H Kwestie bij het benoemen van een onderwijzeres op de Openb. Lagere School te Middelharnis den! Uit één sollicitant geen keus! ervorin Varkens en biggen Ste Jaargang GHB WEEKBLAD OP GEBEFOBMEEBDE GBONDSLAG VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN No. 2355 Linkse raadsleden onthielden zich van stemming De haven roept om een nieuwe los- en laadplaats Garantie voor een concert van de Volkszang De sollicitante is rooms katholiek Geen prot.-vrijzinnige school Een pensioens-kwestie SYMBOOL DER VERBONDENHEID Centrale Veiling ÜEiddelharnis Chr. Boeren- en Tuindersbond PlaatseSijlc Nieuws Woensdag 24f November 1Q34 Redactiebureau: Pr. HBNDRIKSTRAAT 14, MIDDELHAKJSriS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Versch^nt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTEaïTrEPRUS 12 cent per mm. By contract speciaal tarief. De voltallige gemeenteraad van Middelharnis kwam Vrijdagavond onder presi dium van burgemeester Rijnders bijeen. Het was een zeer klein agenda, waar uit echter een lange discussie voortvloeide. Het enigste agenda-punt behelsde de benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school, waarvoor één solli citant was komen opdagen. De fractie van de P.v.d.A. nam daar geen genoe gen mee, volgens de onderwijswet moesten er minstens twee of drie sollicitanten zijn, om een keuze te kunnen te maken. De V.V.D. bij mond© van dhr. Koese zocht er wat anders achter, n.l. dat er een verschilpunt was ontstaan tussen de burgemeester en de tijdelijk© onderwijzeres over de pensioenregeling en dat daarom dit geval werd doorgedreven. De sollicitante is bovendien rooms-ka tholiek, waarover ook het nodige werd gezegd. De voorzitter hield zich aan de wet, er was.nu een sollicitante, dus kon de minister van onderwijs aan de (ge huwde) tijdelijke onderwijzeres, die al 3% jaar aan de O.L.S. is, geen verlen ging geven. De P.v.d.A. en de V.V.D. onthielden zich van stemming. Met de zes stemmen van de rechtse fracties werd de onderwijzeres benoemd. De voorzitter opende met gebed. On der de ingekomen stukken waren enige goedgekeurde raadsbesluiten benevens een voorstel van Ged. Staten om in het onderhoud van de haven wederom 5000 bij te dragen. De heer Krijgsman greep dit punt aan om over de haven een en ander te zeg gen. De haven is een weeskind zei spr. en wordt stiefmoederlijk behandeld. Practisch is hij niet te gebruiken en de klachten zijn legio. Spreker stelde voor, afgezien van het grote plan, voorlopig een behoorlijke los- en laadplaats te maken. „We kunnen niet op het grote plan vooruitlopen" aldus de voorz. „Hoeveel jaren is er nu al niet over de haven gepraat" zei de heer Koppe laar en hoeveel jaren duurt het nog? De voorz.: Als we weten hoe het plan precies komt, met goedkeuring van Rijk en Provincie, dan pas kunnen wij er iets aan doen. De heer v. d. Berg wilde op de los plaats aan de kant van Hotel Meijer een „zaaf maken. Dat kost slechts 250. en daarmee zou men geholpen zijn. De voorz. vroeg wat hij met een „zaat" bedoelde, waarop dhr. v. d. Berg zei, dat dit een diepte was onder de schepen, waardoor deze behoorlijk aan de kant konden liggen. De heer Klügsman doelde op een los- en laadplaats bij Peeman. De heer Koppelaar wees op de haven bij Dirksland, waar een levendige han del was. Nu is de ramp er wel tussen gekomen, maar wij doen niets en intus sen verlopen onze kansen. De voorz. zegde toe dat er binnen een paar maanden een volledig plan op tafel zou komen. De voorzieningen die nu worden getroffen, zou een kapitaal kos ten, dat niet verantwoord was. „De haven wordt nu gesloten" aldus de heer Krijgsman, we