De sanering van onze binnendijken CERO Herkingen richtte een open Woningbouwvereniging op [oe staat het nu met de vergoedingen en wat is de oplossing? J. KEUVELAAR E.H.B.O.-wedstrijd De raad zal bij G.S. uitstel vragen behandeling ontwerp samenvoeging gemeenten CHR WEEKBLAD OP GEBEFOKMEEEDE GRONDSLAG VOOU DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN naar IVORNO-heften Amerikaanse aandacht voor onze dijken Woensdag 24 Februari 1954 No. 2281 Bedactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS ÏBLEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerfl TelefK 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870-2017 Vnrschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag; ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. III. (Slot). Thans zijn we gekomen bij het vierde laatste punt: Hoe is de situatie langs onze (lyken, waar thans reeds „grof" is ingegrepen door de Dgkring? Langs delen van de Tilse dijk, de Dui- onwaardse dijk en de Wellestrijpse dijk ebben de huiseigenaren een over het jgeraeen vrij groot bedrag ontvangen oor hun gebouwde eigendommen die eesten verdwijnen. Bovendien krijgen ■j een bouwvolume en een bouwpre- iie bij nieuwbouw. Die regeling is in- erdaad vrij gunstig en hierover wordt iet al te zeer gemopperd. Toch is de- regeling over het algemeen ongun- Uger dan wanneer iemands boerderij iet afgebroken was voor het dijkher- tel, maar door de ramp zelve geheel 'as verwoest geworden. Iemand die 'aat herbouwen nadat hij van de dijk is eggekocht, is dus in het algemeen on- unstiger uit, dan iemand wiens boer- erij vernield is door de ramp en die aat herbouwen. Evenwel is de dijkbewoner, die weg ezonden is, en niet herbouwen wil, be er af, dan het rampslachtoffer, dat zijn ebouw niet wil herbouwen. Zoals gezegd, hier klopt iets niet helemaal, maar men kan niet alles met een schaartje knippen. Bij de dijkbewoners is evenwel een rok, dat de Dijkring v/el hun opstal- ,n kocht, doch hen met de grond het Ittenen hun dus met de erfpachten op gescheept liet! Voor de dijkring hgt deze zaak klaar duidelijk een erf, waarop nimmer en woning heeft gestaan, is voor de ijkring gelijk aan een erf, waarvan oor haar zorg de woning is afgebro- en. Ben andere stelregel van de dijk- ng zou weer onbillijk zijn tegenover de 'ipachters van „ongebouwde dijkber- ïen." Men kan zelfs nog zeggen: „het is ■oyaal, dat de dijkring de woningen ver- 'oeden wil! Krachtens de keurbepalingen /aren zij er zelfs al, als zij gewoon de ergunningen tot het hebben van een -Uis langs de dijk introkken en geen ergooding gaven! Toch liggen hier omstandigheden, die en leek niet of moeilijk uitelkaar kan ouden. De waterstaat hecht er in het alge- Lieen aan, dat, inverband met de we- enwet, wegen die zij nieuw aanlegt of ïondig verbetert, eigendom zijn van de Waterstaat, van de Gemeente of van de rovinoie MET HARE BERMEN. Zo hebben wij voor de oorlog zien ge- euren, dat de weg van Sommelsdijkse üolen tot aan Dirksland, over dijken 'an het ambacht Sommelsdijk, met hun- -6 bermen, werden overgenomen in ;oop; de dijkeigenaar ontving dus een chadeloosstelling; ook de erfpachters '.regen een schadeloosstelling voor zo- ^er zij hun terreinen moesten missen en 'e erfpacht werd voor het overgenomen edeelte afgekocht. De erfpachter kreeg -Us: kort gezegd: schadeloosstelling en ntheffing van de betalingsverplichting de toekomst. Vlak voor de ramp gebeurde iets der- elijks van Sluishaven tot halfweg de lokse dijk. ISia de ramp gebeurde hetzelfde in -oltgensplaat met de Spuidijk en met ,en stuk Molendijk in den Bommel en iet stuk dijk vanaf de hoek van de Lint Jdaar tot de Lieve-Vrouwenpolder. Ook daar kreeg de dijkeigenaar ver- VOOR Westdijk - iVUddelharnis GERO MESSEN thans ook leverbaar met De Kon. Ned. E.H.B.O.