P. BOTH Net Meisje Net Meisje Boekhouder 'etter' Kalfkoe 800 Demi's en 250 Winterjassen NIEUWS UIT ZEELAND Spoedeisende Raadszitting te St. Philipsland kindje gchoren is Gebrs. de Waal - Middelharnis Alle materialen GEBR. DE WAAL MIDDELHARNIS Vuipenreparaties Gebr. de Waal Middelharnis te huur aangeboden gemeubileerd Landhuis W. C van Antwerpen /uwseH m, a^ soüUen 1 ballon cadeau Straaidijk Dirksland Door de weersomstandigheden zitten de fabrikanten met een enorme voorraad Demi's en Winterjassen WIJ KOCHTEN DIE WIJ TEGEN BELACHELIJK LAGE PRIJZEN GAAN RUIMENI PRIMA WINTERJAS f 39-, 49.-, 59.- in diverse moderne kleuren ZUIVER WOLLEN DEMI's f 29.-. in verichillende kleuren Kamgaren COSTUUMS f 49,-, 59.-, 69- REGENJASSEN 29.-, 39.-, 49- voor Dames en Heren Kamgaren Pantalons f 1 7.50,1 9.50, 22.- De verkoop zal plaats hebben op WOENSDAG 27 en DONDERDAG 28 JANUARI om 9 uur bij Geeft Uw haarden en kachels een blijvende diepzwarte glans I Aüverieren in „tildnden-nieuws heeft altijd ucces Adverteer in „EILANDEN-NIEUWS" Besluit tot riolering en invoering rioleringsbelasting ''^^fcwmjdjMu FAMÜJE-BERICHTEN Heden Zondagmorgen over leed in het Ziekenhuis „Bethesda" te Dirksland on ze lieve Zuster, Mejuffrouw COKNELIA DE 'GRAAFF in de ouderdom van ruim tachtig jaar. J. J. de Graaff C. de Graaff Mlddelharnis, 24 Jan. 1954. Voorstraat 39 De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 28 Jan. a.s. n.m. 1.30 uur op de Algemene Begraafplaats „Vrederust" te Middelhar- nis. Liever geen bezoek voor tekenkamer en school vindt U in ruime sortering bij Wegens ziekte der tegenwoor dige voor terstond gevraagd als hulp in de huishouding. MEVK. VAN DIJK Hobbemastr. 18 - Middelharnis Voor direct gevraagd voor hele of halve dagen. J. A. STBUIJK Poldersweegje - Dirksland VERZET U TEGEN OUD WORDEN! HERBESAN THEE .helpt U in vorm te blüven. Een mengsel van 14 uitgezoch te kruiden. Vraagt Uw apotheker of dro gist. Plaatst uw Familieberichten in ,l-ll.AVI>KlV-NIKr\VS" Tijdelijk staande in gem. Ouddorp. Voor aannemer of iets dergelijks. Monsterseweg 114 - Poeldijk Telefoon 35U0 (K 1749) Voor bedrijf te Sommelsdijk gevraagd. Zelfstandig kunnen de werken. Brieven Bureau de zer courant onder no. 795. AMCcr-ric Telef. 2190 V^UlMrtLlIti Middelharnis De elegante kousen in 13 ver schillende kwaliteiten, en van maat 9 tot en met 11 uit voorraad te leveren, vanaf f 2.95 tot f 5.95 en bij ieder paar en nu ook met korting. Te koop goede tweede Rekent einde Januari, bij: Jb. BUTH - Dirksland GEEN GRENZEN MEER Behoed, o God, Uw Kerk, zet uit haar palen Zij kenn' eerlang GEEN GRENZEN MEER Tot in de verste landen dringe de heilboodschap der Kerk door. Eerste voorwaarde hiertoe is: IEDEREEN ZIJN EIGEN IN ZIJN EIGEN TAAL. Daarvoor te zorgen, dat is de taak van de Bijbelge nootschappen. Over dit wereldwijde werk liet het Nederlandsch Bij belgenootschap een prachtige uiterst leerzame en zeer boeiende GELUIDSFILM vervaardigen. Het eerste deel ervan i.s gewijd aan de plaats die de Bijbel inneemt in kerk en gezin, in het leven van jong en oud. Het tweede deel laat U veel zien over de vertaling en de druk ervan. En het slot vertelt U met woord en beeld van de verspreiding van het Boek der boeken. Veel meer is over deze prachtige film te vertellen. Maar, dat dor;n we niet. Dat moet een verrassing blij ven. Ook hier zal deze film thans worden vertoond in de