Marine-mannen in het oude stadje Goedereede MAATKLEDING HAKANDEt Buitenland Gemeenteclassificatie CHE WEEKBLAD OP GEBEFOEMEERDE GEONDSLAG VOOU DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Een deel van de bemanning van H.M. Patrouillevaartuig „CERAM" bezocht de school. 5 KLOKKEN Een geweldige sortering in de betere Zwitserse merken Fa. HARTOGS MEDITATIE *^oor *^io kleding Niet duur, wél duurzaam -^ Betere pasvorm! FLAKKEESE KLEEEMAKEES 26e Jaargang Zatgrdag 5 December 1953 No. 2260 Bedactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MHHDELHARNTS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend DrukHerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL, ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bg contract speciaal tarief. Het platteland gaat gebukt onder de gevolgen van een salarissysteem dat re telling houdt met salarisaltrek van 4 en 8 procent naarmate men in een ge meente woont gerangschikt in de twee de of derde klasse. Over het algemeen behoort het platteland tot de derde klasse. De ambtenaren van het platte land moeten van hun salaris iocht pro cent afstaan. Onze eilanden en met na- nie ook Flakkee behoort tot de derde klasse, zodat de ambtenaren hier acht procent minder ontvangen dan in de grote steden. Acht procent minder dat is een groot bedrag. Als men daarbij nog in aanmerking neemt de afgelegen ligging met de moei lijke en dure verbindingen dan is het geen wonder dat er op onze eilanden grote moeilijkheden ontstaaii in de per soneelsvoorzieningen. Die zijn dan ook niet denkbeeldig en met name bij het Onderwijs begint het langzamerhand zodanige vormen aan te nemen dat gesproken moet worden van een nadelige beïnvloeding van onze volksontwikkeling op de eilanden. Te meer funest daar we door allerlei om standigheden toch al bij de overige stre ken van ons land achtergesteld zijn. Kon er enige tientallen jaren geleden misschien nog enigermate van een recht vaardige classeindeling worden; gespro ken, vooral door de hogere woninghuren in de steden, lagere Hoofdelijke Omslag in de dorpen en het hebben van enige plattelands voordelen, thans is dat alles vei-vallen en geloven we dat er voor die clabsificatio geen grond meer aanwezig is. Integendeel dat ze onrechtvaardig moet genoemd worden. Ja, dan in vele gevallen het leven op het platteland duurder is dan in de steden. Door die eisen van het leven wordt de classificatie opgeheven, doordat de grondslagen van de classificatie ver ouderd zijn, zodat classificatie met standplaatsaftrek niet meer te hanfllia^ ven. Tot deze conclusie kwam een Wet houderskring gevormd door de Wethou ders van een veertiental plattelandsge meenten in het Oosten van ons land. Plattelandsgemeenten die o.m. door hun ligging aan de grote verkeerswegen en aan de spoorweg nog in gunstiger posi tie verkeren dan onze eilanden. Het onderwerp gemeenteclassificalie werd ingeleid door burgemeester De Ruiter van Kuinze. Uit het persverslag nemen we het volgende over: Spreker toonde aan dat de kosten van levenson derhoud tussen stad en platteland even hoog zijn, maar dat vlees en brood duur der zijn op het platteland, hetgeen hij met voorbeelden staafde. Ook kleding is duurder voor het platteland. Door de fi nanciële verhouding tussen Rijk en Ge meenten zijn de belastingverschillen ook veranderd ten nadele van het platte land, waar de reinigingsrechten b.v. bij na steeds hoger zijn en de opcenten op de personele belasting ook veel hoger zijn dan in de steden. Vroeger was in de woninghuren wel verschil, bij een ge lijkwaardige woning ongeveer 50 gul den, maar de kwaliteit van de woningen op het platteland was veel lager. Gas, electra en water zijn in de regel op het platteland voel duurder. Verkeer is ook duurder voor het platteland. Volgens spreker moeten we niet alleen letten op de materiële behoeften, maar ook op immateriële, geestelijke behoeften," die niet in guldens