Den Bommel kreeg ook^een nieuw badhuis Herverkaveling Plaatselijk Nieuws Donderdag algemene herdenking van de rampslachtoffers te Oude Tonge BOLL DUNLOP' COGNAC Te Den Bommel is een speeltuin vereniging opgericht CHB WEEKBLAD OP GEBÉFOBMEEBDE GBONDSLAG VOOU DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Met een bijeenkomst en onthulling van monument Groep meisjes van Den Bommel gaan naaz Schouwen-Duiveland GRAANBEUKS 26« Jaargang Woensdag 11 November 1953 No. 2253 Redactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDiDEIJIARNlS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONITOMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTEENTTEPRUS 12 cent per mm. B:g contract speciaal tarief. IV. ne vorige maal het vestigen van be- irtriiven elders en het saneren van be- iHriven te hebben behandeld, wil ik nu, I" er nog op te hebben gewezen dat de Inachtverhoudingen, alhoewel er toe- iremming nodig is, toch gewoon moeten rdoorgaan, overgaan tot het vaststellen ■van de rechten. I In artikel 20 is bepaald dat de her- Iverkavelingscommissie een zo volledig Imoïeliike lijst samenstelt van alle recht- lUbenden, met vermelding van de aard len omvang van ieders recht. Wat zijn nu die rechten In de eerste plaats wel de eigendom, Ihet bezit. Het is nodig te bepalen wat ieder als zodanig in het te verkavelen leebied heeft. I In bijna alle gevallen zal een bezitter llewiizen van eigendom hebben. Hij me- Ine echter niet dat die ingeval van ver- Ikaveling genoegzaam zijn. Het zal no- Idi2 zijn dat die eigendommen op de lijst ■van rechthebbenden worden vermeld. Iverraeld in oppervlakte en waarde. Hierbij komt dus ook de schatting aan Ide orde. Alle gronden moeten worden Isewaardeerd. Die waardering naoet zo- Idanig plaats hebben dat over het gehe- lle gebied één lijn wordt getrokken. Het lis niet nodig dat die waarde de verkoop- Iwaarde aangeeft, maar wel is het nodig |dat voor alle percelen een gelijke maat- itaf wordt genomen. Vooral bij een her\'erkaveling zal dat Ivan nog meer belang zijn dan bij een Iruilverkaveling. I Nu kan worden gesteld dat alleen de Icultuurwaarde van de grond moet wor- Iden vastgesteld, maar, naar mijn me- |6o. ■ning beter zijn ook andere factoren te Idoen gelden. De wijze waarop die schat- Iting zal plaats vinden zal door de her- Iverkavelingscommissie moeten worden Itepaald. I iSr moet nauwkeurig worden bepaald |op vyelke wijze de schatting zal plaats Ihebben, opdat willekeur worde geweerd. lEr moeten schatters komen, maar die Imoeten weten naar welke maatstaf zij Imoeten handelen. I Dus, de eigenaar heeft op de lijst, als |het goed is, oppervlakte, omschrijving Idus de oude kadastrale percelen, en |waarde. I Kcliter niet alleen de eigenaar heeft Itelang bij die lijst, want ook de gebrui- |kers moeten daar op worden vermeld. 1 Immers, de gebruikers moeten ook fstraks weer grond ingebruik terug ont- |vangen. In de practijk blijkt wel dat de |rechten omtrent het gebruik minder dui- |delijk zijn te bepalen als die van bezit. I Het komt in de practijk voor dat er Igeen contracten zijn. Er komt een uit- I gif te in deelpacht of samengebruik, op I zekere voorwaarden, voor. Dan kan de vraag rijzen;, wie is nu ge bruiker? In aanmerking nemende dat de lijst [van rechthebbenden straks de basis is Ivoor de nieuwe toelating, dan zal ieder Iwel zien van welke groot belang het is |dat die lijst ook juist is samengesteld. I Teneinde een ieder in de gelegenheid Ite stellen om zich daarvan te overtui- Igen moet die lijst dan