Afsluiting Waterweg LUCHTBUKSEN |pe activering tot burgerzin Eerste steenlegging Wijkgebouw Groene Kruis te Dirksland Hemelvaartsdag Zomerdienstregeling R.T.M, vangt aan op 23 Mei a.s. Marktberichten GUB WEEKBLAD OP GEBEFOBMEERDE GBONDSLA6 VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN rk. Ds Zwerus en gezin vertrekt D.V. 2 Juni naar Amerika Ernstig auto-ongeluk met dodelijke afloop te Dirksland Een twee-uur-dienst voor de tram op ons eiland en een uurdienst voor de veerboten Productie van stank GKAANBEUBS Jaargang Woensdag 19 Mei 1954 No. 2304 Redactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K 1870-20.17 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Versch^nt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. overal t weer or heb twoord. ad. Hoe ig dat s meer e keer en, dat te zien ed op- end op nu de ol uit je dan, n toch Af tin, at was rijs! Je n serie e delen at zo'n niet te komen moeder e help- an dat r, naar ammer en tot KO. rmeer. 1 De vorige week kjvam in Middelharnis jg sii. Zuid-Holland van de Vereniging I van Nederlandse Gemeenten in jaarver- eadering bijeen. Terloops merken wij op, L bij deze afdeling zijn aangesloten al le Zuid-Hollandse Gemeenten, met uit zondering van de gemeenten Nieuw- gelvoet en Strijen. In deze vereniging komen regelmatig vraagstukken aan de orde, die als zeer actueel mogen worden aangemerkt. Niet vergeten mag worden, dat aan jeze vereniging geen bepaald levensbe ginsel ten grondslag ligt, zodat over al lerlei actuele vraagstukken verschil van mening kan Wijken. Daaruit blijkt de noodzakelijkheid om naast algemene organisaties van ge meentebesturen ook te hebben organi saties op grondslag van een politieke beginselverklaring, opdat deze kan door dringen tot alle gemeentebesturen. In bovengenoemde vergadering werd aan de orde gesteld het onderwerp, dat als titel van dit artikel is genoemd. In leider was de socialistische burgemees ter van Amersfoort, de Heer H. Molen dijk. Het actuele van het onderwerp is gele gen in het feit, dat een zeer brede groep van ons volk slechts belangstelling heeft voor het eigen belang van persoon en eigen gezin. Dat het belangrijkste probleem is het materieel zo goed moge lijk te hebben in het leven en dat vraag stukken van idiëlen aard de massa to taal geen belangstelling inboezemen. Er is een algemene klacht, dat de be langstelling voor het politieke leven zo wel voor gemeente, provincie, rijk en wereld zeer klein is en dat het werk van Idiëlen aard zwaar drukt op de schou ders van enkelen en zeer velen zelfs niet eens een lichtvaardig, doch heel geen oordeel hebben over de vragen van dezen ttjd. Laten we de vragen maar zeer con creet stellen. Hoe weinigen interesseren zich voor het wel en wee van eigen ge meente. We wijzen maar op de lauw heid bij de laatste Statenverkiezing. Hoe groot is de groep, die nadenkt over de vragen van landspolitiek en wereldpoli tiek. Weegt het nog zwaar hoe ons volk denkt over andere vragen, dan die van het week- of maandloon? Zo is het bij de vele anderen, doch hoe is de toestand bij de jeugd? Leven niet velen naar het woord: Laat ons eten en drinken, want morgen sterven wij? Vanuit onze eigen levensbeschouwing willen wij daarop onze zienswijze geven. Het is vooreerst niet erg eenvoudig precies te zeggen, wat onder het woord „burgerzin" moet worden verstaan. Voor velen is het duidelijk, dat we „staatsburgers" zijn, burgers van de staat. Dat betekent niet alleen, dat we ge hoorzaamheid verschuldigd zijn aan de