Over het verlenen van subsidies Jaarvergadering Chr. Nat. School te Ooltgensplaat Afscheid van hulpprediker C. J. Kesting te Middelharnis Marktberichten In de etalage 26e Jaargang Woensdag 2 December 1953 No. 2259 CHE WEEKBLAD OP GEEEFORMEERDE GRONDSLAG yOO\t DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Krachtige oproep aan de leden om daadwerkelijke steun Vogelvereniging „Flakkee" De eerste orgeibespeiing te Middelharnis een succes GBAANBEUBS GOEDEBEEDE Bedactiebureau: Pr. HBITORIKSTRAAT 14, MUDDEUEIARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTEJNTDBPRUS 12 cent per mm. By contract speciaal tarief. Het verlenen van subsidie aan tal van verenigingen komt in deze tijd bij de behandeling van de Gemeentebegrotin gen ook weer vaak aan de orde. In deze tijd dat men vlug gereed is het woord cultuur wil men graag alles onder de verzamelnaam „cultuur" bren gen tot zelfs het circus toe. Dikwijls staan de raadsleden voor moeilijke ge vallen. Al spoedig worden zij die scep tisch staan tegenover het verlenen van subsidie in de hoek gedrukt van achter- Ipen en duisterlingen maar het komt ons voor dat het subsidievraagstuk van dusdanige betekenis is dat ieder raadsüd zich wel terdege mag afvragen of het verlenen van subsidie wel verantwoord is. Door de politieke ontwikkelmg van de laatste jaren is het streven om op (Je overheidsfinanciën te steunen een vrij algemeen verschijnsel geworden. In het toegeven aan deze tijdsgeest is het de vraag of de werkelijke cultuur wel wordt gediend. Op eigen benen staan en niet leunen op de Overheid is een begin sel bij welke toepassing de cultuur meer wordt bevorderd daar door te gaan leu nen op de Overheid. Het wil ons voor komen dat verenigingen die zichzelf respecteren slechts in de uiterste nood bij de Overheid zullen gaan aankloppen. Het staan op eigen benen komt ons be gerenswaardiger voor dan het steunen op de krukken van de Overheid. Zelfstandige kunst vaak geschapen in moeilijke omstandigheden heeft vaak grote dingen tot stand gebracht. Gesub sidieerde kunst heeft nog maar zelden van zich doen spreken door de groots heid van haar scheppingen. En zou het in de gewone volkscultuur anders zijn? Uit de aard der zaak is het geven van subsidies, die steunen op Wet en Ver ordening een gemakkelijke zaak, daar de verantwoordelijkheid daarvan buiten de raadsleden hgt. Ook verenigingen die de publieke zaak dienen b.v. het Groene Kruis hebben zeker aanspraak op het ontvangen van subsidie. Maar wamieer allerlei verenigingen subsidie aanvragen dan geloven we dat men zich wel aller eerst mag afvragen of de publieke zaak er door gediend wordt. Niet of een par ticulier belang of groepsbelang gediend wordt. Dat geeft op zich zelf geen aan spraak op subsidie. Ook het in meerde re of mindere mate dienen van het pu blieke belang geeft op zich., zelf geen recht tot aanspraak op subsidie. Bij de beoordeling van het verstrekken van subsidie komt allereerst in beoordeling of het belang dat gediend wordt wel on der te brengen is onder de rubriek „al gemeen belang" en zo dat in meerdere of mindere mate het geval moge zijn of de leden van de desbetreffende ver eniging naar billijkheid alles hebben ge daan om zelf de begroting sluitend te maken. Het is van zelf moeilijk aan te geven hoe ver men daarbij gaan kan. Maar in het bedrag van de contributie heeft men onder meer wel een maat staf. Zo dit bedrag gelijk of weinig ho ger is dan het vooroorlogse bedrag dan kan men wel.aannemen dat de vereni ging niet alle krachten heeft ingespan nen om zelfstandig te blijven. Het spreekt van zelf, dat