zijn uit te drukken. Spre- iier noemde in dit verband het onder- ^'ijs, U.L.O., H.B.S. enz., waarvoor men naar de stad moet wat dus reiskosten veroorzaakt. De' gezondheidsdienst kost »P het platteland meer." Jfa een breedvoerige bespreking nam leze vergadering van Wethouders, (man nen dus uit de practijdk Red.,) een mo tie aan waarin de wethouders als hun oordeel uitspreken, dat de classificatie verouderd is en de handhaving hiervan zeer onbilliijk is voor het platteland, om tot op het platteland het levensonder houd niet goedkoper is dan in de ste den. Aangedrongen werd op onmiddel- ijke intrekking van de standplaats af trek. De motie zal ter kennis worden gebracht aan de Tweede-Kamerfracties. De duurte, het ongerief en het onge- wak van het platteland komt ook dui delijk naar voren in een Ingezonden", het Chr. Schoolblad „Onze Vacatu res." Daar beantwoordt een onderwijzer de vraag hoe een onderwijzer zonder hoofdacte rond kan komen. Alleen deze passage nemen we er uit over in ver- hand met ons onderwerp. ;.De 2e bezoekt een H.B.S., wat aan fcjskosten per maand 25.kost en dan verder de bittere opmerking: „Geen nood; we krijgen 8% standplaatsaftrek. IJ begrijpt me: eerst 250.— reiskost^ «e een collega Ie klas niet maakt 'Ml dan nog een 8 procent, laten we zeg den 360.loonaftrek." Een stem uit practijk. Waar alleen de reiskosten genoemd worden. Het kan wel zo langzamerhand aan- Stnomen worden dat de pubUeke opi- wet het onbillijke van de standplaats- J^Kfek beaamt. Helaas de Regering laat et classificatiesysteem nog steeds voort estaan. Er is een commissie benoemd. J^t stelsel kan op zijn best in de loop (Ier jaren verdwijnen. Geleidelijke over- ^3ng. De motie van de wethouders 'aagt onmiddellijke opheffing. 0at komt Wordt ons beter voor. Het platteland van zijn beste ambtenaren beroofd ^trekken naar hun steden of gunstig S*gen plaatsen. Onze eilanden hebben met een dub- "-le achterstand te maken. knt ^^Selegen ligging met dure reis- ''osten en veel tijdverlies. dan die 8 procent classeaftrek. Pla^f^ *>en onze eilanden, met name ruim^*^*^' Senoeg om dit euvel opge- t,,,™ krijgen. Het is ook wel een i-TOt Voor de Gemeenteraden. E.D.G. In Den Haag is vorige week een con ferentie gehouden door de ministers van Buitenlandse Zaken van Italië, Frank rijk, Luxemburg, West-Duitsland, Bel gië en Nederland, die ten doel had, voort te bouwen aan de grondslagen van een politieke Europese Gemeenschap. Een groot succes is deze conferentie niet geweest. In Frankrijk waren na melijk ernstige moeilijkheden gerezen over de ratificatie van het verdrag in zake de E.D.G. Dit was de reden waarom Minister Bidault zich liet vertegenwoordigen door zijn secretaris-generaal. De afwezigheid van de Franse bewindsman werd echter pijnlijk gevoeld. Het resultaat dat de conferentie heeft opgeleverd, is, dat de Europese integra tie nog geen schrede is gevorderd en dat het wantrouwen van het publiek in be langrijke mate is toegenomen. Er zijn veel woorden gesproken, maar met deze vtle woorden werd zeer weinig gezegd. En tenslotte konden de vertegenwoordi gers van de zes landen geen enkele be slissing nemen, vóórdat Frankrijk zijn houding heeft bepaald. Vooral in Frankrijk heeft de E.D.G. veel stof doen opwaaien. Minister Bidault veroorzaakte een grote verwarring in de Nationale Ver gadering door een ontslagbrief te schrij ven en deze enige ogenblikken later weer in te trekken. Zijn ontstemming vond haar oorzaak in de rede van pre mier I.,aniel over de buitenlandse poli tiek. Laniel's rede viel echter in de smaak bij de Gaullisten, van wier stem men het bestaan van zijn kabinet afhing De premier had namelijk de vertrou wenskwestie verbonden aan de motie over de buitenlandse politiek. Aan de Gaullisten dankte hij tenslot te het voortbestaan van zijn regering. De algemene verwachting dat een kabi netscrisis zou ontstaan, werd niet be waarheid. Het is echter