Een halve eeuw bij de brandweer Opening nieuwe teleroon- centraie te Oude Tonge l>e soldaten en de Zondag Nieuwe Tonge heeft geen woonruimte commissie meer nodig Honden en Li ppen I>aineis! Vooral nu I 27e Jaargang Dinsdag 4 Januari 1955 No. 2365 CHB WEEKBLAD OP GEBEFOBMEEEDE GBONDSLAO VOOE DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Alle Kikken waren Ihuis Hamea-Gelei voor Uw handen Ongeluk met dodelijke afloop te Dirksland Centrale Veiling Middelharuis Het aantal reëele woningzoekenden is zeer gering Redactiebureau: Pr. HENDBIKSTRAAT 14, MIDDEUEiARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitena Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 VerschQnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS1.70 PER KWARTAAI^ ADVE3RTENTIEPRUS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. I. De Nationale Christen Onderofficiers vereniging heeft zich in een uitvoerig memorandum tot de minister van Oor log, de overige leden van de regering, de volksvertegenwoordiging en de ker ken gewend. In het memoranidum con- jst teert, de N. Chr. O.V. tot lis ar diep 'f'ïö'.vezen, dat in de sector van het ijodsdienstige leven in de strijdkrachten belemmeringen aan de dag treden, idie de christelijke militairen m:et grote zorg vervullen. De belemmering'en, aldus het memo randum zijn ontstaan door de maatregei- len welke de overheid heeft getroffea of nalaat te nemen, benevens door het niet voorzien in behoeften, die in het leger een leven naar de eisen van Gods Wet gemsLkkelijker maken. Deze maatrege len, belemmeringen en omstandigheden zijn: a. De oefeningen in internationaal ver band, waarbij steeds een Zondag in beslag wordt genomen. Bij de oefe ning „Battle Royal" waren dit zelfs twee Zondagen. b. Het nog steeds voortdurende kwaad' van het op Zondagavond op grote schaal doen vervoeren van militai ren, die naar hun garnizoen of le gerplaats moeten terug keren. c. Oefeningen op kerkelijke feestda gen, met name op Hemelvaartsdag. d. Het aan zeer veel militairen ont nemen van de gelegenheid om on der rustige omstan'digheden en stilte met aan God verschuldigde eerbied voor en na de maaltijden te kunnen bidden en danken, in die kazerne- menten en legerplaatsen, waar het z.g. cafetaria-systeem bij de ver strekking van de maaltijdien is in gevoerd. e. De grote gejaagdheid bij en de kor te tijd voor het nuttigen van de maaltijden als gevolg van het cafe- i taria-systeem. a In het momarandum worden de maat- tegelen nagegaan, die tot verbetering ouden kunnen leiden. Omtrent de inter nationale legeroefeningen op Zondag is (iet oordeel van de Christelijke Onder- >fficieren, dat het de plicht van de re dering is om de meest krachtige wijze ,6n met alle ten dienst staande middelen, fjesnoods met een absolute weigering van deelname van Nederlandse strijdkrach ten aan oefeningen in Internationaal Verband-stelling te nemen tegen oefe ningen, waarbij de Zondag met als rust dag kan worden g-evierd. 1 Het memorandum geeft uiting aan zijn vrees dat het doorgang laten vinden van oefeningen in internationaal verband op Zondag zal leiden dat het op de duur als volkomen normaal wordt beschouwd. In het schrijven van de Christen Onderof ficieren wordt uiting' gegeven aan dte grote teleurstelling, dat de Nederlandse tegering de militairen tijdens de inter nationale oefeningen c.q. bij de concen tratie en afvoer op de Zondag niet de ^laar Gods Wet vereiste rust heeft ge- kegeven en het hun daardoor onmogelijk heeft gemaakt de heiliging van de Dag fles Heeren te betrachten. Krachtig speelt het memorandum zich uit tegen het vervoer van de soldaten pp Zondag. Dat reizen van de militairen pp Zondag wordt in het memorandum jeen nationale zonde genoemd. Het memorandum verzet zich ook te gen het systeem van het cafetaria. Daar over schrijven de Christelijke militairen, dat door dit systeem tekort wordt ge daan aan het aankweken van respect voor de godsdienstige overtuiging van anderen.