Paasbrood TAPIJT A. WIELHOUWER SPECIALE PAASVERKOOP Shell Carburine Shell Diesoline NIEUWS UIT ZEELAND 26e Jaargang Woensdag 14 April 1954 No. 2295 GHB WEEKBLAD OP GEBEFOBMEËRDË GRONDSLAG VOOE DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Dictatuur of Democratie? De samenvoeging en de pers Ooitgensplaat door de adoptie-gemeente niet vergeten Begrafenis Ds W. de Wit te Leiden thooi.se kanttekeningen; OOLTGENSPLAAT Vragen aan het Waterleidingbestuur Denk om uw oude geld Geref. Jeugdorganisaties bijeen te Middelharnis Met Pasen uit Akershoek's Bakkerij REGENBUIEN Koop een parapluie. Wij hebben ze voor U vanaf f 8.75 Fa. Gebrs. Buijsse Middelharnis bij HET ZUIDERSTOFFENHUIS Beijerlandselaan 165 Fa. J. W. MASTENBROEK kant en klaar voor U gelegd! SISAL Karpetten Grote sortering Deurkleedjes TELEFOON 2243 - SOMMELSDIJK Bedactlebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MTDiDELHARNIS •ItajBFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschijnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag^ ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAX. ADVERTENTIEPRUS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. Enige burgemeesters hebben hun orde instrument met name in actie gesteld, toen de raadsleden het woord dictatuur in de mond namen. Dat vonden ze on toelaatbaar. Nu kan men daarover ter vergadering geen discussie gaan voeren, omdat dit liet beleid van de voorzitter raakt Maar de pers is gelukkig in Ne derland nog zo vrij als een vogel in de lucht en daarom zullen wij deze discus sie eens overnemen. Wat is dictatuur? Zonder hier een taalkundige of ethymoiogische verhan deling over dit woord te geven, kunnen we zeggen, dat het ten eerste betekent: de regering van een dictator; doch voorts is in het spraakgebruik de bete kenis ook deze geworden: het opleggen van bovenaf van maatregelen, die tegen de zin der geregeerden zijn en waar tegen deze zich vruchteloos verzetten. We hebben daarmee in de Duitse tijd grondig kennis gemaakt. Maar men werpt ons natuurlijk tegen, dat dit in een democratisch geregeerd land niet mogelijk is. Daar immers kan een wet slechts worden ingevoerd als de Staten- Generaal ze hebben aangenomen en de ze z^jn toch de vertegenwoordigers van het volk! Men kan deze stelling in het alge meen juist achten, maar we geloven toch dat dictatuur en democratie in de prac- tijk niet zover uiteenliggen als menigeen denkt. Ondaiüis alle democratie krioelt het overal van de dictators! Op de keper beschouwd is de volksinvloed in de poli tiek slechts miniem. Dat begint al in de partijen. Hoeveel mensen zijn het te genwoordig nog met hun partijleiding eens? Maar deze gaat door. En in de Tweede Kamer worden de stemmingen dikwijls door heel andere factoren be- invloed dan door de opvattingen der kiezers. Doch bij het punt, waarover het hier gaat, is nog iets anders in het ge ding. Waarom schrijft de Gemeentewet voor, dat ö.S., als ze willen samenvoe; gen, eerst de raden moeten horen? Is dit inderdaad democratisch voorschrift slechts voor de vorm gegeven? Heeft dit horen enige zin, wanneer ten duide lijkste blijkt, dat het slechts geschiedt, omdat de wet het eist en men prioi'i niet van zins is, zich aan de uitspraak te storen? Dit is niet te scherp uitge drukt, want G.S'. dit is evident hebben dit met de feiten bewezen. On danks de afwijzing in 1950 besloten zij dpof te zetten en stuurden het ontwerp door naar Binnenl. Zakeii. En ondanks de