nog lang niet zeker, wel ke houding Frankrijk zal aannemen ten opzichte van de Europese Defensie Ge meenschap. Verschillende factoren spe len daarbij een rol. In de eerste plaats zijn de Fransen in principe afkerig van een Europese inte gratie. Frankrijk is een dóór en dóór protectionistische natie. En ten tweede, wat waarschijnlijk de doorslag geeft bij deze min of meer af wijzende houding, is de vrees voor Duitsland. Hierdoor ziet de Nationale Vergade ring geen mogelijkheid, zich positief uit te spreken. Voor Frankrijk is Europese samenwerking voorlopig onaanvaard baar. Wanneer het toch wenst ,,mee te doen" is het niet mogelijk dat er een enigszins geforceerde beshssing wordt genomen. En Europa wacht maar af Grote Vier Als een donderslag bij heldere hemel kwam de nieuwe Russische nota, waarin de S'owjet-regering verklaarde accoord te gaan met een viermogendheden-con- ferentie, in Berlijn te houden op een na der te bepalen datum. Twee weken geleden noemden de Communisten hetzelfde verzoek onaan vaardbaar. Ofschoon in de nota geen agendapunten werden genoemd, bleek eruit dat Rusland in principe wil pra ten over Duitsland en, eventueel ook over Oostenrijk. Hoofdthema noemt ze de veiligheid van Europa". Wel stelt ze een vijfmogendheden-conferentie met in begrip van Communistisch China in hef vooruitzicht, maar niet, zoals voorheen, als voorwaarde van de besprekingen. De nota bevat voorts alle antwoorden op de totdusver genegeerde vragen van de Westelijke mogendheden. Om de goede bedoelingen van het Kremlin enigszins aannemelijk te ma ken, spreekt de nota herhaaldelijk van opheffing van de internationale span ningen en van de wederzijdse vredeswil. Merkwaardigerwijze werd de nota overhandigd op het tijdstip dat de Fran se Nationale Vergadering op het punt stond te stemmen over de E.D.G. en tij dens de Haagse conferentie van de mi nisters van Buitenlandse Zaken van Klein Europa". Het is kennelijk de be doeling van de Sowjet-Unie, het streven naar een Europees Leger te verijdelen. De Westelijken hebben dit terdege aan gevoeld. De tekst van de jongste Russische nota is in Amerika, Engeland en Frank rijk critisch gelezen en met gematigde enthousiasme begroet. In Engeland en Frankrijk was men optimistisch gestemd, maar Foster Dul les had veel critiek, wat we overigens van de Amerikaanse minister wel ge wend zijn. Dulles betoogde dat goede bedoelingen inderdaad werden gewaardeerd, maar het zijn juist die goede bedoelingen, waaraan hij meent te moeten twijfelen. Hij wenst geen compromis met Rusland te aanvaarden, maar acht de coiiferen- tietafel juist de plaats, om zijn princi pes eerlijk naar voren te brengen. Naar zijn mening dient de Sowjet-Unie niet met vage woorden te schermen, maar degelijke en concrete voorstellen te doen Wanneer dit artikel onder de ogen van de lezers komt, zal de Beranuda- conferentie reeds begomien zijn. Dit is een geschikte gelegenheid voor de Wes telijke Grote Drie om de Communisti sche politiek te bespreken en hun hou ding te bepalen ten aanzien van het Russische voorstel. De nieuwe Engelse gezant heeft in Moskou een officieel bezoek gebracht aan MalenkofOver de nota liet de Rus sische premier zich echter niet uit. Het was slechts een beleefdheidsbezoek, doch hij is de eerste Westelijke diplomaat, die de nieuwe premier van de Sowjet- Unie gezien en gesproken heeft. Woensdag was het voor Goedereede een heel bijzondere dag. Zoals bekend heeft, jaren geleden al, doer bemiddeling van de NEVAS (Nederl. Vereen. Adoptie van Schepen) de School te Goedereede de bemanning van H.M. Pa trouille-vaartuig „Ceram" geadopteerd, waaardoor een hechte band tussen school en schip is ontstaan. Na de ramp werden de rollen omgekeerd, toen adopteerden de Marine-mannen van de „Ceram" de school. En zij lieten zich zien van de beste kant, want de 91 koppen der bemanning, zamelden niet minder dan 2500.bijelkaar als gift voor