het hebben van een nadelig saldo op zichzelf geen vol doende maatstaf is om gemeentelijke subsidie te verlenen. Nadelige saldi kun nen gemakkelijk gekweekt worden. Soms doet de omstandigheid dat een of andere vereniging voor buitengewone uitgaven staat besluiten haar subsidie 'e verlenen. Misschien ware het beter »m in dergelijke gevallen van gemeen tewege een voorschot te verstrekken dat 'n de loop der jai-en terug betaald kan Worden, of indien dat niet mogelijk is een bijdrage te verlenen voor éénmaal Het gevaar bij het verlenen van subsi- •ües is altijd de uitbreiding die het ver lenen van subsidies verkrijgt. De figuur van de zich uitbreidende inktvlek. Wat men de een geeft kan men de ander niet weigeren. En zo kan de post subsidies een onevenredige druk op de Gemeentebegroting gaan uitoefenen. Het dienen van het algemeen belang en oe financiële inspanning van de leden oer vereniging geeft o.i. een tweevoudig criterium om het toestaan van een' sub sidie te beoordelen. Vaak is het ook de ^raag of niet andere, b.v. kerkelijke or ganen de aangewezen lichamen zijn om de subsidie aanvragende verenigingen te steunen. Ook het zich wenden tot de be volking zal in vele gevallen de voorkeur verdienen boven het aankloppen bij de >Overheid. De zelfstandigheid van de ver- ^Mgmgen, die zich op cultureel gebied bewegen achten we van zo grote waar- ^e dat slechts in de uiterste noodzaak ae toevlucht tot het verlenen van subsi de kan worden genomen. Dan bij het verlenen van subsidie ™et men rechtvaardig zijn. De grootte wf "bedrag bepalen naar het aantal 'Men zal over het algemeen een maat staf zijn die waarborgen in zich bevat rechtvaardig te zijn. Dat men ook ■-a limiet aanneemt voor de contributie in vele gevallen voorkeur verdienen. Het ten spreekt van zelf dat bij het verle- van subsidie het beginsel een woord '"^reekt. De Zondag dient geëerbie- j,„ 'V'erenigingen, die hun arbeid uit- i2 -^^S des Heeren kun- sirt' beginselwille met voor sub- in aanmerking komen. Willekeur machtsmisbruik ^^erv sprake van. Het is het gehoor zamen van Hem, Wiens gezag over alles Orm naleven van het gebod van de ZanT^^^ Wetgever, Wiens gebod, de vonr heiUgen tot allen komt. Daar g "loeten allen bukken. Het mag Lr,„ wang genoemd worden daar aan ^'^noorzaamheid te eisen, het is geen Vrijdagavond kwam de Chr. Nat. Schoolvereniging in Jaarvergadering bij een. Voor deze vergadering was flinke belangstelling (86 leden waren aanwe zig) wat hoop geeft voor de toekomst. Gezien de niet rooskleurige toestand der financiën liet Burgemeester Hordijk, hierna gesteund door de Voorzitter een krachtig geluid horen om meer principiële en daadwerkelijke steun aan de school, die naar spr. hoopje door allen een warm hart wordt toegedragen. Radicaal moet deze zaak veranderen. Het bestuur moet niet al zuchtende haar werk verrichten en het personeel moet beter in haar leermiddelen en de school m een veel grotere aantrekkelijketoestand worden gebracht. De leden werden hiervan overtuigd en ondersteunden de actie die dienaangaande zal worden ondernomen, waartoe een commissie bestaande uit 7 leden met de uit voering werd belast. -, De leiding berustte bij de Voorzitter dhr G. H. L. de Bruin, welke na gebrui kelijke opening een welkomstwoord sprak. De secretaris dhr D. F. Okker las het jaarverslag. Eind 1952 waren 162 leerlingen op school en telde de ver- emging 227 leden. De centrale verwar ming werd vernieuwd, terwijl 18 nieuwe banken werden aangekocht. De pen ningmeester dhr L. M. Dorsman liet geen optimistisch geluid horen. Er kan door de slechte financiële toestand