wettige Overheid, doch ook dat we me- de-verantwDordelijkheid dragen voor het leven van de staat. Het verschil tussen het Hitler-bewind en onze democratische staatsvorm is niet, dat we nu het recht hebben om tel kens voor vier jaar onze bestuurders of vertegenwoordigers aan te wijzen, doch dat we het recht en de plicht hebben om een oordeel te vormen over het over ons gevoerde bestuursbeleid, ja meer nog, om hen te verkiezen, die in overeenstem ming met onze opvattingen de beslissin gen hebben te nemen. Van groot belang is echter de opvat ting over de Overheidstaak. Is deze alomvattend of zijn er levens kringen, waar de Overheid niet de eer ste verantwoordelijkheid draagt. En dan is het antwoord ja. Het gezin, de kerk, de maatschappij, de wetenschap, de kunst, het onderwijs enz. enz. zijn verbanden, die niet aan de Staat hun bestaan danken, doch di rect of indirect een gevolg zijn van Gods soheppingsordinantie. De Overheid heeft hier slechts een taak, waar deze kringen de rechten van anderen aan tasten. De „burgerzin" is dus van directe be tekenis voor de Overheid, voorzover zij bevorderlijk is voor het dragen van ver antwoordelijkheid door heel het volk van het arbeidsveld der Overheid. „Burgerzin" moet ook uitkomen in een welbewust medeleven met alle le vensverbanden. De ouders hebben tot taak hun kinderen op te voeden tot men sen Gods. Zij hebben belangstelling te tonen met het geven van onderwgs, dat voor een groot deel namens de ouders Wordt gegeven. Bewust moet worden medegeleefd met de taak der sociale organisaties in de vormgeving van het sociale- en economi sche leven. Op het terrein van wetenschap, en kunst ligt een brede taak, om ook daar tot ontwikkeling te brengen, hetgeen God in Zijn schepping heeft neergelegd tot heil van de mensheid. En dan niet het minst moet worden gewezen op de taak der naastenliefde bij het lenigen van stoffelijke en gees telijke nood. Is bij de verschrikkelijke ramp van Februari 1953 niet gebleken een groot stuk „burgerzin?" Inmiddels kan een ieder zien, hoe ge- *^g het aantal mensen is, dat zich voor een brede levenstaak wenst te interes seren. Men laat dit aan enkelen over en staat als regel wel klaar met bergen critiek. Het betrachten van „burgerzin" voor Maatschappelijke zaken spreekt nog wel, hoewel ook verenigingen als „Het Groe ne Kruis" 'e.d. behalve het bestuur vrij wel geen gewone leden op vergaderingen trekken, dat maatschappelijke organi saties van werkgevers- en werknemers wel veel belangstelling genieten, wan neer het gaat om stoffelijke zaken, doch weinig belangstelling genieten, wanneer het gaat om zaken, die geen stoffelijk gewin brengen, doch liggen in de sfeer van vormgeving van een christelijke maatschappijgedachte. Wanneer we dit alles in een korte ge dachte zouden moeten samenvatten, dan is het deze: er is in toenemende mate een ont.stellend tekort van VERANT- WOiORDELUKHEIDSGEVOEL. In feite is men dit in brede kring eens. Het gaat er dus om, dat wij in deze tijd, waarin men wel spreekt van „crisis der verantwoordelijkheid" wegen gaan vinden, om de verantwoordelijkheid te leren aanvaarden. Tal van middelen worden daarvoor aangeprezen. In een volgend artikel wil len wij daarop nader ingaan. Reeds nu menen wij te moeten zeggen, dat er verband is tussen wortel en vruchten, dat dit vraagstuk in nauw vei'band staat met het geestelijk leven. Wij vernemen dat thans het vertrek' van Ds G. Zwerus, predt. der Ger, Ge meente te MiddeUiamis, die zoals be kend naar Sunnyside (Washington) een