hebben dan een mooie gelegenheid. De voorz. zei dat de tijd dat de haven gesloten was zou worden gebruikt om de haven aan te passen aan de behoefte. De heer van den Berge merkte op, dat de fa. Kooman duizenden guldens havengeld betaalt, zodat die ook recht hebben op een goede losplaats. ,,Nu komt U weer met een ander stuk", aldus de voorz. Het was niet zo eenvoudig, omdat er (bij Peeman) ge- deelten waren met particulier eigendom. De heer Krygsman: Als we het niet verbeteren is al onze klandizie weg! De voorz.: We moeten de achterstand inhalen. De vertraging zit ook in de ramp. We moeten nu eerst weten hoe de Provinciale wegen komen, waarna we de havenplannen nader kunnen uitsitip- pelen. „Ik houd mij aan uw toezeggingen be sloot de heer Krijgsman, binnen twee maanden de plannen!" Aan de Kring Goeree Overflakkee Be scherming Bevolking werd een kasgeld verstrekt groot 5300.rentend© 1% per jaar. Aangekocht werd een strook grond, Uggende bij het Nieuwdorp, eigendom van A. Korteweg te Den Haag, groot 171 vierk. meter ad 0.35 per m2. De gemengde Zangvereniging „Volks zang'' Middelharnis^^Sommelsdijk, die in Maart 1955 haar gouden jubileum hoopt te vieren waaraan een groot con cert verbonden zal zijn zulks met mede werking van de zangverenigingen te Oioltgensplaat, Den Bommel, Stad, Stel- lendam en Goedereede, benevens een groot kinderkoor, solisten, pianist en or kest, verzoekt aan bovengenoemde ge meenteraden zich garnat te stellen voor een fonds groot 1500.Het prae-ad- vies luidde dat dit voor M'hamis 420- bedroeg wat B. en W. wilde toestaan, om dat het hier een grote zang- en muziek- manifesttatie betrof, waarbij een groot deel van het eiland betrokken is. In het verzoek was ten onrechte de naam van de gemeente Sommelsdijk niet vermeld. B. en W. gingen er vanuit, dat een der gelijk verzoek ook aan Sommelsdijk ge richt werd. De heer Koppelaar: Hebben B. en W. een volledig overzicht van de uitvoerin gen die gegeven worden? Wat komt er nog bij vroeg spreker. ,,Er komt geen toneel" zei de voorz. „Ik heb het tegendeel horen beweren" merkte de heer Koppelaar op. De voorz.: We stellen dat als een con ditio sine qua non! De heer van den Berge die erelid van deze vereniging bleek te zijn, merkte op dat uitsluitend zang was bedoeld. De heer Koppelaar zei niet tegen de zang te zijn, maar wel tegen de uitin gen, die er uit voort vloeiden. „Welke uitingen?" vroeg de voorz. Spreek u duidelijker uit!" De heer Kopx>eIaar: „We hebben nu hier een verbod voor vermakelijkheden. Die zouden door een achterdeur worden binnengehaald. De voorzj: Caroussels enz. zijn verbo den. U zult toch niet kimnen beweren, dat zang, een pianist enz. een kermis is. De heer van den Berge: Er zijn geen vermakelijkheden aan verbonden. Noemt XJ nu eens een punt'' vroeg de voorz. De heer Koppelaar: „Een toneelstuk." De voorz.: Dat is niet in 't geding. Het gaat over zang en muziek. De heer KrijgHman vond het bezwaar lijk, wanneer de verenigingen van Oblt- gensplaat en van Goedereede naar Mid delharnis moesten komen, dat dan ook reiskosten moesten worden betaald. Ze moeten niet altijd tegen de publieke kas aanleunen meende spreker. De voorz.: Het gaat er om de helpen de hand te bieden bij een grote culturele manifestatie. Waren er meer donateurs, was er oog geen geld tekort, opperde dhr. van den Berge. Mevr. van GroningenEr is hier eens een groot soUsten-roncours gehouden, die ook met een groot tekort bleef zit ten. Als ©r geen steun wordt verleend kan er op dat gebied niets. Het voorstel werd aangenomen m.et de stemmen van de heren Koppelaar en Beversluis (S.G.P.) tegen. De