I en Herkingen kreeg een nieuwe autobrandspuit R.T.M. Winterdienst 1953-1954 Marktberichten 'ie Jaargang CHB. WEEKBLAD OP GEBEFOBMËEBDE GRONDSLAG VOOB DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Over klagen Jubileum A. J. Kersten te Rotte/danri Van onze adverteerders Trotse brandweerlieden DchmmmetfL Adoptie-comité Herkingen uit Bodegraven maakte tocht langs de dijken Goede Suikerbietenoogst verwacht Export van uien Duitsland naar A.R. Partijconferentie uitgesteld Betaii mg per giro Woensdag 7 October 1953 No. 2243 [JK 28 Redactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIHDELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerg Telef. K 1870-2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschynt tffeemaal per week. Woensdag: en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS1.70 PER KWARTAAL. ADVERTENTTBPRIJS 12 cent per mm. BQ contract speciaal tarief. I Er valt in onze tijd nogal eens wat te klagen. Over de duurte, over de lo nen waarvoor men toch zo weinig ko nen kan. Over het gebrek aan wonin- Ln en zoveel andere dingen meer. Kla gen kan ook wel een gewoonte worden. Sommige mensen moeten altijd klagen anders zijn ze niet in hun element. Door nch aan het klagen over te geven ver beten we maar al te vaak de vele wel daden, die we hebben. Dan hebben we geen oog meer voor de zegeningen, die we nog genieten; mogen. Scherpe tegenstellingen met andere mensen kunnen ons dan wel eens be schaamd maken. Zo lazen we in de pers: Een dertle deel der mensheid krijgt voldoende eten met de volgende verklaring „Volgens Kaarten, die vervaardigd zijn aan de liand van een studie van de afdeling medische geografie van het Amerikaan se geografische genootschap krijgt bij na twee derden van de wereldbevolking niet voldoende voedsel, hoewel de we reldproductie bij een behoorlijke verde ling toereikend is." Dan hebben wij in ons land geen kla gen, Dan moeten alle klaagliederen ver stommen. Dan spuiten onze klachten voort uit het te hoog stellen van onze eisen. Anderzijds beschamend voor de mo derne mens, die vaak zo prat gaat op zijn kennen en kunnen. Er groeit genoeg. Daaraan ligt het niet. Over de mildheid van de Schepper valt niet te klagen. Het te kort, de re den van klagen ligt bij de mens. Hij kan het niet behoorlijk verdelen. En dat in onze ttid met zijn moderne middelen van vervoer. Te land en te water en in de lucht. Neen aan de Heere ligt de onvoldoen de voeding niet. Het is beschamend, dat met genoegzaam voedsel nog twee der de van de mensheid tekort aan voedsel heeft. Als er te klagen, valt, dan moet er wel geklaagd worden over de mens. Verleden week 1 October vier de onze vroege re medewerker, de heer A. J. Kersten, Noord einde 7A te Rotterdam, z^tjn 40-jarig jubi leum bij de So ciale Dienst, waar hij reeds vele jaren de rang van hoofdcommies bekleedt. Zoals onze lezers zich uit ons Jubi leum-nummer zullen herinneren, was de heer Kersten jarenlang schrijver van de rubriek „Uit het Kijkvenster" in ons Wad. Om gezondheidsredenen heeft hij dit werk moeten staken. Zijn weldoor- wrochte pennevruchten werden steeds gaarne gelezen. Namens onze Commissarissen, en di rectie feliciteren wij de heer Kersten van harte met dit jubileum en hopen tó de Heere hem in zijn zwakke ge zondheid steunen en schragen zal, om zijn veelomvattende taak, zowel op maatschappelijk als kerkelijk gebied, te tanen blijven verrichten. mon- rifte- 