ook ter inzage [worden gelegd. I Daarvan geschiedt een kennisgeving, [persoonlijk en door afkondiging in de [gemeenten op de wijze als waarop ande- Ire zaken worden bekend gemaakt, als- [ook in twee nieuwsbladen. I Nu mag niemand denken, het zal wel |in orde zijn, op die lijst zal wel alles liiiist vermeld zijn. J Neen, en nog eens neen.' Een ieder ga [liie lijst inzien. Hij dient zich te over- I tuigen of alles daarop vermeld is en [goed vermeld is. J Hij moet ook acht slaan op de schat- jting, op de waardebepaling. En dat niet [alleen van zijn grond maar ook van die |van anderen. Hij moet vergelijken. Ook 1 de waardebepaling van de grond in zijn [gehele omgeving is voor hem van be- I lang. Immers die kan hij straks krijgen. I Niet alleen te lage, maar ook te hoge I Waardering is onjuist. I Als er nu iets is dat hem onjuist voor- ifomt, dan dient hij zijn bezwaren in te I brengen. Dat kan binnen dertig dagen j na de verzending van de bijzondere,, dus He persoonlijke kerinisgeving. Denk om die termijn. Is die voorbij. is geen reclame meer mogelijk, en Nan a.,^„ j 'igt de zaak vast. j De bezwaren moeten worden inge- I bracht bij de herverkavelingscommissie. jKiet klagen elders, niet inwendig mor- I ten, niet met anderen er over praten en [niets doen, maar, als er bezwaren zijn, [ton die melden bij de herverkavelings- l commissie. I De herverkavelingscommissie zal de personen die bezwaren hebben oproepen. |ZiJ zal met hen overleggen. Zij zal f '^'achten tot overeenstemming te ko- I toen. Nu wil ik niet opwekken om maar te- -ffl alle argumenten in zijn standpunt vast te houden, maar wel wil ik waar schuwen om toch niet, alhoewel de be zwaren niet zijn weerlegd, maar toe te geven, al morrende toe te geven, want oan is de zaak af. Dan worden de rech- I ten zo vastgesteld. Dan is er niets meer te veranderen. [Het is wel in de practijk gebleken dat r soms te vlug maar is berust. 15, worden dan de bezwaren weer Iseuit, maar dat helpt dan niet meer. I o if' halsstarrig vasthouden, maar °k niet toegeven als de argumenten I met zijn weerlegd. I ve k overeenstemming wordt fechter Deze week zullen velen weer in stille herdenking rond het massagraf op de Oude Tongse Spuidijk geschaard staan wanneer daar Donderdagmiddag een al gemene dodenherdenking plaats heeft. Vanaf de dag dat daar de eerste gebor gen slachtoffers ter aarde werden besteld hebben velen op deze bijzondere do denakker verwijld. Vele malen heeft het herstelwerk in dit bedroefde dorp even gerust wanneer er weer een der bijna 300 doden werd bijgezet of wanneer een groep uit de bevolking dan wel een der hulpcolonnes door het leggen van een krans bij het eenvoudige kruis, bewees dat men de velen die hier begraven lig gen in warme herirmering hield. Donderdag, mede ter gelegenheid van de ont hulling van het standbeeld dat het Haarlemse Adoptie-comité zal aanbieden, zal er nu een algemene herdenking plaats hebben. 'gen dan komt de zaak voor de commissaris. 21 Saat ook eens praten met de be- h„ in het bijzijn van leden van de '^fverkavelingscommissie. Wet is mogelijk dat alsdan nog over- Al in de dagen toen het in Oude Ton ge nog maar nauwelijks op normale om standigheden begon te lijken heeft men er voor zorg gedragen dat deze begraaf plaats een waardig karakter verkreeg. Het adoptie-comité van Haarlem liet zich ten deze niet onbetuigd en zorgde o.m. voor een stemmige beplanting. Een commissie uit Oude Tonge heeft zich in middels belast er voor zorg te dragen dat de noodbegraafplaats geheel