r Dl R.TJ. öP mmm Orgelbespeling met verzoekprogramma Marktberichten Geen onrustbarende prijsstijging van huisbrandkolen te verwachten Aantal onderwijzers lijdelijk vrij van dienstplicht van levensomsiandigheden ^10, J Zestig jaar getrouwd 56e Jaargang 'Woensdag 2 Juni 1954 No. 2308 GHB WEEKBLAD OP OEBËFOBMEEBDE GBONDSLAO VOOB DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Baby aan brandwonden overleden i/H ps.r minuut Wetenschappelijk Genootschap Men investeert f 620.000.— voor landvervoer Siamese tweeling wordt 12 Juni gescheiden GBAANBEUBS Minister Ziflstra in ..Kolennota" EierLiiketten worJen nog laag in prijs geliouden Atoomenergie kan ze gen voor de mensheid worden Scheuring in Chr. Geref. Kerk te Delft Scholen in het rampgebied worden geholpen Begrafenis van Notaris Bierens te St. Annaland Redactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij TelefK 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Versch^nt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTEBPRUS 12 cent per mm. Bg contract speciaal tarief. We leven wel in een tijd, waarin de levensomstandigheden grote wijzigingen ondergaan. In een tijdperk van vijf en twintig jaar is er veel veranderd. Nemen wij als voorbeeld de levensom standigheden, waarin onze ouders ver keerden is er een enorm verschil merk baar met onze tegenwoordige tijd. Was vader landarbeider, dan stond het vroeger vrijwel vast, dat zfln zoon dat ook zou worden. Maar thans is dit heel niet zeker. De oudere landarbeiders hebben nooit kunnen dromen, dat er in zo liorte tijd geen enkel paard meer op de boerderij zou gevonden worden. Het boerenbedrijf is bijna geheel gemechani seerd, de machines halen het werk voor de arbeiders weg. Gevolg, dat voor de zoons van de arbeider ander emplooi moet worden gezocht. Op elk ander gebied geldt dit even eens. Het uitgebreid lager onderwas, het vakonderwijs voor jongens en meisjes is in betrekkelijk korte tijd zo toegenomen, dat er een gans andere ontwikkelings gang komt. Hulp in de huishouding is moeiHjk te verkrijgen, omdat de meisjes meer op hebben met kantoor en winkel dan om kleedjes te kloppen en de was te doen. We zeggen er niets ten nadele vaji, maar wijzen er op, dat dit in het gezin heel andere levensomstandigheden meebrengt dan vroeger. De industrialisatie neemt toe, ook op het platteland. Het is heel gewoon en er zit niets vemederends in, dat b.v. meis jes in de fabrieken werken. Er heeft ech ter een omzetting plaats, waarbij de ouderen zich eigenlijk moeten instellen op de jongeren. We willen er dit mee zeggen, dat de omstandigheden, die de ouders zich voor hun kinderen gedacht hebben, veelal geheel anders worden, dan zij zich hebben voorgesteld. We vragen ons af, welke andere om standigheden zullen ontstaan, als het (Delta-plan, dat nu vastere vorm begint aan te nemen, zal zijn uitgevoerd. De verbinding van ons eiland met het vas te land, zal ongetwqfeld ook grote ver andering te weeg brengen. Dan komt er expansie, ook voor onze kinderen. Deze dingen zijn van groot gewicht om over na te denken. Er is zo weinig vastheid, omdat we nu eenmaal in een dynamische wereld leven. Vroeger kon den de ouders voor hun kinderen een ze kere lijn uitstippelen, waarin hun kin deren te gaan hadden. Maar tegenwoor dig kan dat moeilijk bepaald worden, omdat de omstandigheden op allerlei ge bied zo anders zijn *en bovendien aan sterke wisselingen onderhevig. We moeten ons aanpassen en met on ze tijd mee, is de leus. In zekere zin, is dat ook zo, we kunnen de tijd niet te rugzetten. Maar er zit een grote onze kerheid in. Vele ouders, die zich die ge wijzigde omstandigheden indenken, zul len zich afvragen, wat zal er van onze kinderen worden. Dit vraagstuk is van belang bij de opvoeding. Waar onze kinderen zullen uitzwermen en onder welke omstandig heden