C I AAmergens Buitenland Gedeputeerde Staten verlenen plotseling 6 maanden uitstel aan de Flakkeese raden Marktberichten ONKRUIDBESTRUDING Jaargang CHR WEEKBLAD OP GBEEFORMEEEDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN No. 2292 Wie wil onderwijzer(es) worden Waarom helpen de gemeentebesturen niet? MEDITATIE „Kruisdragers" Nummering lijsten Statenverkiezingen Aanvang van het Christelijk onderwijs te Nieuwe Tonge Voor 6ER0 artikelen naar de Fa. HARTOGS Steeds grote sortering Wordt er niet een beetje gespeeld met Flakkee? Vraagt over deze methode nadere inlichtingen bij Uw leverancier of in bieten- uien en mals met [landbouwbureau wiersum - gronii^igen] Zaterdag 3 April 1954 Bedactiebureau: Pr. HElfDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTEOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 'e avonds Telel. K 1870 - 2017 Verschynt tweemaal per week. Woensdag: en Zaterdag: ABONNEMEINTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVE!RTENTI£PRUS 12 cent per mm. BQ contract speciaial tarief. Helaas moeten we nog eens terugko- -M op een onderwerp, waarover we al eerdere malen geschreven hebben en jj we ook in de toekomst aan de orde uilen moeten blijven stellen: het ont- tellend tekort aan onderwijzers en on- erwijzeressen op ons eiland. Wie de on- erwijstiladen volgt, komt tot de conclu- ie dat de personeelsvoorziening in óot gevaar is. Binnenkort hopen we liters te publiceren over de situatie in elieel Nederland, waaruit blijkt, dat het ehele lager onderwijs dreigt gedesor- aniseerd te worden. Goeree en Over- akkee behoort tot de streken, die het erst de dupe worden van een krappe voorraad" of van een tekort. Momen- 'eel zitten de Chr. Scholen van Ouddorp, tellendam (Herv. School), Dirksland, iddelharnis, Stad aan 't Haringvliet, en Bommel, Ooltgensplaat, Nieuwe "onge (de nieuwe school) verlegen om ersoneel, omdat er een vacature is of inrieiikort komt. En we vrezen, dat het esultaat gering zal zijn. De gehele -ifst van de Kweekscholen van deze omer is al „besproken" of wenst niet aar Flakkee te gaan, zoals ons nog ort geleden bleek bij een onderzoek op e beide Rotterdamse Kweekscholen en die van Dr Kalsbeek in Den Haag. Willen we op de duur uit deze im- asse geraken, dan is de enige oplos- Ing, dat er een flink aantal jongens en eisjes van ons eiland voor onderwij- er(es} gaat studeren. We hebben daar- p al eens de aandacht gevestigd en oen het nu weer. De Minister van On- erwijs geeft thans een studietoelage an 1500.per jaar, waarmee de oomaamste kosten gedekt zijn. Van it bedrag wordt de helft verstrekt a onds perdu, d.w.z.' het wordt geschen en en de andere helft, die als renteloos oorschot gegeven wordt, kan in 10 jaar orden geliquideerd zonder betaling, aar de Minister voor elk jaar dienst en tiende deel kwijtscheldt. Wfl willen et nadruk wijzen op deze zeer gunstige egeling, die het thans zeer gemakkelijk aakt aan de overkant te studeren. En we doen nogmaals een dringende proep, deze studie in zeer ernstige over- eging te nemen, mede in het belang an onze Flakkeese jeugd. Er wordt allerlei geprobeerd om on- erwijzers naar het rampgebied te trek- "en of die er zijn, er te houden. Zo eeft de Minister van Onderwijs bij K.B. an 14 Oct. 1953 bepaald, dat het onder- ijzend personeel van Openbare en Bij- ondere Scholen èen toelage of een ex- ra-beloning