r Dat tref ik! ^TRAFFIC Fa. WITVLIET J ROTJiMA Grafstenen voor rampslachtoffers BEVORDERINGEN Opening van het nieuwe Wijkgebouw vao het Groene Kruis te Den Bommel Een prachtgebouw dat aan alle eisen voldoet ^ieurl^ ciló de lente naai" de nieuwe modenen 1955 fantastisch! SI f 325.—; S2 f415.— S 3 f 465.— Van onze adverteerders VOOR HET BETERE FOTOWERK Doof dat zuurbranden op Uw maag met 'n paar Rennies. Vs.. VAN HET STADHUIS DPT MEUBELS VPN WINKEL-CENTPUM iHOLLRND-ZEELRND SLAVENBURG'S BANK N.V. i/nn kcLitJit e en vet Biz. 2 „BIIiANDBN-NIEUW S" Zaterdag 23 April 1955 Thans leverbaar in prijzen van Middelharnis Telefoon 2073 stand Fa. W. v. Gameren zoon, Greup Vak XII no. 1236—38—40 De Fa. van Gemeren schijnt een spe ciaal zintuig te hebben voor het aan trekken van uiterst doelmatig land- bouwmateriaal. Behalve de wereldberoemde M.A.N. Diesel tractoren met 4-vifielaandrijving en hun al even beroemde landgenoten, de Eberhardt landbouwwerktuigen, vind men in deze stand ook de bekende Bel gische Claeys Zelfrijdende maaidorser en sedert kort eveneens de Clayes baksel- en inkuilmachine. Voegen we aan deze indrukwekkende serie nog toe de be faamde Covado-eggen en de Samro aard appelrooier, dan geloven wij wel, dat een aandachtig bezoek aan deze stand besteed is. Ook wij lieten ons voorlichten en uiter aard trok ons het eerst de imponerende Claeys Zelfrijdende maaidorser. Dit is inderdaad een rijdende fabriek. Hij klopt hij veegt en hij zuigtin dit geval: hij maait, hij dorst, hij zuivert, hij sor teert, hij perst en hij zakt op. En dat aUes met een snelheid, naar men ons vertelde, van 500 a 600 zaJiken per dag. En, wat belangrijker is, practisch zon der verlies en marktschoon. Nu we toch bij de Claeys zijn beland, komen we vanzelf bij een machine, die door de vorderingen van de moderne in- kuilmethoden ook voor Nederland een grote toekomst heeft: de Claeys Spito haksel- en inkuilmachine. Deze machine verwerkt maar eventjes 10.000 15.000 kg groenvoer per uur, snijdt het in stukjes van 2 tot 8 cm en blaast het in de silo. Daardoor wordt de capaciteit van de silo bijna verdubbeld. Er komt dus belangrijk minder lucht in het voer, waardoor de zuurvorming wordt tegengegaan en het voedselgehal- te hoog blijft. Deze machine is ook te leveren als veldhakselmachine, waarbij het voeder (stro, klaver, gras, merg- kool, bietenkoppen enz.) na het hakse- len in een achterhangende wagen wordt geblazen. Moeten wij nog veel vertellen over de Covadri-eggen Goede wijn behoeft geen krans en deze specifiek Nederlandse eg ge, gemaakt door een Nederlandse eg gen-specialist, is werkelijk af, robust van constructie en logisch doordacht. Naar de Samro aardappelrooier wa ren wij werkelijk nieuwsgierig. Het is werkelijk een bijzondere machine, die heel wat Zwitsers vernuft in. zich ver enigt. De machine, die op de tractor af- takas werkt, rooit de aardappelen, ver zamelt ze, sorteert ze en vuilt ze in zak ken. Wanneer deze machine werkelijk goed werkt (en wij hebben er, gezien het feit dat de fa. van Gemeren niet de eer ste de beste zal vertegenwoordigen, wel vertrouwen in), dan betekent dit een enorme arbeidsbesparing en een belang rijke aanwdnst voor ons land. De Eberhardt Landbouwwerktuigen (ploegen, cultivatoren, fraisen en schij- veneggen) zagen wij op de beurs uitge breid met een nieuw type zwaxe aan- bouwkantelploeg, zoals 1- als 2-scharig met een bijpassend 4-scharig stoppel- stel. En, lest best, de M.A.N. Dieseltractor De Logische 4-wielaandrijving voorkomt slippen en doordraaien van de wielen. Een bijzondere faam in Nederland heeft reeds de AS 440A, maar voor kleinere- en voor grotere bedrijven zagen wij nu ook resp. de typen AS 718A (18pk) en AS 542A (42 pk). Alle zijn uitgerust met eleetrische startmotor en voorzien van eventueel onafhankelijk werkende aftakas en aftakbeschermkap. Op de graven der rampslachtoffers zullen kleine stenen geplaatst worden. Hiermede is een groot bedrag gemoeid. De kosten zullen bijna 15.000.