niet worden gewerkt zoals dit zou moeten zijn. Dit bracht Burgem. Hordijk en meer andere leden tot het uitspreken van een krachtige oproep om: ten eerste de contributie te verhogen en ten twee de om van de leden een gift ineens of een toezegging voor vijf jaar te vragen om het bestuur in 1954 en voor de vol gende jaren radicaal uit de put te hel pen. Enkele leden, zoals dhr P. Bom, A. V. d. Heuvel, P. van. Es e.a. drongen aan op een meer gespecificeerde rekemng, wat gedeeltelijk wordt toegezegd. Dhr W. van Dam Johz. brengt ver slag uit en adviseert tot goedkeuring. Het aftredende bestuurslid dhr J. Kor teweg werd met 79 van de 86 stemmen De leden van de Vogelvereniging Flak kee maakten vorige week een reis naar de Kampioententoonstelling Aviarum, die gehouden werd m het Philips Ont spanningsgebouw te Eindhoven. Het Flakkeese gezelschap reisde met een ge- riefelgke Europa-Expresbus van Pa. Vermaat uit Nieuw Heivoet. Welge moed begon men de tocht, mettegen- staande een dichte mist het verkeer be lemmerde, terwijl hij de Moerdijkse brug de wegen zelfs zeer glad waren, zodat de chauffeur heel voorzichtig moest rij den. Deze chauffeur, de heer Breeman, kweet zich echter voortreffelijk van zijn taak en ieder had het rustige gevoel dat het stuur in goede handen was. Ook op de Moerdijkse brug, waar het verkeer geheel ontvsrricht was, doordat een gro te vrachtauto van een glasfirma dwars over de brug stond, met de neus van een luxe auto diep m de zijwand gedron gen, waarbij glassplinters tot ver in het rond waren geslingerd. De boel was werkelijk in de soep, zoals letterlijk bleek, toen 's middags in Eindhoven on ze chauffeur nog een stuk glas uit zijn bord soep viste! tün Breda stopte men voor een kop koffie en na te zijn verder gereden arri veerde men te ongeveer half twee in Emdhoven. Dat men hier in het centrum van radio en luidsprekers was bleek on middellijk, want buiten het Philipsge- bouw zonden luidsprekers het geluid der zingende en fluitende vogels de stad in. Men had de bondskampioententoon- stelling Aviarum keurig opgezet en het Philips Ontspanningsgebouw bleek zich hiervoor uitstekend te lenen. Grote volières stonden ruim tussen frisse groenomlijsting en ook de indivi dueel gekeurde vogeltjes hadden een goe de plaats. Er was voor de vogelliefheb- ber zeer veel te zien en te leren, veel dat in de liefhebberij te pas kan komen. Men maaJtte een rondgang over de tentoonstelling en bekeek de vogels en hun omgevmg heel rustig. Dan nuttig de men de maaltijd en ging men naar het vogelpark Animale, waar verschei dene leden Japanse nagtegalen, parkie ten, zebraviJiken en andere vogels voor hun eigen volières aankochten. De terugtocht maakte men over 's Hertogenbosch, waar nog een uurtje werd gewmkeld. De terugreis verUep voorspoedig en weivoldaan arriveerden allen te ongeveer 9 uur weer op Flak kee. De Flakkeese Vogelvereniging kan op een leerzame dag terug zien. menselijk gebod maar het gebod van de Konmg der koningen. Alles wat de Dag des Heeren niet ont ziet of wat middellijk aanleiding geeft dat Gods Dag ontheiligd wordt mag naar Christelijk beginsel geen aanspraak op subsidie maken. Uit de aard der zaak Is met het bo venstaande de zaak van het verlenen van subsidie niet uitgeput. Daartoe doen zich te veel verschillende niet met el kaar te vergelijken gevallen voor, zodat slechts enkele richtlijnen te trekken zijn. Cultuur is tegenwoordig op dit ge bied ook tot een modewoord geworden. Men late er zich niet te vlug door inti mideren. Onder de naam van cultuur wordt vaak gebracht wat meer met ver maak dan met