zij zullen verkeren, is van groot belang, hoe hun levensbeginsel is. Een doorwerkend levensbeginsel, dat hun in de opvoeding wordt meegegeven. Een beginsel, dat gericht dient te zgn, naar de levensregel van Gods Woord en van Zijne inzettingen. Waar ter wereld on ze kinderen dan terechtkomen, als dó,t beginsel mag domineren, zal alleen weer stand kunnen worden geboden aan de gevaren, die zich in, de gewijzigde le vensomstandigheden voordoen. Dat be ginsel kan alleen behoeden, dat we niet ondergaan in een door en door materia listische wereld en laten zien, dat er grotere waarden zijn, dan voor het uit wendige aUeen. Hoe de omstandigheden in het leven zich ook wijzigen, het Woord Gods en het richtsnoer van Zijn Wet, wijzigt nooit Dat is onveranderlijk. Geworteld zijnde in dat Getuigenis, kunnen we mid den in de wereld staan, in allerlei werk, tussen allerlei mensen en toch zijnde als niet van de wereld. Daarmee zal smaad- heid gepaard gaan. Maar 's Heeren ze gen zal er op rusten, want Hij zegent die, die Zijn Woord bewaren en Zfln ge tuigenissen onderhouden. GEWESTELIJK ABBEIDSBtJBEAU OUD BEIJERLAND NEVENBUREAU MIDDEIJIABNIS Mededeling Arbeidsbureau De aandacht v/ordt erop gevestigd, dat de zitting van het Arbeidsbureau te Achthuizen met ingang van heden opge heven is. Inwoners uit Oude Tonge dienen zich voortaan te melden op Woensdag van 2—2.30 Uur n.m. ten Gemeentehuize te Oude Tonge. Inwoners uit Ooltgensplaat, Achthui zen en Langstraat dienen zich voortaan te melden op Woensdag van 33.30 uur nam. ten Gemeentehuize te Ooltgens plaat. -------------O------------- Bij een gezin in de Mandarijnenstraat te Amsterdam-Noord heeft Zaterdag een twee dagen oude baby ernstige brand wonden opgelopen, toen een warmwater- kruik in het wiegje van het kindje leeg liep. Het kind is in het Wilhelmina Gasthuis, waar het ter verpleging was opgenomen, aan de bekomen verwon dingen overleden. In Douala, in Frans Kameroen, wordt in sommige cafe's wijn per minuut verkocht. De klant krijgt een rubberbuis, die met het buf fet is verbonden in handen en mag zoveel drinken als hij in de tgd, waarvoor hij betaald heeft, naar binnen kan werken. Excursie naar Schouwen-Duiveland, Het Wetenscliappelijk Genootschap voor GoereeOverflakkee gaat inplaats van Dinsdag op Woensdag 16 Juni a.s. op excursie naar Schouwen-Duiveland. De reis gaat over het veer Ouddorp- Scharendtjke om 7.30 uur vjn. per extra boot. Onder meer zullen worden bezocht de plaatsen Nieuwerkerk en Ouwerkerk, en een boottocht worden gemaakt naar het sluitgat met de reuzen caissons. IVHIDDELHARNIS Zestli; jaar getrouwd. Vandaag 1 Ju ni is het echtpaar A. Kool van Delft zesfig jaar getrouwd. Dit is wel een zeer bijzondere gebeurtenis, die weinig voor komt. Helaas ligt mevr. Kool in het ziekenhuis te Dirksland zodat het heu-' gelijke feit niet thuis kan worden her dacht. Evenwel zal het de heer Kool, die nog: fit en gezond is, niet aan belangstel ling^ ontbreken. In het ziekenhuis zal mevr. Kool deze dag zeker worden ver aangenaamd en zal het haar aan bezoek en ook aan een bloemetje niet ontbret ken. Voor de op 12 Juni 1954 te houden or gelbespeling door de heer A. J. Keijzer op het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Middelhamls, blijkt grote belangstelling te bestaan, gezien het groot aantal bin nengekomen verzoeknummers voor deze orgelbespeling. Het belooft een afwisse lend programma te worden, dat de meest bekende orgelwerken bevat, o.a. van Bach, HSndel, Purcell, Widor, J. Zwart enz. Voor de samenzang bestaat eveneens belangstelling, hetgeen in het programma tot uitdrukking zal komen. De betreffende inzenders zullen van de heer A. J. Keijzer persoonlijk bericht ontvangen, welke van de door hen aan gevraagde werken op 12 Juni a.s. ten gehore gebracht zullen worden. De R.T.M, zal opnieuw