De a.s. Statenverkiezing PAAS- ZANGDIENST Buitenland G. J r-r CHB WEEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN No. 2296 Der vreemdelingen hoop Mededeling aan abonnee's en adverteerders! Enorm...! Fantastisch...! Kolosaal HET MOTORPALEIS lie Jaargang Zaterdag 17 April 1954 Kedactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDEUiARNIS I2JLEFOON K 1870-2037 GIRO 167930 POSTBOX 8 'oor advertentiën uitsluitend Di-ukkerg TelefK 1870 - 2729 Na B uur 's avonds Telef. K 1870-2017 Vprsohflnt tarettmaai per week. Woensdaer en Zaterdae ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRUS 12 cent per mm. Bg contract speciaal tarief. jp Woensdag 21 April a.s. wordt het Nederlaaclse volk weer opgeroepen ter stembus. Ditmaal ter verkiezing van leden voor de Staten der Provinciën. Merkwaardig is dat voor de kiezers de verkieizng voor de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal en voor de Gemeenteraad meer spreekt dan voor de Provinciale Staten en toch zijn het zeer belangrijke ge beurtenissen. Velen zien als de enige taak de regle mentering van de waterschappen en de anleg en het onderhoud van wegen. Daarom is het rond deze verkieizngen altijd zeer stil. Historisch is dit te verklaren, maar zeker niet in overeenstemming met de werkelijkheid. Is de Tweede Kamer volksvertegen woordiging, dus geen regering, de Pro vinciale Staten en de Gemeenteraad zijn Overheden. Wij trekken dus ter stembus om een Overheid te kiezen en naar luid van de Heilige Schrift is zij dienaresse Gods. Bij alle verschil die er overigens onder de partijen ter linkerzijde moge wezen is er deze overeenstemming, dat dit NIET wordt erkend. Noch de Partij van dé Arbeid, noch die van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, noch de Communisten wen sen als PARTIJ te buigen voor Gods ordinantiën. De Overheid heeft slechts de wil des volks te doen. Het gevolg daarvan is, dat men ook geen pricipiële omschrij ving kan geven van de overheidstaak. De Overheid, die leeft bij de gratie van de volkswil moet dan ook zijn een voort durende bedreiging van de vrijheid, ook van de geestelijke vrijheid. De geschiedenis van ons volk heeft bewezen, dat die bedreiging meerdere malen is omgezet in beknotting van die geestelijke vrijheid, niet het minst in de zaak van het Christelijk onderwijs. Daartegenover waarborgt een opvat ting van de overheidstaak in overeen stemming met de Heilige Schrift eer biediging van de mens, als beelddrager Gods, van het gezin, van de maatschap pij, van de school, van de kerk, van we tenschap en kunst enz. Al deze levensverbanden danken hun bestaan niet aan de Overheid, doch aan Gods Schepping. De Overheid heeft er van uit te gaan, dat deze verbanden eigen rechten heb ben en derhalve door de Overheid naar eigen aard geëerbiedigd dienen te wor den. De Overheid, ingesteld, om de zonde in het openbare leven te beteugelen, heeft dus een beperkte taak, anderzijds heeft zij een uitgebreide taak, want op de bodem aller vragen, ligt der wereld zondeschuld. 'De zonde heeft niet alleen het per soonlijk, doch pok het gemeenschapsle ven aangetast en verwoest. Wanneer we dus een provinciale Over- 'heid gaan kiezen, dan is het wel nood zakelijk, dat we een Christelijke Over heid kiezen. Hoe zouden we vertrouwen kunnen schenken aan mannen, die dit in hun staatkundig program niet aanvaarden? Als mensen kunnen zij aangename en flinke mensen zijn, het uitgangspunt van hun staatkundig handelen is een negatie van de Koning der Koningen en der halve kan hun uitwerking ook de onze niet zijn. Christelijke partijformatie brengt men sen bijeen, die in de grond der