kan krijgen, wanneer er in en gemeente een bijzondere financiële egeling getroffen is voor de eigen amb- enaren. De Minister heeft er in de zitting van e Tweede Kamer op 9 Dec. 1953 in ant- oord op een rede van Mr. Roosjen, aarin deze o.a. de noodtoestand op eree en Overflakkee ter sprake bracht p gewezen, dat „de onderwijzers de- eltde extra-toelage ontvangen als het emeente-personeel." Hij voerde dit aan m te bewflzen, dat hij gaarne meewerk- e aan het zoveel mogelijk opheffen van e moeilijkheden der personeelsvoorzie- g in het rampgebied. Inplaats van nu in dit opzicht mede e werken, passen sommige gemeentebe- turen een tactiek toe, die wij allerminst Tinnen bewonderen en die duidelijk in- "ist tegen de bedoeling van de Minis- w. Men heeft n.l. hier en daar aan in dividuele leden van het ambtenarencorps een extra-beloning gegeven, doch "een regeling van algemene aard getrof- 6n, met het gevolg, dat het ondei-wij- nd personeel erbuiten valt! Dit is zeer e betreuren, temeer, daar het de ge- eente geen geld kost, omdat deze be- ragen bij het aanvragen der Rijksver- oeding aan het Departement van On- enrtjs kunnen worden gedeclareerd. Wij enen dan ook, dat hier een taak ligt oor de onderwijzersorgarüsaties om het "Ogerop te zoeken, want op deze manier orden grote maatregelen van de Mi ster door de gemeentebesturen onmo- Kelijk gemaakt. Ons is althans een ge beente bekend, waar B. en W. tijdig op oeze mogelijkheid gewezen is, maar waar nochtans zulk een vorm is geko- ^»i dat de onderwijzers niet van de PsregeUng konden profiteren. Wij me- ™n, dat het laatste woord hierover nog "iet gesproken is. ROODBORSTJE ÈN GOXJÖVINK GESNAPT Op Zaterdag 27 Maart j.l. hebben op- «ponngsambtenaren van P.T.T. in sa menwerking met de Gemeentepolitie, te Sf™ede de clandestine zender „Het g^^orstje" opgespoord en in beslag j.^^^'^es-verbaal werd opgemaakt tegen "yl-iarige stukkenkeurder G. J. E. v.-'^^'eens op Zaterdag 27 Maart j.l. jmaen opsporingsambtenaren van PTT nand leggen op de clandestine zender »"e Goudvink". S! zender werd in beslag genomen. .^°°«s-verbaal werd opgemaakt te- ae 26-jarige textielarbeider B. D. y, ?*^^se toeristen mogen meer in- President Eisenhower heeft "°rgesteld,toe te staan, dat Ameri- X^ toeristen bij terugkeer uit het 'leniand goederen ter waarde van Toen zeide Jezus: zo iemand ach ter Mij wil komen, die verlooche- ne zich zelf en neme zijn kruis op en volge Mij. (Matth. 16 24) ni (Slot) Die achter Mij wil komen, verloochene zich zelf. Dan moeten we dus beginnen, met ons zelf op de juiste waarde te schatten. En daartoe is ontdekkend licht des H. Geestes nodig. Daarbij zien we al onze gerechtigheden als een wegwer- pelijk kleed. In die weg der zelfontdek king en echte zelfwaardering, wordt de zelfverloochening geboren. Dan willen we ons als een niets in te brengen hebbende zondaar achter de Heere Jezus scharen. Zo leren we ook de tweede opdracht, in onze tekst genoemd, vervullen n.l.: en neme zijn kruis op. De Heere Jezus is eerlijk. Hij is niet als een dokter, die tot een patiënt van wie hij weet dat deze nog maar enkele dagen te leven heeft, zegt: „Het gaat goed, je vordert al aardig op de weg naar beterschap." Hij zegt niet: „Volg me nu maar en dan is alle leed geleden, dan worden al uw wensen ingewilligd, dan is uw geld nood voorbij, dan ligt uw carrière ge reed." Wat een volgelingen zouden er ko men. Maarwat een bittere ontgooche ling straks! Neen, Hij zegt precies waar het op staat. Discipelen, verwacht ge mijn opgang te Jeruzalem? Weet dan dat ik veel lij den moet en gedood worden. Daar ligt een kruis. En nu vraagt Hij niet of we om dat kruis heenlopen, maar 't opnemen en 't Hem nadragen. Daar 1.