BONTHANDEL BONTMANTELS FANTASTISCH LAGE PRIJZEN Herverkaveling Marktberichten ZENDING €'- CHB WEEKBLAD OP GEREFOBMEEBDE GBONDSLAG VOOR DB ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Lege doos in de kluis te Siellendam A.R. - partij ontving op de jubileumdag ineens 20.000 gulden aan jaarlijkse bijdragen Diploma's Landbouwhuishoudschool te Sommelsdijk Stand Arbeidsmarkt Uw hartewens vervuld! B voor I Bevordering op de Ambachtsschool Jaargang Woensdag 7 April 1954 No. 2293 Redactieöureau: Pr. HEITORIKSTRAAT 14, MUXDELHARIWS 'itiLEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerr| Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschgnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRUS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. VI. De Verdeling Alhoewel verwacht wordt' dat men daaraan nog niet toe is, is het toch wel van belang om eens iets te melden over de toedeling. Reeds is er op gewezen dat nu, als het ware, alle grond in een hoeveelheid büeen wordt gebracht, en dat daaraan straks weer iedere eigenaar en gebrui ker zijn portie moet krijgen. Dan gaat het er niet over hoeveel of hoe weinig men heeft ingeleverd, maar of men wat heeft ingeleverd om iets te- nie te krijgen. Wel zal de hoeveelheid die men terug krijgt afhankelijk zijn van de hoeveel heid die is ingebracht. Niet precies dezelfde grootte zal wor den terug verkregen, en ook niet precies voor dezelfde waarde. Er kan wel een korting moeten plaats hebben, en er is enige speling toegelaten. Maar er moet worden gestreefd naar een zoveel mogelijk gelijke toedeUng. Ook is bepaald dat er getracht moet worden om zoveel als mogelijk is ge lijksoortige grond terug te geven. Reeds het zoveel mogelijke wijst er op dat er speling is gelaten. Het kan dus wel een beetje anders zijn. Allerlei oorzaken kunnen daartoe lei den. Het kan zijn dat de grond, door de inundatie in kwaliteit is achteruit ge gaan. Het kan zijn dat de soort grond welke nodig is te ver ligt of te veel verspreid ligt. Daarvoor is reeds speling nodig. Een gemakkelijke zaak is die toede ling niet. Dat zal een ieder wel reeds begrijpen die dicht bij de zaak zit en er zelf mee te maken krijgt. Om nu enigszins de wensen te weten van de belanghebbenden worden wens- zittingen gehouden. Er is veel tact voor nodig om die wenszittingen goed te leiden. Enerzijds is het goed dat de belanghebbenden zich uitspreken, anderzijds mogen ze geen toezeggingen worden gedaan, mogen zelfs geen toespelingen plaats hebben, waardoor de gedachte zou worden ge wekt, die grond, die kavel is voor mij. De bedoeling is om de wensen te leren kennen. Het kan zijn alhoewel dat niet dikwijls zal voorkomen, dat slechts één persoon een zeker deel wenst, wel nu, dan is er reeds een aanwqzüig om daar naar te streven. Het zal wel meer voor komen dat meer personen een zelfde deel wensen. Het lijkt dan wel hopeloos om daar uit te komen. De tactische landmeter zal dan ook wel zeggen, „als dat nu eens niet kan, wat zou U dan wensen" Hij krijgt dan een overzicht. Het is nodig om zijn wensen te ken nen te geven. Br zijn personen die niet willen wensen. Die gaan uit van de ge dachte dat ze dan om eens anders grond vragen. Dat is eigenlijk niet zo, want alle grond is ingebracht. Er wordt van die grote hoeveelheid verdeeld. Toch kan het