r Beroepen Voorlichtingsweek Marktberichten Opening Beroepen-voorlichtingsweek Orgelbespeling te Dirksland Een passend beroep kiezen is moeilijk. Neem daarom eerst kennis van mogelijk heden. Het „Diekhuus" Middeiharnis is daartoe elke avond geopend van 7—9.30 uur. Overdag voor scholen. 27e Jaargang Woensdag 30 Maart 1955 No. 2389 CUK WEEKBLAD OP GËBËFOBMEEBDE GRONDSLAG VOCE DB ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Op de verkeerde weg Een rechterlijke beslissing die in de aannemerswereld de aandacht trekt. Veel belangstelling voor de tentoonstelling in Diekhuus Middeiharnis V., GOEDEREEDE Wed. Kurvink's Dc. J. H. Becker predikant der Geref. Kerk te Den Bommel gaat naar Nieuwerkerk (Z.) Boekenweek in het Dorpshuis Nieuwe Tonge Examens loonspuiten in de landbouw Examens trekkerbestuurder in de landbouw GKAANBEURS Bedactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870-2017 VerschJUnt tweemaal per week. Woensdai^ en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAl. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. Het Boode Kruis is een instelling die vrijwel ieders sympathie heeft. Geen wonder. Het Roode Kruis doet zeer veel efoed. Vooral ook in de laatste oorlog. Hoe- velen zijn er die nog dankbaar gestemd zijn voor de steun van het Roode Kruis in kamp, gevangenis en als gijzelaar ge noten. En in tijden van nationale ram- Het Roode Kruis is een instelling die zoveel goeds doet, dat men gaarne het ziln steun geeft. Steun kan het ook best gebruiken. Voor al zijn acties in binnen- en bui tenland is geld, veel 'geld nodig. Geen wonder, dat het Roode Kruis naar mid delen uitziet om die steun te verkrij gen. Die middelen zijn niet altijd even ge lukkig en sympathiek te noemen. liets anders wordt het wanneer het Roode Kruis middelen gaat aanwenden waar mee het gebod Gods wordt aangetast. En die weg heeft het Roode Kruis in geslagen met het verloten van toegangs- kaarten voor interland wedstrijden. Voor de wedstrvjd Denemarken-Nederland op 13 Maart en Nederland-België op 3 April. Dat zijn belde interland-wedstrijden op Zondag. Daar behoeft het Roode Kruis geen propaganda voor te maken. Dat is het maliën van propaganda voor het overtreden van het vierde gebod. Voor de ontheiliging van de Dag des Heeren. Daarmede betreedt het Roode Kruis de verkeerde weg. Daar tegen past een protest. Niemand ook het Roo de Kruis niet past het het gebod des Heeren te overtreden. Of propaganda voor depgelijke over tredingen te maken. Gaat men op die weg door dan kan het niet uitblijven, dat het Roode Kruis de sympathie van velen van het Christelijke volksdeel gaat ver liezen. In de eerste plaats protesteren wij te gen het uitlokken van de overtreding van het vierde gebod en in de tweede plaats waarschuwen we tegen daden waarmede het Roode Kruis de sympa thie van velen onder ons zal verliezen. Het passeren van de laagste inschrij ver is in de aannemerswereld een veel omstreden feit. Daarover is door de Groninger rechtbank in kort beding een uitspraak gevallen, die niet zal nalaten in de aannemerswereld grote aandacht te trekken. Bij een aanbesteding door de gemeentearchitect van de gemeente Grootegast voor die gemeente was het werk niet aan de laagste inschrijver ge gund. Daarop had de Stichting Provin ciaal Bestuur van Bouwvsikarbeiders (P.B.) waarbij ruim 1300 aannemers uit de provincie Groningen zijn aangeslo ten haar boycot over werken onder ar chitectuur van de heer J. G., architect van de gemeente Grootegast uitgespro ken. In kort geding wees de president van de Groninger rechtbank Jhr. mr. W. W. Feith de vordering van de gemeen te Grootegast volledig toe. Hij legde het P.B. op het boycot-bevel binnen twee maal 24 uur