„Goeden morgen luisteraars" hier is het K.N.M J. te De Bilt Van Beeks Luchtvaartbedrijr in Melissant neeit een de naam goe( beste vriend! Üvi^NDEL „EILANDEN-NIEUWS" GERO Amerikaans dagblad prijst Nederland voor naar beleid inzake Duitenlandse investeringen Marktberichten Nieuwbouw^ in Stavenisse Met Rheumatische Pijnen moet U niet door blijven lopen. Roei ze uit, met wortel en tak. Neem Kruschen. ''^n^xiMidM/ SLAVENBURG'S BANK N.V. Inschrijving als houder van een vermeerderlngs- Rellederende richtings- borden op Goeree- )verflakkee Adverteer in het goedverzorgde streekblad WEERPRAATJE Ir S. Herweyer directeur van de cultuurtechnische dienst Land en Tuinbouw Nederlandse beiaardier naar Amerika VOOR naar J. KEUVELAAR .M:aiji:iai;iej ICLOKKÊ1M Ds B. G. A. van der Wiel te Tholen nam afscheid Bids. 2 „KIL A N D BN - N I E U W S" Zaterdag 8 Mei 1955 Jaar-In, jaar-uit en al tientallen jaren lang, vonden tienduizenden baat en ver lichting bij Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen doet het. Juist omdat Kruschen regelmatig ge bruikt wordt, stimuleert het de bloed- zuiverende crganen en g^eft ze de regel maat van een klok. Kruschen is geen wondermiddel. De zes minerale zouten hebben ieder hun eigen functie en geza menlijk brengen ze Uw ledematen die bevrijding van stramheid en pijn. Meer gedecoreerde vrouwen op ons eiland. Van een abonné te Dirksland, ontvingen wij de vriendelijke opm.erking, dat er in ons verslag Lintjesregen te Middelharnis", gestaan heeft, dat Zr. Brinkman de eerste vrouwelijke gedeco reerde was op ons eiland, terwijl er te Dirksland ook een is. Op 29 April 1053 is mej. Okkenburg te Dirksland gede coreerd met een gouden medaille in de 'Orde van Oranje Nassau, wegens het feit, dat zij 40 jaar leidster is geweest aan de Chr. Bewaarschool te Dirksland. Wij antwoorden hierop, dat Burg. Rijn- ders gezegd heeft in zijn toespraak, dat de decoratie van Zr. Brinkman de eer ste was te Middelharnis-Sommeisdijk, die hij in zijn ambtsperiode decoreerde. Het was dus fout van de verslaggever om te noteren, dat het de eerste vrou welijke gedecoreerde was op ons eiland. VOOKSTRAAT 9 SOIM3IELSDIJK TÏÏLEF. 2138 Alle Bank- en Effectenzaken Keis- en Zakesi-devle/.en (Kippen en slachtkuikens) In afwijking van üe regeling van het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren te De Bilt, dat in 1954 aanvragen tot in schrijving als houder van een vermeer- deringsbedrijf ingediend kunnen worden in de maanden Juni en Juli, kunnen pluimveehouders, die als houder van een vermeerderingsbedrijf ingeschreven wil len worden en broedeieren willen afle veren voor slachtkuikens, de aanvragen desverlangd eerder indienen. Deze aan vragen zullen dan onmiddellijk na ont vangst in behandeling worden genomen. Om voor inschrijving in aanmerking te kunnen konaen, naoet zoveel grond ter beschikking staan, dat tenminste 300 volwassen dieren, benevens de daar voor benodigde kuikens en jonge hennen, aangehouden kunnen worden. Daarnaast moet het volgens de geldende regeling toegstaan zijn tenminste 300 volwassen dieren te mogen aanhouden. Dit betekent dus, dat de aanvrager in ieder geval moet beschikken over 1% ha cultuur grond of een vergunning moet hebben om 300 dieren of meer te mogen aan houden. MIDDELHARNIS. Dezer dagen is de Wegwijzerdienst van de Toeristen bond ANWB op Goeree-Overflakkee be gonnen met het wijzigen van zijn weg- wijzerssysteem. Dit is noodzakelijk ge worden nu na de watersnood de wegen op het eiland grotendeels zijn her steld, waarbij tevens op enkele nieuwe verbindingswegen aangelegd. In overleg met de gemeentebesturen zal de ANWB op het eiland tien gloed nieuwe wegwijzers plaatsen, een en twin tig nieuwe blauwe richtingsborden en twee nieuwe voorrichtingsborden De opschriften op deze borden zijn uit gevoerd in reflecterend materiaal, zodat