H.V.ANDEL Aantekeningen over de nieuwe Huurwet r~\ Regeling voor levensonderhoud watersnoodslachtoffers Snuif en wrijf Nog veel te doen PUROL GENEEST Zaterdag 9 Januari 1954 No. 2268 irnis srrast GHB WEEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOU DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN lieke ren der >ol KLOKKEN Meer toekomst voor de Nederlandse boeren in Frankrijk Verootmoedigen en leiding vragen Terecht er op gewezen MEDITATIE Landbouwherstel in ramp gebied maakt goede vorderingen BEDRAGEN VOOR DE VERGOEDING ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen Betaling abonnementsgeld per giro Januari Jaargang Redactiebureau: Pr. HBNDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TBL.EFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerq TelefK 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. 5 met de INIS lene ver- 1 Bijbel te ptaan der Qde deze Igen van loh. 1 tot |van wei- het bij- let nieu- deel— |iiging 40 de he- As, W. Kleppe, Uijl Dz, |r J. van iris vanl nwde de| I ontwor- Tholen. I geopend l56 leer-l pnd was 8 benoemd aris van f heerj rce later jl f)oyenga.| van de krordt del door de 1 ^nga zalj ie voor- |ooyenga toe. de wei- op een ij tciteerds j fcizer en Ins weer Lid. |de heer zingen door it en Iheer de Ite nog let werK sloot lUen en waar- dank aters 28 ipetons- In „Maatschappij-Belangen" (Ned. Mij. voor Nijverheid 'en Handel)wordt de vraag opgeworpen of het grote aantal Nederlandse emigranten in het buiten land niet een wELardevolle markt zouden kunnen scheppen voor onze export-ar- tikelen. De redactie ziet er niet veel heil in omdat over het algemeen in ons land een voorkeur bestaat voor artikelen van vreemde herkomst. Een verschijnsel dat niet te verdedigen is maar waarvoor verschillende oorzaken een verklaring kunnen geven. Over die verschillende oorzaken schrijft het blad; „In het kort zijn deze: de late ontwikkeling onzer industrie, waardoor vreemde producten van oudsher een vas te positie in ons land hebben, onvoldoen de voorlichting en opvoeding van consu ment en handel door de Nederlandse in dustrie, de verwarring onder de kopers gesticht door het veelvuldig gebruik van buitenlandse namen en merkon, waar door de koper niet kan onderscheiden of hij met een eigen dan wel een vreemd product te doen heeft, onvoldoende be langstelling van de industrie voor de handel en de binnenlandse markt enz. De detailhandel buit deze voorkeur uit, enerzijds als gemakkelijk verkoopsargu ment en anderzijds omdat op buiten landse producten in de regel hogere winst kan worden gemaakt. En deze voorkeur voor het vreemde wordt nog aangewakkerd door een voort durende stroom van advertenties in tal loze bladen die dag in, dag uit de lof zingen van Zwitsers aluminium, Itali aanse zijde, Franse schoenen, Engelse regenjassen, Zweeds glas en Deens aar dewerk. Een bezoek aan onze grote wa renhuizen toont ons een groot aantal voortreffelijk geëtaleerde buitenlandse producten, alle met aanduiding van het land van herkomst als indicatie van kwaliteit en vorm ten overvloede ver sierd met Italiaanse, Franse, Zwitserse, Deense, Engelse, Zweedse en Ameri kaanse vlaggen, terwijl daarentegen de producten van Nederlandse herkomst, behalve de firmanaam zelden plaats of provincienaam van herkomst en vrijwel nimmer de aanduiding Nederlands pro duct" dragen. Het belang van een ge zonde Nederlandse markt, ook als steun, als ruggegraat voor een sterke export positie, mag niet worden onderschat en het is met het oog op onze stijgende pro ductie en de groeiende concurrentie op alle internationale markten van het grootste belang voor de Nederlandse producenten om meer