Marktberichten Gemeentebegroting 1954 te Dirksland sluitend met batig saldi uit vorige dienstjaren CHE WEEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOU DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN piJ: Mand Ion GE ND 371 „Belangrijker dan alle politieke, economische, linanciëlefen zelfs internationale problemen" n Begrafenis van de 6-jarige Aren Kardux te Dirksland Vereniging van orgellief- hebbers op Goeree.& Overflakkee In memoriam A. v. d. Sluys te Dirksland GOEDEREEDE MEDITATIE Jaargang ■Woensdag 18 November 1953 No. 2255 Redactietoureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS TELEFOON K 1870 - 2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschynt tweemaal per week. Woensdair en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. By contract speciaal tarief. |n als gaan jens! ge- t was in- len! En de f dat ze je Ije in tijd- Ije anderen tdig is. tetje in het tweede Irant van Ie zal het J gezien. Bij len aan liet Iwj Oiiwer- TjelukUig 'S i Jinde gek"- linistervan I want zo''' ■en we nof |rk wel aan leek van je 1 een moe'- ■lief te be"- ■ünnen f 1 toch wordt Ijod vraagt Daarom n en tekorf- dat op fe febed volgt' Ijehande- pus het OP- l^^^^'"rer het mS ,nt in lïot^ jij eigenW' 0it is een uitlating van een bekend Engels staatsman in het Britse Hoger huis. Het is een uitlating van de leider yjn de liberale fractie in het Hoger Huis. De 83-jarige Viscount Samuel. Bij ge legenheid van de debatten in het En gelse Hogerhuis over de Troonrede. Het was een poging van deze oude politicus om de openbare mening in het Verenigd Koninkrijk wakker te schudden. ,,0p een ogenblik waarop de zonden van Sodom en Gomorra algemeen ver breid zijn in ons midden" zo sprak deze jriize senator achtte hij zich verplicht deze dingen te zeggen nu hij ze nog zeg gen kon omdat het de belangrijkste zaak, het karakter van het volk, de mo rele toestand van de natie betrof. Deze rede van de liberale senator heeft in Engeland zeer de aandacht getrokken. „In onze grote steden zqn broeinesten van misdaad en immoreliteit welke een grote smet op onze beschaving werpen. De cijfers over de jeugdige deliquenten bevatten ernstige onthullingen. Het aan tal zware misdaden is zeer toegenomen. Het is buiten kijf, dat de sexuele los heid groter is dan bij vorige generaties. Voortdurend worden huwelijken ontbon den. In de literatuur, op het toneel, in het leven constateren we dat overspel een mikpunt van spotternij is en echt scheiding slechts een onbelangrijk voor val." Dat de morele inzinking ernstig ge noemd moet worden manifesteerde de oude senator met het feit dat de eer ste daad van de Britse persraad, on langs door de Britse dagbladen ter voor lichting van de pers gevormd, is ge weest zijn diepe bezorgdheid te uiten over de ongezonde uitbuiting van het sexuele door bepaalde dagbladen en tijd schriften. Senator Viscount Samuel zag er een dodelijk gevaar in. „Tot onze ontzetting zien wij," zo vervolgde hij, dat de zon den van Sodom en Gomorra algemeen verbreid zijn onder ons. Indien zij zich verspreiden en gemeengoed worden, zal er geen vergelding komen door middel van een aardbeving of een grote brand zinspeling op de historie va.n Sodom in de Bijbel Red. De vergelding zal iets veel vreselijker zijn, de verraderlijke ver giftiging van het morele besef." Als middel tegen dit door hem gesignaleerde