplant te worden? Is er nog nooit eens de zieleklacht opgeklonken van dat hygende hert, dat verlangt naar de waterstromen? Bid dan om die Geest, die het Woord Gods tot een lamp voor de voet en een licht op het levenspad kan maken. Die Hem nederig valt te voet, zal van Hem zijn wegen leren. Het pad, dat leidt in de Godsrivier, eerst tot de eiikelen, dan tot de knieën, vervolgens tot de lendenen, onultelnde- lijk te doen zwemmen in de stroom der genade. iGods werk gaat door! Als de Qorlog woedt, dan laat deze een spoor van rampspoed na, maar de gezegende Gods rivier, laat vruchtbare landouwen ach ter, waarop bomen staan, waarvan ge zongen kan worden: Want hij zal zijn, gelijk een frisse boom, In vette grond, geplant bij enen stroom, Die op zijn tijd met vruchten Is beladen En sierlijk pronkt, met onverwelkte .a_.,bladen. Dirksland. C. J. KESTING. HAZEI. BEDDEN. EN SIAALWARENFABRIEKEn IE ZEVENBERGEN J halzerijen worden gehouden. Zeker niet in de laatste plaats aan de Overheid, die het toelaat, dat het roekeloos opvoeren van de motorische snelheden tot een kijkspel" wordt gemaakt. Maar niet minder de fabrikanten van de motoren. Die het perfectionneren van hun moto ren voornamelijk zoeken in het opvoe ren van de snelheden en die een en an der in de kring van wat men nog sport noemt brengen. Ook de pers heeft aan een en ander grote schuld. Door dergelij ke gebeurtenissen te verheffen tot be langrijke evenementen in het sportleven. Waardoor het publiek wordt opgevoed in de sifeer van sportverdwazing en een mentaliteit wordt gekweekt, die met gezonde sportopvattingen niets meer van doen heeft. Maar de grootste schuld moet zeker gezocht worden bij het pu bliek. Wanneer het publiek geen nota van dergelijke waaghalzerijen nam dan zou de aardigheid om dergelijke dingen te organiseren er zeer spoedig af zijn. Het vrtnstbejag is de grote motor om dergelijke menselijke verdwazingen tot een kijkspel te maken. Kwam er geen mens naar kijken, zoals er nu helaas zo vele duizenden uit sensatie lust er heen gaan, dan zou het spoedig er mee ge daan zijn. Helaas, 'do mentaliteit van „brood en spelen" heeft de overhand in onze sa menleving. Hoe gevaarlijker hoe aan trekkelijker. Dat de mensen God ver zoeken en hun leven in de waagschaal stellen is geen beletsel om er van te gaan genieten. De mens vermaakt zich met het spel, dat ziJn medemens met de dood speelt. Zo zijn de kijkers en de toe schouwers zeker niet vrij te pleiten van het verschrikkelijke gebeuren, zoals dat daar in Le Mans in een ogenblik tachtig doden kostte. Met Gods geboden wordt geen reke ning gehouden. Gods Dag wordt veelal misbruikt om zulke dwaze en onverant woordelijke vertoningen te organiseren. Door er heen te gaan levert de mens de suggestie om steeds gevaarlijker snel heden te ontwikkelen. En het eind er van is de dood van zijn naaste, die hij moet liefhebben als zich zelf en die hij door zijn sensatlelust mede de dood in jaagt. Zeker, een ogenblik van afschuw en ontzetting, maar spoedig vergeten. Herdacht met een minuut stilte en dan gaat het leven weer voort. Het leven staat immers In het teken van de snel- Indonesië Het Witboek dat de Nederlandse re gering deze week heeft gepubliceerd over het reckterlijk beleid in Indonesië geeft ons aanleiding, de gebeurtenissen van de laatste maanden eens onder do loupe te nernen. Het is niet doenlijk, een opsomming van de feiten te geven; bovendien heeft ledere belangstellende daarvan reeds lang kennis kunnen ne men door middel van de dagbladen. Het Witboek geeft een overstelpende reeks feiten, die stuk voor stuk als vlam mende aanklachten tegen het Indonesi sche schrikbewind dienst kunnen doen. Het meest geruchtmakend is het proces, dat nog aan de gang is, tegen de Ne derlanders Jungschlager en Schmidt, die zich schuldig zouden hebben gemaakt aan splonnage, enz. In het Witboek protesteert onze rege ring tegen het optreden van de Indone sische autoriteiten die genoemde arres tanten onder