zaken, gelijk denken en samen biddend een op lossing zoeken om het leven te doen be antwoorden aan de door God in Zijn Woord gestelde levensorde. De als zodanig gekozen vertegenwoor digers kunnen elkander met raad en daad steunen in deze zo uiterst moeilij ke taak. Dat die taak moeilijk is, blijkt wel, wanneer we de taak van het Provinci aal Bestuur nader gaan bezien. De taak in de provincie Zuid-Holland, als grootste der provinciën met niet minder dan een kwart der Nederlandse bevolking ofwel 21/2 milUoen zielen, is wel zeer belangrijk. Met vrij grote zekerheid mag boven dien worden aangenomen, dat de taak der Provinciale Staten zeer zal worden uitgebreid. Een Staatscommissie tot herziening der Provinciale Wet is bijna gereed met naar werk. Thans mogen de Staten niet vergade ren, wanneer dit nodig is. De wet be paalt, dat er twee zittingen gehouden Wogen worden, de z.g. voorjaarszitting, die geopend moet worden tussen 16 April en 16 Juli en de z.g. najaarszit- Mg, die geopend moet worden tussen 1 October en 31 December. Is het nodig, dat de Staten ook bui ten deze zittingen bijeen moeten komen dan moet voor het houden van een bui tengewone zitting eerst Koninklijke machtiging worden aangevraagd. Het gevolg van de huidige wet is, dat de Staten, tijdens de vergaderperiode overladen zijn met werk en een zeer om vangrijke agenda hebben af te werken, die de discussies zeker beïnvloed. Ongetwijfeld zal het aantal vergade- nngen der Staten toenemen. Maar er is meer. De Christelijke partijen zijn tegen standers van grote staatsalmacht. Deze IS een voortdurende bedreiging van ons volksleven. 5?e Overheid dient het besef bij de be volking te verlevendigen, dat zij mede verantwoordelijk is voor de ontplooiing van het offenbare leven tot Gods eer. Zij "lent er de inwoners aan te gewennen, niet voor de behartiging van steeds ™6er aangelegenheden zonder noodzaak op haar te leunen. Geloofd zij de God en Vader van onzen Heere Jezus Christus, Die naar Zijn grote barmhartigheid ons heeft wedergeboren tot een levende hoop, door de opstanding van Jezus Christus uit de doden." (1 Petr. 1 3) Schrijver van deze brief is Petrus welke door de Heere Jezus wederom in zijn ambt hersteld is geworden. Twee brieven heeft hij geschreven aan de vreemdelingen in de verstrooiing. De Kerk leert zich kennen als vreem delingen hier beneden. Een vreemdeling worden zij dooK de verheerlijking van Gods Genade niet alleen in de wereld, maar soms in eigen huis. Het zijn vreemdelingen in de verstrooi ing. De Heere zegt bij monde van Ho- sea: ,,Ik zal ze mij op de aarde zaaien." En nu denken zij menigmaal als zij van het oog der mensen onttrokken zijn, dat ook het oog van de Heere van hun is afgetrokken. Soms denken zij zich in hun vreemdelingschap van God en men sen vergeten. Maar Hij heeft getuigd: „Ik zal Raad geven, mijn oog zal op u zijn." En dat oog blijft op zijn volk, ook als hun oog niet op Hem is. Petrus gaat het lied der hoop voor deze vreemdelingen in de verstrooiing zingen, opdat ze versterkt zouden wor den in de strijd des geloofs die zij te strijden hebben. De oorsprong van die hoop is God de Vader. Uit Hem, door Hem en tot Hem zijn alle dingen. Hij wordt hier genoemd de God en Vader van onzen Heere Jezus Christus. De Zoon Gods komt hier voor in betrekking als Middelaar. Die betrekking is nooit verbroken geweest, zelfs niet als Hij uitriep aan het vloekhout des Kruises: ,,Mijn God, mijn God, waarom hebt Gij mij verlaten?" Tot Maria betuigde Hij: „Ik vaar op^ tot mijnen Vader en uwen Vader" en in die betrekking heeft de Vader getuigd: ,,Deze is mijn geliefde Zoon." Nu gaat Petrus