Organist Th. Boekhoven te Sommelsdijk Koninklijk onderscheiden Nieuws uit Zeeland Waarschuwingsdienst OverstromingsgeYaar Herstel Ned. Herv. Kerk Ie Oude Tonge CHR WEEKBLAD OP GEBEFOEMEEEDE GEONDSLAG VOO« DE ZÜID-HOTT,ANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Belastingaftrek voor buitengewone lasten Verkiezingen Prov. Staten op 21 April 1954 Mededeling voor de aardappeltelers in de „rampgebieden" Met Kerstmis kan de gemeente er in samenkomen Maar er is nog veeE geid nodig Een lepel hoestsiroop Hebt U een deuk in uw auto? 26e Jaargang Woensdag 16 December 1953 No. 2263 Bedactiebureau: Pr. HENDRIKSTBAAT 14, MIDDELHAKNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerg Telef. K 1870-2729 ABOI^TNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. By contract speciaal tarief. Na 6 uur '8 avonds Telef. K 1870-2017 Verscb^jnt tweemaal per week. Woensdagr en Zaterdag Men wil gelukkig in ons land paraat I ïiin bij het dreigen van een overstro ming. Van Groningens kusten tot de jelgische grens is het oog gericht op I de zeedijken. Om bij dreigend hoog wa ter de eventualiteiten onder het oog te Ljen, Dat achten we gelukkig. Een goed waarschuwingssysteem daaraan bestaat grote behoefte. Helaas we kunnen niet zeggen dat in het verle den daar genoegzaam aandacht aan ge- sclionken is. De gevolgen, vooral aan I mensenlevens, zouden zeker minder ver- sclirikkelijk zijn geweest indien een goed Bierkend alarm en waarschuwingssys teem voorhanden was geweest. Daaroni is het initiatief te prijzen om tot een ■oed waarschuwingssysteem te komen, Het zal indien het aan het doel zal i beantwoorden de volle medewerking be- boeven van onze eilandbewoners. En ze- i ker mag er op gerekend worden, dat niemand zich aan die medewerking zal onttrekken. Het is geen privaat of per soonlijk belang. Het is een algemeen be lang in de meest volstrekte zin van het woord. Uit de aard der zaak liggen de gevaren met het verse werk aan de herstelde of nieuw aangelegde dijken hoger dan bij de reeds jaren oude zee weringen. Mét het oog hierop is door de Mi- nister van Verkeer en Waterstaat een storrawaarschuwingsdienst ingesteld, zo- dat bij dreigend hoog water de betrok- 1 autoriteiten en de gehele bevolking gewaarschuwd kan worden. Het K.N. M.I. te De BUt is het centrale punt van waar de berichten uitgaan. Van hier uit worden de overal in het land opgerich te Centrale posten gewaarschuwd, die dan de waarschuwing doorgeven aan de peripherie, aan.de dijkgraven en de wa terbouwkundige ambtenaren, die dan in tijds hun mensen kunnen oproepen. Dat men geen risico wil nemen blijkt wel uit de aard van de waarschuwings dienst. Indien de centrale post te De Bilt behoorlek hoog water verwacht ver zendt De Bilt telegram O, dat betekent dat verv/acht wordt dat het eerstkomend hoog water een meter hoger zal worden dan het gewone hoog water voor dat getij. De centrale posten waarschuwen de dijkraden en deze, zorgen er voor dat de rayonleiders gewaarschuwd worden. Alles kan zich dan tijdig gereed ma ken om present te zijn wanneer de nood aan de nian mocht komen. Bij ontvangst van telegram O is dus niet het minste gevaar voor handen. Evenmin is dit het geval wanneer telegram Pinguin wordt doorgegeven. Dit telegram wordt door gegeven wanneer de verwachting be staat dat het water V/^ meter hoger zal komen dan het gewone hoog water voor dat getij. Allen worden gewaarschuwd zoals bij de ontvangst van telegram O, maar nu worden ook de nooddijkraden en het wa terstaats personeel opgeroepen. Wordt er een stormvloed verwacht dan wordt telegram