Over de politie Groeiende belangstelling voor gezinsverzorging Marktberichten Buitenland Reparatie BEDDEN Zeepost 27e Jaargang GHB WEEKBLAD OP GEBEFOBMEEBDE GBONDSLAG VOOE DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN De keerzijde van de medaille MEDITATIE De wortel van Isa Maar ie weinig verzorgsters! Horloges van vreem den langs de deur, Geven narigheid en veel malheur! A. WIELHOUWER Kerkeraadsleden in het ambt hersteld Kerkvan Serooskerke (S.) v/ordt gerestaureerd 6EBRS. KAPTEIN EEN ZAAK VAN VERTROUWEN MIDDELHARNIS - Tel. 2004-2704 SOMMELSDIJK - Telefoon 2205 Aanmelding Middenstands- examen Nieuws voor het Herver- verkavelingsgebied Zaterdag 4 December 1954 No. 2358 Reaactiebureau: Pr. HENDKIKSTRAAT 14, MIDDELHARKriS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschflnt tweemaal per wpek. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. De laatste tijd zijn er nogal eens klachten dat de politie te hardhandig optreedt. Te vlug van de wapens gebruikt maakt en soortgelijke klachten meer. Ingezonden stukken verschijnen dan in de couranten en niet zelden komt er nog een verlengstuk van de geschiedenis in de Gemeenteraad zo het Gemeente lijke poUtie betreft en vi'anneer het de Rijkspolitie of de politie in het algemeen geldt komen de Kamerleden er ook het hunne van zeggen. Dit was dezer dagen ook het geval bij de behandeling van de begroting van Justitie. Maar dat deze medaille ook een keerzijde heeft konden de Kamerle den en ook ons volk vernemen uit de mededelingen van de Minister van Jus titie. Die belichtte even de keerzijde. Zijne Excellentie liet een ander geluid horen: „Er wordt in de krant altijd zoveel op hef gemaakt, als de politie naar de wa pens grijpt, maar ik lees nooit iets over de tegenhanger, de mishandeling van een agent door het publiek, aldus deze bewindsman. En van die tegenhanger daar kon hij een boekje over opendoen. Hij had een lijst van mishandelingen van politie door het publiek. Nu dat was niet mis. Gevallen van lichte mishande lingen, Maar ook de zware mishande lingen ontbreken niet. Ja zelfs waren er gevallen van mishandeling met dode lijke afloop. De minister van Justitie gaf ook cijfermateriaal. Materiaal dat al leen betrekking heeft op de Rljkspoh- tie. Nu daar stond de Kamer van te kijken. En wie er kennis van neemt zal het ook wel verbazen. Het komt lang niet sporadisch voor dat het pubUek de politie in minder of meerdere mate mishandelt. Dat leert het volgende staat je wel. En dat geeft de gevallen alleen over het jaa,r 1954. Dus over tien maanden: Gewest Am sterdam 17, Den Haag 24, Den Bosch 57, Groningen 12, Arnhem 36. We gaan die gegeven cijfers niet ontleden. Geen beschouwingen er aan vast knopen noch naar geografische, noch naar stad- platteland tegenstellingen. Alleen willen we er op wijzen, dat in 10 maanden niet minder dan 146 gevallen zich hebben voorgedaan dat de politie door het pu bliek mishandeld is geworden. Daarbij vallen de omgekeerde gevallen, mishan deling van het publiek door de politie, vrijwel wat getal aangaat in het niet. Het komt ons met de minister van Jus titie wenselijk voor dat deze zijde van de medaille ook eens belicht wordt. Daar heeft de politie ook recht op. Het Ne derlandse volk is blijkbaar nog niet zo gemakkelijk voor de politie. Ons volk is vaak wat bandeloos. Het is in het pu bliek wel eens wat onopgevoed zo het schijnt. Anders kon de lijst van de mi nister toch kwalijk zoveel gevallen noe men. Aan de houding van ons volk