hJ wÊÊwê9 MAATKLEDING De heer Th. Beekhoven 50 jaar organist in de Gerei Kerk te Middelharnis Buitenland Jubileum van dokter Huisman N.V. Brugverbinding CHR WEEKBLAD OP GEKEFOKMEEKDE GRONDSLAG VOOU DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Ds. P. de Smit van Zeist nam het beroep naar de Chr. Geref. Kerk te Middelharnis aan. MEDITATIE Gebed en verlossing De heer J. van Zanten was het ruim 25 jaar ^l^oor ^T/^UJ kleding Niet duur, wél duurzaam -^ Betere pasvorm! Begrafenis van het slacht offertje te Ouddorp V'^g---^ Voor St. Nicolaas: Bénédictine Grand Marnier Vieille Gure Gointreau 40 jaren arts te Melissant Jaargang Zaterdag 28 November 1953 No. 2258 Bedactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MXDDELHARNIB TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij TelefK 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschijnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdae ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bg contract speciaal tarief. In ons Dinsdagaummer hebben wij een bericht geplaatst, dat Maandag a.s. ii N.V. Brugverbinding Goeree Over- flakkee en Hoekse Waard officieel zal worden opgericht. Zoals bekend is indertijd de besUs- sing gevallen, dat alle 13 gemeenten op ons eiland, dat zich bij deze N.V. zouden aansluiten, plus twee gemeenten in de Hoekse Waard, n.l. Zuid-Beijerlaiid en Goudswaard. Onze lezers weten dat men al jaren lang streeft naar een vaste oeververbin ding en ofschoon de ramp er tussen is eekomen, heeft men dit streven niet los gelaten. Wel was het zo, dat vlak voor de ramp de Flakkeese Gemeenschap, die deze zaken behandelde, in een vergevor derd stadium was gekomen inzake een brug naar het vasteland. De ramp die ons eiland trof heeft,dit alles in duigen gegooid en er kwamen meer ideeën naar voren inzake afdamming. In die richting is althans, o.m. door de directeur hoofd ingenieur van de Provinciale Water staat CS., op diverse vergaderingen ge sproken. We herinneren o.m. ook aan de bijeenkomst van de Holl. Mij. van Landbouw, waar de Cultuurconsulent ir. Kupéri sprak over de belangen die de landbouw, bij afdamming zou hebben, inzake de ontzilting. De afdamming zou dus tweeërlei nut hebben, eerstens voor de ontzilting en het vormen van zoetwater-bassins voor ffest-Brabant en ten tweede voor de ontsluiting van het verkeer. Het is de lezer bij het lezen van die verslagen hierover duidelijk geworden, dat afdamming een procedure zou wor den, die heel en heel lang kan duren. Heeft men daar echter eenmaal vat op, dan zal het o.i. niet zo gemakkelijk zijn, om onze regering weer warm te krijgen voor een brugverbinding. Men zit hier o.i. tussen twee vuren; het wordt van de ene kapstok aan de andere opgehan gen en het eiland blijft er door in zijn isolement. Intussen komen er aan de veren steeds meer verkeersstagnaties voor. Op marktdagen is het heel erg en er moet vaak vele uren worden gewacht. Er is door het inleggen van de „Grevelingen" wel iets verbetering gekomen, maar toch niet van die aard, als men had ver wacht. Bij het 75 jaar bestaan van de R.T.M., waarbij een pers-conferentie werd gehouden, moest de directeur, Dr. J. J. van Zuylen dit zelf erkennen. We willen geenszins beweren dat met de huidige veerboten niet wordt gedaan wat er mee gedaan kan worden, maar voor de grote toevloed van auto's, zijn de boten nu eenmaal te klein. Er zijn bovendien na de ramp tien tallen auto's op ons eiland bijgekomen, die alle op