de school! Nu de „Ceram" na 2 jaar terug was uit West-Indië, was de dag daar, dat een deel der bemanning de school te Goedereede bezocht. Een buitengewoon prettige dag, zowel voor schoolbe stuur, schoolfonds, B. en W. en de bemanning. De ontvangst geschiedde op het stadhuis; in de school werd geluncht en 's avonds met de kinderen St. Ni- colaas gevierd. De afgevaardigden van de „Ceram" namen prettige herinne ringen mee van Goedereede. Blijvende herinneringen werden meegenomen Bij de ontvangst, die des v.h. 11.30 uur officieel ten stadhuize plaats vond waren tegenwoordig Burgemeester ba ron van Knobelsdorff, de beide wethou ders, de Ouder-commissie en de heren van het Schoolfonds, het Hoofd der School de heer L. van Breemen, alle met hun dames en het ondervrtjzend per soneel. De afgevaardigden van de „Ceram" bestaande uit de heren: Luit. ter Zee II D. Teer, Sergeant machinist C. P. Steenwinkel, Korp. telegrafist E. R. Fi- RUIME •juwelier HORLOGER BEUERI.LAAN 3 - TEL. 70360 - ROIIEROAMIZ. Opheffing van het classificatiesysteem is zeker een gemeentebelang bij uitne mendheid. En de andere publieke orga nen? Zo b.v. de Flakkeese Gemeenschap. In alle vergaderingen van publiek be lang diende deze zaak wel aan de orde gesteld te worden. De Regering moet op de hoogte wor den gebracht. Op het onrechtvaardige van het stelsel gewezen worden opdat ook tot haar het onbillijke en onrecht vaardige van dit salarisysteem doordrin- ge en ze maatregelen neme. Ion, Korp. Seiner P. L. van Minnen, Ma troos I F. G. Sterk en Torpedomaker I L. Brouwers, werden aan het gezelschap voorgesteld (De Commandant van de Ceram", Ltz. I. J. W. v. d. Graaf kon niet tegenjwoordig zijn.) Burgemeester van Knobelsdorff heet te de afgevaardigden van de bemanning van de Ceram" met wie door de school jeugd zulk een innig contact was ge legd in de loop van do tijd, harteUjk welkom. De school omvat de gehele jeugd van Goedereede zei spr., tegen stellingen waren er niet. Spr. was ver heugd dat men de lange reis van den Helder er voor over had gehad om de school en de plaats Goedereede te be zoeken. Hij ging in gedachte terug naar de rampnacht van 1 Febr. en schetste hoe het woeste water ook Goedereede over viel. De school zelf die hoog stond bleef gespaard maar werd ingericht voor de ontvangst van slachtoffers uit de polders en ook voor gered vee. Gelukkig had de ramp te Goedereede weinig slachtoffers geëist al was er helaas één slachtoffertje van de school en moest de kleine Lies het leven derven. De Marine had bij het vernemen van de ramp aanstonds aan de school ge dacht en een verbazend groot bedrag bijeengebracht, wat inzonderheid door het onderwijzend personeel was aan vaard en besteedt. Spr. bracht daar har telijk dank voor. De Marine heeft het hart op de goede plaats en het verheug de spr. dat de bemanning nu juist in de St. Nicolaas-dagen kwam. Hij zag in hen St. Nicolaas, n.l. de vrienden van de jeugd. Spr. besloot met'de wens, dat zij een prettige dag te Goedereede zouden beleven. 17 STEENS MICRE *Nn-llAGNETISC« STALEN ACHTERKAST 2 lAAR VERZEKERD TEGEN VERLIES EN DIEFSTAl HORLOGERIE MIDDELHARNIS (Alleenverkoop) In de school Na het nuttigen van koffie en andere verversingen, maakte de burgemeester en de bemamiing van de Ceram" een rondgang door het oude plaatsje, wat uiteraard veel bekijks van de bevolking had. De burgerij leefde wel zeer met dit gebeuren mee. Vervolgens ging het gezelschap naar de school, waar de tafel stond geser veerd en waar spoedig bleek, dat men te Goedereede prim.a de kookkunst ver stond. De marine-mannen waren ten minste vol lof over het heerlijke maal. De Burgemeester voerde aan tafel als eerste het woord en drukte nogmaals zijn grote erkentelijkheid uit, voor het geen de bemaiming van de Ceram" voor de school had gedaan. Als blijvend aandeiiken overhandigde de burgemees ter aan luit ter Zee Teer een antieke gekleurde ets, voorstellende