lichamelijke dwang een bekentenis hebben willen afpersen, en die een zodanige druk op de verdediging hebben uitgeoefend, dat mr. Bouman, de verdediger, uit vrees voor eigen vei ligheid, het land heeft verlaten. Daarna wilde een Brits advocaat van interna tionale bekendheid de verdediging op zich nemen, wat door de Indonehische regering werd geweigerd. Toen alle pogingen van de regering in Den Haag vruchteloos bleken en di plomatieke protesten eenvoudig voor kennisgeving werden aangenomen, heeft men het Witboek gepubliceerd teneinde de wereld in kennis te stellen van het schrijnende onrecht dat Nederlanders in Indon^ié wordt aangedaan. Er wordt een beroep gedaan op het geweten van de gehele wereld. Onmiddellijk hebben Amerika en En geland gereageerd. Deze landen hebben gelijktijdig in een nota aan de Indonesi sche regering aangedrongen op een menswaardiger behandeling van de ar restanten. Tevens hebben ze waarne mers naar Djakarta gezonden om het proces-Jüngschlager, dat nog deze week wordt voortgezet, van nabij gade te slaan. Een bekend Amerikaans jurist, mr. Heari de Vries, is uitgenodigd om de verdediging op zich te nemen. Deze heeft het verzoek van de regering op zijn beraad genomen. Men kan zich afvragen wat Indonesië bezielt tot deze Gestapo-methoden. Het Witboek zocht de verklaring in een „diep ingekankerd wantrouwen van In donesië tegen Nederland." Dit moge ten dele waar zijn, maar het is niet de enige reden. De regering en het leger In Indonesië heid. Zo is de mens. Met God en Zijn geboden houdt hij rekening en zo wordt hij mede verantwoordelijk in zedelijke zin aan de dood van de naaste. De mens verwerpt God en met die verwerping eindigt hij met zijn naaste mede de dood in te jagen, in zedelijke zin. H. zijn onderling verdeeld, dus zwak, en niet in staat de opstanden en roverijen in het land te onderdrukken. De gemak kelijkste manier is, Nederland te be schuldigen van hulp aan de opstande lingen; zo wordt het eigen falen het bes te gecamoufleerd. Ook spelen economische motieven een rol. Er moeten nog buitenlandse bedrij ven onteigend en buitenlandse werk krachten verwijderd worden. Rusland en China hebben er bovendien persoon lijk belang bij dat Indonesië verarmt. Van commimistische zijde doet men dus wat men kan om de haat tegen het vroegere moederland zo groot mogelijk te maken. Daarom zien de regeringen In Moskou en Peking met vreugde dat de Indonesische bevolking wordt opge hitst tegen het Westen. Zo zijn er nog wel meer oorzaken te noemen. De processen zelf zijn afleidingsma noeuvres. De aandacht moet afgeleid worden van de sociale nood naar de „berechting" van Nederlanders, die be schuldigd zijn van splonnage! Het is nog moeilijk te zeggen, wat In donesië zal doen na de publicatie van de feiten. Aan de tijd van protesten- naast-zich-neer-Ieggen zal nu wel een einde gekomen zijn. Grote Vier Eindelijk zijn de Westelijke Grote Drie en de Sowj et-Unie tot overeenstem ming gekomen inzake tijd en plaats van de conferentie. Ze zal 18 Juli te Geneve aanvangen. Eerst hebben de Westelijken onder ling besprekingen gevoerd en daarna de Sowjet-Unie voorgesteld op genoem de tijd en plaats samen te komen. Kort daarop ontvingen ze reeds het ant woord: de Sowjet-Unie verklaarde zich accoord met het voorstel. In voorzichti ge bewoordingen maakt Rusland echter duidelijk dat het een conferentie van drie of vier dagen wel wat kort vindt, wanneer gesproken moet worden over het verminderen van de internationale spanning. Men gaat het voor de zoveelste maal weer eens proberen. Wie weet, of er on der het nieuwe Russische bewind niet meer kans op overeenstemming is dan voorheen? De gebeurtenissen van de laatste tijd wijzen op een gematigde Russische politiek. Misschien is dit reeds een gevolg van de samenwerking van de Westerse landen. België De schoolwet-CJoUard Is door de Bel gische kamer aanvaard, en aan de Se naat voorgesteld. Het debat verliep kalm en zonder incidenten. Dit vrü ech ter