publicaties in de Christelijke pers van de oprichting van het Comité „Te gen de vrouw in het Ambt" en het doel, dat nagestreefd wordt heeft zijn uitwer king onder het kerkvolk niet gemist. De stroom van reacties welke aanhoudt en toeneemt, geeft het Comité des te meer de vrijmoedigheid op de ingeslagen weg voort te gaan. De actie is bedoeld als een gewetenskreet van de leden, die de Hervormde Kerk van harte liefhebben en haar welzijn zoeken. Daarom heeft het iedere officiële verhouding tot enig bestuur of enige organisatie bewust vermeden. Ook zal voorlopig niet ge tracht worden door een lijst van aan beveling, waarin personen van reputa tie zijn opgenomen, kracht bij te zet ten aan de actie. Juist met opzet om ons te openbaren als de stem der leden onzer kerk, 't Gaat om de zaak zelf! Geen andere, dan beslist noodzakelijke namen van de leden van het Comité en medewerkenden theologen, zullen wor den gepubliceerd. Thans heeft een brocuhre de pers verlaten: WAAK OP, WAAK OP DE- BORA! welke uitgave komt voor reke ning van het Comité. De prijs bedraagt f 0.25. De eerste oplaag formulieren voor het verzamelen van handtekenin gen is uitgeput. Een tweede oplaag is ter perse. Bestellingen van formulieren en de brochures gelieve men te richten aan P. Maris Plaswijcklaan 44 te Rot terdam. Betaling van de brochures kan geschieden door middel van postwissel of postzegels, of per giro nr. 548079 t.n.v. ide penningmeester van het Comi- té Tegen de vrouw in het Ambt'' Ama- lia van Solmsstraat 2a te Schiedam. Het Comité verzoekt om aan de sterk ge stegen onkosten het hoofd te kunnen bieden financieel de actie te steunen door giften te storten op bovengenoemde girorekening 548079. Het Comité tegen de Vrouw in het Ambt Dan volgde de hoofdmoot van de ver gadering, nl. de benoeming van een on derwijzeres aan de Openbare School. De voorz. lichtte toe dat er aan de Openbare School sinds jaren een gehuw de onderwijzeres was (mej. Goedhart) in tijdeUjke benoeming, waarvoor de mi nister van onderwijs machtiging had verleend. Nu was er één soUicitante nl. mej. A. P. Segers te Den Bommel, waar over de inspectie goede inUchtingen had gegeven. De heer Kleüngeld :(P.v.:d.A.) wees er op, dat in tegenstelling met het bijzon der onderwijs, het personeel voor de school werd benoemd door de raad. De voorstanders van het bijz. onderwijs zou den het er ook mee eens zijn, dat zo'n benoeming over dure stukken liep, die jaren mee moesten. Dat vereist dus zorg Er was nu maar een sollicitant, waar uit men geen keuze kon doen. Blanco stemmen was niet mogelijk, daar blan co stemmen niet meetellen. Sprekers overtuiging was, dat dit niet de bedoe ling was van de onderwijswet, welke wet inhield, dat er tenminste drie be- bevoegden, na ingewonnen advies van de Insepcteur en het hoofd der school, aan de raad ter keuze moesten wórden voor gelegd. De wetgever ziet eigenlijk nog liever meer dan 3 bevoegden. Waar er nu hier maar een sollicitant was, acht te spr. het gerechtvaardigd, B. en W. op te dragen alsnog een oproep te doen, om een goede keuze te kunnen maken. Hij deed daartoe een beroep op alle raadsleden. Het was een zaak die grote voorzichtigheid eiste, omdat het een keuze was voor jaren. „We hebben nu de vijfde oproep ge plaatst", antwoordde de voorz. De wet spreekt van „zo mogelijk", hier is het niet mogelijk, we hebben maar één can- didaat. U hebt zei spr. tegen dhr. Kleijrtgeld, wel meer gestemd, wanneer er maar een candidaat was. We hebben nu het geluk, dat we een goede onder wijskracht kunnen krijgen, die door de inspectie is aanbevolen. B. en W. kun nen dan ook op uw voorstel