- I Dit memorandum eert volgens onze iVaste overtuiging de Christelijke Onder- offieiersvereniging. Het pleiten inzonderheid voor de Zon dag kan niet anders dan onze hartelij ke" sympathie hebben. Te veel wordt door onze regenng de Zondag ontheiligd inzonderheid door het doen reizen van zoveel militairen op Zondag. En ook het niet opkomen voor de Wet Gods inzake het vierde gebod bij internationale-oefeningen is een groot kwaad waaraan onze regering zich ge durig schuldig maakt. Het memorandum van dte Chnsten Onderofficieren is een belangrijk stuk, waarom we ons voornemen er in een volgend artikel op terug te komen. Een jubUeum van een halve eeuw mag wel algemeen als tot de uitzonderlijke behorend genoemd worden. Maar wanneer het iemand geldt die zo'n lange tijd aan een brandweercojps verbonden is dan mag dit wel tot de buitengewone jubilea g-erekend worden. De commandant van de Oude Tongse Vrijwillige brandweer, dhr. C. A. Th. Lambert herdacht op Nieuwjaarsdag dit heugelijke feit. Deze kennende was te verwachten dat hij met de van hem bekende be scheidenheid dit gouden jubileum niet ruchtbaar zou maken, maar desondanks was het toch opgemerkt en in de morgenuren van de Ie Januari ontving de familie Lambert alzo bezoek van het college van B. en W. alsmede van de echtgenote van Burgemeester Hordijk en secr. Van Oostenbrugge. Burgemeester Hordijk kon daar de Verheugende mededeling doen dat dhr. Lambert door H.M. de Koningin, bij Kon. Besluit van 27 Dec. 1954 de ere medaille in zilver, behorende bij de Or de van Oranje Nassau was toegekend. „Vanaf uw achttiende jaar hebt U zich met hart en. ziel aan het werk van de vrijwillige brandweer gegeven. Deze toe kenning is ten volle verdiend, aldus spr., die er verder op wees dat dhr. Lambert zich in Oude Tonge ook op het gebied van het culturele leven steeds verdien stelijk maakt, o.a. in de Rode Kruisafd. en in de Stichting voor Ontw. en Ont spanning. De jubilaris dankte de Burgemeester voor diens hartelijk© woorden en. voor de toegekende medaille, ,hij vroeg ook de dank aan H.M. de Koningin te wil len overbrengen. Hij stelde het bijzonder op prijs dat dit onderscheidingsteken hem is verleend doch wilde gaarne er op wijzen dat het werk aan de brandweer mede mogelijk werd gemaakt doordat hij daarbij werd gesteund door de houding van zijn echtgenote. Als brandweerman moet men herhaaldelijk in moeilijke om standigheden zijn huisgezin verlaten en moet men dit aan haar zorgen overla ten. Hij wees hier o.a. op het gebeuren bij de ramp. Hij wilde haar daarom gaarne in zijn dankv/oord noemen. Na deze toespraken bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Sinds Woensdagmiddag is Oude Tonge nu ook automatisch per telefoon te be reiken. Om precies 1 uur werd de nieuwe centrale in werking gesteld en kreeg ook dit dbrp eindelijk de langverwachte automatische verbinding waarop het zo lang reeds wachtte. Op het tijdstip van de ramp was men reeds ver ge vorderd. Het gebouwtje waarin de apparatuur zou worden gevestigd was bijna gereed. Het staat in een omgeving waarin veel werd verwoest, achter het ver enigingsgebouw, en het water heeft ook aan dit gebouw veel schade aangericht, een zijgevel wei'd er compleet uitgeslagen. Daardoor is de automatisering van het telefoonnet in lOude Tonge natuurlijk vertraagd, doch dank zij de PTT en bet systeem van de heren Jansen en Pot kon Oudte Tonge reeds enkele maan den na de Ie Febr. 1953 ook des nachts bellen. OUDE TONGE Sv'ai^rdïd w^heel fJ^J^^^ Kerst en Nieuwjaar wel een onauDDel zinnig antwoord op l^"n"«ï^pSse tM Oud4Tongse schippers hebben lange^t^d geen gelegenheid f^^^f^ °^,e was afge ven op te zoeken omdat deze sloten. Ze hebben met de eestadge nun scha ingehaald en m ongekeM gro_ te getale opgekomen. Vele beK« mei als Den Rooyen, Van Vlieten K* kwam