Chr. Nat. School te Stellendam op Vrijdag 31 Jan. a.s. om 7.30 uur. Bestuur van de afd. Stellendam N.B.G. A. DEKKER, secr. wilt U natuurlijk uw familie en kennis sen met dit heuglijke feit bekend maken. Teneinde U daartoe in de gelegenheid te stellen, hebben wij voor U een mooie, uitgebreide sortering geboortekaartjes. De kaartjes worden direct gedrukt en de prijs zal U meevallen. THOLEN Kantongerecht. De Kantonrechter van Zierikzee hield dezer dagen zitting te Tholen en behandelde slechts vier ge vallen. J. J. G. te St. Maartensdijk die in Poortvliet op zijn fiets achter een vracht auto reed inplaats van op het rijwielpad werd veroordeeld tot 6 boete subs. 3 dagen hechtenis. M. G. te Tholen had zijn auto verkeerd geparkeerd wat hem 6.boete kostte of 3 d.h. H. M. te Tholen had in donker met zijn carrier op de openbare weg gere- den zonder voor- en achterlicht. Hiervoor kreeg hij f 12.boete sub. 5 d.h. J. M. te St. Annaland had de Leer plichtwet verschillende malen overtre den. Rekening houdend met de omstan digheden van M. werd hij veroordeeld tot 12.boete sub 6 d.h. - Gevonden voorwerpen. Bij de rijkspo litie te Tholen zijn inlichtingen te be komen betreffende onderstaande gevon den voorwerpen: 1 heren polshorloge, 1 paar bruine gebreide kinderhandschoen tjes, 1 springtouw met klossen, 1 munt- biljet van 1.1 gebreide handschoen, 1 knipmes, 1 grijs wollen kinderwantje, 1 kinderbril, 1 bruin lederen kinderpor- temonnaie met inhoud, 2 slee-prikkels, 1 wollen witgebreide kinderwant, 1 ge breide blauw wollen handschoen, Ipaar rode kinderwantj es, 1 paar blauv/e kin- derwantjes met randjes, 1 bruin wollen kinderwantje met ster, 1 bruin wollen kinderwantje met randjes en streepjes, 1 wit wollen kinderwantje, 1 grijs wol len kinderwant met blauw boord, 1 wol len sjaaltje, 1 paar zv/arte gym .schoe nen, maat 30, 1 motorbril, 1 muntbiljet van 2.50, 1 doublé kinder armbandje, 1 paar bruine gebreide kinderwantj es en en bruine alpino muts. Kinderpostzegels. Het damescomité te Tholen, dat zich deze winter ook weer verdienstelijk heeft gemaakt met de huis-aan-huis verkoop van Kinderpost zegels, heeft het volgende resultaat be reikt: Verkocht werden: 2001 zegels a 0.02 0.05), 75 a 0.05 0.08), 378 a 0.07 0.12), 2123 a 0.10 0.15) en 63 van 0.25 0,33). Totaal zegelwaarde 490.65. Hiervan komt de toeslag van 192.37 ten bate van het misdeelde kind. Voorts werden nog verkocht ƒ.31.48 aan kaarten en aan Kerstprijsvragen 20.In totaal 232.65 voor het goede doel. A.R. Kiesvereniging. De Ant. Rev. Kiesvereniging te Tholen kwam onder voorzitterschap van de heer W. Lindhout in vergadering bijeen. Na de gebruikelijke opening, voorle zing van jaarverslagen, enz. werd de heer P. Roggeband tot bestuurslid ge kozen. Voor de verkiezing Prov. Staten werden tot candiaat gesteld de heren: A Schout, P. Boudeling, A. A. v. Geten; J. Hommes, G. A. de Putter, P. Mehef- ste, Joh. v. d. Bos, H. Jansen en L. A. Verburg. Hierna hield de voorz. nog een cause rie over het onderwerp: De doorbraak in de politiek, waarop een geanimeerde be spreking volgde. Voorts deelde hij mede, dat de heer A. Schout 2 Maart a.s. te Tholen zal spre ken. De heer M. Verkamman besloot deze bijeenkomst met gebed. Geslaagd. De heer H. v. d. Hoeven te Tholen slaagde aan de Techn. Hoge school te Delft voor het cand. examen Scheepsbouwk. Ingenieur. ST. MAARTENSDIJK Tot voorzitter