aandacht aan de eigen markt te schenken." Het komt. ons voor dat het Nederland se zakenleven in dit op2dcht nog veel te verbeteren is. Voorkeur voor artikelen van buitenlandse afkomst is een grote fout van het kopende publiek. Zonder grondige reden wordt aan het buiten landse fabrikaat voorrang verleend. In het verleden mag daar aanleiding voor geweest zijn, maar we menen dat die nu niet meer bestaat. Onze industrie levert een product op velerlei gebied dat voor het buitenland in geen enkel opzicht onder behoeft te doen. In alle opzichten. Maar het kopend publiek laat zich beïnvloeden door bui tenlandse merken en aanbevelingen. Op die wijze worden de nationale pro ducten achtergesteld. Hoe vaak komt het niet voor dat een inlands product nog onder buitenlandse ^- vlag het publiek wordt aangeboden. Echte Nederlandse producten worden vaak met buitenlandse namen versierd om het publiek tot kopen aan te moe digen. Om maar een product te noemen. B.v. in de sigarettenindustrie. Nederlandse aretten worden onder een vreemde m ingevoerd bij het publiek. Op dit irrein valt er nog heel wat te doen. In iet algemeen en speciaal ook voor de ereniging „Nederlands Fabrikaat". Bekendmaking en aanbeveling van inze inheemse industrie, daar ontbreekt log veel aan. Toch is deze zaak van 'oot belang. Het artikel wijst er op: :et belang van een gezonde Nederlandse arkt en een ruggegraat voor een ster- ie export-positie. En niet te vergeten et bevorderen van onze productie en Ie uitbreiding van de werkgelegenheid, "oor deze twee zaken kan een gezonde linnenlandse markt van zeer grote be tekenis zijn. Zodat bevordering van de erkoop van onze, nationale industrie op [e binnenlandse markt van grote bete- ;enis moet worden geacht. RUIME JUWELIER HORLOGER BEI1ERI.LAAN 3 - TEL. 70360 ROTTERDAM-Z. 'Op grond vaii een dezer dagen in de Franse staatscourant afgekondigde wet zal de Franse pacfttwet, het „Statut de Fermage", van toepassing worden op Nederlandse pachters in Frankrijk, waar- tdoor deze in grote lijnen gelijke rech- Iten zullen verkrijgen als de Franse ^pachters. Zo zullen de Nederlandse pachters in iVankrijk na beëindiging van de pacht- joyereenkomst recht hebben op vergoe- l^ng voor de door hen aangebrachte ver- Het is een tijd van grote moeilijkhe- der ^e tegenstellingen worden van dag tot dag groter en ingewikkelder. De grotei. der aarde beleggen vergaderin gen en samenkomsten maar er komt geen schot in de zaak. 't Loopt aan alle zijden vast. Conferenties hier, conferenties daar. Maar er wordt geen oplossing gevonden. De Staatslieden vergaderen en confe reren m.aar de moeilijkheden en tegen stellingen kunnen maar niet opgeruimd worden. De Staatslieden vergaderen nu hier en dan daar Amerika, Engeland en Frank rijk. Samensprekingen op het hoogste niveau, zo men dat wel noemt. De pre miers, de eerste ministers van de lan den. Maar de resultaten blijven uit. In vroegere tijden, twintig dertig jaar geledejj was het nog de tijd van de ge heime diplomatie. Veel gesmaad en als schuldig aang'ewezen voor het ontstaan van oorlogen. Geheime diplomatie. Schrikwoord voor de democraten. Anders zou en moest het worden. Volkenbond en de Verenigde Naties zouden andere democratische, betere, gulden tijden doen aanbreken. Het is anders uitgekomen. De Volkenbond stel de te leur. Brokkelde af. Verloor alle ge zag. En de Verenigde Naties het aange wezen centrum voor de samensprekin gen der volken is onbruikbaar geble ken voor deugdelijk werk. Ons land kan er van meespreken. Een plaats voor scheldredevoeringen. Scheld- kanonades over en weer. Ben forum voor het houden van propagandarede- voeringen, zodat de Staatslieden weer hun