806 beter oed, hoel 1 persoon- 'aken zo" j -an vrouw en op a» gd. I plotselinge wijde om- jonge boer tot vrouw r de docfl- arme dag- boerinnen maar *e hoe Han- e beschei- 'haar P"" haar ^ff«g i Overdum i "mand haf j zweeg ai boerin van dienstbode en er ge ssen beide erd er een eer tvree i vervol ,lgd) FIRMA HENK STRUIJK TE ROTTERDAM OPENDE TWEE NTEtrWE MEUBELZAKEN De firma Henk Struijk, die herhaal- toijk in ons blad met meubelen en de ?ehele woninginrichting adverteert, lieeft Vrijdag 2 October twee nieuwe panden aan de Goudsesingel 73—75 ge epend. Door de voortdurende stijging Van de omzetten, zowel in de hoofdzaak '■Is in de filialen en door gebrek aan exploitatie-ruimte, moest expansie wor den gezocht, die werd verkregen door samenvoeging van een naast gelegen P*nd aan de bestaande zaak. Daardoor *erd niet alleen meer verkoopruimte Verkregen, maar werden ook de werk- "limten verdubbeld. Het is n.l. zo, dat de fa. Henk Struijk een groep geschoolde vaklieden aan het "Mk heeft, die meubels beitsen, lakken geheel stofferen, zodat hier alles in 5[gen ateliers wordt gereed gemaakt. «"en groot aantal meubelstoffen in apar- dessins geven de koper gelegenheid J^une keuze te doen, hoe men de stof- '6«flg wil hebben. De verkoopruimten zijn voorzien van "et eenvoudigste tot het allerbeste wat 2 de markt te verkrijgen, tegen prijzen, iedere concurrentie weerstaan. De Walling is van die aard, dat men op ™er gemakkelijke wijze keus maken kan "et gehele vak. Men kan hier voor 'gehele woninginrichting terecht, ook ,"">r haarden en kachels en complete "«ken-Uitzetten. De verlichting naar apart idee van 'eigenaar draagt een apart cachet, ^lat deze zaken een juweel van de ™se Singel kunnen worden genoemd. "e heropening viel gelijk met de da- ™i dat 10 jaar geleden de noodwinkel fle Goudse Singel werd betrokken. ,'"eden jaar vierde de fa. Henk Struijk kit 25-jarig jubileum. Als filiaal heeft Vrijdagmiddag kwam Kronenburg N.V. uit Hedel een gloednieuwe, glanzen de, knalrode autobrandspuit in Herkingen afleveren. Onder grote belangstelling van de zijde der inwoners en ook van het adoptiecomité uit Bodegraven, dat toevallig Herkingen bezocht, geschiedde de overname door het gemeentebestuur. De vrijwillige brandweer stond er manhaftig bij opgesteld en Herkingen beleef de er weer een plechtigheid meer mede, na al hetgeen er na de ramp al is ge beurd uit hoofde van herstel en adoptie. Die spuit krijgt men evenwel niet uit adoptie. Hij kost de gemeente 16.000 pegels, die men uit eigen pot moet be talen. Maar daar heeft men dan ook een primeur voor, want het is de eerste spuit van dit type, die werd afgeleverd en na Herkingen komen pas Brussel, Rotterdam en andere steden aan de beurt. Of die Herkingse brandweerlieden ook trots waren! Burgemeester Van Heijst hield op het schoolplein, voor de nieuwe spuit, in te genwoordigheid van andere leden van het gemeentebestuur, van vertegenwoor digers van Kronenburg, van het gezel schap Bodegravenaren en van de brand weercorps een rede, waarin hij zijn vreugde over de komst va^i de spuit vertolkte en over het feit, dat men in staat was die spuit aan te schaffen. Spr. bracht lof aan de plaatselijke brand weer voor wat deze in de rampdagen heeft gedaan. Men bluste in de nacht van 1 Februari een schoorsteenbrandje en kwam daarna in geen weken uit de kleren. Door deze grote activiteit is het corps meer dan ooit in het middelpunt der