afwijzing in 1947 en m 1950 herhalen zij hun voorstel in 1954, wetende, dat eenzelfde lot het wacht. Als dit demo cratisch is, is het het er toch één van een heel vreemde soort! En als het geen dictatuur is, lijkt het er toch bedenke- mk veel op! Naar ons ter ore kwam, neemt men het de Flakkeese regionale pers en in zonderheid „Eilandennleuws" van de zij de der provinciale autoriteiten nogal kwalijk, dat wij zo ,,lel" tegen de sa menvoeging hebben geschreven. Enerzijds kunnen we dat begrijpen. De pers is nu eenmaal een machtig wapen tot vorming en vertolking der publieke opinie en we kunnen ons voor stellen, dat men in Den Haag meent de invloed van dit wapen in de strijd zeer goed te bemerken. Anderzijds is het ech ter zó, dat Vfij, de mening der bevolking kennende want de pers heeft nu een maal uit de aard van haar functie nauw contact met de bevolking en het bo vendien daarmee geheel eens zijnde, hebben gemeend de actie uit de burgerij en in de Raden te moeten ondersteunen. Wij achten dit onze plicht. De zucht naar centralisatie en bureaucratie strijdt tegen onze beginselen en daarom zouden wij wel zeer nalatig zijn, als wij het machtige wapen, dat de pets vormt, niet eveneens in de strijd wierpen. In Den Haag behoeft men niet te denken, dat de pers de gangmaakster is van de actie. Men meent daar wel eens, dat als de pers maar zweeg, de zaak wel in orde zou komen, omdat de bevol king er apatisch tegenover staat. Niets is echter minder waar. Wij vertolken de opinie der burgerij in onze journalistie ke formuleringen en dragen daardoor een steentje bij in de strijd tegen de Haagse centralisatie-poUtiek. Een geschenk van twee schouwen. iDe gemeente Idaarderadeel in Fries land die met de ramp een I4~tal man nen naar Ooitgensplaat zond om met nun schouwen de mensen uit hun hui zen te halen en welke gemeente ook la ter Ooitgensplaat adopteerde, blijft nog ?'^^°s aan deze ramp-gemeente geden- ri-^t ploeg Halbertsma die zo van "ohtbij de ellende heeft gezien achtte aet noodzakelijk, dat steeds enkele bo- len msponibel zijn die bij eventueel hoog water en bfl andere gelegenheden dienst V» ri' <loen. Zo zond dan de bevolking I7 Idaarderadeel, via het gemeentebe- "wur een tweetal schouwen naar Oolt- eensplaat die geheel gratis zijn geschon- wn en ,m grote dank zijn aanvaard. r.*" Jaaj in de bakkery. De heer S. 1aa vT*®' Donderdag 15 April veertig j ^sicker in de bakker^ van de heer ^- de Ruiter aan da Voorstraat. Maandagmiddag had de begrafenis plaats van Ds. W. de Wit, predikant der Ger. Gemeente te Leiden, die op 47-ja- rige leeftijd plotseling overleed. De be langstelling bij de teraardebestelling was overweldigend, er waren vertegenwoor digers van gemeenten uit het gehele land, met bijna alle predikanten behalve Ds. Kersten van Genemuiden en Ds. P. Honkoop van Rijssen, wegens verhin dering. De rouwdienst werd geleid door Ds A. Verhage van Kampen, die tot uitgangs punt had Openb. 