wel weldadig aandoen ala de wensenden blijk geven ook met de belangen van anderen rekening te willen houden. Het komt voor dat ze sterk blijk ge ven alleen hun eigen belangen te zien, en dan al het beste vragen wat in hun omgeving is. Het is wel duidelijk dat met zulke wensen minder rekening kan worden ge houden dan met billijke verlangens. Hoe of degene die verdelen moet er uit kan komen? Och, dat schijnt in de practijk wel mee te vallen, althans als de persoon goed de toestand kent en als de admi nistratie goed bij is. Ieder die werkt weet dat een zeker werk op velerlei manieren kan worden aangevat. Er kan worden begonnen met eerst het zwaarste te doen en het lichtste voor laatst te houden, maar er kan ook worden begonnen met het gemak- Itelijkste om zodoende het moeilijke minder zwaar te maken. In ieder geval, zal het goed zijn, dan moet alles doordacht worden. De per soon moet zich als het waar verplaat sen in Ieders omstandigheden en gaan afmeten, wat zijn de belangen. Maar niet alleen van die ene, maar ook van zijn buurman. Zo langzamerhand kan dan het plan groeien en. zolang het in dat stadium is, kan ook telkens veran dering worden, aangebracht, als dat no dig blflkt. Goed voorbereid is het halve werk, geldt zeker hier. Er is dan ook werk voor de plaatse lijke deskundigen. Ook zij hebben het plan te bezien alvorens het openbaar komt, althans dat behoort zo te zijn. Als het eenmaal in het openbaar komt wordt veranderen veel lastiger, want öan moet de ene wat ontnomen worden om een ander te kunnen geven. Daarom is goed overwegen, goed be oordelen, voordien, van zo groot belang. Het is ook goed om de met de land- nieters die de toedeling zullen moeten Jelden, te praten. Hoe meer die in alles zijn ingeleid, hoe beter. J^^ "^3,g geen suiker om de mond strijken worden, maar de kennis van ae grond en van het terrein, die zij die «"geboren en getogen zijn, toch wel nebben, uitwisselen. Ook zy zijn mensen. Ze behoren niet als vqanden te wor den behandeld, en ook niet met het doel onv wat bij hun voor te krijgen. Er wordt wel eens gezegd dat je bij net delen van een erfenis mensen leert v!*?®,"' "Ol*^ wel met het velta 'va^ <ie grond bij een herverka- vfi«^®' «ïe wettelijke bepalingen, schrtj- ven wt, ao do H«ere wil, In h«t vervolg. EEN APRILGRAP? Op 1 April arriveerde er op een plaats op ons eiland een pakket inhoudende herdenkingsbordjes. Deze doos was geadresseerd aan de Heren Wethouders en een van de ambtenaren ter secretarie wilde zich blflkbaar eens bemoeien met deze wethouderszaak. Hij koos hiervoor echter een gevaar lijke datum, n.l. 1 April. Deze bordjes waren bestemd om door voornoemde Wethouders, aan be paalde personen, namens hun, te worden uitgereikt. Blijkbaar was deze ambtenaar, om bepaalde re denen hier tegen en dacht hij de komst van de bordjes, voorlopig, voor de Wethouders geheim te houden. De heren Wethouders roken echter lont van deze aangelegen heid en gingen dezelfde avond naar het gemeentehuis. De doos stond nog gesloten op het secre tarie, waar deze door hun werd uitgepakt. Temeer daar het 1 April was, werd de doos met lege flessen e.d. gevuld, zorgvuldig dichtgemaakt, en op zijn oude plaats gezet. De volgende dag werd door de ambtenaar de doos zorgvuldig achter slot geborgen, kennelijk met de bedoeling deze, bij