H.v.ANDEL Herdenking van de rampdag Buitenland Marktberichten Kerknieuws 27e Jaargang Zaterdag 29 Januari 1955 No. 2372 GHB WEEKBLAD OP GEBEFOBMEEBDE GBONDSLAO VOOE DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN -LEDEREN KLEDING- FLACH MEDITATIE Bidden bij de maaltijden door de soldaten „Een ernstige vraag" De 500ste bezoekster aan de modelwoningen geboekt Bouwvacantie van 27 t.m. 30 Juli Geen bevroren var kensvlees meer naar Engeland De Fruitcentrale" i^efefeere Uapjeó NOACK's Specialité's GRAANBEURS Redactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 VppHo,imnt tweemaal per week. Woensdag: en Zaterdae ABONNEltEÏNTSPRUS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRUS 12 cent per mm. Bt) contract speciaal tarief. A.s. Dinsdag zal het twee jaar ge leden zijn, dat zich een geweldige ramp over ons land voltrok. Vooral de Zuid- Hollandse en Zeeuwse eilanden werden toen zwaar getroffen. We behoeven het niet op nieuw op te halen, honderden mensen vonden op onverwachte en an- gedachte wijze de dood in de golven; duizenden stuks vee verdronk en er was voor millioenen materiële schade. 1 Februari is met recht een gedenk dag. 'Opnieuw zal het ontzettende ge beuren aan onze geest voorbijtrekken en de schrijnende wonden van geleden ver liezen weer opbloeden. Oude Tonge is de ernstigst getroffen plaats op ons eiland. Daar rusten ruim 300 doden in één massagraf. Het deed ons goed te vernemen dat er die dag kerkdiensten worden gehouden. Dat de gemeente des Heeren bijeenkomt in er kentenis, dat wij voor verdere rampen zijn gespaard. Uit andere landen komen herhaalde lijk berichten van ontzettende natuur rampen, de Heere komt ons er nog van te verschonen. Ziende op onze afmakin gen en zonden is dat een grote weldaad. Waar kon men beter zijn op zo'n dag, dan in Gods Huis? Daar brengen we onze nood en onze smart voor Zijn aan gezicht, maar ook onze dank kon het zijn in verootmoediging dat Hij ons tot hiertoe gespaard heeft. In vroegere eeuwen schreef onze Over heid boet-, bede- en dankdagen uit om met alles voor 's Heeren aangezicht te komen. Om daarvan enige voorbeelden te geven, laten we hier enige resoluties van 20 Mei 1740 volgen (oude stijl.) „In agttng genoomen zijnde, dat het God gelieft heeft deze Provincie twee jaaren te bezoeken met zwaare Piasre genen en overstroming der Landerijen, waar door geen genoegzaam Voedsel voor Menschen en Vee heeft konnen in gezameld werden; en geduurende deeze Winter met een zeer strenge en buitengewoone Vorst; en deeze Provin cie nu nog dagelijks te bezoeken met een aanhoudend schraal en koud Weer, waar door het Vee ten grootsten deele van haar Voedsel berooft is, en het ge brek en duurte voor Mensen en Vee noch .zouden kunnen tofeneemen, en ondrage lijk werden, hetgeen niet anders kan werden aangemerkt dan voor een blijk van des Heeren rechtvaardige gram schap over de zonden van de Ingezete nen van het Land. Ambteiyk gebed Goedgevonden en verstaan werd de autoriteiten te bevelen om de predikan ten aan te zeggêil: ,,dat zij daar werk maaken van in haare Predikatieën en Gebeéden de Gemeente ijverig te ver- maanen tot ernstige en weezentlijké boe te en bekeering, en tot vernedering on der Gods slaande hand, en Zijne Godde lijke Majesteit ernstig aan te roepen, ten einde het Dezelve gelieve Zijn slaan de hand van deze Provincie af te wen den, en zijn gunstig aanschijn wederom t' onswaarts te wenden, ten einde het lieve Vaderland voor alle verdere onhei len bewaard moge blijven." In 1745 bevolen de Staten bidstonden voor sterfte van het rundvee en andere calamiteiten. In 1747 bij de inval der Fransen bevalen zij weekelijksche Bee- destonden. Voor 8 