Walrus verzonden. Ontvangst van telegram Walrus heeft tenge volge dat het gehele dijkleger gemo biliseerd' wordt. Alle wachtposten wor den betrokken. Alle voorbereidende maatregelen worden getroffen, b.v. het plaatsen van vloedbalken in dijkdoor- mijdmgen e'.d. Kortom alles is in gereed- lieid om eventuele gevaren het hoofd te bieden. Dat de waarschuwing tijdig zal ïijn valt hieruit wel af te leiden, daar van 6 tot 12 uur van te voren de komst van een stormvloed kan worden voor speld. Telegram O betekent het v/ater komt 1 meter hoger dan gewoon. Cen trale posten, dijkraden en rayon leiders worden gewaarschuwd. Dit is een zuivere waarschuwing om waakzaam te zijn. Telegram Pinguïn betekent het water komt 11/2 hoger dan gewoon. De waarschuwing geschiedt als bij ont vangst van telegram A en ook wor den de dijkwachten opgeroepen. Telegram Walrus heeft tot gevolg dat het gehele dijkleger mobiel wordt gemaakt en in gereedheid wordt ge bracht om daadwerkelijk met de voorhanden zijnde hulpmiddelen op te kunnen treden. Men ziet wel dat de waarschuwings dienst in orde is, natuurlijk zal er voor de plaatselijke autoriteiten altijd zorg en verantwoording genoeg overblijven daar het plaatselijke verloop van het water door hen op grond van eigen er varingen het best kan worden beoor deeld. De waarschuwingsdienst veronderstelt vanzelf een organisatie van personeel dat direct kan ingezet worden. Allerwe- ge in de gebieden waar overstromingen tonnen optreden is dan ook de organi satie in meer of mindere mate aan de gang. Daar is heel wat personeel voor nodig als men rekent dat men voor wdere honderd meter dijk, de reserve inbegrepen moet rekenen op 2 perso nen. Om bij onze eilanden te blijven kan Jien dan voor Flakkee Goeree en Over- tlakkee rekenen globaal op 2000 man voor Sint Filipsland 360 man, voor Schouwen-Duiveland 1500 man en voor Tholen 1200 man. Hoe aan de nodige Wensen te komen. (Deze berekening is 2eer aan de ruime kant. Red.) Uit de aard der zaak zal men het zo maar enigszins mogen baseren op het stelsel ^an vrijwilUge deelneming. Mocht men w daarmee niet komen dan kan de wij- ^'g'ng van het Polderreglement te hulp l^omsn. Hierbij kunnen alle mannelijke 'flwoners van de polders van 16 tot 50 jaar worden verplicht om het dijkleger te vormen. En ook de inwoners van de *rpen kunnen verplicht worden aan het J.l. Zaterdag 12 Dec, had in de raads-zaal te Sommelsdijk een korte plechtig heid plaats. De organist Th. Boekhoven te Sommelsdijk die op deze dag zijn 50- jarig jubileum vierde als organist der Ger. Kerk te Middelharnis, ontving uit handen van burgemeester D. Rijnders, een Koninklijke onderscheiding, n.l. de zilveren medaille in de orde van Oranje Nassau. Vertegenwoordigd waren de heer Boekhoven en zijn familie; burg. Rijnders en de beide wethouders, een deel van de kerkeraad der Ger. Kerk onder wie Ds G. C. Muntingh; de heer E. Ottink en P. J. G. v. Leeuwen, namens de commissie van beheer, voorts de heer en mevr. P. D. Sieling vertegenwoordigde de Kamer van Koophandel en fabrieken te Dordt; de heren G. v. d. Stoep en A. Vis als vertegenwoordigers van de middenstandsvereniging Handel, Industrie en Ambacht. De zilveren medaille Oranje Nassu wegen 50 jarig organist-schap. Burgemeester Rijnders het woord ne mend feliciteerde de heer Boekhoven met dit zeldzame jubileum als organist te Middelharnis. Spr. wees er op, welk een belangrijke functie de organist in neemt in het kerkelijk leven. De belang rijkheid dat de jubilaris dit 50 jaar lang heeft gedaan is de overheid niet ont gaan, waarom spr. het