in een schrijven aan alle aangesloten aanemers in te trekken en alle handelingen na te laten die de aan nemers kunnen belemmeren vrij in te schrflven op aanbestedingen onder ar chitectuur of directie van de heer J. G. architect der gemeente Grootegast. De dwangsom werd bepaald op 1000, voor elke overtreding c.q. elke dag. Het P.B. werd veroordeeld in de kosten van het geding, eeïi bedrag van 191.50. In zijn overwegingen zei de president o.m. dat het aanbestedingsreglement volkomen vrij laat zonder opgaaf van redenen het Werk te gunnen aan wie men wil. Het P.B, had zich bij het besluit van het ge meentebestuur, om de bouw niet aan de laagste inschr^ver op te dragen, moeten neerleggen. Ongetwijfeld zal van deze beslissing met grote belangstelling door de aan nemerswereld kennis worden genomen. AARDAPPEIBEUBS ROTTERDAM, 28 Maart. Kleiaard- appelen 35 mm opwaarts; eigenheimers 7—15, bintjes 6.506,75, alpha's 5.50, bevelanders 910.50, furore 9 ^9.50, roodster 15, meerlanders 7. Zandaardappelen veldgewas 5. Voeraardappelen 3.25; prijzen bere kend per 10 kg en op de handelsvoor- Waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM, 28 Maart. Vee markt. Aangevoerd 1699 dieren, w.o. 1197 vette koeien en 702 varkens. Prij ken per kg: vette koeien 2.50—2.70, ^.30—2.50, 2.------2.30, varkens lev. gew. 1-88, 18Ö, 1.83. Aanvoer vette koeien iets minder, kal- jjie handel, prijzen onveranderd, prima's öoven notering. Aanvoer varkens gro wer, handel stroef en wat lager in prijs. Maandagmiddag vond in hotel Spee te Sommelsdijk de opening plaats van de be roepen-voorlichtingsweek, die momenteel in het Diekhuus te Middeiharnis wordt gehouden en die georganiseerd werd door de Stichting Maatschappelijk Werk. De openingsvergadering werd bijgewoond door vertegenwoordigers uit practisch alle kring van ambt, bedrijf en beroep: onderwijzers, leraren van middel bare-. Ulo- en ambachtsschool, politiecommandanten, directies van openbare nutsbedrijven, vertegenwoordigers van landbouw, handel en industrie enz. Deze werden verwelkomd door de voorzitter van genoemde Stichting, burgemeester D. Rijnders, die in zijn openingsspeechs de belangrijkheid van verantwoorde be roepskeuze in verband bracht met de problemen rond de seizoenwerkloosheid op Plakkee. De openingsrede werd uitgebracht door dr. Rupp, lid van de staatscommis sie voor beroepskeuze. Deze bezocht on langs op een studiereis de Verenigde Staten en hij maakte nu een vergelij king tussen de recente historie van dit land met de vele landverhuizers en het ontstaan van het fabrieksproletari- aat na de eeuwwisseling met Plak kee in de toekomst, als er een dam of brug tussen het eiland en de vaste wal gelegd zal zijn. De bevolking- van Plak kee zal zich op de nieuwe situatie moe ten prepareren en de ouderen van nu dienen zich te bezinnen op de toekomst van de jeugd, die in geheel andere om standigheden zal komen te verkeren dan nu nog heersen. Een belangrijk element in het zich bezinnen op die toe komst noemde de inleider de zorg voor goede beroepskeuze. Hij prees zeer het initiatief tot de tentoonstelling in het Diekhuus en onderschreef de betekenis van de woorden, die boven de ingang staan te lezen en waarmede het gewicht van deze keuze wordt getekend: „wik ken, wegen, wageïi." Na deze opening begaven de aanwe zigen zich naar de tentoonstelling, die aanstonds de volle belangstelling ge noot. Aan de samenstelling van deze expo sitie is door velen uiterste zorg besteed; men vindt er vele gegevens, grafieken, foto's, tekeningen en vooral ook werk stukken uit diverse beroepen. PTT is er bv. vertegenwoordigd, de Rijkspolitie („Plichtsgetrouw en Steeds Paraat"), de scheepsbouw, de vliegtuigindustrie (beiden