te genover de politie mankeert nog wel eens iets. Tegenover de politie heeft ons volk een verkeerde mentaliteit. Een verkeerde instelüng. Vaak kiest het publiek voor de overtreder en tegen de overtreder. Het geeft dan wel eens blijken van on redelijk te zijn. Zonder onderzoek, zon der navraag wordt gekozen tegen de. po litie. Als het ware instinctmatig tegen het gezag. In een onberedeneerde tegen zin tegen het gezag. Een overmatig vrij- heidsgevoel en een tekort aan eerbied voor het gezag. Vrijheidslievend als ons volk is, verliest het dan wel eens uit het oog dat de politie er juist is om ons bij onze vrijheid te bewaren. Vaak heeft men een verkeerde instelling te gen de politie. Ziet men in hen de maji- nen der wet, die er op uit zijn proces sen-verbaal te maken. Die er toch op zijn om ons met de strafrechter in aan raking te brengen. Vaak construeert men een tegenstelling tussen de burger man en de politie. Niets is minder waar dan dat. In de politie moeten we vrienden en helpers zien. De mannen, die helpen v/illen. Op wie men niet te vergeefs een beroep zal doen om hulp. Een enkele uitzondering, och ze zal zeker wel eens voorkomen. Maar het is de uitzondering, die de re gel bevestigt. De politie is er niet om proces-ver baal op te maken. Ze is er om ons te laten in het genot der vrijheid. Om te helpen en ons op te voeden in het pu blieke leven. Dat kunnen we dagelijks constateren bij het verkeersprobleem. Hulp, voorlichting, bijstand, waarschu wing dat zijn zo de werkzaamheden van de politie. De politie is er om de wetten te handhaven en daardoor het volk en zijn vrijheden te beschermen. Niet om het volk lastig te vallen. Die helpende, voorlichtende, beschermende en waarschuwende taak van de politie wordt door het volk maar al te vaak uit het oog verloren. De politie is erom ons „bestwil". De politie te waarderen en 20 veel mogelijk te helpen behoort tot de taak van het volk. Op onze eilanden met hun „gemoedelijke" inslag zal de politie wel niet zozeer redenen tot klagen hebben. Gelukkig is de politieman te veel bur ger met de burgers om 'last van onder waardering te hebben. En er is ook niet zoveel aanleiding als in de grote plaat sen om last van het putaUek te hebben. Evenwel hgt het platteland, onze eilanden ook wel bloot voor een toene mende onderwaardering van het gezag. En daaruit kan een minder goede in stelling tegenover de politie licht gebo ren worflen. De politie is drager van het gezag. Ze is er ten onzen nutte en daarom ver dient ze alle hulp en medewerking van het publiek te ontvangen. En het zaJ te dien dage geschie den, dat de heidenen naar de wortel van Isaj' zullen vragen (Jesaja 11 10a.) En het zal geschieden te dien dage, dat de heidenen naar de wortel van Isaï zullen vragen, zo schrijft Jesaja. Op welke dag zullen zij dat doen Op Christus geboortedag? Op de dag van het eerste christelijke Pinksterfeest.' Of op een bizondere dag onder de nieuwe bedeling.? Of misschien op de dag van Christus' wederkomst? Ziet, lezer, hier kunt ge niet kiezen, 't Is immers profetie ,en in de profetie zit perspectief. Jesaja ziet hier al dieze vier dagen samen vallen in één lijn. Hij kan niet van zijn standplaats Jezus' eer ste komst onderscheiden van Zijn twee de komst. Met de komst van vorst Mes sias, breekt aan de grote jubeldag, vangt aan de eeuw des heils. Als de Messias verschijnt, zal Hij de nu nog gebroken harmonie door de zonde, her stellen. Hij kan het, want Hij is de wor tel van Isaï. De wortel van