7 9 tot einde: Wie zijn zij en vanwaar zijn ze gekomen; en sprak ook over de grote schare die nie mand tellen kan, wijzende op de eeuwige vreugde, die Ds. de Wit nu te beurt ge vallen is. Anderzijds wees hij op het onbegrijpelijke van Gods vvegen, sprak de echtgenote en de moeder van de over ledene aan alsmede de gemeente. Ds. A. de Blois van Rotterdam sprak namens deputaten v. d. Part. Synode in hoofdzaak over Ps. 126: Wie hier be drukt met tranen zaait, enz., en Ds. L. Rijksen voerde het woord namens de Scholenbond en namens de Syn. comm. v. d. Kweekschool te Krabbendijke, wiens plaats spr. bij zijn komst te Mid delburg had ingenomen. De dienst werd aangevangen met het zingen van Ps. 103 8 en 9 en beëindigd met Ps. 68 2 en 10. Het was een onafzienbare schare die de baar volgde om de overledene de laatste eer te bewijzen. Op de begraaf plaats sprak Ds. de Gier over de woor den: Zalig zijn de doden die in den Hee- re sterven. Als laatste sprak ouderling v. d. Hoorn, die de nadruk legde o^p de ernst van het leven en in die zin de ca- techisanten vermaande. Een broer van Ds. de Wit dankte voor de belangstelling. Onder de aanwezigen waren vélen uit Moerkapelle en Middelburg, de plaatsen voorheen door Ds. de Wit bediend. Ook de ruim 80-jarige ouderling Johs. de Kok uit Middelburg was aanwezig. THOUEN <fi)brengst collecten. De »te Tholen in de Ned. Herv. Kerk gehouden collec te voor het Restauratiefonds heeftop gebracht 119,05 en de collecte voor de verwarming 200. STAVENISSE Betonning Keeten en Roompot. In het Keeten bij Stavenisse is op plm. 61° 37'7" en 3°55'1" de zwarte stompe ton no. 1 opgenomen en definitief vervangen door de zwarte stompe ton no. 15 (Roompot) zonder kopteken. (Bedoeld wordt hier de stompe ton voor de Val). Op plm. 51°36'8" en 3°58'8" is de zwarte stompe ton no. la nabij de dijkbreuk vernummerd in no. 1 en voorzien van een afgeknotte kegel als kopteken. Op plm. 51°36'8" en 3°58'9" is de tijde lijke R.Z.V.S. belboei opgenomen. ST. MAARTENSDIJK Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen de heer Adr. Knuist Az. Predikbeurten. iGoede Vrijdag. Herv. Kerk 7 uur Ds. de Bres; Oud Ger. Gem 6.30 uur leesdienst; Oud Ger. Kerk 6.30 uur leesdienst. Zondaig a.s. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. Leenman uit Driebergen; Oud Gter. Gem. 3 maal leesdienst; Oud Ger. Kerk 3 maal leesdienst. 2e Paasdag. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. Leenman;,Oud Ger, Gem leesdienst; Oud Geref. Kerk leesdienst. SCHERPENISSE Predikbeurten Goede Vrijdag. Herv. Kerk 7.30 uur Ds. J. Brons; Ger. Gem. 2.30 uur Ds. Dieleman uit Yerseke en openbare belijdenis lidmaten.. POORTVLIET Predikbeurten «Goede Viijdag. Herv. Kerk 7 uur leesdienst; Ger. Gem. 6.30 uur leesdienst, ST. ANNALAND Gouden bruiloft. Het echtpaar P. den Engelsman-van Vossen te St. Anna- land viert Woensdag 14 April a.s. zijn 50~jarige echtvereniging en het echt paar Joh. Bout-de Witte viert zijn gou den bruiloft op 21 April a.s. Aanvraagfomiiilier woongelegenheid. Degenen, die in St. AnnaJand in aan merking wensen te komen voor woon gelegenheid kunnen zich ter gemeente- secretarie melden voor het verkrijgen van een aanvraagformulier. Varkenspest. Door 13 varkenshou ders werd te St. Aimaland voor 28'ge vallen aangifte gedaan voor varkens pest. Ongeval. Vrijdag had het zoontje van dhr. Johs. Slager Jacz. uit de Lange- straat te St. Annaland het ongeluk, toen hij uit een zgn. ,slopje" de Oostelijke Achterweg in wilde lopen, in aanraking te komen met de dienstbus van T.A.D., waardoor hij een eind werd meegesleurd en de straat werd opgeslingerd en zijn linkerarm dusdanig bezeerde, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Doordat de chauffeur door flink te remmen de bus tijdig tot stilstand wist te brengen, liep dit ongeval nog tamelijk goed af en kon erger worden voorkomen. Aanleg speelterrein. Donderdag werd een begin gemaakt met de aanleg van de speelplaats ten behoeve van