-Vereniging, ^nng „Plakkee", organiseert een E.H. ^■O.-wedstrijd, welke gehouden zal worden op Zaterdag 6 Maart a.s., aan hang 2 uur in het Gymnastieklokaal van fe Openbare School aan de Binnenweg te Sonunelsdijk. Hieraan zal worden deelgenomen door 10 ploegen, te weten: van de Afd. Oolt- sensplaat 2, Stad aan 't Haringvliet 1, wddelhamis—Sommelsdijk 2, Dirksland A Herkingen 1 en Ouddorp 2 ploegen. Deze wedstrijd zal uitmaken welke Ploegen met het hoogst aantal behaalde punten deel zullen nemen aan de Dis- 'nctswedstrijd. 2ij, die belangstellen in E.H.B.O.- Werk, Mogen deze wedstrijd niet missen Toegang vrq boven de 18 jaar, goeding, kreeg' de erfpachter vergoeding en ontslag uit betalingsplicht, en kre gen de huurders en pachters van gron den een vergoeding variabel aan hunne pachtjaren. HET IS VOOR EEN NORMAAL MENS NIET TE BEGRIJPEN, dat men aan het ene stuk dijk wel vergoe ding krijgt en aan het andere stuk dijk niet. Het lijkt meten met twee maten. Welke is de oplossing: Deze ligt n^ar onze mening in de wet regeling watersnoodschade. Als grond tengevolge vaii de ramp meer dan een bepaald klein percentage in waarde ach teruitgaat, wordt deze grond niet in na tura hersteld, maar kan vergoeding wor den gegeven. Welnu, deze dijkgronden zijn in het algemeen niet rechtstreeks door de ramp waardeloos geworden, maar er is in het waardeloos worden wel een cau saal verband" een duidelijk aanwijsbaar verband. Deze maatregel, eventueel te nemen door de uitvoerende organen van de wet watersnoodschade kan evenwel toch geen afdoende oplossing heten. De wet wa tersnoodschade heeft namelijk een „af lopend" karakter. Met een schadeloos stelling ineens is het gedaan en, zoals gezegd, het merendeel van de betrok ken erfpachten is lopende over de lan ge duur. Na de schadeloosstelling door Rampschade", zou er dus toch een overeenkomst tussen eigenaar en erf pachter moeten volgen. Een betere^ oplossing zou zijn, indien de Dijkring toch zou willen overgaan tot onteigening op grond van artikel 73 der Onteigeningswet dreigend gevaar voor overstroming Dit zou evenwel een vrij groot kapitaal kosten aan de gezamenlijke grondeigenaren in Flak- kee. Hierbij rijst de vraag, of het juist is, de grondeigenaren in de polders hiermede te belasten en of het niet juister ware, dat de Provincie of de Gemeenten dit voor hunne rekening namen. Ook hier is weer een situatie, die een leek kwalijk kan begrijpen: Moet een nieuw stukje dijk worden aangelegd (zowel aan de buitendijk heeft dit plaats gehad, als bij Oude Tonge en Nieuwe Tonge, waar een nieuw stukje slaperdijk is geconstru eerd), dan moet hierop ongeveer vier vijf meter grond opgebracht worden en krijgt de eigenaar van de onder grond zijn vergoeding. Moet daarentegen een bestaande slaperdijk ongeveer één meter voor den opgehoogd, dan krijgt die eigenaar geen vergoeding. Practisch ligt voor de grondeigenaar en de grondgebruiker de situatie even wel gelijk! Mogen wij deze materie in de uiterste en warme aandacht van de betrokken autoriteiten aanbevelen? Er zijn voor Plakkee zeer grote belangen mee ge moeid en het aantal „slachtoffers" is practisch ontelbaar. Zelfs dijkbermen, die per 1 Februari 1953 geen water za gen, vallen onder deze nieuwe regeling, waar bij wij noemen de dijken tussen pol der Dirksland enerzijds en polder Oud Melissant anderzgds, waarvan de uitge strekte bgrmen voor de vioolzaadtelers van Melissant een rijke bron van inkom sten vormde. Wij willen nogmaals herhalen: het treft geen enkel verwijt aan de dijk ring of andere polderbesturen. Zij doen eigenlijk meer dan zij volgens hunne reglementen verplicht zijn te doen. Zij treffen maatregelen tot dijk- bescherming, waarin wij allen kunnen