MAATKLEDING Het moderne verkeer lip Buitenland Saaapirm aaa CONSTANT Uitkering krachtens Werkloosheidwet CHE. WEEKBLAD OP GEEEFORMEEEDE GEONDSLAG VOCE DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN \o\\anè Theorie en practijk Fa. HARTOGS MEDITATIE Jezus en de Samaritaanse vrouw. Commissaris der Koningin Mr. L. A. Keeper, nam af scheid van de Commissie Herstel Flakkee yJ^ De beste Jas voor de laagste prijs! Het Motorpaleis Niet duui', wél duurzaam! -^ Betere pasvorm! Zaterdag 3 October 1953 jiedactietoureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MUXDELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij TelefK 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 VerscUynt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag No. 2242 UW5 ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm, Bg contract speciaal tarief. ssen ■ssen Issen Issen IMA. latie- Irdel Inderen -Noord |dag, p-a. elharnis. tebouvsrd. Iromena- Jigte van In geheel iegenheid lis in de Tensen en deze te- Juele ini- Inzienlijk tor een i verras- fmen, die I- min of Ie luifels, Tolkomen krs van fNoord- 1 Tholen foens- ktroffen laartens- fe-en tei-wijl poortvliet, I aanwezig hulpver- ,rak men Kunnen en bijee»" en Poort- ien, waar in ambts- fen diner met de sse en n^' jjet verkeer eist in ons land met zijn I intensief verkeer jaarlijks veel slacht- I offers. De statistiek vertoont in dat op- lacht sombere cijfers. Van jaar tot jaar neemt het verkeer lin intensiviteit toe. Geen vs'onder in ons Iweine land met zijn 450000 auto's en I andere motorvoertuigen, zijn ongeveer )00 ,,bi'omfietsen" en millioenen fiet- ijen moet het wegverkeer wel enorm Idruk zijn. Drukker dan in andere lan- Ideii. En nog neemt het aantal motor- I voertuigen, van allerlei soort van dag tot f toe, zodat steeds op een nog druk- I i(er verkeer gerekend moet worden. I Het verkeer eist ieder jaar meer dan I duizend doden. Gemiddeld 90 doden per Iniaand of 3 doden per dag. Dat zijn de I sombere cijfers van de statistiek. In 1953 gebeurden er Tf8286 ongeluk- Iken. 33833 mensen werden licht of zwaar ivonrt. De materiële schade kan ge- Inist op vele millioenen gesteld worden. Ook onze eilanden, zijn bij het verkeer f Wrokken. Het verkeer mag op onze I eilanden minder intensief zijn dan in an- j jcre streken van ons land, toch moet er looit wel degeUjk gerekend worden met leen steeds toenemend drukker worden Ivan het verkeer. Ook op onze eilanden leuren niet weinig verkeersongeluk- I ken. De verslagen van de zittingen van [de kantonrechter wijzen uit, hoe me- lipiüdig ook op onze eilanden ver- I keersongelukken voorkomen. Het is zo'n [gangbare uitdrukking geworden. „Het verkeer eist veel slachtoffers." Het ver- keer wordt dan beschouwd als iets ob- jstracts, als iets buiten ons. Maar zo is het niet. Het is wel degelijk iets per- [soonlijks. „Het verkeer" is de man of vrouw, de jongen of het meisje dat ge- [braik van de weg maakt. ,,Het verkeer" [wordt gevormd door de voetganger die gebruik maakt van de weg om een klei- ne of grotere afstand af te leggen. Door 1 fietser, die even een boodschap doet. looor de bromfietser die even naar een I andere plaats rijdt en door hem of haar, I die even met auto of motor aan het ver- jkeer deelneemt. Dat „even", daar moet wel de aan licht op gevestigd worden. In dat even [verschuilt zich heel wat onnodige haast, [ongemotiveerde snelheid, onverschillig- I leid ten opzichte van de verkeersregels. Voorzichtigheid en bedachtzaamheid jijn factoren die maar al te vaak uit Ihet oog worden verloren, en die zo ze [meer betracht werden het aantal ver- keersongevallen gunstig zouden beïn- vloeden. Ook op onze eilanden moet gestreefd [worden naar meerdere veiligheid bij het [verkeer. Het kennen van de verkeers- 3ls laat zeer veel te weinig over en [het automatisch toepassen, een reactie als vanzelf uit het onderbewuste voort- I vloeiende, nog meer. De weggebruiker, van voetganger tot I automobilist dient ze te kennen en toe te passen. Om daartoe te komen hebben I de scholen op onze eilanden een grote taak. Noch de afgelegenheid van dorp of gehucht, noch het weinig voorko- mend gevaar kan als excuus worden aanvaard om op school geen verkeers- ondei-wijs te geven. De leerlingen van het gehucht of dorp nemen mogelijk i morgen in andere streken van ons land deel aan het intensief verkeer. Op alle scholen dient „verkeersonderwijs" gege- I