met o.a. prachtige modellen), radioindustrie en verlichtingstechniek, de Kon. Marine, de Kon. Luchtmacht en tal van andere instellingen en industriën waarover men anders maar bij hoge uit zondering iets op Flakkee hoort. Ook de onderwijsinrichtingen, zowel voor op leiding voor technische vakken als voor theoretische enz. vindt men op de expo sitie, waar verder aanzienlijke ruimte is afgestaan voor Flakkeese bedrijven, de machineconstructiebedrijven, de land- bouwmachinebedrijven, de drukkerijen, de landbouw (met het onderwijs), de tuinbouw enz. Maatschappelijk Werk ontbreekt uiteraard zelf ook niet en zo is er nóg veel meer dat wegens de veel heid hier niet opgesomd kan worden. De tentoonstelling- biedt o.i. voor Plak kee zeldzame gelegenheid om zich op de hoogte te stellen van hetgeen er in di verse beroepen te koop is en welke mo gelijkheden de jongen en het meisje thans geboden worden. De expositie ver dient belangstelling uit brede kring, ze ker als ouders en jongelui voor het pro bleem van de keuze van een beroep staan, maar ook voor degenen, die niet direct persoonlijk met dat probleem ge confronteerd worden. MIDDELHARNIS KOSTELOZE INENTING Men verzocht ons het volgende op te nemen: Ten huize van de arts J. J. Wieringa zal op Woensdag 6 April 1955 des n.m. tussen 3.30 en i uur gelegenheid wor den geboden tot kosteloze inenting te gen kinkhoest en Tetanus (Tetanus klem.) Deze inenting moet worden toe gepast bij personen, die niet door de ziekte zijn aangetast. Daardoor verkrij gen zij een krachtige beschutting. De behandeling is volkomen ongevaarlijk. Aangezien vooral kinderen voor aantas ting door kinkhoest vatbaar zijn is het zeer gewenst dezen zoveel mogelijk de behandeling te doen ondergaan. Spreekuur Woonruimtecommissie op Maandag 4 April 1945. Aanvang 7 uur n.m. ten gemeentehuize. HERKINGEN Kerkeraadsverkiezing. In de j.l. ge houden vergadering van stemgerechtig den der Ned. Herv. Kerk is als ouder ling gekozen dhr. A. de Graafftot kerk voogd (scer.) D. Soeteman en tot no tabel Chr. Huizer Lz. Allen hebben hun benoeming aanvaard. Kerkdienst. Heden Dinsdagavond 7 uur hoopt in de Ger. Gem. voor te gaan Ds. Kersten van Genemuiden. Groene Kruis. A.s. Woensdagavond half acht zal er ledenvergadering van de af d. Het Groene Kruis worden gehou den in de Kleuterschool. De agenda is de leden thuisbezorgd. Komt allen we gens de belangrijk^ besluiten welke ge nomen moeten worden. STELLENDAM Inzet verkoping. Het woon-winkel- huis van de Gez. van den Broek, werd Maandagavond 7 uur ingezet op 7200 door D. P. Kurvink, alhier in Hotel Kaashoek. Afslag op Maandag 4 April nam. 7 uur in voornoemd hotel. Kondgang beroepingswerk. De rond gang der kerkvoogdij in deze gemeente voor het beroepingswerk heeft opge bracht de som van 2993. Burg. Stand. Geboren: Adriaantje, dochter" van J. K. van Wijk en J. van Wijk-van Heest, MELISSANT De Melissantse Leesbibliotheek maakt bekend dat het boekruilen van af a.s. Donderdag niet meer is Molen dijk 3, maar in het gebouwtje op de speelweide. Hoestdrank meer dan 45 jaar een uitstekend middel tegen hoest- en verkoudheid. Fr£mco 1.65 per fles uit de Ouddorpse drogisterij. OUDDORP Vacantiebonnen. Van 2 tot 9 April kunnen de landbouw vacantiebonnen wor den ingeleverd bij D. v. d. Linde, Sta tionsweg alhier. Doopaangifte Herv. Kerk. Ouders die hun kind wensen te laten dopen in de Herv. Kerk kunnen daar aangifte van doen a.s. Vrijdagavond om 7 uur in de kerkekamer. Nieuwbouw. Aan de firma Boelaars enHanson werd opdracht gegeven voor het bouwen van een woning voor reke ning van Corn. Erkelens in de Oostdijk onder architect Schaaksbergen van So«st. DEN BOMMEL Dr. J. H. Becker, predikant bij de Geref. Kerk