die God en Vader van onzen Heere Jezus Christus loven. Van nature is er geen lof des Heeren meer op onze lippen, dan is onze keel een geopend graf en dan plegen wij met onze tongen bedrog, is er slangenvenijn onder onze lippen en is onze mond vol van vervloeking en bitterheid. De ganse schepping looft de Heere, maar de mens moet zwijgen. Wij haten, vloeken onze Schepper, in- plaats van loven. Petrus kent zichzelf geen lof toe, neen, hij had het goed ge leerd, dat hij zichzelf had waardig ge maakt dat hij eeuwig God zou moeten vloeken vanwege erf- en dadelijke schuld. Hij heeft God recht mogen toe kennen ook al zou de Heere Hem eeuwig verdoemen. Uit die waardeloosheid en zelfverfoei- ing roept hij het uit: Geloofd zij de God en Vader van onzen Heere Jezus Christus." Van een vloeker was hij door genade een lover geworden! Wat leeft Gods volk het arm uit in hun leven, ver beneden de van God ge schonken weldaden. Wat beantwoorden wij weinig aan het doel waartoe God ons geformeerd heeft. „Dit volk heb Ik mij geformeerd, zij zullen mijnen lof vertellen". En toch, bij ogenblikken maakt de Heere de tong der zijnen wel eens los, zodat ze met de dichter getui gen: „Geloofd zij God met diepst ont zag, Hij overlaadt ons dag bij dag, met zijne gunstbewijzen." Petrus roemt van de barmhartigheid Gods dat die groot is. Het woord ..barm hartigheid" komt van „barnen" (bran den). Het heeft tot voorwerp ellendi- gen. De Genade Gods heeft tot voorwerp schuldigen. Meen nu niet, dat de barm hartigheid Gods wordt opgewekt door de aanschouwing van de ellende! Neen, God is van eeuwigheid in Zichzelf be wogen. Zacharias noemt zs de innerlijke bewegingen der barmhartigheid Gods, met welke ons bezocht heeft de opgang uit de hoogte. De ingewanden Gods rommelen van barmhartigheid. Ze waren de oorzaak, dat de vreem delingen in de verstrooiing waren we dergeboren tot een levende hoop. Uit die eeuwige fontein van Gods barmhar tigheden vloeien de weldaden des heils de Kerk toe. De grootste weldaad is, dat ze waren wedergeboren. Wij hebben de wedergeboorte t© on derscheiden in een engen en ruimen zin. De Dordtse Vaderen Vijf Art. III, IV, 12, hebben gehandeld over de wederge boorte in engeren zin en spreken daar van-als een vernieuwing. Een nieuwe schepping, een opwekking uit de dood en een levendmaking, welke God zonder ons in ons werkt. Zij heeft plaats als God een mens van dood levend maakt.- Wij zijn wedergeboren of niet wederge boren. Levend of dood. Van tweeëii, één. De belijdenis des geloofs handelt over de wedergeboorte in een ruimere zin: ,,Wij geloven dat dit waarachtig geloof in de mens gewrocht zijnde door het gehoor van het Woord .Gods en de wer king des H. Geestes' hern 'wederbaart en maakt tot een nieuwe, mens .en doet hem leven in een nieuw l0ven en maakt hem vrij van de slavernij der zonde." De wedergeboorte in engere zin gaat het geloof vooraf. Roeping en wederge boorte vallen saam. God werkt die in ons zonder ons. De wedergeboorte in een ruimere zin komt in de eigenschappen naar buiten openbaar en is alzo uit het geloof en omvat het ganse werk der be kering, het geloof in Christus, ja zelfs de heiligmaking. In deze ruime zin ge? bruikt Petrus het woord wedergeboor te". Hij spreekt hier van de bewustheid van die weldaad en dan is zij niet los te maken van het geloof in Christus, want die in Christus is, die is een lüeuw schepsel. Het oude is voorbij gegaan, ziet, het is alles nieuw geworden. Tot die bewustheid komt de ziel niet dan door de smarten die met de wederge boorte gepaard gaan. Zijn volk wordt voor Zijn rechterstoel gedaagd en hij eist rekenschap van hun