grote kwaad gaf hij de volgende reme die: „We moeten terugkeren naar het gezonde verstand, dat niets anders is dan de eis de regels voor ons gedrag te baseren op de universele en morele wet ten,. Laat ons in die geest het nieuwe tijdperk ingaan." Een ernstige klacht over het morele verval in het Britse Rijk. Een ernstige aanwijzing dat de ont kerstening van West-Europa ook in En geland grote voortgang heeft gemaakt. West Europa wordt meer en meer ont kerstend met de vreselijke gevolgen van dien. Een verbijsterende neergang van de morele normen van het leven. Boek ea blad hebben vaak een funeste in vloed. Ook in ons land is het morele verval niet gering. Helaas gaat van de neutrale pers vaak een verderfelijke invloed uit. Evenzo van de biscoop. Alleen maar te oordelen naar wat de reclamebiljet- tm en affiches te zien geven. De neutrale pers vaak uitmuntend in degelijkheid van redactionele verzorging laaar dikwijls ongenietbaar vanwege de feuilletons en boekbesprekingen. Waar ,,de derde man", echtscheiding en een losheid van zeden schering en in- zijn. Zo wordt ook in ons land meer en meer de zedelijke band losgemaakt en een losheid van zeden bevorderd die hoogst verderfelijk moet worden ge noemd. Als Lord Samuel er op wijst dat „in I literatuur, op het toneel en in het leven geconstateerd moet worden dat overspel een mikpunt van spotternij is en echtscheiding slechts een onbelang rijk voorval, dan zouden we niet durven beweren dat in onze neutrale literatuur het zoveel beter en gunstiger gesteld is. Integendeel ook ons volk moge er ter se voor gewaarschuwd worden. Lord Samuel geeft een remedie voor herstel. Jammer genoeg een ondeugde lijk geneesmiddel. En daarom een ge neesmiddel dat geen afdoende baat kan hrengen. Lord Samuel geeft aan een weg terug. Een weg die op teleurstelling •neet uitlopen. Terugkeer naar het ge zonde verstand. De regels voor ons ge drag baseren op de universele en morele wetten. Lord Samuel zoekt herstel bij de mens, Het verstand, de universele en morele wetten. Zie dat is de humanisti sche rietstaf. Die alle eeuwen door voor nen die er op leunt de handen doorboort Van en uit de mens is geen goed te dachten. Het goede van de mens en de univer- en morele wetten van de mens zijn I "5 drijfzand waaruit het morele verval 1* oorsprong neemt. Maatstaven van de mens zullen niet Ijaten, omdat de mens verdorven is door l'e Val. Een andere basis moet gezocht. Een 'SIS voortkomende van buiten de mens. Sn dat is het Woord van God. Gods «oord en Wet bevat de enige universe- b v^^^^ basis voor het leven, voor het enoud en de bewaring van een hoog- zedelijk leven. 'n terugkeer tot Gods Woord en Wet f or het uitgebreide dagelijks leven in tot^v'^ schakeringen Ugt de waarborg als y hoog karakter zo- Lord Samuel het uitdrukte, en tot In de toelichting op de gemeentebe groting 1954, aangeboden aan de raads leden, lezen wij het volgende: Hoewel de nieuwe financiële verhou ding tussen rijk en gemeente voor de gemeente een meerdere inkomst geeft van 29628.is deze begroting toch nog opgezet moeten worden met een te kort van 13000.Over dit bedrag is beschikt uit de post „batige saldi van vroegere dienstjaren." De batige saldi van de gewone dienst van vorige dienstjaren, waaraan nog geen bestemming is gegeven bedraagt tot en met de dienst 1951 61784.88 De gewone dienst 1952 sluit volgens de voorlopig opge maakte rekening met een ba tig saldo van 900. Totaal 62684.88 Van dit bedrag is reeds be schikt voor het sluitend ma ken van de dienst 1952 een bedrag van 24000. Zodat beschikbaar is 38684.88 Van dit bedrag wordt dus deze 1300O.