insteminen, doch het lot valt wel zeer ten nadele een grote groep over het algemeen kleine luiden. De raad van Herkingen kwam Donderdagmiddag bijeen. Het was koud in de raadszaal, de ouderwetse haard verspreide weinig warmte, maar de stemming was goed. Er waren een aantal bordenin prachtig Delfts blauw van het Aan- denkingscomité Herkingen, om geschonken te worden aan de 11 adoptie gemeen ten. Een van de belangrijkste besluiten, die genomen werden, was de oprich ting van een woningbouwverenigingen, waartoe de leden gekozen werden. Uit stel van behandeling van het Wetsontwerp samenvoeging gemeenten zal bij Ged. Staten worden gevraagd, omdat men de tijdslimiet te kort vond en te Herkingen met de Wederopbouw wel wat anders te doen heeft. Afwezig was de heer v. d. Wende. De voorzitter burgemeester van Heijst opende met gebed. In deze eerste zit ting van het nieuwe jaar wenste spr. de leden en hun gezinnen Gods zegen toe. Spr. herinnerde aan de ramp en aan hetgeen intussen te Herkingen is ge presteerd. Uit wat er gebeurd is blijkt, dat Herkingen nog wel in staat is be stuurskracht te ontwikkelen! Nu er een wetsontwerp voor samenvoeging ter ta fel kwam, is dat een belangrijk argu ment zei spr. Herkingen treedt naar buiten in een nieuw kleed; spr. wist dat de wens bij de raad leeft, dat de ge meente nog langen tijd zelfstandig zal kunnen blijven voortbestaan. In het begonnen jaar is nog veel te doen; spr. was overtuigd dat; er bij de overheid open oog is voor de moeilijk heden die er nog zijn en hoopte dat fi- nantiële steun niet zal worden onthou den. Spr. vertrouwde op een goede harmo nie bij het nemen van besluiten, onge acht de politieke inslag, om gezamenlijk de gemeente tot groter bloei te bren gen. Persoonlijk hoopte spr. dat het werk in een sfeer van onderling vertrouwen en waardering weer zal geschieden, ge steund door Gods gunst en strekkende tot Zqn eer. Weth. de Geus bedankte voor de ge sproken woorden en wensen en bad de voorz. kracht toe bij zijn taak. Hij hoopte dat de gemeente zelfstandig zal blijven en dat onderling in goede ver standhouding de belangen der gemeen te zullen worden behartigd. De ingekomen stukken bevatten een overzicht van het kraamcentrum; be groting 1954 Bescherming Bevolking; meerdere goedgekeurde raadsbesluiten; verslag drinkwaterleiding met de begro ting; mededelingen werden gedaan over aansluiting onrendabele gebieden, waar bij de hofstede van Struik nog een du bieus geval is. Aangeboden werden de stukken be treffende de herziening gemeentelijke indeling op Plakkee. IZeer onfatsoeniyk van Ged. Staten!!! Weth. Witvliet vroeg of het mogelijk was uitstel te vragen. Hij vond het niet mooi van Ged. Staten er nu mee voor de dag kwamen zo vlak naar de ramp; juist nu de gemeenten met volle energie bezig zijn zich te herstellen! Ze hadden er wel een jaar mee kunnen wachten! Op z'n zachtst uitgedrukt Is het zeer onfatsoenlijk!" zei spreker. De heer J. C. Kalle vergeleek het met het Hitlerregiem! De leden wensten uitstel aan te vra gen, omdat er thans veel andere dingen de aandacht vragen. Aangezien men het hierover volkomen eens was zal het bij Ged. Staten worden aangevraagd. Voor de blokploegen B.B. zal voor 800.materiaal worden gekocht. Het bedrag per leerling voor de Ned. Herv. School bleek ontoereikend, zodat werd besloten dit te verhogen tot 82.50 Het voorschot op de gemeentelijke ver goedingen voor de Bijbel werd voor de Herv. School op 2675.gebracht en op 2429.voor de andere Chr. School De verordening op de heffing van straatbelasting werd opnieuw ongewij zigd vastgesteld. Aangekocht werd de woning Schar- lodijk 29, voor 750.