het ka rakter zal krijgen van een definitieve. Daarbij heeft men ook aandacht besteed aan de gehele omgeving. Het Instituut voor Stad en Landschap stelde er een plan voor op aan de hand waarvan de techn. dienst thans reeds een en ander laat uitvoeren. De paden zijn inmiddels verbreed en verhard zodat er meer plaats is voor bezoek en ook de toegsmg is nu van een klinkerbestrating voor zien. Later zal nog worden zotg gedra gen voor een beplanting met bomen en heesters terwijl er ook naamborden op komen. Een oproep die deze commissie aan de burgerij heeft gedaan had, naar we vernemen, reeds tot resultaat dat er milddadig voor werd gegeven. Deze commissie heeft thans het inti- tiatief genomen voor een algemene her denkingsbijeenkomst die belegd wordt op Donderdag a.s. des middags om 2 uur. Met het oog op het jaargetijde heeft men gezocht naar een overdekte ruimte en deze gevonden in het kerkgebouw der Wie volgt dit goede voorbeeld? Wij weten allen wat tijdens de rampdagen de vrijwillige hulp op ons eiland Flakkee betekende. De z.g. „slikploegen" hebben enorm veel werk verzet en zonder hun hulp, zou het lang geduurd heb ben eer er in de grote chaos eni ge orde was geschapen. Hetzelfde doet zich thans voor op Schouwen en Duiveland, waar nu alle dijken dicht zijn. Als straks het water is weggepompt, zal er op de verschillende dorpen nog wat anders voor de dag ko men dan op GoereeOverflakkee! Dit heeft men te Den Bommel aangevoeld. Mevr. Kruijff en Mej. Ras hebben de organisatie ter hand genomen om een groep meisjes naar Schouwen en Duive land te dirigeren. Dit is een geste die we zeer toejuichen en het ware gewenst, dat ook uit de andere plaatsen van ons eiland aanbiedingen volg den. Er ligt hier een taak voor de Vrouwen-verenigingen, die onge twijfeld het hare doen zullen, de organisatie verder ter hand te nemen. eenstemming wordt verkregen. Dan is de zaak ook af. Maar, als ook dan geen overeenstem ming wordt verkregen, dan dient de zaak voor de rechtbank. Dan zal de hulp van een procureur, van een advocaat, nodig zijn. Dat alles kan misschien wat afschrik ken, maar het is in de practijk wel dui delijk gebleken dat het beter is het uiter ste recht te zoeken dan maar te berus ten zonder bevrediging. De rechtbank doet in hoogste instan tie uitspraak. Dan is er maar alleen maar cassatie mogelijk, en geen hoger beroep. Cassa tie is alleen mogelijk als kan worden ge toond dat de wet geschonden is. De rechtbank behandelt eerst de om schrijving op de lijst van gebruik en eigendom en daarna die van de waarde, van de schatting. Het is mogelijk dat herschattingen worden gelast. Het kan zijn dat die kos ten ten laste van de klager komen, maar ook dat die voor rekening van het Rijk komen. Daarin besUst waar de onjuist heid is. Eindelijk wordt die lijst vastgesteld. Van hen die geen bezwaren indienen staat het vast, zodra de termijn tot het indienen daarvan voorbij is. Voor hen die wel bezwaren indienden als over een stemming is bereikt, of als de rechtbank heeft beslist. Hiermede zijn wel de belangen in de eerste periode belicht. Althans ik hoop daarin geslaagd te zijn. Nogmaals, denk om de termijnen. Mochten er vragen zijn, stuur die dan maar. Er kan aanleiding zijn om nu een poosje te wachten, en, zodra de werk zaamheden meer gevorderd zijn, verder te gaan indien God daartoe kracht en tijd geeft. D. 