belangstelling gekomen. Voor het aanschaffen van een nieuwe spuit hebben B. en W. naarstig geïnfor meerd wat zij zouden kiezen. Dank zeg de spr. aan de heer Roelofs van de brandweerinspectie Zuid Holland bij deze avond vertegenwoordigd door brand meester Jansen van het departement voor de adviezen. Spr. hoopte dat men met de nieuwe spuit weinig zal behoeven uit te ruk ken en dat het aantal branden in het dorp belangrijk verminderen zal! De burgemeester hoopte op een goed ge bruik van de spuit door het corps. „De spuit ziet er gezellig uit, net als Her kin gen zelf!" aldus de burgemeester, „mo ge hij vele jaren dienst blijven doen en steeds paraat in werking komen als vuur of water dreigen!" Namens Pa. Kronenburg sprak de heer Hendrikse, die vertelde dat dit de eerste spuit van dit type was, die men afleverde. Het is een fijne spuit voor de kleinere gemeenten en in de grotere kan hij uitmuntend dienst doen als eerste aanvalswapen, door de volledige uitrus ting en de grote snelheid. Commandant Bas Doornhein aanvaard de met woorden van dank en met de toezegging van een kundig en goed ge bruik de spuit uit handen van de bur gemeester. Nadat burgemeester Van Heijst een bruidspaar in de echt had verbonden kwamen alle bij de spuitoverdracht be trokkenen in de raadzaal bijeen, waar dan de uitreiking plaats vond van diplomats aan de leden, van het vrijwillig corps, die- dezer dagen allen slaagden voor brandweer 2e klasse. Uiteraard werden ook hier speeches gehouden en kreeg door een goed glas wijn een en ander een feestelijk aanzien. De nieuwe Herkingse spuit is een „Kronenburg Triomph Autospuit", waar voor als basis dient de bekende volks wagen bestelwagen, geroemd om acce leratie- en uithoudingsvermogen. Er is een pomp in geplaatst van 800 tot 1000 1 per minuut bij 80 resp. 60 meter op- voerhoogte en met voldoende capaciteit voor het voeden van 6 stralen van 12 mm doorlaat. De pomp wordt aangedre ven door de volkswagenmotor, die te vens electriciteit voor een paar zoek lichten levert. Zonodig kan de pomp uit de auto worden gehaald om bij water te komen. Er kunnen 6 personen, wor den meegevoerd, evenals 260 m brand slang, 6 straalpijpen en een grote hoe veelheid gereedschap, terwijl op het dak van de auto een ladder- en slangenrek is aangebracht met tweedelige schuif- ladder, die 6 meter hoog reikt. Aan de voorzijde leest men in verlicht trans parant brandweer", daar bevindt zich een afneembaar zoeklicht en vandaar loeit de sirene. Bovendien kan deze auto spuit nog een aanhangertje van max'.*» 700 kg meetrekken! Van een ouderwetse eilander ontving ik laatst een brief. Ik schrijf „ouderwet se", omdat de briefschrijver zichzelf zo betitelt. Hij deelt me mee, dat hij maar een ouderwetse man is, die me al lang eens had willen schrijven maar er te genop zag, omdat hij niet zo vaardig met de pen is. Ook durfde hij eigenlijk niet goed. ,,Soms dacht ik, schrijft hij, die Schram is een ouderwetse man, waaraan ik wel eens schrijven kan, maar een andere keer dacht ik weer: die Schram is toch erg modern, hij begrijpt me toch niet. Ik lees zo mijn krantje en kijk ook wel eens 'n prentjesblad" in, maar daarmee is eigenlijk a,lles gezegd en dan af en toe eens een brief of als het geen geheimen zijn een briefkaartje aan de familie, maar dat is dan ook alles. In mijn jeugd, zo vervolgt hij, kenden de mensen geen kranten, ik ben er niet bij opgevoed en daarom heb ik