alhier, heeft het op hem uitgebrachte beroep naar Nieuwerkerk (Zeeland) aangenomen. Uit het tweetal in de Ned. Herv. Kerk voor ouderling gestelde personen, n.l. de heren M. Goudkamp en J. Hokke Is ge kozen dhr. J. Hokke, die de benoeming heeft aangenomen. Zaterdag a.s. hoopt de heer G. Zoon, organist der Ned. Herv. Kerk te Som melsdijk een orgelbespeling te geven op het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. Aanvang 7.15 uur, einde on geveer 8.30 uur. Programma 25 cent. Het programma bevat enkele bekende en zeer mooie koraalbewerkingen als „O, Lam Gottes unschuldig" van J. Pachelbel, „O welt ich musz dich las sen" van J. G. Walther, Psalm 116, Scheepke onder Jezus hoede en „Daar juicht een toon" van Cor Kee. Daar naast zullen ook enkele speciale orgel- werken van Bach, Teleman en Simon ten gehore worden gebracht. Dit alles zal afgewisseld worden door samenzang van enkele Psalmen en Geestelijke liede ren. Niemand verzuime deze belangrijke orgelbespeling op het klassieke o rgel van Dirksland bij te wonen. Ter gelegenheid van de boekenweek; A.s. Donderdag 31 Maart sav. half acht uö lieer W. Laatsman uit Den Haag ver telt dan hoe een schrijver er toe komt een boek te schrijven. Na de pauze zal de heer Laatsman een van zijn boeiende verhalen vertellen. In de pauze: Prijsuitreiking aan de winnaars van de prijsvraag uit ons dorpsblad. Toegangsprijs 30 cent. A.s. Zaterdag 2 April 's middags 2 uur samenkomst bij het Dorpshuis met de fiets. Wij gaan samen een excursie maken naar het bedrijf van de Gebr. Boomsma te Middeiharnis. 's Avonds om half acht: De heer Boomsma komt vertellen over de tech nische kant van het boek. Het zetten, drukken en uitgeven. Met filmpje kos ten 30 cent. Ter verkrijging van het diploma loon spuiten in de landbouw zullen dit voor jaar op diverse plaatsen examens wor den afgenomen. Zij zijn reeds vastge steld te Breda op 30 Maart en te Roosendaal op 31 Maart a.s. (theo retisch gedeelte) Het op 23 Maart vastgestelde examen loonspuiten te Groningen is uitgesteld tot 13 en 14 April 1955. Belangstellenden kunnen zich wenden tot het Examenbureau van de Stichting Examens van de Georganiseerde Land bouw, Belgisclieplein 6, 's-Gravenhage (post Scheveningen), alwaar men exa menformulieren met de exameneisen, be nevens verdere gewenste inlichtingen kan bekomen. OOLTGENSPLAAT Simavi collecte. Van Woensdag 30 Maart tot en met Zaterdag 2 April zal te Ooltgensplaat een huis aan huis col lecte worden gehouden voor Simavi-me- disch-werk. Deze vereniging stelt grote bedragen beschikbaar voor alle vormen van ziekenverzorging in overzese ge biedsdelen. De G.Z.B, op Celebes (Indo nesië) kreeg prachtige instrumenten voor het ziekenhuis. Voor het Bosland- ziekenhuis te Suriname zegde Simavi voor de installatie 84.000 toe. In het ziekenhuis te Hollandia (Nw. Guinea) ging door een brand vele me dicamenten verloren. Simavi wil nu gel den bijeen brengen om er een nieuwe zending heen te zenden. Het plaatselijk comité hoopt dat Ooltgensplaat bij deze collecte niet achter zal blijven. Dit co mité is samengesteld door de dames Mevr. HordijkBoer, Mevr. Kramers-de Bruine, mevr. Kramers-v. d. Dorpe, mevr. de Korte-Joor, mevr. van Drenth- Tichelaar en mevr. Neijenhuis-Vaande- ring. STAD AAN T HARINGVLIET Kerkdienst. A.s. Vrijdagavond kwart voor zeven hoopt voor de Ger. Gemeen te alhier voor te gaan ds. H. van Gilst van Dirksland. HONl>ERDDRIE-JAKIGE. Woensdag a.a. wordt de heer Plet Stuyvenberg te Bussum in de Mecklenburglaan honderd en drie jaar. Hij is op een na de oudste mannelijke inwoner van Nedei-land. De oude baas is nog zeer kras en leest de krant zonder bril. In de wandeling heet hij „Oime Piet", tegen „Opa Piet" heeft