de plaats Goedereede in de oudheid. Onder deze ets stond gedrukt: ,,Dit dorp genaamd de Goede Reede, Weleer een koopstad die ook mede een stemrecht had in Nederland, Leed veel door watersnood en brand, 't Zag door een vrouwenstoet. Zeer dapper in het strijden. Zich eens van 's vijands macht en euvelmoed bevrijden. Lt. Teer zeide zeer getroffen te zijn door de ontvangst en het vorstelijke ont haal en aanvaardde dit geschenk met veel dank, dat t.z.t. een goede plaats in de „Ceram" zou krijgen.. Hij prees het initiatief van de „Nevas" '(waarvan te genwoordig was de voorz .de heer J. v. Duiken en de secretaris A. Happee van Rotterdam) die uiteindelijk het contact had gelegd, waardoor zulk een prettige verhouding was ontstaan. Dank van de school Het Hoofd der School de heer van Breemen hield een weldoorwrochte speech en drukte zijn verheuging uit, dat de lang verbeide dag was aangebro ken, dat een deel der bemanning van de Ceram" de School bezocht. Het contact door middel van de Nevas gelegd, da teerde van 5 jaar geleden. Intussen was tussen school en bemanning heel wat gecorrespondeerd. Dikwijls waren het mooie beschrijvingen van tochten langs de Zuid- en Oost Molukken, vergezeld van foto's, waarbij dan de atlas gehaald werd en de Ceram" op zijn reizen werd gevolgd. Spr. noemde ook hoe stoker Hildebrand op een zakdoek de „Ceram" had getekend, en dat 30 nieuwe boeken voor St. Nicolaas waren gezonden. Al veranderde de „Ceram" van be manning, de correspondentie werd niet verminderd. 'Spreker kwam ook op de ramp en schetste het grote onheil dat ons eiland en ook het stedeke Goedereede trof. Het water tolde de polders binnen en sleur de ook het huisje van de lieve leerling waar Lies woonde mee, het kind als een prooi meenemend. De mens vergeet gauw zei spr., maar Lies vergeten we nooit! Lies, rust in vrede! iDat de bemanning 2500.bijeen bracht heeft ons zeer ontroerd zei spr. en het werd bewaarheid wat stoker Hildebrand van de „Ceram" op het doek schreef: „Wij leven met de school te Goedereede mee." Spr. was de tolk van de kinderen en van het personeel om de bemanning van de Ceram daarvoor har telijk te danken. Ook de heren van de Nevas werden dank gebracht, eveneens de burgemeester voor zijn adviezen. Namens personeel en leerlingen over handigde spr. een prachtige Utho van het antieke Goedereede met de aloude dom en ook een luchtfoto van Goederee de in het water tijdens de ramp. Luit. Teer aanvaardde deze geschen ken en beloofde dat ze op de „Ceram" een bUjvende plaats zouden vinden. Bezoek begraafplaats Na de maaltijd begaf het gezelschap zich naar de begraafplaats, waar het slachtoffertje van de watersnood begra ven ligt. Het was een ontroerend mo ment toen luit. Teer^terwijl de be manning in de houding stond bloe- Vervolg pag. 2) Bij het bezoek van de bemanning van H.M. Ceram" (die de school te Goede reede adopteerde) is een posthume hulde gebracht aan Liesje v. d. Veer, het enigste slachtoffer van de school tijdens de ramp. ADVENT „ZIE MIJN KNECHT" (Jesaja 42 la.) Het is een oude en, goede gewoonte om in een viertal weken voor het Kerst feest, de gemeente te bepalen bij die beloften, die betrekking hebben op de komst van Christus in het vlees. Daardoor wordt de gemeente voorbe reid tot een waardige Kerstfeestviering. Dat wil niet zeggen dat wij een her haling van de vleeswording des Woords verwachten. Wat eenmaal in Bethlehem geschied is kan en behoeft zich niet te herhalen. De Zone Gods heeft onze natuur aan genomen uit het vlees en bloed der moe dermaagd en die natuur bezit Hij eeuwig. Op het Kerstfeest worden we bij het wonder bepaald en voor de vraag ge steld: wat nuttigheid verkrijgt gij door de heilige ontvangenis en geboorte van Christus? Zahg de mens, die door een oprecht geloof met onze Heidelberger mag instemmen: „Dat Hij onze Midde laar is en met Zijn onschuld en volko men heiligheid mijn zonde, waarin ik