Mei 1749 of 11 Juni decreteer- den zij later: algemeene Dank en Bee- dedag en het doen van Vreugdebedrij- vtnge over de gesloote Vreede." Toen was er nog de zilveren koorde, die er bestond tussen Staat en Kerk. Helaas is dat nu ver zoek. Door een der raadsleden te Oude Ton- ge werd deze week opgemerkt dat wei nig verootmoediging zichtbaar is. Dat is plaatselijk en algemeen zo. Daarmee moeten we hoofd voor hoofd in de schuld. De Heere let op al onze daden, wat wij met Zijn zegeningen en ook wat wij met Zijn straffen doen. Het herdenken van de rampdag mocht in het teken staan van kleinheid en ver nedering voor Gods aangezicht. Lederen jassen alle maten vanaf 99. Vesten, Jekkers, Mantels, Caps, Handschoenen enz. enz. DE SPECIAALZAAK: Strevelsweg 48 Kotterdana-Zuid Minister Staf sprak op een vergade ring van de C.H. kiesvereniging te Hol ten. Daar zijn hem heel wat vragen ge steld. Ook het bidden voor de maaltijden door de soldaten kwam daarbij ter spra ke. Volgens een courantenverslag heeft de minister daarover het volgende ge zegd. „Inderdaad zijn in de eetzalen en de cafetskria's de omstandigheden niet gun stig, maar hij heeft moeten constate ren,- dat het bij de Rooms-Kathoheken wel kon. Onze jongens durven het niet. Als men de moed heeft zal er zeker éen mogelijkheid zijn om de nodige stilte te verkrijgen." „Want de Zoon des mensen, als Hij komt, zal Hij ook nog geloof vinden op de aarde?" (Lukas 18 8b) We kunnen dit woord van verschil lende kanten bezien en benaderen. Zo zouden we het kunnen beschouwen als een Bijbelwoord, een tijdwoord, een per soonlijk woord en een toekomst woord. Het is in een enigszins eigenaardig verband, waarin dit woord voorkomt als Bijbelwoord. We lezen in de eerste verzen van Lu- kas 18, de gelijkenis van de onrecht vaardige rechter. U kent deze toch wel? In een zekere stad woonde een rechter. Dat was een hard en onrechtvaardig mens. We zouden tegenwoordig zeggen: hij was vatbaar voor corruptie. Het scheelde hem niet of iemand onrecht vaardig de gevangenis inging, noch min der of een arme en verdrukte recht ver kreeg. Nu was daar in die stad een weduwe die een rechtzaak had, in het oog van anderen misschien een rechtzaak die he le maal niet zo belangrijk was, maar voor haar zelf, omdat ze arm was, van het grootste belang. Beleefd, verzoekt zij de rechter om een uitspraak. Hij kijkt haar eens aan, en bemerkt wel, dat er aan haar niets te verdienen valt. Schrijft de zaak op de rol, om hem na een uur te vergeten. Maar, na twee of drie dagen staat de weduwe weer op de stoep. Ze herinnert de rechter aan zijn belofte. Na enige tijd is ze er weer en ze houdt niet op, maar legt de rechter telkens zijn belofte voor. Eindelijk wordt de rechter het zat. Dat mens houdt toch niet op, denkt hij. Ik zal er in vredesnaam maar werk van maken. Dan ben ik tenminste van het gezeur af. En, hij spreekt recht in de zaak der weduwe, die mi verblijd naar haar woning terug keert. En dan zegt de Heere Jezus: „Als nu deze onrechtvaardige mens weet recht te spreken, wat zal God dan doen. Zijn uitverkorenen, die dag en nacht tot hem roepen En dandan volgt het woord van onze tekst. ,,Maar de Zoon des Mensen als Hij komt zal Hij ook nog geloof vin den op de aarde." Misschien is de samenhang nu duide lijker geworden. De Heere Jezus spreekt hier tot een uiterUjk godsdienstig Jodendom. Tot Wetgeleerden en Fari zeeërs. Hen wil hij duidelijk maken, dat het met al hun godsdienst nog maar niets gedaan is. De weduwe hield aan. Tijdig en ontij dig. Net zo lang tot ze gehoor kreeg. Zo, wil de Heere zeggen, moet er nu een onafgebroken gebedsleven zijn. Want uiteindelijk is het zeker dat er op een waarachtig