hij veel bezwaar. De jubilaris met zijn vriend, een jeugdige „Piet". Ter verkrijging van het diploma trek kerbestuurder in de landbouw (Ie klas) zullen dit voorjaar op diverse plaatsen examens worden afgenomen. Zij zyn reeds vastgesteld te Hoofddorp op 27 April a.s. Belangstellenden kunnen zich wenden tot het examenbureaai van de Stichting examens van de georganiseerde Land bouw, Belgischeplein 6, 's Gravenhage (post Scheveningen), alwaar men exa menformulieren met de exameneisen (tegen betaling van 1.benevens verdere gewenste inlichtingen kan be komen. ----------O---------- ROTTERDAM, 28 Maart. Binnen landse granen, officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe: rode op vochtconditie tot 27.80. Voedergranen zeer kalm: zomergerst naar kwaliteit en vochtgehalte 24.50 26, geschoonde gedroogde tot 26.75; ha ver naar kleur en vochtgehalte 24.50 25.25, extra blanke tot 26; rogge door sneekwaliteit 2021; baksoorten 23. Peulvruchten lusteloos; groene erwten tot 60, schokkers tot 90, blanke bruine bonen tot 51. ----------O---------- Burgers mogen niet meeryden in mi litaire auto's. Een tegenhanger van het liftverbod? Minster Staf heeft bepaald, dat het opnemen en vervoeren van bur gers in militaire motorrijtuigen verbo den is. Op deze maatregel kan uitzon dering worden gemaakt indien het nood zakelijk is burgers te vervoeren in het belang van de dienst. De bestuurder van het motorrijtuig moet dan in het bezit zijn van een verklaring. verhalen niet spannend genoeg zijn. Ook wordt er nog heel wat lectuur uitgege ven, waarin vloeken of zeer ongepaste uitdrukkingen in voorkomen. En romans over de scheepvaart bijvoorbeeld, wordt het ruwe volk ten voeten uit getekend en de woorden die ze in de mond ne men, volledig overgenomen. Men noemt dat heel voornaam „realistisch", dat wil zeggen, dat het in werkelijkheid zo ge beurd is. Ik twijfel daar geen moment aan, maar het gaat niet aan, om ons volk van al die ruwe taal maar eens lekker te laten smullen. Deze soort boe ken zijn Godslasterlijk, want Gods naam wordt er rijkelijk in misbruikt. Ik geloof, dat er in ons land een vloekverbod be staat, maar het is toch een grote tegen strijdigheid om het afdrukken van vloe ken in boek en geschrift ongestraft toe te laten. De Overheid diende hierop ze ker toe te zien. Zulke boeken behoren dan meest nog tot de „best-sellers", zo als de Engelsen het uitdrukken, tot de meest verkochte boeken. Overigens is het aanbevelenswaardig om een goed boek te kopen. Goede boeken vormen een blij vend bezit en als men ze in eigendom heeft, zal men er weer eens vlugger naar grijpen, dan wanneer men een bedui meld exemplaar uit een biblotheek haalt Schram kent ook mensen, die alleen een boek kopen, om de boekenkast wat te vullen. Als het maar een mooie band is, is 't al goed. Maar lezen doen ze nooit. Toch is het een feit, dat iemand die veel leest, zich ongemerkt een zekere graad van ontwikkeling eigen maakt. Men krijgt door de verscheidenheid van on derwerpen een kijk op tal van dingen die anders aan ons voorbijgaan. In de gesprekken die bij verschillende gelegen heden worden gevoerd, kan men al spoe dig de man er uit halen, die om zo te zeggen veel letters gegeten heeft. Die staat niet met een mond vol tanden en kan over alles en allerlei meepraten. Het bezit van goede, degelijke lectuur is daarom altijd aan te bevelen. Een goed boek kan een goed vriend zijn. Maar met een variant op het: „weet wat U eet" zou ik -willen zeggen: ,,wéét wat U leest." En vergeet nooit, dat boven alle boeken het Boek der Boeken staat, dat in iimerlijke waarde ver uitgaat bo ven alles, wat uit de menselijke pen ge vloeid is. 6CHRAMMETJE. Als je winkelier bent, doe je altijd