DEIKMIT Gemeenteraad Den Haag bezocht Stellendam, Goedereede en Ouddorp 27e Jaargang CHR WEEKBLAD OP GEEEFOKMEEEDE GEONDSLAO VOOE DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Eigenaardige cijfers MOEDER, Grote B.B. - oefening te Dirksland Burgemeester Schokking legde krans op het graf te Meiissant Adoptie werd afgesloten UIENVEIUNG Woensdag 3 November 1954 No. 2349 Redactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIEKDELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAIi ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bfl contract speciaal tarief. De cijfers, die het Centraal Bureau voor de Statistiek op geregelde tijden plaats zijn vaak leerzaam en interes sant. Zo ook de cijfers die dit bureau on langs plaatste over het verbruik van voedings- en genotmiddelen per jaar en per hoofd der bevolking. Deze cijfers hadden betrekking op de jaren 1951, 1952 en 1953. Uit die lijst valt o.m. op de achteruit gang van het aardappelverbniik in ons land. Het aardappelverbruik bedroeg per jaar en per hoofd der bevolking res pectievelijk over de jaren 1951, 1952 en 1953 120 - 110 - en 105 kg. Die cijfers zeggen op het eerste ge zicht weinig. Maar als men ze eens wat nader bekijkt dan zijn ze voor onze landbouw, speciaal voor de verbouw van aardappels min of meer verontrustend. Werd in 1951 nog 120 kg per hoofd der bevolking gebruikt in 1953, dus in 2 jaar tijd betekent dat een daling van 121/2%. Voor wie dat nog niet veel zegt, zal toch wel even vreemd opkijken als hij de gevolgen van die achteruitgang met andere cijfers voor zich ziet. In 1953 met een bevolking van 10.4 millioen is de binnenlandse consumptie (een eenvoudige becijfering leert dat) met niet minder dan 156000000 kg bij 1951 vergeleken achtergebleven. Dat is phn. 2.228.571 h.l. Dat is de opbrengst van circa 5570 h.a; Een aanzienlijke verzwakking van de binnenlandse behoefte in twee jaar. Ben verzwakking van de binnenland se markt. Voor onze landbouwers voor wie de verbouw van aardappelen van zeer gro te betekenis is een verontrustend ver schijnsel. Als die dahng voortgaat dan zal men de propaganda voor meer aard- appelgebruik nog ter hand moeten ne men en zal men misschien nog slagzin nen moeten gebruiken als: „Eet meer aardappelen". U hebt de levertraan vergeten!! Zo gaat het wanneer U 's avonds vergeet uw kinderen te geven. Ze vragen er om. Ya theelepeltje is voldoende. 5 x versterkte vitaminon met smaak. Verkrijgbaar bij: Fa. Hisschemöller - Middelharnls Fa. Boekhoudt - Middelharnis Fa. Vink - Stad a. 't Haringvliet Fa. Meinster - Den Bommel Fa. Hobbel - Vlijmen Fa. Pollemans - Achthuizen Fa. v. d. Maden - Oude Tonge Fa. Felsbourg - Nieuwe Tonge Fa. Verwefl - Nieuwe Tonge Fa. Huizer - Herkingen Fa. van Es - Melissant Fa. V. Oostenbnigge - Dirksland Fa. van Seters - Stellendam Fa Tanig - Gocdereede Pa. Kurvlnk - Ouddorp Toen Zaterdagmiddag om 3 uur de sirene loeide, snelden, honderden vrij willigers naar hun appèlplaats, waar zij de tijding ontvingen, dat enkele brand bommen brand hadden veroorzaakt aan de Prins Bemhardlaan in de Oranjelaan en dat bovendien verscheidene bewonei-s het slachtoffer waren geworden van de ze luchtaanvallen. Direct spoedden zich de betreffende blokploegen naar de plaatsen des on heus. De commandant der blokploegen, notaris de Vries, gaf daarbij de nodige instructies. Ook de brandweer was vrij spoedig ter plaatse om de brand aan de Bemhardlaan „onder water te nem.en." De vlammenzee was spoedig bedwongen. Weldra bleek, dat de blokploegen han den te kort hadden om de 15 slacht offers, die min of meer ernstige ver- wondigen hadden opgelopen en die her en der verspreid lagen, te behandelen. Sommigen van deze patiënten lagen op de bovenverdieping en konden slechts door ramen naar buiten gebracht wor den. De aangerukte E.H.B.O.