ontvangen en geboren ben, voor Gods Aangezicht bedekt." (Cat. Zond. 14). De Middelaar wordt pas dierbaar als de Heere Hem in de nacht van onze verlorenheid Zelf ontdekt en, openbaart. Zie, Mijn Knecht. Dat woord is als een heldere licht straal in de na,cht van Juda's balling schap. De Heere vraagt hier onze volle aan dacht en algehele belangstelling voor Zijn knecht en voor het grote werk dat de knecht tot stand brengt. Het woord knecht" heeft in onze de mocratische tijd geen aangename klank. Alles wEtt zweemt naar onderwerping en gehoorzaamheid is contrabande. Liever spreekt men van werknemer of van ,,bij iemand in betrekking zijn." De Zone Gods is de gezalfde Knecht des Vaders. Over Zijn volk moge Hij zijn een rechtvaardige Heerser, een Heerser in de vreze Gods, tegenover Zijn Vader is Christus Knecht. Toch is de verhouding bijzonder teder. Lees Jesaja 42 maar: ,,Mijn uitverko rene in welke Mijn ziel een welbehagen heeft." Die knecht behoefde het geen roof te achten Gode even gelijk te zijn, maar heeft zichzelf vei'nietigd, de gestaltenis eens dienstknechts aangenomen hebben de. Die knecht is gezalfd met de G^est zonder mate. Omdat Hij Gods knecht is zal de Va der Hem Zijn volle gunst betonen. Mijn hand zal, hoe 't ook ga. Hem sterken dag en nacht. In de stilte der eeuwigheid heeft die Knecht Zich verbonden om te doen wat de Vader Hem heeft opgelegd. U vindt een rijfee coïfecfie Stoffen in diverse kwalileiten en dessins bij de VOOR DE a.s. FEESTDAGEN: Cognac Rémy JMartin V.S.O.P. Cognac Hemiessy Cognac Courvoisier Cognac Planat Wij kozen in Adam de weg van op stand en revolutie. Die weg voert ten verderve. De tweede Adam bewandelt de weg der gehoorzaamheid. Ondanks de pogin gen van de Vorst der duisternis om Hem van die weg af te lokken, heeft Chris tus volhard tot het bittere einde. Daarom zijn de schijnbare overwimnn-' gen van satan, werkelijke nederlagen, en de schijnbare nederlagen van die Knecht, werkelijke overwinningen. Weet ge welk werk die Knecht ver richt Hij heeft die grote zaligheid voor alle uitverkorenen tot stand gebracht. Maar Hij is niet alleen Verwerver,o ok Toepasser van die zaligheid. Met dat werk gaat Hij steeds door. Hij komt niet als Kores met wapen geweld en paardengetrappel, maar in al le stilte en zonder propaganda. Op een verborgen wijze werkt Hij door Woord en Geest de zaligheid uit in het hart van Zijn volk. Hij zal het recht de heidenen voort brengen. Hier beluistert ge het Evangelie van de wereldkerk, hier schijnt het licht van het universele Christendom, het welk de dichter van Psalm 86 zingen deed: ,,A1 de heidenen, die Gij gemaakt hebt, zullen komen, en zullen zich voor Uw Aanschijn nederbuigen en Uwe Naam' eren." Ik geloof één heilige algemene Chris telijke Kerk. Johannes op Padmos, zag een schare die niemand tellen kon. Die Knecht zal niet rusten voor de laatste zal zijn toegebracht. Zijn bediening is trouw en teder. Nooddruftigen zal Hij verschonen, aan armen uit gena. Zijn hulpe ter verlos sing tonen. Hij slaat hun zielen ga. De verdrukker zal Hij verbrijzelen, maar het gekrookte riet niet verbreken en de rokende vlaswiek niet .uitblussen. Zalig de mens, die onder Gods recht heeft leren buigen en als een gebrokene van hart en verslagene van g-eest mag luisteren naar dat Evangelie niet door een dominee, niet door een engel, maar door God Zelf gebracht in de woorden: „Zie Mijn Knecht," Die Knecht verlost van het geweld der hel, van de heerschappij der zonde, van de macht des doods en voert Zijn vrijge maakte volk tot de vrijheid der heer lijkheid der kinderen Gods. Geve de Heere dat we in deze kom mervolle tijd eens van alles wat geen God is zouden mogen afzien en ons ver wonderen in de aanblik van die grote Knecht en van het grote wonderwerk dat Hij heeft gedaan vóór Zijn volk en dat Hij doet in Zijn volk. Rotterdam-Z. Ds A. DE BLOIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1