een eventuele komst van de heren Wethouders, aan hun oog te ont trekken. Heden ten dage bewaakt hij nog zorgvuldig de met lege flessen gevulde doos en houdt dit voor de wethouders geheim. De bordjes hebben inmiddels hun plaats van bestemming be reikt en hun ereplaatsje aan de wand ingenomen. MIDDELHARNIS Kinderen brachten verkeer in gevaar Maandagavond stond in de Hoflaan bij de villa ,,Ons Thuis" een meisje met een fietsje. Zij aarzelde welke richting zij zou gaan en dit bracht een passerende jeugdige fietser in moeilijkheden. Hij kwam met het meisje in botsing en viel tegen de grond. Met een lichte hersen schudding werd hij opgenomen. Het slachtoffer was de ambachtsschoolleer- ling C. Wesdorp uit Oude Tonge. Een ander meisje reed met een auto- ped van de afrit bij fa. Gebr. Buijsse aan het Zandpad. In plaats van rechts te houden reed zij ineens links van het tegeltalud onderaan de afrit de grote weg op. Zij werd gegrepen door een auto, maar gelukkig nog zodanig, dat zij werd weggeslingerd tegen het hek van de openbare school en het er dus nog le vend afbracht. Beroepen. Uit het gestelde tweetal bij de Ger. Gemeente alhier, n.l. Ds M. Blok van Rotterdam en Ds A. van Stuijven- berg van Nunspeet, is de laatste op de Maandagavond gehouden ledenvergade ring beroepen. DIRKSLAND Burg. Stand. Geboren: Adriaantje Teuntje dochter van J. Matsinger en G. van der Groef; Jaima, dochter van H. Wolfert en 3. Stolk; Maria Elizabeth, dochter van C. Jongejan en H. M. E. Dijkers; Johanna Caesarina, dochter van P. C. van der Griend en G. de Bonte; Johanna, dochter van J. van Groningen en W. W. E. Blok. Ondertrouwd: A. Zoon 23 jaar en L. A. V. d. Doel 22 jaar. Getrouwd: P. van Atten 25 jaar en L. van der Wekke 24 jaar; A. van Schaften 26 jaar en L. Wolfert 24 j., A. v. d. Ouden 22 j. en A. Wolfert 20 Overleden: H. A. Lisseveld 85 j. man van B. van Poortvliet; Maartje Braber 77 j., vr. van G. Bakker; Pieter Boelaars 82 j., man van S. Sperling. Kerkdienst. Donderdagavond 7 uur zal de beroepen predikant Ds den Besten van Babyloniënbroek in de Ned. Herv. Kerk alhier voorgaan. Op 15 April a.s. des voorm. 11.30 u. zal door de gemeentegeneesheer Dr P. Boot gelegenheid worden gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken en diphterie. Wegens verleend emeriaat aan Ds v. Asch zal als consulent in de Herv. Kerk optreden Ds van Drenth van Ooltgens- plaat. Inplaats van de heer B. den Baars, die als zodanig bedankte is als bestuurs lid gekozen voor de Boerenleenbank de heer D. de Bonte. Voor de bouw van vier woningen is door het gerrieehtebestuur aan verschil lende aanvragers bouwvolume verleend. HERKINGEN Vanwege de werkzaamheden aan de weg naar Westdijk-Gelderse dijk, is men verplicht via Klinkerl. dijk naar Dirks- land te rijden en omgekeerd. De vereiste borden zijn aangebracht. MELISSANT A.s. Donderdagavond 6.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan Ds H. van Gilst van Dirksland. Zaterdagavond werd brandalarm g»- maakt. B^j M. Mflnders aan de Nieuw» Op de Zaterdag, in de Ahoy' hallen te Rotterdag gehouden toogdag van de A.R partij, waarbij het 75-jarig bestaan van de partij werd herdacht, bood in de mid dagpauze de voorz. van de jubileumcom missie dr. A. A. L. Rutgers het jubil- leumgeschenk aan. Het betrof een gift ineens van 100.000.