verheugde, dat hij in naana van H.M. de Koningin de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Oranje-Nassau-orde aan de heer Boek hoven kon uitreiken. Spr. spelde hem het ereteken op de borst. Zichtbaar geroerd bracht de heer Boekhoven dank voor de hoge onder scheiding, waarop hij niet had durven hopen. Het verheugde hem dat het van de zijde van de Overheid was gezien en gewaardeerd dat hij als Ger. kerkorga- nist dit werk 50 jaar lang belangeloos had mogen doen. Ds Muntingh feliciteerde als praeses van de kerkeraad met deze onderschei ding, wat hij niet alleen voor de jubi laris, maar ook voor de Ger. Kerk een geweldig feit noemde. Spontaan had de heer Boekhoven zich een halve eeuw lang belangeloos voor dit werk gegeven, en het was de kerkeraad tot vreugde dat deze koninklijke onderscheiding de jubilaris was ten deel gevallen. Spr. zei, dat het jubileum kerkelijk reeds was herdacht, hij hoopte dat de heer Boek hoven de eretekenen nog menig jaar tot lof van God zou mogen dragen. De heer Ottink bracht zijn gelukwen sen over als voorz. van de commissie van beheer en herhaalde wat hij reeds in de kerkelijke sfeer had gezegd, dat dhr Boekhoven de eredienst nog menig jaar de dienst des Woords met orgel spel zou mogen leiden en voorts dat hij de medaille waarvoor de commissie hem de kleinere draagmedaille toezegde lang en in gezondheid zou mogen dragen. Een ander orgel! De heer G. v. d. Stoep, voorz. vaji de Middenstandsvereniging, waarvan dhr Boekhoven secr. is, gewaagde van een ander orgel, dat moeilijker was om. te Wanneer de belastingwijzigingen van ki'acht worden, die de regering heeft voorgesteld als gedeeltelijke compensa tie voor de komende huurverhogingen, zal o.a. de grens, waarboven een aftrek voor buitengewone lasten kan worden toegepast op de inkomsten- en loonbe lasting worden verlaagd. Tot nu toe kon men voor de aftrek in aarunerking komen als de buitengewone lasten (bv. ziektekosten voor een familielid) meer dan 10 pet van het inkomen bedroegen. De regering wil dit percentage, zoals men weet, nu verlagen tot 6 pet. De vraag, wat men onder buitengewone lasten dient te verstaan, krijgt nu van zelfsprekend nog meer betekenis dan vroeger. Daarom zal staatssecretaris Van den Berge aan de belastingdienst ais zijn standpunt bekend maken, dat uitgaven, die tot de normaal te ver wachte jaarlijkse behoren, niet voor af trek als buitengewone lasten in aan merking komen. Dit heeft de staatssecrearis aan de Eerste Kamer meegedeeld. ----------O---------- De verkiezingen voor Provinciale Staten zullen worden gehouden op 21 April 1954. De candidaatstelling zal geschieden op 9 Maart 1954. Dijkleger deel te nemen. Het spreekt van zelf dat men in geval van nood ook over materialen moet kunnen beschik ken. Daar zorgt de Waterstaat voor door op verschillende plaatsen materi alen opslagplaatsen in te richten. Al wat in geval van nood te pas kon komen wordt in zo'n opslagplaats gereed gehou den, zoals schoppen, spaden, zandzakken, kortom alles wat bij een doorbraak ver eist wordt. Het spreekt van zelf dat de opbouw van zo'n uitgebreide organisatie heel wat voeten in de aarde heeft. Het is echter te hopen, dat iedereen zich voor dit hoogstnoodzakelijke werk geeft. Er is, zoals men elders in ons blad kan lezen een grootscheepse oefening op ons eiland Goeree en Overflakkee gehou den, die bijzonder vlot is verlopen. De hiaten die er nog in de organisatie voor de Dijksbescherming zijn gebleven ko men bij zo'n oefening openbaar, waarin dan kan worden voorzien. bespelen, n.l. het orgel van de Midden