niet ingaan, het zou de onderwijsbelangen in gevaar brengen. Spr. distancieerde zich van het formele van dhr. Kleijngeld. De voorz. zei verder dat er enige ver zoeken waren om geen rooms-katholiek aan de openbare school te benoemen. Spr. was van mening dat dit geen grond had. De O.L. School is geen Protestants vrijzinnige school, het is de volksschool, waar men alle kinderen, ongeacht hun principe, kan heensturen. De openbare school is voor iedere groepering, voelt men zich niet thuis bij dit onderwijs, is er de bgzondere school. De keuze is aan de ouders. Op de openb. school zijn 9 leerkrachten, er zijn zelfs phn. 30 kin deren van R.K. zijde. B. en W. willen dan ook aan deze beperkte gedachte niet meewerken. De heer Kleingeld wilde bij de minis ter opnieuw een verzoek indienen tot verlenging tijdelijke onderwijzeres. Hij meende dat daarop gunstig zou worden beschikt. De voorz. meende van niet. De heer Kleljnigeld: Ik blijf formeel: in de wet staat „zo mogelijk en tenmin ste''met deze ene candidaat wordt het een opleggen. Er is geen keus. „Waarom hebt U nu die bezwaren en in 't verleden niet?" vroeg de voorz. U brengt het onderwijs in moeilijkheden. De heer Klegngeld zag dat niet in. „We moeten dan een klas naar huis sturen," beweerde de voorzitter. De heer van den Berge: De tijdelijke onderwijzeres is er jaren geweest en ze voldoet best. De voorz.: De minister heeft herhaal- deUjk meegedeeld dat een vaste benoe ming moest volgen. „Dat is formeel" interrumpeerde de heer Klegngeld. De voorz.: B. en W. delen nu aan de minister mede, dat er wel een onderwij zeres is te krijgen. De heer v. d. Berge: Dus dat bete kent, dat deze tijdeUjke weggaat? De voorz.: Ja. We kunnen nu een goe de krijgen. De heer Kleljnigeld deelde de mening niet, dat er moeilijkheden zouden ont staan. Hij meende, wanneer om dispen satie werd gevraagd, dat dit zou wor den toegestaan. ,,Als er geen is" zei de voorz. Maar we hebben nu een candidaat. De heer v. d. Waal speet het, dat niet opnieuw werd aangevraagd, voor ver lenging. Dhr. Kleijngeld had het for meel gesteld, waarmee hij het eens was. Hij waarschuwde voorts te luisteren naar „wat men zegt", dat was gevaar lijk terrein. Als wij dat doen, krijgen we het zo van u te horen, zei spreker. „Er zijn bezwaren bij mij ingediend," zei de voorz. ,,Dat gebeurt mij ook wel" repliceer de de heer v. d. Waal. ,yTk ben bestuursorgaan, U niet!" gaf d© voorz. terug. De heer Ii. v. d. Waal: B. en W. komt nu met één candidaat, maar er hebben toch meerdere gesolliciteerd? De voorz.: Geen vrouwelijke. Een on derwijzeres is niet alleen een wens, maar het is noodzakelijk. De heer L. v. d. Waal zag die nood zakelijkheid niet. De voorz.: Er waren nog sollicitanten^ die zo van de kweek kwamen. Weth. van Eok: Het hoofd wil ook een onderwijzeres. De voorz.: Er is een aanbeveling èn van de inspectie èn van het hoofd der school. Mej. Sogers is op proefles ge weest, ze gaf een uitstekende indruk. De heer Koppelaar: De aanbeveling van het hoofd is slechts formeel, deze moest dat doen en kon niet anders. De voorz.: Daar gaat het om, niet dat ze R.K. is. De openb. school is de volks school, waar ook een R.K. kan worden benoemd. „De kattebak!" interrumpeerde de heer Kleijngeld. „Niet de kattebak" antwoordde de voorz., deze onderwijzeres wordt door de Inspectie aanbevolen waarom de raad een besluit heeft te nemen. De heer Kleijngeld stelde dat er twee soorten onderwijs werden gegeven in Nederland, openbaar en bijzonder. Prin cipiële bezwaren dat deze dame R.K. was had hij niet, maar wel dat ze 10 jaar bij het bijzonder onderwijs was ge weest