Isaï! Hier werpt de profetie het zoekhcht in 't verleden, in de diepte. Hier wordt ónder de wortel van Isaï de Heiland voorgesteld, en die nu moest komen, zou er voor het verloren geslacht van Israël weer redding mogelijk zijn. Nu kondigt Jesaja hier Christus aan als de wortel van Isaï, niet als de wor tel van David, en dat wel daarom, om dat hij Christus wil aanduiden als de tweede, meerdere, grotere David, waar van de eerste een type was. bok doet de naam David nog te veel denken aan eer en macht; neen, Isaï, de eenvoudige herder. Die Isaï scheen wel zo onbeduidend, maar hij was het niet, want in dien wor tel van Isaï zat en stak een goddelijk werk van het paradijs af. Immers, om zijn doel te bereiken, riep God de Hee- re door middel van het verbond der ge nade uit de afgevallen wereld een hei lige linie te voorschijn en straks een heilig:, een afgezonderd volk, een ko ninklijk priesterdom. Uit die heilige li nie en dat afgezonderde volk moest ont spruiten de Redder, de Verlosser, de Christus, Die Gods wet vervullen en des volks zonde boeten zou. Zo heeft die naam wortel een diepe betekenis. Wonderlijk! Hij is het r^sje, dat uit de afgehouwen tronk van Isaï voort komt. Zijn geslacht is beschreven, zo wel in het Ooide als in het Nieuwe Tes tament. En toch: Hij is ook de wortel van Davids geslacht. Hij is gesproten uit Isaï en wederom Isaï is er door Hem. i Hij is de levenskracht van Isaï's' ge-] slacht. Hij droeg dat geslacht en be-i waarde het, omdat God het verkoren had en naar Gods eeuwigen raad het Christus in de lendenen droeg. Daarom was Isaï die hij was om Christus al-' leen. Daarom verteerde het niet. De heerlijkheid van Isaï en diens geslacht: lag alleen in Christus. Uit Hem, Die van eeuwigheid is gezalfd tot Koning over Sion, is Isaï en diens geslacht geheiligd tot het geslacht, waaruit Christus kwam voor het vlees. I Daarom wordt Hij de wortel Isaï ge-j noemd, hoewel Hij de spruite Davids s was." Hij is dus Davids Zoon en Davids Heere. Hij komt in de volheid des tijds, en Zijn uitgangen zijn van ouds, van de da gen der eeuwigheid. Zo bloeit Hij op uit Israël, om straks in Bethlehem geboren te worden. Hij is dus volkomen God en volkomen mens. Hij, de wortel van Isaï.' De scheut van Jesse is de wortel van Isaï, die Zichzelf openbaart aan Johan nes op-Patmos, zeggende: „Ik ben de wortel en het geslacht Davids, de bUn- kende morgenster." Die wortel is Hij, omdat Zijn volk, het ware geslacht Davids; is uit Hem. De wortel daalt in de zwarte duister nis 'der aarde, zoekt en streeft en grijpt voor het geheim van 't graf en brengt vandaar het leven op. Zó daalde in zijn zelfvernedering Hij, die' de heerlijkheid des Vaders had, in de nederste delen der aarde, waar Hij de dood verwon en 't le ven verwierf. De wortel omvat de aardkliiit, houdt de korrelige massa bijeen, als met fijn netwerk, wat zonder dien uiteen vallen zou. Zó is de Uefde van Christus. Steeds zich wijder vertakkend, omvat Hij en De Stichting Gezinsverzorging Mid- delharnis-Sommelsdijk verheugt zich in een steeds groeiende belangstelling van de zijde dér bevolking, want de vele ver zorgsters die de Stichting telt blijken niet eens voldoende om te kunnen voor zien in de vele aanvragen die regelmatig binnenkomen. Mej. HoUebeek uit Rotterdam hield voor de Stichting een lezing in het „Diekhuus" te Middelhamis, maar het viel het bestuur tegen, dat daarvoor maar weinig mensen blijk van hun be langstelling gaven. Het werk dat de gezinsverzorgster verricht