N Een half millioen gulden Margarine wordt duurder NIEUWS UIT ZEELAND IGE Jaargang Woensdag 20 Januari 1954 No. 2271 .50 I" CHB WEEKBLAD OP GEBEFOBMEEBDE GBONDSLAQ VOOlt DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN rnis ^n grote verrassing 'l^Hsc Rampkindereh te Stavenisse helpen rampkinderen voor Kinderafdeling in het Ziekenhuis te Dirksland De Zweedse Organisatie „Radda Barnen" (Red het Kind) schonk deze enorme gift. Afscheid van burgemeester A. D. van Dijk, Oude Tonge Gezinszorg te St. Maartensdijk Het gecomb. Paulina Van Weel en Bethesda Ziekenhuis te Dirksland, waaraan de door „Radda Barnen" uit Zweden geschonken nieuwe Kinderafdeling zal worden gebouwd. De Flakkeese Gemeen schap stelt vragen aan diverse instanties aJs |aan ^lijp- DAM Isteld [Bedactiebureau: Pr. HEITORIlJSTRAAT 14, MIDDELHAflNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerg TelefK 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMEm'SPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. pant- neer- kaar- om- 1. ver- emi- We- llfs groot- meedoen. Izal -in de bben waar Et zo lang I Misschien Itoen. Dat Iet is een fagen, die gen zullen je dan je Iharte wel- §1 wat lang denk ik. b. Ik hoop I krant zal de ziekte dat gaat kun je wel Ie trui ca- Groeien! kt ze niet lat zal ho- ;ds wegen zijn wonderlijk. Zijn ge uten zijn hoger dan die van de mens. fhet kwade komt niet zelden het goe- roort. Wat wij mensen als onmogelijk ■houwen wil de Heere vaak gebrui- Communisme en Titoïsme het wordt de mens niet geschikt geacht om ^Js Koninkrijk uit te breiden. En dat is het ook niet daar het diametraal te- tegen Gods Woord overstaat. En toch... God staat er boven. Zien we eens naar Joego Slavië. Joego-Slavië is het land van Tito. Communistisch, maar naar de trant van Tito. Dat wil zeggen Communisme maar van een ietwat afwijkende modaliteit. Beïnvloed, aangelegd met nationale en persoonlijke beginselen. Daar werd een volksstemming gehou den. Stemmen en volkstemming, in com munistische landen zijn gevaarlijke din gen, 't Gaat naar een vast schema. En wel zo, dat de communistische dictator voorschrijft hoe er gestemd zal worden. Voor afwijkende en tegengestelde me ningen biedt het stembiljet geen kans. Het is in communistische landen stem men naar voorschrift. Tito hield ook een volksstemming. Formulieren worden rondgezonden. Met allerlei vragen. „Of men tot een kerk behoort?" „Of men in God ge looft?" Gevaarlijke vragen in een com munistisch land. Geen wonder dat men van kerkelijke zijde deze vragen maar liever geschrapt had. Het lag toch voor de hand, dat men uit vrees en angst de ze vragen niet naar waarheid durfde beantwoorden. Het communisme is immers godloos - atheïstisch. De veilige kant was toch maar om met neen te beantwoorden. Daarom achtte men het van kerkelijke zg'de meer gewenst deze vragen te schrappen. Maar nu de grote, de onge dachte verrassing. Voor iedereen, zowel van de kerk als van de regering. Niet minder dan 87 procent van de bevolking belü'dt in deze communistische Staat in God te geloven. Wel heeft Tito met de Paus, met het Vaticaan gebroken. Vol- hem maakten de R.K. priesters po- :e propaganda. Vandaar zijn breuk Rome en zijn bevel: Ik wil dat de ikstoelen propagandaplaatsen zullen van de Bijbelse leer. En zo is het surd, dat in het communistische Joe- ilavië de Bijbel meer op de voor- „,..id is gekomen. Nu, dan verdwijnen alle dwalingen en menselijke inzettingen als sneeuw voor de zon. Zo ook in dit cwimunistische land. Het Protestantis- mi groeit er met de dag. Zo zelfs dat ■men er wel spreekt van een „Verlate Raformatie." Zo werkt de Heere vaak op zich