men er weer tegen en dit m 1 vangrijke bezoek l'^acht rond ^e I een levendigheid haast ongeken minder dan vier zonen en ^wee nen van de familie Kik waren, hun eigen vaari;uig, aanvvezig zeer zelden zal voorkomen, vv dit een bijzonderheid wa^^^ i„ de de volksmond zegt „Het j,!!! krant" en dus zorgden we daaiv In het gebouwtje waren verschillende autoriteiten aanwezig om de ingebruik neming van het automatische net bij te wonen. We zagen daar o.a. ir. P. P. W. van der Haer, adj. dir. van het telefoon district Rotterdam, Insp. van Egenraat van het postdistrict de hoofdbestuur der ir. Visser en ir. van Boeteren, ir. Defoer chef Binnendienst, ir. Rommelse chef buitendienst. Dhr. Kammer, chef der autom. centrales, dhr. Karels chef van de afd. Montage en stroomvoorzie ning, en van ons eiland o.a. dhr. Doorn hein, dir. van het postkantoor te Mid- delhamis, dhr. Brik, hoofd techn. afd. de Boer en Makkenze, resp. chef-mon- teur en opzichter, Jansen en Pot die zich verdienstelijk hebben gemaakt bij het systeem dat aan de automatisering vooraf ging. Verder waren ook aanwezig dhr. van Heest, namens de Plakk. Gemeenschap en liet de fa. Ericson, de bouwers van deze centrale, vertegenwoordigen door ir. Brandsma. Verder zagen we nog dhr. Kamerling, kantoorhouder te Oude Tonge, en de beide telefonistes mevr. C. Pipping-Os- seweijer en mej. A. Pollemans. Dhr. van der Haer sprak het ope ningswoord en bracht allereerst dank voor de verrichte arbeid! door de ambte naren van de afd. Rotterdam en de sec tor MiddeUiamis. Het is verheugend dat we opnieuw een automatische telefoon- centx'ale in deze streek in gebruik kun nen stellen. Ook de fa. Ericson de leve- raacfer ervan verdient een woord van lof, Ik hoop, dJ,dus spreker dat Oude Tonge, dat door de ramp zo zwaar werd getroffen van deze nieuwe centrale vele vruchten zal mogen plukken. Hij hoopte dat deze gemeente zal mogen groeien en dat deze centrale daaraan het nodige zal kunnen bijdragen.. Hierna werden de draden doorgeknipt die voor de ingebruikname der centrale hadden dienst gedaan. De capaciteit is vooriopig 200 aansluitingen hetgeen op het moment een surplus van oneeveer 40 betekend. Burgemeester Hordijk voerde als eer ste een gesprek over het nieuwe net Hii werd verbonden met het gemeentehuis waar hij een gesprek voerde met secre taris van Oostenbrugge. Hij zei schertsend in een omgeving te verkeren waar de Braintrust der PTT aanwezig was. Het verheugde hem dat deze nieu we verbinding tot stand kwam. Het zal het contact met de „overkant" weer wat Vaster maken. „We zullen hopen dat de grote verbinding met de vaste wal bin- nea afzienbare tijd een feit zal zijn. Hierna verzamelde het gezelschap zich in het verenigingsgebouw waar een kleine verversing werd! gebruikt en toe- afraken werden gehouden. Burgemeester Hordijk wees op de *aarde van goede verbindingen. Deze automatisering is een stap vooruit voor Oude Tonge, doch ook de PTT weet *elk een waarde goede verbindingen be kekenen. De bezetting heeft 'die waarde ^iwezen voor de ondergrondde en in on- eigen omgeving nog kort geleden, bij ramp, beseften we die waarde nog ^eus opnieuw. Spreker zei respect te Hben voor de mensen die apparaten *ls die welke men hier in gebruik heeft wnomen, hebben uitgedacht. Hij wenste de aanwezige ambtenaren veel succes bij hun verdere werk en dankte hen voor wat hier is gepresteerd. Namens de Flakkeese Gemeenschap feliciteerde dhr. Van Heest. Hij wees op de vele dingen die door de techniek voortgang hebben gevonden en waarvan deze centrale er een van is. Dhr. van der Haer tenslotte dankte voor de prettige ontvangst in Oude Ton ge. Op Oudejaars-middag had een zeer ernstig ongeluk plaats aan de Staakweg te Dirksland wat de tuinier de heer C. Zoon het leven heeft gekost. De heer C. Zoon Jz. stak met zijn bromfiets plotseling de Staakweg over naar de Ie Stoofweg. Hij zag niet dat