— en 20.000 aan jaarlijkse bijdragen voor een periode van 5 ja^en. Ons comité vidl U in staat stellen, zo zei dr Rutgers, bij de aanbieding, de wortelbeginselen in de komende jaren op de markt des levens te doen verschij nen, gehuld in de moderne creatie van hun toepassing op de problemen van de ze tijd. Naar dé mening van dr Rutgers is met deze gift niet bedoeld fondsvor ming doch deze gift moet jaarlijks wor den besteed. En als er in de komende 5 jaren bijzondere projecten met goede perspectieven aan het centraal comité worden voorgelegd, aarzele men niet, zo nodig het bedrag ineens in die vijf jaren te gebruiken aldus dr Rutgers. weg was een schoorsteenbrand ,welke spoedig werd geblust door buren en brandweerlieden. Door de ambachtslieden alhier werd Zaterdag per bus van de fa. Buijsse de jaarbeurs te Utrecht bezocht. Tevreden keerden zij sav. om 9 uur terug in de ge meente. Een woord van dank aan de chauffeur van de bus. STELLENDAM De collecte gehouden in de Ned. Herv Kerk voor gewas en visserij heeft 972.73 opgebracht. OtrDDORP -— Chr. Boerinnenbond. De Chr. Boerin nen en Plattelandsvrouwenbond zal Vrij dagavond vergaderen in Hotel Akers- hoek om 7.30 uur. Het bestuur der visserij op de Zeeuw se Stromen brengt ter kennis aan be langhebbende dat de bij publicatie van 1953 aan de publieke visserij openge- gestelde mosselzaadbanken gesloten zijn met zonsondergang van 15 April 1954. Dhr Th. Bosloper had het ongeluk met de fiets zodanig te vallen dat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. A.s. Vrijdagavond hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan Ds H. v. Gilst van Dirksland. Aanvang 7 uur. Dhr C. Voogd Pz. heeft onderhands aangekocht het woonhuis van KI. Tanis. De werkman H. W. had het ongeluk bij het rooien van bomen een zware tak op het hoofd te krijgen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij J. Tanis aan de Weststraat ont stond een schoorsteenbrandje hetwelk door eigen mensen geblust kon worden. Bij K. Breen verbrandde een kippen hok het welk voor B. een hele schade is. NIEUWE TONGE Burg. Stand. Geboren: Neeltje Arend- je, dochter van J. de Boed en H. Berk hof; Arend, zoon van C. Hoogstraate en J. M. Schol. Gehuwd: A. van der Valk, 35 jaar en G. T. Lugtenburg, 33 j.; S. J. van Ours 26 jaar en B. v. d. Veer 23 jaar; H. C. ICievit, 20 jaar en L. P. van Alphen 18 jaar; J. A. van Balen, 24 jaar en Joh. H. Klapmuts, 23 jaar. Overleden: op 1 Febr. 1953: Johannes Willem Bruggeman, oud 5 jaar, zoon van Johaimes Willem Bruggeman en Maria Jansen; Ewoudt Kornet, oud 75 jaar, echtgenoot van Maatje v. Zielst. OOLTGENSPLAAT Uitreiking diploma's aam 18 E.H.B.O. cursisten. In het Verenigingsgebouw „'t Centrum" te Ooltgensplaat werd door Burgemeester P. W. Hordijk, in tegen woordigheid van de beide Wethouders de heren Waling en de Vos, de Instructeur dhr A. v. Heerden te Middelhamis en de docenten Dr C. W. Kramers en Mevr. dr M. C. H. E. Kramers-v. d. Dorpe, aan 18 cursisten het diploma E.H.B.O. uit gereikt, t.w.: Mevr. A. Groenendijk- Klem, Mevr. J. Groenendijk-de Vos; Mej A. W. V. d. Heuvel, mej. J. A. Hokke, ihevr. H. Kobus-Jordaan, mej. Jac. v. Nimwegen, mej. M. L. Quispel, mej. A. V. d. Ree, mej. A. Remus, mej. G. A. de Ruiter, mej. L. de Vos, W.Bd. en mej. La. de Vos W.Bd. en de heren: Jac. Buscop, P. C. Hobbel, Abr. C. Hotting, P. V. Kempen Dzn., A. J. Korteweg A. Jz. en Jac. Kreeft. Na de uitreiking werd door de dames mej. W. V. d. Heuvel en mevr. Kobus- Jordaan, dank gebracht aan Instructeur en Docenten onder aanbieding van en kele geschenken. Ook zuster Bos die verbandleer heeft gegeven en mede aan wezig was, mocht een aandenken in ont vangst nemen, die allen met dank wer den aanvaard. Vacatures vervuld. Aan de Chr. Nat. School te Ooltgensplaat waren twee va catures, wegens het vertrek van dhr M. I. Oostdijk naar Nieuwendijk en de be noeming van het Hoofd dhr P. J. v. Wil ligen tot Hoofd te Nunspeet. Aanvanke lijk scheen de vervulling van deze open gevallen plaatsen zorgen te baren. En kele benoemingen werden niet aangeno men en de onderwijsschaarste liet zich terdege gelden. Het is thans het bestuur evenwel gelukt de beide vacatures be zet te krijgen. Als Hoofd werd met in gang van 1 Sept. a.s. benoemd dhr Scheffers en tot onderwijzer met ingang van 1 Mei dhr Ripkema beiden onderwij zer aan een «n do 2elfdo Chr. School ta Hindhovon. Van de IGerefKerken in Nederland Dr J. Blaauw gaat de zendingsvelden bezoeken. Nu Dr J. Blaauw, gast-docent aan de Hogere Theologische School te Djakarta, daartoe afgestaan door de Nederlandse Zendingsraad, zijn colleges aldaar beëindigd heeft, brengt hij een oriëntatie-bezoek aan de zendingsterrei nen op Celebes, Timor, Soemba, Bali, Java en Sumatra. Deze bezoeken duren van eind Maart tot half Juni. Dr Blauw hoopt 2 Juli weer in Nederland terug te keren. Een zendingsarbeider „geadopteerd." Bij de Soemba-zending is bericht biimen- gekomen van een broeder in Amerika, die bereid is het gehele jaar-salaris van een Soembanese evangelist-zendeling voor zijn rekening te nemen. Dit aan bod is dankbaar aanvaard. Indien meer deren een dergelijk gebaar zouden ma ken, zou het werk de zo hoog nodige uitbreiding kunnen krijgen. Men be hoeft daarvoor niet in Amerika te wo nen.' Vertrek van zendingsarbeiders. Met de Willem Ruys" vertrekken op 14 April verschillende zendingsarbeiders van de Gereformeerde Kerken. Aller eerst Dr J. Verkuyl, die zich weer zal gaan wijden aan het lectuurwerk in Djakarta. Ds P. J. Luijendijk gaat met dezelfde boot om zijn werk als docent aan de Theologische Opleidingsschool óp Soemba weer op te nemen. Dhr W. M. Popma gaat het zendingsonderwijs op Soemba weer dienen. De Javaanse Kerk van Semarang be noemt een sociaal werkster. De Javaan se Kerk te Semarang heeft Mejuffrouw Soetartinem benoemd als „sociaal werk ster." De bedoeling is ,dat Mejuffrouw Soetartinem mee bij het zendingswerk betrokken wordt. Nadat Mej. Soetarti nem gedurende 1 jaar de cursus van de SOCCl (Stichting Ontvsrikkelings Cursus voor Christenen uit Indonesië) te Baarn had gevolgd, studeerde ze aan de C.I.C., S.A. te Amsterdam, waar haar enkele weken geleden het diploma werd uitge reikt. Mej. Soetartinem vertrekt 14 April met de „Willem Ruys". Zij is de eerste Indonesische sociale werkster op Midden-Java met een taak in de Evan gelie-verkondiging. Een groot doopfeest. In de kleine ge meente van Bendugan, een bergdorpje op Midden-Java, die tot voor kort 275 leden telde, werd onlangs een doopdienst gehouden waarin niet minder dan 37 mensen werden gedoopt. Een oude baas, die ook gedoopt werd, stuurde sindsdien