zelf ongeschikte middelen, kan het gerust aan het Woord des en overlaten. Dat is krachtig en scherp snijdender dan enig ding. Waar ^Woord van de Koning komt, daar is ichappij. hfit w STAVENISSE De jeugd [Stavenisse die in Februari van het e jaar heeft ervaren, dat snelle dubbele hulp betekent, heeft Vrij- in enkele uren tijds een inzameling - va^ versnaperingen gehouden voor de is geschre- kiiieren die in Oostenrijk zijn getrof- ffflfedoor de rampen die lawines daar heïiben veroorzaakt. De opbrengst ongeveer driehonderd chocoladerepen, rollen zuurtjes en andere zoetigheden zal via het Jeugd-Rode Kruis Nederland worden verzonden. Wat heb leb je wel |k bedankt zal het je er uit In voor het Als ill I een apart Kje! Harte- kaart. Il< hernemen. lou moet ik It doet me ud-nichtjes lezers van^ eens den- I mooie rap- ellicht, dat] mij wor- waar zijn, Itzondering 1 mooie cij- lijk. Ik vind aar vijfje? nis hebben In we maar lind ik, als[ lenze eij Ik van jo"' la, dat was kwam e'' ir vol, (JaJi laadseiwerk briefje Vat hebben tód metW' Ibekijk, da» 1 wel gra^ ^t mis? ijk welkoi» fuitgekeKeo lik kan h» I dan en I' zullen lan Doe P Est als Hier ^1 het neus fet weer bS jende wee" I jullie OOM KO' MIDDELHARNIS irg. Stand. Geboren in de maand ibor '53: Bastiaan Anthony, z.v. B. 1 den Steenhoven en E. H. |ichwanger; Helena Haria Christina, ^er van D. de Rooij en W. van Ou- irden; Marianna Ada, dochter van foh. Kalkman en H. L. Razenberg; Jannes Hendrikus, zoon van J. H. v. en B. W. de Groot; Kornelis Ja- goon van J. v. Bijsterbosch en Jac. leventer. erteden in de maand November: ld Visser, oud 66 jaar, echtg. van fppel; Elizabeth Jordaan, oud 86 ja- weduwe van L. van Antwerpen; Henderikus van der Valk, oud 3 dagen, zoon van Pieter van der Valk en Pie- tronella Padding. sboren in de maand December 1953: |ans Johannes, zoon van D. Blok en i-h. E. Witte; Johanna, dochter van ^oppenaal en KI. Groen; Elizabeth pa, dochter van C. Jansen en S. Ne- [Adriana, dochter van H. Vroegin- pj en Adr. Knöps; Johanna Neeltje, |ter van A. Troost en Jac. Troost; Itje, dochter van M. Verweij en J. e, nis. nel. ia OurtdoiP Jverieden in de maand December 1953 Lgn Nleuwland, oud 70 jaren, wedn. van f- A. Okker; Petronella Wijnhoff, oud TBJaren, ongeü.; Cornelis van Everdink, l6t jaren, ongeh. (Vervolg pag. 4) „Radda Barnen", de Zweedse Organisatie „Red het Kind", heeft voor de kin deren in het rampgebied al onnoemelijk veel gedaan. We hebben dan maar te herinneren aan de schenkingen van complete inventarissen van kleuterscholen in het rampgebied, zoals te Nieuwe Tonge, Herkingen, Oue Tonge e.a. plaatsen. De geweldige gift, die nu voor ons eiland van Radda Barnen is losgekomen, overtreft wel alle verwachtingen. Daar wordt men stil van. Niet minder dan 500.000 gulden werd beschikbaar gesteld voor de bouw van een kinderafdeling in het gecomb. Paulina v. Weel en Bethesda-Ziekenhuis te .Dirksland. Burgemeester D. van Heijst, voorz. van het gecomb. Paulina van Weel en Bethesda Ziekenhuis kon Vrijdag j.l, in de eerste bestuurvergadering die dit jaar gehouden werd, een wel zeer verrassen de mededeling doen. De Zweedse Organisatie Radda Bar nen," heeft niet minder dan een half millioen geschonken voor de bouw van een kinderafdeling aan het Ziekenhuis te Dirksland. Deze Zweedse organisatie, die reeds onnoemelijk veel goeds heeft gedaan voor de kinderen in het rampgebied, had oorspronkelijk de gedachte, om in een van de rampplaatsen een Kinder ziekenhuis te stichten. Een compleet Kinderziekenhuis vergt echter een enorm kapitaal, waarom in overleg met de Mi nister van Maatschappelijk Werk en de Geneeskundige