wezenlijke cultuur te maken heeft. Daarom is het wel noodza kelijk dat men de aard en het karakter van de vereniging onderkent, om zijn houding te bepalen. herkozen. In de vacature Burgemeester Hordijk verkreeg dhr A. v. d. Heuvel 56 stemmen en M. Kreeft Azn. 25 stem men. In de vacature dhr D. C. van Oos tende verkreeg dhr M. van Dam Johz. 34 stemmen, dhr H. A. Bom 25, J. van Drongelen 12 en enkele andere leden ook enkele stemmen. De tweede stem ming was 28 stemmen voor dhr H. A. Bom, 20 voor W. van Dam, 23 voor J. van Drongelen en een 5 tal ledeen ieder enkele stemmen. By een herstemming tussen de heren Bom en van Drongelen verkreeg dhr Bom 32 en dhr van Dron gelen 36 stemmen, terwijl er 17 van on waarde waren. De heren Korteweg, v. d. Heuvel en van Drongelen namen hun her- of be noeming aan. In de rondvraag gaf het hoofd der school dhr V. Willigen een uiteenzetting over de verkeerslessen die in de hoog ste klassen worden gegeven, dit als ant woord op een vraag van dhr P. Bom. Dhr L. de Vos vroeg naar de tiun, waar op de voorz. antwoordde, dat deze met zal worden verkocht maar t.z.t. zal wor den verhurud. Nogmaals komende op de contributieverhoging' en vrijwillige be dragen, gaven zich de volgende perso nen vrijwillig op ia de te vormen ocm- missie, die met het bestuur deze zaak nader zullen uitwerken t.w. de heren: J. L. Vetter, L. Vermaat, T. A. van Gurp, C. van Poortvliet, C. van Rossum C. van Gurp, en W. van Dam Johz. Sommige leden hadden een contribu tie van 50 cent per week voor de school over, wat anderen wel wat hoog. vonden Een en ander zal nader worden bezien. Dhr P. van -Es sloot deze druk be zochte vergadering met dankgebed. De eerste orgelbespeling met samen zang, Zaterdag te Middelharnis gehou den, is een succes geworden. Er was een grote opkomst, waaronder veel jongelui. De opening geschiedde door de eerw. heer C. J. Kesting, die na gebed en Schriftlezing een kort woord sprak en er op wees, dat orgelbespeling en sa menzang ter ere Gods mochten zijn. Arie Keijzer speelde daarna Ps. 56 5 en 6. (samenzang), Eligisch voorspel Ps 51 5 van J. Zwart; Wie maar de goede God laat zorgen van J. S. Bach; Ps. 16 3 en 6 (samenzang); Aria met va riaties van G. F. Handel; Allegro mo non presto uit het 2e orgelconcert van G. F. Handel; Ps. 4 4 (samenzang) Prière et Berceuse van A. Geulmont; Op bergen en in in daJen, van Jac. Bon set; Improvisatie over: 'k Wil U o God, mijn dank betalen." Het koraal hiervan werd door alle aanwezigen meegezon gen. Dan volgde sluiting door dhr Kesting, die hierbij enige toepasselijke woorden sprak. Het begon kwart over zeven en werd om half negen beëindigd. Het belooft veel voor de toekomst dat deze eerste orgelbespeling zo goed was bezocht. De volgende bespeling met sa menzang zal plaats vinden ia Decem ber, die geheel zal staan in het teken van Advent en Kerstfeest. OOLTGENSPLAAT Schoorsteenbrajid. Zondagmiddag 3 uur werd de brandweer gealarmeerd, inverband met een schoorsteenbrand bij de landbouwer J. M. v. Rossum. Bij aan komst bleek de brand reeds door de bewoners met een brandblusapparaat te zijn geblust. VEEMARKT ROTTERDAM, 30 Nov. Veemarkt Aangevoerd 2048 dieren, w.o. 1075 vette koelen, 60 varkens en 372 lanmieren. Prijzen per kg: vette koeien lev. gew. 1.87'1.841.80. Prijzen per stuk: lammeren 95^^8575. Aanvoer vette koeien even mmder met kalme handel en prijzen als vorige week Dinsdag, prima exemplaren gingen nog boven notering. Aanvoer varkens korter met vlugge handel en wat stijver in prjjs. Lammeren mfet iets grotere aarf- voer, vlotte handel en prijshoudend. Zondagavond