zijn hele familie van 21 leden op doop- catechisatieü! Diploma behaald: Sommelsdflk: Kaatje de Bakker, Le- nle Groenendijk, Jannie Hoogmoed, Nel lie Kievit, Mies v. Nimwegen, Plonie Vroegindeweij, Suus de Wachter. Middelharnis: Nellé v. d. Est, Cobie Jacobs, Ineke Jansen, Atie Pape, Biet Verbiest, Riet Verduin, Hannie Vroeg indeweij, Kaatje Meijer. Herkingen: Adrie de Jong, Lenie v. d. Veer. Dirksland: Magda v. Dijk, Miep Jop- pe, Ditti Knape, Minie Riedijk, Klaartje van Prooijen. Stad aan 't Haringvliet: Lientje Arensman, Gerda v. Gurp, Nellie Mel- laard. Nel v. Rumpt, Nellie Schuurman, Ria Smits. Ooltgensplaat: Gretha v. Peperstra ten, Joke Schwiebbe, Willie de Vos. Oude Tonge: Hennie Fluit, Ina Seton. Nieuwe Tonge: Pie Abresch, Lenie Drooger, Annie HoUeman, Wijna de Jong, Riet Kattestaart. Ouddorp: Henny Kleyn. Goedereede: Joke 't Mannetje, Betje de Vogel. Stellendam: Alie v. d. Vlugt. Melissant: Jaima v. Seters, Riet Stolk. Den Bommel: Marietje Leijdens. Afgewezen 7 leerlingen. De stand der werkloosheid was vol gens gegevens van het Arbeidsbureau Middelhamis voor het eiland Goeree- en Overflakkee per 3 April '54 als volgt: Ingeschreven mannelijke werkzoeken den 246 (per 27 Maart 1954: 239), 2 (3) niet werkloos en 7 (7) werkzaam in Gem. Sociale wërkvoorzieningsob- jecten. Ingeschreven vrouwelijke werkzoeken den.45 (44), waarvan 7 (7) niet werk loos. Gevraagd worden o.a.: Bolnes (Scheepswerven), ongeschool den voor opleiding. Limburg: ondergrondse mijnwerkers (18—30 jaar). Diverse Gemeenten: agenten van po litie (ongehuwd, 2128 jaar). Frankrijk: (gemengd bedrijf)' 2 land arbeiders (ongehuwd). Bedrijf wordt door Nederl. boer geëxploiteerd. Noord-Oost-Polder: landarbeiders c.q. boerenzoons, 2235 jaar. Rotterdam: landarbeidersgezin, be staande uit 2 werkkrachten; één moet kunnen melken. Dienstwoning beschik baar. Rotterdam en Dordrecht: (diverse be- drijvon) ongosohooldon voor oploidlng.) Vrijdagmiddag is de lustrumten toonstelling „Keukenhof" in Lisse officieel geopend door Z.Exc. de Minister van Bui tenlandse Zaken Mr. J. W. Beyen. Geheel rechts Mevr. Beyen, tweede van links Z.Exc. Mr. J. W. Beyen en geheel links de heer van Waveren van de Keu kenhof. Bijzondere voorjaarsverkoop in het GROOTHANDELSGEBOUW (ingang A t.o. D.P.) De prachtigste 3 dagen verlengd Nog slechts tot en met DONDEREiAG 8 April. Zomer CREDIET-SERVICE Bij aankoop worden op vertoon 2 dagretours vergoed. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM, 5 April. Kleiaardappe- len 35 mm opwaarts: eigenheimers 20 21, bintjes 20, alpha's 1314, be velanders 16, furore 1617. Zandaardappelen: eigenheimers 10. Voeraardappelen 4 (prijzen per 100 kg op handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardap pelen op wagon, schip of auto.)' VEEMARKT ROTTERDAM,, 5 April. Ter vee markt aangevoerd in totaal 1662 die ren, w.o. 1035 vette koeien en 627 var kens. Prijzen per kg: vette koeien 2.80 3.02, 2.622.82, 2.322.60, varkens lev. gew. 1.92—1.90—1.87. De aanvoer van vette koeien was als vorige week, de handel redelijk, de prij zen bleven onveranderd. Prima's boven notering. De aanvoer van varkens was iets min der met tamelijke handel en niet geheel prijshoudend. Enkele prima's boven no tering. Bevorderd van de Ie naar do 2» klasi», dagschool Timmerlieden: C. Boeter