stand. De jubilaris had er echter altijd weten uit te halen wat er in zat, waar om het de Vereen, verheugde dat hun secretaris zij het dan voor een an dere functie deze onderscheiding had ontvangen. Spr. wenste hem en zijn fa milie daarmee van harte geluk. Hij speelt ook viool.' Als collega lid van de Kamer van Koophandel sprak de heer P. D. Sie ling, welke er op wees, dat alhoewel de Kamer van Koophandel een zakelijk ap paraat is en toch ook een instrument werd bespeeld, ietwat zachter dan een orgel, waarom hij dit het best vergeleek bij een viool. Van harte wenste hij de jubilaris geluk en hoopte dat hij de vi ool van de Kamer van Koophandel nog vele jaren zou mogen bespelen. ,,'t Is wel zachtere muziek, zei de heer Boekhoven,.'t is meer in de mineur dan in de majeur! De zoon van dhr Boekhoven bracht dank aan burgemeester en wethouders voor de hoge eer zijn vader te beurt ge vallen en verzocht deze dank aan H.M. de Koningin over te brengen. Men bleef nadien nog enige ogenblik kou gezellig bijeen. Op verzoek van de Stichting voor de Landbouw in Zuid-Holland is door de Plantenziektenkundigen Dienst, ten be hoeve van de aardappeltelers in de met zoutwater geïnundeerde gebieden, we derom de mogelijkheid geopend om ont heffing aan te vragen van de vrucht- wisselingsbepalingen genoemd in het Besluit Bestrijding Aardappelmoeheid. Deze ontheffing, welke inhoudt dat in 1954 aardappelen mogen worden geteeld op .grond waarop in 1952 eveneens aard appelen werden verbouwd, kan worden verleend, zowel ten behoeve van direct getroffen bedrijven als ten behoeve van niet-getroffen bedrijven, waar aardap pelen worden verbouwd als hulp aan een getroffen bedrijf, zij het in bepaalde g'e- vallen onder voorwaarden. Voor volkstuinen blijft de regeling, van jaarUjks slechts 1/3 van de opper vlakte land met aardappelen, g'ehand- haafd. In geen geval wordt ontheffing ver leend voor grond waarop in 1953 aard appelen werden geteeld. Aangezien voor 1955 geen ontheffin gen ten behoeve van de rampgevallen meer zullen worden verleend, dient men bij het verlenen van hulp aan getroffen bedrijven, door middel van het beschik baar stellen van land, er terdege reke ning mee te houden, dat voor de ko mende jaren voldoende aardappelland gereserveerd blijft. Aanvragen dienen vóór 15 Januari 1954 te worden gericht aan de Keu ringsdienst Zuid-Holland van de N.A.K. op speciale daarvoor bestemde formu lieren, welke verkrijgbaar zijn bij de P.B.H, in uw district. In tegenstelling met 1953 zullen in 1954 geen ontheffingen meer worden veflecnd na het uitpoten van de betref fende percelen aardappelen. Het herstelwerk aan de Hervormde Kerk van Oude Tonge is op het mo ment zover gevorderd dat verwacht mag worden, dat omstreeks Kerstmis de gemeente er weer in kan samenkomen. Men is nu nog druk bezig aan de in richting. De meeste banken zijn gearriveerd en het aanleggen van de centr. 'verwarming maakt goede vorderingen, terwijl dhr Leef lang van Middelharnis de laatste hand legt aan het verplaatste orgel. Ket herstel van de rampschade aan deze kerk heeft de hervormde gemeen te van Oude Tonge ongelooflijk veel zorgen en moeite gekost. Wie kort na' de ramp eens een kijkje in het gebouw heeft genomen zal zich toen ongetwij feld bij het aanschouwen van de rava ge die het water aan het interieur toe bracht, hebben afgevraagd hoe dit alles weer te herstellen zou zijn. Dominee Wolthers en het kerkbestuur hebben dan ook bergen werk moeten verzetten. Nog voor er iets gedaan was stapelden de problemen zich al op, want een vtin de grootste was wel hoe dit