op deze voorrangsweg een vrachtauto naderde van de Houthandel „Onze Ei landen". De chauffeur trachtte door zeer krachtig remmen een aanrijding te voor komen, maar de heer Zoon werd gegre pen en tegen de weg geslingerd. Met ernstige beenbreuken, een bekkenfrac tuur en een zware hersenschudding werd hij opgenomen en in het zieken huis te Dirksland gebracht. De chauf feur treft geen schuld. In het eerst liet zijn toestand niet zo ernstig aanzien maar op Nieuwjaarsdag verslechterde het zo dat voor zijn leven werd gevreesd. Maandagavond 9 uur is hij aan de bekomen verwondingen over leden. De heer Zoon is 34 jaar oud, ge huwd, maar heeft geen. kinderen. Dit ongeluk heeft grote verslagenheid in de gemeente Dirksland teweeg ge bracht. ----------O---------- Uienvelling van Dinsdag 4 Jan. 1955 Uien middel 25.50; driehngen 21.52 Picklers 25.05, stekuien 4.Aan voer 28.000 kg. ----------O----- ■arsr,^,^ GRAANBEÜRS ROTTEHDAJVI, 3 Jan. Binnenland se granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). ^^Tarwe: rode op vochtconditie tot Voedergranen: vast, zomergerst naar kwaliteit en vochtgehalte 2627 55 geschoonde gedroogde tot 28 50 ha ver naar kleur en vochtgehalte f'25— 26,25, extra blanke tot 27.50, rogge döorsneekwaliteit 21,5022 50 b^ rogge 2325—2425 Peulvruchten: meer kooplust, groene erwten tot 9750, schokkers tot 15, bruine bonen tot 85. Bij de Rotterdamse droogdok Mij. werd als eerste van de 12 nieuwe onderzeebootjagers van de provincienserie, Hr. Ms. Holland in dienst ge steld door de comman dant van het schip Kap. Luitenant ter zee M. J. Vos. Foto: Een driewerf hoe ra voor H.M. de Ko ningin. De gemeenteraad van Nieuwe Tonge kwam onder leiding van burgemeester Van Hofwegen in openbare vergadering bijeen. Alle leden waren tegenwoordig. Men besprak vele gemeentelijke aangelegenheden, doch daarbij was een flink aantal formele zaken, die niet veel besprekens ontlokten. Wel was dat het ge val met het voorstel van B. en W. om de woonruimtecommissie op te heffen, waarvoor het college door de enorm gewijzigde positie op woninggebied in de ze gemeente geen bestaansgrond meer aanwezig achtten. Tegen het voorstel rees echter aanzienlijk verzet en het stond er naar dat het zou kelderen. Maar na een uiteenzetting van de burgemeester stemden ook de heren Kievit en Bechtum voor de opheffing en dus heeft Nieuwe Tonge nu geen woonruimte commissie meer. De burgemeester besloot deze vergadering, die viel tussen Kerstmis en Nieuwjaar, met een overzicht 1954 en een blik in de toekomst. Een groot aantal ingekomen stukken werd voor kennisgeving aangenomen. Mej. P. Noteboom, Hoofd der Kleu terschool „Prinses Marijke" verzocht in verband met haar huwelijk ontslag per 1 Januari a.s. E. en W. stelden voor dit ontslag eer vol te verlenen onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. De heer J. L. Kom heeft verzocht hem in verband met benoeming elders eer vol ontslag te verlenen als controleur der vermakelijkheidsbelasting, per 15 October 1954. B. en W. stelden voor dit ontslag eveneens eervol te verlenen. Ten aanzien van de benoeming in de vacature van hoofd der kleuterschool zouden B. en W. na afloop der verga dering mededelingen doen. Tenslotte stelden zij voor als contro leur der vermakelijkheidsbelasting perl Januari 1955 aan te stellen de heer E. van 't Hof, ambtenaar ter secretarie. De raad handelde volgens deze voor stellen. Het bestuur van de Christelijke School had verzocht in aanmerking te mogen komen voor vergoeding van de bezoldi ging van een vakonderwijzeres voor nut tige handwerken. De betreffende leerkracht werd aan gesteld omdat geen der verplichte on derwijzers de bevoegdheid voor dit vak bezit. Zij geniet een bezoldiging bere kend naar 4 klokuren per week les te gen een jaarlijkse beloning van 100., per lesuur. Artikel 101 bis, 4e lid der L.O. wet 1920 zegt dat deze vergoeding, zo geen