rentmeester schap. Hij zal de schuldigen geenszins onschuldig houden! Terwijl de weg des behouds in Chris tus voor zulk een ziel verborgen is, vliedt zij tot de gebroken bakken van doen en laten, totdat zij leert dat haa,r beste werken onvolkomen en met zonde bevlekt zijn. Onze hoop moet eerst vergaan, zullen wij tot het getuigenis gebracht worden: „Dit zal ik mij ter harte nemen, daarom zal ik hopen." Door zulk een weg zal die levende hoop zijji oefeningen bekomen, wat de Apostel de verstrooiden toekent. Weder geboren tot een levende hoop. Het woord hoop heeft tweeërlei betekenis, ten eer ste; Als een hoedanigheid van het leven des geloofs, ten tweede: voor het goed waarop gehoopt wordt. Zie Coll. 1:5; Titus 2 13. Als hoedanigheid van het leven des geloofs is de hoop een dochterdes ge loofs. Hoop is de verwachting die in het geloof bezeten wordt. Geloof bezit de hoop verwacht. Want wij zijn in hope zalig geworden. De hoop nu, die gezien wordt, is geen hoop; Vifant hetgeen iemand ziet, waar om zal hij het ook hopen? Maar indien wij hopen, hetgeen wij niet zien, zo ver wachten wij het met lijdzaamheid. Het woord hoop in onze tekst wijst aan de werkzaamheid der ziel. Wedergeboren tot een levende hoop. Die levende hoop vindt zijn ankergrond in Christus en die hoop zal niet beschamen. Petrus wil de vreemdelingen in de verstrooiing in al hun lijden, druk en kruis toeroepen: Hoopt op de Heere gij vromen Is Israël in nood, Er zal verlossing komen. Zijn goedheid is zeer groot! De wereld zegt: „Zolang als er leven is, is er hoop", maar Gods volk getuigt: Hij zal hen 't goede niet in nood Onthouden zelfs niet in de dood. En waar nu de barmhartigheid Gods de oorsprong is van onze wedergeboorte en levende hoop, de opstanding van Christus is daar de grond van. Door Zijn opstanding heeft Hij het leven en de on- verderfelijkheid aan het licht gebracht. Ware Hij in het graf gebleven, de pre diking was ijdel alsook het geloof. Zo zijn wij nog in onze zonden. Maar door Zijn opstanding is Hij de eersteling ge worden dergenen die ontslapen zijn en wat Hij leeft dat leeft Hij Gode. En nu, •omdat Hij leeft zal de Kerk eeuwig le ven en zij zal van de tweede dood niet jibeschadigd worden. Ik ben de Opstan ding en het leven, die in mij gelooft zal leven, al ware hij ook gestorven. Dat wij door genade in gedachtenis mochten houden, dat Jezus Christus uit de doden is opgewekt. En nu is de opstanding van Christus een zeker pand. is van onze zalige opstanding (waar de Apostel ver der over spreekt) tot een onverderielij- ke, onbevlekkelijke en onverwelkelijke erfenis die in de hemelen bewaard wordt. Daarover handelen wij een volgende maal. Dirksland Ds. H. V. Gilst 2e Paasdag 's avonds 8 uur in de Gereformeerde Kerk te Middel- hamis. Medewerking wordt verleend door Het Geref. Evangelisatiekoor on der leiding v. dhr C. v. d. Heuvel. Declamatie: Mevr. C. Ypma-Herle Orgel: dhr. 'S. van Zijll Meditatie: Ds. G. C. Muntingh Solozang: Mevr. F. v. d. Vlugt- Nieuwland TOEGANG VRIJ De overheidstaak zal zoveel mogelijk gedecentraliseerd moeten worden, omdat de lagere Overheden van Provincie en Gemeente veel dichter bij de bevolking staan en met de geaardheid en de be hoeften veel beter rekening kunnen hou den. Daarom zullen meerdere staatszaken in handen gelegd moeten worden van de Provinciale besturen. We noemen slechts toezicht op de volkshuisvesting, de eco nomische ontplooiing, toezicht volksge zondheid, maatschappelijke zorg, enz. Doch daar is meer nodig. Thans zijn Gedeputeerde Staten geen verantwoording aan de Staten schuldig over de z.g. zelfbestuurstaak der pro vincie, dat is het