Hoofdinspectie van de Volksgezondheid, men tot het besluit kwam om het gecomb. Paulina van Weelziekenhuis te Dirksland uit te brei den met een Kinderafdeling. Er is met bovengenoemde instanties en met de voorzitter burgemeester van Heijst van Dirksland een zeldzaam prettig overleg geweest. De organisatie „Radda Bar nen" schenkt nu 426.500 voor de aan bouw van deze afdeling, (waarin plaats zal zijn voor 2024 bedden, terwijl te vens 73.500.wordt geschonken voor instrumenten, die rechtstreeks uit Zwe den zullen komen. Saiiien dus het grote bedrag van een half millioen gulden. Ziekenhuis- wordt steeds meer gespecialiseerd Tegelijkertijd is !het nodig dat de wachtruimte véetr patiënten voor specia listen en polikliniek worden uitgebouwd. Het ziekenhuis te Dirksland wordt steeds meer gespecialiseerd, waarom er aan wachtruimte grote behoefte bestaat. In de besturgn wordt overwogen om tegelijk de bouw van een recreatie- en onderzoek kamer mogelijk te maken. Deze wensen, die reeds meermalen in het Bestuur waren geuit, kunnen nu mogelijk gelijk in vervulling gaan. Een advies-commissie zal worden ingesteld. Het ligt in de bedoeling, met de meeste spoed met de bouw te beginnen. Er zal een architect worden gezocht, die gespecialiseerd is op Ziekenhuis-bouw. Ruimte voor aanbouw is er voldoende, bij de bouw is met uitbreiding rekening gehouden. Het legaat van wijlen mej. Paulina van Weel, waardoor dit ziekenhuis in 1934 kon worden gesticht, heeft voor ons eiland grote zegen afgeworpen. Een voorrecht was, dat het Dirksland bij de ramp 1 Petar. 1953 werd gespaard, waar door het ziekenhuis droog bleef. En nu weer is deze alles overtreffende gift van „Radda Barnen" waarvan, speciaal de kinderen van ons gehele eiland Goeree- Overflakkee zullen kunnen profiteren. De gift is n.l. uitdrukkelijk aan het ge combineerde, dus zowel aan het Paulina van Weel als aan het Bethesda-Zieken huis geschonken. Het vaJt te begrijpen dat deze eerste bestuursvergadering van dit jaar in het teken van een juichtoon stond. En alle eiland-bewoners zullen met deze zeldza me schenking verblijd zijn. Het Bestuur heeft dan ook aan de Zweedse Organisa tie een zeer hartelijke brief van dankbe tuiging gezonden. Wij hopen in het vervolg onze lezers met de bouw van deze kinderafdeling aan het ziekenhuis op de hoogte te houden. De prijs van de merkmargarines Jvordt, naar men van de zijde van de fabrikanten mededeelt, voor de consu ment verhoogd met vier cent per kilo gram, hetgeen voor de halfpondpakjes dus neerkomt op één cent. Deze verho ging is geen gevolg van de loonronde, doch vindt haar oorzaak in de prijzen van de verpakkingen, die omhoog ge gaan zijn. Men merkt in dit opzicht op, dat de margarine-industrie meer een ka pitaal- dan een loonintensief bedrijf is. Op Donderdag 28 Januari zal in het Verenigingsgebouw te Oude Tonge een raadsvergadering worden belegd waarin burgemeester A. D. van Dijk afscheid van de gemeente zal nemen, wegens zijn vertrek naar Poortugaal. Op Woensdag 3 Februari zal burge meester van Dijk in zijn nieuwe gemeen te Poortugal worden geïnstalleerd. THOLEN Burg. Stand. Geboren: Hendrik, zoon van L. M. Geluk en A. Kot; Leendert, zoon van M. M. Tichem en M. C. Ge luk; Nicolaas Laurisse, zoon van C. Sie- ling en S. Buth; Tjebbelina, dochter van M. C. van Stee en A. J. Maris; Maatje Anthonia, dochter van P. Duinkerke en C. P. Schot; Jan Frans, zoon van J. Deurloo en j. K. v. d. Sande. Overleden: Adriana Pieternella van E'oege, oud 74 jaar echtgen. van Simon de Korte; te Bergen op Zoom: Cornelis Geuze, 80 jaar echtg. van Pieternella Raat; Johanna Lena Geluk, oud 77 jaar, wed. van Adriaan Cornelis van Luijk. Kerknieuws. Ds B. G. A. v. d. Wiel Ned. Herv. predikant te Tholen, ontving een beroep naar Elburg en één naar Hasselt. Duivententoojistelling. De uitslag van de te Tholen gehouden duivententoon- stelling van de Kring Tholen luidt: Oude doffers: J. Geuze Ie pr., 2. C. A. Andriesse, 3. J. de Boef, 4. Iz. Hage, 5. Joh. Baaij, 6. L. Laban. 