en nu plots naar de openbare school overging. Zo iemand diende het openbare onderwijs ook te onderstrepen. i „Dat is een vrije beslissing'', ant woordde de voorz. Er zijn tientallen der gelijke gevallen. De Inspecteur adviseert grijpt die kracht, dat is een beste! Bo vendien komen we 1 Januari in moei lijkheden. Het levensbeschouwelijke moet bij een benoeming worden uitge schakeld. Het openbare onderwijs is er niet voor het restant, de gehele bevol king is er bij betrokken. Als men be zwaar heeft tegen het begrip openbare school, is er de bijzondere. Het is geen protestant-vrijzinnige school. „Dat heb ik niet genoemd", zei dhr. Kleingeld. Als een juffrouw, die tien jaar bij het bijz. onderwijs is geweest, naar de openbare school gaat, moet men zich toch eerst eens bedenken. Als het andersom was, zou men dat ook doen. „Dat hangt van de persoon af!" Daar kunnen wij niet intreden meende de voorz. 't Gaat er ons om, is ze geschikt De adviezen zijn goed. De heer Krygsman verbaasde zich over een en ander. Aan de openbare ulo is ook een R.K. onderwijzer. In het ver leden heeft men er ook niet naar geke ken. De openbare school geeft zoveel vrijheid, dat er voor ieder plaats moet zijn. Als de sollicitant goed is moeten wij benoemen, onverschillig welke le vensbeschouwing ze heeft. „U bekijkt het als voorstander van het bijz. onderwijs" zei de heer Klein geld. „Als raadslid", antwoordde de heer Krijgsman. De heer Kleingeld begreep dat B. en W. zijn best gedaan had, het had nu al 3% jaar gespeeld, men moest nu met één candidaat kop over bol beslissen. „Stemmen is niet nodig'' voerde de heer van den Berge aan, er is toch maar een candidaat. De. heer Beversluis greep terug op de gezegends van idhr. Kleijngeld in ver- iband dat de sollicitante tien jaar bij het bijzonder onderwijs was geweest. Hij vond dat geen motief. Hij wist voorbeel den, dat er waren die het bij het open baar onderwijs niet meer konden uithou den en naar het bijzonder onderwijs kwamen wat heel goed ging. De heer Koese: Mej. Goedhart (de tij delijke onderwijzeres) is een prima juf frouw. Die moet nu plotseling weg. We kunnen ons niet onttrekken aan de ge dachte daar zit iets tussen B. en W. en die juffrouw. Hij vsrilde open kaart spe len: met de pensioenaftrek was de ge meente in gebreke gebleven. Deze juf frouw is toen bij de burgemeester ge roepen, die haar gezegd heeft, dat het van het extra'tje dat ze zou krijgen, zou worden ingehouden. Dat was niet prettig. Toen het agen da kwam voor onze raad, dacht spre ker, deze juf er uit, de ander er in. Nu wil het dat deze sollicitante nog R.K. is, wat spr. op zichzelf geen bezwaar vindt. Er is aan deze openbare school nog een R.K. onderwijskracht. Het be zwaar is, dat er maar één candidaat is, We kunnen niet kiezen. De voorz. voegde dhr. Koese toe, wanneer hij een zaak ter tafel bracht, dat hij dan eerst goed geïnformeerd dien de te zijn. Deze dame heeft verzuimd te verklaren, dat ze voor pensioen niet in aanmerking wenste te komen. Ze moet nu vanaf 1952 betalen volgens een beschikking van de pensioenraad. Wij hebben haar bericht dat wij dit willen terugstorten óf van haar salaris óf te verrekenen van de extra uitkering. Op een brief van 7 Oct. kregen w© geen antwoord. Op grond van de wet moe ten de pensioengrondslagen worden vast gesteld, dit heeft met deze benoeming niets te maken. Spreker gaf dan een overzicht van de ministriele brieven die reeds over dit geval waren binnengeko men. Dispensatie voor mej. Goedhart is alleen verleend op voorwaarde dat er geen andere sollicitanten waren. Nu is er een, dus kunnen we er niet meer on