— be dragen. Het „Comité Herbegraving Rampslachtoffers" heeft zich op ver zoek van B. en W. bereid verklaard, te trachten gelden in te zamelen. Aan alle ingezetenen is een circulaire plus een leeg envelopje gestuurd. Het comité hoopt, dat velen aan de oproep gehoor zullen geven en hun bijdragen zullen storten aan het adres van de heer J. L. V. d. Have. De mogelijkheid wordt open gelaten de gift te doen afhalen door een lid van het comité. Cursus 1954'55 onzer school behoort weer tot het verleden. Nadat op 16 Mrt. j.l. 21 leerlingen der 4e klasse de school gediplomeerd hebben verlaten, zijn van de 3e naar de 4e klas bevorderd de vol gende leterlingen: Maart Aleman, Oud- dorp; Aren de Man en Arij Tanis en Henk Ardon, Dirksland; Toon Looij, Nieuwe Tonge; Wout van Kempen, An ton Korteweg, Bart van Wezal, Oude Tonge; Jan van Vugt, Ooltgensplaat; Jan de Baar, Cor Mosselman (met lof) Jaap Mosselman te Den Bommel, Leen Soldaat en Kees Wagner, Stad aan 't Haringvliet en Klaas Vroegindeweij, Middelharnis. Niet verhoogd 1. De nieuwe vierde klas telt dus maar 15 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klas zijn bevorderd de volgende leerlingen: Teun Aleman, Hans Grinvris, Cor Ta- nis, Ouddorp; Bert Blokland, Melissant; Bert Grootenboer, Dirksland; Hans Huijzer, Klaas Tanis, Herkingen: Bert van Es Kzn., Bram Nipius, Jan Nipius, Jaap Troost, Leen Ras en Dingeman v. Nieuwenhuijzen te S'dijk, Leo Buijs, Ma rien Knape, Aren van Wezel te Middel harnis. Marien Dirkx, Kees van den Doel, Anton van Vugt, Oude Tonge; Leen Beye Ooltgensplaat, Wim Buys, Piet de Jonge, Adriaan v. Peperstraten, Levinus J. van Vugt Thz., Adrie de Wit, den Bommel, Adrie Braber en Marie Malie paard (met lof) te Stad aan 't Haring vliet. Niet verhoogd 1. In verband met hetfeit, dat na het 2e leerjaar onze leerlingen geen taalon derwijs meer ontvangen, worden de leer lingen, die op het eindrapport van de 2e klas voor Ned. Taal geen voldoend cij fer hebben behaald, doch overigens wel zulke vorderingen hebben gemaakt, dat ze naar de 3e klas kunnen wordea be vorderd, verhoogd naar de 3e klas met een taak voor Ned. Taal. De bedoeling hiervan is, dat de bewuste leerling les neemt in Ned. Taal, en iedere drie maan den bewijzen aflegt over de vorderin gen in dit vak. Behaalt hij daarbij vol doende, dan wordt dit cijfer in de 3e klas op het rapport ingevuld en is daar mee de opgegeven taak beëindigd. Voor de diplomering moet de leerling trach ten voor Ned. Taal een voldoend cijfer te halen. Van de Ie naar de 2e klasse zijn ten slotte verhoogd: Jan Meijer (met lof), Klaas Hamee- teman en Joop Vlietland te Ouddorp; Wim Blokland, Piet Heekman, Lies Jop- pe te Mehssant, Jaap van Eek te Her kingen, Hans Brooshooft te Dirksland, Thomas Bom, Jan Jordaan, Teun Lod der, Aren Vroegindeweij te Middelhar,- nis. Leen Dorst, Bert van Es Lzn., Aren van Es Dz. te Nieuwe Tonge; Wim Fa se, Joh. Jochems te Oude Tonge, Adrie Hokke en Piet van Rossum te Oolt