van het Weezen-Arm bestuur alhier is benoemd de heer C. J. Kw0.ak. Geslaagd: Onze dorpsgenoot de heer S. de Haan is geslaagd voor het diplo ma Boekhouding. Jaarvergadering. De Herv. Mannen- vereniging op G.G. ,,Guido de Bres" heeft het voornemen op 28 Jan. a.s. haar jaarvergadering te houden waarbij dan 4 onderwerpen worden behandeld resp. door de voorz. de heer Nelisse, secr. C. Oudesluis door Johs. Bazen en door Ds J. de Bres. Aanbesteding. Door het gemeentebe stuur alhier is aanbesteed het bouwen van 11 woningen met rijkspremie voor de som van 129.900, tevens zijn aanbe steed 11 woningen voor een bedrag van 106.500. De bouw is gegund aan de fa. Kwinderma te Leeuwarden. Verder wordt nog meegedeeld dat de firma A. Muller alhier heeft aangenomen de bouw van het op 1 Pebr. 1953 verwoeste café van dhr Meulstee voor de som van 32.000. Donderdag 28 Jan. om 6.30 uur hoopt Ds Breevaard voor te gaan in de Oud Ger. Gem. alhier. Op 20 Jan. 1951 kwam de Ver. van Varkenshouders in Hotel Bazen in jaar vergadering-bijeen, aanwezig 44 leden. Uit het verslag van de penningmees ter bleek dat er een voordelig saldo was geboekt over 1953 groot 210.94, dit ge voegd bij het vorig kasgeld was er totaal in kas 2746.43. De heren J. C. Knuist en Fr. Lind hout werden beiden resp, als secretaris en penningmeester herkozen. De ver eniging bestaat momenteel uit 77 leden. Hierna sluiting. Burg. Stand over de maaiid Dec. '53 Geboren: Cornelia Pieternella, doch ter van H. P. van Zetten en A. J. Ba zen; Willem Marinus, zoon van A. P. Deurloo en J. den Haan.; Leendert zoon van M. A. Hage en P. de Graaf, gebo ren te Bergen op Zoom. Hiiwelijiven: G. Voshol, 22 jaar, land- bouwersknecht, wonende te Poortvliet en W. P. Stoutjesdijk, 19 jaar, zonder beroep, wonende te St. Maartensdijk. Overlijden: Johannes Cornells Wester weel, 67 jaar, zonder beroep, wonende te St. Maartensdijk, echtgenoot van Eliza beth M. Knijff. Jacob Pieter Hage, oud 86 jaar zonder beroep, wonende te St. Maartensdijk, gehuwd gev/eest met Jan na J. Noom; Helena Cornelia Nelisse, 81 jaar, zonder beroep, wonende te St. Maartensdijk, wed. van Jacob L. Mol; Pieternella Jacoba Quakkelaar, 77 jaar, zonder beroep, wonende te 3t. Maar tensdijk, wed. van A. Vermeulen; Adri- aan Heijboer, 94 jaar, zonder beroep, wonende te St. Maartensdijk Z., weduv,'- naar van Elizabeth Quist; Adrlaan Abraham van Beveren, 33 jaar, landar beider, wonende te St. Maartensdijk Z., zoon van Pieter van Beveren, overleden en van Maria van Zetten. ST. ANNALAND Mooie collecte. De tijdens de tweede winteravonddiecst in de .-led. Herv Kerk te St. Annaland gehouden collecte ten bate> van het C.J.M.V. worlt heeft ruim 83.opgebracht, waaronder een bil jet van 10.Wel een mooie collecle! Ongeval. Vrijdagmiddag had .aan het einde van de Hoenderweg te St. j\nna- land een ongeval plaats, dat behoudens een nat pak wonder boven v/onder nog goed is afgelopen. De heer Chr. van 't Hof Jzn. kwam met zijn rijwiel van de richting Hoenderweg gereden, terwijl van de tegenovergestelde zijde, van de Haven de varkenshandelaar P. Beeke uit Scherpenisse met zijn auto kwarn aan rijden, die echter de bocht te ruim nam en aan de linkerkant van de weg reed, zodat de wielrijder van 't Hof in een be narde positie kwam te verkeren. Hij kon slechts tussen twee dingen kiezen, i f een aanrijding of in de watergang rij den. Tot het laatste besloot