het verkeer ook bij duisternis in het licht dcT koplampen reeds van ver en zeer duidelijk de te volgen richting kan aflezen. Dit is van groot belang, daar de borden doorgaans ver buiten de be bouwde kommen der öiorpen staan op gesteld. Voorts worden van tien reeds bestaan de wegwijzers de opschriften gewijzigd en aangevuld, waarbij vaak geheel nieu we armen moeten worden aangebracht. Als systeem van plaatsing is de Bond er van uitgegaan, dat het verkeer op het eiland op duidelijke wijze van en naar de diverse veren, welke Overflak- kee met Zuid-Holland en Brabant ver binden, moet worden verwezen. Voorts is in nauwe samenwerking met de gemeente Middelharnis besloten, de wegwijzers in deze plaats zo op te stel len, dat er voor het doorgaande verkeer gebruik kan worden gemaakt van een route die dit verkeer mogelijk bulten het drukke en nauwe centmim voert, terwijl in enkele straten één-richtingverkeer kan worden ingesteld. De ANWB heeft de gemeente tevens voorgesteld de weg wijzer bij de bebouwde kom aan een lichtmast te bevestigen. Aan de nieuwe rondweg, welke het verkeer buiten Nieu we Tonge leidt, heeft de Bond drie nieuwe wegwijzers geplaatst. LANDBOUWLUCHTVAABT In de Nieuwe Rott. Crt. van Zaterdag 1 Mei lazen wij een artikel over-de ont wikkeling van de Landbouw-luchtvaart. We nemen er een gedeelte uit over. „De vorige week is op het vliegveld Ypenburg de tweede „Landbouv/lucht- vaartcursus" gehouden, waarbij de spe ciale problemen van de landbouwlucht- vaart nader onder ogen werden gezien. In ons land is, aldus dr. W. J. Maan, de landbouwluchtvaart thans een erkend bedrijf geworden. Al in 1938 werd in ons land begonnen met proefnemingen in de bosbouw, waarbij gebruik werd gemaakt van een Tiger-Moth. Dr. ir. J. J. Fran sen, die deze proeven destijds uitvoer de, mag de pionier van dit werk in Ne derland worden genoemd. Na de oorlog nam de Stichting Hefschroefvliegtuigen met de S-51-helicopter proeven op het gebied van de landbouwbesproeilng, ter wijl twee particuliere ondernemingen voor de landbouwluchtvaart zich in ons land vestigden- Hiervan is er thans nog één over. Van Beeks luchtvaartbedrijf in Melissant, dat een goede naam heeft en steeds meer werk te doen krijgt. De ze firma vliegt met Piper Super-Cubs. In feite is de omvang van de land bouwluchtvaart in Nederland thans gro ter dan in enig ander land in Europa, wanneer men het door vliegtuigen be spoten landbouwareaal in ogenschouw neemt. In Amerika is de landbouwlucht vaart veel en veel groter. Daar worden jaarlijks 20 - 30 millioen hectaren door vliegtuigen bespoten. Er zijn daar in totaal 2000 kleine ondernemingen, die de luchtvaartlandbouw beoefenen. Deze beschikken over 7000 vliegtuigen, waar van er 5000 worden gebruikt voor sproei vluchten en 2000 voor observaties. Bo vendien zijn er nog een 5000 privé-vlieg- tuigen bij boeren en landbouwers in ge bruik. Op het ogenblik maakt men in de luchtvaartlandbouw gebruik van vlieg tuigen die voor dit doel niet ontworpen zijn, namelijk Austers, Pipers en Stear- mans. Soms maakt men zelfs gebruik van duikbommenwerpers! De steile bochten die gemaakt moe ten worden aan het eind van de „runs" zijn karakteristiek voor de landbouw- vliegerij, evenals het laag boven de grond vliegen en het steil optrekken. Als een veld één mijl lang is, zijn de vliegers 50 pet van de tijd bezig met bochtenwerk. Het landbouwvliegen is dan ook niet ongevaarlijk. In Amerika maakt men veel gebruik van de Stear- man-tweedekker, die men heeft voorzien van een motor van 450 pk,, eens zoveel vermogen als de oorspronkelijke motor leverde. De lading is viermaal zo groot geworden. Maar het toestel is gevaar lijk en wordt de ,,pilot-killer" genoemd. Allei-wege is men het er in de land bouw-luchtvaart dan ook over eens, dat een special geconstrueerd landbouwvlieg tuig dringend