'gpDDE. Ned. Herv. Kerk dat door het herstel werk thans geheel leeg is en daardoor aan zeer velen plaats biedt. Daar zal o.m. gesproken worden door de beide geestelijke herders Pastoor P. de Groot en Da J. C. Wolthers. Tot de aanwezigen zullen o.m. behoren de commissaris der Koningin voor Zuid-Holland Mr L. A. Kesper, het gemeentebestuur en het adoptie-comité van Haarlem enz. Na deze bijeenkomst gaat men in stil le omgang naar de rampbegraafplaats waar Zijne Exc. de Commissaris der Ko ningin het beeld zal onthullen. Dit mo nument is een geschenk van het adop tie-comité en is uitgevoerd in brons, het stelt voor een vluchtende moeder met kind, omkijkend naar het aanstor mende water. Het werd vervaardigd naar een ontwerp van de Haarlemse beeldhouwster Mevr. J. Ducro-Kruyer, die hiermee naar we menen niet het eer ste monument doch wel het eerste beeld houwwerk vervaardigde dat betrekking heeft op de watersnood van 1 Febr. Op de rampbegraafplaats te Oude Tonge rusten thans de stoffelijke over schotten van 310 personen, te weten: 10 uit Nieuwe Tonge, 2 uit den Bommel, 1 uit Utrecht, 296 uit Oude Tonge die door de watersnood om het leven kwa men en 1 persoon die een natuurlijke dood stierf, 3 personen worden thans nog vermist. Vrijdagochtend is het derde en Vrijdagavond het vierde (laat ste) reuzen-caisson in het dijk- gat bij Ouwerkerk op Duive land geplaatst, waarmede het laatste dijkgat in het rampge bied is gesloten. Links wordt de derde caisson tot zinken gebracht, terwijl rechts de vierde (de laatste) op zijn plaats wordt gesleept. VEEMARKT ROTTERDAM, 9 Nov. Ter vee markt aangevoerd in totaal 2094 dieren, waaronder 1187 vette koeien, 550 var kens, 537 lammeren. Prijzen per kg: vette koeien 2.58—2.68, 2.42—2.54, 2.06^2.22, varkens lev. gew. 1.97, 1.92, 1.85. Per stuk: lammeren 87, 77, 70. De aanvoer van vette koelen was iets meer, de handel stroef en de prijzen ge middeld als vorige week Dinsdag. Varkensaanvoer kleiner, de handel was aanvankelijk vlot, maar met afloop traag, poed prijshoudend. Enkele exem plaren boven notering. Lammeren aanvoer even ruimer, de handel goed en ruim prijshoudend. ROTTERDAM, 9 Nov. Binnenland se granen (officieuze noteringen per 100 kg franco R'dam)Tarwe doorsnee kwaliteit op vochtconditie tot 26.90, de betere kwaliteiten daarboven. Voe- dergranen Zomergerst prijshoudend 20.75f 22.grove geschoonde daar boven, haver flauw 18.------19.25, blanke daarboven, rogge kalm 18.------ 19.17 procent vochtgarantie tot 19.25, mals doorsneekwaliteit prijshou dend tot 26.50. Peulvruchten, groene erwten kahn 40.f 50.schokkers iets beter 60.------72.bruine bo nen iets beter 96. f-en prima houqttet^ smtirtk In zovele plaatsen op ons eiland is een badhuis verrezen en thans mag zich de gemeente Den Bommel ook in een openbare badgelegenheid verheugen. Dit badhuis kwam tot stand onder auspiciën van de Stichting Maatschappelijk Werk voor Zuid-Holland, waarom aan de adj. dir. de heer Flantua de eer te beurt viel de kranen open te draaien en de inrichting in bedrijf te stellen. Er werden hartelijke woorden bij gesproken en direct na de opening werden de 12 badcellen bezet en nam de Bommelse jeugd er een heerlijk bad. Bij de opening nam de jeugd direct een bad! Vrijdagmiddag had de opening van het nieuwe Badhuis te Den Bommel plaats. 