verlenen van mede werking aan de uitvoering van rijks wetten. Gedeputeerde Staten behoeven geen inlichtingen te verstrekken over b.v. het toezicht op de gemeentebesturen, de sa menvoeging van gemeenten, de taouw- volumeverdeling, enz. ISTu is de praktijk iets milder dan de wet, want bij de begrotingstaeschouwin- gen antwoorden Gedeputeerde Staten in steeds meerdere gevallen op zaken van zelfbestuur. Het spreekt wel vanzelf, dat de Statenleden weten, dat zij min of meer op verboden terrein zijn en der halve zeer schoorvoetend tewerk gaan. De komende wetswijziging zal ook op dit terrein een grote verruiming geven, waardoor de Provinciale Staten een bre der arbeidsterrein zal toevallen. We zeggen niet teveel, wanneer de ko mende Statenverkiezingen belangrijker moeten worden beschouwd dan alle voorgaande. De verkiezingen in België De Belgen zijn Zondag 11 April ter stembus geweest om hun vertegenwoor digers te kiezen in Kamer, Senaat en Provinciale Raden. (Deze drie colleges zijn respectievelijk gelijk te stellen met onze Tweede Kamer, Eerste Kamer en Provinciale Staten). De Christelijke Katholieke) Volkspartij blijft welis waar de grootste politieke partij in Bel gië, maar heeft een gevoelig verlies ge leden, wat ten goede kwam aan de so cialisten die aanmerkelijk vooruitgingen, terwijl ook de liberalen enige winst boekten. De communisten daarentegen verloren een aantal stemmen. De C.V.P., die dus haar absolute meer derheid heeft verloren, zal een coalitie moeten aangaan, öf met de socialisten, öf met de liberalen. Het gevaar is echter niet denkbeeldig dat laatstgenoemde partijen samen een coalitie vormen, waardoor de C.V.P. in de oppositie zou geraken. Premier Van Houtte heeft inmiddels aan Koning Boudewtjn het ontslag van zijn regering ingediend. Door deze verschuivingen is plotse ling de figuur van Spaak weer in het middelpunt van belangstelling komen te staan Paul Henry Spaak, de socialisti sche leider en oud-premier, die naar alle waarschijnlijkheid zal belast worden met de opdracht om de eerste coalitie-rege ring sedeit vier jaren te vormen. Het verlies van de Rooms-Katholieken was door politici voorzien, maar nie mand hunner had erop gerekend, dat het verlies zó groot zou zijn. De voor naamste oorzaak van deze nederlaag zijn de tegenstellingen binnen de partij zelf. De vrees vor „clericalisme" heeft een grote rol gespeeld. Aanhangers van koning Leopold, die bij de vorige ver kiezingen terwille van de vorst op de hem gunstig gezinde C.V.P. stemden, zwaaiden nu naar links. De werkloosheid in Vlaanderen heeft daar gewerkt ten gunste van de soci alisten. Dat de verkiezingen invloed zullen hebben op de buitenlandse poli tiek, is niet waarschijnlijk. Als Spaak aan het bewind komt zo niet, dan zal hij toch meer macht krijgen dan nu het geval is dan zullen de Westelijken hun bondgenoot België zeker niet ver liezen. De toestand in Indo-China De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Poster Dulles, die plotseling bezoeken heeft afgelegd in Londen en Parijs, heeft overeenstem ming bereikt met zijn Engelse collega Eden inzake de politieke koers, die zij zullen volgen ten opzichte van de Azia tische kwestie. In principe zullen zij zich blijven ver zetten tegen communistische agressies in Azië, maar vóór de conferentie te Geneve zal China niet worden bedreigd. Beiden zagen de noodzakelijkheid in van een veiligheidspact voor geheel Zuid- Oost-Azië. Vervolgens heeft Dulles zich naar Pa rijs begeven om de zaak te bespreken met zijn Franse ambtgenoot Bidault, die de kwestie tenslotte het meest aan- Het is eigenaardig dat Dulles, die ove rigens niet