gensplaat, Jaap van Gurp, Leen Osse- weijer en Jan de Jonge te Den Bommel, Wim van der Mast te Stad aan 't Ha ringvliet. De jongens, die niet naar de tweede klas konden worden verhoogd (3) mo gen tot Augustus, toch plaats nemen in de 2e klas, omdat we pas met 1 Sep tember een nieuwe eerste klas gaan for meren. Aangifte voor deze eerste klas kan reeds nu, liefst schriftelijk, geschieden. Het toelatingsexamen zal worden ge houden in de maand Juli, Hieraan mo gen alleen deelnemen, jongens, die ze ven achtereenvolgende leerjaren der la gere school hebben doorlopen en wier ouders een verklaring ondertekenen, waarin ze te kennen geven, dat het in hun bedoeling ligt, hun zoon, behoudens onvoorziene omstandigheden, zo lang op de Landbouwschool te laten, totdat hij deze gediplomeerd zal kunnen verlaten en waarin ze verklaren, niet van plan te zijn hun zoon, indien deze het onderwijs goed kan volgen, reeds na één jaar van school te nemen. 'n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Binnen een paar minuten! Nog vóór die Rennies zijn gesmolten op Uw tong, behoort het zuurbranden tot het verleden. Rennies kunt U altijd en overal innemen, onopvallend, zonder water of wat ook. i^iAX^^ Dinsdag 19 Wet werd het nieuwe Wijkgebouw voor het Groene Kruis in ge bruik genomen. Fier wapperden vlaggen in de wind, onze driekleur, maar ook de Zwitserse vlag, met een wit kruisop rode ondergrond. De laatste uit er kentelijkheid voor de grote gift, na de ramp geschonken, waardoor dit mooie gebouw kon worden gesticht. Het staat in een pracht van omgeving, precies op een hoek van de nieuwe wijk, die gedeeltelijk in aanbouw is en gedeeltelijk reeds is bewoond. Br was grote belangstelling bij de opening, voor het dorp Den Bommel is het van grote betekenis en meerdere bestuursleden van ande re afdelingen waren, er jaloers op. Aanwezig waren met het plaatselijk Bestuur rneerdere autoriteiten, o.m. dr. Cath van de Landel. Vereen. Gr. Kruis; dr. Steyling van de Vereen. Zuid-Hol land; het H.B. lid M. v. d. Bosch van Melissant; Burgemeester Hordijk met de Wethouders; dr. Buth de plaatselijke arts; de beide predikanten ds. Postma en dr. Becker; Bestuursleden van di verse afdelingen uit het eiland, alsook meerdere wijkzusters en andere dames. De voorzitter de heer Smits opende de bijeenkomst met een welkomstwoord Het is vandaag zo zei hij voor het Groene Kruis in het algemeen en voor de afd. Den Bommel in het bijzon der een gelukkige dag, waarbij uw te genwoordigheid op hogen prijs wordt gesteld. De opening van dit gebouw is een hoogtepunt voor onze Vereen, wat wij zeker in geen jaren verwacht hadden te beleven. Toen de vloedgolf over ons eiland rol de is ook ons wijkgebouw aan de Voor straat niet gespaard gebleven, en vroe gen wij ons af: wat nu; wordt het ge bouw afgekeurd voor herbouw dan zit ten wij zonder, en men kan als axioma stellen: voor de eilanden geen wijkge bouw ook geen wijkverpleegster, met alle gevolgen van dien. U kunt zich voorstellen met welke gevoelens wij de mededeling van dr. Steyling opnamen, dat door de Zwitser se Radio-omroep een fonds was ge sticht, waaruit voor ons een aandeel was getrokken tot herbouw van een nieuw wijkgebouw. V/ij kunnen de Zwitserse bevolking niet genoeg erkentelijk zijn dat zij door middel van dit fonds een deel van hun gezonde berglucht tot onze gezondheid hebben bijgedragen, want het streven der Kruisverenigingen naar een gezon de bevolking kan niet genoeg worden herhaald. De