heeft de heer C. J. Kesting, Hulpprediker bij de Ned. Herv. Ge meente alhier, afscheid genomen wegens vertrek naar Dirksland. Er was een grote opkomst; met de kerkeraad was de pastor loei Ds H. Goedhart aanwe zig, de beide wethouders de heren van Eek en de Jong, de gem. secr. en mevr. Knape te Sommelsdijk en ook een deel van de kerkeraad te Dirksland. In zijn voorrede, voor spr. aan zijn predikatie begon wees spr. er op, dat hij zijn taak hier had verricht in het be wustzijn van tekortkomingen, maar met alle liefde. In de ruim 2 jaar had hij 1400 bezoeken afgelegd bij ouden van dagen, zieken, bedroefden en verblijden. Van de 265 keren, die hij had gepreekt had hij de gemeente MiddeUiarms 61 maal voorgegaan in de dienst des Woords. Honderden had hij ontvangen in zijn wonmg, tientallen ten grave hel pen brengen. Na de ramp vooral was het werk veel, zijn vrouw had er ook deel in wat betrof Gezmsverzorging. Spreker noemde ook nog het verenigingswerk. Dit alles somde hij niet op om te roe- OITFICIELE SCHEEPVAART- BERICHTEN Zeegat van Goeree Er kan worden gemeld dat omstreeks 16 Nov. 1953 werd ter plaatse van het vernielde Sec torenlicht Hoomse Hoof den een hulplicht ontstoken zijnde een rood onderbroken licht elke Ie sec. hel der 7 sec. Zeegat van Goeree. In verband met de verminderde diepte van het Noord Pampes zijn de onderstaande wijzigin gen in de betonnmg uitgevoerd als volgt 1. Slflkgat •a. Naar 51-51-16 en 4-0-42 is verlegd de zwarte lichtboei Noord Pampers no. 1 die vernummerd is in Slijkgat noa 10. b. Op 515130 en 4-1-20 is gelegd zwarte stompe ton no. 11. c. Op 51-51-41 en 4-20 is R.Z.H.S. bol- ton met kogel S.H.^S.G. d. Op 515114 en 40-54 is gelegd R.Z.H.S. bolton met ruit S.G.-N.P. e. Op 51-51-20 en 4-1-38 is gelegd ro de spitse ton no. 9. 2. Bak van Scheelhoek t. Op 51-52-3 en 4-2-54 is gelegd zwar te stompe ton no. 3. g. Op 5152-7 en 4-2-29 is gelegd ro de spitse ton no. 5. h. Op phn. 51''-51-5 en 4°, 2, 8 is op genomen rode drijfbaken no.5 i. Op 5151-23 en 4-2-24 is gelged ro de spitse ton no. 6 met bol. j. Op 51-50-28 en 4-2-28 is gelegd rode spitse ton no. 7. k. Op plm. 51°, 50, 5 en 4°, 3,7 is op genomen rood drijfbaken no. 6. 1. Op plm, 51°-49, 7.en 4°-4, 1 is rood dtjrfbaken no. 7 vervangen door rode spitse ton no. 8. men, maar alleen om ondanks tegen kanting Gode de eer te geven. Spr. bracht hartelijk dank voor alle liefde hem en de zijnen bewezen. Ook bracht hij dank aan de kerkeraad waarvan hij de uitgetreden broeders noemde, en aan de kerkvoogdij, speciaal de voorz., die hem na de rampdagen gastvrij onderdak had verleend. Onze vijanden bewaarden ons voor hoogmoed, onze vrienden voor wanhoop, zei spr. Spreker nam daarna tot tekst Eze- chiël 34 23a. ,,En Ik zal een enige Herder over hen verwekken." Zijn thema was :„De enige Herder", waarna hij stil stond ten Ie Wie de Belover is; 2e Wat de belofte is; 3e Aan wie de Belover, deze belofte doet." Deze Advents-predikatie werd met alle aandacht beluisterd. Aan het einde van de predikatie werd de scheidende hulpprediker dank ge bracht door Ds H. Goedhart, voor het vele werk dat hij voor de gemeente ge daan had en verzocht de gemeente hem toe te zmgen Ps. 121 4. A.s. week hoopt de heer Kesting zfln intrede te doen in zijn nieuwe stand plaats te Dirksland. Hij zal met zijn ge zin intrek nemen in de ledigstaande pas torie aldaar, aan de Voorstraat. AABDAPPELBEURS ROTTERDAM, 30 Nov. Aardappel- beurs: Kleiaardappelen 35 mm opwaarts Eigenheimers 1214; bintjes 11.25 —11.75; Bevelanders 13; IJselster 9 —10. Voeraardappelen 3.50, (Prijzen