de Chr. Kleuterschool op het terrein achter de Ned. Herv. Kerk alhier. Een liguster haag scheidt genoemd terrein af van Een Christelijke School te Sint Maartensdijk. Met blijdschap mogen we constateren dat het eiland Tholen wakker geschud is uit de slaap der neutraliteit. Het suc ces dat te Seherpenisse is geboekt na een langdurige strijd is een bewijs dat het Christelijk onderwijs kans van sla gen heeft op het eiland. Ook te St. Maartensdijk zijn plannen gemaakt om te komen tot een School met de Bijbel. De geschiedenis is aan .insiders" wel bekend. Tijdens de ambts periode van Ds A. M. den Oudsten, ruim 40 jaar geleden, heeft men reeds pogin gen in het wïrk gesteld en geld bijeen gebracht voor dit doel. Ook tijdens de ambtsperiode van Ds. Joh. de Bres is het nog eens geprobeerd. Helaas heeft men het werk moeten staken, omdat er niet voldoende animo bleek te zijn. En ziedaar, onverwachts is er weer leven in de brouwerij gekomen. Zijn vfre goed ingelicht, dan komt men nog slechts een paar leerlingen te kort om volgens de wettelijke bepalingen een school te kun nen openen. Natuurlijk komen die leerlingen er. Het moet een koud kunstje zijn, in een dorp van bijna 3000 inwoners enkele ge zinnen warm te maken voor het Chris telijk onderwijs. Het is een verheugend verschijnsel, dat samenwerking tussen de Hervormde Kerk en de beide Oud Gereformeerde Kerken mogelijk is. In een gemeente als- Sint Maartensdijk, waar gereformeerde eenheid bestaat, ondanks kerkelijke ge scheidenheid, behoeft het Christelijk on derwijs niet te versnipperen. We twijfe len er niet aan of de verschillende ker ken zullen eendrachtig optrekken voor de School met de Bijbel. En laten de inwoners van St. Maar tensdijk toch beseffen, dat zij het voor recht genieten, goed te kunnen maken, wat het voorgeslacht heeft bedorven; dat ze nu in de gelegenheid zijn, hun kinderen te laten opvoeden naar de eis van Gods Woord, dat hun zelf altijd is onthouden. Vanzelfsprekend zal het dorp tijdelijk in beroering komen. We zullen de be schuldiging moeten aanhoren, dat we de eenheid hebben verbroken. Laten we er trots op zijn: het was een valse eenheid, een eenheid ten koste van de waarheid. En mogen de leidinggevende personen iets bezitten van het geloof van Neher' mia, die de Tobia's, de Gesem's en de Sanballats antwoordde met dat eenvou dige, maar treffende woord: „God van de hemel zal het ons doen gelukken en wij. Zijne knechten, zullen ons opmaken en bouwen!" Thoolse Kanttekenaar. het overige gedeelte. Een gedeelte komt er onder de tegels, terwijl er ook een zandbak komt en een bergplaatsje voor de speelgoederen. Men hoopt het speel terrein nog deze zomer in gebruik te kunnen nemen. St. Annaland krijgt de beschikking over een Chr. Bibliotheek. Donderdagavond vergaderden de Be sturen van alle Chr. Verenigingen in het catechisatielokaal der Herv. Kerk, waar Ds. D. J. van Dijk de leiding had. Nadat Ps. 89 7 was gezongen, wees de predikant er op, dat er grote be hoefte is aan goede lectuur en deed ver der de prettige mededeling, dat er voor St. Annaland een groot aantal boeken (220) beschikbaar gesteld wordt door de P.C.L.R. (De Protestantse Christelijke Lectuurraad)Deze boeken vertegen woordigen een waarde van 1320.Er komen boeken voor de jeugd (40%) en voor de volwassenen (eveneens 40%), terwijl de resterende 20% zal bestaan uit populair wetenschappelijke lectuur en vakliteratuur. Besloten werd, dat alle Chr. Verenigingen zich