toevlucht moeten nemen tot onder handse conferentie. Maar ook daar kan men de grote vraagstukken van deze tijden niet tot oplossing brengen. Geen vraagstukken en problemen op lossen maar ook nog ingewikkelder maken. Uit een kwestie komen twee of meer moeilijkheden voor. Het is of de vraagstukken en problemen hen boven het hoofd groeien. „Ongetwijfeld maken wij een periode door waarin het mogelijk is dat de wereldproblemen ons uit de hand gelopen zijn. Wij moeten ons ver ootmoedigen en om leiding en genade vragen." Zo sprak mevrouw Churchill een rede van haar man voordragende bij gelegenheid van het aanzitten aan de feestdis in Zwedens hoofdstad. We ge loven, dat hierin een grote waarheid ligt. De hoogheid van de mens doet al les mislukken. Erkenning van God en Zijn Woord en terugkering tot God en Zijn Woord, daarin ligt de oplossing van de wereldproblemen. „Spreker ergerde zich als hij 's avonds op straat kwam, dat er openbaar veel werd gevloekt." Een aanhaling uit het verslag van de gemeenteraad van Her kingen, zoals het te vinden is in „Eilan- dennieuws" van Woensdag 23 December j.l. Het eert de heer Hogerwerf dat hij in het openbaar op dit vreselijke kwaad wees. Het is helaas op onze eilanden een veel voorkomende zonde. Ruwe woorden, branie-achtig, onverschillig optreden, daar zoekt de jeugd veelal zijn kracht in. Vaak ontziet men zich dan niet om Gods Naam ijdel te gebruiken. Het i.s goed, dat in het openbaar op dit kwaad werd gewezen. De heer Hogerwerf vroeg toepassing van het vloekverbod en stren ger toezicht hierop. 'De voorzitter zou er op laten 'letten, al lag hier ook vol gens hem een taak voor de ouders. In derdaad dient het vloekverbod toegepast te worden. Als het kwaad zich voordoet dan moet de gemeenteverordening ook toepassing vinden. Anders wordt de ver ordening een dode letter en dan kan men de verordening beter intrekken. Uit de aard der zaak komt de verant woordelijkheid van de toepassing van het 3/loekverbod neer op de politie. Bij voorzichtig en tactisch optreden kan veel kwaad voorkomen worden. Maar de politie moet ingrijpen als het kwaad zich voordoet anders wordt de verorde ning een belaehing. Een persoonlijk ele ment, dat der waarschuwing werd door wethouder de Geus ook terecht naar vo ren gebracht. We geloven dat dit ook van veel nut kan zijn om het kwaad te bestrijder!. Vooral in een kleine gemeen schap als te Herkingen waar men elkaar kent. Een gepaste waarschuwing, niet op meesterachcige toon, zal niet zelden een beschamende uitwerking hebben. Een taak voor de ouders. Het was de burgemeester die daarop terecht met nadruk wees. Een taak voor de ouders in dubbel opzicht. Het voorkomen van het slenteren op straat bij avond van de jeugd, een bron van veel zonde en kwaad, en het optreden tegen het vloe ken in het bijzonder. ----------O---------- EXAMEN MIDDENSTANDSDÏPLOMA ALGEMENE HANDELSKENNIS 1954 Het 20e examen voor het Middenstands diploma Algemene Handelskennis zal, voor wat het schriftelijk gedeelte betreft worden afgenomen: Woensdag 9 Juni en Donderdag 10 Juni 1954. Het monde linge gedeelte wordt afgenomen in de periode 26 JuU tot 14 Augustus 1954. ■De inschrijving voor dit examen kan uiterlijk tot en met 23 Januari 1954 ge schieden bij het Bureau Stichting-Mid denstandsexamen te 's-Gravenhage. RECTIFICATIE Van de zijde der Huuradviesoommissie in het ressort van het kanton Sommels- dijk, worden wij er op attent gemaakt, dat in ons artikel ,,De Huuradviescom missie en de nieuwe Huurwet", geplaatst in ons Oudejaarsavondnummer, enige onjuistheden voorkomen, welke wij hier onder gaarne verbeteren. 1. Bezoldiging. Gelezen moet worden: Behalve de secretaris genieten de leden geen bezoldiging; wel vacatie geld i( er stond vacantiegeld!) 