=! een zieke. Maandenlang! Dul- deloze pijn! Wilt ge Jezus volgen? Meen dan niet, dat morgen uw kwaal over is. Neen Hij vraagt of ge uw kruis opneemt en in stille berusting verder lödt. Daar is iemand met een lichamelijk gebrek; dat hem hindert bij de arbeid en tot een voorwerp van spot maakt. Wilt ge Jezus volgen? Uw gebrek houdt ge en de spot blijft. Gods genade zij U genoeg, want Zijn kracht wordt in zwakheid volbracht. Zit ge in geldelijke moeilijkheden? Wilt ge Jezus volgen? Weet dan dat ge morgen en overmorgen nog in de zelfde kommervolle omstandigheden ver keert. Hebt ge geen kinderen? Is U dat een bron van smart? Wilt ge nu Jezus vol gen Meen niet, dat ge volgend jaar uw wensen vervuld ziet. Zo zouden we kun nen voortgaan, met steeds hetzelfde ant woord: ..Die neme zijn kruis op en volge Mij." Neen, het geloof in de Heere Jezus (met eerbied zij 't gezegd) is geen aspi rine, een middel dat helpt voor alle kwalen. Het betekent: Kruisdragen en zelf verloochening! Wilt ge het nu nog? Wilt ge ook maar niet heen gaan Dan wacht U wellicht eer, geluk, geld, genot.' Ofis er toch die onbewuste, on bestemde drang in IJ om U ondanks al les vast te klemmen aan de Man van Smarten die 't doet uitroepen: Heere tot wien zouden we gaan. Gij hebt de woorden des Eeuwigen levens. Ja, bent U misschien achter het geheim ge bracht? Dan weet U, dat er ook een andere kant aan 't volgen van Jezus is en dat de Godzaligheid een groot gewin is, hebbende de belofte voor dit en 't toekomende leven. Weet U waarom Omdat er één is geweest, dïe zich zelf heeft verloochend tot de dood. Die ,,Het" kruis heeft ver dragen en de schande veracht, opdat al le andere kruisdragers zouden ervaren: „Hij doet alleen niet dragen, Hij draagt ook Zelve mee.' En dan! Zijn we ziek. Hij heeft onze krankheden gedragen. Zijn we arm Hij had geen steen, waar Hij 't hoofd op nederlag. Zijn weGe kunt geen kruis op noemen of duizendvoudig erger was 't kruis en de smart van de Zoon des Mensen. En al dat lijden was plaatsbekledend. Dat leed Hij voor zijn kerk; die dat kruis had verdiend. Weinig en kwaad zijn de dagen van ons leven, maar veel en heerlijk de ja ren, de eeuwen, de mateloze tijd, in de welke wij het goede zullen zien. Dat zal ons deel zijn, als we hier op aarde ons kruis leren dragen enerzijds en ander zijds ons gedragen weten door Christus' kruis. Wanneer we dat verstaan, dan komt er in deze lijdensweken, niet alleen wee moed en medelijden in de ziel. Neen, dat verdwijnt geheel en maakt plaats voor aanbiddende verwondering. God van God ontdaan. Wie kan dat verstaan? Hij volgde de wil des Vaders tot in de diepte der hel, opdat voor Zijn eeuwi ge Bruidskerk de weg naar de hemel ontsloten zou worden. Hij verloochende Zich ten einde toe, opdat Zijn kinderen gekenden des Vaders zouden zijn, geschreven in 't boek des Levens des Lams. Hij hing aan 't vloekhout der schande, versmachtend van dorst, gehoond en be spot, in donkerte en verlating. Opdat Zijn kerk, de Kroon der heerlijkheid be ërven zou. Zijn we hier iii waarheid „kruisdra gers" geweest, boven zullen we „kroon- dragers" zijn. Maar dan Door Hem, door Hem alleen Om 't Eeuwig welbehagen. In dit leven is een pad. slechts door weinigen betreden. Maar, wie ooit de weg betrad, wordt geleid, naar 't hemels Eden. 