spoedig capituleert, van zijn stuk schijnt te zijn gebracht door Eden. In Amerika verwacht men namelijk niets van de Geneefse conferentie en zou men liefst onmiddellijk een waar schuwing zenden aan het adres van Pe king. Engeland en Frankrijk koesteren echter hoop dat de besprekingen enig resultaat zullen hebben en willen geen spaak in het wiel steken, door aan de vooravond van de conferentie Rood- China met vergelding te dreigen. Nu Eden heeft bereikt, dat Dulles zich voorlopig kalm houdt, zal het Bi dault dVenmin moeilijk vallen, de drei ging af te wijzen. Er zijn echter nog andere problemen. De Veremgde Staten, Engeland en Frankrijk zijn aansprakelijk voor de vrede tussen Israël en de landen van de Arabische Liga. En wanneer de Pales tijnse kwestie niet wordt geregeld, be staat er weinig hoop voor een gemeen schappelijk Oosters Defensie-systeem. Bovendien zijn er in de Franse Rege ring opnieuw moeilijkheden gerezen in zake de E.D,G., waardoor het kabinet- Laniel opnieuw aan een zijden draad is komen te hangen. De Gaullisten zijn fel gekant tegen de Engelse voorstellen om toe te treden tot de E.D.G., maar Laniel had bekend gemaakt, dat dit plan door de regering zou worden goedgekeurd. Zolang echter in een lichaam als de E.D.G. nog zoveel innerlijke verdeeld heid heerst, kan van een krachtig op treden naar buiten geen sprake zijn. Deze week werden op het marinevliegkamp Valkenburg bij Leiden waar nemersbrevetten uitgereikt aan Indonesische officieren door Ktz. vlieger J. M. van Olm. Dinsdag na, Pasen zal ons blad niet verschijnen. Het volgende nummer komt weer uit op Vrijdagavond 23 April a.s. Van Zaterdag 17 April v.m. 13 uur t/m Dinsdag 20 April v.m. 9 uur. Middelhamis-Sommelsdijk Afwezig de artsen P. Knöps, C. F. Arends en J. J. Wieringa. Voor spoed gevallen Tj. Kuipers, arts, Sommelsdijk Telefoon 2710. pirkslajid-Herkingen-Melissant Afwezig dr. P. Boot. Voor spoedge vallen B. Elvé, arts, telef. 1877—262, Dirksland en K. J. Huisman, arts, Me- hssant, tel. 01877—412. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen C. W. Kramers, G. J. Buth en P. J. de Man. Voor spoed gevallen E. Bouman, arts, tel K 1871 269, Stad aan 't Haringvliet en P. C. J. Voogd, arts, tel. 59, Oude Tonge. AKTS DEN BOMMEL is de week na Pasen AFWEZIG. Waarnemer: E. Bouman, Arts, Stad aan 't Haringvliet, Telefoon K 1871269 SPBEEKTJBEN 1—2 uur, Maandag 19 April en Zaterdag 24 April te Den Bommel, de andere dagen te Stad aan 't Haringvliet. Maandag 67 uur te Den Bommel. Donderdag 67 uur Stad a. 't Haringvl. STICHTING VOOR DE LANDBOUW Het adviesbureau voor de Stichting voor de landbouw zal Woensdag 5 Mei van 11 tot 13 uur zitting houden in Ho tel Spee te Sommelsdijk en Vrijdag 14 Mei van 11 tot 13 uur te Oude Tonge. MIDDELHARNIS Waarschuwing van de politie. De Groepscommandant der Rijkspoli tie vestigt de aandacht op het navol gende Door verschillende personen wordt herhaaldelijk gras gesneden of gemaaid vanaf de berm, gelegen langs de tram baan tussen de Langeweg en de Pal- landtweg. Dit is echter niet geoorloofd, aange zien dit gras is verpacht. Door de politie zal dan ook streng hier op worden toegezien en tegen de over treders proces-verbaal worden opge maakt. Voorts hebben verschillende gebrui kers van tuinen, gelegen langs genoem de trambaan, de gewoonte hun tuinaf val in de sloot naast die berm te wer pen. Ook hierop zal streng" worden toe gezien en tegen de overtreders proces verbaal worden opgemaakt. Kerkdienst voor a.s. week. Op Don derdag 22 April a.s. zal in de Ger. Ge meente aan de Chr. de Vrieslaan een huwelijksbevestiging plaats hebben, n.l. des middags om 