deruit. Per 1, Januari zou dan de klas zonder onderwijzeres staan. „Da's bangmakerij!" opperde de heer Koese. De heer Krygsman: Was het een of ficiële oproep? De voorz.: Ja, zoals er al zoveel zijn gewetest. De heer Koese: Moeten wij dan maar de eerste beste candidaat nemen? De voorz.: Dat behoeft U niet te doen. Maar de voordracht is volgens d© wet en er is een gunstig advies van de In specteur en van het hoofd. De heer Kleijngeld kwam terug op die pensioenhistori© en wilde niet ont kennen dat die dame in gebreke was gebleven, maar de gemeente was dit z.i. ook. De pensioensgrondslag had moeten worden vastgesteld en men had deze de dame moeten overhandigen. „Wij heljben in haar belang gehan- De heer C. A. Campfens uit Middelharnis wordt in de Verenigde Staten opgeleid tot militair-vlieger San Antonio, Texas (USIS). Vier adspirant-vliegers vertegenwoordigen hier de luchtmachten van twe© landen. Hun verbondenheid hebben zij gesymbo liseerd in een embleem van gekleurd© steentjes, waarmee zij hebben meege- dongen naar de groepsprijs voor tuinarchitectuur, die dit jaar op de militaire vliegbasis „Lackland" te San Antonio in de Amerikaanse staat Texas de inzet vormde van een sportieve strijd tussen de cadetten van vele NATO-landen. Wanneer we bedenken, dat U.S.A.F. „United States Air Force" betekent en R.N.A.F. „Royal Netherlands Air Force'', dan wordt het ons duidelijk, dat we hier te doen hebben met Amerikanen en Nederlanders. Hier zijn hun namen: F. W. McGehee, J. L. W. Blonk, E. N. Bailey en C. A. Campfens (van links naar rechts.) De heren Blonk en Campfens zijn Nederlanders. De 22-jarige Johannes L. W. Blonk, wonende Delistraat 49, Den Haag, en de 20-jarige Cornells A. Campfens uit Middelharnis (Zandpad 36) zijn op 2 Juni van dit jaar met het s.s. „Maasdam" naar de Verenigde Staten vertrok ken om daar overeenkomstig het Programma voor Wederzijdse Militaire Bij stand (M.D.A.P.), tezamen met collega's uit andere landen, tot volwaardig militair vlieger te worden opgeleid. De twee Nederlanders vertrokken als re serve-soldaat in opleiding vlieger en zijn inmiddels bevorderd tot tijdelijk reser ve-korporaal (i.o.v.) Johannes Blonk en Cornells Campfens hebben het eerste gedeelte van hun op leiding de zogenaamde „preflighf-training, die zij op „Lackland Air Force Base" in Texas hebben ontvangen inmiddels achter de rug en bevinden zich thans voor verdere scholing elders in Amerika. Het zal zeker nog een jaar duren, voordat zij,' naar men hoopt gewapend met hun brevet, naar hun on derdeel in Nederland terugkeren. i deld" antwoordde de voorz. Ik ga hier geen les geven in de pensioenwet. De kwestie van het verhaal van pensioen heeft niets met de benoeming te ma ken. De heer van den Berge was er niet tegen dat de juffrouw R.K. is. Wel had hij de gedachte, dat ze kon ophoepelen nu het niet in orde is met de pensioen wet. De voorz.: Dat heeft er niets mee te maken. Dat zoekt het ambtenarenrecht wel uit. De heer L. v. d. Waal: Ik heb de sol licitatiebrieven niet gelezen, maar heeft mej. Stegers een week later haar solli citatie niet ingetrokken? En later weer gesolliciteerd „Dat was om principiële redenen" ant woordde de voorz. De heer Koppelaar stelde toch de vraag, wat is de reden dat ze het ka tholiek onderwijs verladt en het open bare prefereert? ,,Dat kan ik niet in het openbaar be spreken" zei de voorz. Het is een per soonlijke zaak. Hij wilde nu de discus sie sluiten. „Ja, maar ik heb een voorstel gedaan" bracht de heer Kleijngeld in 't midden. „B. en W. nemen het niet over" was het antwoord van de voorz. De heer Kleijngeld: Dat ligt voor U. Als