't Is de weg van droef geween, maar van zoete vreugde tevens. Vaak door donk're nevels heen, 't Is de nauwe weg des levens. Heere, dat me 'd laagste plaats op die heilweg zij gegeven. Nooit heeft iemand zoveel kwaads, te gen zoveel goeds bedreven. In die gestalte, verloochenen we ons zelf, nemen ons kruis op en volgen Hem. Hier door smaad en vernedering. Straks in eeuwige heerlijkheid. Dirksland. C. J. KESTING. .000 van invoerrechten invoeren. ötanJ^lï™"'" ■*'<>°r ^eze vrfle invoer be- "^St thans 500 per persoon. Nieuwe onrust in Egypte President Naguib van Egypte, die nog slechts korte tijd geleden ten val werd gebracht om een paar dagen later in al zijn vroegere functies te worden her steld, heeft opnieuw een politieke neder laag geleden De gevierde Egyptische leider had plannen bekend gemaakt om een neu traal zaken-kabinet te vormen in plaats van de tegenwoordige regering die ge heel uit burgers en militairen bestaat. Ook was hij voornemens, de Revolutio naire Raad met ingang van de maand Juli te ontbieden, waardoor de regering van het land weer een enigszins demo cratisch karakter zou krijgen. De betogingen die daarop door vak bewegingen en studentenverenigingen werden georganiseerd wezen erop, dat de voorstellen van Naguib weinig kans van slagen zouden hebben. In Alexandrië en KaJiro kwam het tot ernstige onlusten en wilde stakingen. Het volk eiste dat het democratische stelsel niet eerder zou worden ingevoerd, vóórdat de Engelsen de zone van het Suez-kanaal zouden hebben ontruimd Ook de officieren en de Raad spraken zich uit tegen het voorstel van Naguib. Tenslotte zwichtte Naguib voor de eisen van zijn tegenstanders. De minis ter van Voorlichting, Salem gaf kenne lijk uiting aan zijn blijdschap, toen hij in een toespraak voor een volksmenigte verklaarde, dat het de wil van de be volking was dat de Revolutionaire Raad voorlopig aan het bewind blijft. Premier Naguib had zelf het besluit om de Raad te handhaven, met zijn handtekening be krachtigd. Inmiddels had de Raad besloten tot opheffing van alle politieke partijen, de benoeming van een burger tot premier en de instelling van een nationale ver gadering, waarin vakbbndsvertegen- woordigers zijn opgenomen. De reden van deze plotselinge omme keer werden in een verklaring, afkom stig van vice-premier Nasser, aldus om schreven: „Het is jammer dat president Naguib in de kaart speelt van zekere verdachte elementen, die de veiligheid van het land bedreigen. Er blijft geen andere mogelijkheid over dan het volk te laten kier.en tussen Naguib en zijn medewerkers aan de éne of de Revolutionaire Raad aan de andere zijde. Het volk heeft zich uitgesproken. Het wenst niet te worden geregeerd door politici, die het land hebben uitge buit, maar door eerlijke mensen." De gevolgen van deze nieuwe onrust in Egypte zijn niet te onderschatten Toen Naguib een paar weken geleden in al zijn waardigheden was hersteld, werd het prestige van Egypte in de Soe dan zwaar geschokt. De Revolutionaire Raad had de premier immers zelf naar voren geschoven als een man van bete kenis, die niet gemist