2 uur door Ds. M. Blok van Rotterdam (C). Des avonds 7 uur op dezelfde dag hoopt Ds. M. Blok voor te gaan in de dienst des Woords. DIRKSLAND Ned. Herv. Gemeente krijgt weer een predikant. Uit de vele beroepen die Ds. J. den Besten van Babyloniënbroek (Land van Altena) de laatste tijd ont ving, werd door hem het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Dirksland aangeno men. Dat dit een aanzienlijke verminde ring van de vele werkzaamheden van de Eerw. Heer Kesting betekent, die zo wel de zorg voor de kerkelijke gemeente als voor het Ziekenhuis had, behoeft geen betoog. Benoemd. Door het bestuur van de Christlijke School werden benoemd de heer De Bode uit Capelle a. d. IJssel en Mej. Kievit uit Stellendam. De heer Zeedijk hoopt 1 Juli a.s. zijn werkzaam heden in Haarlem aan te vangen. is de sortering lederen kleding tegen spotprijzen van: Lederen jassen, lederen mantels, (speciaal korte damesmanteltjes) jekkers, vesten, rijbroeken, enz. Renvesten 49.50 Jekkers 99.50 Lange Herenjassen 139. Stormguards 169. Valhelmen 17.50 Verder alles voor de motor en zijn berijder. Schepenstraat 111-115 - Tel. 82950 EOTTERDAM-ELIJDOBP ^- Verenigingsgebouw Het voorlopig bestuur van het op te richten Vereni gingsgebouw te Dirksland bestaat uit de heren J. de Vries, voorz., J. v. Hoorn (secr.). Van Berkel (penn.). De Bonte, Goemaat, Kesting en Ottink. E.H.B.O.-examen. Maandagavond werd door Dr. Arends van Middelharnis en Dr. Boot van Dirksland het E.H.B.O. examen afgenomen. Het E.H.B.O.-diplo ma werd behaald door de heren v. Heest, W. ten Hove, D. Mijnders en H. Struik, en de dames A. Bakker, G. Prancke, N. Goedegebuure, A. Hameete, M. Kna- pe, D. Lugtenburg, C. Mijnders, W. de Roo, C. Troost en D. v. d. Wekke. Eén candidaat moest worden afgewe zen. Zilveren bruiloft. Het echtpaar N. Zoon-van der Groef vieren vandaag hun 25-jarige huwelijksfeest. Hoewel het echtpaar deze gebeurtenis i.v.m. lang durige ziekte van de heer Zoon onge merkt voorbij wilden laten gaan, heeft het hun aan belangstelling en bloemen niet ontbroken. Uitslag Damcompetitie. De defini tieve uitslag van de competitie der dam- vereniging „Dirksland" is thans bekend. P. Bakker werd kampioen na een rémi se-partij met J. van Hoorn. Hierdoor eindigden Joh. Polder en J. van Hoorn met evenveel punten op de 2e plaats. Twee beslissingspartijen waren nodig om uit te maken, wie de 2e en wie de 3e plaats zou innemen. De eerste partij werd na een felle strijd remise. De twee de partij leek ten gunste van J. v. Hoorn te zullen eindigen, doordat hij door een mooie combinatie in het beginspel schijfwinst wist te behalen, doch de kan sen keerden, toen hij door een fout in het middenspel de leiding aan Polder moest afstaan, die na een spannend eindspel de winstpunten binnenhaalde. De uitslag van Groep I is thans als volgt: Gesp. Gew. Rem. Verl. Pt. P. Bakker 18 13 3 2 29 Joh. Polder 18 12 3 3 27 J. V. Hoorn 18 11 5 2 27 A. Tamboer 18 8 2 8 18 J. Stolk 18 7 3. 8 17 Joh. ten Hove 18 6 3 9 15 C. Beijer 18 4 7 7 15 D, van 't Hof 18 6 1 11 13 T. V. Gulik 18 5 2 11 12 S. C. Kramer 18 2 3 13 7 T. V. Gulik en S. C. Kramer spelen thans met de leiders van groep n en III: J. Wolfert en D. Wolfert om een plaats in groep I. Drie der deelnemers zullen bij de volgende competitie in groep I spe len, i.v.m. het uitvallen van J. Stolk, die in militaire dienst moest. De volgende uitslagen zijn thans be kend: S. Kramer—T. v. Gulik 0—2; D. WolfertJ. Wolfert 0—2; S. Kramer J. Wolfert 0—2. Tenslotte rest ons nog een hartelijke felicitatie aan de kampioen van dit jaar: P, Bakker!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1