geen genie om me aan 't schrtjven te zetten, 't Is een karwei waartegen .ik erg op zie. Maar nu moet het er maar eens van komen. Want ik heb me dezer dagen een weinig geërgerd. In een ■plaatjeskrant zag ik een aantal domi- né's, die aan het kamperen waren. Kijk, Schram, dat kan ik niet verwerken. Vroeger zeiden de mensen: een dominé moet geen vacantie hebben, daar is zijn werk niet naar. Dat vind ik wel een beetje bar. Dat een dominé eens uit zijn gemeente gaat en dan 's Zondags el ders preekt daar is geloof ik niets tegen te zeggen. Vooral niet als zijn vrouw meegaat, want die heeft ook wel eens behoefte aan rust. Maar Schram, dat „kamperen" .zit me dwars. Niet van het blad, waarin die fo to's stonden, maar dat kamperen op zichzelf. Dat lijkt me beneden de waar digheid van een predikant. Om als een padvinder te kamperen vind ik een flau we vertoning. Dominé's in padvinders uitrusting aan het kamperen, nee, ik denk er zo over, dat dit niet strookt met men ook een grote meubelzaak te Bres- kens in Zeeuws-Vlaanderen. De kopers van de eilanden, die bericht doen van hun komst, worden per luxe wa gen vrijblijvend van tram, trein of boot gehaald. Ook worden per eigen bestel wagens alle goederen franco thuis be zorgd. De Goudse Singel is een grotere meu belzaak rijker geworden en er is een nieuwe impuls gegeven aan de verdere groei van deze firma, waarvan de ko pers profijt zullen trekken. de ernst van hun beroep. Het waren predikanten van allerlei richting, zodat we de richting er wel buiten kunnen la ten, 't Gaat er mij maar over, dat pre dikanten zulke dingen doen. Ik gun ze graag enige ontspaiming, masir alles heeft zijn tijd en wijze zeg ik maar. En nu wilde ik wel eens weten hoe Schram daarover denkt! Ja, die Schram is overal goed voor. Allerlei onderwerpen komen er te ber de. En ik ben evenals de briefschrijver geen schrijver van professie. Toch wil ik wel zeggen, dat ik het met deze ouder wetse man eens ben. Als ik me goed herinner heb ik ook die foto's gezien van de in hun korte padvindersbroek ronddartelende dominé's. 'k Heb er mijn grijze hoofd over geschud en evenals de briefschrijver gedacht, dat ze door zulk gedoe hun goddelijk ambt wel zeer omlaag haalden. Ik kan me goed inden ken dat een predikant ook graag eens wat rust heeft. Zulke mensen hebben veel hoofdwerk en dat kon op de duur wel eens zwaarder zijn dan het werk met hamer en troffel. Maar er is een onderscheid op welke wijze deze be geerde ontspanning gezocht wordt. Alle dingen stichten niet. Wanneer de domi né's zich als humanistische padvinders gaan voordoen, dan dalen zij in mijn achting. Ik kan me tenminste niet in denken dat een predikant die zich zijn roeping bewust is, behoefte heeft om zich als padvinder te verkleden en zo met wat collega's uit kamperen te gaan. Ook al zijn dat dan predikanten van al lerlei richting en zullen ongetwijfeld de standpuntsverschillen onder de loupe worden genomen en doorgepraat. Met zo'n kampeerderij wordt de ernst van het ambt wel te grabbel gegooid. Zelf zijn ze natuurlijk een andere mening toegedaan, want zij vinden het interes sant om lang en breed gefotografeerd te worden en zich in het hele land te la ten bekijken. Nee, voor zulke kampeer ders heeft Scliram niet veel respect. Ik geloof zelfs, dat het herderlijk werk niet veel tijd voor kamperen laat. Als de nood hun opgelegd is en zij getrouwe wachters zijn, wakende over de zielen