alles ge financierd moest worden. Immers, wan neer men aan een oud gebouw gaat wer ken roept het ene werk het andere op en al gauw bleek dat men met de ramp schade-uitkering lang niet toekwam. Door vereenvoudiging in het interieur (de gaanderijen zijn vervallen en ook de zitgelegenheid is wat soberder uitge voerd) heeft men getracht de kosten zo veel mogelijk te drukken. Verder bleek dat de gemeente het tekort geheel zelf zou moeten bekostigen en de Herv. Kerk niet op adoptie kon rekenen. Een lichtpunt kwam er met het be richt dat de Oecumenische Raad van Kerken het plan had, een internationaal kamp naar het rampgebied te brengen en dat dit in Oude Tonge zou meewer ken aan het herstel der Herv. Kerk. Zo kon een begin worden gemaakt. De banken, vloeren en wat al niet meer moest worden gesloopt en opge ruimd waren spoedig verdwenen waar na de grondslagen voor het herstelwerk konden gelegd worden. Ze hebben er getimmerd en gemetseld alsof het hun dagelijks werk was en de ze kerk hun kerk de dominee uit Luik met de Amsterdamse uitvoerder, het meisje uit de U.S'.A. met de jongens uit India en waar ze niet al meer van daan kwamen. En in Oude Tonge heeft men met bewondering gekeken naar het vele werk dat door de jeugd komende van alle windstreken, hier zo onbaat zuchtig werd verricht. De uitvoerder Van der Ham die met dit kamp in Oude Tonge kwam bleef ook nadat het weer vertrokken was en onder zijn bekwame leiding is dit werk, dat goeddeels is op gezet, door de heer Kampsteeg van de Techn. Dienst, thans bijna de voltooiing genaderd. Maar zoals hiervoor reeds is opge merkt gaat dit werk met grote finan ciële zorgen gepaard. De Kerkeraad heeft enige weken geleden in een schrij ven aan de Hervormde kerken in Ne derland de situatie waarin men in Oude Tonge verkeert, uiteengezet en daarin tevens het verzoek gedaan een collecte te houden of op andere manier b.v. met een gift de gemeente van Oude Tonge te steimen. Hoewel men nog slechts kort bezig is heeft dit toch reeds tot resultaat gehad dat thans enige duizen den guldens zijn birmengekomen. Domi nee Wolthers met wie wij een en ander bespraken toonde zich hierover niet on tevreden maar verheelde niet dat er nog zeer veel nodig zal zijn wil men kunnen spreken van een bevredigend resultaat. Nog enkele weken dus, en het herstel werk aan de Hervormde kerk van Oude Tonge is zover gevorderd dat de ge meente weer in de kerk kan samenko men. Graag zou men dan ook zeggen dat het klaar" is, afgedaan, maar daar is men nog niet aan toe. Men zal dan niet meer ter kerke behoeven te gaan in het voor normale kerkdiensten veel te klei ne verenigingsgebouw, maar bij de dank baarheid die men hierover heeft blijft toch de zorg hoe dit herstelwerk uitein delijk klaar" moet komen. Dit zal eerst een feit zijn waimeer giro 470701 een saldo vertoont dat vele duizenden gul dens hoger zal zijn dan dat op de dag van vandaag. Hopelijk zal herstelwerk even zo worden opgeleverd als het be gon. De jeugd van zovele landen offer de haar vacantie om Oude Tonge's kerk weer voor de gemeente toegankelijk te maken. Een prachtig voorbeeld van onbaat zuchtige hulp, dat door velen Virerd ge volgd. Ambachtslieden uit het dorp heb ben vaak hun personeel er voor afge staan en op zijn beurt heeft dit vele avonden en vaak nog langer er aan ge werkt zodat uitvoerder Van der Ham de Oude Tongenaren als „fijne kerels" bestempelde. Zal het dan op giro 470701 niet evenzo in orde komen? X^^ Tweede orgelbespeling met samen zang. In de Ned. Herv. Kerk te Middel harnis zal op Zaterdag 19 December '53 wederom een orgelbespeling met samen zang worden behouden. Geopend zal worden door de heer C. J. Kesting te Dirksland, bij wie de lei ding berust. De organist Arie Keijzer zal daarna spelen Ps. 24 4 en 5 (sa menzang)'; J. S. Bach, Hoe zal ik U ontvangen?; J. S. Bach, Kommst du nun Jesu vom Himmel herunter; Ps. 118 13 en 14 (samenzang); L. C. 