nog niet zeggen dat de strijd tussen Rooms-Katholieken en Socialisten nu Is geëindigd. Integendeel, het Is te voor zien dat de minderheid zich niet zal neerleggen bij het besluit van de meer derheid. Ten tweeden male wordt het politie ke strijdtoneel In België verplaatst van de Kamer naar de straat. In 1950 wa ren het de socialisten, die het op een, burgeroorlog aanstuurden inzake de ko ningskwestie, thans zijn het de Room sen die de revolutie-vlag hijsen. Van Zaterdag 18 Juni v.m. 13 :uur t.im. Maandag 20 Juni v.m. 9 «ur MiddeUiarnls-Sonimelsdljk Afwezig de artsen Dogterom, Bakker en Wieringa. Voor spoedgevallen Arends Arts, Telef. 2001, Middelhamis. Dirksland-Herklng<en-Melissant Afwezig dr. P. Boot en K. J. Huis man, arts. Voor spoedgevallen Elvé, arts, Telef. 01877262, Dirksland. Oo&t-FIakkee: Afwezig de artsen Voogd, Buth en Bouman. Voor spoedgevallen Kramers, arts, Telef. 01873^201, Ooltgensplaat en de Man, arts, Telef. 01785—301, N. Tonga. ZONDAiGSDIENST DIBRENABTSEN Van Zaterdagmiddag 18' Juni t.m. laaandag 30 Juni v.v. 8 uur Afwezig W. P. Terlouw. Dienst heeft: A. Wagner, Telef. 01877281, Dirks land. „De strijd zal niet luwen en om die strijd te voeren, zullen wij blijk geven van vindingrijkheid om de regering het leven zuur te maken' dit zijn de woorden van de voorzitter van de R. K. oppositie. En dat dit geen holle phrase Is ge weest, zal in de komende weken vol doende blijken. Het wil nog al eens voorkomen, dat automobilisten reserve-benzine meene men op hun reis naar het buitenland. De A.N.W.B. ontraadt dit echter ten sterkste daar men op grond van de in ternationale douaneconventie slechts de normaal voor het motorrijtuig geldende tankinhoud vrg van Invoerrechten in het buitenland mag invoeren. In Duitsland zo waarschuwt de Bond mag de gehele tankinhoud alleen vrij worden Ingevoerd bg week-end verkeer en voor reizen van minstens 200 km.,in de andere gevallen is slechts 25 liter in de tank vrij van Invoerrechten! Volgens voorlopige indrukken zijn er dit jaar aanmerkelijk meer zomergra- nen uitgezaaid dan in vorige jaren. Er wordt op gerekend dat de uitkomsten van de Mei-telling, die tegen het einde van deze maand kunnen worden ver wacht, zullen aantonen dat vooral in het Zuidwesten van ons land, slechts een zeer geringe oppervlakte met win tergranen Is bezet. Dit is minder het gevolg van de stren ge winter dan wel van het feit, dat in het voormalige inundatiegebied In het afgelopen najaar weinig of niets aan grond bewerking is gedaan. De meeste boeren hebben het daarom niet aange durfd, hun land met wintergranen in te zaaien. Een van de gevolgen van de ge brekkige grondbewerking Is een onge kend heftige onkruidontwikkeling. Het warme weer van de laatste dagen heeft de onkruidgroel krachtig bevorderd. Er wordt dan ook thans op grote schaal gespoten met onkruidbestrijdingsmidde len, zoals nolachiet, zowel in de granen als in het vlas. In de Noordelijke provincies vertoont de groei van de granen een achterstand van ruim drie weken ten opzichte van de ontwikkeling in het Zuidwesten. Het plotseling invallende warme weer heeft ook hier een snelle onkruidontwikkeling teweeggebracht, die de vraag naar no lachiet sterk heeft doen toenemen. Verkrijgbaar bij: JAC. KEUVELAAR Zandpad Middelharnls Vervoer van benzine in blik in auto- blissen verboden. In verband met het verschrikkelijk ongelvik met de auto bus, die in Duitsland in brand vloog, waarbij twee kinderen om het leven kwamen en vijf kinderen levensgevaar lijk werden gewond en twaalf kinderen ernstig gewond werden en waarvan als oorzaak wordt opgegeven het lekken van benzine uit meegevoerde bussen benzine deelt de Officier van Justitie te Almelo mede, dat het vervoer van benzine In blik sedert 1939 verboden is. Naar de (Officier van Justitie voorts verklaarde is het bij het besluit tot mt- voering van de Wet Autovervoer Per sonen d.d. 10 Augustus 1939 verboden in een autobus ontplofbare of licht ont- vlambare stoffen te