de heer van "t Hof, Daar de watergang daar ter plaatse erg diep is, verkeerde Ipj in ten benarde positie. Gelukkig was er spoedig hulp aanwezig en mede dantï zij de hulp van de echtgenote van de heer J. van Luijk Pzn. kon de drenkeling 01:1 het droge worden gebracht, zodat hij er met de schrik en een nat pak afkwa'.n. Zijn fiets was beschadigd. De politie was spoedig ter plaatse, om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van het ongeval. Wat men vindt. Bij de Postcomman- dant der Rijkspolitie te St. Annaland zijn inlichtingen te verkrijgen over een wollen zwarte dameshandschoen, die op 12 Januari j.l. gevonden werd en even eens kan men op genoemde plaats in lichtingen verstrekken over een gevon den kinderportemonnaie met inhoud. Weer nit Haïti terug. De heer F. den Haan, die in November 1952 naar Haïti vertrok, om daar voor een Maatschappij een weg en een vliegveld te helpen aan leggen is met het s.s. ,,De Rijsdam" in het vaderland teruggekeerd. Collecte Em. Pred. Wed, en Wezen. De te St. Annaland gehouden collecte ten bate van de Emeritaat Predikants- Weduwen en Wezen heeft 112.70 opge bracht. Herverkavelingsvoorlichtingsavond. De Coöp. Landbouwvereniging ,,Land- bouwbelang" te St. Annaland en de Af deling St. Annaland der Z.L.M, hopen op Donderdag 28 Januari a.s. des avonds om 6.30 uur in de zaal van de heer W. Rijnberg op de Haven aldaar een alge mene vergadering te beleggen, waarin Ir Krijger zal spreken over het onderwerp: ,,Wat betekent Herverkaveling voor de kleine boer?" Ook de heer Markusse van de Landbouwvoorlichtingsdienst zal hier bij aanwezig zijn. Ongetwijfeld zullen velen deze vergadering, die voor ieder toegankelijk is, bezoeken. jL,eerpiichtwet overtreden. De heer J. M. te St. Annaland had de leerplichtwet overtreden op verschillende data. Ver dachte wees er op, dat hij een groot huishouden had en geen hulp kon krij gen. De eis werd 15.of 6 dagen. Re kening houdend met de omstandigheden was de uitspraak 12.of 6 dagen, waarbij de Kantonrechter er op wees, dat hij hiervoor al eerder was veroor deeld en het voor hem het beste was, daarvoor niet meer te moeten verschij nen. Nog wel een wagenmaker op Tholen Onlangs kon men in de pers lezen, dat er op het Eiland Tholen geen wa genmakers meer te vinden zijn. Dit is niet het geval, want in St. Annaland woont nog wel een wagenmaker; het is de heer Johs. H. van de Repe, die in de Westelijke Achterweg aldaar nog een flinke wagenmakerij heeft. Boeren, die dus aan hun wagens etz. averij hebben, kunnen daar nog terecht. Ge^'al van Roodvonk. la het geizn van de heer K. J. Hage, wonende in de Nieuwstraat te St. Annaland ia een ge val van roodvonk geconstateerd. Ulenveiling van Donderdag 21 Jan. 1953. Uien bonken 5.32, uien gewone 7.707.65, uien drielingen f 9.55, uien picklers 29.40. Alles per 100 kg. Aan voer 30 ton. SCHERPENISSE Uienveilmg van Donderdag 21 Jan. 1953 (vla de velling van St. Annaland.) Uien bonken 5.39. Uien gewone 7.65. Alles per 100 kg. Aanvoer 17 ton. Kerknieuws. Beroepen. Bij de Ger. Gem. alhier is beroepen Ds F. J. Diele- man van Yerseke. In de Vrijdagavond 22 Januari gehou den ledenvergadering werden herkozen tot ouderhng dhr M. C. Boher en tot di akenen de heren N. L. Rijstenbil en D. M. Treurniet, die allen hun benoeming aannamen. Naar de N.O. Polder. De landbou wers L. J. Jansen en W. Vroegop te Scherpenisse ontvingen