beroep heeft aangenomen, is bepaald. D.V, Woensdag 2 Juni hoopt hij met zijn gezin scheep te gaan op het s.s. Maasdam", van de Holland-Amerika- lijn te Rotterdam. Op Dinsdag 1 Juni hoopt hij van zijn gemeente afscheid te nemen. Zaterdagmorgen, omstreeks 11 imr zgn de heren Lugtenburg en Zoon, die samen aan de kant van de Sec- retarieweg stonden te praten, door een achteruit rijdende bestelwagen van bode Both gegrepen en tegen de straat geslingerd. De 79-jarige Zoon en de 86-jarige Lugtenburg werden na hulpgeroep door de toesnellende menigte, waarvan nie mand het ongeluk heeft zien gebeuren, zwaar gewond op straat aangetroffen. Vrij spoedig werden door enkele leden van de E.HBO en Dr Boot de nodige maatregelen getroffen voor vervoer naar het ziekenhuis. Hier bleek, dat de toestand van Zoon zeer ernstig was. Be halve een gecompliceerde beenbreuk werd een bekkenbreuk geconstateerd. Bovendien waren edele delen in de buik holte zwaar beschadigd. De toestand van Lugtenburg bleek wat minder ern stig. Behalve een shock had hij een ge broken middelvoetsbeen en een diepe vleeswond aan het bovenbeen. Op de plaats des onheils werd door de verkeerspolitie een nauwkeurig onder zoek ingesteld. Naar wij verder vernamen is de heer Zoon Zaterdagmiddag aan de bekomen verwondingen overleden. Aan de Secretaris Rooylaan, de nieuwe straat langs de trambaan te Dirks land, verrijst op het ogenblik het wijkgebouw van het Groene Kruis, waarop de bevolking van deze gemeente al lang gehoopt heeft en waarvoor alle leden zich een offer getroost hebben. Men ziet er nu nog maar de fundatie en enige omhoog rijzende muren, benevens een heleboel rood-witte kozijnen. Het begin is er! En in Oictober hoopt men het klaar te hebben. Het begin moest natuurlijk het nodige accent krijgen en dat is Vrijdagmiddag j.l. gebeurd. Toen legde de voorzitter van de afdeling Dirksland van de Prov. Vereniging Het Groene Kruis de eerste steen in aanwezigheid van flink wat belangstellenden. In October, juist met het gouden jubileiun van het Groene Kruis, moet het gebouw worden opge leverd Twee Groene-Kruisvlaggen, de natio nale driekleur en een grote bos paarse seringen aan een der kozijnen zetten de eerste steenlegging de nodige luister by en verkonden de feestelijkheid van het gebeuren. Als sinds meerdere jaren heeft men zich in de kring van het Groene Kruis en speciaal in het afdelingsbestuur be raden op de mogelijkheden van de bouw van een wijkgebouw. De leden bleken achter het bestuur te staan en er for meerde zich zelfs een comité, dat de za ken flink aanpakte en voor het finan cieel begin zorgde. Daarna is er hulp van het hoofdbestuur gekomen, moest men nog veel bedisselen, maar het re sultaat was, dat men kon gaan aanbe steden. Bij de eerste steenlegging die door de voorzitter, de heer Ottink geschied de werd het gemeentebestuur verte genwoordigd door wethouder Van 't Ge loof, daar burgemeester Van Heijst ziek is. Voor het ziekenhuis waren tegen woordig de doktoren Stoel en Jessurun, voorts zagen wij het gehele Groiie Kruis bestuur, de architect, de heer Ph, J. W. C, Bolt uit Den Haag. de wijkverpleeg- ster Zr Gorissen en ook de vroege wgk- zuster, Zr Groneman, die voor het bij wonen van het heuglijk feit nog eens naar Dirksland was gekomen. Alvorens de steenlegging te verrich ten memoreerde de heer Ottink de ve le moeilijkheden, waarvoor men heeft gestaan alvorens het ideaal kon worden verwezenlijkt. Het hoofdbesctuur bleek bereid tot medewerking, maar alleen als de afdeling