kon worden Toen de premier vervolgens zijn her vormingen aankondigde, moest de Raad daar wel mee instemmen zij kon toch de man, die ze zelf had verheerlijkt, weer niet eensklaps laten vallen? Wat echter in het begin niet mogelijk was, dat kon wél, toen de Raad zich, bij wijze van spreken, had geconsolideerd. Toen bracht ze het volk op de been, joeg de vakbonden en studenten in het harnas tegen de „verraders", met wie Naguib echter in contact stond. En zo ontbrand de de strijd opnieuw. De binnenlandse situatie in Egypte is moeilijk te overzien Achter de Raad staan de vakbonden, die bang gemaakt zijn voor Naguib. De Mo hammedaanse Broederschap zal, als het op kiezen aajikomt, de zijde van de of ficieren kiezen, in haar onverzoenlijke haat tegen Engeland. Maar het is een feit dat in een land, dat door dergelijke politieke twisten in nerlijk wordt verscheurd, geen sprake kan zijn van een vaste buitenlandse po litiek. Souvereinlteit voor Oost-Duitsland De Sowjet-TJnie heeft bekend gemaakt dat zij Oost-Duitsland tot een souverei- ne staat maakt. Deze verrassende ver klaring ging echter vergezeld van een aantal bepalingen inzake de rechten van de Sowjet-Unie, zodat de situatie eigen lijk weinig verandering zal ondergaan. De Russische troepen in Oost-Duits land blijven gehandhaafd, ter verzeke ring van de orde en de veiligheid. Bo vendien doet Rusland geen afstand van de rechten, voortvloeiende uit de Vier- Mogendheden-Conferentie. Zo blijft de Oostelijke sector van Duitsland, wat ze tot-op-heden was: een vazalstaat van de Sowjet-Unie. Waarschijnlijk doen de Russen deze stap, om Oost-Duitsland niet te moeten prijsgeven bij een eventuele hereniging van Duitsland. Door het Oosten souve- rein te verklaren, schept Rusland een derde staat, naast die van Bonn en van Wenen. Voor de Westelijke mogendheden is het hierdoor echter gemakkelijker ge worden om ook Bonn souvereinlteit te verlenen de Sowjet-Unie is het Wes ten ditmaal een slag vóór geweest. Dat dit geen tegemoetkoming is in de Wes telijke moeilijkheden, bewijst het feit, dat de reacties van de vrije wereld be paald ongunstig waren. Welke motieven hebben de Russen dan geleid tot deze verklaring, voor zo ver wij dat kuimen beoordelen? In de eerste plaats zien ze in dat de Westduitse herbewapening onvermijde lijk is en deze ongedaan maken door le galisering van Oost-Duitsland is hun hoofddoel. D&n, mocht er een tijd komen dat Bonn toelating verzoekt tot de Verenig de Naties, dan kan Rusland voor Oost- Duitsland, een zelfde verzoek doen. Voorts wil men Bonn dwingen, met Oost-Duitsland te onderhandelen over handel, verkeer enzovoorts, welke on derhandelingen in feite een erkenning van het communistisch regiem zouden betekenen. Wie zal zeggen of de spanning tussen Oost en West door de Russische verkla ring niet is verergerd? De tijd zal het leren! De lijst voor de provincie Zuid-Holland voor de Provinciale Statenverkiezingen op 21 April is als volgt samengesteld: 1 Partg v. d. Arbeid; 2 Katholieke Volks partij; 3 Anti-Reyolutioimaire Partij; 4 Christelijk-Historische Unie; 5 Volkspar tij voor Vrijheid en Democratie; 6 Com munistische Partij in Nederland; 7 Staat kundig-Gereformeerde Partij; 8 Katho lieke Nationale Partij; 9 Gereformeerd Politiek Verbond; 10 Socialistische Unie. Bij de opening van de nieuwe school een meer officiële plechtigheid