-ers en het medische team verleende hun medewer king en ook de leden van de B.B. deden, wat ze konden. Alle gewonden werden naar de Chr. Kleuterschool vervoerd, waar zij ve»der verzorgd werden. De heer Hendrikse, commandant van B.B. op «;>s eiland, en B. en W. van Dirks- laiKl Bloegen het werk der vrijwilligers gade. Om precies 4 uur was de gehele oefe- wng achter de rug en weldra zaten al le deehiemers aan de koffie. Onderwijl bracht burgemeester van Heljst dank aan de heer Hendrikse, alle vrijwilligers en bovenal aan de Reserve Rijkspolitie die hun vrije tijd ter beschikking van de gemeenschap hadden gesteld. Ten slotte werd nog een dankwoord gespro ken door Majoor Hendriksen, die tevens memoreerde, dat de bedoeling van deze grote oefening was, te zien hoe de sa menwerking tussen de verschillende vrij- wilügers corpsen was. Hij achtte de oefening uitstekend geslaagd. Zaterdag was de grote dag waarop de gemeenten Stellendam, Goedereede en Ouddorp hoog bezoek kregen uit de residentie, de stad, die deze gemeenten had geadopteerd. Het was een ware invasie, bijna het gehele college van Wethouders, raadsleden, met directeuren en adjunct-directeuren van de gemeen telijke bedrijven arriveerden met een extra boot van de R.T.M., waaronder ook het Haagse Politie-muziekgezelschap „Onderling Kunstgenot", bestaande uit plm. 60 personen. Eerst werd het graf te Melissant bezocht waar de burge meester van den Haag, mr. P. M. A. Scholcking een krans legde. Daarna werd naar Ouddorp gereden, waar de kinderen werden getracteerd, de koffie werd gebruikt en langs de nieuwe dijk werd gereden. Te Goedereede werd ge dineerd, te Stellendam werd een boom geplant, als symbool voor verdere be planting. De adoptie wei-d met dit bezoek afgesloten, waarbij echter toezeg gingen werden gedaan van bijdragen in kapitale werken, o.m. de restauratie van het raadhuis te Goedereede en in de bouw van een recreatie-gebouw te Stellendam. Het gezelschap arriveerde plm. 10 uur op de begraafplaats te Melissant. De 56 graven van de slachtoffers te Stellen dam, waren alle voorzien van een naam bordje. (Het monument is n.l. nog niet gereed). Familieleden van de gevalle nen stonden opgesteld; tegenwoordig waren de gemeentebesturen van Stel lendam en Melissant met de beide bur gemeesters en er was veel belangstelling van de zijde van het publiek. De bur gemeester van Den Haag en het gezel schap werd verwelkomd door burge meester van Heijst, die hen naar de graven leidde. Plechtig legde burge meester Schokking hier een krans in het midden tussen de graven, waarbij men een ogenblik algehele stilte in acht nam. Er werd niet gesproken. Het Haagse muziekcorps speelde daarna op ontroerende wijze de treurmars „Eter- nité" en 2 koralen: „O God, onze hulp" en „Bhjf bij mij Heer." De aanwezigen schreden daarna op plechtige wijze langs de graven. Tractatie schoolkindereen te Ouddorp Daarna werd in de bussen gestapt en naar Ouddorp gereden. Alle schoolkin deren, zonder onderscheid stonden daar opgesteld om een doosje Haagse hopjes en een vlaggetje in ontvangst te nemen. De eerste tractaties werden door burge-, meester Schokking aan de kinderen, uit gereikt; de raadsleden, vooral de vrou welijke, vonden het zo leuk, dat zij een parig aan de uitdeling meehielpen. Dit boette in op de tijd van het program ma. In de z.g. „lOude School" werd het gezelschap ontvangen door Burg. J. Kleijnenberg. Eerst had burgemeester Schokking daar een onderhoud met