vakonderwijzers aan de openbare school is aangesteld, door de Raad wordt toe gekend. B. en W. waren van mening dat dte vergoeding behoorde te worden toege kend en stelden voor daartoe te beslui ten. Hetgeen geschiedde. Nieuw PTT-kantooir Reeds geruime tijd geleden was van uit de vergadering bezwaar gemaakt te gen de onvoldoende ruimte in het hulp kantoor van de P.T.T. in deze gemeen te. B. en W. hadden zich naar aanlei ding daarvan in verbinding gesteld met het Hoofdbestuur van PTT en er kwam vast te staan dat de huidige in gebruik zijnde ruimte weinig mogelijkheden tot verbetering of uitbreiding biedt. Na on derzoek van een aantal mogelijkheden is de keus gevallen op verbouwing van het zgn. schoolhuis dat als hoofdonderwij zerswoning heeft dienst gedaan doch sinds geruime tijd niet meer wordt be woond. Nu vast staat dat voor de openbare school een nieuwe school zal worden ge bouwd waarvoor B. en W. de defini tieve plannen, goedgekeurd door de on derwijsinspectie, in de eerstvolgende vergadering hopen aan te bieden wil het hen voorkomen dat het niet noodza-, keiijk is deze woning te blijven bestem men tot woning van het hoofd der school. B. en W. hadden daarom geen bezwaar tegen de woning tot hulppostkantoor, annex woning van de kantoorhouder om te bouwen. Overleg met de technici van de PTT heeft geleid tot een verbouwingsplan dat de raad was verstrekt. De totale ver- bouwingskosten bedragen 4580.70. Met de directeur van de PTT inspectie Rot terdam is overeengekomen de huur te bepalen op 700.per jaar. De heer Tijl zag niet in dat er spoed betracht zou kunnen worden, maar de voorz. zei dat B. en W. menen dat het gebouw op 1 Maart door PTT in ge bruik kon worden genomen. Waarna het voorgestelde werd aange nomen. Verhuur SchooUokaal Het bestuur van de Zondagsschool en de Kerkeraad der Gereformeerde Ge meente te Middelharhis hadden gevraagd de lokalen der o.l. school in 1955 te mo gen gebruiken als in voorgaande jaren, de eerste voor het houden van Zondags school en de tweede voor het geven van catechetisch onderwijs. B. en W. stelden voor daartoe te be sluiten. Voorts heeft de vereniging het Klein Landbouwbedrijf ,,Ons aller Be lang" verzocht in een lokaal der o.l. school gedurende 12 avonden een land- bouwcursus te mogen geven. Zij verzocht bovendien tot het bedrag der door de Gemeente voor deze huur te berekenen kosten een subsidie te mogen ontvan gen. B. en W. stelden voor ook daartoe te besluiten. De heer Tijl drong op net gebruik aan Hij had wel eens klachten gehoord. De voorz. stemde hiermede in. De klachten zullen onderzocht worden. Het voorstel werd aangenomen. Kapitale leningen B. en W. stelden voor ook voor 1955 een rekening-courant-overeenkomst aan te gaan met de Bank voor Ned. Ge meenten, tot maj. 34.000. Op 1 Januari zal een met de Bank voor Ned. Gem. gesloten kasgeldlening ad 500.000.vervallen. Gezien de gro te behoefte aan kasgeld in verband met het financieren van de eindafrekening woningbouw en wederopbouwplan stel den B. en W. voor per 1 Januari a.s. op nieuw een kasgeldlening aan te gaan, in afwachting van een definitieve lening, tot een bedrag ad 750.000. Werd goedgekeurd. De heer L. Noteboom, groente- en fruithandel aan de Zuiddijk, had ver zocht ten behoeve van het bouwen van een opslagplaats voor zijn bedrijf, ach ter de woning Zuiddijk 30, 100 m2 grond te mogen aankopen. B. en W. stelden voor daartoe te besluiten en de grond prijs ook voor dit geval te stellen op 3.50 per m2, waarmede men zich kon verenigen. Opnieuw waren aanvragen ingekomen voor het toekennen van premie voor wo ningverbetering. Zo ook de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting daartoe besluit, stelden B. en W. voor premie toe te ken nen aan dhr. A. Nuchteren, Zuid Ach terweg 3 voor verbetering van de door hem bewoonde woning de premie werd berekend op 180.waarvan 120. ten laste van het Rijk en 60.ten laste van de gemeente en aan de heer lm. Mosselman, Kerkring 18 voor ver betering van de wonnngen Oranjestraat 3133 en 35; de premie werd berekend op 3 X 1400.is 4200.waarvan 2800.