zelf het begin maakte, Dat is gebeurd, dank zij het bazarcomité. Vooral aan dit comité was het te danken daf men het hoofdbestuur kon medede len, dat men een beginkapitaal van 15.000 gereed had. Waarna dat hoofd bestuur voor de rest heeft gezorgd en spr, betuigde dank aan Dr Stijling en Dr Kal voor hun medewerking. Ook het gemeentebestuur heeft alle mogelijke medewerking verleend en het speet de heer Ottink zeer dat burge meester Van Heijst deze plechtigheid niet kon bijwonen, temeer omdat deze voor het Groene Kruis nog een „potje" achter de hand bleek te hebben. De heer Ottink verklaarde zich zeer tevreden en blij, dat hij nu de symboli sche handeling van het leggen van de eerste steen kon verrichten en hij sprak de hoop uit, dat de aannemer en de bouwlieden, onder leiding van architect en opzichter een waardig gebouw zullen zetten, dat een sieraad voor Dirksland zal zijn en waarvan de burgerij tot in lengte van dagen de zegeningen mag ge nieten. Onder het wakend oog van aannemer Duhen en een zijner mannen legde de heer Ottink dan de eerste steen, een hoeksteen nog wel, niet scheef of op z'n kant, maar precies waterpas en haaks; één schep cement was niet eens voldoende, zo achtte de voorzitter, daar mede blijk gevend van een hecht en sterk gebouw te verwachten. Wethouder van 't' Geloof uitte namens het gemeentebestuur vele goede wensen, evenals de heer M. van de Bos uit Me lissant, die het hoofdbestuur vertegen woordigde en die deze eerste steenleg ging een voor Dirksland historische dag noemde. Gemeentebode Piet Hof diende na de plechtigheid de erewijn rond en geza menlijk dronk men op de goede afloop van de bouwerij. Deze bouw moet, als alles verloopt, volgens plan, in October klaar zijn. En dan gaat men, tegelijk met de opening, het gouden jubileum van de vereniging vieren. Het gebouw krggt op de bovenverdie ping een woning voor de zuster, terwijl beneden o.a. gevestigd worden het ma gazijn, een speelplaats, een badkamer, hal en wachtkamer, dokterskamer en consultatieruimte. De inhoud van het gebouw is 800 kub m. De bouw geschiedt door plaatselijke aannemers t,w. hoofdaannemer en met selen de heer P. A. Duhen, timmeren F. Biesheuvel, schilder L. Grevenstuk en smid A. Nieuwland. In October hopen wij er meer over te schrijven! In een causerie, die de directeur van het Waterloopkundig Laboratorium in Delft, prof. ir. J. Th. Thijsse, verleden week in Rotterdam hield heeft hij de vraag gesteld of het niet beter zou zijn de havens van Rotterdam, Antwerpen en Londen aan „stil water" te leggen. Prof. Thijsse doelde hier op een afslui ting van onder andere de Nieuwe Wa terweg. Een dergelijke afsluiting is indertijd buitengesloten door de minister ,toen die de opdracht verstrekte voor het voor bereiden van het zogenaamde „Delta plan". Ook een afsluiting van de Wes- terschelde werd daarbij uitgezonderd. Een direct antwoord op de vraag gaf prof. Thijsse hierop niet. Hij deelde al leen mee dat de mogelijkheden van het aan „stil water" leggen van de genoem de havensteden ter sprake waren geko men tijdens een onlangs in Londen ge houden congres. De directeur van het Waterloopkundig Laboratorium sprak eigenlijk over de dichting van de dijkgaten op Schouwen en Duiveland; het Deltaplan werd slechts aan het slot van de avond even aange roerd. Over de tot verdwijnen gedoemde oes- tercultuur bij Bruinisse zei prot. Thijsse, dat deze cultuur misschien kan worden overgebracht naar een plaats ten zuiden van het eiland Goeree ongeveer tussen Ouddorp en