noodzakelijk is." Wat er in en om hun woonplaats gebeurt, welk nieuws er uit de buurt is. dat alles lezen ze in het plaatselijk nieuwsblad, hun beste vriend! Hij weet precies, waar zij belang in stellen. Daarom stellen zij belang in hèm, in alles, wat er in staat, óök in de advertenties! Doet Uw voordeel met deze belangstelling! Benut het piuntselijl; "imiwshlad voor Uw verkoop-reclame! „De Bilt" waakt dag en nacht (Van onze weerkundige medewerker) Zij, die 's morgens al op tijd uit de veren zijn en die dag belang hebben bij het weer, zullen beginnen met de knop van de radio om te draaien om in het zomerhalf jaar om kwart voor zes of om 20 minuten voor zeven en in de vwnter alleen om 20 minuten voor zeven het weerbericht van De Bilt te beluisteren. Zeer velen, vooral boeren en tuinders, zullen op dit tijdstip dagelijks de be kende stem. beluisteren-, de stem, die be gint met: „Goeden morgen luisteraars, hier is het K.N.M.I. te De Bilt." Toch is gebleken, dat velen hier een volkomen verkeerde voorstelling van hebben. Zo menen b.v. velen, dat het K.N.M.I. deze dame 's morgens al in de vroegte opbelt en haar het overzicht en het weerbericht opgeeft, dat zij dan per telefoon zo uit haar bed voorleest. Weer anderen denken, dat het hier één der omroepsters van de verschillende radio vereniging geldt. „Ja", zei iemand, „het gebeurt wel eens, dat de uitzending één of twee minuten te laat begint en dan zeggen wij: „ze zal zich wel hebben versla pen'.. Nu, wij kunnen XJ gerust stellen, want verslapen doet zij zich niet, al is het wel mogelijk, dat zij tegen die tijd wat slaperig begint te worden. De weer- dienstassistente van het K.N.M.I., die belast is met deze uitzending (er zijn er heel wat meer dan één) komt 's avonds om ongeveer 12 uur al in dienst, zodat het omroepen van de weerberichten om 20 minuten voor zeven tot één van haar laatste werkzaamheden behoort en zij spoedig daarna naar huis, of liever ge zegd, naar bed gaat. In het weerdienstgebouw van het K. N.M.I. bevindt zich een omroepcel, die kan worden aangesloten op de zenders te Hilversum. Het is dus inderdaad het K.N.M.I. te De Bilt, waarnaar U 's mor gens luistert. Wanneer deze dame de weerberichten en weeroverzichten heeft uitgesproken, gaat zij uit de omroepcel, die da.r woidt bezet door één der assistente»'., die o.a. marktberichten enz. voorleest, welke het K.N.M.I. voor een groot deel ont vangt van de Stichting va a de Land bouw, op wier verzoek deze berichten worden omgeroepen, al hebben deze zo als begrijpelijk maar heel weinig met het weer als zodanig uit te staan,- Het K.N.M.I., dat wil L'sggen, de af deling „Weerdienst", werkt dag en nacht door. In de nanacht itomt do weer dienstleider om de in de nacht binnengC' komen weerrapporten uit Ritmen- en buitenland, die reeds in de weerkaarten zijn opgetekend, te analyseren. Binnen enkele uren heeft hij dan reeds een vol ledige indruk gekregen van de veran deringen, welke zich hebben voorgedaan of nog bezig zijn voor te doen. Aan de hand van de weerkaarten, die da situa tie om 1 en om 4 uur 's nachts weerge ven, stelt hij zijn verwachting op, welk3 men op de bekende tijden rechtstreeks vanuit De Bilt voor de radio krijgt te horen. De weerberichten, welke men voor en na de nieuwsberichten hoort, alsmede het weeroverzicht van 'a mid dags half een en het weerpraatje na het nieuws en 's avonds zeven uur, v/orden per telex aan de Nieuwsdienst van het VOLGT IR. MESU OP Bij Koninklijk Besluit van 13 April 1954 No. 30 is de heer Ir S. Herweyer benoemd tot directeur van de Cultuur technische Dienst van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning. De heer Herweyer volgt de heer Dr Ir P. P. Mesu op, die met ingang van 1 Mei 1954 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn func tie als directeur heeft neergelegd. De heer