die hun bediening toevertrouwd zijn, dan schiet er niet veel tijd over om in padvinderscostuum rond te lopen. Ik neem aan, dat men van welke kerke lijke richting ook, achting heeft-voor de grote Calvijn. Van hem heb ik eens ge lezen, dat hij in één jaar „286 Predika- tieën en 186 coUegiën hadde gehouden, behalve alle de schriften en brieven, in welcke hy ter bezorginge van de kerke Gods in 't gemeen en zooveele byzonder gemeentens gedurig bezig was." Toen zijn vrienden wilden, da,t hij op zijn ouden dag, om zijn lichaam te sparen, wat van zijn drukke bezigheden zou la ten varen, zei hij: ,,wilt gij dan, dat mijn Heere, als Hij komt, mij ledig zal vin den? Zou U niet denken, dat Calvijn als hij nog leefde met de dominees-padvin ders, die zijn naam bij voortduur in de mond hebben en er mee schermen, een hartig woordje zou wisselen? Ze zouden zich schamen nog eens zo onder zijn ogen te komen. Tenminste, dat meent SCHRAMMETJE. De K.L.M. Liftmaster „Dr. Ir. Damme" is he den van Schiphol ver trokken, voor de Christ- churchace luchtrace naar de startplaats in Londen. De Winterdienst 19531954 van de R.T.M, is bij het verschijnen van ons blad reeds ingegaan, waarover we hier enkele bijzonderheden laten volgen. Vaarten Middelharnis-haven Hellevoetsluis v.v. Beginnen we met de vaarten van Mid- delharnis-haven-Hellevoetsluis v.v. De zomerdienstregeling had 18 vaarten van af beide plaatsen per dag met Dinsdags een vroege vaart voor de veemarkt. De vrinterdienstregeling telt er 21 met Dins dags een vroege vaart, die van 3.25 uur op 3.50 uur is gebracht, dus 25 minuten later. De vaarten in de nieuwe dienst regeling komen zowat neer op een uur vaart, waarbij 4 diensten zijn, waarmee geen auto's kunnen worden vervoerd en •wel v.m. 6.40, 8.40 en 11.10 en n.m. 13.40 uur. Deze zgn. speciale passagiersdien- sten vallen echter met een, klein ver schil in tijd soms maar van 10 mi nuten zodat wannéér men één" boot mis is, men niet lang op een andere be hoeft te wachten. (Tenminste als het niet druk is.) In ieder geval kan de inleg van meerdere vaarten (er wordt met 3 boten heen en weer gevaren) een grote verbetering voor het auto-Vervoer wor den genoemd. Zondags zijn er evenals in de zomer dienstregeling 4 diensten heen en weer die slechts een klein tijdsverschil aange- Ven. Tram- en Autobusdiensten De passagiersdiensten van Rotterdam nsiar Middelharnis, voorheen 9, zijn op 8 gebracht, dus met één verminderd. Des middags is er één dienst uitgeval len en wel die van 15.10 uur. Men kan nu van Rotterdam naar Flakkee op de volgende uren: 4.10, 6.40, 9.10, 11.40, 14.10, 16.25, 18.25 en 21.25. De laatste dienst is op dezelfde tijd gebleven. Vanaf Middelharnis naar Rotterdam is ook één dienst 'minder. Vertrek sta tion: 6.24, 8.24, 10.54, 13.24, 15.39, 17.54 en 20.09 uur. De laatste dienst van 20.09 uur, waarmee ook post meegaat, is dus vervroegd nl.'van 20.52 uur op 20.09. Naar wij vernemen vertrekken de nacht posttreinen later dan voorheen, zodat het vast staat, dat de laatste post van dit eiland daarmee kan worden ver voerd. Tram en bus op ons eiland In de diensten van Middelharnis naar Ouddorp en Ooltgensplaat is één dienst uitgevallen en wel de tramdienst, die anders 17.10 naar Ouddorp en 17.12 naar Ooltgensplaat vertrok. Men heeft dit ondervangen, door de diensten iets meer op elkaar te schuiven en tevens des mid dags om 14.47 uur een autobusdienst in te lassen vanaf