7. L. Jansen en 8. L. Jansen. Jonge doffers: 1. A. v. Trijen, 2. L. Jansen; 3. K. B. van Poepelen; 4. L. Jansen, 5. Joh. de Baaij, 8. J. Praat, 7. A. de Jonge, 8. Joh. Baaij, 9. G. de Rooij, 10. A. V. Trijen, 11 J. de Boef en 12 K. B. V. Poepelen. Oude duivlnnen: 1. A. de Jonge, 2. J. de Boef, 3. J. Geuze, 4. L. Soomers, 5. Joh. Baaij, 6. J. de Boef, 7. C. Andries se en 8 Iz. Hage. Jonge duivinnen: 1. L. Laban, 2. L. Soomers, 3. A. C. Bout, 4. L. Soomers. 5. A. de Jonge, 6. J. de Boef, 7. Joh. Baaij, 8. Iz. Hage en 9. A. de Jonge. Jarige doffers: 1. J. B. Tholenaar, 2. Iz. Hage, 3. M. Moeliker, 4. L. Soomers, en 5. J. Bevelander. Jarige duivinnen: 1. Iz. Hage, 2. A. v. Trijen, 3. J. Praat, 4. Iz. Hage en 5. A. C. Bout. Late doffers: 1. L. Laban, 2. A. C. Bout; 3. J. Praat. Late duivinnen: 1. G. de Rooij, 2. L. Laban, 3. Joh. Baaij. Schoonheid doffers: 1. Iz. Hage, 2. G. Soomers en 3. J. Geuze. Schoonheid duivinnen; 1. J. B. Thole naar, 2. J. Bevelander, 3. Iz. Hage, 4. A. C. Bout en 5. Iz. Hage. De Politiek der Christelgke Histori sche Unie. Vrijdag 22 Jan. a.s. zal mr H. K. J. Beernink, lid van de Tweede Kamer, voor de C.H. Kiesvereniging Eiland Tholen en St. Philipsland in de zaal van het Hof van Holland te Tholen spreken over „De Politiek der Christe lijke Historische Unie." De heer C. Phi- lipse, lid van Gedep. Staten van Zee land, zal eventueel vragen betreffende qe herverkaveling, pachtprijzen, grond kamers enz. enz. beantwoorden. Voor de zwanen. Door de heer W. G. te-Tholen werd dezer dagen een mud graan beschikbaar gesteld aan het ge meentebestuur ter voedering van de zwanen in de singel. Benoeming. De heer J. Zandee te Scherpenisse is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Tholen. Dwerg iGoerami. De Aquariumvereni ging Dwerg Goerami te Tholen kwam dezer dagen bijeen in haar clublokaal. De voorzitter gaf een kort overzicht van het jaar 1953 betreffende de vereni ging. Uit dit overzicht bleek, dat het le dental zich in een gestadige groei mocht verheugen. Na enkele huishoudelijke zaken maak te de voorzitter de uitslag bekend van de Huiskeuring der aquariums. De heer P, K. Baay had het hoogst aantal pun ten behaald,, waarvoor hem een fraaie wisselbeker ter hand werd gesteld. Als blijvend aandenken ontving hij nog een lauwertakje met inscriptie en een diplo ma. De heer J. D. Everaers was nummer twee, die hiervoor een medaille met'ins criptie en een diploma ontving. De derde prijs werd uitgereikt aa.n de heer J. W. de Rijke. Deze prijs bestond uit een kleine medaille, eveneens met inscriptie, en een diploma. Voorts werden nog diploma's uitge reikt aan de heren D. Schot Hzn., C. van den Berge Johz. en C. Burgers. Op 14 Jan. sprak voor de Stichting Gemeenschap St. Maartensdijk in de zaal van Mevr. Nieuwenhuize mej. A. Paling, Sociaal Werkster te Stavenisse over het onderwerp Gezinsverzorging, toegelicht met lichtbeelden. Burgemeester Bouwense opende deze avond met een kort welkomstwoord en Vandaag (Dinsdag) wordt H.K.H. Prinses Margriet elf jaar. We geven hier een van de nieuwste foto's van de jarige Prinses. Ze is verleden week van een vacantiereis uit Zwitserland teruggekeerd. zette hierna het doel van deze avond uiteen, n.l. bekendheid te geven aan dit werk, waajmede men binnenkort