gebed ook verhoring komt. Als de onrechtvaardige rechter uitein delijk luistert, hoeveel te meer dan-uw Vader die in de hemel is. Ja Hij luis- terst naar het gebed van de genen die dag en nacht tot Hem roepen. Zie aan dat laatste ontbreekt het nu zo dikwijls. Er is geen waarachtige nood bij het Farizeese Christendom. Geen on afgebroken gebedsleven. Geen vasthouden van God aan Zijn Woord, Geen pleiten op Zijn beloften. Geen aanlopen van Hem als een water stroom. En als dat ontbreekt, dan ont breekt eigenlijk alles. Dan ontbreekt ook het geloof. Het gebed is immers de graadmeter van het geloofsleven. Waar veel gebed wordt gevonden, is een teder geloofs leven, maar waar het bijna of geheel ge mist wordt, is dat geloofsleven ingezon ken, zo het al niet geheel ontbreekt. Be denk in dit verband bovendien, dat er veel schijn kan zijn, teinvijl het wezen, totaal gemist wordt. De Farizeeërs ston den voor in de tempel en synagoge, ja buiten> op de hoeken der straten te bid den. Maarhun bidden was niet an ders dan een vormelijk prevelen van een formulier. Met recht kon van hen ge zegd worden: ,,Dit volk nadert tot Mij met de lippen, maar hun hart houdt zich verre van mij." En zo komt de Heere Christus tot de ernstige vraag: ,,De Zoon des Mensen, als Hij komt, zal Hij ook nog geloof vinden op de aarde?" Welke komst bedoelt Christus hier? Kennelijk Zijn wederkomst! Toch zouden we het reeds op Zijn eerste komst kim- nen toepassen. Wat was het donker, geestelijk donker in de dagen, die aan die komst vooraf gingen. 400 jaar had de stem der profetie gezwegen. Rondom de geboorte zien we slechts enkele ar melijke herders, twee oude mensen en de vader en moeder van Johannes de Doper als gelovige getuigen uit het oude Bonds volk. De gehele verdere wereld zag behoudens de Wijzen uit het Oosten, met onverschilligheid of ergernis en spot toe. Bezien we met een Elia's blik de wereld van toen, dan is er reden te over om met hem te klagen: „Ik ben maar alleen overgebleven" en de vraag te stellen: Zal Hij nog geloof vinden? Maar al was het dan geen groot aan tal dat met verlangen en heimwee uit zag naar Zijn komst, ze waren er dan toch! En we zien de Kerk rond de kribbe geschaard. Zodat reeds hier de vraag ,of Christus bij Zijn komst geloof zou vinden, bevestigend kan beant woordt worden. Wij kunnen dit woord in verband brengen met de tijd waarin we leven. En is er dan ooit een tijd geweest waar deze vraag meer in pa.ste, dan juist de tegenwoordige? Wat men vandaag aan de dag ook moge tegenkomen, maar schier geen waarachtig geloof en gebed. Waar is de weduwe, de biddende, altijd biddende weduwe? De massa bidt niet meer omdat ze God niet kent. Daardoor erkent ze Hem nog veel minder. Honderd duizenden in ons vaderland ge bruiken dan ook Gods Naam niet an ders meer dan in een vloek of verwen sing. Dit kwaad kan wel een nationale zonde genoemd worden en is zelfs in onze eigen kringen doorgedrongen, waar vele verbasterde vloeken hun weg vin den. De bede mag wel opklinken: Zet Heer een wacht voor mijne lippen. Be hoedt de deuren van mijn mond. Is het wonder dat de Heere met Zijn straffen gekomen is?' Moeten we niet uitroepen: Hij straft ons maar naar onze zonden niet? De massa bidt niet meer, maar raast en vloekt. En wat is er reden te over om te bid den. De wereld kraakt in haar voegen. De dagbladen hebben het ons de laat ste dagen weer doen lezen, dat er maar zo bitter weinig nodig is om de wereld weer in de oorlogsbrand te storten. Overal zijn oorlogen en geruchten van oorlogen. Natuurrampen zijn aan de or- *de van de dag. Vervolgingen op menige plaats. Hongersnoden en ziekten wor den op meer dan een plaats van de we reld