station Middelharnis naar Ouddorp en 14.49 uur naar Oolt gensplaat. De diensten naar Herkingen zijn de zelfde gebleven, met slechts enige kleine tijdsverschillen. -O- Vrijdag bezocht het Adoptie comité Herkingen" uit Bodegraven het geadop teerde dorp en de omgeving. Men werd door burgemeester van Heijst en wet houder Witvliet ontvangen en door laatstgenoemde in het dorp rond geleid, terwijl de heer van den Berge van Prov. Waterstaat met de Bodegravenaren een tochtje over en langs de grote dijk van de Hoek van Sint Jacob naar Batte- noord maakte en later ook bij de werk zaamheden aan haven en dijkaanleg van voorlichting diende. Zoals men elders in ons blad kan lezen was het gezelschap juist ook aanwezig bij de overname van de nieuwe Herkingse brandspuit. Ben angstig momentje beleefden de adopteurs toen chauffeur van Putten van de E.P.A.O.-autobus, waarmede men de tocht maakte, nabij Battenoord met zijn grote voertuig de grote, hoge dijk opreed. Maar toen had Tcierx "dan ook een schitterend uitzicht over dijk en omge ving. Er waren trouwens meer prettige din gen die dag; zoals b.v. het welverzorgde diner, in Hotel Polderman te Dirksland. Als de aanvoer van suikerbieten naar de fabrieken geen stagnatie ondervindt, zullen de suikerfabrieken in West-Bra- bant in de eerste week van October met de campagne beginnen, die dit jaar tot half December zal duren en onge veer 2200 arbeiders in los dienstverband werk zal verschaffen. Over het algemeen zijn de oogstver- wachtingen bijzonder gunstig. De na jaarszon heeft de bieten te velde goed gedaan; men rekent er op dat het sui kergehalte zeker niet aan de lage kant zal liggen. Ook de opbrengst zal mee vallen: 2750 millioen kg bieten, zo wordt voor heel Nederland geschat. De gunstige cijfers zijn voor een niet gering deel te danken aan het grote areaal: 68.000 hectaren dit jaar. De watersnood heeft tot gevolg gehad, dat 7000 hectaren verloren gingen. Zonder de ramp zou 1953 met 75.000 hectaren een topjaar geworden zijn. Maar ook nu nog is het areaal groter dan de laatste twintig jaren het geval is ge weest. De drie V.C.S.-fabrieken in West-Bra- bant, die te Roosendaal, Zevenbergen en Stampersgat, zuilen tezamen een cam pagne van ongeveer 800 millioen kg bie ten maken. Dat is honderd millioen kg minder dan vorig jaar ook al weer een gevolg van de watersnood. Het zou nog minder geweest zijn als de rege ring niet tot een compensatiemaatregel besloten had als gevolg waarvan bieten uit het Noorden des lands naar het Zuiden worden getransporteerd om daar verwerkt te worden. De drie genoem de fabrieken halen tijdens de campagne gezamenlijk een capaciteit van 12 mil lioen kg bieten per dag. Het ziet er naar uit, dat de suiker fabrieken in West-Brabant bij het begin van de campagne over voldoende per soneel zullen beschikken, al verliep de werving tot nu toe allesbehalve vlot. Vele, „vaste" campagne-arbeiders wer^ ken momenteel aan de dijken, waar een hoger loon wordt betaald dan in de suikerfabrieken is toegestaan. (N.R.Crt.) ----------O---------- In .Weekblad Groenten en Fruit" van de vorige week werd op pagina 274 een uitvoerige beschouwing gegeven, over de vergadering van de Nederlands Duitse Gemengde Commissie ter rege ling van het handelsverkeer in groen ten en fruit met Duitsland. Uit dit artikel bleek, dat geen over eenstemming kon worden bereikt over de Nederlandse export van uien naar West-Duitsland