bij de P.C.L.R. zullen aansluiten. Het zal nog wel even duren, voor alles draait, doch er wordt aan gewerkt. Tevens zal er ook nog moeten worden uitgezien naar een ge schikte opbergplaats voor deze boeken. Uit alle besturen van de diverse vereni gingen zal een definitief bestuur geko zen worden, die deze bibliotheek zal ver zorgen. Verder kan men aan Ds. van Dijk opgeven, welke boeken men het meest en het liefst nodig heeft. Opbrengst collecte. De Zendingsbus jes op de School met de Bijbel alhier bleken een bedrag van ruim 35.te bevatten. Eindles Algemene Landbouwcursus. Dinsdagavond werd in een lokaal van de O.L. School de eindles gegeven van de Algemene Landbouwcursus. De heer Corns. J. J. Kooijman, sprak als verte genwoordiger van de Z.L.M, een kort openingswoord, waarin hij o.a. hartelijk welkom heette burgemeester van den Bos, een wethouder en tevens de Zeeuw se Landbouwconsulent de heer Versteeg. Vervolgens werden vragen gesteld door de heer Gideonse, Hoofd van de O.L. School uit Stavenisse en door de heer Versteeg over de verschillende graan soorten en over pootaardappelen. Daarna verkreeg burg. van den Bos het woord, die er zijn verwondering over uitsprak, dat de leerlingen zoveel wis ten en dat de landbouwbewerkingen heel moeilijk zijn. Het was hem een genoe gen te constateren, dat ze deze vragen zo gbed konden beantwoorden. Burg. v. d. Bos bracht nog in het midden, dat er vele jongens hun vrije tijd verknoeien, waarna hij overging tot het uitreiken van de diploma's en de behaalde cijfer lijsten, waarmee alle leerlingen werden gefeliciteerd. Tevens had dhr. Corns J. J. Kooijman als vertegenwoordiger van de Z.L.M, een gedenkboek meegebracht voor de cur sist met het hoogste aantal punten op zijn cijferlijst. Genoemd boek viel ten deel aan dhr. Iz. Vroegop. De voorz. sprak de hoop uit, dat hij dit gedenk boek goed zou lezen en dat hij er later gemak van zou hebben, waarna hij be sloot met een woord van hartelijke dank aan alle aanwezigen. Burg. Stand over Maart 1954. Geboren: 15 Maart, iSTehemia z.v.' G. Potappel en M, A. v. d. Boogaard; 13 Maart, Marinus z.v. L. Hage en N. Lig- tendag; 17 Maart, Oatharina Elizabeth d.v. A.'J. Slager en C. Tolhoek; 24 Maart Willem z.v. W. Fase en J. Goedegebuu- re; 25 Maart, Simon z.v. E. M. Snoep en J. W. Reeders; 26 Maart te Bergen op Zoom, Dina d.v. A. Gunter en D. Heij- boer; 27 Maart, Maarten z.v. A. Heij- boer en J. M. den Haan; 29 Maart te Bergen op Zoom, Marjan, d.v. A. de Wilde en W. P. MeijU. Huwelijken: 11 Maart, Rokus Ridder- hof, 34 jaar en Jacoba C. Boom, 26 j. Overlijden: 29 Maart, Clasina Sloot- maker, 68 jaar, weduwe van D. Seher penisse. Loop der bevolking. Ingekomen: P. A. v. d. Boogaart van St. Maartensdijk; Ro kus C. Rijnberg en gezin van Stavenisse; J .H. V. d. Boogaart-van IJsseldijk van St. Maartensdijk. Vertrokken: J. Theunisse-Pieterman en dochter naar Klundert. Huisslachtingen. In de maand Maart werden 47 vergunningen voor huisslach- ting afgegeven. MIDDEIJIARNIS Collecte. De collecte Rheumabestrq- ding alhier heeft opgebracht 95.45. DEN BOMMEL De burgemeester van Den Bommel maakt bekend, dat het vuilnis in ver band met Goede Vrijdag zal worden op gehaald op Donderdag 15 April 1954, ook in de buurtschappen Zuidzijde en Achthuizen. Tevens is de gemeentesecretarie ge sloten op Vrijdag 16 April en Zaterdag 17 April 1954. Weg-omlegging. In verband met de werkzaamheden aan de Galathesedijk is deze weg voorlopig