Mh., J. van den Hoek Dl., L. D. HoUeman Op., W. N. de Jongh Hk. G. Louwerse Mh., L. Melissant Dl., G. Nieuwland Mh., C. A. van Prooijen Dl., Joh. Smit Mh., D. Vroegindeweij Mh., J. D. Wijnhoff Mh. M. J. van Dam Op., Jac. v. d. Velde Hk., A. K. van den Doel Nt. Niet bevorderd: 2. Metaalbewerkers IA: A. Bechtum Mh., Joh. Bestman Hk., L. Boogerman Mh., D. Bom Sd., Job Bom Mh., C. den Braber Op., C. T. Breur Sd., H. J. Campfens Ah., H. Don kersloot Op., H. van Es dB., J. L. van der Groef Dl., C. Hokke Op., F. J. Huijer Op., A. Jansen Std., Joh. Jelier Ms., J. G. Kroos Mh., A. Lokker Gr., J. Markus Hk., L. Meijer dB., J. Nagte- gaal Mh., A. J. van Rumpt Stad. Niet bevorderd: 2. Metaalbewerkers IB: C. van den Nieuwendijk Sd., Jan Non Sd., J. Prins Mh., M. C. Roozemond Od., Joh. de Ruiter Sd., C. Schol Sd., C. van der Sluijs Sd., J. C. Smit Mh., A. Troost Sd., D. A, Vogelaar Sd., C. Volwerk Sd., L. J. de Vos Ot., A. E. Vroege Ms., P. van Dam Std., B. Non Sd., M. G. van Oostenbrugge Std., H. Oosterveen ©p., C. M. Visser Nt., A. Wesdijk Stad, M. van den Boogert Stad, W. I. Peeman Mh Niet bevorderd: 1. Schilders: G. Faasse Mh., E. Ottink Dl. Bevordering Avondschool Cursus A. Metselaars Klasse 1. Van Ie naar 26 klasse: W. Driece Sd., A. Gestel Dl., C. Kom Nt., P. Visbeen Dl. Niet bevorderd: 1. Timmerlieden Klasse 2. Niet bevorderd: 1. Cursus B: Timmerlieden van 1 naar 2B: M. Aartsen Dl., Joh. van der Boom Ms., B. Hameete Sd., M. L. Kievit Std., Jac. van de Klooster Od., C. Makkenze Mh., Jan Mans Mh., J. C. Melissant Std., S. du Pree Ms., A. F. van Putten Ms., J. de Ronde Gr., Jac. de Pree Dl., Metselaairs van 1 naar 2 B: Jan Mackloet Jzn. Sd., J. C. Stolk M». Schilders 1 B naar 2 B: C. G. Nugter dB., H. Vogelaar Sd. Niet bevorderd: 2. Metaalbew. 1 B naar 2 B: Joh. van Dam Op., Kr. Kiyn Sd., P. A. V. d. Nieuwendijk Mh., G. van Put ten Ms., W. A. Roos Mh., Adr. van der Sluijs Mh., Jan Wielaart Mh. Niet bevorderd: 1. Cursus C: Timmerlieden van 1 naar 2 C: B, Driesse M.J.zn. Mh. SchUders van 1 O naar 3 C: Joh. Westhoeve Od. Autoherst. van 1 C naar 2 C. Andr. Blok Mh. Schilders van 2 C naar 3 O: P. van Asperen Stad, A. Bruggeman dB., J. M. van Brussel Nt. AutohersteUers van 1 B naar 2 B: S. Blok Mh., D. den Drijver Nt., L. J. de Gast Sd., P. D. Joppe Sd., P. A. Kelj- zer Ms., A. M. de Korte Ot., Joh. van Noord Op., G. van der Sluijs 3d., A. Tijl Nt., J. van der Welle dB. Electriclens van 1 B naar 2 B: H. C. Hokke Op., W. Kooijraan Op., A. C. van Noord Ot. Niet bevorderd: 1. Bakkers 1 B naair 2 B: Joh. Jordaan Mh., Jan Troost Std., Joh. Verhage Mh., M. P. van der Veer Sd., S. Struik Mh. Niet bevorderd: 3. Bakkers van 1 C naar 2 C: E. B. Klink Od. Bakkers 2 C naar 3 C: G. Koppenaal Stad. Electriclens van 2 C naar S C: Anth. Krijgsman Mh. LEVEND SPEELGOED Dierenbescherming richt zich tot de ouders Ook nu wordt door de inspectie van Dierenbescherming telkens geconsta teerd, dat de jeugd zgn. ééndagskuiken- tjes als levend speelgoed in hun bezit hebben. In Den Haag werden zelfs kin deren aangetroffen, die met deze stum perige diertjes aan een touwtje door de straten liepen. Dierenbescherming doet een ernstig beroep op de ouders om mede te wer ken, dat deze diertjes uit de handen van de kinderen blijven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1