'De inrichting is vrij gelijk aan de andere, die reeds op ons eiland zijn verrezen, de installatie was van de N.V. PuUe te Den Haag. Voor deze gelegenheid waren talrijke genodigden, met burgemeester en mevr. Kruijff zagen we de wethouders, leden van de raad, hoofden der beide scholen Dr Buth, de heer Plantua e.a. Burgemeester Kruijff zei in zijn ope ningswoord, dat bij alle ellende en ver driet, die de ramp had meegebracht, ge lukkig ook ogenblikken van blijheid en erkentelijkheid waren. Dit was zo, nu het nieuwe, moderne badhuis stond ge opend te worden. Na de ramp was er algemene belang stelling voor de opbouw, maar daarbij was de maatschappelijke ontwikkeling niet achtergebleven. Er was oog voor de achterstand die er op velerlei gebied was, in te halen. Een er van was de op richting van badhuizen, dat nu te Den Bommel ook was verwezenlijkt. Na de ramp waren er veel gelden bij eengebracht, de Stichting Maatschappe lijk Werk was het instituut dat hierin had te adviseren en spr. bracht voor de verleende medewerking dhr Flantua hartelijk dank. Namens het Gemeente bestuur bracht spr. zijn erkentelijkheid over, waarna hij dhr Flantua verzocht de kranen te willen opendraaien, die daaraan voldeed. (Applaus.) W'ö adviseerden slechts! De heer Plantua verklaarde het bad huis voor geopend en zeide blij te zijn dat de burgemeester het zo juist had ge typeerd, dat de Stichting Maatschappe lijk Werk alleen adviseerde! Wij deden niets zei spr., alleen dienden wij van ad vies bij de verschillende vormen van hulpverlening. Het kwam hierop neer: ,,hier zijn de middelen, maar U moet het zelf doen!" Spr. haalde aan, dat hij op ons eiland met personen in aanmerking was ge weest uit de Po-vlakte, waar ook een watersnood was geweest. Die stonden er verbaasd over, wat hier was tot stand gekomen. „Bij ons kijken ze tot er wat wordt gedaan en hier doen ze het zelf" merkten deze heren op. Met een „alles sal reg kom hier" be ëindigde spr. zijn korte speech. Direct daarop dook de jeugd van den Bommel, die in een lange rij met bad doeken en zeep gereed stonden in de cellen en de badmeester M. van St. An- naland had handen vol werk om de drif tige jeugd in toom te houden. De aannemer van het badhuis was de fa. V. d. Welle; het toezicht bij de bouw berustte bij dhr Goudkamp. Het tarief bedraagt 25 et per bad, kaarten van 10 baden f 1.25. De jeugd beneden 15 jaar betaald 15 et per bad. Het ligt in de bedoeling het badhuis na verloop van tijd aan een of andere instantie, het Groene Kruis o.i.d. voor verdere exploitatie over te dragen. Waardering In de mooie raadszaal werd de ope ning van het badhuis met een hartige dronk beklonken. Burgemeester Kruijff overhandigde als blijk van waardering namens het gemeentebestuur aan de heer Flantua een tweetal boeken, waar bij hij wees op de prettige samenwer king met de Stichting Maatschappelijk Werk. De heer Flantua bracht hiervoor har telijk dank en aanvaardde het geschenk als waardering voor de intermediaire taak. Hij herhaalde dat de Stichting igaarne op de achtergrond bleef, in prin cipe was men tegen taken met een be paald uitvoerend karakter. Badhuizen, kleuterscholen, speelweiden enz. moes ten gedragen worden door de bevolking zelf. Spr. hoopte op een voortdurende sa menwerking om nog veel opbouwend werk te Den Bommel te kunnen stimu leren. AAKDAPPEUBETXBS ROTTERDAM, 9 Nov. Klei aard appelen 35 mm opwaarts. Eigenheimers 13.50—14.—; bintjes 11.——11.50; bevelanders 13.meerlanders 10.50 11.ijselster 9.