het oudste raadsUd van Nederland, de heer Jota Padmos. Velen drukten dit 88-jarig raadslid de hand. In welgekozen woor den hield burg. Kleijnenberg een wel- komstspeech, waarin hij van de hulp gewaagde, die na de ramp door den Haag was verleend. Hij bracht dank voor de tractatie aan de schoolkinderen en noemde het een historisch gebeuren, dat de grote stad nader bij het dorp was gebracht. Spr. bracht met een handdruk aan burg. S'chokking de dank van de bevolking over en zei dat Oud dorp met Gods hulp vol vertrouwen de toekomst tegemoet ging. Burgemeester Schokking zei met ge mengde gevoelens naar Flakkee te zijn gekomen. Men was te Melissant op het kerkhof geweest, zonder woorden had men daar een ogenblik gestaan. De ma teriële schade zonk in het niet bij het geleden leed. Ouddorp had niet zoveel schade gehad, als de andere dorpen al was het een ontstellende ravage. Spr. herinnerde aan het grote gat, waar hij bij had gestaan, dat nu niet meer terug te vinden is. Den Haag had ook ge meend Ouddorp in de adoptie te moeten betrekken en hulp voor herstel te zen den. Vandaag was het de dag van af sluiting en spr. bracht dank voor de hartelijke en gulle ontvangst waaruit bleek, dat er geen tegenstrijdigheid be stond tussen stad en platteland. Als een blijvend aandenken schonk spreker een prachtige sigarendoos met inscriptie voor de raadszaal. Burgemeester Kleijnenberg aanvaard de deze dankbaar en zei zijn best te zuUen doen om er een sigaar van uit te roken. (Burgemeester rookt geen si garen.) Dit gezegde verwekte hilariteit, waarop de burgemeester mr. Schokking zei hem een grote chocoladesigaar te zullen sturen!! Het raadslid Padmos had de eer de eerste sigaar uit die mooie doos te mogen opsteken. Uiteenzetting over de nieuwe dflk De heer A. L. Mieras, Waterstaatk. ambt. te Goedereede gaf een vlotte uit eenzetting over de nieuwe dijk aan het Floauwe werk, die we hier niet zullen opnemen, omdat in ons vorig nummer daarover een beschrijving stond. Nadat de koffie was gebruikt, reed men langs deze hoogste dijk van Nederland, ver volgens door de middelduinen naar de haven, waar het wegherstel in ogen schouw werd genomen. Door de erepoort te Goedereede Te Goedereede stond voor de Markt een erepoort opgesteld en werd het ge zelschap verwelkomd door burgemees ter J. V. Knobelsdorff. Door de Pieter straat ging het naar het Verenigingsge bouw waar een aperitief werd gebiiiikt. De bediening geschiedde hier, evenals te Ouddorp door dames in nationale kledij, wat zeer de aandacht trok. Tegen 1 uur marcheerde men met het Haagse mu ziekcorps voorop naar de school, waar een warme maaltijd werd aangeboden. Hier bleek dat Den Haag een complete staf van koks en kelners had meege bracht, om zoveel gasten te komen be dienen! Het menu bevatte o.m. kalfs- ragout met champignons, zodat de Plakkeese gasten nu ook eens padden stoelen hebben gegeten! Tijdens de maaltijd noemde burg. Schokking deze dag een glorieuze dag, een afspiegeling van Neerlands' verbon denheid. Een dag als deze, die men in ambtelijke kringen „de operatie Flak kee" had genoemd zou volgens spr. va ker moeten plaats hebben. Komende tot de adoptie schetste spr. hoe er in de eerste dagen na de ramp een drang was om te helpen. In de Haagse gemeenteraad was er veel be grip voor, men adopteerde 3 gemeen ten. Eerst was spr. bevreesd dat de gro te stad Den Haag in zijn apenUefde die kleine gemeenten zou dooddrukken maar dat was meegevallen! Het verheugde hem dat men ook niet was teruggeschrokken, zo'n groot gezelschap te ontvangen en dat mef zo veel enthousiasme. Hij zegde de burger' meesters hartelijk dank voor hun mede werking en vooral ook de dames in hun nationale kledij. Een woord van bijzon dere dank bracht hij aan de muziekver eniging „ApoUo" (die tijdens de maaltijd concerteerde). Het was hem bekend dat deze vereniging was gerangschikt in de vaandelklasse en dat zij het ten toon spreiden van hun kunst op deze dag ge wichtiger achten, dan een muzlek-con- cours. Spr. feliciteerde met dit mooie gezelschap. BydTage restauratie raadszaal Bij de afsluiting van de adoptie had spr. een belangrijke mededeling te doen. Het Haagse gemeentebestuur en het convent van de gemeenteraad had een voorstel om in de restauratie van het raadhuis te Goedereede bij te dragen, gunstig ontvangen. Daar kon dus verder uitvoering aan worden gegeven. (Da verend applaus). Burgemeester Schok king verzekerde, dat aan deze adoptie kostelijke herinneringen bleven bewaard Spr. bood burgemeester v. ICnobelsdorff eveneens een luxe sigarendoos met ins criptie aan. Grote dankbaarheid Burg. v. Knobelsdorff dankte voor de wijze waarop het was mogelijk gemaakt het grote Haagse gezelschap te ontvan gen. In korte trekken releveerde spreker wat de adoptie van Den Haag zowel voor Goedereede als Stellendam had be tekend. Hij releveerde de hulp van de Haagse politie, de brandweer, aanvoer van levensmiddelen enz. Op 13 Pebr. maakte spr. ke.nnis met de Haagse bur gemeester, waarbij nog een gevaarlijke tocht met een duwk in herinnering werd gebracht. Spr. gewaagde ook van de verleende hulp bij de opbouw van wonin gen en het herstel, de hulp ter secreta rie en van andere ambtenaren. Dat er van groep tot groep was geholpen be wees de Wiegenactie voor jonge moe ders en 1.1. nog de naaidozen-uitdeling. Adoptie betekent: „iets tot het zijne ma ken" U hebt onze zaak tot de uwe gemaakt, riep spr, uit. Voor zijn dank namens de bevolking wist spr. geen woorden te vinden: aanvaardt ze uit de diepte van ons hart. Aan het slot wen ste hij burgemeester Schokking, wet houders en raadsleden voorspoed met hun stad eii zegen op hun weg. Stellendam was in feesttooi f Stellendam was in feesttooi om het gezelschap te ontvangen. Een erepoort, veel vlaggen en vlagversieringen, ter wijl men ook een eenvoudige optocht had georganiseerd. Op de Voorstraat was een muziektent gebouwd, waarop het Stellendamse muziekcorps concer teerde. De Haagse en Stellendamse bur gemeester beklommen het podium, om de optocht gadeslaan. Daarin werd af gebeeld, de evacuatie, het dijkherstel, de opkomst van de landbouw na de ramp enz. Burg. Sohokking herinnerde aan het bezoek te Melissant, waarbij men met gebogen hoofd en gesloten mond gestaan had aan het graf van hen, die bij de ramp waren omgekomen. Daar hebben we begrepen van welk een omvang de Op de bovenste foto ziet men de kranslegging door Burgemeester mr. F. M, A. Schokking op de begraafplaats te Melissant, waar de 56 slachtoffers van de watersnoodramp begraven liggen. In het midden de erepoort op de Markt te Goedereede. Rechts. Boomplanting te Stellendam, door Burg. Soholdung en links onderaan ziet men hem aan de schoolkinderen te Ouddorp een vlaggetje en een pakje Haagse Hopjes uitreiken. De foto rechts onder is een deel van de optocht te Stellendam. ramp is geweest. Spr. releveerde ook hoe ontzettend de stormvloed in de plaats zelf had huisgehouden, dat er verslagenheid was in aller hart. Dank baar was Den Haag, hierin hulp te heb ben mogen bieden. Er waren vriend schapsbanden gesloten, die tussen de ambtenaren en de Stellendammers zul len blijven voortbestaan. Op deze dag van afsluiting wilde spr. niet alles op nieuw ophalen. Wel had hij nog een bij zondere mededeling te doen van een be sluit van de Haagse gemeenteraad om 80.000.bij te dragen in de bouw van een nieuw recreatie gebouw. (Applaus) (Dit gebouw zal tevens Wijkgebouw zijn, woning voor de wijkzuster, recre atie-zaal enz. Red.) Voorts zou de Plantsoenendienst uit Den Haag een nieuwe beplanting aanbrengen, waarvan spr. de eerste boom zou planten. Hij was overtuigd dat de vriendschapsbanden met Den Haag zouden blijven bestaan en wenste de burgerij van Stellendam een goede toekomst toe, ook als de af- damming van de zeegaten een feit zou zijn geworden. Burg. V. Knobelsdorff bracht daarna de dank over van de bevolking voor al les wat den Haag voor de gemeente had gedaan. En dat was veel. Hij dankte ook voor de waardige wijze, waarop de do den waren herdacht. Het wondermooie geschenk van het recreatie-gebouw aan vaardde spr. namens de bevolking met zeer veel dank, waaraan een blijvende herinnering aan al de hulp uit Den Haag zou blijven bestaan. Burgemeester Schokking werd nu verzocht de eerste boom op de Voor straat te planten, waaraan deze onder groot enthousiasme van de bevolking voldeed. ,,Eén is er die de wasdom geeft aldus burg. v. Knobelsdorff, moge het komende groen een teken zijn van de opbloei van Stellendam. En moge Gtod uw stad en uw stadsbestuur zegenen on der uw leiding." Fruitmand van de Oranje- Verenigfing De voorzitter van de Oranje-vereni ging de heer Guèrand bracht burg. Schokking dank voor al hetgeen den Haag' voor Stellendam gedaan had en bood hem een fruitmand aan. Op zijn beurt schonk burg. Schokking een mooie vlag met het gemeentewapen (de Zwaan), door de verschillende vereni gingen te gebruiken. Vervolgens maakte men een rond gang langs de nieuwbouw, waarna in het tijdel. Verenigingsgebouw de thee werd gebruikt. Burg. van Knobelsdorff kreeg hier eveneens een luxe sigaren doos met inscriptie voor de raadszaal te aanvaarden. Mr. v. d. Feen, secr. van het Haagse adoptie-comité, de man op de achtergrond, werd hier om zijn grote verdienste geroemd en ontving een applaus. Weth. Visser commandant van de pi. brandweer haalde herinneringen op van de samenwerking met de Haagse colle ga's' en schonk namens het corps een grote luchtfoto van Stellendam die door de commandant van de Haagse brand weer dankbaar werd aanvaard. Te 16.45 uur vertrok het gezelschap van Stellendam een dankbare herinne ring meenemend van hetgeen deze dag was gezien en beleefd. En waarbij de banden van vriendschap tussen den Haag en de 3 gemeenten opnieuw waren versterkt. GOED BEZOCHTE GEZINSAVOND TE MIDDELHARNIS Ds. Meynen over: „Huwelijk en Gezin" In verband met de Gezinsweek 1954 belegde de Geref. Evangelisatie Com missie, Donderdaigavond in de Gerefor meerd© Kerk te Middelharnis ©en sa menkomst. Hierin sprak ds. Mennen, Geref. predikant te Hilversiun over het onderwerp „Huwelgk en Gezin." Deze zeer druk bezochte samenkomst werd door de plaatselijke predikant ds Mnn- tüigh geopend, waarna ds. Meijnen over bovengenoemd onderwerp sprak. Hij begon zijn rede met de mensen te tekenen, die alleen gaan in het leven, in wier hart ook een verlangen leeft. Tegen hen wilde spreker zeggen, dat het leven nooit tevergeefs is, maar richt uw hart naar boven. De anderen, aldus spreker, die wel samengaan, moeten dit zien als een geschenk van God gekregen. Daarna richtte hij zich met zijn woord tot de verloofden, en zei, dat liefde een eerste eis is en ga nooit door de poort, als er niet op uw entreebiljet staat: de liefde.' Als deze er niet is, wordt het een weg van strijd maar als deze er wel is, ga dan door, want de liefde is nummer een en daarna het geloof. Daarna wilde hij het huwelijk, dat een fundamentele en eschatologische zijde heeft, eens wat nader uiteen zetten, en daarbij het huwelijk en gezin als fundament bij de Schepping gefundeerd zien. Voorts wees hij op Christus, hoe hij zijn optreden begint op een bruiloft, waar twee men sen het leven beginnen. Verder gaf ds. Meijnen een beeld hoe het Christelijk gezin moet zijn: de man als hoofd en de vrouw als hart van het gezin en besprak dan het kinderloos en kinderrijke huwelijk, waarbij hij de jon gens en de meisjes aanspoorde, tot gro tere liefde voor hun ouders. Hij eindig de zijn rede met er op te wijzen, dat eenmaal het gezin ophoudt en als op gelost in het ene grote gezin wordt op genomen waar allen in vreugde zullen leven. Na deze rede bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik gemaakt werd. De spreker had een dertigtal vragen te beantwoorden. Het verdere van de avond werd door het Evangelisatiekoor met het zingen van liederen en door de organist, de heer Van Zijll met orgelspel, afgewisseld, waarna ds. Muntingh de avond sloot. WATERLEIDINGPEESONEEI, WERKT VOOR DE VLUCHTE LINGEN Wij vernemen dat het personeel van de Stichting Drinkwaterleiding Goeree- Overflakkee besloten heeft een uur over te werken voor de hulp aan de vluchte lingen uit de dictatoriale landen enz. Het bedrijf zal eenzelfde bedrag als van het loon toevoegen. SOMMELSDIJK Burg. Stand over ide maand Oct. '54 Geboren: Dirk, zoon van M. B. Groe nendijk en N. de Korte; Cornelia, doch ter van B. Doomhein en W. den Hollan der; Jacob, zoon van T. Lugtenburg en H. E. van der Sluijs; Cornelia Lena, dochter van M. J. L. Wesdorp en J. de Boer; Johanna Hendrika, dochter van Adr. Leune en L. van der Wekke; Dina Adriana, dochter van Jac. L. Koert en Ph. van Driel; Leendert Maarten, zoon van J. van Putten en M. Olievier. Ovrrljjden: Maatje Cornelia Vis, oud 78 jaar, weduwe van Klaas Doornbos; Jacob Wielhouwer, oud 74 jaar, echtge noot van Grietje 'Overbeeke; Tannetje Kransse, oud 70 jaar, echtgenote van Anthonij Krijgsman; Jannetje Witvliet, oud 78 jaar, weduwe van Johannes van der Velde. Huwelijken: H. Boom, oud 28 jaar en L. M. van Nimwegen, oud 36 jaar; M. Nieuwland, oud 24 jaar en P. Blok, oud 19 jaar; Joh. Bakelaar, oud 58 jaar en Adr. de Graaff, oud 58 jaar; D. Vroeg- indeweij, oud 23 jaar en L. E. van Gro ningen, oud 18 jaar; B. Doomhein, oud 20 jaar en S. Schol, oud 20 jaar. DIRKSLAND Mej. Jansen, handwerkonderwijzeres aan de Chr. School slaagde voor akte V (huishoudkunde). Een eigenaardig geval. De bestuur der van een op sleeptouw genomen vrachtwagen die van de Staakweg kwam, reed na wat slingeren de berm van de Boezem in. Pas op aandrang van enige toegesnelde personen verliet hij de cabine. Toen de politie kwam, was de chauffeur met de Noorderzon verdwe nen. Het bleek, dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Drie wagens heb ben de verongelukte wagen uit de berm gesleept. Gevallen met de bromfiets. De heer Kleingeld uit Middelharnis reed met zijn bromfiets in de Staakweg- op het fiets pad. Vermoedelijk door te ver uitwijken voor tegetüiggers is hij geslipt en kwam te vallen. Hij bekwam een hevig bloe dende hoofdwonde. Door passerende fiet sers werd hij bij dr. Boot gebracht die een hersenschudding constateerde. Na verbonden te zijn moest hij per auto worden thuisgebracht. MELISSANT Geslaagd. iQnze dorpsgenote mej. P. B. Goedegebuure Cd. slaagde dezer da gen voor het in het Gemeente Zieken huis Coolsingel gehouden eindexamen A voor Algemene Ziekenverzorging. Uienveiling van Dinsdag 2 Nov. 1954 Uien middel 16.76; drielingen 19.52 picklers 26.stekuien 5. Aan voer 14.000 kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1