op ons Eiland hoopt aan te vangen. Spreekster besprak in dit verband ook de mogelijkheid die er openligt voor meisjes van 19 jaar om opgeleid te wor den voor gezinsverzorgster op een Inter naat, waar betrekkelijk geringe kosten aan verbonden zijn mede door dat het Rijk veel bijdraagt in deze kosten en dit Maatschappelijk Werk zodoende een flin ke ruggesteun geeft, teneinde het te doen slagen, omdat het van zo groot be lang is, voor die gezinnen, waar vrou wen ziek zijn en hulp in de huishouding dringend noodzakelijk is. Het is dan ook de bedoeling dat voorlopig op het eiland Tholen 1 Maatschappelijk Werkster en 2 gezinsverzorgster werkzaam zullen zijn en daarna zal naar uitbreiding wor den gestreefd, doch men bedenke, dat men te doen heeft met een te kort aan gediplomeerde Gezinsverzorgsters, zodat dit niet direct mogelijk zal zijn. 2 meis jes uit de gemeente St. Annaland zijn reeds hiervoor in opleiding en deze zul len dan ook t.z.t. op Tholen worden inge zet. Van deze zijde wordt zowel de Bur gerlijke als Kerkelijke Gemeente opge wekt dit werk in de toekomst zoveel mogelijk te steunen op dat dit ook op ons eiland zal mogen slagen en de ge zinnen hiervan kunnen genieten, die wer keiijk op dit gebied in nood verkeren. Jammer was het dat op deze avond zo weinig belangstelling was, vooral van kerkelijke zijde. Burgemeester Bouwen se dankte aan het slot van deze avond alle aanwezigen, nadat vooraf gelegen heid werd gegeven vragen te stellen, waarvan ook door verschillende perso nen gebruik werd gemaakt, welke door mej. Paling werden beantwoord. Overschakeling- P.Z.E.M. De conces sie welke de Coop. Electrische Centrale tot op heden genoot, zal definitief op 31 Jan. 1954 aflopen, met dit gevolg, dat vanaf die datum geen electrische ener gie meer zal worden geleverd en alle woningen en werkplaatsen welke alsdan nog niet van nieuwe leidingen zullen zijn voorzien, toch overgeschakeld zullen worden op het net van P.Z.E.M. Griep. In deze gemeente heerst mo menteel in erge mate de griep, doch ge lukkig niet van ernstige aard. STAVENISSE Tot onderwijzer aan de O.L. School alhier werd benoemd de heer L. van Bokkum te Alphen a.d. Rijn. Loop der bevolking over 1953. Op 1 Januari 1953 telde deze gemeen te 1737 inv/oners n.l. 891 mannen en 846 vrouwen. In 1953 werden geboren 13 m. en 10 vr., terwijl zich vestigen 12 m. en 13 vr. Er overleden 70 m. en 98 vr., terwijl 59 m. en 58 vr. vertrokken. De bevolking verminderde dus met 104 mannen en 135 vrouwen, zodat op 1 Januari 1954 het aantal inwoners 1502 bedroeg, n.l. 787 mannen en 715 vrou wen. Er werden 1^ huwelijken gesloten. ST. ANNALAND De te St. Annaland gehouden collec te ten bate van de Emeriti Predikants- Weduwen en Wezen heeft 112.70 opge bracht. Extra kerkdienst. Op uitnodiging van de vereniging van Jong Hervorm den hoopt Ds. J. J. Poot, Ned. Herv. Predikant te Delft Donderdag 28 Janu ari des avonds om 8.30 uur voor te gaan in de Dienst des Woords in de Ned. Herv. Kerk te St. Annaland. Bezichtiging inventaris. Zaterdag middag werd door het bestuur van de Christelijke Kleuterschool te St. Anna land gelegenheid gegeven, om in het ge bouw van genoemde school de nieuw ge schonken inventaris te bezichtigen. Ve len hadden dan ook hun schreden naar de Cureelanden gericht, om deze zeer mooie en practische inventaris te be zichtigen. Er was dan ook zeer veel te zien. De volledige inventaris zag er dan ook keurig en zeer degelijk uit en be staat uit een electr. comfoor, aluminium wasbak, twee grote schommels, tabou- retjes, schrijfbordjes, tekengerij, ver schillende puzzles, schilderijtjes en nog verschillende andere