aangetroffen. En het allerergste van dit alles is, dat de massa, zelfs de kerkelijke massa, uit dit alles niets schijnt te leren. Velen verkopen hun eerstgeboorte recht voor een schotel linzenmoes. In de onuitspre kelijke nood van de tijden is er geen zuchten en vluchten tot de genade troon maar wordt allerwege vlees tot de arm gesteld. Er wordt meer vertrouwen üi Eisenhouwer en Ridgeway gesteld dan in de Koning der kerk. Is er nog geloof op de aarde? Zijn de kerken nog vol met waarachtig belijden de leden Is er in de gezinnen een voort durend worstelen in het gebed om hulp en heil voor zich en het kroost? Kun nen we het de dichter nazeggen: Mijn hart zegt mij o Heer van [Uwentwegen Zoek in gebeen, met ernst Zijn [aangezicht? Dirksland. (Wordt vervolgd) C. J. KESTING De Minister was zelf poolshoogte we zen nemen. Nu van dat poo'lshoogte ne men van hoge autoriteiten, daar komt meestal niet veel van terecht. Dan wordt vaak de zaak op zijn Zondags voorge dragen. Dan is het maar al te vaak „show." Als de minister desondanks spreekt van minder gunstige omstandigheden dan bewijst dit wel, dat de onderofficie ren niet te vergeefs alarm geslagen heb ben. Onze jongens durven het niet. Dat is een aanklacht tegen de jongens. Maar dat kan ook het gevolg zijn van de om standigheden. Uit een en ander blijkt wel dat er aanleiding genoeg is om voor verbetering te zorgen. Ook de onderof ficieren moeten zorgen,dat die maat regelen worden getroffen. Dat is ook te recht gezegd. Maar het blijkt wel, dat er veel te verbeteren en op te knappen valt. Dat het spoedig- moge gebeuren. -'.■■.<««ia9HBi I MODERNE'VERLOVINGSRINGEN MET EN ZONDER INLEVERING JUWELIER HORLOGER BEIJERl.lAAN 3 - IEL. 70360 ROTIERDAM-Z. Ctiina Het is nog slechts een maand geleden dat verschillende staatslieden bij de jaarwisseling wezen op het feit, dat voor de eerste maal na zoveel jaren ner gens oorlog gevoerd werd, hetgeen men als een hoopvol teken voor de wereld vrede beschouwde. Nu de eerste maand van het nieuwe jaar nog niet tot het verleden behoort, is aan die vreedzame toestand reeds een einde gekomen. Op nieuw ^ijn in Algerije de gevechten tus sen de Fransen en de opstandelingen op gelaaid; een oude vete, tussen de rege ringen van Costa Rica en Nicaragua heeft aanleiding gegeven tot een gewa pend conflict en nauwelijks is deze twist geëindigd of de Chinese rode legers doen een aanval op de laatste bolwerken van de nationalisten. De strijd is begonnen naet de verove ring van het eiland Ti Kiang Sjan, dat op een afstand van 30 kilometer van het vasteland ligt. Dit eiland was voor de nationalisten van weinig belang. De nationalisten beschikken, behalve over Formosa, nog over enkele kleine eilan den langs de kust. Reeds enige tijd geleden heeft de re gering in P«king bekend gemaakt dat zij alle pogingen in het werk zou stel len om Formosa en de overige eilanden te „bevrijden" 'van de nationalisten. De aanval bewijst dat men het niet bij drei gementen wenst te laten. Een verzoek vande Amerikaanse president om het vuren te staken, heeft premier Tsjou- en-Lai dan ook onvoorwaardelijk van de hand gewezen. Formosa behoort nu een maal bij China, aldus de premier, en de .bevrijding" van dat eiland is een zui ver binnenlandse kwestie, waarmee de Verenigde Naties zich niet mogen be moeien. President Eisenhower heeft van het Congres toestemming gevraagd en ge kregen om zo nodig de strijdkrachten van de Verenigde Staten te gebruiken teneinde de veUigheid van Formosa te verzekeren. Amerika neemt echter bui ten de nationalistische gebieden geen militaire verplichtingen op zich. Ook zal president Eisenhower niet gemakkelijk toestemming krijgen van zijn