per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van con sumptieaardappelen op wagon, schip of auto.) ROTTERDAM, 20 Nov. Binnen landse granen (officieuze noteringen p. 100 kg franco R'dam)'; Tarwe: doorsnee kwaliteit op vochtconditie tot 27.10; betere kwal. daarboven, voedergranen: zeer kalm; zomergerst: 21.10—22.75, grove geschoonde daarboven; haver 19.7520.75, blanke daarboven: rogge 20.50—21.25, 17 pet vochtconditie tot 21.50; mals doorsneekwal.: goed prijs houdend tot 28.50. Peulvruchten: groene erwten: flauw 4048schokkers flauw 6068, bruine bonen: vast tot 98. Een Engelse beeldhouwster werkt mee aan de reliefs die de buitenmuren van de Ne derlandse Kerk in Londen ver sieren. Het is Miss. Rita Ling en zij is waarschijnlijk de eni ge vrouw in Engeland die dit soort wérk verricht op een ho ge steiger op Austin Friars. MmDELHARNIS Morgen (Woensdag) avond hoopt Ds D. Slagboom in de Chr. Geref. Kerk te spreken over: Een hall uur hemelse aandacht voor de biddende kerk. Aanvang 7i uur. Na de dienst zal er verkiezing plaats hebben van ouderlingen en diakenen. De kerkeraad heeft daartoe de vol gende candidaten gesteld: Voor ouder- Img: T. van Dieren, M. J. Driesse (af tredend "én herkiesbaar), W. Peeman, J. C. Sprong (aftredend en herkiesbaar) Voor diaken, in de vacature, die ont staat door het vertrek van dhr Rijksen G. Buth, J. Kievit Fzn. DIRKStAND Onze dorpsgenoot A. Springvloed is met ingang van 1 December benoemd tot adjunct-coimmes op de afdeling per soneelszaken stadhuis Utrecht. Dankdag. Herv. Kerk. Woensdag a.s. wordt dankdag gehouden, waarbij DsC. V. d. Wal van Polsbroek zal voor gaan. Aanvang des v.m. 10 en sav. 6.30 uur. Ger. Gem. v.m. 10, nam. 2.30 en sav. 6.30 uur Ds H. van Gilst. Na de dienst zal ledenvergadering worden gehouden en gestemd worden voor ouderüngen en diakenen. HEBKEVGEN De vrachtrijder J. v. d. Tol had het ongeluk onder de gemeente Ooltgens plaat tussen zijn vrachtwagen en een andere wagen zodanig bekneld te raken, dat zijn schouderbeen ernstig werd ge kneusd en hij zich onder dokters be handeling moest stellen. Predikbeurten Woensdag 3 December (Dankdag) Herv. Kerk v.m. en sav. Ds Boertje; Ger. Gem. voorm. 's middags en sav. Ds Dieleman. ADOPTIE H.M. PATROUILLE VAARTUIG „CEBAM" Al meerdere jaren geleden adopteerden de leerlingen van de openbare lagere school te Goedereede de bemanning van H.M. Patrouillevaartuig Ceram en in de loop van de tijd is er een hechte band ontstaan tussen bemanning en school en schip. Het spreekt welhaast vanzelf, dat de mannen van de Ceram op hun beurt de school letterlijk adopteerden, nadat ook Goedereede door de water snood van 1 Februari eirnstig getroffen werd. H.M. Ceram is nog maar kort geleden van een tweejaarlijks verblijf in West- Indië in het vaderland teruggekeerd. Van deze terugkeer profiterend hopen Woensdag a.s. de commandant van het schip, drie onderofficieren en twee man schappen Goedereede en de School te bezoeken. Zij zullen officieel door het gemeente bestuur ten stadhuize worden ontvan gen, op school gaan kijken, een bezoek brengen aan het graf van het jeugdige slachtoffertje, dat de ramp in Goede reede maakte, voorts een tocht maken naar het dijkherstel en tenslotte met de schoolkinderen het Sint Nicolaasfeest meevieren. OUDDORP IBij dhr P. Meijer Mz. lag het var ken van 500 pond dood m het hok, wat een hele schade is. Door de garnalenvissers werd de vo rige week 5 dagen gevist. Er werd 3578 kg garnalen aangevoerd met de prijs van 45 tot 57 cent per kg. 1789 kg bliek werd er aangevoerd voor 0.06 per kg. 177 kg sardien voor 0.20 per kg. Ds R. W. Steur heeft