In tegenwoordigheid van Kerkeraad, Burgemeester en Wethouders van de ge meente, genodigden en verschillende ouders is Donderdag 1 April de school met den Bijbel in deze gemeente in ge bruik genomen. Het ligt in de bedoeling bij de inge bruikname van de nieuw te bouwen school aan het Korteweegje een meer officiële opening te houden en daar om was deze opening heel eenvoudig gehou den. Geopend werd met het gezamenlijk zingen van Ps. 25 6 waarna Ds Wol- thers, consulent der gemeente voorging in gebed. Aan de hand van Psalm 126 sprak ds Wolthers over het moeilijke werk der opvoeding, het zaaien in moei ten maar ook het oogsten onder gejuich. Spr. wenste de Kerkeraad en de ouders van harte geluk met het feit dat door de opening dezer school het onderwijs gegeven kon worden in overeenstem ming met de Bijbel op een school waar in Gods Woord een geopend boek is. Hij wenste personeel sterkte in hun moeilijke taak. Het hoofd der school de heer van der Hof dankte de voorzitter voor zijn wel komstwoorden en gewaagde van de ern stige overwegingen, die hem er toe ge leid hebben deze taak te aanvaarden. Bij zijn beslissing heeft hij zich dan ook la ten leiden door het gebed. Hij hoopte in 's Heeren kracht werkzaam te kun nen zijn. Burgemeester van Hofwegen kon zich indenken dat het een blijde ure was voor het bestuur der school en de ouders dat nu na zo veel wederv/aardigheden deze school nu geopend kon worden. Hij ver heugde zich hierover en sprak uit dat hij bij zijn komst in Nieuwe Tonge, meer verwonderd was dat er nog geen School met den Bijbel was, dan dat er wel een geweest zou zijn. Gaarne zal spr. als Burgemeester der gemeente en derhalve hoofd van het bestuur der Openbare school, waar mogelijk mede werken bij de behartiging van de belangen van het onderwijs en nam spr. dankbaar nota van de mededeling van het nieuwe hoofd dat deze zich gaarne zal voegen in de Dorpsgemeenschap van Nieuwe Ton ge. Na een sluitingswoord van Ds Wol thers kon het onderwijs een aanvang ne men. Het hoofd der school de heer van der Hof wordt hierin ter zijde gestaan door Mevr. Nap uit Middelharnis en Mevr. Opstelten, die beiden zich bereid verklaard hebben als tijdel. krachten voor het onderwijs te geven. De school is tij delijk gevestigd in het voormalige oude- lieden tehuis van de Ned. Herv. ge meente en begint met 80 leerlingen. Z.K.H. Prins Bernhard is Maandag van zijn reis door Amerika op Schiphol terug gekeerd. H.M. de Koningin was ter begroeting aanwezig Bij hun jongste voorstel tot herziening van de gemeentelijke indeling op Goeree- Overflakkee, hadden gedeputeerde staten bepaald, dat de raden vóór 1 April 1954 deze zaak moesten behandelen. Op het verzoek van de 13 raden om die termijn te verlengen, was door gede puteerde staten aanvankelijk zonder meer afwijzend beschikt. Heden bericht het college dat het op 30 Maart heeft besloten de termijn als nog te verlengen en wel tot 1 October aanstaande. Deze beslissing wordt als volgt gemo tiveerd: In de vergadering van 2 Maart was besloten de verzoeken tot verlenging van de termijn niet in te willigen, daar gedeputeerde staten van oordeel waren, dat de gemeenteraden geacht moeten worden in staat te zijn hun adviezen be treffende deze aangelegenheid spoedig vast te stellen, aangezien zij in de af gelopen jaren uitvoerig waren voorge licht en over de gewenste