is heel belangrijk. Het is niet alleen, dat ze de taak der huisvrouw overneemt wanneer die ziek is, maar ook daar kan ze nodig zijn, waar het werk de vrouw iboven het hoofd gegroeid is, of in omstandigheden waarin een ge zin kan komen te verkeren. Die om standigheden zijn heel verschillend. De verzorgster moet tegen vrijwel alle om standigheden zijn opgewassen. Ze krijgt dan ook een heel aparte opleiding, want ze moet meer kunnen en weten dan al leen maar matten kloppen en kamers doen. Ze moet helpen met de daad: ko ken, naaien, stoppen, als het niet an ders kan wassen en strijken, voor de zieke of onvolwaardige vrouw zorgen, de kinderen verzorgen en hun moeilijk heden helpen oplossen. Kortom, moeder moet rustig ziek kunnen zijn. Het is wel eens moeilijk hulp te verle nen, wanneer het een vuil en onvol waardig gezin betreft. Men moet dan eerst contact zoeken en proberen er in huis te komen om te helpen. Gelukkig heeft men meestal succes, „en dat is dik wijls de meisjes meer waard dan het sa laris dat ze ontvangen',, aldus mej. Hol- lebeek. Het is een dankbaar werk!! De opleiding die de meisjes genieten, geschiedt in een internaat en duurt een half jaar. Na die tijd wéten ze wel wat er te koop is, want het zijn geen halve lessen die daar geleerd worden, Boven- VEEMARKT Etten en Leur, 1 Dec. 1954. Op de veemarkt te Etten werden aangevoerd 125 stuks waarvan 65 runderen en 60 biggen. De aanvoer van runderen was ruim, de handel traag en de prijzen hoger. In biggen was er vlugge handel, de aanvoer ruimer en de j^ijzen vrijwel on veranderd. De belangstelling was groot. Prijzen: kalfkoeien 700.—900. kalfvaarzen 600.700; pinken 325. 475; guste koeien 550.650; graskal veren 150.200; paarden 400.700; biggen 40.—60; lopers 70.100; vet te koeien 2.00^2.70 per kilo geslacht. dien leren de meisjes er met anderen omgaan en dat is belangrijk voor hun toekomstig werk. Ook de overheid is van de noodzaak van gezinsverzorging door drongen, en deze subsidieert in grote mate het onderricht in de internaten. Vanzelfsprekend vergt het van idte meisjes een enorme opoffering, steeds maar weer moeilijkheden van een ander te moeten oplossen en daarom zou men hen meer vacantie willen geven, als de financiën het maar toe zouden laten. Dat ligt allemaal nog in het verschiet. De Stichting is nog jong, maar zowel bestuur, als de leidsters met de verzorg sters, zijn vol goede m.oed en men hoopt in Middelhamis, Sommelsdijk en Nieu we Tonge het zegenrijke werk in toene mende mate en tot in verre toekomst te kunnen blijven verrichten. AntwooTd van Rusland Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben in antwoord op de Rus sische uitnodiging laten weten dat ze niet accoord kunnen gaan met het hou den van een conferentie tussen West en Oost, vóórdat de verdragen van Parijs zijn geratificeerd. Alle landen, behoren de tot de NAVO hebben in ongeveer ge lijkluidende nota's bedankt voor de Rus sische uitnodiging. Alleen de satellietstaten van de Sow- jet-Unie hebben de uitnodiging aanvaard Molotov heeft te Moskou inmiddels de bedoelde conferentie reeds geopend. Voor het houden van een eventuele conferentie met de Communnstische Landen hebben de Grote Drie de vol gende voorwaarden gesteld: Ie De Sowjet-Unie moet het Oosten rijkse staatsverdrag ondertekenen. De door Rusland voorgestelde wijzi gingen in de tekst wil men nog al tijd aanvaarden. 2e De Sowjet-Unie moet nader verkla ren wat zij bedoelt met verkiezin gen in Duitsland. 