practische voor werpen, alles even keurig en degelijk en van zeer goede kwaliteit. Het was bij zonder druk en het bestuur kan dan ook op een zeer geslaagde kijkmiddag terug zien. Uit de grote belangstelling blijkt wel de voorname plaats, die de Christe lijke Kleuterschool in het dorpsleven van St. Annaland inneemt. Het verdient dan ook zeer zeker aanbeveling, dat de Ver eniging van Christelijke Kleuteronder wijs bij haar reeds bestaande leden en donateurs nog meerderen als zodanig zal kunnen boeken, opdat dit zo noodzake lijke en tevens nuttige onderwijs op de reeds Ingeslagen weg moge kunnen voortgaan,niet alleen tot nut van de ouders, maar ook van de kleuters, die in dit fraaie gebouw nuttig, maar boven al Christelijk Onderwijs ontvangen. Publieke telefooncel Havenhoofd MiddeUiarnis Het Bestuur van de Stichting De Plakkeesche Gemeenschap heeft zich gewend tot de Heer Directeur van het Telefoundistrict te Rotterdam en er op gewezen, dat zich aan het Havenhoofd te Middelhamis een zeer primitieve openbare telefoonpost bevindt. Deze post kan allerminst een bruikbare open bare telef oongelegenheid worden genoemd èn door de ligging èn door de admini stratieve maatregelen, welke voor het gebruik van de post door de P.T.T. zijn gesteld. Er moet n.l. zelfs verantwoor ding worden gedaan van het gebruik door verplichte invulling van een formu lier met vermelding van het nummer van de opgeroepene. Door het Bestuur is al eerder ge vraagd om nabij de ponton aan het Ha venhoofd een publieke telefooncel te plaatsen, waarin men vrij kan spreken en die zichtbaar toegankelijk is voor iedereen. De huidige situatie is wel zeer primitief en uit de tijd. Het verzoek tot plaatsing van een moderne telefooncel aan het Haven hoofd is thans aan de heer Directeur van het Telefoondistrict herhaald. Wisselgeld Dan heeft het Bestuur zich gewend tot de heer Directeur van het Post-Tel legraaf- en Telefoonkantoor te Middel- harnis met de mededeling, dat herhaal delijk wordt geconstateerd, dat de post- bearabten, welke zijn belast met het innen van gelden (kwitanties enz.) geen wisselgeld bij zich hebben. Dat is voor het publiek erg lastig, omdat de zaken alsdan niet, althans niet vlug kunnen worden afgedaan. De postbode moet la ter nog terugkomen of iets van die aard. De medewerking van de heer Direc teur is gevraagd om te willen bevorde ren, dat voortaan aan de betrokken post beambten voldoende wisselgeld wordt meegegeven. Klacht automatische telefoon Bij schrijven heeft het Bestuur zich gewend tot de heer Directeur van het Telefoondistrict te Rotterdam, waarbij zijn aandacht er op wordt gevestigd, dat de tot-standbrenging van de interlocale aansluiting van de Flakkeesche dorpen onderling zo lang duurt en dat heel vaak de nummers 000 en 004 niet of eerst na lang wachten ,,in de lijn komen." Aan de heer Directeur van het Tele foondistrict is gevraagd om terzake voor zieningen te willen treffen. Toegangsweg Galathese-haven Het Bestuur van de Stichting De Plakkeesche Gemeenschap heeft zich tot het College van Gedeputeerde Sta ten dezer provincie gewend en de aan dacht gevraagd voor de zo slechte situ atie bij de toegangsweg naar Galathee- Haven. Gevraagd is te bevorderen, dat deze verkeersweg ten spoedigste wordt verbeterd en aangepast aan de sinds de ramp gewijzigde situatie ter plaatse. Wegwijzers Tenslotte is door het Bestuur aan de A.N.W.B., Kon. Ned. Toeristenbond te 's-Gravenhage, gevraagd om spoed te maken met de nieuwe bewegwijzering op het Eiland. De huidige situatie geeft namelijk aan leiding tot klachten en verkeersonzeker- heid.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1