onderhandelingen met het Gem. Bestuur hadden een vlot verloop en de coulante behandeling verdient alle lof; de grond aan de Voorstraat werd ge ruild voor grond in het uitbreidingsplan terwijl meerder benodigde grond om niet werd geschonken. Hierna volgen de plannen, waarbij het bestuur gedacht had om de adopte rende gemeenten, Groningen en Omme landen, te vragen een plan of ontwerp te doen maken, de bedoeling zal U wel duidelijk zijn. Ds. Steyling gaf echter te kennen dat het Hoofdbestuur zelf een architect in dienst had en gelet op de afhankelijkheid bleef alleen accepteren, over. De besteding viel 3000.tegen, doch daaraan was niets te doen. De architectuur is verzorgd door de Heer Bolt te Den Haag; uitvoering is in handen van de Gem. Opz. de heer Goudkamp; de plaatseUjke aannemers zijn: metselwerk G. v. d. Welle Gzn.; schilderwerk L. Bakker Czn.; smids- werk M. v. d. Sluijs; electra C. v. d. Sluijs, gas Gascentrale te Middelharnis (Dir. V. Leeuwen). De indeling van het gebouw is als volgt: wachtkamer, boxenkamer, onderzoekkamer, badcel, magazijn met donkere rubberkast, spoelkeuken en open overdekte spoelgelegenheid, terwijl tussen wachtkamer en onderzoekkamer zgn. sluizen zijn, kleedhokjes voor serie onderzoek. Boven, via de trap komt men op een gang, met aan de ene zijde logeerka mer, keuken en logia, en aan de andere zijde slaapkamer met ingebouwd bad en woonkamer, welke ruimten dienst doen als woning voor de zuster. Het gebouw is centraal gelegen, naar het westen komt een nieuwe straat wel ke verbinding geeft met de Voorstraat naar de oude kom van de gem., het oosten loopt naar de nieuwbouw, het noorden naar den dijk en het zuiden naar de buurtschappen, terwijl door de Gem. de beplanting rond het gebouw wordt verzorgd, zodat in de toekomst een riant geheel kan worden verkregen. Vrolijk en fris als de prille lente is deze overgooier voor het jonge meisje. Het blousje is gemaakt van broderie. Aan stof is nodig 1.25 m. voor een meisje van 13 jaar. De over gooier heeft aan de voor- en achterzijde twee diepe stolp- plooien. Hiervoor is 1.85 m. stof nodig van 140 cm. breed. Patronen van blou.=e en over gooier zijn verkrijgbaar voor 9, 11, 13 15 en 17 jaar ad f 0.60 bij Bella Patronen Service, Kr. Nieuwe Gracht 66, Utr. Vermeld op de briefkaart waarop aan de adreszij de 60 et extra aan postzegels is ge plakt, duidelijk het nummer van 't patroon en de leeftijd, bovenwijdte. Dit model is uit Bella-Mode. K 2272 Verdienstelijk dames-comlté Voor de stoffering en meubilering van het gebouw heeft zich een damescomité zeer verdienstelijk gemaakt door geld inzameling in de gemeente. De woning van de Zuster is geheel gereed, doch beneden is de installatie tot heden achtenvege moeten blijven, omreden dr. Buth verzocht de openings datum te vervroegen met het oog op zijn reis naar Amerika, waarheen hij 20 April vertrekt. Met dit vervroegen kwamen wij in de knel met de aanleg der plastic vloeren, welke nog te vers zijn om over te lo pen, doch de installatie zal ten spoedig ste plaats vinden, en bieden wij hiervoor onze welgemeende excuses aan. Met de bede dat Gods zegen op het werk mag rusten, dat van dit gebouw mag uitgaan, verklaarde spreker het ge bouw voor geopend. Hoe de gift uit Zwitserlaad tot stand kwam Dr. Cath bracht namens de Landelij ke Vereniging zijn gelukwensen over met het prachtige gebouw. Eigenlijk had de Zwitserse Gezant hiier behoren te zijn en dhr. Nordmann uit Geneve, inzake de grote gift voor dit gebouw geschonken. Spreker vertelde een en an der hoe het inzamelen van giften in Zwitserland tot stand was gekomen. Zelf was spr. met een der H.B.