Herweyer werd op 15 Juli 1918 te Strijen Sas (ZH) geboren. Na de H.B.S. in Dordrecht bezocht hij de Landbouwhogeschool te Wageningen, waar hij in 1942 afstudeerde. In hetzelf de jaar werd hij aangesteld als adjunct ingenieur bij de Cultuurtechnische Dienst te Utrecht. In 1944 volgde bij de bevrij ding van Zuid-Nederland zijn benoeming tot Inspecteur van de Rijksdienst voor Landbouwherstel in de provincie Zeeland Hij was aldaar aanvankelijk belast met de ontruiming van Walcheren en daar na met het agrarisch herstel van de ge hele provincie Zeeland. In 1946 werd de heer Herweyer benoemd tot directeur van genoemde dienst en werd hij tevens directeur van de Stichting tot hst be heren van landbouwgronden. Van 1949—1952 was hij Inspecteur van de Landbouw in algemene dienst. In Ju ni 1952 werd hem verlof buiten bszwaar van 's Rijks Schatkist verleend, om bij de P.A.O. te Rome als „Feasibility and financial appraisal officer" werkzaam te zijn bij de coördinatie van het technisch hulpprogramma voor de ontwikkelde ge bieden. Voor zijn vertrek naar Rome was de Heer Herweyer voorzitter van het Nederlandse Genootschap voor Land bouwkundige Wetenschap. Onmiddellijk na de ramp in Zijid Westelijk Neder land keerde hij naar ons land terug om de leiding van de Rijksdienst voor Land bouwherstel weer op zich te nemen. De heer Herweyer blijft tevens Direc teur van de Rijksdienst voor Landbouw herstel en van de Stichting tot het be heren van landbouwgronden. De meest opvallende gebreksziekte De gebreksverschijnselen aan gewas sen en bodem vormen al jarenlang het onderwerp van onderzoek en publicatie; zij geven vrijwel aan ieder, die in onze landbouw is geïnteresseerd stof tot na denken. Toch kan in de,huidige situatie geconstateerd worden, dat de gebreks- ziekten aan de gewassen in Nederland momenteel nog geen ernstig' probleem vormen. Dit geldt vooral, wanneer men ons land met andere landen vergelijkt, waar merkwaardig genoeg een veel minder intensieve landbouw is. Hier zou men immers juist het tegendeel ver wachten, omdat de intensivering bij ons grote eisen aan de bodem stelt. De toe voer van de noodzakelijke neven- en spo renelementen is in het buitenland veel geringer dan bij ons. Eén gebrek valt ook hier echter bi zonder op en geeft reden tot zorg n.l. het magnesiumgebrek. Dit gebrek is o.a. ontstaan door het toenemend gebruik van meer gezuiver de kalimeststoffen; verder is een be langrijke factor, dat de plant grote hoe veelheden magnescia opneemt, zelfs wel 10 tot 50 kg. MgO per hectare, terwijl uitspoeling een verlies van ong. 40 kg. per hectare kan veroorzaken. Toen de magnesiumbemesting voor een belang rijk deel wegviel ging het gebrek alom sterk optreden. De bodem heeft deze voedingsstof in grote hoeveelheden no dig. Men dient er daarom bewust op te letten, dat zij ieder jaar voldoende wordt toegevoerd. Het is van belang na te gaan, in wel ke vorm dit moet gebeuren. De kalk- meststoffen, die een magnesiumgehalte hebben, dienen zich hiertoe aan. Magne- sia-poederkalk, die een hoge waarde aan magnesium bezit, kan in dit verband als een geschikte meststof worden vermeld. Hoe groot ook het gebrek, iedere land bouwer weet de moderne industrie en voorlichting achter zich. En hierin vindt hij mogelijkheden om deze mest opval lende gebreksziekte tegen te gaan. Washingfton, 3 Mei Ferdinand Tim mermans een van de meest bekende Ne derlandse beiaardiers is in de Verenigde Staten gearriveerd om als eerste het uit 50 klokken bestaande carillon te bespe len dat Nederland ten geschenke heeft gegeven aan het Amerikaanse volk. Timmermans zal optreden ter gelegen heid van de officiële aanbieding van het carillon op 6 Mei a.s. Westdijk - Middelharnis A.N.P. doorgegeven, welks omroeper deze berichten doorgeeft. Er wordt wel eens verondersteld, dat het weerbericht van 's middags half een hetzelfde is als dat van b.v. 