zijn tijd ook overmoeten, waarop de overzet-gelegenheid niet is gebaseerd. Voor Schouwen-Duiveland is er over het Zype een prachtgelegenheid gescha pen door het inleggen van de „Kram mer", een boot met koplading waar plm 25 auto's zo op- en afrijden, maar wij zitten deerlijk in de impasse. En we behoeven geen profeet te zijn om te voorspellen, dat het nog erger wordt. Waar moet het heen, als straks de lan derijen weer volop producten, leveren, (iie meest alle per as worden vervoerd Volgens de berichten die wij ontvin gen ligt het in de bedoeling dat de N.V. Brugverbinding, het lichaam dat Maan dag a.s. officiële instantie wordt, de Vaste oeververbinding daadwerkelijk ter hand gaat nemen. Dat dit een belangrij- Ite gebeurtenis is voor ons eiland, be hoeft geen nader betoog. We zijn zeer benieuwd of we op de oprichtings-vergadering iets van nadere plannen zullen vernemen. Zoals de situ atie nu is, dient er zeker iets te gebeu- fen. Het is toe te juichen dat deze N.V. Waarin alle gemeenten van ons eiland zijn aangesloten tot stand komt. Als straks deze N.V. bij onze regering aan klopt, klopt daarmede de gehele streek aan. En het wordt ernst. Donderdagmorgen kwam voor de Chr wer. Kerk te Middelharnis het verblij dende bericht, dat Ds. P. de Smit te ^eist het op hem uitgebrachte beroep lad aangenomen. Ds. p. de Smit is 13 Febr. 1888 te Haarlemmermeer geboren en wordt dus M Febr. a.s. 66 jaar oud. Hij werd in 1918 candidaat en deed ffl hetzelfde jaar zijn intrede in zijn eerste gemeente te Oud Beijerland. Van- aaar gmg hij in 1923 naar Nieuwe Peke- m 1926 naar Boskoop, en 1929 naar utrecht en in 1946 naar zijn huidige standplaats te Zeist. ös p, de Smit, die met zijn echtge note kort geleden pastorie en kerk heeft "ezichtigd, heeft 3 kinderen; een zoon J^^ *ieffl is arts te Haarlem, een ge- ta^ <iochter woont te Rotterdam en (I heeft nog een studerende zoon thuis, "'e semi-arts is, Jt^ JuU 1952 vertrok Ds. N. de Jong Katwijk aan Zee, zodat de Chr. j£a' Middelharnis slechts een S' maanden vacant is geweest, juens welke vacature echter des Zon- ^^gs zeer veel Chr. Ger. predikanten m opgetreden. tii'dH gedurende die J« ae catechisaties en deed ook zoveel "•ogelijk ziekenbezoek. Verlos ons, Heere onze God! en verzamel ons uit de heidenen, op dat wij de naam Uwer heerlijk heid loven, ons beroemende in Uw lof. (Ps. 106 47) Psalm 106 besluit met gebed en lof- zegging. Het kan nuttig voor ons zijn deze Psalm te lezen en te zingen, opdat wij, indachtig gemaakt zijnde aan onze zonden de zonden van ons land en de zonden onzer vaderen ons veroot moedigen voor God, Het is hier: Verlos ons ook, als onze Vaad'ren Wil ons, nog overal verspreid Genadig weer bijeen vergaad'ren. Het gaat hier op de verlossing van Israël, zowel voor het persoonlijke leven als van het gehele volk. Maar het gaat ook om de verlossing van de ware kerk, ook van Neerlands kerk. Het verzamelen uit de heidenen geldt ook de heldenen zelf, ja al de uit verkorenen in de ganse wereld. En de verlossing, die zo vurig in ons tekstwoord begeerd wordt is een verlos sing van de zonde, van de schuld, van hel, dood, duivel en wereld en omvat dus een verlossing uit de diep rampza lige val, waarin de mens is gekomen en aan welker eeuwigdurende gevolgen hij onderworpen is, zo God er niet aan te pas komt. Het is een bevrijding van het grootste kwaad tot het hoogste goed. Dit alles heeft Christus verdiend en wordt toegepast door Woord en Geest in de