belangrijke be dragen in Schouwen-Duiveland investe ren en wel 620.000.voor, het land vervoer, meldt het Zeeuws Dagblad, waarvoor vier of vijf grote autobussen, twee dieseltrekkers, opleggers en vracht auto's zullen worden aangekocht. De remise in Brouwershaven zal verbouwd worden tot autogarage en werkplaats. Te Burgh zal een garage worden ge bouwd en te Zijpe zullen verschillende veranderingen worden aangebracht. Het vervoer van rijwielen en kinderwagens kan van nu af aan niet meer geschieden met hetzelfde vervoermiddel als waar van de reizigers gebruik maken. Voorlo pig zal niet met andere autobussen kun nen worden gereden. 'Ook enkele tarieven zijn gewijzigd. Voor schoolkaarten wordt de prijs twin tig maal 'n enkele reis (voorheen 36 maaljen voor weekkaarten zes en half maal een enkele reis (voorheen vijf maal). Uiteraard zal het nieuwe materiaal De scheiding van de Siamese twee ling, die 8 November te Molenend in. Friesland is geboren, zal worden ver richt op Zaterdag 12 Juni. Vier Leeu warder chirurgen zullen de operatie uit voeren. Van deze bijzondere gebeurtenis zal een kleurenfilm worden gemaakt door het universitair filmcentrum te Utrecht. VEEIHABKT ROTTERDAM, 31 Mei. Veemarkt. Aangevoerd 2066 dieren, w.o. 1321 vette koeien en 745 varkens. Prijzen per kg: vette koeien 2.85—^.05, 2.70—2.85, 2.20—2.55; varkens lev. gew. 2.—, 1.98 1.95. Aanvoer vette koeien ruim, handel stug met iets teruglopende prijzen. Pri ma's boven notering. Varkens aanvoer als vor. week met vlotte handel en ho gere prjijzen: prima exemplaren gingen nog boven notering, afloop kalm. ROTTERDAM, 31 Mei. Binnenland se granen (officieuzee noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe witte prima kwaliteit voor de vlakmo- lenaars tot 28.40, rode op vochtcondi- tie tot 28.25. Voedergranen - kalm prijshoudend; zo- margerst maalkwaliteit 22^23.25; overigens 23.2524.grove geschoon de daarboven: haver 24.25i25.ex tra blanke daarboven; rogge 20.50 21.50. Peulvruchten zeer kalm, weinig han del; groene erwten 3957, schokkers 70—110, bruine bonen 82^—105. DEN HAAG, 28 Mei. De minister van !Economische Zaken, prof. dr J. zyistra, heeft in een nota inzake hetko- lenbeleid meegedeeld dat sedert 1 Mei alleen nog het artikel eierbriketten kunstmatig laag in prQs vrordt gehou- c53n, n.l. met behulp van het brandstof fen-egalisatiefonds. Voor alle andere ko len, zowel huisbrand als industrlekolen wordt thans de reële prys geheven. Zoals bekend werd in Nederland door het bovengenoemde egalisatiefonds een bepaald prijsniveau voor kolen gehand haafd, ongeacht van welke mijnen de kolen werde^i betrokken en ongeacht de hoogte V£in de vrachtkosten. Een aantal Nederlandse mijnondememingen betaal de n.l. heffingen ten behoeve van dit fonds, zodat de prgs lager lag dan de werkelijke prijs. Sedert 1 April is in overleg met de Hoge Autoriteit van de K.S.G., deze re geling niet meer van kracht voor in dustriekolen. Men achtte dit niet meer nodig gezien de grote voorraden, waar over de mijnen beschikten. Voor huisbrandkolen lag de zaak anders, want in deze sector kon nog van schaarste worden gesproken. Mi nister Zijlstra heeft daarop laten uit rekenen ,wat opheffing van het ega lisatiefonds zou betekenen voor de prösontwikkeling. De conclusie was, dat dit per gezin een meerdere uit gave van plm. 8.