3e Over andere kwesties die ter spra- houdt Hij vast bijeen, wat zonder Hem niet meer zou wezen. De wortel verenigt zich innig met de grond, waar hij indringt, dooradert in nauw speurbare fijne vertakking. Zó verenigt Jezus zich met de Zijnen. Hij vlees van hun vlees; zij geest van Zijn Geest. Wat predikt ons dit het eenzijdige Godswerk! Hij moet onze wortel zijn, opdat wij uit Hem ons leven mogen ontvangen; in S'ijn bloed en gehoorzaamheid moeteii wij voor God rechtvaardig zijn. Hij moet de wortel onzer hope zija! En hoe goed is het, dat niet de stam de wortel moet dragen, maar dat de wüïtel de stam draagt met al zijn tak ken. Hoe goed is het, dat niet de takken te zoicien hebben voor hun groei, ."mar dat de wortel de kweker is. Hoe goed is het, dat de wortel, die ons moet be houden, in geen grond staat, die door vuur of water kan overheerd worden, maar dat hij in de onveranderlijke grond der eeuwigheid gevestigd is! Mochten maar alle wortels van eigen gerechtigheid en eigen werk, 'die nog in ons gevonden'worden, tot op de laatste vezel toe tot ontbinding overgaan, op dat wij geheel buiten ons zelf in Jezus mogen worden gebouwd. De wortel Isaï is de enige grond der zaligheid! Buiten die wortel is er niets, dat ons behouden kan. O, vermoeiden, belasten, kreupelen, blinden, naakten, wissel hier bij de Wortel, al uw eigen wortels van uw doemwaardig bestaan in, en buig u neer als een gans verloome, opdat gij door Gods Geest het gepaste voorwerp mag worden gemaakt, om uit dien Wortel de levenssappen te ontvangen voor uw eeuwig bestaan. En als gij zo tot Hem nadert in de weg der verootmoediging en aanbidding, dan zult ge het ervaren, dat Hij uw zonden vergeven wil, uw krankheid ge nezen, en uw leven van het verderf ver schonen. Dat ge het ervare als de dichter: Zo ver het west vervsrijderd is van ['t oosten. Zó ver heeft Hij, om onze ziel te [troosten. Van ons de schuld en zonden [weggedaan. Katwijk aan Zee. Ds. N. de Jong ke zouden kunnen komen, moet eerst langs diplomatieke weg van gedachten zijn gewisseld. 4e Er moet enige gegronde hoop be staan op overeenkomst. In geen ge val moet de conferentie worden ge houden vóórdat de Parijse accoorden zijn bekrachtigd. Het ziet er naar uit dat de Sowjet- Unie tegenmaatregelen gaat nemen, nu ze heeft kennis genomen van de Wes telijke nota's. Molotov heeft althans ver klaard dat de landen die aan de Mos- kouse conferentie deelnemen, de handen ineen moeten slaan om elkander tegen agressie te beschermen. De versterking van de defensie-maatregelen stelde hij afhankelijk van de ratificatie van de accoorden van Parijs. Het is niet mogelijk dat Rusland stap pen gaat ondernemen om, als tegenhan ger van de NAVO, een soort Oost- Europese Defensie Gemeenschap op te richten. Waarnemers zijn zelfs van me ning, dat Rusland Oost-Duitsland zal bewapenen, indien de bewapening van West-Duitsland een feit wordt. De Westelijken zullen zich door deze bedreigingen niet van de wijs laten brengen. Het is gebleken dat Rusland niets concreets in de plaats kan stel len, het wil alleen maar de plannen van het Westen verijdelen. Verkiezingen in West-Duitsland De verkiezingen, die Zondag 28 No vember in Beieren en Hessen zijn ge houden, hebben geen opzienbarende re sultaten opgeleverd. In Beieren is de zusterpartij van Adenauer, de Christe lijke Sociale Unie het sterkst gebleven, in Hessen hebben de socialisten zich als de sterksten kunnen handhaven. Naar alle waarschijnlijkheid is door deze ver kiezingen Adenauers partij, de