'd Aquin: „Noelë"; J. Zwart, Suite Kerst feest no. 2; Samenzang uit de lofzang van Zacharias en tenslotte een improvi satie" over verschillende KerstUederen. Aanvang 7.15 uur. Wij hopen dat er op deze Kerstavond (die tot half 9 duurt) weer flinke belangstelling zal zijn. Het Chr. Gemengd Koor „Jubilate Deo" geeft op 21 Dec. a.s. in de Ned. Herv. Kerk een Kerstzangavond. De lei- De uitreiking van de Nobelprijs voor Natuurkunde aan Prof. Frits Zer- nike door de Zweedse Koning, in het Concertge bouw te Stockholm ding berust bij de Eerw. Heer Kesting van Dirksland. Medewerking verleent organist Arie J. Keijzer. Aanvang van deze avond, die vrij toe gankelijk is, 7.30 uur. Kerstzaiigavond in de Chr. Ger. Kerk Het Chr. Gereformeerd Gemengd Koor „Sursuni Corda", het meisjeskoor ,,Ani- mato" en het Kinderkoor Zingende Klokjes" hopen Woensdag 16 Dec. a.s. des avonds 7.30 vmr een Zangavond te houden in de Chr, Ger. Kerk te Mid delharnis. Het is een rijk programma, ieder is van harte welkom. De entree is vrij. SOMMELSDIJK Promotie. De heer H. Kuiper, tech nisch ambtenaar Ie klas bij de Prov. Waterstaat, is met ingang van 1 Jan. a.s. benoemd tot Technisch Hoofdamb tenaar. DIRKSLAND Kerst-uitvoering. In de Ned. Herv. Kerk alhier zal op 22 Dec. a.s. d* Chr. Gem. Zangvereniging ,,Sursum Corda" (Dirigent J. Kaslander) een Kerstuit voering worden gegeven waarbij de alt zangeres Leni Vlaanderen-Slagt van Hil versum en de organist Arie Keijzer van Middelharnis medewerking zullen verle nen. De Kerstrede wordt uitgesproken door de eerw. heer C. J. Kesting. Aan vang 7.30 uur. Dankdagcollecte. In de Ned. Herv. Kerk alhier is bij de oogstcoUecte voor kerk en diaconie een zeer hoog bedrag gecollecteerd, n.l. 3290.30. Burg. Stand. Overleden: Neeltje van Doezelaar, 80 jaar, wed. van J. Wesdorp Uitvoering. Het jongedameskoor .Ex celsior" zal a.s. Woensdagavond zijn jaarlijkse uitvoering geven in „Odeon". Afscheid. Zuster C. J. Gronemanzal met ingang van 1 Januari haar functie als wijkverpleegster wegeüis het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd neerleggen. A.s. Donderdagavond zal het bestuur van haar afscheid nemen terwijl de ingezetenen daartoe gelegen heid krijgen van 9 uur in de Chr. Kleuterschool. Neerslag. Volgens de hier vanWege het K.N.M.I. in De Bilt geplaatste re genmeter viel in November 14.9 mm neerslag tegen 125.4 mm in dezelfde maand van het vorige jaar. Doopsbediening. Zondag 20 Dec. zal in de Ned. Herv. Kerk door ds Koolhaas van Amersfoort doopsbediening worden gehouden. HEBKINGEN B. en W. dezer gemeente hebben te gen a.s. Donderdag des voorm. 10 uur een openbare raadsvergadering belegd. De wijkverpleegster mej. Vervelde is inet ingang van 1 Februari a.s. in ge lijke betrekking benoemd te Dordrecht. De werkman M., werkzaam aan de nieuwe in aanbouw zijnde woningwet woningen had het ongeluk van het dak te vallen, enw erd zodanig gekwetst, dat doktershulp noodzakelijk moest worden ingeroepen. De gehouden oogstcoUecte in de Ned Herv. Kerk heeft opgebracht de som van 872.10 voor de kerk en 266.17 voor de diaconie, totaal 1138.87. uit Wed. Kurvinks Drogisterij, op een ^2 kopje warm water, werkt slijmoplossend en hoeststlUend. OUDDORP Arm gebroken. De commissioimair C. de Vogel had het ongeluk met de bromfiets te vallen en een arm te bre ken. Averij. Schipper Adr. Witte varende met het motorschip van de wed. J. Ba- kelaar had het ongeluk met het schip tegen een logger van Scheveningen te varen waarbij Witte veel schade opliep en naar Hellevoetsluis moest voor re paratie. Op a.s. Vrijdag 18 Dec. zal in het Hotel Akershoek de vergadering plaats hebben van de Ouddorpse IJsclub. 