-^ zou betekenen oftewel 0,3 tot 0,4 punt van het prijs indexcijfer van het gezinsverbruik. Dit achtte de minister niet onoverko melijk („al wil ik de betekenis van de genoemde prijsstijging voor het gezins verbruik allerminst kleineren!", zo schrijft htj) en daarom is ook voor huisbrand de egalisatieregeling afge schaft. Een uitzondering is gemaakt voor de eierbriketten, die ongeveer een vierde gedeelte van de behoefte aan huisbrand dekken. Op deze wijze wil minister Zijl stra voor minister draagkrachtige be volkingsgroepen de last van de over gang naar de vrye prijsvorming verlich ten. Aan het slot zegt hfl echter, dat hij er met kracht naar zal blgven streven, zowel hier te lande als op het gebied van de gemeenschappeigke markt, dat alle belemmeringen worden weggeno men, die aan de ontplooiing van de nor male concurrentie op de kolenmarkt in de weg staan. geleideiyk worden ingevoerd. De afle vering van drie grote moderne autobus sen kan eind Mei of begin Juni worden tegemoet gezien. Ook de verbouwingen en .de nieuwbouw zullen natuurlijk veel tijd vergen, maar niettemin zal de maat schappij in samenwerking met de on dernemers C. H. van Oeveren trachten een goed en modem autobusvervoer op het eiland te verzekeren. Wat de personeelsvoorziening aan gaat is meegedeeld, dat niemand wordt ontslagen. WASHINGTON. Dezer dagen wer den de verhoren door de Congrescom missie voor Atoomenergie voortgezet en van gedachten gewisseld met vertegen woordigers uit het bedrijfsleven, land- bouwkringen en coöperatieve organisa ties. Deze commissie bestudeert de wen- selgkheid om de Wet op de Atoomener- gfie van 1946 te herzien, met het doel het gebruik van atoomenergie voor vreedzame doeleinden te bevorderen en uitwisseling van gegevens met andere landen mogelijk te maken. De president-directeur van de Farm Bureau Insurance Company zeide dat het voorstel van President Eisenhower voor de oprichting van een internatio naal bureau voor atoomenergie „de we reld nieuwe hoop had gegeven en en thousiast was ontvangen." Voor alle mensen van goeden wille waar ook ter wereld, zo zeide hfl, betekent het voor stel van de President hernieuwde hoop op welvaart en vrede. Hij zeide dat de toepassing van atoom energie, voor vreedzame doeleinden „de sleutel tot de overvloed" zou verschaf fen. Voor de eerste maal in de geschie denis, zo zeide hij, zijn er stoffelijke en geestelijke middelen beschikbaar voorde oplossing van economische en sociale problemen in de gehele wereld. - Dr C. G. Suits diende als vertegen woordiger van de Nationale Vereniging van Fabrikanten een plan in om de Amerikaanse industrie op ruimere schaal te doen deelnemen in de ontwikkeling van atoomenergie voor vreedzame doel einden. Volgens Dr Suits zijn reeds meer dan 1000 leden van de vereniging inge schakeld bij het atoomenergie program ma dat door de regering wordt uitge voerd. In een beginselverklaring, die door de vereniging bij de commissie werd inge diend, wordt gezegd dat de wetsherzie- ning gericht dient te zqn op de verbe tering van het algemeen welzijn, de ver hoging van de levensstandaard, de toe name van de vrije concurrentie en de bevordering van de wereldvrede. Vol gens de vereniging moet de Amerikaanse regering de bevoegdheid hebben aanvra gers vergfunning te verlenen voor het bouwen van installaties voor het vreed zaam gebruik van atoomenergie. Ver der wordt voorgesteld dat op uitvindin- gen op dit gebied door de uitvinder oc trooi kan worden genomen, uitgezonderd die uitvindingen, die van belang z^jn voor de landsverdediging. Jerry Vorhis, die de Coöperatieve Lea gue of the United States Vertegenwoor digde, stelde voor de uitsluitende eigen dom van en controle op de betreffende materialen en installaties bij de Commis sie voor Atoomenergie te doen berusten. Hij gaf als zijn mening te kennen dat atoomenergie rechtens en gezien de hier aan bestede bedragen aan het gehele Amerikaanse volk toebehoort. Vorhis sprak zgn voldoening uit over een bepaling in het westvoorstel volgens welke de President gemachtigd is gege vens over atoomenergie aan andere be vriende naties te verstrekken en het ge bruik van atoomenergie voor vreedzame doeleinden in andere delen van de we reld aan te moedigen. „Het belangrijkste beginsel van de Een deel van de Chr. Geref. Kerk te Delft heeft het