MeHssant. Deze mogelijk heid wordt onderzocht. (Deskundigen verklaarden ons dat deze plaats onge schikt is. Red.) De avond was georganiseerd door het Algemeen Nederlands Verbond en het KoninkHjk Aardrijkskundig Genootschap In verband met Hemelvaartsdag, waardoor wij a.s. week één dag minder hebben om ons blad gereed te maken, verzoeken wij onze correspondenten en H.H. adverteerders, hun copy vroegtij dig in te zenden. Woensdagmorgen a.s. moet de copy in ons bezit zijn, omdat anders alles op Vrijdagmorgen komt, wat te laat is. Wij vertrouwen op uw medewerking. Redactie en Adiiiinistratie N.V. Eilanden-nieuws MIDDELHAKNIS Vertrek Ds O. Zwerus. Voor leden en vrienden der Ger. Gemeente die tegen woordig willen zijn bij het vertrek van Ds G. Zwerus en gezin naar Amerika op Woensdag 2 Juni a.s., wordt een ge zamenlijke reis per bus en tram geor ganiseerd naar de HoUand-Amerika-lijn te Rotterdam. Mogelijk ook nog met een Spido-boot om de Oceaanstomer ,Maas- dam" uitgeleide te doen. Men kan zich daarvoor opgeven bij de kerkeraadsleden. Zie advertentie in dit nummer, SOMMELSDIJK Plotseling overleden. De alleenwo nende oude heer M, Timmerman, van Aerssenstraat 28 alhier, is plotseling overleden. Men vond de 85-jarige dood in huis liggen. Het stoffelijk overschot wordt Donderdag a,s, ter aarde besteld, DIRKSLAND Burg. Stand. Ondertrouwd: J. Troost 23 jaar en G, Jelier 22 jaar. iGetrouwd: C. Keur 25 jaar en D. C. Stolk 22 jaar. De Chr. Ver. Zedenopbouw afd. Rot terdam zal op Woensdag 25 Mei in het gemeentehuis te Dirksland spreekuur houden, Gevonden voorwerpen. Een rode haar- strik en een bos sleutels in papieren zakje. Als verloren zyn aangegeven: Bruin lederen portemonnaie met inhoud en een grijze knipbeurs met inhoud. Te bevra gen bij de Postcommandant der Rijkspo litie wachtmeester Schilders. STELLENDAM Burg. Stand. Ingekomen: H. van Ros- sum en gezin, van Nieuw Heivoet; M. Jansen en gezin van Oostburg. Vertrokken: W. Kievit naar Zeist; K. Tanis en gezin naar Goedereede; A. v. Splunder naaï Goedereede; H. van Driel naar Ermelo. Huwelijksaangiften: J. van der Wal, 22 jaar en Adr. Jansen 19 jaar; A. de Goede, 25 jaar en H. van Seters 23 j.; J. C. Kooijman 28 jaar en M. van Lenten 22 jaar; J. van der Mast, 20 jaar en J. C. van Es 19 jaar. Gehuwd: J. van der Wal, 22 jaar en Adr. Jansen, 19 jaar. Overleden: Johanna van den Ouden, 48 jaar, echtgenote van Gerrit van Bu ren; Jaimejte van Gelder, 78 jaar, we duwe van Adriaan de Jager. Geboren: Neeltje Jacoba, dochter van M. Troost en E. van Oostenbrugge; Ja coba Geertruida, dochter van M. Troost en van M. Melissant; Marinus, zoon van Joh.^oese en van G. Melissant. OUDDOBP Memento mori! Schipper plotseling dood gebleven. De 56-jarige particuliere schipper Kr, Grinwis Wz. was Zaterdag j.l. alhier in de haven binnen gekomen met een lading zand voor het werk aan Noorden. Hö was Zondagmiddag op weg naar de kerk, toen hij nabij de woning van Dr Ruizeveld neer viel en enkele ogenblikken daarna overleed. De overle dene schipper Grinwis was een hartpa tiënt. Het stoffelijk overschot wordt vanaf de woning van zijn zwager KI. Grinwis ter aarde besteld. De overledene was Ouddorper van geboorte evenals zijn vrouw mej. Adr. de Vogel. OOLTGENSPLAAT Land verkregen door afgraving Hooi dijk, wordt verkocht. Na de ramp van vorig jaar is de Hooidijk onder Oolt- gensplaat geheel afgegraven en de grond gebruikt om diverse dijken op Plakkee van een kleilaag te voorzien. Door deze afgraving is over de totale lengte een