raadslid heb ik het er het j?eclit tce. De heer Beversluis: Die juffrouw is toch gehuwd? Dan mag ze niet voor de klas staan. Het voorstel Kleijngeld werd gesteund en kwam in stemming. Het werd met 5^6 stemmen verworpen. Voor mevr. v. Groningen, de heren Koese, v. d. Berge, V. d. Waal en Kleijngeld. Rest tegen. Dan bracht de voorzitter het punt zelf in stemming om mej. Ssgers te be noemen. De heer Koppelaar motiveerde zijn stem, dat hij tegen zou hebben gestemd, ware het niet, dat er vijf oproepen wa ren gedaan, waarop niets gekomen was. De heer v. d. Berge: Onze fractis zal niet meestemmen. De heer L. v. d. Waal: Het spijt me, maar onze fractie zal ook niet deelne men aan deze stemming. De heer Koppelaar vroeg, wanneer er nu een minderheid zou zijn onder de deelnemers aan de stemming, hoe het dan stond met de geldigheid. De voorz. antwoordde, dat niet-stem- men niet werd meegeteld: De secretaris ging ook met de stem bus bij de heren van de P.v.d.A. en de V.V.D., maar zij stopten er niets in. De heren Koese en Koppelaar vormden het stembureau. De uitslag was zes stemmen op mej. Sogers, die aldus was benoemd. De heer Kleingeld zei dat zijn fractie in beroep zou gaan bij een bevoegde in stantie. Direct daarop werd de vergadering gesloten. ----------O---------- UlenveUin,g van Dinsdag 23 Nov. 1954 Middel 23.59, drielingen 24.07; picklers 31.52; stekuien 6.50. Aan voer 12.000 kg. Vrijdatg a.s. treedt een spreker op Vrijdag.a.s. zal de Chr. Boeren- Tuin dersbond weer een belangrijke vergade ring hebben in Hotel Spee te Sommels dijk. De heer Com. v. Dijk Szn., voor zitter van de C.B.T.B. HoUand-Brabant zal als spreker optreden en refereren over: ,,De taak die ons wacht." Aan vang half zeven. Niet alleen leden, maar belangstellenden zijn van harte wel kom. OUDDORP lOngeluk, De vrouw van Jac. Pijl had het ongeluk met een ketel kokend water te vallen met het gevolg dat zij haar beide armen zo erg verbrandde dat haar man ze achter op de fiets bij de dokter moest brengen. Beroepen. Ds Steur, Ned. Herv. predt alhier, heeft een beroep ontvangen noar Tholen. Zangavond. Het Mannekoor „De Lof- stem" onder leiding van de Dir. J. Be- zuijen hoopt D.V. op Vrijdag 26 Nov. een Zangavond te geven in de Oude School met medewerking van MiddeUiamis Sommelsdijk en Nieuwe Tonge. Aanvang 7.30 uur. die roestig of stijf zijn, knappen direct op met varkenspoeder uit Wed. Kurvinks Drogisterij. Fran co per bode 1.50 per pak. NIEUWE TONGE Bezoek Finse gezant. Over het be zoek -van de Finse gezant hopen we in ons volgend nummer iets mede te delen. In dit nummer was er geen plaats voor. Cursus Bemestingsleer. Vrijdag wordt in de Openbare School te Nieuwe Ton ge om 7 uur een cursus Bemestingsleer geopend. Deze cursus omvat 12 avon den en staat onder leiding van dhr W. Bosschaart. OOLTGENSPLAAT Dankdag Ger. Oemeente. In de Ger. Gemeente van Ooltgensplaat, zal Don derdag 25 Nov. dankdag voor het gei- was worden gehouden. De diensten be ginnen nam. 2.30 uur en sav. 6.30 uur, waarin voor zal gaan Ds. H. v. Gilst van Dirksland. Oeslaagd. De heer A. Langeweg slaagde te Rotterdam voor het examen vakbekwaamheid kruidenierswaren. Boedel Bigge. Donderdagmiddag 25 Nov. zal op de gemeente raadzaal te Ooltgensplaat de jaarlijkse algemene vergadering worden gehouden van de geintresseerden in de Boedel Bigge van vrijlen dhr. Pieter Bigge. DEN BOMMEL Verkoopmlddag en -avond.Op Za terdag 27 Nov. zal ten bate van de ver bouw van de Ger. Kerk te Den Bom mel een verkoopavond worden gehou den. De goederen zijn van 2 tot 3 uur te- bezichtigen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1