verband met deze kerk verbroken en is door ds J. G. van Min nen uit Huizen, onder wiens leiding zich de scheuring in de Chr. Geref. Kerk te Huizen en in verscheidene andere ge meenten voltrok geïnstitueerd als Chr. Geref. Gemeente. In een dienst, die Zondag in de Waal se Kerk te Delft werd gehouden, heeft ds Van Minnen de kerkeraad bevestigd. Delft is de zevende gemeente, die zich nu van de Chr. Geref. Kerk heeft afge scheiden. DIBKSIAND üitslaig P.V. Gevl. Vrienden. Wed- vlucht Roosendaal 29-5-'54. L. Arensman 1, 7, 14, 26; W. Nieuwland 2, 3, 28, 30; H. Meijer 4, 11; A. Koole 5, 12, 22, 25, 32; G. Smit 6, 16, 27; P. Oorbeek M'sant 9, 15; A. J. V. d. Groef 10, 19, 24, 31; K. Peekstok 13, 17, 21, 29, 34; B. Lea dens Mz. 20; J. Smit 23; B. Zoon 33. Inmanden. A.s. Donderdag 3-6-"54 in- man(^en voor de wedvlucht Noyon. Komt allen: zo vroeg mogelijk, anders zijn we niet op tijd klaar en zet zoveel mogelijk duiven. Het u allen bekend dat onze leus is: Bestrijdt allen het leed, Dat kanker heet.' Burg. Stand. Ondertrouwd G. Mac- kloet 27 en L. H. Guldemeester 21 jaar. Overleden: Stoffehna Schreur ongeh. 86 jaar. Zendingssamenkomst. Op de 2e Pink sterdag 2.30 uur zal in de Herv. Kerk een zendingssamenkomst worden gehou den. Als sprekers zullen optreden Ds. Wolthers, Ds. Bouw en Ds van Herpen. De 1.1. gehouden extra collecte voor de kerk van de Ger. Gem. heeft bijna 700.opgebracht. MEUSSANT Opening iGroene Kruis baaar. Op Don derdag 10 Juni a.s., des nam. 3 uur, zal de bazar van het Groene Kruis door bur gemeester van Heijst officieel geopend worden. OUDDOltP Vort honc**! Dhr KI. v. d Bok had het on geluk met de biomfiets in de Weststraat over een hond te rijden en te vallen, zo dat hij een gekneusde voet bekwam. Verkoop motorschip. Door de gebrs. v. d. Klooster werd onderhands aange kocht het motorschip van A. Moerkerk. Uitreiking landbouwpakketten. Aan vele landarbeiders werd verleden week in de uienloods alhier een landbouwpak- ket uitgereikt. Aangifte H. Doop. A.s. Vrijdagavond Amerikaanse buitenlandse politiek", zei de hij, „moet blijven de opstelling van een plan voor algemene en doeltreffend gecontroleerde ontwapening, die aan al le naties kan worden opgelegd. Wij mo gen er niet in berusten dat enig land ter wereld onbekend is met de doelstellingen van de Verenigde Staten." •s-GRAVENHAGE. Zoals bekend heeft de minister van Oorlog en Marine bepaald, dat aan alle dienstplichtige on derwijzers, die in 1954 voor eerste oefe ning in werkelijke dienst moeten komen, "Voor zover zg een betrekking vervullen of gaan vervullen bij een school, waar bij zij als onmisbaar worden beschouwd, vrijstelling van dienst als gewoon dienst ;plichtige zal worden verleend. WIE ONMISBAAR ZIJN Volgens een mededeling van het de- ïartenaent van Onderwas worden als on- •misbaar bij een school beschouwd, ziJ, •aie als verplichte leerkracht aangestelc^ ■Stijn of zullen worden in een vacature aan een school in het rampgebied. Het zelfde geldt Voor hen, die een vacature vervullen aan een school met twee leer- dachten of minder, het hoofd der school aSet meegerekend. De „Noordster", Scheveningen 236, bracht Vrijdagmiddag in IJmuiden de eer ste Hollandse nieuwe haring binnen. De bemanning met in het midden kapitein de Graaf proeven de eerste nieuwe. Donderdag j.l. had onder enorme be langstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot der hier al om beminde heer A. J. Bierens, in leven gedurende 33 jaar notaris te dezer plaatse. Vele bloemstukken dekten de baar of werden op andere wijze meegedragen. Onder de vele genodigden bemerkten we, behalve de famlUe van de overledene dhr Commissaris der Koningin (als vriend en Ambachtsheer) de naaste vrienden, collega's van het Eiland Tho- len, drie collega's, vertegenwoordigende de Ring Zeeland van de Broederschap der Notarissen, de