weg van de orde des heils. In vers 45 lezen we: „En Hij dacht tot hun beste aan Zijn verbond en het berouwde Hem naar de veelheid Zijner goedertierenheden.' Dus gaf Hij hun barmhartigheid voor het aangezicht van allen, die hen gevangen hadden. Dit ziet op Israels verlossing, waar deze Psalm op wijst. O, gedurig rijst het in onze ziel: „Verlos ons ook, als onze Vaad'ren" zo als wij hierboven reeds aanhaalden. Ook wij hebben het zo diep verzondigd. Wij liggen zo verspreid en gescheurd en ver deeld. Och, dat de Heere in ons zulk een ootmoedig gebed door Zijn Geest mocht werken en wij het mochten zingen, zoals Datheen in Ps. 106 24: Doch aanzag de Heer' in de nood Zijn volk en uit genade bloot Hoorde hij haar bidden en klagen Aan Zijn Verbond heeft Hij gedacht In Zijn toom heeft hij leed gedragen Naar zijn goedheid zeer hoog geacht. De Heere mocht al Zijn knech ten en ambtsdragers met Zijn volk bij een vergaderen in de weg van boete en verootmoediging; Zijn kerk verlossen en doen leven in ware enigheid des ge- loofs, opdat het moge zijn, zoals de gan se kerk het iedere Zondag belijdt: een heilige, algemene. Christelijke Kerk. De Heere mocht weer eens glans op Sion leggen. Zeer zeker zou er in deze ondergaan de werled dan nog een goddelijk gezag uitgaan van de dienst des Heeren. De kerk des Heeren mocht wel altijd bidden, bidden of de Heere haar verlos sen wil en ten beste wil gedenken aan Zijn Verbond om Christus' wil en dat geheel vrij en souverein. Dat ze dan mogen aankomen, door Godd'lijk licht geleid, vergadert tot de ze Silo der volkeren, dat er vrede en gerechtigheid in Sion moge wonen en het zij, zoals ~er staat geschreven: ,;Doch nog een tiende deel zal daarin zijn en het zal wederkeren, maar gelijk de eik en gelijk de haageik, in dewelke na de afwerping der bladeren nog steunsel is, alzo zal het heilige zaad het steunsel daarvan wezen." Voor elkander een steunsel te zijn.' Mocht de Heere dat om Zijns naams wil schenken. Wat zijn wij dan toch ver van de een heid en de gemeenschap der heiligen af. Werd dat door ons allen eens oprecht beweend. Gods volk is door genade toch zo ge lukzalig en straks zullen ze in het Va derhuis eeuwig tesamen God Drieënig verheerlijken als verlosten temidden van de heilige en zalige troongeesten. En waar de kerk nog over de ganse wereld is vespreid zij, met het oude bondsvolk, ook ons aller gebed: „Verlos ons, Heere onze God en verzamel ons uit de heidenen, opdat wij de naam Uwer heiligheid loven, ons beroemende in Uw lof.'- Op sommige plaatsen en delen der we reld wordt de Kerk verdrukt. Bijzonder daar mocht de Heere met Zijn kerk zijn. De Heere legge zoveel van Zijn glans op Sion, dat er van Zijn Kerk een heili ge ijver uit mocht gaan, die tot jaloers heid verwekken mocht. Wat zouden ze elkander dan hartelijk liefhebben, wat zou er een dragen en verdragen van elkander zijn. De een zou de ander uitnemender ach ten dan zichzelf en met lof en achting over zijn vriend en broeder spreken. Bidden wij dan met Elisa om een deel tje van de geest der liefde en der op rechtheid, om te leven in een waar be sef dat 's Heeren volk als slaven der zonde gekocht, verlost en bijeenverga- derd zijn. Wij eindigen met der zaligen uitroep in Deuteronomium 33 29:,, Welgeluk- zalig zijt gij, o Israël, wie is U gelijk? Gij zijt een volk, verlost door de Heere, het schild uwer hulp en die een zwaard is uwer hoogheid, daarom zullen zich Uwe vijanden geveinsdelijk aan U on derwerpen