gestremd. Het ver keer van het veer Sluishaven met be stemming Ooitgensplaat gaat de vol gende route: Sluisweg - Galatheseweg - Oudelandsedijk - 1ste Zuid Boutweg - Langeweg. Veertig jaajr getrouwd. Het echtpaar G. J. in 't Veld-de Vos, Oudelandsedijk 23, (Post Achthuizen) herdenkt op 18 April a.s. hun 40-jarig huwelijksfeest. STAD AAN 'T HARINGVLIET r^ Record in fabricage. In de fabbriek van de fa. P. en A. J. van Rumpt is deze week de .1000ste eenschaarploeg gefabriceerd. Aangereden. Vrijdagavond is het dochtertje van dhr. A. Jongejan zodanig aangereden door een auto, dat over brenging naar het ziekenhuis nodig was. INGEZONDEN De Bond van Ouden van Dagen, afd. Middelhamis zond aan de Drinkwater leiding Goeree en Overflakke te Middel- harnis het volgende schrijven: Geacht bestuur, Sinds 1 Januari 1954 zijn nieuwe ta rieven geldend geworden voor water levering waarvan geconstateerd kan worden, dat een flinke prijsverhoging is toegepast voor de kleine woningen ver geleken met de oude tarieven. De ge- dachtengang hierbij was blijkbaar dat de gewijzigde omstandigheden sinds de stichting van het bedrijf een verschil in waterprijs in 1954 niet meer verant woord was in verband met het bewonen van een kleine woning. Als dus als beginsel is aanvaard, het beschikbare water tegen kostprijs on der de bevolking te brengen dan willen wij daartegen geen bezwaren te berde brengen. Waar wij wel op willen wijzen is, dat zij die weinig water nodig hebben, aan merkelijk meer moeten betalen dan de kostprijs. Als voorbeeld noemen wij de alleen- wonenden en gezinnen van 2 personen. Voor deze groep kan zeker gelden dat zij niet verantwoordelijk gesteld kunnen worden voor het nemen van zeer kost bare maatregelen teneinde de water voorziening voor de bevolking niet in gevaar te brengen. Als gevolg daarvan verzoeken wij uw bestuur beleefd zolang niet kan wor den overgegaan tot het betalen van het verbruikte water voor allen het ta rief voor waterlevering zodanig té her zien, dat voor de alleen-wonenden en gezinnen van twee personen de kostprijs (55 cent?) van het water alleen te la ten betalen en dit te begrenzen op het vastrecht van reSp. 1.1.25 en 1.65 per maand. De vermindering van inkomsten, zo deze niet te dragen zijn voor het bedrijf' als gevolg van deze wijziging, zou ge compenseerd kunnen worden door aan sluiting van nieuwe percelen of zo dit nog niet realiseerbaar is, door ver hoging van de tarieven welke beneden kostprijs liggen. Hoogachtend, Algemene Bond van Ouden van Dagen Afd. Middelharnis-Sommelsdijk Sommelsdijk, 6 April 1954. Inwisseling nog mogeiyk tot en met 15 April a.s. Tot en met Donderdag 15 April be staat op de postkantoren nog gelegen heid om oud geld, dat uit de circulatie is genomen, in te wisselen. Hieronder vallen de zinken en de bronzen centen, de 2% cent stukken zink en brons, de zinken en vierkante (zilveren) stuivers, de zinken dubbeltjes, de zilveren kwart jes, de zilveren halve gulden, enz. enz. Inlichtingen op het postkantoor. Denk er dus om: Donderdag a.s. Is de laatste dagr. Het rayon Zuidland van de Geref. Jeugdorganisaties, waaronder ook Plak- kee ressorteert, belegde in het Vereni gingsgebouw Rehoboth te Middelharnis voor leiders der Jeugdclubs, alsmede voor ouders en belangstellenden een sa menkomst waarin de bondssecretaris, de heer Monster, een leerzzaam onder werp behandelde dat tot titel droeg: „Wat willen wij toch eigenlijk?" De heer Monster begon zijn