vervoeren. Het is echter algemeen gebruikelijk, dat men op dit gebied veel door de vingers ziet. Na de ramp in Frankrijk. Alle auto races in Frankrijk zijn na de ramp van Le Mans tijdelijk verboden. De Franse Regering heeft besloten alle wedrennen voor automobielen in Frankrijk tot na der order te verbieden. Het verbod zal van kracht zijn totdat er nieuwe regle menten voor autorennen zijn opgesteld. Inmiddels werd meegedeeld, dat het do dental te Le Mans gestegen is tot 82. Na rede in het Engelse Lagerhuis zijn familie gevonden. - De Labour-afgevaar- digde Ronald Ledger hield in het Engel se Lagerhuis een rede over weeshuizen en opvoedingsgestichten. Daarbij deel de hij mede, dat hij In een weeshuis was opgevoed nadat hij als kind door zijn ouders was verlaten. De kranten had den over die rede een uitvoerig verslag, dat gelezen werd door een broeder en een zuster van Ledger, met het gevolg, dat deze zich met hun tot nog toe onbe kende broeder in verbinding stelden. Op die wijze ontdekte Ledger een broer en een zuster en hij koestert de hoop, dat hij nu ook nog wel in verbinding zal kunnen komen met een tweede zuster en vooral hoopt hij ook zijn moeder nog te kunnen ontdekken. Ongeluklien. Ontzettend ongeluk in Osnabriick. Zaterdag maakte een jeugd- koor uit Den Ham (O met een autobus een uitstapje naar West-Duitsland. Het gezelschap bestond uit 43 kinderen en vier volwassenen als geleiders. In de omgeving van Osnabriick vloog pjotse- ling een vervaarUjke steekvlam door de autobus. Van achter tot voor stond de autobus plotseling in lichte laaie. De kleren van de inzittenden vatten vlam. Juist had de chauffeur de autobus ge stopt. Met toesnellend Duitse automobi listen slaagde de chauffeur er In 41 per sonen uit de bus te halen. Ongelukkig konden twee meisjes niet meer worden gered. Later heeft men hun verkoolde lichamen aangetroffen. In het geheel werden 19 van de inzittenden gewond van wie 5 leveizsgevaarlijk, een twaalf tal ernstig en een tweetal licht. In het plaatsje Den Ham heerste grote versla genheid over de ramp, die de mensen heeft getroffen. Ramp op Franse Renbaan. Tenmin ste 80 personen werden gedood en ook ongeveer 80 mensen werden gewond bij een auto-race In Le Mans In Frankrijk. Een van de auto's, die aan de race deel nam vloog over de twee meter hoge af scheiding en kwam midden onder het publiek terecht waar hij ontplofte. De gevolgen waren vreselijk. Het geleek een slagveld. Onder de doden bevinden zich 15 vrouwen en twee kleine kinderen. De autorace, die 24 uur zou duren werd zonder onderbreken voortgezet. Het ge kerm van de gewonden werd overstemd door het lawaai van langs snellende auto's en door de muziek uit luidspre kers. Botsing met auto's eist twee doden en een zwaar gewonde. Op de provin ciale weg te Noordwijkerhout kwamen ter hoogte van de Guldemondsbrug een autobus en een personenauto met el kaar in botsing. Twee personen werden daarbij gedood en een zwaar gevrond. De Belgische Koning teleurgesteld. Bij zijn terugkeer uit de Congo waarbij een maand heeft doorgebracht is de jonge Belgische Koning Boudewrijn bui tengewoon hartelijk verwelkomd. Het is de grootste demonstratie geworden se dert 1936 toen vele tienduizenden In het openbaar getuigenis gaven van hun me deleven met de koninklijke familie na het overlijden van Koningin Astrid, de moeder van Koning Boudewijn. In dit nummer wordt met een nieuw vervolgverhaal begonnen, getiteld Dit verhaal, uit een beurtvaartfami- lie, speelt zich af In en om het provin cie-stadje ZIeriIczee op Schouwen en Dulveland. Het is geschreven door een auteur, van wie we al meer interessante verhalen met een goede moraal hebben opgenomen, die zeer in de smaak zijn gevallen. Ook dit verhaal wordt vlot en boeiend verteld zodat we niet twijfelen of het zal onze lezers voldoen. Wie er eeiunaal aan begonnen is, zal steeds weer naar de krant grepen, om het ver volg door te nemen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1