2. Huurprijs. In het gegeven voorbeeld is sprake, dat de verhuurder het wa ter betaalde in 1940. De aftrek van 0.23 p.w. geldt dus niet als door verbruiker betaald, doch dpor ver huurder. Wanneer immers het water ii\ 1940 door de huurder zou zijn be taald, wordt voor de berekening der verhoging geen aftrek toegepast. Overigens wordt de berekening per 1-1-54, ter voorkoming van 'dubbele afronding naar boven in het door ons gegeven voorbeeld als volgt: Huurprijs Mei 1940 p. week 4.— af water 0.23 3.77 145% (M'harnis, S'dijk centrum) 1.70 5.47 of 5.50 p. week excl. water. Voor de andere gemeenten op Flakkee: 3.77 148% 1.81 5.58 is 5.60 per week excl. water. Verbeteringen. Er stond:: Huur mag worden verlaagd met het bedrag dezer verbeteringen gedurende 10 jaren. Ge lezen moet worden: verhoogd. Na 10 jaren vervalt dan deze opslag dus zal niet automatisch de oude huurprijs gel den. Dan zal vergelijking met andere objecten noodzakelijk worden. beteringen. Tot nu toe werd de verhou ding beheerst door het Franse civiele recht, hetgeen nadelig was voor de Ne derlandse emigrant. Volgens dit statuut was het n.l. mogelijk bij opzegging van het pachtcontract de emigrant zonder meer van het bedrijf te zetten. Woningen gebouwd tussen 27-12-'40 en 5-5-'43. Hierbij moet worden aangetekend, dat optrekking der huur mogelijk was, in dien en zolang terzake van de bouw niet van Overheidswege in enigerlei vorm een financiële tegemoetkoming is toegekend. Voorts geldt als voorwaarde dat dit .optrekken" vóór 1 Januari 1954 moet zijn vastgesteld. Is dit niet ge schied, dan geldt de huurprijs op 31-12- '53 plus de toegestane verhoging. Huren bedryfspanden. Het in uw blad medegedeelde percen tage van 150 resp. 30% is onjuist. Wel waren deze percentages in het ontwerp voorgesteld, doch door aanvaarding van het amendement-Bommer c.s. zijn deze percentages dezelfde als voor woningen n.l. voor Flakkee resp. 26 en 29% basis 31-12-'53. Huurprijs ongehuurd onr. goed. Art. 3 Ie lid wordt vervangen door: „De huurprijs van al het ongebouwd onr. goed is de huurprijs op 31 Dec. '53, tenzij partijen anders overeenkomen. Per 1 Januari 1954 werd de huurprijs niet verhoogd, zodat b.v. voor terreinen geen hogere huur mocht worden bere kend. Alleen in gevallen, waarbij door verhuurder duidelijk gemaakt kon wor den, dat een lonende exploitatie niet mo gelijk was, kan door de Minister een ho gere huur worden goedgekeurd. (Zie art. 4 van het Besluit bijzondere huurprijzen) Bij de nieuwe wet worden nu de huur prijzen losgemaakt van de huurprijsbe- heersing. Meervoudige bewoning. Is krachtens toepassing der ongewij zigde huurwet verhoging toegestaan voor meervoudige bewoning, met ingang van 1 Jan. 1954 wordt bij de berekening der verhoging eerst de toeslag der vóór 31-12-'53 bestaande opslag, afgetrok ken. Dus zou deze toeslag b.v. 4% zijn geweest, dan wordt die, alvorens het per centage van 26 of 29% te berekenen, eerst afgetrokken. Bij de nieuwe wet is immers deze toeslag voor meervoudige bewoning vervallen. Water. Bij de nieuwe regeling van de Drink waterleiding, wordt het water met in gang van 1 Januari 1954 geheel ten las te gebracht van de huurders. Verhuurders dienen dus met ingang Chapelle ardente met het stoffelijk overschot van Dr. Plesman in het K.L.M.