Christen- Democratische Unie, nog versterkt. In Beieren zal een regering worden ge vormd, die alleen maar gunstig is voor de positie van Adenauer. In Hessen moet men enigszins afwachten, hoe de coa litie zal worden samengesteM. Er is wel een klein verschil met de parlementsverkiezingen van vorig jaar, maar bij die verkiezingen speelden ook enigszins andere factoren een rol. In elk geval zijn deze kleine verschuivingen van geen belang voor de positie van Adenauer en dus ook niet voor de hou ding van West-Duitsland ten aanzien van de accoorden van Parijs. Verjaardag van Churchill De Engelse minister-president Sir Winston Chmrchill heeft Dinsdag 30 No vember op grootse wijze zijn tachtigste verjaardag gevierd. Gezien de grote be tekenis van deze vooraanstaande staats man voor de buitenlandse politiek kun nen we dit feit niet stilzwijgend voorbij gaan. Churchill is een man van bijzonder formaat, zowel op politiek als op stra tegisch terrein. Had hij zijn sporen reeds verdiend in en na dte Eerste Wereldoor log, zijn grote verdiensten zijn gelegen in de Tweede Wereldoorlog. Zonder over drijving mogen we hem noemen het symbool van de Engelse onverstoorbaar heid en hardnekkigheid, van moed en trouw. In de eerste plaats was eni Is Chur- Mr. Winston S. Churchill, eerste minister van Engeland en leider van de Con servatieve partij herdacht zijn 80ste geboortedag op 30 November 1954. Fo to 1: een vroegere foto van Winston Churchill en zijn vrouw tijdens hun va cantie te Zandwich, Kent. Foto 2: Mr. Winston Churchill 36 jaar, als of ficier bij het 11de eskadron Huzaren in afwachting van de legeroefeningen. Deze foto werd in 1910 genomen. J chili staatsman en dus man idles vredes. De oorlog is voor hem alléén middel om de vrede te redden. Maar tevens ziet hij de oorlog als het uiterste redmiddel, als alle andere pogingen hebben gefaald. Een oorlog met atoom- en waterstof bommen brengt geen vrede, ook niet voor de overwinnaar. Daérom wil Chur chill op de dag van heden tot elke prijs een oorlog voorkomen, daarom grijpt hij telkens iedere gelegenheid tot een vreed zame regeling van de geschillen, met beide handen aan. Daaraan heeft hij ook de grote waardering van binnen- en bui tenland te danken. Hij is de man, naar wie millioenen mensen hebben uitgezien in dagen van spanning of gevaar. En hij heeft nim mer schone beloften gedaan, integen deel, soms moeilijke tijden in het voor uitzicht gesteld. Maar zijn daden heb ben bewezen dat hij de zorg voor de rechten en vrijheden van de gehele vrije wereld op het hart draagt. De toekomst van de wereld is ge lukkig niet afhankelijk van grote staatslieden. Maar een man van zoda nige kwaliteiten mogen we waarderen. Wij hopen, voor Engeland en voor de wereld dat Churchill voorlopig zijn hoge post niet behoeft te verlaten. Menselij kerwijze gesproken, kan hij in de we reldpolitiek moeilijk vervangen worden. Laat uw bed maken, overtrekken, bij vullen in één dag klaar. Ook stofferen van meubelen vakkun dig en voordelig. Ruime keuze be- kleduigsstoffen. Telefoon 2243 SonMnelsdijk KERKNIEUWS ARNEMUIDEN, 29 Nov. Vorige maand heeft de commissie voor het op zicht van de Classis Middelburg der Ned Herv. Kerk, in verband met de moeilijk heden binnen de Herv. gemeente van Amemuiden, de ouderlingen B. Marijs Czn., C. van Belzen Lzn. en J. Poort- vliet uit hun ambt ontzet. Volgens de commissie zouden de kerkeraadsleden hun ambt hebben verzaakt. Deze kerkeradsleden zijn echter in beroep gegan bij de