1. Opening. 2. Rekening en verantwoording van de penningmeester. 3. Bestuursver- kiezing wegens aftreding van D. Mierop en Abr. Westdijk. 4. Inning contributie welke op de vergadering betaald moet worden. 5. Rondvraag en sluiting. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerknieuws. Voor de Geref. Kerk zijn voor dubbetallen als ouderling ge plaatst L. van Biert en J. Visser en voor diaken Joh. Malipaard en K. Tanis. Donderdag 17 Dec. zal de M.V. „Ly- dia" en de J.V. .Emmanuel" op G.G. hun jaarvergadering houden in het ver enigingslokaal. Aanvang 7 uur. Brandje. Maandagmiddag was er in een onbewoonde woning staande aan de Stoofdijk een schoorsteenbrand. Door enige werkmensen in de buurt kon het worden geblust, zodat erger voorkomen werd. OOLXGENSPLAAT Uitkering. Uitkering kleine zelfstan digen zal plaats hebben Woensdag 16 Dec. n.m. van 2 tot 4 uur op het ge meentehuis (beneden ingang.) Gemengd koor. Woensdag 16 Dec. sav. 7.30 uur zal in het gebouw 't Cen trum een vergadering worden belegd in verband met het uitbreiden van de be staande Zangvereniging „Advendo". De ze avond zal gepresideerd worden door Burgem. Hordijk, alsmede door de voorz van het gebouw „'t Centrum" de heer A. de Vos. Het ligt in de bedoeling om te komen tot een Gemengd koor, zodat ook heren van harte welkom zijn. Leef tijd voor dames en heren niet beneden 16 jaar. Bestriding ratten. Van gemeentewe ge zal momenteel huis aan huis rat tenvergif verkocht worden met het doel zo intensief mogelijk de bestrijding ter hand te nemen. Zij die huisdieren (zo als honden en katten) bezitten worden aangeraden deze dieren zoveel mogelijk binnen te houden, opdat zij niet in aan raking met dit vergif kunnen komen. Kerstavond Herv. Vereen. Centrale. Vrijdag 18 Dec. sav. 7.30 uur zal in ,,Elthato" vanwege de Herv. vereeen. Centrale een Kerstavond worden gehou den. De leiding berust bij Ds J. v. Drenth. De kerstinleiding zal worden verzorgd door dhr A. Buscop, een kerst- vertellizig door dhr P. J. v. Willigen, Hoofd Chr. School, terwijl naast samen zang, enkele gedichten door leden van Knapen- en Meisjesvereniging worden voorgedragen. Organiste is mej. J. van Maastricht. ST. PHILIPSLAND Beroepen. Op de op 11 Dec. j.l. ge houden mansledenvergadering van de Oud Geref. Gem. werd van het tweetal t.w. Ds du Marchie van Voorthuizen van Leersum en Ds Mieras van Krimpen a.d. IJsel, Ds du Marchie van Voorthuizen gekozen. Zij behaalden resp. 57 en 38 stemmen. O- VAN ONZE ADVERTEERDERS Te Middelharnis heeft zich sedert eni ge tijd een zaak gevestigd in uitdenk en spuitwerk, in een van de comparte- menten van de fa. Both en v. d. Wende, Wij hebben daar een kijkje genomen en stonden verbaasd hoe de meest in gedeukte wagens onzichtbaar en weer als nieuw in de vorige staat werden her steld. De fa. van Lint legt zich er op toe om hun cliënten zo spoedig mogeUjk te helpen, dat er bij een e.v. aanrijding niet te veel tijd verloren gaat. In het bij spuiten van wagens is deze firma een specialiteit. Dit is de eerste zaak op ons eiland die zich uitsluitend met uitdenken en opspuiten belast.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1