— afgenomen om de dienst 1954 sluitende te krijgen. De oorspronkelijke raming van 25000.voor het sluitend maken van de gewone dienst 1953 is in verband met de meerdere inkomsten ingevolge de ge wijzigde financiële verhouding tussen rijk en gemeente afgevoerd. Het laat zich echter aanzien dat deze dienst toch nog wel iets van de vroegere batige sal di nodig zal hebben. Aan het voorschrift, welke aan art. 43a der Rekeinngsvoorschriften ten grondslag ligt, n.l. dat de inkomsten en uitgaven van het dienstjaar waarvoor de begroting geldt in evenwicht beho ren te zijn, kan dus ook voor 1954 niet worden voldaan. De oorzaak hiervan is dat de inkomsten, behalve die uit de fi nanciële verhouding bijna niet hoger worden, terwijl de uitgaven steeds stij gen. De post .onvoorziene uitgaven", volgnr. 406, is geraamd op 5267.69. Dit bedrag is zeker nodig om tussentijds uitgaven op te vangen. Hoewel de memorie van toelichting U de nodige inlichtingen en gegevens O HEER, DIE DAER DES HEMELS TENTE SPREYT Door de Haarlemse Politie Ka pel werd bij de dodenherdenking en de onthulling van het monu ment op de begraafplaats te Oude Tonge onder meer het bo venstaande- Oud Hollandse vers gespeeld. Daar velen dit lied niet kennen, is ons gevraagd de twee coupletten in ons blad af te druk ken, waaraan we gaarne voldoen. Ze luiden als volgt: O Heer, die daer des Hemels tente spreyt, end' wat op aerd is heb alleen bereyt. Het schuymig woedig meer kond' maken stille, end' alles doet naer uwen lieven wille: Wij slaan het oog tot U omhoog, die ons in angst en noot; verlossen kont tot aller stont, ja selfs oock van de doot. Als ghy, o vrome! dickweyls hebt gesmaeckt, vermaeckt u nu vry dat 't u herte raeckt; Looft God den Heer met singen en met spelen end' roept vry uyt, te saem met luyder kelen; Hadd' ons de Heer, Hem sy de eer, Alsoo niet by gestaen. Wij waren lang ons was soo bang. Al in den druck vergaen. het verkrijgen van een hoogstaande mo raal. Dat is de enige basis die niet be schamen zal. Wat in strijd is met Gods Woord dient geweerd uit ons privaat en publiek le ven. Dat is de enige houdbare maat staf voor de literatuur in boek en blad. Wat tegen Gods Woord en Wet ingaat moet voor ons en onze kinderen verbo den zijn. Het boek en de courant die zich niet op deze vaste basis plaatst dient uit on ze gezinnen geweerd, anders zullen de dodelijke kwalen waarvan Lord Samuel gewaagd ook over ons volk komen. Een dodelijker vergelding zegt Lord Samuel dan aardbeving en grote brand en wij mogen er wel bijvoegen daji een ver schrikkelijke watervloed, de verrader lijke vergiftiging van het morele besef. Zo spreekt de liberale senator Lord Samuel. Maar in het licht van Gods Woord moeten we spreken van een nog dode lijker vergelding. De ontkerstening van land en volk, de totale ondergang van land en volk en een eeuwig verderf. bij de geraamde posten verstrekt, willen wij het volgende evenwel nog onder uw aandacht brengen. Inkomsten gewone dienst: j Bij de nieuwe financiële regeling iS de jaarwedde-uitkering voor burgemees ter en secretaris vervallen, eveneens d^ uitkering ondernemingsbelasting en dé garantie-uitkering uit het gemeente fonds. Daarvoor zijn o.a. in de plaats gekomen de uitkering van de hoofdsom grondbelasting gebouwde- en ongebouw de eigendommen en personele belasting. Een vergelijking tussen de oude en de nieuwe uitkering volgt hieronder: Uitkeringen: Oud: Nieuw: Jaarwedde-uit kering 4500.