provinciale com missie voor het opzicht der Prov. Kerk vergadering van Zeeland. Deze laatste commissie, zo vernemen wij thans, heeft de ontzetting door de commissie van de Classis Middelburg nietig verklaard en bovengenoemde ouderlingen in hun ambt hersteld. -O- 's-GRAVENHAGE, 26 Nov. De Ned. Hervormde kerk van Serooskerke op Schouwen, die uit 140O dateert, zal in- en uitwending grondig worden ge restaureerd. Daarbij zal de kerk in haar oorspronkelijke toestand worden .teruggebracht. De 22 meter hoge to ren, die niet minder dan 1.30 meter uit het lood staat, zal echter niet worden gerestaureerd noch recht gezet. Bij de restauratie van de kerk zal de pleister- laag op de binnenmuren worden verwij derd, zodat de fraaie steen weer zicht baar zal worden. De vensters krijgen baksteen-traceringen en glas-in-lood-ra- men. Het pannendak zal door een dak van leien worden vervangen. De aan bouw, die momenteel wordt gebruikt als consistoriekamer, brandspuithuis en vis- afslag, zal als kerkeraadskamer en ver enigingslokaal worden ingericht. Hier zal plaats zijn voor 70 personen. De kerk krijgt een nieuw orgel, een nieuwe or gelgalerij, een geluidinstallatie en hete- luoht-verwarming. SINDS 1870 ''lOynen en sdiótMeerd Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: m.s. „Willem Ruys" (7 Dec); Ned. Nw. Guinea: m.s. „Kota Agoeng" (16 Dec); Ned. Antillen: m.s. „Delft" (7 Dec); Unie van Z. Afrika en Z.W. Amerika: m.s. „Westerdam" (9 Dec)Canada: s.s. „Maasdam" (7 Dec) Zuid-Amerika: Argentinië en Brazilië s.s. „Uruguay Star" (7 Dec); Austra lië: m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" (8 Dec) Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. ----------O---------- Het 21e examen voor het niiddeü- standsdlploma Algemene Handelskennis wordt, voor wat het schriftelijke ge deelte betreft, afgenomen op Woensdag, 1 Juni en Donderdag 2 Juni 1955 en voor wat het mondelinge gedeelte aan gaat in de periode van 25 Juü tot 6 Augustus 1955. De inschrijving sluit onherroepelijk 22 Januari 1955. Inschrijvingsformulieren (met examenvoorwaarden, -eisen en ex tract-reglement) gratis verkrijgbaar bij Bureau Stichting Middenstandsexamen, L. V. Meerdervoort 96a, Den Haag of bij een der volgende organisaties te Den Haag: Centrale voor Katholiek Handels- onderwas, Jan van Nassaustraat 7, In stituut voor Middenstandsontwikkeling, Zwarteweg 22 en Centrale voor Chris telijk Handelsonderwijs, De Ruyterstraat 74. j. Inschrijvingsfo^Pulieren dienen uit- .sluitend per briefkaart te worden aan gevraagd. Formulieren van vorige exa mens zijn niet geldig. Over te late aan meldingen kan niet worden gecorrespon deerd. Schadevergoedingen voor te velde staande gewassen Dezer dagen zijn de eerste schadebe- rekeningsformuheren aan de belangheb benden verzonden. Speciaal op Tholen zal men aandacht aan deze schadever goedingen moeten schenken. Het formulier vermeldt op welk be drag de belanghebbenden recht hebben. Het ligt in de bedoeling aan hen, die met de berekening accoord gaan, eind December betaling te doen. Nog voor het einde van het jaar hoopt men aldus de schade, die de herverkavelingswerken aan de gewassen hebben veroorzaakt, geheel te vergoeden. Mochten er, speciaal op Tholen, land bouwers zijn, die wel schade hebben ge leden, doch geen berekeningsformulier ontvingen, dan dienen zij zich onmiddel lijk tot het Bureau van Uitvoering te wenden. Daarna zal het verzuim zo no dig hersteld worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1