-leden van het Groene Kruis in Bern geweest, omdat men een afgerond geheel zocht, om de giften te besteden. De door de ramp getroffenen in Zeeland vielen een groot gedeelte van het geld ten deel via het Roode Kruis en Goeree Overflakkee icofit name Den Bommel eveneens voor de stichting van dit Wijkgebouw. Voor het inzamelen van giften werkt men in Zwitserland via de telefoon met een Chaime de Bonheur een ge luksketen. Iemand belt b.v. no. 11 Op en zegt, ik wil een, tientje geven." Dit wordt genoteerd en de andere dag krijgt de gever een telefoontje of hij of zij het bestendigd. Daarna wordt het auto matisch op de telefoonrekening gedecla reerd. Hierdoor zijn duizenden en nog eens duizenden guldens binnengekomen. Dr. Cath wilde de heer Nordman be danken, maar deze verwees naar de di recteur der Posterijen, die op zijn beurt weer naar de telefoon-juffrouwen ver- wess. En deze verwezen de de dank weer naar het Zwitserse volk terug! haoA 15 INGERICHT MET ft^, Met het ontvangen geld kunnen 32 gebouwen als deze worden gesticht Den Bommel is er de eerste van. Het geld kwam binnen zonder veel romp slomp, dat men gewoonlijk bij de Over heidsinstanties heeft, want de heren ga ven 800.000.mee! Spr. wenste het bestuur geluk en hoopte dat het tekort dat er nog was, door de bevolking zou kunnen worden opgebracht. Dr. Steyling bracht ook hulde aan Zwitserland. Hij zocht verband in de Zwitserse vlag die van de pui woei een wit kruis met een rode ondergrond met de vlag van het Roode Kruis een rood kruis met witte ondergrond. Men kon nu ook moeilijk meer zeggen dat GoereeOverflakkee een vergeten eiland was, nu zoveel giften waren bin nengestroomd. Jammer was voor Den Bommel, dat de ramp er aan moest voorafgaan om dit tot stand te brengen. Als een bijzonderheid voerde spr. aan dat de eerste Wijkzuster Zr. Bruggen- wirth inmiddels mevr. Gebuis gewor den ook in het midden was. Te Den Bommel is men altijd actief geweest. Spr. wees op de eerste bazar in 1936 gehouden die 960.opbracht een kapitaal voor die tijd! Architect Bolt die overigens niet in dienst is van het H.B. heeft goed werk geleverd, boven alle lof verheven. Spr. hoopte dat met het gebouw de volksgezondheid gediend zal worden. Als blijk van waardering overhandigde spr. een mooie voorzittershamer met inscriptie. Een Philips' Hoogtezon Burg. Hordijk 1de gemeente in- en buiten rechten vertegenwoordigende bracht in welgekozen woorden zijn ge lukwensen over. Hij hoopte dat het be stuur het restant op het tekort voor het gebouw bijeen zou brengen en dat de bevolking de Zwitserse vrijgevigheid voor ogen —1 haar taak zou weten te vervullen. Spr. bood namens de ge meente een i^hilips Hoogtezon aan, die onder applaus werd aanvaard. De voorz. uitte zijn dankbaarheid daarover en maakte tevens een zinspe ling, om de gemeentelijke subsidie ver hoogd te krijgen. BÜk bezit Dokter Buth sprak in zijn kwaliteit als arts der gemeente. Hij wees op de noodzaak van een gebouw als dit, in het belang van de Volksgezondheid. De zui gelingen sterfte was sinds 1880 (toen was het 20%) tot 2%% gedaald. Daar om was een flinke consultatie bureau ruimte zo nodig. Evenals in een preek stond spr. stil bij 3 punten die nodig waren voor een aan alle eisen voldoend consultatiebureau en gaf verder een stuk geschiedenis weer, waarin de fami lie Mast