en gij zult op hunne hoogten treden. B. R. Op Zaterdag 12 December aanstaan de zal het 50 jaar geleden zijn dat de heer Th. Beekhoven te Sommelsdijk, zijn loopbaan als organist in de Gerefor meerde Kerk te Middelharnis begon. Het was in het voorjaar van 1903, dat in de Geref. Kerk een orgelcommissie werd opgericht, welke zich ten doel stelde in die kerk tot het aanschaffen van een instrument over te gaan. Be halve de heren Van der Wiel, destijds vader in het Geref. Weeshuis en Nota ris Stehouwer van Middelharnis had in die Commissie ook zitting de vader van de jubilaris. worden. Van zijn vader heeft hij theo retische lessen gehad en toen hij deze enigermate de zijne kon noemen er werden toen nog niet zoveel eisen ge steld werd hij töt organist geroepen. Waar hij toen de moed vandaan heeft gehaald, aldus zeide ons de jubilaris, om dit aan te durven, is hem tot op he den nog een raadsel gebleven en nu hij ouder geworden is noemt hij het zelf jeugdige overmoed, grenzende aan bru taliteit. Wij moeten bekennen dat wij niet des kundig zijn om over de muzikale eigen schappen van de Jubilaris te oordelen, De heer Th. Beekhoven te Sommelsdijk die op 12 Dec. a.s. zijn 50-jarig jubileum viert, als organist der Ger. Kerk te Middelharnis. Men ziet de jubilaris hier op het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. Toen in het najaar van dit jaar een door de Commissie op schuld gekocht instrument in gebruik werd genomen, is het door enkele leden van die commis sie enige Zondagen bespeeld geworden en daarna de leden wilden zich niet binden heeft de Heer Th. Boekho- ven die taak van zijn vader overgeno men. Dit was op 12 December 1903. Hij was toen niet de enige organist. De heer Koudijzer in de volksmond bekend als „blinde Piet" werd mede door de Commissie aangewezen, waar door dus ieder op z'n beurt een Zondag dienst had en een Zondag vrij was. Dit heeft zo tot 1908 geduurd. Daarna is het orgel aan de Kerke- raad overhandigd; de Commissie, wiens werk teneinde was werd ontbonden en sedert dien zijn met het orgel ook de organisten door de Raad der Kerk „overgenomen". Deze samenstelling heeft zo ongeveer tot het einde van de twintiger jaren ge duurd en toen de heer Koudijzer oud werd en de gebreken des oudersdoms kwamen, is de heer J. van Zanten, als leerling van de heer Koudijzer, zijn leer- nreester opgevolgd en werd dit organis- tenpaar voor jaren aaneen de organisten van de Geref. Kerk te Middelharnis. Van een opleiding tot organist kan bij de jubilaris practisch niet gesproken maar dit weten wij wel, dat hij onder zijn collega's als een zeer bekwaam or ganist staat ingeschreven. De heer Boekhoven is een gevoelvol musicus. Wie hem wel eens heeft meegemaakt in de dienst des Woords zal dat moeten beamen. Zijn spel is altijd in overeen stemming met het gesproken Woord. Zo is dan 12 December aanstaande de dag waarop hij terug mag zien op een loopbaan als organist van een halve eeuw. Uit dien hoofde is er dan ook j.l. Don derdagavond 19 November een verga dering geweest van de leden der Geref. De heer J. van Zanten te Mid delharnis die ruim 25 jaar het orgel der Ger. Kerk te Middelharnis bespeelde en als organist af scheid nam. Kerk te Middelharnis, waarin behalve enkele huishoudelijke zaken ook het feit werd herdacht, dat de heer Van Zan ten, na een diensttijd van meer dan 25 jaar de reden aanwezig achtte heen te gaan. Dit was reeds eerder geschiedt. Maar ook dat de heer Boekhoven binnen