regering om een invasie op het vasteland te doen. Volgens verschillende staatsheden vormt de onrust in China een ernstige bedreiging, niet alleen voor nationalis tisch China of voor het verre Oosten, maar voor de wereldvrede. Het schijnt dat de rode legers op nieuw willen beproeven hoever ze kun nen gaan zonder tegenstand van Ame rika te ondervinden, evenals dat voor heen in Korea het geval is geweest. Naar menselijke redenering zal Tsjou-en-LaJ, ondanks herhaalde bedreigingen, even wel niet graag een derde wereldoorlog willen ontketenen. Voor hij dat risico aanvaardt, zal hij zich waarschijnlijk nog wel even bedenken. Duitsland De regering van de Sowjet-Unie heeft een decreet gepubliceerd, waarbij de staat van oorlog met Duitsland, zoals die sedert Juni 1941 bestond, wordt op geheven. Juridische beperkingen ten aanzien van Duitse staatsburgers, die tijdens deze staat van oorlog als vijan den werden beschouwd, komen te ver vallen, Duitslands internationale ver plichtingen en de rechten en plichten van de Sowjet-Unie inzake geheel Duits land, blijven echter onverminderd be staan. De Westelijke mogendheden had den de staat van oorlog reeds in 1951 opgeheven. De Russische goedwilligheid komt dus niet te vroeg! Frankrijk Dezer dagen is de Franse hoofdstad opgeschrikt door een betoging, georga niseerd door de Poujade-beweging. Deze groep, die ongeveer een half millioen le den telt, heet officieel: „de unie voor de verdediging van winkeliers en hand werkslieden," maar wordt in de wande ling genoemd „de Poujade-beweging," naar de naam van haar voorman, Pierre Poujade. Deze beweging wil bereiken een alge mene hervorming van het belastingstel sel en afschaffing van de meeste con- trole-maaregelen. In talrijke prot^stver- gaderingen hebben de aanhangers van Poujade deze denkbeelden bepleit en dikwijls de recherche belet, inlichtingen te verkrijgen. Op het terrein -van de Parijse jaar beurs heeft deze beweging nu een beto ging gehouden die werd bijgewoond door tienduizenden „slachtoffers van de fis cale willekeur" zoals ze zichzelf noe men. Met groot enthousiasme kondigden ze een belastingstaking aan, indien de regering niet dezelfde dag haar eisen in willigde. De regering zal zich waar schijnlijk niet gelegen laten liggen aan deze onruststokers. De Fransen, vooi-al in het Zuiden, waar de beweging de meeste aanhangers telt, zijn nogal heet- hoofdig en opgewonden. Misschien heeft Poujade wel een stoot in de richting van belastingverlaging gegeven, een taak, waarin de meeste Franse regeringen totnogtoe te kort zijn geschoten. Een andere bron van onrust voor Pa rijs, het water, is sterk verminderd. Nog duizenden mensen uit de voorsteden zijn geëvacueerd, maar het water blijft da len. Het aantal doden tengevolge van de overstromingen bedraa,gt ongeveer 25. Van Zaterdag Z9 Januari vjn. 13 uur tjn. Maandag 81 Januari v.m. 9 uur Mlddelhamis-Sommelsdyk Afwezig de artsen Dogterom, C. F. Arends en J. J. Wieringa. Voor spoed gevallen Tj. Kuipers, arts, Tel. 2710, Sommelsdijk. Dlrksland-Herkiiiigen-Melissant: Afwezig B. Elvé. Voor spoedgevallen dr. P. Boot, arts. Tel. 01877227, Dirks land en K. J. Huisman, arts, Telefoon 01877^12-MeUssant. Oost-Flakke©: Afwezig de artsen G. C. Buth, P. J. de man en P. C. J. Voogd. Voor spoed gevallen E. Bouman, arts. Tel. 1871 269, Stad aan 't Haringvliet en G. J. Buth, arts, Telef. 1871306, Den Bom mel. NED. HEBV. KERK Beroepen te IJsseUnuiden: J. v. d. Vel den te De Bilt; Amemuiden: R. W. Steur te Ouddorp. GEREF, KERKEN Beroepen te Praneker: A. Kruijswijk te Oosterzee. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Leiden: M. Blok te Rotter dam en J. Kersten te Genemuiden. Beroepen te Gouda: J. Kersten te Ge nemuiden. (Foto Meyboom) Maandag 31 Jan. a.s. is de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix Wilhelmina Armgard. Zij wordt dan 17 jaar. Alom in het land zullen de vlaggen weer wap peren, ten teken hoe met deze blijde gebeurtenis van ons Koninklijk Huis wordt meegeleefd. Spare de Heere Haar tot in lengte van jaren tot vreugde van het Koninklijk gezin en van ons gehele Nederlandse volk. MIDDELHARNIS Woensdagmiddag werd de SOOste be zoekster aan de modelwoningen te Mid- delharnis geboekt. Het was mevrouw L. v. Hoven-MJeijer, O. Voorgors 59 te Middelhamis, aan wie de eer te beurt viel een een-pits gastoe- stel in ontvangst te nemen, beschikbaar gesteld door de Gascentrale Flakkee. Bovendien ontving zij een grote mooie fruitschaal ten geschenke, beschikbaar gesteld door de heer*B. v. Veer, van de Fruitcentrale Westdijk Middelhamis. De laatste weken verwacht men nog veel bezoek. Bent 'U al wezen kijken? De bedrijfsraad voor het Bouwbedrijf heeft besloten, in afwijking van wat in deze bedrijfstak gebruikelijk was, de laatste week van Juli aah te wijzen, als varantieweek voor de bouwnijverheid. De bedrijfsraad wil met deze beslis sing een reële bijdrage leveren tot on dersteuning van de gedarhte der varan- tiespreiding. Terwille van een aanzienlijke verlich ting van de anders met vacantiegangers overbelaste eerste week van Augustus, heeft de bouwnijverheid waarin on geveer 200.000 arbeiders werkzaam zijn een jaren oude traditie prijsgegeven. Sinds begin December van het vorige jaar bestond er gelegenheid voor de af levering van lichte varkens, van 56 kg. koud geslacht gewicht af aan de bacon- bedrijven voor de bereiding van bevro ren varkensvlees voor uitvoer naoar En geland in het kader van het baconcon- tract. Aangezien de Engelse overheid de afname van bevroren varkensvlees weer wenst te beëindigen, kunnen met ingang van Maandag 31 Januari 1955 geen lich te varkens meer voor dit doel worden overgenomen, zo deelt het Bedrijfsschap voor Vee en Vlees mede. Van genoemde datum af kunnen der halve voor uitvoer naar Engeland al leen tot bacon te bereiden varkens met een koud geslacht gewicht van 61 tot en met 72 kg. worden aangeboden. Het best gesorteerd in FIJN FRUIT EN DELICATESSEN. HERO in blik: Gebraden kip Kippensoep Tomatensoep Kalfssoep Champignons Schorseneren Asperges Tuinbonen Gebraden hoentjes Gevule kip in wijnsaus, met champignons en truffels Vleesgalantines en pasteien Niertjes in Madeirasaiis Kip- en nier-ragoüt Hamworst Hazenpastei Limchtong Goulash Nasi Goreng Jamoneta Fruitmanden en Fruitschalen het best verzorgd door: B. V. d. VEER Westdük Tel. 2682 MIDDELHARNIS ZIE DE ETALAGES! ROTTERDAM, 24 Jan. Binnenl. granen, officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam: Tarwe rode op vochtconditie tot 27.48; zomergerst vast n. kwal. en vochtgeh. 27.50 29.75; geschoonde gedroogde daarb.; ha ver nauwelijks prijsh. n. kleur en vocht gehalte 25.5027.25; ertra blanke tot 28.rogge doorsneenwal. 22.50 23.bakrogge 24.------25.peul vruchten zeer flauw; groene erwten tot 90.schokkers tot 120; bruine bo nen tot 75. VEEMARKT Op de veemarkt te Etten werden aan gevoerd 111 stuks waarvan 55 nmde- ren, 1 paard en 55 biggen. De aanvoer van runderen ruim, de handel levendig, de prijzen hoog. In biggen was er vlugge handel, de aanvoer iets ruimer en de prijzen vrij wel onveranderd. De belangstelling was groot. Prijzen: kalf koeien 700—925; kalf- vaarzen 600—725; pinken 325—525; guste koeien 550650; graskalveren 150200; paarden 400—750; biggen 4060; lopers 70100, vette koeien 2.00^2.70 per kilo geslaiht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1