dezer dagen be richt, dat ze naar de Noord Oostpolder kunnen komen en hun een hofstede is toegewezen. De heer A. Jansen zal ook naar de N.O. polder gaan om dan bij zijn vader, de heer L. J. Jansen, op de hof stede te gaan werken. In verband met de herverkaveling op het eiland Tholen betekent dit weer een verruiming voor de verdeling van de kavels. POORTVLIET Gevonden voorwerpen. Bij de Rijks politie te Poortvhet zijn inlichtingen te bekomen betreffende een paar gevonden kinderhandschoenen en een bedrag aan geld. OUD V08SEMEER Geslaagd. De heer S. Swerus te Oud Vossemeer slaagde voor het Associatie examen Nederlandse Handelscorrespon dentie. STAVENISSE Bij de te Middelburg gehouden exa mens van de Bakkerij-Stichting behaal de de heer M. M. C. Wesdorp te Stave- nisse het diploma Broodbakkerij A. Het meest gelezen blad in dit rayon f Spoedeisende raad der gemeente St. Philipsland op Dinsdag 18 Jan. De voorz. opende op de gebruikelijke wijze en wenste alle raadsleden een ge lukkig Nieuwjaar, zomede de gemeen teambtenaren. Onze gedachten gaan in dit nieuwe jaar terug naar de ramp op 1 Febr. zei spr. die onze gemeente zo zwaar heeft getroffen. Veel kan er goed gemaakt worden, doch onze gedachten gaan uit naar de 9 rampslachtoffers. Het is voor deze mensen afgesneden, en het leed van de nabestaanden door dit verlies is groot. 1 Febr. 1953 zag het er voor onze gemeente hopeloos uit, doch ook veel is er thans weer hersteld en opgebouwd. De vorderingen zijn goed, we staan met de opbouw nog aan de spits. Voor ons als bestuurder was en is het nog een zware taak. Dit nieuwe jaar zal weer veel van ons vergen, o.m. de afbouw woningwetwoningen, Oosten rijkse woningen, de scholen, ook kleuter school, straten enz. rioleringsplan enz. Spr. hoopte dan ook op de steun en me dewerking van Weth. en Raad, zo ook van de staf der ambtenaren. Spr. hoopte wanneer nieuwe besluiten zullen worden genomen, deze in het waarachtige belang der gemeente zou den zijn, en dat Gods zegen er op mocht rusten. De voorz. lichtte toe dat deze verga dering spoedeisend was en wel om het stiaten- en rioleringsplan, dat vandaag v/as aanbesteed, waarbij Gebr. Everaars en van den Berg de laagste inschrijvers waren voor 264.250. G.S. heeft tegen dit plan geen bezwaar, doch eist dat de Raad in principe besluit, tot invoering van riooibelasting. De voorz. deed mededeling van de loop der bevolking over 1953 (Zie loop der bevolking en aanbesteding wegen enz. in de krant van vorige week corr.) De voorz. deelde mede dat G.S. geen bezwaar hebben tegen het straten- en ri oleringsplan, mits er dekkingsmiddelen voor de kosten aanwezig zijn, zodat vol gens G.S. rioolbelasting zal moeten in gevoerd. Hiertoe moest een besluit vallen. A. J. Polder zal hiervan vermoede lijk wel vrij worden gesteld. De heer Quist vroeg indien dit plan is uitgevoerd of aan de bewoners nog een septietank moeten hebben. Dit was niet meer nodig volgens de voorz. De heer Vaders meende dat G.S. dit niet zal goedkeuren indien een deel der gemeente van die belasting wordt uitge sloten. De heer Bolier zegde dat de riolering in de A. J. Polder slecht is, terwijl het in het dorp tot in het perfecte wordt uitgevoerd. Weth. Mol kon zich moeilijk vereni gen om een deel van de gemeente uit te sluiten van die belasting. Wat het voor deel van het niet bouwen van een sep tietank betreft die hadden de meeste