hoofden der beide scholen, B. en W. benevens al de raads leden, besturen: van het Waterschap St. Annaland, weegbrugvereniging, Groene Kruis, S.W.G., enz., te veel om op te noemen. Hoewel deze wens niet van recente datum was, had de Heer Bierens gedu rende meer dan eens in zijn leven te kennen gegeven dat hij het zeer op prijs zou stellen dat men hem na zijn over lijden niet zou verheerlijken. Aan deze eenvoudige wens werd dan ook voldaan, zodat aan de groeve alleen het woord werd gevoerd'door de plaat selijke predikant Ds. D. J. van Dijk. Z.Berw. bepaalde de omstanders bij de geopende groeve waarvan wederom een sprake uitgaat, doch daartegenover werd gesteld een „geopende hemel" i.v.m. het feit dat het juist Hemelvaartsdag was. Een zwager van de overledene, dhr H. C. van de Zande, dankte in treffende woorden voor de Ijetoonde belangstelling en medeleven, ook met de weduwe van de overledene. Diep onder de indruk ver liet men de dodenaJcker. St. Annaland is helaas weer een burger, in de goede zin des woords, minder rijk. 7 uur zal er gelegenheid zijn om hun kind aan te geven voor de H. Doop voor Zondagmiddag in de Herv. Kerk. Wachtverbod. B. en W. dezer gemeen te maken bekend dat op 26 Mei 1954 het onderstaande besluit genomen. Van dit besluit staat voor ieder belanghebbende beroep open, tot het einde van een ter mijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Koningin gericht, maar Ingediend bij de Commis saris der Koningin in de provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Dit besluit is in afschrift verzonden aan de betreffende hoofdingenieur direc teur van de Rijkswaterstaat, aan de Ko ninklijke Toeristenbond A.N.W.B. de Ko ninklijke Nederl, Automielclub, de Ko ninklijke Nederl. Motorrijdersvereniging en aan Ged. Staten dezer gemeente. De raad der gemeente overwegende dat het belang van de vrijheid voor het verkeer en de veiligheid op na te noe men, binnen de bebouwde kom gelegen niet onder beheer van het rijk of de provincie staande weg dat zich immers langs de Noordzijde van het tussen de Hoenderdijk en de Kerkstraat gelegen gedeelte van de Weststraat een parkeer straat bevind ter breedte van plm. 4m dat niettemin veelal langs de Zuidzijde van bedoelde straat gesteld wordt ge parkeerd waarvan het verkeer hinder on dervtnd, gehoord de betrokken wegbe heerders, Besluit een verbod wachten (wacht- verbod)i vast te stellen voor de Zuidzijde van het tussen de Hoenderdijk en de Kerkstraat gelegen gedeelte van de Weststraat. STAD AAN T HARINGVLIET Eerste prijs. De Chr. Gemengde Zang vereniging „SoU Deo Gloria" behaalde op het zangconcours te Abcoude onder leiding van haar dirigent de heer C. C. V. de Heuvel in de afdeling Uitmuntend heid een eerste prijs met'319 punten. Een bijzondere prestatie bewees dit Koor door in de Erewedstrijd van dit con cours eveneens de hoogste prijs te beha len. Ingebruikname gerestaureerc'is kerk. Vrijdagavond zal in de Gèr. Kerk een kerkelijke bijeenkomst worden gehou den door het in gebruik nemen van het gerestaureerde kerkgebouw. Aanvang half acht. De overige gevallen zullen afzonder lijk worden beoordeeld. Vervanging van een zieke leerkracht gedurende korte tiJd geldt niet als het vervullen van een vacature. De vrijstelling zal ophouden te gel den, zodra de onderwijzer de school verlaat, ten behoeve waarvan hem vrijstelling is verleend. Indien do be trokkene daarna een vacature gaat vervullen aan een andere school, waar hy eveneens als onmisbaar kan voor den aangemerkt, zal hem opnieuw vrijstelling worden verleend. Heeft een onderwijzer tot 1 Januari 19S8 tijdelijk vrystelling genoten, dan zal hij definitief worden vrijgesteld, in- ölen er ook op dat tijdstip nog aanlei ding bestaat tot het verlenen van der- geiyke vrijstellingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1