-gebouw te Den Haag. Namens het Koninklijk Huis werd een krans ge legd door de eerste stal- meester W. F. K. Bischioff van Heemskerck. Leer ons alszo onze dagen tellen, dat wij een wijs hart bekomen. Mozes, de man Gods, legt ons in dit Psalmvers twee beden op de lip pen; zij zijn zeer gepast bij het begin van een nieuw jaar. „Leer ons onze dagen tellen". Op de ons toegemeten levenstijd moeten wij niet minder zuinig zijn dan op ons geld. Geen dag, geen uur kunnen wij nog eens overdoen; maar wèl krimpt met iedere slingering van de klok het heden der genade voor ons in, en wèl nadert bij elke klop van ons hart de grote eeuwig heid; waarin ons lot onherroepelijk is beslist. Hoe roekeloos vergeten wij, jon geren zowel als ouderen, deze onweer sprekelijke waarheid. i)aarom rijze de smeking, dat de Heere ons lere de tijd uit te kopen en recht te gebruiken. „Dat wij een wijs hart bekomen". Van nature zijn wij dwazen op geestelijk ge bied, hoeveel vernuft wij op ander ter rein misschien ook tonen te bezitten. Een wijs hart vraagt naar de Heere en Zijn sterkte, bouwt op Christus en Zijn volbrachte werk, zoekt de leiding en voorlichting des Geestes, wanteen wijs hart leert zichzelf kennen als zwak, onkundig, zondig, des doods schuldig. Een wijs hart krijgt eigen inzicht, eigen kunnen, eigen vroomheid te wantrouwen, om in afhankelijkheid op te zien naar Hem, die Zijn volk begeeft noch verlaat. Dat wij het nieuwe jaar zó mogen in- en doorgaan. Hem tot ere! Utrecht. Ds. E. v. d. Meer. Van Zaterdag 9 Januari v.m. 13 uur tm. 11 Januari v.m. O uur. MiddeUiamis-Sommelsdijk Afwezig de artsen C. F. Arends, J. J. Wieringa en P. Knöps. Voor spoedgeval len Tj. Kuipers, Tel. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant Afwezig de arts B. Elvé. Spoedge vallen Dr. P. Boot, tel. 227 en dr. K. J. Huisman, tel. 412. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen G. J. Buth, C. W. Kramers en P. J. de Man. Voor spoed gevallen Dr. P. C. J. Voogd, telef. 59, Oude Tonge en E. Bonman, tel. 01871 269, Stad aan 't Haringvliet. Ter jaarvergadering van de Zeeuwse C.B.T.B., Woensdag in Middelburg ge houden, heeft de directeur van de Rijksdienst voor Landbouwherstel, ir. S. Herweyer, mededelingen over het land bouwherstel en de vergoeding van ramp schade gedaan. Met uitzondering van Schouwen en Duiveland is in vele gebie den het cultuur-technisch herstel goed gevorderd. De ontzilting gaat voort, be gunstigd door vlotte gipstoediening op de grond, die door het zeewater over stroomd was geweest. Naar spreker mededeelde, zal de ver goeding gewassen voor de oogst 1953 in Maart en April vastgesteld worden. De schade voor producten, rundvee, scha pen, varkens, werktuigen en de zaad- scnade voor Schouwen en Duiveland, Kruiningen en Waarde zullen begin Ja nuari worden vastgesteld. Spr. noemde bedragen voor enkele gewassen: voor verloren gegane gerst 27 et per kg, tar we 25 et, gesorteerde aardappelen 9,5 12 et, voor gobruiksvee 900, voor ge registreerde productiedieren 1000, voor stsmboekvee 1100. Het verloren gegane mestvee zal afge rekend worden met 1.50 tot 1.60 per kilo levend gewicht. De maximale ver goeding voor noodzakelijk levensonder houd bedraagt 7500 per jaar, ongeacht of men over kapitaal beschikt, maar eventuele inkomsten uit effectenbezit of ander kapitaal worden afgetrokken. Vei'volgens ging ir. Herweyer uitvoe rig in op de herverkavelingsproblèmen. Voor mogelijke emigranten wees spr. op ee'a regeling, waarbij men grond kan overdragen aan de Stichting Beheer Landbouwgrond, waarna men de waarde van deze grond plus alle uitkeringerv van L.andbouwherstel vergoed krijgt in de valuta van het land waarheen men emi greert. De regering is bereid hiervoor et-n deviezenverlies van 5 millioen gul den te aanvaarden. Deze deviezenrege- ling blijft ongeveer drie jaar geldig. Uw verkoudheid van neus, keel of borst wee met van genoemde datUm, althans voor zo ver zij voorheen zelf het water betaal den, het daarvoor verschuldigde