mensen al, het is aldus spr. de meeste tionale ramp, onze Overheid heeft dat 1 Febr. al direct zo gesteld. De mensen die hun woningen verloren, moeten straks na herbouw 3 tot 6 duizend en sommige meer bij betalen voor hun nieu we woning, daar komt bij meer diverse belastingen, bovendien heeft het Water schap 12% in de Oude Polders op het bebouwde, terwijl de Henriette Polder nog geen 4% en A. J. Polder 4.4% wa- terschaplasten dragen. Zo zullen we de bewoners in de oude woonkern veel te zwaar belasten. De voorz. zei daar kunnen we later over discussieren! Weth, van Nienwenhuizen was ook van mening, dat die Waterschapslasten in de Oude Polder een onevenredige druk op de bewoners van de verschillen de Polders leggen. Spr. zou hierover met G. S. in overleg willen treden. De voorz. deelde naar aanleiding van de opmerkingen mede dat B. en W. eni ge verbeteringen aan de riolering in de A.J. Polder willen aanbrengen en wel de buizen aan de Zuidzijde doortrekken tot aan de sloot van de Wed. Wisse, zo ook aan de Achterweg de buizen verlengen bij C. Quist, zulks met het uitkomende materiaal uit het dorp, waar we veel over hebben. Later zou het vuile slootje aan de Noordweg gedempt kunnen wor den. De heren Vaders en Boller vroegen of dit niet direct kon gebeuren. De voorz.: Dan moeten we materiaal kopen en straks hebben we over. Na dat door al de heren nog ruim over de eventuele verbeteringen was ge sproken, nam de Raad in principe het besluit, om indien nodig, t.z.t. rioolbe lasting in te voeren. Eveneens besloot de Raad om de voorgestelde riolering in de A. J. Polder uit te voeren. (Wordt vervolgd) MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK In verband met de herdenking van de ramp op 1 Februari 1954 zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen van 85 uur halfstok hangen. Aan de inwo ners van Middelharnis en Sommelsdijk wordt verzocht dit voorbeeld te volgen. MIDDELHARNIS Donderdag 28 Januari 's avonds 7 uur hoopt voor de Jeugdverenigingen der Chr. Ger. Kerk op te treden Ds R. J. v. Pagée van Maarssen. Onderwerp: Esther. De mens in Gods spanning HERKINGEN Schoolvergadering. A.s. Vrijdag 29 Januari, des avonds 7 uur hoopt de Chr Schoolvereniging op Ger. Grondslag haar Ouderavond te houden. De voorzitter Ds Zwerus en de onderwijzer Dhr Drogen- dijk hopen dan in verband met hun ver trek naar elders afscheid te nemen. Predikbeurt. Heden Dinsdagavond half zeven hoopt voor de Ger. Gem. op te treden Ds H. van Gilst uit Dirksland. In een nieuw huis! Donderdag 28 Ja nuari mogen de nieuwe bewoners van de nieuwe woningen staande aan het Zweos plein hun woning betrekken. OUDDORP Gebrand. De werkman Jac. Bakelaar werkzaam bij de Heide Mij had het on geluk in een werkkeet over een dorpel te vallen met zijn handen op een gloeien de kachel. Hij bekwam zulke ernstige brandwonden dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zangavond. A.s. Donderdagavond aan vang 7.30 uur hoopt de Chr. Zangvereni ging gemengd koor Hard en Stem en het kinderkoor „Jong begonnen" een zang avond te geven in de Ger. Kerk. Vergaderingen. A.s. Zaterdagavond om 7.30 uur hoopt de Vereniging „Draagt Elkanders Lasten" vergadering te houden in het Hotel Akershoek. De afd. E.H.B.O. hoopt op Vrijdag- aovnd 7.30 uur in het Hotel Flohil de 10e ajarvergadsring te houden. Kerkdiensten. Woensdagavond 7 uur hoopt Ds Steur in de Herv. Kerk