(in het kader van de sanering). Verleend werd een crediet van 3600 voor het aanbrengen van straatkolken in diverse straten. De situatie in de Nieuwstraat diende ook verbeterd te worden. Geacht wordt dit bedrag over tien jaar uit te smeren. De heer Kalle wtlde boven de Eliza- bethstraat een zinkput aanbrengen, op dat het water niet die straat inliep. Dit zou nader worden bekeken. Eveneens werd verleend een crediet van 525.voor het splitsen van de woning Peuterdijk 13. De bijdrage is 60% of 2100.waarin het Rijk betaald en de gemeente één kwart. De aanvrager was de heer A. J. de Boer te Rotterdam. Voorgesteld werd het Zweosplein ge sloten te verklaren voor alle verkeer. Met paard en wagen, met auto's e.d. mag er niet worden gereden. Dit werd na bespreking goedgevonden. Voor bepaalde gevallen kan uitzonde ring worden aangevraagd. De 15e begrotingswijziging 1953 werd goedgevonden, eveneens een wijziging in de begroting 1954. Voor de zomermaanden werd het slui tingsuur voor winkels bepaald op 6 uur, de kapperszaken (wettelijk) tot 6.30 u. Voorstel aankoop van plm. 1200 m2 grond van de heer A. J. de Boer te Rot terdam. Deze grond was nodig voor ontslui ting van het Adoptieplein naar de Kaai- dijk, waarbij een bruggetje komt over de watergang van de Polder. De kosten bedragen 250O.de schadeloosstel ling van de Dijkring is ruim 300. HET NIEUWE STATION FN ARNHEM Het oude station werd tijdens de gevechten in en rond Arnhem in Sep tember 1944 totaal ver nield. De juiste datum van in gebruikname van het nieuwe station is nog niet bekend, maar zal in ieder geval in het voor jaar of deze zomer ge schieden. zodat het op plm. 2100.voor de ge meente komt. Weth. Witvliet merkte op dat de grond niet te missen was, al was de prijs hoog. De voorz.: Oorspronkelijk vroeg hij 3000.Werd z.h.s. goedgevonden. Oprichting Woningbouwvereniging Dan volgde een voorstel tot oprichten van een Woningbouwvereniging en be noeming leden. De voorz. lichtte toe, dat dit een voor waarde is voor de schenking van de hou ten woningen, die geen eigendom mo gen worden van een Overheids-apparaat De statuten hiervoor waren aan de le den gezonden. Zou het bouwvolume la ter vrij zijn, dan zal deze vereniging ook woningen kunnen bouwen. B. en W. stelden een open woningbouw-vereni- ging voor, waartoe de burgerij kan toe treden. Voorgesteld werd deze vereni ging uit 7 leden te laten bestaan, n.l. de beide wethouders, secr. van der Ster, het raadslid van der Wende en 3 perso nen uit de burgerij. Ter bespreking van deze personen ging men eerst in comi té. Na heropening volgde stemming. Gekozen werden de heren Witvliet (5), de Geus (5), v. d. Ster (6), Noord- dijk (6), V. d. Wende (6), Molenaar (6) en J. de Boer met 6 stemmen. Reinigingsrechten Volgde vaststelling verordening tot heffing van reinigingsrechten. Gemeen ten die een aanvrage indienen voor een bijzondere uitkering, moeten voor hun eigen belastinggebied zorgen, zodat dit reinigingsrecht in het leven moest wor den geroepen 5.per woning, wat op 1100.per jaar wordt begroot. Contact zal opgenomen worden met een vervoerder, waarbij het vuil 2 ochtenden per week zal worden opgehaald. De heer Kalle vroeg of het bedrag voor de vuihiis-emmer hierbij was in begrepen, waarop de voorzitter zei dat daarvoor 2.per emmer stond. Werd goedgevonden. Woningbouw Kaaidijk Dan volgde een voorstel voor het be schikbaar stellen van een crediet voor de woningbouw aan de Kaaidijk. Er was reeds een plan ontworpen door de heer Kloppers, dat Stad en Land heeft afge keurd, niet omdat het niet fraai was, maar om er meer variatie in te bren gen. De Kaaidijk is de hoofdstraat van de gemeente, het ontwerp van de hui zen kon iets kleiner, wat ten goede zou komen aan het front. In dit plan waren ook enige winkels geprojecteerd. Het crediet is becijferd op 1)00.0000in clusief architectskosten. Weth. Witvliet hoopte dat de veran dering van tekening e.d. niet te lang zou worden. Als de vorst over was zou hier direct moeten worden aangepakt. De heer Doomheia vond dat Stad en Land meestal lang werk had, waarop de voorz. antwoordde dat dit voor Her kingen meeviel. De voorz. had Stad en Land toege geven, dat de woningen op de Kaaidijk wel wat meer konden uitkomen. De huur kwam ongeveer op 8.