— 190 opcenten grondbelasting (geb.) f 9200.— f 9500.— hoofdosm id. .f f 5000.— 110 opcenten grondbelasting (ongeb.) f 3600.— f 3740.— hoofdsom id. f f 3400.— 150 opcenten pers. bel. f 11200.— f 10800.—, hoofdsom id. f f 7200.-- Uitkering on dernemingsbel. f 43200.— f Uitkering ge- mentefonds <a g. uitk.) 22903.— f 72432.— Td. (bel. uitk.) 6000.— f 26538.— ld. (gar. uitk.) 8379.— f —.—f Totaal 108982.— 138610.- Nieuw 138610.»— Oud 108982.— Voordeel 29628.— Onder grote belangstelling is Maan dagmiddag te Dirksland ter, aarde be steld, het stoffelijk overschot van AREN KARDUX het ventje dat Vrijdag j.I. zo plotseling'; uit het leven werd weggerukt. De predikant der Ger. Gem. Ds H. van Gilst, sprak op het sterfhuis naar aan leiding van Job 1, inzonderheid vers 21b De Heere heeft gegeven, de Heere heeft genomen, de naam des Heeren zij geloofd. In de Voorstraat te Dirksland stelde de stoet zich op. Alle kinderen van de school te Herkingen waren mede aan wezig. Vele belangstellenden uit de bur gerij sloten op het graf bij de stoet aan. Eerst sprak de heer de Jong nameins het personeel der school. (Dhr Neels liet hoofd kon wegens ongesteldheid niet aanwezig zijn.) De heer de Jong memoreerde de schokkende tijding, dat Aren zo onver wachts uit het leven was weggerukt. Hij bepaalde er de klasgenoten bij, dat ook jonge kinderen kunnen sterven en hoe deze roepstem een ernstig vermaan inhoudt, ook al zijn wij jong, te zoeken bereid te zijn, om God te ontmoeten. Daarna sprak Ds v. Gilst, erop wg- zende hoe een paar weken geleden, hij eveneens aan de geopende groeve had ge staan, voor een soortgelijk sterfgeval. In ernstige bewoordingen wees hij op de kortstondigheid van het leven. Bewogen deelde hij mede, hoe hij als schuldenaar stond aan dit graf. Als herder, zou de Heere eens reken schap van hem afeisen, hoe hij de hem toebetrouwde kudde had geweid. Had hij wel genoeg gewaarschuwd, woog hem heteeuwige zieleheil zijner leden wel naar de. maatstaf van Gods heilig heid? Troostvol wendde hij zich tot de ouders, erkennende maar een nietige vertrooster te kunnen zijn. Hij wees op hetgeen voor ons verstand onbegrijpelijk is, dat de Heere met Zijne liefde en ge nade, zo in de slagen kan mede komen, dat de ziele er Hem voor dankt. Spreker verhaalde een voorval uit zijn ouderlijk huis. Toen in 1921 eerst zijn broer kwam te overlijden, daarna zijn vader, en hij werd opgeroepen voor de dienst, schoot zijn moeder geheel alleen over. Toen zij zich met haar smart tot den Heere wendde, kwam de Heere over met dit schriftwoord: „Ben ik U niet beter dan tien zonen?" Haar hart werd zo vervuld met de liefde Gods, dat zij beide armen omhoog stak en uitriep: ,,Ja Heere, beter dan duizend zonen." Die vertroostende genade ouders, mocht ook uw deel zijn. Burgemeester van Heijst, die mede aanwezig was, werd weggeroepen om dat de brandweer uitrukte voor een kleine brand aan het Spui. In goede orde keerden daarna de aan wezigen huiswaarts. «RAANBEURS ROTTERDAM, 16 Nov. Binnen landse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe doorsneekwaliteit op vocht- conditie tot 27, de betere kwaliteit daarboven. ----------O—------ VAN DE REDACTIE Door ruimtegebrek moesten vele stukken en verslagen blgven over staan. (Red.) Bovengenoemde vereniging vergader de Zaterdag 14 Nov. j.I. in de' consis toriekamer van de Ned. Herv. Kerk te Herkingen. Om 7 uur opende de voorzitter dhr Rijksen door te laten zingen Ps. 68 vers 10, vervolgens las hij Ps. 147 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord heette hij allen hartelijk welkom en sprak zijn tevre denheid uit over de opkomst trerwijl te vens op de broosheid van het mensen leven werd gewezen, i.v.m. het droevige ongeval dat zo kort geleden in deze ge meente plaats heeft gevonden. De secretaris dhr de Blaay las de no tulen van de vorige vergadering, welke onder dank door de voorz. werden gete kend. Door het lid Makkenze werd een re feraat gehouden over Zangers en Speel lieden, waarop een korte besperking volgde. Hierna bespeelde de plaatselijke orga nist dhr J. Dorst het mooie kerkorgel, waarnaar de overigen, plaats nemend in het fraaie kerkgbebouw luisterden. Na een inleiding volgden Ps. 27 3, 81 4, 119 83, 84 en 86; 93 3 en 4 en 73 12 en 13. Na afloop volgde nog een korte be spreking over het geleverde werk van de organist. Besloten; werd om een tweetal boeken te bestellen voor de Biblitheek van de vereniging. Verder werd datum en plaats bepaald voor de volgende vergadering, alsmede de programmapunten welke alsdan be handeld zullen worden, De voorz. deelde mede dat hij op een volgende vergadering af zou treden in verband met zijn vertrek naar Zeist. Deze mededeling, hoewel verwacht, stel de de leden tot teleurstelling omdat zij dhr Rijksen node Willen missen. Nadat bü de rondvreiag nog een paar zaken werden afgehandeld sloot het be stuurslid dhr J. v. Zanten deze zeer ge zellige bijeenkomst. Zij die alsnog tot de vereniging wen sen toe te treden kunnen inlichtingen be komen bij dhr de Blaay Prins Hendrik straat no. 20 te Middelharnls. In de ouderdom van 80 jaar is Zater dag te Dirksland overleden de heer A. v. d. Sluys, een man die onze christelijke sa menleving tot groten steun is geweest. Dertig jaar lang heeft hij in het be stuur van de School met de Bijbel zitting gehad, n.l. vanaf 1915, waarvan sinds 1934 als voorzitter, in opvolging van dhr C. V. d. Poel. Na 1946 werd hfl tot ere- voorzitter benoemd. In zijn jongere jaren was hij lid van de gemeenteraad, met tussenliggende pe rioden, gedurende 18 jaar. Hij «'■as een van de maimen die zich inzette tegen de afschaffing van de kermis, waarover toen veel te doen is geweest en wat in derdaad gelukte. Het was iemand die geld en goed over had voor zijn begin sel. Van 3 polders is hij voorzitter ge weest, n.l. van 19281942 van „Oud Herkingen", vanaf 1927 van de polder St. Elizabeth en van 1 Juli 1922 tot 1 Juli 1945 van de polder Diederick. Het watergemaal in de polder Diederick dat in 1941 in gebruik is genomen, heeft hij mede tot stand helpen brengen. Jarenlang is hij ook voorzitter ge weest van de raad van toezicht van de Boerenleenbank, waar hij in hoog aan zien was. Het was een zeer geziene figfuur in de gemeente Dirksland, een man met grote gaven van hoofd en hart, eenvou dig en rustig en die een vriendelijk woord had voor iedereen. Steeds en over al echter doinlneerde zijn beginsel, hij schaamde zich in woord en geschrift het Evangelie van Jezus Christus niet. Zijn zoon dhr A. v. d. Sluys, die in Ca nada woont, is Zaterdag jl. per vlieg tuig overgekomen en heeft hem nog le vend mogen ontmoeten. Donderdag a.s. zal het stoffelijk over schot ter aarde worden besteld. VEEMARKT ROTTERDAM, 16 Nov. Veemarkt. Aangevoerd 2381 dieren, w.o. 1166 vet te koeien, 790 varkens en 425 schapen en lammeren. Prijzen per kg: vette koelen 2.54 2.68, 2.40—2.50, 2.