en dat dit punt naar de Regeringscommissie werd verwezen. De ze Regeringscommissie heeft inmiddels hierover een beslissing genomen, vol gens welke ons land in de tweede helft van October een hoeveelheid van 2000 ton en in de maand November 4000 ton uien naar Duitsland mag exporteren. Het behoeft geen betoog, dat deze hoeveelheden wel buitengewoon laag moeten worden geacht en allerminst in overeenstemming zijn met de opname capaciteit van de Duitse markt voor Ne derlandse uien, zelfs al beschikt Duits land momenteel over een grote uien- oogst. In dit verband kan nog worden vermeld, dat de invoer van uien uit an dere landen in Duitsland tot 1 December a.s. is verboden. Met ingang van laatst genoemde datum zal de import van uien in Duitsland waarschijnlijk weer geheel vrij zijn, ook uit Nederland. Als gevolg van de omstandigheid, dat de algemene beschouwingen over de rijksbegroting in de Tweede Kamer reeds op 20 October a.s. beginnen, is de partij-conferentie van de A.R. partij, welke gehouden zou worden op Woens dag 21 October, uitgesteld tot Woens dag 28 October. Op deze conferentie zal, zoals we reeds meldden, drs C. P. Hazenbosch spreken over ,,De bezitsvorming". De conferentie wordt gehouden in het hotel Wittebrug te 's-Gravenhage. Wij wijzen er op, dat het nieuwe kwartaal per 1 October a.s. be- ^glht en 'het voor onze postabon- né"s, die gewoon zijn per post- kwitantae te betalen, gewenst is dit per giro of postwissel te doen. Daarmee worden de incassokos ten, die thans 30 cent per kwi- 'tantie bedragen, gespaard. Aan onze vorige oproep hebben velen gehoor gegeven om. de 1.70 abonnementskosten per giro of postwissel té voldoen, doch niet allemaal. Deze moesten wij dus een postkwitantie van 2 gulden sturen! Wij attenderen er op, dat deze vraag alléén geldt voor hen die gewoon waren het abonnements geld per postkwitantie te vol doen. Niet dus voor hen die ge woon zijn aan de bezorger of de agent te betalen. De Administratie. IGBAANBEURS ROTTERDAM, 5 Oct .Binnenl. gra nen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe prima kwal. tot 26.80, op vochtconditie tot 26.55. Voedergranen. Gerst en haver zeer flauw, rogge prijshoudend. Zomergerst 21.23.grove iets daarboven, ha ver 19.75—20.75, blanke tot 21.75, rogge 19.50^20.25, 17 procent vocht conditie tot 20.50. VEEMARKT ROTTERDAM, 5 Oct. Aangevoerd 1588 dieren, w.o. 964 vette koeien. 524 varkens en 98 lammeren. Prijzen per kg vette koeien 2.60—2.70, 2.46—2.60, 2.162.30, varkens lev. gew. 2.1.95, 1.90. Per stuk: lammeren 82, 72, 62. Aanvoer Vette koeien minder, handel tamelijk en de prijzen onv. Zware var kens boven notering. Daar er van de zijde van de expor teurs behoefte bestaat om op Maandag te Rotterdam lammeren te kunnen ko pen, waren er heden weer lammeren aangevoerd. De vraag was groter dan het aanbod. De dieren werden tegen goede prijzen verhandeld. Meer aanvoer zal door de exporteurs op prijs worden gesteld. AAKDAPPELBEURS ROTTERDAM, 5 Oct. Kleiaardap- pelen 35 ram opwaarts: eigenheimers 12.50—13.50, Bintjes 10.25—10.50; bevelanders 11^12; meerlanders 10 —10.50. IJselster ^-9.50. Voeraardappelen 3.253.50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. MEDEDELING Onze jongens en meisjes gelieven er op te letten, dat in deze krant het wekelijkse raadselhoekje van Oom Ko voorkomt. A.s. Vrijdag komt er dus geen Kinderhoekje.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1