------^9.50. Voer aard appelen 3.50. (Prijzen per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aard- appelen op>yvagonjj,ischip of auto). Te Den Bommel heeft men het initiatief genomen uit de burgerij, om de kin deren een speeltuin te verstrekken. Hier laat men dit dus niet enkel aan de ge meente over al verzoekt men medeweking om grond beschikbaar te stellen maar komt het uit de burgerij op. Maatschappelijk Werk wil dit gaarne stimuleren en zegde volledige medewerking toe. De kansen zijn mooi, dat er dus te Den Bommel binnen niet al te langen tijd een mooie speeltuin komt. Veilig spelen op eigen terrein Te Den Bommel is een speeltuin-ver eniging opgericht, bestaande uit de vol gende personen: J. Prooij, voorzitter; A. C. V. Dijk, secretaris; Mevr. Hokke Bak ker, permingm.esse; Mevr. van Dijk- Witvliet en weth. J. Jongeling leden. Wij hebben met dit bestuur over de ze aangelegenheid gsproken en troffen daar ook de heer Flantua aan, adj. di recteur van de Stichting Maatschappe lijk Werk voor Zuid-Holland. De voorz. dhr Prooij deelde ons mee, dat de noodzaak gevoeld werd om iets voor de jeugd te doen en de kinderen gelegenheid tot spelen te geven. Daar om was genoemd bestuur opgericht, die trachten zal zoveel mogelijk leden te werven, om door bijdrage van een jaar lijkse contributie tot het voorgenomen doel te geraken. Ook zou gevraagd wor den aan het gemeentebestuur om grond beschikbaar te stellen en aan de Stich ting Maatsch. Werk is ook om mede werking verzocht. De heer Flantua vertelde, dat de Stich ting deze plannen gaarne wilde stirnule- ren. Hij schetste hoe moeilijk het was voor de kinderen, om in de dorpen zon der gevaar te spelen. Spr. zag de po gingen niet als jeugdwerk, maar als „spel", waar bovendien een grote pae- dagogische waar in zat. Gemakkelijk was het meestal niet, er was enige cul tuurgrond voor nodig, met medewer king van het gemeentebestuur kon het echter wel lukken. Wanneer men het deed, moest men het ook goed doen, waarom de Stichting Maatsch. Werk voor dit werk en niet alleen voor Den Bommel, maar voor ge heel Zuid-Holland deskundigen wilde aantrekken, o.m. de Inspectie van het Kleuteronderwijs, de Insp. v.d. Volks gezondheid, iemand die bekend was met de aanplant voor volkstuinen enz. De begroting voor het benodigde kapitaal was ongeveer 4000. Uit een bepaalde bron zou de heer MTDDELHABNIS Chr. Gteref. Kerk. Beroepen: Bij de Chr. Ger. Kerk alhier is beroepen Ds P. de Smit te Zeist. HERKINGBN De boekhouder der Ned. Herv. Kerk, hoopt a.s. Zaterdag 14 Nov., des mid dags van 4 tot 5 uur zitting te houden in het jeugdgebouw voor het ontvangen van erfpachten en zitplaatsgelden. Heden Dinsdagavond 7 uur hoopt voor de Ger. Gemeente in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds G. Zwerus van Middelharnis. Het consultatiebureau voor zuigelin gen, wordt thans gehouden in het Jeugdgebouw der Ned. Herv. Kerk. STELLENDAM BEKENDMAKING Volgens het dijkbeveiligingssysteem winter 195354, zullen bij het intreden van de 3e phase „Paraat" mensen be schikbaar gehouden moeten worden om zo nodig ingezet te worden voor bevei- ligingswerkzaamheden aan de buitendij ken. Voor deze gemeente zouden hiervoor nodig zijn ongeveer 30 man die gewend zijn met de schop te werken. In verband hiermede roep ik de man nelijke inwoners van Stellendam op die ervan verzekerd zijn dat hun gezin (familie) in geval van nood hun hulp niet nodig heeft zich hiertoe aan te melden. Zij mogen uiteraard niet reeds inge schakeld zijn bij brandweer, Roode Kruis of andere hulppverlenende organisatie(s) Aanmelding kan geschieden ten ge- meentehuize waar ook inlichhtingen hier omtrent kunnen worden ingewonnen. OUDDOBP Voor het bouwen van een nieuw woonhuis voor rekening van dhr J. Komtebedde werd het metselwerk opge dragen aan de firma Boelaars en Han son onder architect Kloppers van Mid delharnis; Smidswerk werd opgedragen aan