voor het beroep naar Houten bedankt. Woensdagavond 7 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk ovor te gaan Ds R. W. Steur. Ouders die hun kinderen wensen te laten dopen in de Herv. Kerk kunnen daar a.s. Vrijdagavond 7 uur aangifte van doen. De oogstcoUecte jl. Zondag in de Herv. Kerk gehouden heeft opgebracht voor de diaconie 2455.49 en voor de kerk 6322.02, samen 8777.51. De collecte gehouden voor de Herv. Kerk te Oude Tonge heeft opgebracht 569.76. De motorrijder KI. Luik, opzichter bij de Heide Mij kwam op de Oosterse- weg in botsing met een auto. Dhr Luik werd zo erg gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De E.H.B.O. verleende de eerste hulp. van Wed. Kurvinks Droigsterij staat vast wat U zoekt. 4711, Bol- doot, Vinolia, Tosca, Eau de Colog ne, Parfum, Lotion, Scheerappara- ten en Kwasten. Iets aparts, een doos Anjer Vinolia Zeep, pracht doos fijn Geurende Zeep. Komt bin nen maar eens kijken en ruiken. OOLTGENSPLAAT Veerboot van der Schuyt 3 December weer in de vaart. In afwijking van reeds eerder gepubliceerde berichten, zal de Veerboot „Van der Schuyt" in de dienst Ooltgensplaat (Sluishaven) - Dintelsas (N.Br.)' niet op 30 November maar op 3 December in de vaart worden ge bracht. Tot die datum zal de „Prinses Irene" de diensten blijven uitvoeren. Waterschonw. Op 10 Dec. a.s. zal schouw worden gehouden over alle Heu len, Dammen, hekken, dijk en wegsloten in de polders Het Oude land, Weipolder, Alteklein, Galtathee, Mariapolder, Het Rietveld, Grotenblok, Nieuwenblok, Krammer, Kruis en Anna Wilhelmina polder onder Ooltgensplaat en Den Bommel. Hinderwet. Door de I.P.C. te Schie dam is aan B. en W. vergunning aan-, gevraagd voor het plaatsen van een on dergrondse benzinetank van 3000 liter met handpompinstallatie bij de garage van de fa. Wed. C. Hokke aan de Wei- pelderseweg. Kerkdienst. Hedenavond 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. op te treden Ds J. B. Bel te Krabbendijke. St. Nicolaas komt in Ooltgensplaat, De goede Sint heeft ons bericht ge stuurd, dat hij Zaterdagmiddag 5 Dec. met de tram van ongeveer 3 uur in ons dorp arriveert, om een bezoek te bren gen aan de Openbare lagere school. Naar zijn knecht ons vertelde, krijgen alle kinderen een cadeautje en lekkers, niet te vergeten. Winkeis open. De vrinkels zullen van Maandag tot Vrijdag tot sav. 9 uur ge opend zijn. STAD AAN 'T HARINGVLIET Nooddepot. Belanghebbenden wordt medegedeeld dat een nooddepot van de Prov. Waterstaat gevestigd is in een pand van dhr A. J. van Rumpt, Lieve Vrouwepoldersdijk 13 alhier. Landarbeidersvereniging in het zil ver. De Landarbeidersvereniging „Ver eniging ter verkrijging van onroerend goed" viert dezer dagen het 25-jarig be staan. De landarbeidersvereniging be heert thans 21 woningen waarvan er merkwaardiger wijze en door toevalUge omstandigheden 10 na de oorlog ge bouwd konden worden, de enige in ge heel Nederland die op deze wijze na 1945 tot stand konden komen. Er staan 16 plaatsjes aan de Vrouwtjesweg en .5 aan de Boomgaarddreef. Gelukkig heeft dit woningbezit tijdens de ramp geen grote schade opgelopen al hebben laatst genoemde 5 ongeveer 3 weken in het water gestaan. De vereniging telt thans 68 leden, on der de leden is veel belangstelling voor bouw van plaatsjes maar helaas is dit thans volgens de bepalingen van de land arbeiderswet onmogelijk. Het bestuur bestaat momenteel uit de volgende he ren: P. Kardux voorz., P. Kreeft secr.- penningm., A. van Rossum, R. Malie paard, A. Vroegindeweij, J. Saarloos, G. Melaajrd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1