— ten laste van het Rijk en VEEMARKT ROTTERDAM, 3 Jan. Veemarkt aan gevoerd 2029 dieren, w.o. 1132 vette koeien, 635 varkens en 262 lammeren. Prijzen per kg.: vette koeien 2.642.74 2.442.54, 2.002.20, varkens lev, gew. 1.85, 1.83, 1.80, lammeren per stuk 115, 105, 95. Aanvoer vette koeien ruimer met vlot te handel en iets stijver in prijs, prima's boven notering; aanvoer varkens even meer, de handel goed en prijzen als vo rige week, afloop stroef, lammeren aan voer ook als vorige week met vlotte handel en ruim prijshoudend. 1400.ten laste van de Gemeente. De raad keurde het goed. Weg woonruimte-commissie! De Minister van Maatschappelijk Werk heeft via Gedeputeerde Staten in Februari' 1954 een onderzoek ingesteld naar de vraag of voor één of meer ga meenten uitvoering zou moeten worden gegeven aan artikel 31 van de woon- ruimtewet 1947. Dit artikel luidt: „Wij kunnen, de gemeenteraad ge hoord, gemeenten aanwijzen waarin, totdat door ons anders wordt be paald, deze wet geheel of gedeeltelijk niet van toepassing zal zijn." In verband met de nog onduidelijke woningsituatie in deze gemeente hebben B. en W. toen voorgesteld geen voorstel in deze richting te doen. intussen is de woningsituatie belang rijk duidelijker geworden en het wilde B. en W. daarom voorkomen dat, hoe wel nog een aantal woningzoekenden moet worden geholpen, aan de bevoegd heid tot vordering van woonruimte geen behoefte meer zal bestaan. In verband hiermede kunnen voortaan de woonvergunningen door B. en W. worden verleend, zonder dat advies be hoeft te worden ingewonnen van de commissie bedoeld in artikel 8 van de woonruimtewet. De commissie heeft dan ook geen be staansgrond meer. De heer Tijl memoreerde, dat in de vorige vergadering gezegd is, dat de commissie nog wel nodig was. Maar in tussen is de commissie al sinds een half jaar niet gehoord. Terwijl er nog ver schillende woningzoekenden zijn. Spr. vreesde, dat 'de huizen aan familie en vrienden gegeven zullen worden. Dat er nog problemen zijn blijkt daaruit dat het schoolhoofd bv. nog een huis moet heb ben. En er werd onlangs weer een krot ter bewoning gegeven. Spr. was tegen dit beleid en voor behoud der commissie! De heer Huijsen stemde met zijn frac tiegenoot in; men moest toch zeker een woning voor het schoolhoofd disponibel houden. De heer Reus stemde er ook mede ia" en de heer Kievit was eveneens voor b^ houd der commissie, terwijl de heet Bechtum zijn stem afhankelijk stelde van het aantal woningzoekenden. De voorz. merkte op, dat er nooit moeilijkheden met de commissie zijn ge weest. Onder de drang der omstandig heden moest dikwijls gewerkt worden zonder adviezen der commissie. Spr. vond, dat die comm. dan ook geen reden van bestaan meer heeft. Binnen enkele dagen zal het hoofd ontslag vragen, maar daarop konden B. en W. moeiUjk vooruit lopen, temeer omdat het aantal sollicitanten gering zal zijn. Er bestaat trouwens kans, dat het tegenwoordige hoofd zijn huis zal verlaten en dit du,':»- vrij komt. De commissie moet volgens de wet gehoord worden over woning vordering, hetgeen zelden is voorgeko- men. Spr. zette verder uiteen, dat het aantal reële woningzoekenden zo ge- ring is, dat de omslachtige wijze via de - commissie niet meer gewenst is. B. en w. hebben trouwens alle bevoegdheden inzake woningtoewijzingen; de commis sie kan hoogstens adviseren. De heer van Zielst protesteerde tegen de beweringen van de heer Tijl over vriendjes en familie. De laatste toewij zing stelde iemand in een woning, die al twee jaai- wachtte; als dat niet ge noeg is! „Ik zeg, dat het zou kunnen!" rectifi ceerde de heer Tijl. (Vervolg pag. 4)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1955 | | pagina 1