enkele weken z'n gouden jubileum hoop te te vieren. De Weleerwaarde Heer Ds. G. C. Muntingh en de heer Otting als voor zitter van de Commissie van beheer hebben de beide organisten hartelijke en gevoelvolle woorden toegesproken, waarin beiden wezen op het vele en goe de werk dat de organisten al die jaren voor de ere dienst belangeloos hebben verricht. Ds. Muntingh wees er op dat de plaats van de organist in de eredienst een belangrijke plaats is, want Woord en klank in de dienst zijn één geheel hetwelk elkander behoort aan te vullen. En al was dit werk zonder eni ge vergoeding al die jaren belangeloos gedaan. God beloond dit werk in Zijn Dienst verricht altijd, al is het dan niet in contanten, aldus Ds Muntingh. In deze huldigingsbijeenkomst werd de heer Van Zanten een polshorloge over handigd en kreeg de jubilaris een zeer fraaie fauteuil, terwij de respectievelijke echtgenoten met een bos wite chrycan- ten werden vereerd. Zeer veel instrumenten zijn op ons eiland door de jubilaris in al die jaren bespeeld geworden. Op de foto hierbij vindt U hem op het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. Boven de heer J. van Zanten, die als organist af scheid nam. We geloven wel te mogen zeggen dat het de heer Boekhoven op de 12e De cember niet aan belangstelling ontbre ken zal. DE OBGEUBESPELINiG MET SAMENZANG TE MIDDELHARNIS Wij attenderen nogmaals op de orgel bespeling met samenzang, die Zaterdag avond in de Herv. Kerk te Middelharnis wordt gehouden, en wekken gaarne op tot zoveel mogelijk bezoek. Zoals bekend wordt het orgel be speeld door Arie Keijzer. De aanvang is kwart over zeven uur. Het duurt zo tot even half negen, zodat wie met tram of bus komt, tijdig terug kan. Laat het voor de eerste keer een succes worden! U vindt een rijke collectie Stoffen in diverse FLAKKEESE kwaliteiten en dessins hij de KLEERMAKERS Onder zeer grote belangstelling werd Woensdagmiddag het stoffelijk over schot van de 8-jarige Krientje Aldia Verhage, die zoals men weet zo tragisch om het leven kwam, ter aarde besteld. De pastor loei Ds. R. W. Steur voer de aan de groeve het woord en zei o.m. dat de Heere geen rekenschap behoeft te geven van Zijn daden. Hij hoopte en wenste dat de Heere de ouders, die zo zwaar waren getroffen, zou troosten en sterken met het grote verlies. Het Hoofd der Chr. School, de heer P. Spuijbroek was met de klas waarin Krientje zat op de begraafplaats aan wezig. Men had op de school in Krientje een goede en vlugge leerlinge gehad en ook voor de school was het een droevig verlies. Spreker wees de kinderen er op om de Heere vroeg om een nieuw hart te vragen om geborgen te zijn als de dood komt, want het werd nu weer be wezen hoe schielijk het leven kan wor den afgesneden. Ook hij bad de ouders troost toe in de diepe smart. Het was een zeer ontroerende gebeur tenis toen het kistje in de groeve zonk en diep onder de indruk verlieten de velen de dodenakker. Er was zeer gro te belangstelling en deelneming. Bennuda Na de mislukte pogingen van het Westen om een bespreking van de be langrijkste internationale kwesties met Rusland te organiseren hebben de Wes telijke Grote Drie besloten, een confe rentie te houden op de Bermuda-eilan den. Niet alleen de respectievelijke pre sidenten Eisenhower, Churchill en La- niel, doch ook de betrokken ministers van Buitenlandse Zaken Dulles, Eden en Bidault zullen op deze conferentie aanwezig zijn. De Engelse regering heeft een voor stel ontwerpen inzake de agenda voor Bermuda". De voornaamste punten van de ont- vverp-agenda zijn: 1. Bespreking van de Sowj et-politiek in de nabije toekomst en op lange termijn en de mogelijkheid van ma tiging in de koude oorlog. 