— per week. Weth. Witvliet vroeg de voorzitter met de a.s. bewoners van de winkelpand en te spreken of ze de betreffende huur er voor over hadden, ook, als ze het e.v. zouden aankopen. De vooz. achtte dit ook wenselijk. Het crediet werd verleend. Rondvraag De heer Hogervcerf vroeg naar de nieuwe beplanting, waarop de voorz. zei dat het na de vorst door Staatsbosbe heer zal worden opgenomen. Dezelfde vroeg naar een verbetering aan de Stoofweg, waarop werd geantwoord, dat er een plan is om met grond op te ho gen. De heer Doornhein vroeg of met de heer Nieuwland al was gesproken over aankoop van een huis, wat de voorz. be vestigde. De prijs is nog niet bepaald. De heer Kalle merkte op, dat de tuin tjes zijn verloot; nu zijn er nog twaalf. Hij vroeg hoe dat zou gaan. De voorz. antwoordde dat ook deze zullen worden verloot. De voorz. vroeg machtiging in de raad tot verbouw ambtswoning burge- Een abonné van ons blad in Amerika zond ons een uitknipsel uit ,,The Van couver Sun", v/aaruit blijkt, dat men in „the far West" grote belangstelling voor onze dijkdichting heeft. We geven het stukje onvertaald weer, kunnen de oude ren het niet lezen, dan is het aardig dat zoon of dochter van de Ulo of H.B.S. het even vertaald! DUTCH WIN DYKE BATTLE Bulletin of International Federation of Agricultural Producers The Dutch farmers have, finally won their battle against the sea. The last broken dyke which was torn apart in the floods of last win ter has been repaired. A year ago the North Sea burst trough scores of dykes and swept over 130 villages. Eighteen hundred persons drowned, 50.000 head of cattle were lost and 400.000 acres of land flooded. Recently, while Queen Juliana of the Netherlands watched, the last broken dyke was repaired. The job is not yet finished, for the Dutch farmers must get rid of the sea water still covering some of their farm land. Within a short ti me, however, it is expected the land wil once again be ready for farming. MIDDELHABNIS Als gevonden aangegeven voorwer pen (tussen 23 Januari en 20 Februari 1954) waarvan inlichtingen te bekomen zijn op het Beroepsbureau der Rijkspoli tie te MiddeUiarnis, Ring 36. Enige rijwielen, verschillende soorten kinder- en dameswanten, kindershawl, hond (zwart met wit), gebreide hoofd- muts, enige sleutels, »vel plakzegels, slin ger van auto, paar lederen herenhand schoenen, wollen shawl, lederen motor kap, lederen handschoen, autoped, pen del van lamp, alpinomuts, gymnastiek- schoen, handpompje, schakelarmband, kinderpantoffel. SOMMELSDIJK Mej. A. Kievit slaagde voor gezins verzorgster. DIRKSLAND De kerkdiensten van Woensdag (Bid- dag) beginnen om 10, 2.30 en 6.30 uur dus niet zoals wij Vrijdag vermeldden 10, 2 en 6 uur, MELISSANT Voordrachtsavond te Dirksland. In het kader van de culturele avonden, te geven onder auspiciën van de Volksuni versiteit te Rotterdam, zal op Vrijdag 26 Februari aanstaande, des avonds 7.30 uur in Odeon te Dirksland optreden de bekende Rotterdamse voordrachtskun stenaar Jac. van Elsacker. Het programma vermeldt voordracht van een aantal korte verhalen van be roemde schrijvers. Gezien de faam, die van Van Elsacker uitgaat kunnen wij van deze avond iets goeds verwachten. Uiteraard is het aantal plaatsen be- meester te Dirksland, waarvan de ra ming hoger was geworden en waarin Herkingen ponds-pondsgewijze moest bijbetalen. Dit