een ereplaats kreeg. Blijkbaar was deze familie nog enthousiast want een der nazaten het bestuurslid Nels Mast was dezer dagen een tweeling geboren! Het gebouw is een rijk bezit al zijn we niet rijk zei spreker. Voor de inrich ting is alles aanwezig, maar er is geen luxe. De gevel mist ook versiering, waarom spr. een fraai gesmeedde bui tenlamp aanbood. Voorts gaf hij enige nodige materialen in bruikleen. Van Nutricia was een Baby-schaal geschon ken en de leverancier van de Hoogte zon schonk een electr. phön. Namens de installateur C. v. d. Sluis werd een sierlamp aangeboden. Spr. wenste bestuur en leden en ook de Wijkzuster geluk met het gebouw ten dienste van de gezondheidszorg. vele wensen en cadeaux Dhr. Vermaas te Achthuizen compli menteerde namens de afd. Wit-gele Kruis en hoopte dat Achthuizen ook nog eens zo'n gebouw zou krijgen. Hij bood een klok aan voor de dokterskamer en voor Zr. Stam die voor hun wijk zuster nog wel eens inviel een electr. schoorsteenklok. De heer M. v. d. Bosch van Melissant (H.B. lid) bracht zijn wensen over na mens het Kraamcentrum. Hij hoopte dat de samenwerking die er met het Groe ne Kruis bestond zich nog zou uitbrei den. Hij greep in zijn zak en overhan digde een envelop met inhoud. Met een variant op een bekend spreekwoord: een gezonde geest in een gezond lichaam, hield dhr. Ottink na mens de afd. Dirksland een vlotte speech. Jaloers behoefde hij niet te zijn. want Dirksland had ook een dergelijk gebouw dat uitstekend voldeed. Namens de afd. schonk hij een bloemstuk met de wens dat Gods zegen op de arbeid zou mogen rusten. Het dames-oomitê Mevr. Buth sprak namens het dames comité en zette de werkzaamheden uit een. Er was 1300.ingezameld, met welk geld de traditie werd gecontinu eerd om de Wijkzuster een gestoffeerde woning te geven. Bovendien had het co mité voor alle vitrages, gordijnen, kar pet, spreien enz. gezorgd, die zij nu aan het bestuur overdroeg. Zuster Gorissen uit Dirksland wel ter tale ging de tijd na die zij van '42'44 te Den Bommel had doorge bracht. Letterlijk was zij van Den Bom mel weggespoeld, daar zij in 1944 met een Roode Kruisboot met de zieken van Den Bommel vertrok. Zij wist veel van de plannen die er toen al waren en ver heugde zich over wat nu was gereali seerd. Het werk van de Zuster was sindsdien veel veranderd, de wijkzuster doet ook een stuk maatschappelijk werk Vroeger was zij voor samenwerking met kleinere dorpen, maar nu was voor een klein dorp voldoende werk voor één zuster. Zij complimenteerde met het ge bouw wat het werk zou veraangenamen. De heer La Fleur, bestuurslid van de afd. Middelharnis was ook een jaloerse spreker, omdat MiddeUiamis-Sommels- dijk nog zulk een gebouw mist. Hij bracht zijn hartelijke gelukwepsen over en schonk een wekker om de tijd te me ten onder de hoogtezon. Dr. de Man, die reeds namens de afd. Nieuwe Tonge schriftelijk had gelukge wenst deed het nog eens luchtjes over en begreep dat het late toetreden tot het Kraamcentrum oorzaak was, dat alle gedachten op een Wijkgebouw waren geconcentreerd. Dhr. V. d. Bosch kwam nogmaals voor het forum om zijn complimenten namens de Zuster afd. Melissant over te bren gen. Hij diepte nog eens in zijn zak en peurde er een enveloppe met inhoud dit die hij de voorz. overhandigde. Telegram naar Zwitserland Aan d« Zwitsorso Gezant werd ter gelegenheid van deze opening een tele gram uit dankerkentelijkheid gezon den. Dankwoorden De voorz. bracht alle sprekers dank en ook allen die aan de oprichting had den medegewerkt. Door een moeder van 9 kinderen die trouw het consultatie bureau bezocht was onder de bezoe kende moeders een geld-inzameling ge houden, waarvoor een lamp voor de woonkamer van de zuster was gekocht. Deze werd onder dank aanvaard. Men bleef onder het genot van ver snaperingen nog enigen tijd bijeen, waarna de vertrekken in ogenschouw werden g'enomen. Burg. Kruijff (v.h. te Den Bommel) had bericht van verhindering gezonden. VOORSTRAAT 9 SOMMELSDIJK TELEF. 