bedrag in mindering van de huur te brengen. Dit betreft slechts de prijs van het z.g. ,,oude water", d.w.z. tot het bedrag dat verhuurders betaalden vóór 1 Jan. 1951. De sindsdien aangebrachte tariefsverho ging blijft voor rekening van huurders. B.v. in 1940 bedroeg de prijs van het water 23 et. p. week en nu b.v. 30 et. (aangenomen dat verhuurder dit be taalt). Het verschil nu van 7 et p. week blijft voor rekening van huurders. BIJZONDERE UITKERINGEN Indertijd heeft de stichting voor de landbouw bij haar overzicht van de ver schillende regelingen voor de waters noodschade reeds medegedeeld, dat over leg gaande was over een aanvullende regeling voor levensonderhoud bij de uit voering waarvan de plaatselijke bureau houders zouden worden ingeschakeld, aldus de persdienst van de Stichting voor de Landbouw. De Minister van Maatschappelijk Werk heeft de burgemeesters inzake deze re geling nadere instructies gegeven. Uit de desbetreffende circulaire zij het volgende aangehaald. Reeds geruime tijd bestaat voor slachtoffers van de watersnoodramp de mogelijkheid, om via de gemeente een levensonderhoudvergoeding te ontvan gen. Deze regeling is gebaseerd op de „regeling hulpverlening oorlogsslachtof fers." De gemeente treedt bij deze uit keringen op namens het ministerie van Maatschappelijk Werk. Door het ministerie van Maatschap pelijk Werk is in overleg met het Ram penfonds een regeling gemaakt, waar door het mogelijk is, om in bepaalde gevallen bijzondere uitkeringen te ver strekken. Deze uitkeringen hebben ten doel de getroffenen ongeveer op hetzelf de levensniveau te handhaven, als waar op zij voor de ramp leefden. De hoogte van de toe te kennen ver goeding is afhankelijk van het vroegere inkomen en het inkomen dat na de ramp wordt genoten. Verschillende gegevens, zoals bedrijfs- uitkomsten vóór de ramp, inkomsten drooggebleven percelen e.d., zijn nodig teneinde te kunnen vaststellen of be langhebbende voor een vergoeding in aanmerking komt en zo ja welk gedeel te van de uitkering ten laste van het ministerie van Maatschappelijk Werk blijft en welk deel voor rekening van het Rampenfonds komt. Ook is het mogelijk om een bijzonde re tegemoetkoming te ontvangen in ver band met extra gezinsuitgaven, o.a. voor huishoudelijke hulp, dokters- of zie kenhuiskosten. Studiekosten Jcinderen enz. De Rijksdienst voor Landbouwherstel stelt vervolgens een eindadvies op, dat na behandeld te zijn in een interdepar tementale commissie, waarin ook een vertegenwoordiger van het Rampenfonds zitting heeft, aan de minister van Maat schappelijk Werk wordt voorgelegd. Deze stelt uiteindelijk de uitkering vast, Reeds door de gemeente verrichte be talingen worden met het vastgestelde bedrag verrekend. No. 4 Muziekhandel BERNARD Chr. de Vrleslaan 21 Tel. 2437 MIDDEIJIARNIS PRIJSVRAAG Vul het ontbrekende woord van dit rijmpje in, bewaar de adver tentie! „Met door 't leven" Zij meer daad dan naam. Laat ons dan leiding geven, Kom eens bg Bernard aan! Gedurende Januari elke week een rijmpje. De gevonden woorden tot een zin ordenen. Prijzen van 10.5.—, 3. aan muziek! Iedereen kan meedoen. Wij verzoeken onze abonné's (alléén die genen die gewoon zijn per postkwitan- tie te betalen) om het abonnementsgeld voor het Ie kwartaal 1954, ten bedrage van 1.70 te willen gireren, of per post- wissel over te maken. Moeten wij een postkwitantie afgeven, komt er 30 et. incassokosten bij, wat U zelf kunt ver dienen. Wij attenderen er op, dat ondanks de stijging der kosten van papier en loons verhoging het abonnementsgeld niet is verhoogd. De Administratie N.V. EILANDEN-NIEUWS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1954 | | pagina 1