2. Een onderzoek naar de meest ge schikte methoden om. de leiders van het Kremlin te benaderen. 3. Het vraagstuk van de Noord-At lantische Verdrags Organisatie. 4. De politiek van het Westen ten aan zien van Duitsland. 5. De politiek tegenover Rood-China. 6. Het zoeken naar een oplossing voor de kwestie-Triest. 7. De bepaling van het Westelijke standpunt bij een toekomstige poli tieke conferentie over Korea. 8. De defensie-politiek en strategie in het Verre Oosten, met name Indo- China en Indonesië. Vooral aan dit laatste punt zal grote aandacht worden besteed, omdat de Grote Drie van oordeel zijn dat het groeiende Communinsme een dreigend gevaar betekent in Indonesië. Overigens is de agenda zeer onivang- rijk en gevarieerd, terwijl het mogelijk en zelfs waarschijnlijk is dat van Ame rikaanse of Franse zijde nog wijzigin gen en aanvullingen wenselijk worden geacht, Of de conferentie werkelijk nieuwe gezichtspunten zal openen in de huidige politiek en of de resultaten inderdaad een verbetering m de internationale si tuatie zullen brengen, moeten wij af wachten. Het is voor de Westelijken ge makkelijk, besluiten te nemen naar eigen inzicht, maar die besluiten zullen zeer zeker lijnrecht indruisen tegen de Sowjet-politiek! En over de houding van het Kremlin daartegenover valt nog niets te zeggen. E.D.G. In de Europese Defensie Gemeenschap is alles nog geen „botertje tot den boom." Dat blijkt wel uit het feit dat Groot-Brittanië een Frans verzoek heeft afgewezen voor een bindende overeen komst om de Britse divisies voor onbe paalde tijd op het Europese continent te handhaven. Groot-Brittanië heeft evenwel aan Frankrijk de verzekering gegeven dat er, in verband met de Rus sische dreiging geen plarmen bestaan om de garnizoenen op het vasteland in te krimpen. Engeland behoudt zich echter het recht voor, zelf en geheel alleen te bepalen, hoe groot de garnizoenen moe ten zijn en hoelang ze er zullen vertoe ven de Britse regering wil zich on der geen enkele voorwaarde binden aan een bepaalde overeenkomst. Voorts heeft de Britse regering toe gezegd, dat Engelse ministers en des kundigen als adviseurs zullen optreden, wanneer zaken van gemeenschappelijk belang aan de orde komen. Verder zul len een groep militaire deskundigen wor den toegevoegd aan de generale staf van het Europese leger. En tenslotte beoogt Engeland een nauwe samenwer king tussen de Britse luchtmacht en die van de E.D.G. Öat een en ander in Franse kringen met gematigd enthousiasme is ontvan gen, blijkt uit het feit dat minister Bi dault erop gezinspeeld heeft in zijn rede over de E.D.G. in de Nationale Verga dering. Perzië De spanning om het proces-Mossadeq neemt toe en het ziet er naar uit, dat de komende weken hierin weinig verande ringen zullen brengen. De Sjah van Perzië heeft in een schriftelijk verzoek aan het Hof drin gend gevra,agd, de ex-premier niet voor verrader" of afvallige" uit te schel den. Blijkbaar hebben deze woorden hun uitwerking niet gemist, want Mossadeq wordt thans aangesproken met Excel lentie" en „Doctor." Intussen gaat Mossadeq onverstoor baar voort in zijn rustige en gelaten houding tegenover het Hof. Op een ver zoek van de Rechtbank om te bekennen, antwoordde hij met luid hoongelach. Nu