's avonds zes uur. Ook wel dat het weerbericht van 's avonds elf uur niet zou verschil len van dat van 's avonds zeven uur. Dit is te enenmale onjuist, dat wil zeg gen, wanneer zich geen snel ingrijpende veranderingen voordoen, zal het weerbe richt inderdaad gelijk aan het vorige kunnen zijn, maar niet zelden wordt 's avonds om elf uur van regen gesproken, terwijl om zeven uur 's avonds nog droog weer werd verwacht. Voor elke uitzen ding wordt de situatie dus apart geke ken en wordt de verwachting, wanneer dit nodig blijkt, gewijzigd. Een nieuwe tulp is met de naam Henry Ford II" gedoopt. Deze gebeurtenis had plaats op de Keukenhof te Lisse in aanwezigheid van de deelnemers aan de Vide Tulpen-Rollye. NEW YORK, 3 Mei. In Wall Street Journal, een vooraanstaand dagblad op commercieel en financieel gebied, ver scheen op 29 April onderstaand hoofdar tikel. Van tijd tot tijd neemt een van de le den van de Economische en Sociale Raad van de Verenigde Naties het woord en houdt een gloeiende rede over hoe de „welgestelde" naties haar behoeftige" zusterlanden behoren te helpen. En alle gedelegeerden knikken vol wijsheid ten teken van instemming. Nederland heeft een gedelegeerde in de Raad, maar de Nederlanders doen de dingen waarover de Raad praat. Onlangs heeft onze verslaggever Jef- focat uitvoerig gerapporteerd over wat Nederland doet om het de Amerikaanse industrie aantrekkelijk te maken waar uit het verlichte standpunt blijkt van een regering die er naar srreef t een even wicht te scheppen tussen de industrie en de overwegend agrarische volkshuis vesting. In de laatste Jaren is er ongeveer 40 millioen particulier Amerikaans ka pitaal in Nederland geïnvesteerd door maatschappijen, zoals Royal Typewriter, General Tire, Borden, Curtis-Wright om nog enkele tientallen zuiver Amerikaan se ondernemingen. Door 64 andere Ame rikaanse maatschappen zijn aan Neder landse fabrikanten licenties verleend, 17 andere hebben geld belegd in Nederland se ondernemingen en verder worden met Amerikaans geld fabrieken van hydrau lische persen, synthetische vezels en bi oscooptheaters gefinancierd. Chemische fabrieken, fabrikanten van textielmachi nes en uitgevers van tijdschriften heb ben ook oog voor de voordelen, welke Nederland te bieden heeft, welke op zich zelf aantrekkelijk en eenvoudig zijn. Ne derland wil een eind maken aan alles wat naar bureaucratie zweemt, het biedt een gunstig klimaat inzake belas tingen en er heerst vrede tussen arbei ders en werkgevers. Een Amerikaanse firma die naar Hol land gaat weet van meet af aan, waar zij aan toe is en bovendien welke winst mogelijkheden er zijn. In andere landen moeten beleggers vergunning aanvragen van vier, vijf of zes bureaux en soms moeten zij een jaar of langer wachten alvorens zij toestemming krijgen om met de oprichting van de zaak te beginnen. In Nederland behoeft men slechts één enkele vergunning te hebben, die soms in een paar uur kan worden verkregen, en waarin machtiging wordt verleend tot oprichting van de maatschappij over te gaan en de winsten naar de Verenigde Staten over te maken. Winsten tot 10 procent van de belegging kunnen vrij in dollars worden gevonverteerd voor conversie van hogere winsten is een vergunning van de regering nodig, ter wijl een maatschappij na verloop van drie jaar haar gehele belegging in dol lars weer naar de Verenigde Staten kan overmaken. Ook wat betreft belastingen heeft Nederland een sterke aantrekkings kracht voor buitenlandse beleggers. Vol gens nieuwe wetsbepalingen mogen nieu we zaken van de winst, in volgende ja ren behaald, de verliezen aftrekken die in de voorgaande zes jaar geleden zijn. In andere landen bestaan misschien plannen die net zo goed zijn, maar in Nederland worden die plannen reeds toe gepast omdat de Nederlanders beseffen