L. Hanson. Timmerwerk aan Cor Kaptein; Schilderwerk aan Gebr. Tanis; Electrisch P. Westhoeve. Ds Steur heeft een beroep ontvangen naar Houten. Ned. Herv. Kerk Woensdagavond 7 Flantua c.s. hiervoor mogelijk geld kun nen verkrijgen, waardoor de mogelijk heid bestond het plan te realiseren. De heer Flantua vond het zeer belang rijk, dat niet het gemeentebestuur hier voor een balletje opwierp, maar dat het voortkwam uit de burgerij zelf. Hij hoop te dat in meerdere gemeenten dit voor beeld zou worden gevolgd. Voor de start- bijdrage zou mogelijk de Stichting Maat schappelijk Werk kunnen zorgen, wel- lich tot 65 of 70%; de rest zou uit con tributies kunnen komen. Het moest ech ter een eigen zaak blijven. Wij vernamen nog, dat het gemeen tebestuur grond beschikbaar heeft ach ter het sportterrein, dus ongeveer in het centrum der gemeente. De raad heeft hier dus binnenkort voorstellen te ver wachten. Met de medewerking" van de raad en toetreding van zoveel mogelijk leden be staat de mogelijkheid dat-Den Bommel een goed ingerichte speeltuin krijgt, een eigen territoor, waar de kinderen veilig zullen kunnen spelen. uur hoopt Ds Steur voor te gaan in de dienst des Woords. (Collecte voor de Herv. Kerk te Oude Tonge.) OOLTGENSPLAAT Dankstond voor het gewas. Woens dag 11 Nov. zal dankstond voor het ge was worden gehouden. Herv. Kerk sav. 7 uur Ds J. v. Drenth 'Geref. Kerk sav. 7 uur Ds Becker van Den Bommel. Nieuwe peilschaal. Door de Water staat is in de Kaai een nieuwe peil schaal aangebracht. Deze schaal geeft een stand aan tot 4 meter N.A.P. Opbrengst collecte. De collecte voor het Kon. Wilhelminafonds ten bate van de kankerbestrijding, heeft opgebracht 506.31. Collectanten en gevers worden namens het plaatselijk comité dank ge zegd voor de steun aan dit werk ge schonken. Kerkdienst. Vrijdag 13 Nov. sav. 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. op te tre den Ds H. van Gilst van Dirksland. Noodslachting. Van de landbouwer J. H. Korteweg moest een koe in de noodslachting worden afgemaakt. Het vlees werd voor de consumptie goedge keurd. Benoemd. Aan de Chr. Nat. School te Nieuwendijk (N. Br.) is met ingang van 15 Febr. 1954 tot onderwijzer be noemd dhr M. I. Oostdijk, alhier. Ge noemde school heeft momenteel 11 leer krachten. NIEUWE TONGE Burg. Stand. Geboren: Bauke Simon Jacobus, zoon van D. C. Admiraal en F. J. de Vries. Gehuwd: C. v. d. Welle 24 jaar en Adr. M. Kievit 22 jaar; Adr. Knops, 56 jaar en St. Klapmuts 21 jaar Overleden: Leendert Nelisse, echtge noot van Jacoba Ruitenberg, oud 75 j.; Jan V. d. Ouden, echtgenoot van Kom- mertje van den Doel, oud 61 j.; Jacob Kats, ongehuwd, oud 56 jaar; Kommer- tje Cornelia van Alphen, echtgenote van Elbert van Zielst, oud 48 jaar. DEN BOMMEL. Het badhuis in deze gemeente is voor vrouwelijke personen gtopend op Vrijdag van des middags 1 uur af. Voor mannelijke personen is het badhuis open Zaterdags vanaf des morgens 11 uur. KAIiENDEBS Wij ontvingen een zeer mooie Calli- graJEische kalender van de uitgeverij W. ten Have N.V. Kalverstraat, 154 te Am sterdam. Deze kalender, met christelijke teksten is uitnemend geschikt gebleken bij ver spreiding voor Kerstfeestvieringen. Hier is er een van: Tel uw zegeningen, Tel ze een voor een, Tel ze, tel ze allen en vergeet er geen. Tel ze, tel ze allen noem ze één voor één, en ge ziet Gods liefde. Dan door alles heen. De prijs is 1.50; bij 20 ex. 1.25, bij 50 ex. 1.—. Aanbevolen. Een sieraad voor uw huiskamer!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1