rede met een teruggrijpen op de belangrijkste ge beurtenissen uit het verleden. Verder zeide hij dat wat organisatie vorm betreft de verenigingen vasthou dend zijn gebleven, al moet ér wel een herziening plaats vinden. Aan de hand van enkele citaten uit het doopsformulier zette spreker de „nieuwe gehoorzaamheid" uiteen en wees erop, dat wij te leven hebben in een levensstijl, die in overeenstemming is met Gods Woord.. Onze jeugdclubs laten geen ogenblik in het onzekere, dat die levenshouding een zaak des geloofs is en de eer van God wordt niet ver laagd tot een cliché. Vervolgens ging de referent in op de taak van het Geref. jeugdwerk. Het Geref. jeugdwerk, aldus zeide spr., moet door Gods Woord worden be heerst. Ook zijn onze jeugdclubs geen oplei dingsscholen maar oefenplaats voor nu. De heer Monster zette uitvoerig de taak voor het heden van het jeugdwerk uit een en wees er op dat tussen de veelheid van organen en kringen het jeugdwerk staat. Wij willen met de Jeugdclubs dat de kinderen verstaan de geschiedenis van kerk en vaderland en een eigen in zicht krijgen over de vraagstukken van deze tijd. Vervolgens besprak de heer Monster de taak van de Geref. jeugdleiders en leidsters, die zeker niet gemakkelijk is. Onze jeugdverenigingen hebben de taak het kennen en belijden met kracht te bevorderen; wij hebben daarin onze tijd verstaan, en ook te staan rondom het kruis van Christus. Tenslotte be lichtte hij nog een en ander met betrek king tot jeugd en spel. Na dit interes sante betoog volgde een korte, doch ge animeerde bespreking. G.K. weer heerlijk OUDDORP Tel.. 1878—352 FRISSE RUITEN voor kampeerblouses, 80 cm br. v.a0.85 DUPION LINNEN, in mooie pasteltinten, 80 cm br1.75 TAFT CARREAUX, wit, voor bruidsjaponnen 1.98 KAMGAREN PIEDDE POULE, in diverse kleuren, 140 cm br. v.a4.98 PRIMA WATERPROOF POPELINE, voor regenkleding en windjacks in donkere en lichte tinten, 150 cm br. SPECIALE RECLAMEPRIJS 4.98 Voorts een grote collectie: NYLONS. TWEEDS en KAMGARENS, tegen onze bekende lage priyzen. TELEFOON 73113 PLEINWEG 175 XEL 739Ö3 ROTTERDAM-ZUID de tractor-petroleum met het hoogst octaangetal. de meest economische brandstof voor diesel-mo toren. SOSIMELSDIJK TELEF. 36522675 KAMER JABO TAPIJT De ideale vloerbedekking, Bouclé weefsel, compleet ge naaid en gelegd in een kamer van 400 x 450 135. KAMER VyOLTAPIJT Zuiver wollen spiktapijt (moquette), genaaid en gelegd in een kamer van 400 x 450 voor 265.355. KAMER DUBBEL BOUCLE TAPIJT Ijzersterk, genaaid en gelegd in een kamer van 400 X 450 voor 82.50 KAMER MATTING Jaspé en wit, twisted mat, compleet genaaid en gelegd in een kamer van 400 x 450 voor 95.50. Prima kwaliteit 200 x- 300 27.50, 140 x 200 25.70 COCOSLOPER en TAPIJT VOOR KEUKEN en GANG 50. cm breed 3.45 p. m., circa 65 cm br. 3.15, 4.95 per meter. circa 95 cm breed 4.25, 5.95, 6.75 per meter. COCOSMATJES 1.25, 1.70, 2.20, 2.55, 2.65. DEURMATTEN 3.95, 5.35 enz. TRAP- en GANGLOPERS, bouclé, 50 breed 2.95, 5.35 per meter. 70 breed 4.95, 6.45 per meter. Bouclé zware kwaliteit 50 cm breed 6.45, 7.45 enz. 70 cm breed 10.35 per meter. TRAPROEDEN, nikkel en brons, 35 et per stuk. Passend bij karpetten maat 40 x 70 2.25, 3.95 Slaapkamerkleedjes 5.95, met franje. VLOERBEDEKKING NIEUWE DESSINS, 183 cm breed 2.95 per meter 200 cm breed 3.10 per meter Speciaal Bed-, Tapijt- en Meubelmagazijn en het bekende adres: HAZERSWEG, OUDDORP

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1