2138 Alle Bank- en Effectenzaken Beis- en Zaken-deviezen Gevolg van de fafmstaking te Am- sterdam. Volgens berichten in de pers zal een strafvervolging worden inge steld tegen degenen, die leiding hebben gegeven aan de staking van het perso neel van het Amsterdams Gemeentelijke Vervoerbedrijf. De strafvervolging moet zijn ingesteld op grond van artikel 358 bis en ter van het Wetboek van Straf recht, dat is ingevoerd naar aanleiding van de spoorstaking in 1903. Wedstrijden in het ploegen. Op een perceel stoppelland van de landbouwer A. J. van Nieuwenhuizen op de Weiplaat bij Spijkenisse is uitsluitend met trek ker en trekkerploegen een wedstrijd ge houden in het ploegen. Elk stuk land was 25 are groot. Uit de beste ploegers zal door selectie een groep ploegers worden gekozen voor de wedstrijd in het ploe gen in Zweden om de titel van wereld kampioen ploeger." De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland mr. L. A. Kesper gaf door zijn tegeniwoordigheid blijk van zijn belangstelling. Sterrenregen. In het tijdvak 1824 April is er kans, dat men in het Noord oosten van de hemel in de omgeving van het sterrenbeeld de Zwaan, een sterren regen, veelvuldig verschietende sterren, zal kunnen opmerken, Nederland is het dichtst bevolkte land van de wereld. In 1953 bedroeg de bevolking van de wereld 2547 millioen In 3 jaar tijd een toename van 92 mil lioen. Per jaar een gemiddelde toename van 1 procent. Nederland is met 324 inwoners per vierkante kilometer het dichtst bevolkte land, gevolgd door Bel gië met 288 per vierkante kilometer. Engelse oorlogswezen bezoeken het graf van hun vader. Te Nijmegen logeer den bij de burgerij 75 Engelse wezen en half-wezen, die het graf van hun vader komen bezoeken. Prinsje geboren. Prinses Josephine, Charlotte, de echtgenote van prins Jan van Luremburg heeft het leven ge schonken .an een zoon. De jonggebore ne, die Henri zal heten is de toekom stige erfgenaam van de troon van het groohertogdom Luxemburg. Ongelukken. Te Vlissingen zette mevr. T. een emmer water óp de kachel Toen het water bijna kookte brak een poot van de kachel en werd het water uit de emmer uitgestort. Man en vi'ouw kregen brandwonden maar een dochter tje van bijna een jaar kreeg zulke zwa re brandwonden dat het is overleden. Te Nijmegen reed een zesjarig zoontje met vader mee in de auto. Onder<veg viel het knaapje er uit en was op slag dood. Te Middelburg raakte de 24- jarige werktuigkundige D. J. de R. de macht over het stuur van zijn motor fiets kwijt. Hij botste tegen een lan taarnpaal en was onmiddellijk dood. -^ Te Elspeet ging het 10-jarige knaapje J. V. d. S. met een buurman mee om met paard en wagen zand te haJen. Hij struikelde, kwam onder een wiel te recht en stierf ter plaatse. Te Wijhe (O) is de landbouwer R. J. v. V. op zijn land door een paard en wagen over reden. De gevolgen waren zo ernstig dat de heer v. V. spoedig overleed.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 6