de openbare aanklager zijn requi sitoir heeft genomen; is de beurt weer aan Mossadeq om zich te verdedigen. Hij zal dit doen aan de hand van een in de gevangenis geschreven brochure, die ruim 100 bladzijden telt. Naar het schijnt, is hij het proces nog lang niet moe, ofschoon hij bijna met zekerheid weet, dat het niet ten gunste van hem zal verlopen. Achter deze schijn-comedie ligt echter de bittere ernst ten grondslag, waar mee hij Perzië nu lange tijd, langzaam maar zeker heeft opgevoed in haat te gen de Britten. Engeland en Perzië naderen ondertus sen een diplomatieke verzoening die de basis moet vormen voor een oplossing van het dertig maanden oude oliege schil. M?<3LISSANT. Op Dinsdag 1 De cember aanstaande zal het veertig ja ren zijn geleden, dat dokter G. Huisman zijn intrede deed als gemeente-arts te Melissant en zich daar ook als particu lier arts vestigde. In het vorige jaar werd aan dokter Huisman, op eigen ver zoek, eervol ontslag uit de functie van gemeente-arts verleend wegens het be reiken van de pensioen gerechtigde leef tijd, maar hem werd tevens een aanstel ling in tijdelijke dienst voor de duur van één jaar gegeven. In de loop van 1953 zag de dokter zich genoodzaakt om zich, wegens een ernstige ziekte, uit de praktijk terug te trekken en nu zal op 1 December ook die tijdelijke aanstelling als gemeente arts aflopen. Mede in het feit, dat de heer Huisman thans weer geheel is her steld, ziet men in Melissant gerede aan leiding om in een officiële huldiging uitdrukking te geven aan de grote waar dering voor het vele werk van dokter Huisman, die mede door zijn uitge strekte praktijk grote bekendheid ge niet. Uit de burgerij heeft zich een comité gevormd, waarin onder meer zitting hebben vertegenwoordigers van S.B.Z., het Groene Kruis en de plaatselijke af deling E.H.B.O., Door de spontane bij dragen van nagenoeg alle inwoners is het comité in staat gesteld de huldiging zodanig te organiseren, dat het gehele dorp hierin kan meeleven. Voorts laat ook de gemeente zich niet onbetuigd, er is namelijk op 1 December een openbare raadsvergadering, waarin het feit zal worden herdacht, dat dokter Huisman dan 40 jaren als gemeente-arts werk zaam zal zijn geweest. Deze vergadering begint om 2 uur nam. en is uiteraard voor het publiek toegankelijk, voor zo ver de ruimte het toelaat. Indien het noodzakelijk mocht blijken, zal ervoor kunnen worden gezorgd dat het gespro kene ook hoorbaar is voor degenen die wegens plaatsgebrek niet in de raadzaal aanwezig kunnen zijn. Het officiële gedeelte, waarin gele genheid bestaat tot het houden van toe spraken, waarvan het hoogtepunt zal zijn het aanbieden van het geschenk uit de burgerij, zal waarschijnlijk om half vier zijn afgelopen. Direct daarop zal er een receptie in de raadzaal zijn, die tot 5 uur zal duren. Des avonds om half zeven zal door. de plaatselijke muziekvereniging „Töt Nut en Genoegen" een serenade worden gebracht, waarna de avond-receptie zal worden gehouden van 7 uur tot 9 uur, ook weer in de raadzaal. Een ieder wordt dus in de gelegenheid gesteld om uiting te geven aan zijn be langstelling. Ongetwijfeld zullen op de ze dag velen hun weg vinden naar het gemeentehuis. Wij wensen de familie een mooie dag, in het bijzonder mevrouw Huisman, die hoewel niet in staat in persoon aan wezig te zijn toch door middel van een geluidsinstallatie thuis het gespro kene zal kunnen volgen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1