strook grond verkregen ter grootte van 11 ha. Het bestuur van de Weipolder-Alteklein zal in haar verga dering a.s. Donderdag met een voorstel komen deze grond te verkopen aan de eigenaren van land die grenzen aan de voormalige Hooidijk. In deze ingelanden vergadering van de polder: Het Oudeland, Galathee, Ma riapolder, Weipolder-Alteklein en Het Rietveld te houden nam. 2 uur in Hotel Hobbel te Ooltgensplaat, zal ook een voorstel ter tafel komen van het Be stuur van de Galathee-Mariapolder om de weg tussen Mariapolder en Weipol der-Alteklein over te nemen en een strook grond ter verbreding van de weg aan te kopen. Het bestuur van het Oude land komt met een voorstel om een ge deelte van de polder te ontpolderen vol gens plan van de C.T.D. STAD AAN 'T HARINGVLIET Wedvludit van de Postduivenverenl- Wairm weer betekent IJscomannen-weer. De kinderen ook de kleine neger tjes genieten van hun ösJ*- De Zomerdienstregeling van de Rott. Tramw. Mij. is verschenen. Deze dien sten vangen aan op 23 Mei a.s. Wat de vaarten op het veer Middel- hamls-Hellevoetsluis v.v, betreft, is het aantal van 22 op 25 gekomen. In de voormiddag vaart er een boot meer, in de namiddag idem en 's avonds met de late dienst. De laatste dienst met de tram uit Rotterdam is 21.50 uur, die aansluiting geeft op de boot van 23.10 uur uit Hellevoetsluis, De tijdsverschil len met de vorige vaarten zijn gering, er heeft een kleine verschuiving plaats, door het inlassen van de drie bovenge noemde vaarten. Er kan van worden ge zegd dat uit het beschikbare materiaal gehaald wordt, wat er van te halen is. Men kan weer ieder uur met een auto- boot weg, waartussen door de vaarten, speciaal voor passagiers-vervoer, die geen enkele auto meenemen. Op Zon dagen worden bij de zomerdienst vijf diensten gevaren. Trajn en bus op Flakkee Wat de tram- en busdiensten betreft valt het ons op dat er te Herkingen diensten zijn bijgekomen. Men kan 7 maal per dag heen en weer met vaste diensten. Bovendien is er des middags een zgn. Ziekenhuisdienst, die 13.32 uur van Oude Tonge vertrekt over Nieuwe Tonge naar Herkingen en 14.07 uur te Dirksland arriveert. Dezelfde route gaat 14.53 uur terug. De autobusdienst van en naar Ouddorp, die des middags ruiar het Ziekenhuis reed, is er uit, waar bo vengenoemde dienst voor in de plaats is gekomen. Den Bommel heeft één aansluiting naar Rotterdam meer 'gekregen. Er is van Den Bommel 8 maal per dag een aansluiting. De tramdiensten op het eiland, zowel richting Ouddorp als Ooltgensplaat v.v. is een twee-uurdienst geworden. Van M'harnis-Ouddorp gaat de tram 's mor gens 4,42, vervolgens 6,42; 8.42; 10.42 In de N. R, Crt, lazen we in de ru briek „Van hier en daar" het volgende: Onlangs ontving het destructiebedrijf Gekro in Overschie een bedrijf, dat tot in de wijde omtrek een onaangena me geur verspreid een brief van een Hagenaar, die schreef gehoord te heb ben, dat bij de Gekro „stank" werd ge produceerd, dat hij zeer was geïnteres seerd in dit artikel en of er niet eens een monster van kon worden opgestuurd. Gezien de serieuze wijze, waarop deze brief was gesteld, durfde de Gekro niet direct schetsenderwijs te reageren en voorzichtig schreef men een brief terug, waarin het „produceren" van stank werd bevestigd, doch dat het beter leek dit „product" aan de fabriek te komen ruiken. Gelukkig maar deze voorzichtige reac tie, want inderdaad bleek de klant, die al had geschreven over toezending van 1 kilo stank, volkomen serieus. Hij wen ste n.l. in de omgeving van Tiel