dat buitenlandse investering in meer dan een opzicht wenselijk is. Het land dat investeringen wenst aan te trekken moet deze aantrekkelijk weten te ma ken voor hen die geld te investeren heb- VEEMARKT Op de veemarkt te Etten werden aan gevoerd 184 stuks, waarvan 77 runderen en 107 biggen. De aanvoer van runderen ruimer dan vorige week, de handel oplevend en de prijzen iets hoger. In biggen was de handel levendig, de aanvoer ruim en de prijzen vrijwel on veranderd. De belangstelling was groot. Prijzen: kalf koeien 650.1000. kalfvaarzen 50z.800.pinken 300 ^575.guste koeien 50O.^700. graskalveren 100.200.paarden 400.700.biggen 40.60.lopers 70.—100.—vette koeien 2.00—2.50 per kilo geslacht. ben en deze veilig stellen voor onredelij ke regeringsinmenging. Dat is iets wat enkele gedelegeerden, die luisteren naar redevoeringen over steun aan minder ontwikkelde gebieden vergeten of niet begrijpen. Voor sommi gen is buitenlandse belegging iets dat eerst aangelokt moet worden en dan zwaar belast of genationaliseerd moet worden zodra het winst begint af te wer pen. Een dergelijk beleid is niet alleen immoreel maar ook ongezond. Het is een wapen dat de Nederlanders niet nodig hebben om de concurrentie te verslaan. K I M E JUWELIER HORLOGÊR:; HOOGSTRA-AT 164 TEL. 11543*^ L£T OiP DE iftCAMCiI „DE D£UR ,f:...>^ - MEfDEZGELUKSRIMQEII" iBEIJERLANDSELAAN 3 TEL 70360 ■V*:^ ROTTERDAM :^y. 1 Na een ambtsperiode van ongeveer 6'/2 jaar heeft ds. B. A. v. d. Wiel, Ned. Herv. predikant te Tholen, Zonflag- middag in een stampvol kerkgebohw van z|jn gemeente afscheid genomen. Binnen enkele dagen zal ds. v. d. Wiel naar El- burg vertrekken. Het thema voor de prediking was: ,,God als de bron, de kracht en de be schermer van de gelovige." Na zijn preek richtte ds. v. d. Wiel zich tot de ge meente en zei: ,,ik mocht u wijzen op het profetische woord en de zegenbede van Mozes. Zo is nu ook in dit afscheid een samengang en overeenkomst." Voorts wees ds. v. d. Wiel op de hechte band, die gegroeid was tussen hem en de gemeenteleden. Bovenal, zozeide spreker, sterkte ons de band die ons hecht samenbond: de bediening van Woord en Sacrament. De scheidende predikant richtte zich verder tot kerkeraad, kerkvoogdij en notabelen en dankte hen voor hun gro te toewijding en correcte handelwijze. Hierna sprak hij nog tot de vertegen woordiger der Classis, de heer De Rooy uit Zierikzee, ds. R. C. van Putten uit Oud-Vossemeer, tot de afgevaardigden van nadere kerken en van de Chri.ste- lijke kleuterschool, tot burgemeester A. J. V. d. Hoeven en wethouder A. Jan sen. „De mens gaat heen. God blijft, dat de eeuwige God u allen tot een woning zij." aldug besloot ds. v. d. Wiel zijn toe spraak. De scheidende predikant werd vervol gens toegesproken door ouderling Jac. v. d. Velde namens gemeente en kerke- raad, en door de president-kerkvoogd P Droger, namens kerkvoogdij en notabe len. Verder werd het woord gevoerd door ds. van Putten, ds. J. Brons en door de heer De Rooy. Staande zong men ds. v. d. Wiel ps. 21 vers 4 toe. Na een woord van dank sloot ds. v. d. Wiel deze plechtige bij eenkomst met gebed en zegen. Tijdens een korte plechtigheid ten ge- meentehuize van Stavenisse heeft bur gemeester L. A. Verburg Zaterdag <3e eerste van de twaalf na de watersnood van vorig jaar in Stavenisse gebouwde woningen aan de toekomstige bewoners overgedragen. Het betreft hier 12 van de 19 Noorse woningen, welke in Sta venisse worden gebouwd. De burgemeester herinnerde aan de droeve rampdagen en zeide, dat de ie Mei 1954 als een blijde dag In de herin nering zal blijven voortleven. Spreker sprak de wens uit, dat de nieuwe wonin gen tot in lengte van dagen bewoond zullen kunnen worden en dat de toekom stige bewoners daarvan veel genoegen zullen mogen beleven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 6