------2.20, varkens lev. gew. 1.90, 1.85, 1.80, prijzen per stuk: lammeren 95, 85, 75. Aanvoer vette koeien als vorige week met luie handel en behalve de Ie kwal. waren prijzen iets lager; prima's gingen nog boven notering. Aanvoer varkens veel groter met trage handel en minder in prijs; enkele prima's boven notering. Aanvoer lammeren even ruimer met vlotte handel en omhooggaande prijzen. AARDAPPEI^EURS ROTTERDAM, 16 Nov. Kleiaard- appelen 35 mm opwaarts: Eigenheimers 13—14, bintjes 11—11.50; Bevelan ders 13; Meerlanders 10.50; ailselster 9.—9.50. Voeraardappelen 3.50. Prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. De Mount Everest beklimmer Edmund Hillary is Vrijdagochtend met de boottrein in Hoek van Holland aangekomen en doorgereisd naar Amsterdam, waar in het Concertgebouw Vrijdagavond een lezing zal worden gehouden. De Bergklimmer met zijn echtgenote op het sta tion in Amsterdam. MIDiDELHARNllS Benoemd. Het bestuur der Chr. Kleu terschool „Prinses Marijke" te Middel harnls deelt mede als dat tot Hoofd der school is benoemd mej. H. Wielinga te Amsterdam. DIRKSLAND Alarm. Gistermiddag werden de be woners opgeschrikt door alarmsignaal, het bleek dat er brand was uitgebroken in het polder schuurt je in het Spui wat geheel afbrandde. Kleine jongens waren met vuur aan 't spelen geweest. De po litie stelt een onderzoek in. Het alarm viel net tijdens een begra fenis, waardoor zich meerderen daar vandaan naar de spuit moesten spoedden De Eerw. Heer C. J. Kesting te Mld- delhamis, die onlangs de benoeming tot catecheet van de Ned. Herv. gemeente te Dirksland ontving, hoopt D.V. Zon dag 29 November nam. 6 uur afscheid te nemen van zijn tegenwoordige ge meente, om zich op Zondag 6 December nam. 2.30 uur aan de gemeente Dirks land te verbinden, na 's morgens tot zijn bediening te zijn ingeleid door drs. H. N. van Hensbergen, Ned. Herv. pred. te Schalkwijk. Naar wij vernemen zal dhr Kesting, naast zijn gemeentelijke arbeid, ook de geestelijke verzorging van het zieken huis „Bethesda" voor zitjn rekening krij gen. Bescherming Bevolking. De Burge meester van Goedereede brengt ter open bare kennis, dat de heer P. E. Hen- driksz, kringhoofd bescherming bevol king voor Goeree en Overflakkee, op Vrijdagavond 20 November a.s., om 7.00 uur, ten gemeentehuize een uiteenzet ting zal geven van de taak en de werk wijze van de B.B.-organisatie. Getracht zal worden die avond te ko men tot dfe oprichting van plaatselijke blokploegen. Alle belangstellenden zgn die avond van harte welkom. OUDDORP Door de garnalenvissers werd de vo rige week 5 dagen gevist. Er werd per dag'gemiddeld van 100 tot 180 kg gar nalen gevangen. Prijs per kilo van 45 tot ,60 et per kg. Door de kuilvisserij werd 700 kg sardien aangevoerd, prijs 23 et per kg. Herv. Kerk. Woensdagavond 7 uur hoopt D.V. in de Herv. Kerk voor te gaan in de Dienst des Woords Ds Steur. Predikbeurt. Donderdagavond 7 uur hoopt