maar weer je best om de waar aan de man te brengen. Schrammetje verwon dert zich wel eens over de moed van de handelaars, om telkens maar weer nieu we dingen in te kopen, waarbij ze zelf de afnemers moeten opscharrelen. Zij weten meest van te voren niet of een ar tikel ,,er in" zal gaan. Het gebeurt meermalen dat de een of andere nieu wigheid niet in trek komt bij het pu bliek en de winkelier blijft er mee in zijn maag zitten. Dan worden dat zo genaamde „winkeldochters", die te avond of te morgen voor een appel en een ei zo men dat noemt de deur uit gaan. Valt iets in de smaak bij het pu bliek, dan loopt de zaak vlot en de han delaar moet keer op keer nabestellen. Zo hoorde ik onlangs een speelgoedwinke lier vertelenen, dat er een nieuw spel uitgekomen was, dat „Mikado" of ook wel „Radja"-spel heet. Het bestaat uit een doosje met dunnen stokjes, aan bei de uiteinden gepunt, die waaiervormig op tafel worden geworpen. De kunst is nu om stokje voor stokje weg te nemen, zonder dat ze elkander raken, want an ders is de beurt voorbij. Een spelletje dus, waarbij getraind wordt in uiterste kalmte. De winkelier vertelde me, dat het publiek er verzot op is en dit spel is heel het land in een minimum van tijd zo'n grote populairiteit genoot, dat de fabriek geen stokjes genoeg kan aan maken. Niet alleen de kinderen, maar ook de ouderen vermaken zich er mee. Ze beschouwen het zeker als een soort geneesmiddel tegen zenuwachtige ge jaagdheid. De handel is er goed mee en nu is het weer zaak zoor de -winkeliers om uit te kijken. Want de verleiding is altijd groot, wanneer een artikel goed loopt", om flinke voorraden in te slaan. Het publiek is echter onberekenbaar en op een gegeven moment komt de klad er in en kijkt er geen mens meer naar het kalmerende spel om. Zit de vrtnke- lier, aangemoedigd door het grote suc ces met een flinke voorraad, dan is de strop soms groter dan zijn hele winst aan zo'n artikel. Daar zijn dus ook vele ,,wankanten" aan het beroep van za kenman en de spreuk: „het geheim van de negotie is beter dan het goud van 't werken" die in mijn jeugd opgeld deed, heeft veel aan waarde ingeboet. Zo is het nu naar ik in de kranten lees ook weer boekenweek en trachten de boek handelaars een week lang het boek in het middelpunt der belangstelling te plaatsen. Door het verstrekken van een boekgeschenk bij aankopen van boeken tot een bepaald bedrag, wordt het ko pen van een boek in de boekenweek aan gemoedigd. De spreuk van Salomo: „van vele boeken te maken is geen ein de en veel lezens is vermoeiïng des vlee- ses" zullen de handelaars wel niet in hun -winkel ophangen, denk ik. Dat zou meer afschrikken dan aanmoedigen. Men komt liever met het motto: „Pak een boek, het boek pakt U" voor de dag. Er is op de boekenmarkt vandaag de dag heel wat te koop. Het is niet zo eenvoudig een keus te maken uit het vele, dat aangeboden wordt. Want het is een groot verschil, welk boek men koopt. Dat er niet gelezen wordt, zou ik niet durven beweren, want de lees bibliotheken hebben over 't algemeen en zeker in de -wintermaanden han den vol werks om ieder aan een boek te helpen. Het is echter een groot ver schil wat men leest. Meestal gaat het verlangen niet verder dan een licht ro mannetje, waarvan de inhoud evenals een roomijsje een ogenblik smaakt. Maar alras is alles weer vergeten.. Er worden helaas maar al te weinig dege lijke boeken gelezen. Ook in de peugd- lectuur komt er heel wat van de pers, dat van nul en gener waarde is. Tal van ouders gaan zelfs niet eens na, wat hun kinderen lezen. Ze grijpen naar boeken die veel te „oud" zijn voor hun leeftijd en voor de jongens kunnen de detective-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1