sterk door larven aangevreten planten op een of andere wijze met deze stank te om geven, teneinde vast te stellen of verde re vraat daardoor zou kunnen worden voorkomen. Misschien komt nieu zelfs nog tot zaken want de klant heeft nu inderdaad enkele monsters gekregen, nl. van afvalstoffen, die de' ergerlijkste stank verspreiden. Als onze medeburger nu maar geen proef in zgn Haags voor tuintje gaat nemen. ging „De Bode Duif'" 'vanaf de Chinay op Zaterdag 15 Mei. Aankomst eerste duif 2.12, laatste duif 2.59 57 Meiaard de Gans 1, 2, 7 8, 13, 14, 18, 19,28; J. C. Visser 3, 12, 16, 22, 2ö; U. V. d. Boogert 4, 25; A. C. Koppenaal 5, 10. 15, 21, 24, 27; J. de Vos 6, 20, 29; Joh. Visser 9; H. Bevaart 11, 17; A. D. Visser 23. enz. De richting Ouddorp idem zo. Voor het publiek is dit bovendien gemakkelijk om het vertrekuur te onthouden. Wat de aansluitingen naar Rotterdam betreft is er één passagiersdienst bijge komen en van Rotterdam twee diensten meer. Bovendien is het zo, dat de laatste dieast, die 21.50 uur uit Rotterdam ver trekt aansluiting geeft naar Oost en West Flakkee. Zijn er geen voldoende passagiers, dan is de laatste verbinding slechts tot Oude Tonge en Melissant. In overleg met de Hoofdcontroleur te Mid delharnis wordt, indien er passagiers zijn op dit late uur, tot Ouddorp en Oolt gensplaat doorgereden. De tarieven zijn iets hoger geworden. Het komt ons voor dat deze dienstre geling over het algemeen genomen beter is dan de vorige en geriefelijker voor de passagiers. En 25 boten per dag heen en 25 terug, is ook niet zo gering! VEEMARKT ROTTERDAM, 17 Mei. Ter vee markt aangevoerd in totaal 1881 die ren, waaronder 1015 vette koeien en 866 varkens. Prijzen per kg; vette koeien 2.80—3.—; 2.60—2.80; 2.10—2.50; var kens lev. gew. 1.90, 1.88, 1.84. De aanvoer van vette koeien was flink met kalme handel en de prijzen even hoger dan vorige week Dinsdag. Pri ma's boven notering. De aanvoer van varkens was groter, de handel redelijk en de prijzen iets min der, afloop traag. AABDAPPELBETJBS ROTTERDAM, 17 Mei. Klei aard appels 35 mm opw., bintjes 21.tot 22.alpha's 18.bevelanders 21 furore 20,tot 21. Zand aardappelen: voran 9,tot 10,—, wilpo 10,— tot 11,—, össel- ster 11.50 tot 12.—. Voeraardappelen 4.(prijzen per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van con sumptieaardappelen op wagon, schip of auto.) ROTTERDAM, 17 Mei. Binnenland se granen (officieuze noteringen per 100 kg franco); tarwe witte - prima kwal. v. d. vlakmolenaars tot 28.30; rode op vochtconditie tot 28.20. Voedergranen prijsh. zomergerst malkwal. 22.- 23. Overigens 23.- 24.25, grove ge schoonde daarb. Haver kalm 24.2525.25, extra blanke daarb. Rog ge 20.50—21.75. Peulvruchten. Groene erwten kalm 40.- 58.schokkers prijsh. 70.- 110.bruine bonen iets beter 82.— - 105.—. WAPENHANDEL C. DE MOOIJ MIDDELHAKNIS STAVENISSE Burg. Stand over de maand April '54 Geboren: Marinus Cornells, zoon van J. Andriesse en C. M. Suurland; Jaco- mina Joiianna, dochter van C. G. Heij- boer en D. Goedegebuure; Grietje Hele na, dochter van H. de Vos en H. Hout; Jacoba Elizabeth, dochter van.M. Oos- dijk en J. H. Potappel. Gehuwd: H. Heijboer 31 jaar en M. C. Smits 29 jaar; J. Moerland 24 jaar en G. J. Hage 18 jaar; J. P. van der Reest 23 jaar en D. P. Overbeeke 18 jaar; J. J. \an Dommele 28 jaar en A. de Vos 23 jaar. Overlec^en: W. v. d. Wekken 53 jaar echtgen. van J. van Mourik te Nieuwer- kerk; K. Bolier 88 jaar wed. van J. Moerland,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1