gegevens be schikten om het door hen in te nemen standpunt te bepalen. Nu „een belangrijk aantal raden van gemeenten op het eiland" gelden heeft uitgetrokken voor de instelling v^ een sociologisch onderzoek omtrent de ge meentelijke indeling van Goeree-Over- flakkee, maken gedeputeerde staten daaruit op, dat de gemeenteraden vrij algemeen voor de vaststelling van hun advies behoefte menen te hebben aan een grondiger voorlichting omtrent dit onderwerp dan zij zich bij vorige gele genheden hebben verschaft. Het college meent de raden in de ver krijging van die voorlichting niet te mo gen belemmeren, aangezien het van oor deel is, dat degenen die over dit onder werp gehoord dienen te worden, in staat moeten zijn, hun gevoelen op deugdelij ke gronden te baseren. Daarom is be sloten het aanvankelijke besluit alsnog te wijzigen en de termijn te verlengen met 6 maanden. Daarbij wordt nog aangetekend, dat de termijn met 6 maanden is verlengd, daar dit de ruimste termijn is die van de zijde der gemeenten (Ouddorp!) is gevraagd. Bij het vernemen vain dit besluit rijst de vraag of deze zeer onverwachte wij ziging van de houding van gedeputeer de staten verband houdt met de in de Eerste Kamer door de heer Tjalma aan de minister van binnenlandse za ken gestelde vragen over de kwestie van de samenvoeging op Goeree—Overflak kee, waarbij met name is gewezen op de gevolgde procedure. Wij zijn van oordeel dat een voor de hand liggend gevolg van de procedure fout namelijk een te korte termijn van voorbereiding thans grotendeels is weggenomen. Het feit zelf, dat gedepu teerde staten bij deze kwestie niet in overeenstemming hebben gehandeld met het bepaalde in de gemeentewet, wordt uiteraard hierdoor niet ongedaan ge maakt. We zouden aan dit plotseling verleen de uitstel meerdere beschouwingen kun nen vastknopen. De gemeenteraden heb ben alle op hoogspanning gewerkt en op de laatste dag verlengd men de termijn. Van bestuurskracht gesproken!!! Wordt er niet een beetje gespeeld met Flak kee? En waar blijven nu de beweringen van de burgemeesters, die door dik en dun verdedigden, dat er 7 jaar tijd voor ge weest was en dat Ged. Staten geen kortere tijdslimiet konden geven? ETTBNSE VEEMARKT Op de veemarkt te Etten werden aan gevoerd 182 stuks, waarvan 121 runde ren en 61 biggen. De aanvoer van runderen was ruim en de handel levendig en de prijzen iets hoger. In biggen was er vlugge handel, de aanvoer iets minder en de prqzen vrij wel onveranderd. De belangstelling was groot. Prijzen: kalfkoeien 650.1025. kalfvaarzen 500.875.pinken 300 525.guste koeien 500.750. graskalveren ?00.^200.paarden 400.—700.—biggen 40.-60.-; lo pers 70.100.vette koeien 2.50 3.00 per kilo geslacht. Van Zaterdag 3 April v.m. 12 uur t.m. Maandag 5 April v.m. 9 uur Middelharnis-SommelsdJiik Afwezig de artsen P. Knöps, C. F, Arends en J. J. Wieringa. Voor spoedge vallen Tj. Kuipers, arts. Tel. 271Q, Som- melsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant Afwezig dr P. Boot. Voor spoedgeval len K. J. Huisman, arts, Tel. 1877412, Melissant en B. Elvé, arts, Tel. 01877 262, Dirksland. Oost-FlaJkkee: Afwezig de artsen G. J. Buth, P. C. J. Voogd en P. J. de Man. Voor spoedge vallen E. Bouman, arts. Tel. 1871269, Stad aan 't Haringvliet en C. W. Kra mers, arts. Tel. 42, Ooltgensplaat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1