ven te worden. Niet occasioneel maar wel omschre- ven in leerplan en lesrooster vanaf de eerste klasse. De gemeente- en school besturen hebben hier zeker een taak. Het kennen en vooral het toepassen |»fan de verkeersregels door onze jeugd et „iets van zelf", worden. Zo vast iï het geheugen, dat de verkeersregels zonder er bij te denken toegepast wor- n. Om dat te bereiken moet vanaf de eerste klasse geregeld wekelijks enige 'tid aan het verkeersonderwijs worden besteed. De gemeentebesturen kunnen aan het verkeer ook niet uit de weg gaan. Op ruiming van verkeersobstakels, maatre gelen om het verkeer zo veilig mogelijk te doen plaats hebben liggen zeker tain- i de sfeer van onze gemeentebestu- ten. ^ij de aanleg van wegen en straten er aanleiding genoeg om de zaak ook i van verkeers-technische zijde te bekij- ™i- Geen „veilig verkeer," is denkbaar Zonder inmenging van de politie. Door litbreiding van de bemoeiingen van de I» politie met het verkeer kan de veilig heid van het verkeer ongetwijfeld veel "evorderd worden. De berechting van de i 'eïkeersovertredingen kan de veiligheid 'ati het verkeer niet weinig bevorderen. «reng recht voor nalatigheid, roeke- TOsheid en onverschilligheid zal 'op de "uur zeker niet nalaten de verkeersdis- "Pline te beïnvloeden. Het verkeer op onze eilanden moge "under Intensief zijn dan in de centra van ons land, zeker is' dat het verkeer, '"oral het snelverkeer, van jaar tot aav toeneemt en dat het gevaar voor '"eneming van verkeersslachtoffers niet "enkbeeldig is. Absoluut veilig verkeer is ook voor 'ize eilanden niet te bereiken, maar eel kan er gedaan worden om de vei- ^gneid te vergroten. Daartoe kunnen eel maatregelen genomen worden, maar et meeste kan het „verkeer zelf';, dat de gebruikers van de wegen, van telgangers tot automobilisten er veel C ^°^^- Voorzichtigheid, besef van ^^^''twoordeHjkheid. toepassing van de jjV^^^^rsregels en zorg dat het mate- dat we gebruiken prima in orde Ij'.^''"^eze maatregelen zullen niet na ren het verkeer gunstig te beïnvloeden Atjeh Vorige week is in Atjeh een opstand uitgebroken tegen de regering Djakarta. De oorzaak van dit verzet is gelegen in de toenemende ontevredenheid van de bevolking van Atjeh, waar men zich ge voelt als stiefkinderen van de bevoor rechte Javanen. Reeds geruime tijd zijn zowel de fi nanciële als de economische toestanden in de provincie slecht te noemen. De bevolking van Atjeh staat bekend om z'n koppigheid, gezien het feit dat de Nederlandse regering veertig jaar no dig had om er 'z'n gezag te vestigen. Ook de Japanners is het tijdens de twee de wereldoorlog nooit gelukt, Atjeh ge heel in hun macht te krggen. De regering in Djakarta noemde het verzet ,,een rebellie om de regering om ver te werpen." Ofschoon het zich liet aanzien dat de verzetsbeweging zich over de gehele provincie zou uitbreiden, is het het bur gerlijk bestuur gelukt, de toestand meester te blijven. Talrijke fanatieke opstandelingen zijn tijdens gevechten gedood of gewond. Thans schijnt de toestand weer nor maal te zijn. Nog enige groepen opstan delingen houden zich schuil in de ber gen. opv/ekkend-pijnverdrijvend Mocht men de communisten geloven dan was het leven in Rusland weinig minder dan een paradijs. Ook de satel- lietlanden waren aardig op weg naar een geluk-staat. Alleen de overblijfselen van het kapitalisme waren nog sta-in- de-wegs, om daar de volkeren de zege ningen van het communisme te doen ge nieten. De vrije volken hechten niet veel ge loof aan de beweringen van de commu nisten. Indien de toestanden daar zo voortreffelijk waren, waarom hield men dan het paradijs van de communisten zo hermetisch gesloten. Een sluiting die evenwel andere berichten doorliet. Over slavernij in de meest volstrekte zin van het woord. Concentratiekampen. Vele millioenen dwangarbeiders. Een voor het Westen ongekende lage levensstan daard en grote duurte. Bovendien sprak het groot aantal vluchtelingen van achter het ijzeren gordijn wel een andere taal. Na de dood van Stalin zijn er feiten bekend gewor den, die het getuigenis van Groen van Prinsterer, dat de revolutie niets brengt van wat aj voorspelt te zuilen brengen, maar juist het omgekeerde volkomen bevestigt. Zo in Oost-Duitsland. Inplaats van voorspoed en welvaart heerst er gebrek en honger. De bevolking van dit in hoofdzaak agrarisch gebied lijdt wei nig meer dan hongersnood. