Opening van de 5e Centrum- beurs te Sommelsdijk Onze Koningin komt Maandag naar ons eiland Middenstand zette weer haar beste beentje voor 2(ie Jaargang CHR WEEEBLAD OF GEBEFOBMEEBDE GBONDSLAG VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Geen ruggegraat Waardeloos Verkorting diensttijd wordt verwacht schouwen-dthveland .Dijkherstel en woningbouw zal worden bezichtigd Uitdeling van Landbouwpakketten Tegen beperking cadeaustelsel Herbegraving rampslachtoffers te Nieuwerkerk (Z.) Diamanten bruiloft te Poortvliet Woensdag 16 Jiini 1954 No. 2311 Redactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij TelefK 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschijnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRUS 12 cent per mm. Bg contract speciaal tarief. We kunnen moeilijk met de houding van onze staatslieden tegenover Indo nesië sympathiseren. Het is naar ons eevoel een te slappe houding waardoor we het respect ook van de zijde van Indonesië meer en meer gaan verliezen. Of beter gezegd verder gaan verliezen. De Oosterlingen voelen de dingen fijn aan en niets maakt op hen een dieper indruk dan dat men zich slap aanstelt. In het verleden zijn daar maar al te veel voorbeelden van geweest. Van af onze bevrijding heeft onze Regering een politiek gevoerd van maar steeds toe geven en de Indonesiërs hebben die hou ding beantwoord met maar steeds meer te vragen en te eisen. Ook de laatste tijd heeft van een en ander weer eens een frappant staaltje te zien gegeven. In Indonesië zetelt in Unieverband de Nederlandse Hoge Com missaris. Die is daar de hoogste auto riteit ter behartiging van de Nederland se zaken. Tn Nederland bestaat een Vereniging van Nederlandse Reserve-of ficieren. In Indonesië bestaat van die Vereniging nog een afdeling, die tot een 71 tal leden geslonken is. Deze vereni ging geeft voor haar leden een maand blad uit dat vanzelf ook aan de leden van de Indenisische afdeUng verzonden wordt. Dit maandblad wordt verzonden 111 een oranjekleurige omslag. Een heel natuurlijk en gewone zaak. Oranje is een symbool voor ons land. Zeker voor een militaire vereniging. Het ligt al zeer voor de hand, dat de Vereniging voor de verzending van haar maandblad naar een Oranjeomslag grijpt. Blijkbaar heb ben de Indonesische autoriteiten erger nis opgevat tegen die Oranjeomslag. Immers, de Nederlandse Hoge Commis saris in Indonesië heeft via het minis terie van Buitenlandse Zaken ue Ver eniging van Nederlandse Reserve-offi cieren verzocht het maandblad der ver eniging niet langer in oranjekleurige omslag te verzenden naar haar leden in Indonesië. Een buitengewoon flauw verzoek van de Hoge Commissaris. Getuigend van weinig flinkheid en van het bezit van een zeer slappe rug, Geen ruggegraat, zo was .onze eerste in druk toen we er kennis van namen. Een man in Indonesië als Hoge Com missaris voor ons land die gespeend is aan alle flinkheid. Maar mogelijk nog iets verklaarbaar omdat hij in Indone sië woont en op de hoogte is van de kleinzieligheid van de Indonesische Re gering. Maar dan onze Minister van Buiten landse Zaken. Die krijgt het verzoek van de Hoge Commissaris en geeft het warempel nog door ook. Inplaats van het als geheel beneden de maat met breed gebaar in de papiermand te werpen en zich ijlings met de Hoge Commissaris in verbinding te stellen om hem tot wat meer flinkheid op te wekken geeft hij het verzoek nog door ook aan de Vereniging van Neder landse Reserve-officieren. Onbegrijpelijk en een toonbeeld van gebrek aan flinkheid en waardigheid. Geheel voor de hand liggend, dat die Reserve-Officieren geen gevolg geven aan het verzoek. Gelukkig maar. Die verstaan tenminste nog wat de waar-'- digheid van hen eist. Onbegrijpelijk dat de Hoge Commis saris zo'n futiliteit nog aandacht waar dig keurt. En dat hij een zo flauwhartig verzoek aan Buitenlandse Zaken doet. En nog groter wonder dat Buitenlandse Zaken het nog doorgeeft ook. Een voorbeeld van flauwhartigheid, gebrek aan flinkheid en een ontstellend gemis aan besef van wat de waardig heid van ons land vereist. Over de wichelroede en wat er mee verband houdt is de laatste jaren al hele veel te doen geweest. Voor- en tegen standers hebben het voor en tegen be pleit, vaak op hartstochtelijke vrijze. De wichelroede is voor velen een soort ge loof geworden. In sommige "streken van ons land wordt er aan de wichelroede veel geloof gehecht. Vaak wijst men op resultaten die doorslaggevend moesten worden geacht voor het vermogen om met de wichelroede verborgen dingen op te sporen. Waterbronnen, voorwer pen verborgen in de bodem konden met de wichelroede worden opgespoord. Zo langzamerhand kon er van een soort wiohelroedeprobleem worden gesproken. Een en ander stond in verband met het voorkomen van schadelijk werkende aardstralen, die oorzaak konden zijn van een slechte gezondheid en velerlei on aangename gevolgen meer. Had men behoefte aan een bron, .,de wichelroede loper" wist water op te sporen, had men vermoeden ,dat in de bodem iets ver borgen zat, de wichelroede bracht ze kerheid. Had men chronische gezond- heidsbezwaren waarvoor men noch bij dokter, noch bij kwakzalver haat kon vinden, de wichelroede kon in zeer vele gevallen de aanwezigheid van „aardstra len" aantonen die een schadelijke invloed op de gezondheid hadden. Vooral de „aardstralen" vormden voor vele men sen een sombere dreiging. Waren ze door de wichelroede eenmaal aangewe zen, dan kon hun funeste invloed paal en perk worden gesteld door z.g.n. „af- schermapparaten, die over het algemeen tot hoge prijs verkrijgbaar werden ge steld. Een commissie om een en ander te bestuderen is ingesteld door de Ko ninklijke Nederlandse academie van wetenschappen. De natuurkundige werkgroep van de ze commissie kwam onlangs tot de con clusie dat de aanwezigheid van aard stralen niet aangetoond is kunnen wor den en dat de wichelroede haar bruik baarheid als opsporingsapparaat niet heeft kunnen bewijzen. En nu heeft ook de werkgroep voor landbouwkundig on derzoek haar rapport bekend gemaakt, In dit rapport wordt de landbouwers aangeraden geen rekening te houden met de zoals de werkgroep het noemt, hypothetische aardstralen. Aan de boe ren wordt ook aanbevolen geen waarde te hechten aan wichelroedeonderzoek en aan het gebruik van afschermappa- raten. Ook wordt ontraden geloof te hechten aan de verwijdering van aard stralen uit landerijen en gebouwen. Voor het „wichelroedegeloof", een tweetal funeste rapporten. Of de rap porten de wichelroede, aardstralen en afschermmiddelen uit de wereld zullen helpen, we betwijfelen het. Die af- schermmaterialen waren prijzig en wer den in veel gevallen grif verkocht. Dat kan wel oorzaak zijn dat het geloof aan de wichelroede, aardstralen e.d. maar niet zo zonder meer voor twee weten schappelijke rapporten op de vlucht slaat. Nog vóór 23 Jvtni? Van 20 naar 18 maanden Nog voor de behandeling van de de fensienota in de Tweede Kamer (vóór 22 Juni) zal de minister van Oorlog, maatregelen nemen, om de diensttijd voor dienstplichtige militairen, die voor eerste oefening onder de wapenen zijn, terug te brengen van twintig tot acht tien maanden. Nederland zal zich dus in dit opzicht richten naar België, dat eni ge tijd geleden eveneens de diensttijd op 18 maanden bracht. EERSTE NIEtrWBOXTW OP In Oosterland zijn ze aan een prettig karwei begonnen, de bouw van 46 wo ningen en twee winkels. En daarmede is die gemeente de eerste op Schouwen- Duiveland die na de ramp van het vo rig jaar de nieuwbouw heeft aange pakt. Maandag 21 Juni en Dinsdag 22 Juni hoopt H.M. de Koningin een werkbe zoek te brengen aan het rampgebied. Dit bezoek zal omvatten de gemeenten 's Gravendeel, Strijen, Numansdorp, Wilemstad en diverse gemeenten op Schou- wen-Duiveland, terwijl op GoereeOverflakkee worden bezocht Den Bommel, Oude Tonge en Nieuwe Tonge. H.M. zal bezichtigen het dijkherstel, de woningbouw, vooral de buitenlandse geschenkwoningen, het landbouwherstel enz. Te 1.30 uur arriveert de Koningin met gezelschap en met de Piet Hein te Den Bommel. Op het bedrijf van Gebr. De Lint vindt een ontvangst enz. plaats en hier zal ïr. Kuipéri een uiteen zetting geven omtrent het werk en de resultaten van Landbouwherstel op Flakkee. Van Den Bommel wordt naar Oude Tonge gereden, waar bezichtiging plaats vindt van de woningbouw en waar, na ontvangst in de grote barak op de Kaai, Ir. Terluin mededelingen zal verstrekken over het dijkherstel. Te Nieuwe Tonge zal in het bijzonder de nationale en internationale hulp de interesse van H.M. genieten. Ontvangst geschiedt hier op het Finlandplein, waar de Finse woning:en bezichtigd en bezocht zullen worden. Uit Nieuwe Tonge gaat de tocht naar de Hoek van Sint Jacob en vandaar over de nieuwe buitendijk naar Sluishaven, onder Ooltgensplaat, vanwaar H.M. de Koningin en haar gezelschap met de Piet Hein het eiland verlaten. Middelharnis-Sommeisdijk De uitreiking van gereedschappakket- ten, die door Canada ter beschikking zijn gesteld voor de landarbeiders en kleinlandbouwers van het rampgebied, is thans voor wat Goeree-Overflakkee betreft beëindigd. Vrijdag werden de laatste pakketten uitgereikt aan inge zetenen van Sommelsdijk en Zaterdag geschiedde dat aan inwoners van Mid- delharnis; de beide centrumgemeenten van Flakkee waren het laatst aan de beurt. Aan Middelharnissers overhan digde men 310 pakketten, aan Sommels dijk 300. In totaal zijn er op Goeree Overflakkee uitgereikt ruim 300. Die tesamen een waarde vertegenwoordigden van bijna 400.000 gld. Het is dus wel een prachtige gift ge weest van het Canadese volk, die via het Internationale en het Nederlandse Roo- de Kruis op zijn bestemming komt en aan het doel beantwoordt, n.l. het bie den vaii hulp aan de bewoners van de gebieden, die op 1 Februari 1953 alles of vrijwel alles wat zij bezaten kwijt raak ten in de vloedgolf. Het Nederlandse Roode Kruis liet de uitreiking over aan de Stichting voor de Landbouw, die op haar beurt heeft kun nen rekenen op de medewerking van de Plaatselijk Bureauhouders' en hun per soneel. Zo is er veel tijd en arbeid aan deze uitreiking gegeven door de heer D. Vogelaar te Stad aan 't Haringvliet, voorzitter van het district Flakkee van de Stichting voor de Landbouw en door de heer J. Buth, plaatselijk bureauhou der te Middelharnis, met diens staf van personeel. Deze heren hadden vorig jaar ook al de geschenkzendingen vee ver deeld onder de door de ramp getroffe nen. Bij elke uitreiking van gereedschap pen heeft de heer Vogelaar de ontvan gers onder ogen gebracht, dat het een geschenk betrof van Canada en dat het mede aan het Roode Kruis te danken was, dat de uitreiking vlot georganiseerd kon worden. Hij vertolkte daarbij tel kens de gevoelens van dankbaarheid, die de mensen moeten bevangen, welke met een pakket verblijd zijn geworden. Bij de uitreiking aan de landarbeiders en kleinlandbouwers van Sommelsdijk, Vrijdagmiddag, sprak burgemeester D. Rijnders in gelijke zin als de heer Vo gelaar. De ramp zal men hier nooit ver geten, aldus de burgemeester, maar de royale hulp uit het buitenland evenmin. En deze geschenkzending noemde hij, na de vele waarover men zich al verheu gen kon, een der laatste uitingen vaji de warme harten, die in verre landen voor de bevolking van het rampgebied klopten. Namens de landarbeiders en kleine boeren zegde de heer Langbroek, voor zitter van de afdeling Middeüiamis Sommelsdijk van de Alg. Ned. Landar beiders Bond, dank voor deze „gave uit de wereld. Overal in de gemeenten kwamen de genen, die een pakket in ontvangst kon den nemen en daartoe een schriftelijke oproeping hadden ontvangen (hetgeen voor de organisatoren een hele admini stratie heeft betekend)naar de plaatsen van uitreiking, gewapend met een gro te baliezak, om. de spullen te kunnen bergen en meenemen. Voor Middelharnis en Sommelsdijk ge schiedde de uitreiking in een der grote loodsen van de Centrale Veiling. Daar werden van vele stapels de gereedschap pen in die zakken gestopt; hamers, bij len, zagen, spaden, schoppen, rieken, harken, schroevendraaiers, combinatie tangen enz. enz., per pakket een waar de vertegenwoordigend van ongeveer 120 gulden. DEN HAAG. De stichting Het Merkartikel, waarbij alle vooraanstaan de fabrikanten van merkartikelen inde kruideniersbranche zijn aangesloten, heeft zich tot de leden van de Tweede 'Kamer gewend met een adres, waarin zij zich op het standpunt stelt, dat het onlangs ingediende wetsontwerp beper king cadeustelsel onaanvaardbaar is. In het adres wordt er bij de Kamer leden op aangedrongen het wetsontwerp te verwerpen. Nu de grote chaos, die er op Schou wen Duiveland heeft geheerst een wei nig tekening begint te komen, zal men de rampslachtoffers in de gemeente Nieuwerkerk herbegraven. De datum daarvan is vastgesteld op Woensdag 16 Juni a.s. Er zal een algemeene rouwdienst ge houden worden in de Ned. Herv. Kerk, daar deze echter voor de grote schare menisen te klein zal zijn, zullen ook de andere kerken er bij betrokken worden, die de dienst door geluidinstallaties zul len? kunnen volgen. Het zal een stille en droeve dag zijn, met veel herinneringen Al de werkzaamheden in en rond de pol der Nieuwerkerk zullen die dag stil lig gen. Diamanten bruiloft. Het echtpaar C. V. d. HovenA. C. Joppe te Poortvliet vierde Maandag 14 Juni zijn 60-jarig huwelijksfeest. Zaterdag 12 Juni heeft de operatie van de Siamese tweeling in het Ziekenhuis te Leeuwarden plaats gehad. Rechts: Dr. J. Haykens (Kinderarts) die de al gehele leiding daarbij had en Unks: Dr. J. A. Brons een der chirurgen. De schei ding Folkje en Tsjitske zijn met goed gevolg gescheiden en maken het wel. De vijfde centrumbeurs te Sommelsdijk is hedenmiddag 3 uur opengesteld. Daarmee heeft men het eerste lustrum bereikt. Er blijkt steeds veel belang stelling te bestaan voor deze beurs op ons eiland Goeree-Overflakkee en het komt ons voor, dat dit keer het bezoek weer zeer groot zal zijn. Althans wat wy er van gezien hebben, is het alleszins de moeite waard er een kijkje te gaan nemen. Men heeft zoals reeds eerder geschreven de beschikking ge kregen over 3 grote loodsen op het haventerrein achter de kaai, wat vooral met het ongestadige weer veel gunstiger is dan in tenten. De deelnemers waren daardoor in staat keurige stands te bouwen en voor het publiek is het, wat de ruimte betreft veel gemakkelijker en gezelliger. Er is een grote variatie van artikelen op allerlei gebied, wat uit onderstaand overzicht bhjkt. De Midden stand laat zien, dat aan alle wensen van. het publiek kan worden voldaan. De beurs is hedenmiddag officieel geopend door burgemeester D. Rijnders. Een verslag van het gesprokene volgt in ons e.k. nummer. De beurs is geopend tot en met Zaterdag van 1422 uur, alléén Woensdag van 10^22. De toegangs prijs bedraagt 40 et per persoon, beneden 16 jaar 25 cent. De 3-jarige Corrie Prooy verrichtte, geholpen door mevrouw Kruijff verleden week de opening van de speeltuin te Den Bommel, door het lint door te knip pen dat voor de ingang was gespannen. Mooiste beurs die er tot heden is geweest Aan alle stands is deze keer weer bij zondere zorg besteedt. We stonden er verbaasd over in hoe korte tijd men al les voor elkaar heeft gekregen. Maan dagmorgen waren het nog ledige holle ruimten en Dinsdagmiddag 2 uur was alles keurig voor elkaar. Het terrein is versierd met vlaggen en 's avonds prach tig verlicht. We geven nu hieronder een korte be schrijving van hetgeen op de verschil lende stands te zien is. D« Emgo heeft ui een van de loodsen een heel chique stand en is vertegen woordigd met alle soorten warmwater reservoirs, electrische plaatradiatoren, electr. haardkachels en diverse kookap- parturen. De mogeUjkheid is aanwezig dat er een aanbieding is van 2 plaats electr.-comfoor, plus pannen en snelko ker in een prijs beneden de 100. Dat moeten de dames gaan zien! Op huishoudelijk gebied zijn er de nieuw ste electrische snufjes. Bovendien wordt Vrijdagmiddag om 3 uur een demonstratie gegeven jnet een moö,eme Engelse electr. wasmachine, merk „Servis" in Hotel Spee te Som melsd^k. De dames wordt tijdens de de monstratie een kopje thee geserveerd. Dat kan daar dus gezellig worden! De bij de landbouwers zo bekende fa. J. W. Mastenbroek is vertegenwoordigd met Philips Roxane artikelen. Tevens met het Amerikaanse product DWHA- NE Z 78 tegen aardappelziekte. Dit be strijdingsmiddel is gebleken de hoogste opbrengst bij aardappelen te geven. Verder exposeert deze firma TORNOL- ijzerverf, autolakken, bitumenlakken „Erbi" enz. Fa. P. de Korte Zn. te Oude Ton ge heeft een stand met ESSO-produc- ten, o.m. tractor-petroleum, benzine, gasolie en vetten. De man met het olie vat op z'n rug doet het best! Verder gecreosoteerde palen, ruiters, draineer- buizen enz. En ook de bieten-netten ont breken weer niet! Op deze stand wor den volledige inlichtingen gegeven. Ook over andere artikelen die deze firma voert. De N.V. V. Berkei's Patent Handel Mij te Rotterdam, bij onze winkeliers zo bekend vanwege haar uitmuntende snij- machines, weegschalen en weegwerktul- gen heeft zich ook op de beurs vertegen woordigd. Een keur van snijmachines in diverse modellen, weegschalen enz. is er te zien en ook een pracht van electrische koffiemolen. Om van te watertanden! De combinatie L. W. de Wachter, te Dirksland, met tïie fa. de Korte-de Vries te Rotterdam hebben een keurige stand op gebied van centrale verwarming. Een collectie cokes-ketels,, volautomatische nootjesketels, speciale ketels voor wit- loftrekkerijen en een speciale ketel met oliebrander (volautomatisch) is er te zien. Ook centrale haardverwarming, waarmee de bijvertrekken worden ver warmd met radiatoren. Deze firma heeft haar sporen op gebied van centrale ver warming reeds verdiend op ons eiland. Het smakelijke gedeelte hoort er ook tussen, waarom de slager C. Zoon te Sommelsdgk een stand heeft opgezet met worst, saucijzen en gehaktballen. Verder is hij vertegenwoordigd met Van Linthorst fijne vleeswaren. Men kan hier dus voor een hartige hap terecht. Het Electriciteisbedrijf Joh. v. Wezel te Sommelsdijk is vertegenwoordigd met de bekende Blaupunkt-^radio, gramofoons en televisie. Dit is een speciale stand in radio's. Er zullen hier televisieuitzendin gen te zien z^n. De fabrikant N.V. „Onder Ons" te De Krin (O.) is vertegenwoordigd met het product Crack-free stijfsel, dat onderde huisvrouwen wel bekend is. Deze oplos bare stijfsel is na de bereiding zo dun als water en geeft nieuwe kracht én glans aan katoen, linnen, zyde, kunstzij- de, wol enz. Een product dat de aan dacht verdient. De naaimachinehandel J. Grootenboer te Middelharnis heeft een fraaie stand met Köhler-naaimachines, en zig-zag- machlnes. Bovendien vindt men hier de nieuwste Kohier breimachine. De dames kunnen hier de nieuwste snufjes op naai machine-gebied zien. Tieleman Dros (grossier G. Joppe te Sommesdijk) vertoont een collectie groente-conserven, vleesconserven, sla- saus, limonades enz. De Combinatie-winkeliers Verbrugge, Visser, S. Bai enz. hebben een fraaie stand met wijnen en likeuren, advocaat en hun bekende El Ginete. Een ander deel van 'deze stand is geheel ingericht met Phoenix-bier. De fa. Witvliet te Middelharnis neemt een brede ruimte in een van de gebou wen in met de Pordson Major Diesel en de Ford Red Tiger. Van de Kaptein Mo- bylette staan er diverse modellen. Voorts de B.S.A. motor een keurcollectie Good Year banden voor tractoren, vracht- en personenwagens. Het ontbreekt er niet aan technische voorlichting op tractor en motorengebied. Mevr. Boeldioudt-Groenenberg van de bekende drogisterij te Middelharnis heeft een keurige stand ingericht met parfu- meriën, toiletartikelen, eau de colognes en talloze andere zaken die tot deze branche behoren. Voor de dames is hier iets leuks en practisoh te vinden. In de tweede loods exposeert de Groothandel Gebar uit Nieuwe Xonge, (dhr Gebraad) Edy wasmachines, Marco snelmachines en Holland electro-stof- zuigers. De electrische veereiniger „Hol land-electro" waarover in ons blad in Rondom de Landbouwschool is ge schreven zal een aantrekkingspunt voor de landbouwers blijken te zijn. De koeien worden er electrisch mee ge poetst. Voorts ztjn er schrikdraad-In stallaties te zien en meer andere arti kelen op dit gebied. De bloemenhandel „Vergeet mij niet" van de fa. C. Korteweg Zn. te Middel harnis specialiseert zich op Bruidsbloem- werk, bloemenmanden en ook op Graf- werk. Deze firma brengt geur en fleur op de 'beurs, er worden ook hoeken van stands met bloemen en planten door hen verzorgd. De fa. J. Taaie te Sommelsdijk heeft een zeer mooie stand ingericht met ,,Grundig"-ra:dio's. De „Volmaakte Gou den Serie" wordt er tentoongesteld, een keurcollectie van radio-toestellen, die zijn weerga niet vindt. Deze sublieme Supers laten werkelijk niets te wensen over^ Grundig waarborgt F.M. ontvangst op grote afstand in onovertroffen kwa liteit. Het top-apparaat, dat 4000. kost met gramofoon-voorversterking, kan hier ook worden beluisterd. Er zal een doorlopende televisie-uitzending te zien zijn. Een tweede stand van de fa. Taaie is die met de Philips-autoradio, welk nieuw toestel hier wordt gedemonstreerd. De ze auto-radio is een attractie, de prija is slechts 160.zodat iedere auto bezitter nu radio kan hebben. De heer J. Mackloet (Centra-winke lier) te Sommelsdijk heeft een stand met Mulder's wijnen. Ben keurcollectie wijn en limonade is hier uitgestald en men kan hier gratis proeven! Tevens kan men er voor rookgerei te recht, de enigste stand op de beurs waar men tabak, sigaren en sigaretten kan inslaan. De fa. G. v. d. Stoep, kantoorboekhan del te Sommelsdijk exposeert een bijzon der fraaie collectie kantoormeubelen en kantoormachines op verschillend gebied. Iets speciaals dat hier wordt geboden is de Detectivekassa. De naam zegt het reeds dat dit een bijzondere kassa is! Voorts zijn er de kleinere kantoor-arti- kelen, doorschrijfsystemen, vulpennen enz. enz. De fabrikant A, Vis, Metaalbedrijf te Sommelsdijk exposeert en demonstreert een grote verscheidenheidvan Philips- apparaten, electroden enz. De lastech niek autogenisch en electrisch is hierin volle omvang te bewonderen met een keur van de nieuwste vindingen. De AVI-zaagmachines voor metaalbewer king, de spuit- en vemevelmachines (ge combineerd) worden er gedemonstreerd. We raden de vaklieden, timmerlui, sme den, metselaars en garagehouders aan, vooral op deze mooie stand een kijkje te gaan nemen! Fa. J. J. V. de Lignie te Herkingen is ook weer op het appèl met de wereld beroemde AUis Chalmers-tractoren, o.m. de W.D. 5 met doordraaiende aftak-as. Er staan er vijf, van 12 tot 45 P.K., van de wledtractor tot een zware wieltrac- tor met een originele Alli Chalmers 2 schar wentelploeg. In dezelfde stand Contentinental tractorbanden met spe ciaal weg- en trein-profiel. Ook hier wordt deskundige voorlichting verstrekt Buiten op het terrein exposeert de heer de Lignie de 36 D.K.W.-auto, een ju weeltje, dat wel de aandacht zal trek ken! Ook is er een stads-bestelwagen van hetzelfde merk. De heer J. Oua te Middelharnis heeft een mooie stand op gebied van gedistil leerd, wijnen en likeuren van. de N.V. V. d. Heuvel Co, Kralingseweg 293, Rotterdam. Men kan hier ook gratis proeven. Alle e.v. bestellingen worden gratis thuisbezorgd. Uit 's-Gravenhage is er de stand EN- KABé-kantoormaclünes. Hier worden tentoongesteld en gedemonstreerd de Geha-stencilmachines en Geha-vloeistof- duplicator, de Prestofold-vouwmachine, de Eliott-adresseermachines, de Rhein- metall Standard en kofferschrijfmachi nes. Een collectie die er zijn mag. (Zia vervolg pag-. 2 Ie kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1