werd goedgevonden, en daarvoor de voorz. zijn dank betuigde en die daarna de vergadering sloot. UIENVEILING 23 FEBR. 1954 Alle sorteringen 10.3510.37. Aan voer 18.000 kg. perkt. Men diene zich dus tijdig van een toegangskaart te verzekeren. Voor de inwoners van Melissant is een zeker aantal kaarten beschikbaar, die ter gemeente-secretarie tegen beta ling van 0.50 per kaart kunnen wor den afgehaald. Het is de bedoeling dat er weer een speciale bus van Melissant naar Dirks land en terug zal rijden, vertrek Melis sant 7.10 van dorpsplein. Buskaarten ad 0.25 zijn ook ter sec retarie verkrijgbaar. Woningcommissie. De eerstvolgende vergadering van de woningcommissie zal ditmaal worden gehouden op Donderdag 4 Maart aanstaande, 7 uur n.m. ten ge- meentehuize, dit in afwijking van de ge meente dat er op de eerste Vrijdag van de maand wordt vergaderd. Biddag. Op Woensdag 24 Pebr. zal alhier biddag worden gehouden. Herv. Kerk 10 uur Ds Goedhart en 5.30 uur dhr Kesting. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6 mir Ds Bel. OUDDORP Nieuw Wijkgebouvv te Ouddorp. Op de gehouden vergadering van de afd. Het Groene Kruis waren ruim 130 le den aanwezig. Het aftredend bestuurs lid de heer C. Lodder werd met alge mene stemmen herkozen. Het voornaamste agendapunt was het bouwen van een Wijkgebouw, naast het woonhuis van de Wijkzuster. Het vond algemene instemming en het zal een gro te aanwinst zijn voor de gemeente. Wij komen hier later nog eens op terug. 21e jaarvergadering van de Konijnen en Pluimveevereniging Tot Nut en Ge noegen op Woensdag 24 Febr. a.s. om 8 uur in de bovenzaal van Flohil. Agenda: 1. Opening door de voorzit ter. 2 Notulen en jaarverslag secretaris 3. Jaarverslag penningmeester. 4. Be- stuursverkiezing, aftr. J. Westhoeve en A. H. Boelaars (beiden herkiesbaar). 5. Pauze. 6. Uitbetaling van gewonnen prij zen-op de Jeugddieren dag en de Ten toonstelling. 7. Rondvraag en sluiting. Door dat er nog veel ijs aanwezig was zijn de vissers nog niet uitgevaren. De beurtschipper de Graaf heeft de af gelopen week de dienst weer ingelast naar Rotterdam. Donderdag 25 Pebr. des sav. 7 uur geeft het Mannenkoor ,,De Lof stem" on der leiding van Joh. Klepper een zang avond in de Oude School jnet medewer king van Oude Tonge, Nieuwe Tonge en Stellendam. Aanvang 7 uur. De contributie voor de Geref. Zen dingsbond Alle den Volke heeft 232.50 opgebracht. üp 25 Pebr. a.s. zal algem. ledenver gadering plaats hebben van de Vereni ging V.V.V. welke wordt gehouden in Hotel Duinzicht aan het strand alhier. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen der le denvergadering van 9 April 1953; 3. Jaarverslag over 1953; 4. Verslag in lichtingsbureau. 5. Rekening over 1953 6. Verslag comm. tot nazien der reke ning 1953; 7. Vaststelling contributie, dezelfde regeling als in 1953 (voorstel bestuur), 8. begroting 1954; 9. Benoe ming comm. tot nazien der rekening 1954. 10. Verkiezing van 4 bestuursleden aftr. L. P. Akershoek, H. Labee en K. Nieuwland, (allen herkiesbaar). Vacatu re Joh. Breen. 11. Rondvraag en slui ting. A.s. Donderdagmiddag 2.30 en sav. 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. op te treden Ds H. van Gilst van Dirksland, (biddag.) Bij inschrijving zal worden verkocht voor de Wed Job «Tanis een woonhuis met schuurtje staande aan de Nieuwe- weg. Inschrijvingsbiljetten in te leveren voor of op 1 Maart a.s. De Chr. School heeft de medewer- kinq- verkregen tot het uitbreiden van 2 leslokalen. NIEUWE TONGE Onze vroegere dorpsgenote, mej. G. de Geus, thans werkzaam in het gemeen te-ziekenhuis te Schiedam, is met in gang van 1 April a.s. benoemd tot ad junct-directrice van het gemeentezie kenhuis te Vlaardingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1