voor te gaan in de dienst des Woords. Donderdagavond 7 uur hoopt Ds G. Zwerus voor te g:aan in de dienst des Woords in de GerI Gem. alhier. Geachte redactie. Volgens het in het nummer van 22 Januari j.l. opgenomen verslag van de jaarvergadering der Woningbouwvereni ging „Middelharnis" was er nog al wat teleurstelling van bestuurszijde over het weinige begrip dat aanwezig bleek bij de huurders over de huurverhogingen. Daar onze huurdersvereniging aan de ze aanwezige ontstemming over deze huurverhogingen leiding heeft trachten te geven, verzoeken wij beleefd opname van deze regelen: Op 1 December j.l. verscheen het be richt in de pers dat de huren van oude woningen met de bekende percentages verhoogd zouden worden per 1 Januari, terwijl voor nieuwe woningen met Rijks- steun gebouwd, voorzover deze beneden het nieuwe huurpeil zouden komen, daar aan aangepast zouden worden. Toen dan ook op 11 December de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting aan kondigde dat woningen gebouwd tot 1951 met de bekende percentages ver hoogd zou worden, maar voorstellen van de gemeentebesturen om tot een lager percentage te verzoeken, in overwcg'iig zou nemen, verzonden wij 12 December een verzoek aan het bestuur van de Wc- ningbouwvereniging om contact op te nemen met Burgemeester en Wethou ders, teneinde deze verhoging te voorko men of tot het redelijke terug te bren gen. Op 2e Kerstdag 26 December ontvin gen de huurders van de eerste 2 woning bouwblokken (41 woningen) de monde linge mededeling van de huurophaler dat per 2 Januari de huur verhoogd zou worden met 26%. Op 30 December werd met de betrok ken huurders op een vergadering de vraag besproken of deze huurverhoging gemotiveerd was en kwam tot de con clusie dat deze verhoging ongemotiveerd was en een motie aangenomen waarin dit was uitgesproken en ter kennis ge bracht van de Woningbouwvereniging, Raad der Gemeente en Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Op deze vergadering waren uitgenodigd Be stuur Woningbouwvereniging, Burge meester en Wethouders en alle raads fracties. Geen der uitgenodigden waren aanwezig. Alleen de fractie van S.G.P. en V.V.D. zonden bericht van verhinde ring en het bestuur Wonuigbouwveieai- ging hield op dezelfde a zond vergade ring ter bestudering van de huurverho ging. Op Vrijdagavond 8 uur (8 Jan.) wer den de bewoners van de voorste 21 wo ningen aan de Steenenweg verblijd reet een 2e huurverhoging van 15 een: per week. Dit als gevolg van een bedrag aan meerkosten voor fundering bij de bouw in 1950 ingaande 1 Januari 1954. Volgens het financieel verslag van ds Woningbouwvereniging dezer dagen uit gebracht blijkt, dat de exploitatiereke ning over 19521953 over woningconi- plexen A, B en C een bedrag aan huur- tekort is opgenomen als gevolg van het feit dat na 1 Februari deze vvoninge" niet bewoond en mochten wezen. Hoe is dit te rijmen met de feitelijke toestand, dat minstens 95% van de huurders de huur over dit tijdvak toch zij het on der sterke druk van het bestuur vol daan hebben. Commentaar zullen wij (nog) niet te- veren. De lezers kunnen nu zelf wel eei oordeel vormen of de huurders reden hadden om wantrouwend te staan tegen over de maatregelen van de Woning bouwvereniging. Dankend voor de plaatsruimte. Secr. Huurdersvereniging J. V. d. SLIK 25 Januari 1954.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 4