D.V. voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan Ds H. van Gilst van Dirksland. Konijnen en PJuimveeverenlgingf „Nut en Genoegen" vergadert op Don derdag 19 Nov. a.s. sav. half acht op de bovenzaal bij J. Flohil. "Voor de wed. M. Heerschap zal er een nieuwe woning gebouwd worden aan de Scheerhoek. De bouw werd opgedra gen aan de firma Boelaars-Hanson. Ar chitect is dhr de Jong uit Wassenaar, het smidswerk is opgedragen aan M. C. Roozemond, het timmerwerk aan de Gebr. Pijl, electriciteit aan P. Westhoe ve, het schilderwerk aan de Gebr. Tanis allen aUuer. Zie, ga ik voorwaarts, zo is Hij er niet, of achterwaarts, zo verneem ik Hem niet. (Job 23 8) Zulk een klagen is aan niemand van 's Heeren kinderen vreemd. Zij kennen ook andere tijden. Dan is hun beker overvloeiende en de roemtaal wordt ge hoord: „Maar 't is mij goed, mijn za ligst lot, nabij te wezen bij mijn God". Vooral in de dagen der eerste minne is het zo ruim, ligt het zo vlak. De ziele wandelt met de Bruidegom in Zijn hof, etende van Zijn kostelijke vruchten, ge nietende van Zijn gemeenschap. Doch wij zijn nog in de wereld en hebben ge durig last van de oude mens. Daarom is het leven des geloofs ten dele; op uren van verlustiging volgt ingezonkenheid. Wij kunnen nergens meer bij en vragen ons af, of wij ons tevoren maar niet wat verbeelden. De matheid en dodigheid kurmen het loon zijn op onze afmakin gen; zij kunnen, onder Gods toelating, ook het gevolg zijn van satans bestrij ding; en evenzeer 'kunnen zij door de Heere worden beschikt, wijl Hij om op voedkundige redenen Zijn gevoelige te genwoordigheid aan ons onttrekt. In ieder geval is het dan, gelijk Jota 23 8 aangeeft. De wereld kent dat niet. Wie er moeite mede heeft, hore echter de vertroosting, dat God op Zijn tijd en wijze Zijn gunstgenoten weder komt be zoeken met Zijn heil en hen eens voor eeuwig, storeloos, tot Zich nemen zal. Altijd, altijd met de Heere wezen wij kunnen het ons amper voorstellen. NIEUWE TONGE Ledenvergadering. 20 Nov. a.s. zal in café van Weenen een ledenvergadering worden gehouden van de Speeltuinver eniging. Collecte. De collecte gehouden door de gezamenlijke militairen fondsen bracht 360.— op. Ongeval. Tijdens het lossen van ijze ren platen klemde F. v. N. zijn hand zodanig dat medische hulp noodzakelijk was. Botsing. Een vrachtauto en luxe auto kwamen met elkaar in botsing op de hoek Nieuwstraat-Zuiddijk. Het verkeer moest hierdoor geheel worden omgelegd Beide wagens liepen schade op. Op Woensdag 18 Nov. a.s. zal in „Ons Dorpshuis" door mej. Draaisma een toelichting worden gegeven voor het in richten van nieuwe woningen. HERKINGEN Zij die in aanmerking wensen te ko men voor een winkelpand aan de Kaai- dijk kunnen zich hiervoor melden ter ge meentesecretarie OOLTGENSPLAAT Unie-coUecte. De jaarlijkse unie-col lecte voor de School met de Bijbel heeft opgebracht 548. STAD AAN 'T HARINGVLIET Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit te Groningen slaagde voor het Doctoraal examen Geneeskunde de heer R. J. Po- lée, wonende te Hoogkerk en geboren te Stad aan 't Haringvliet. Als levertraan voor U walgelijk is vraagt dan in Wed. Kurvinks Dro gisterij de traansmaak en de geur weg te nemen. Zelfs bij oprisping geen last meer. En toch neemt U dan de echte zuivere natuur vita mine traan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1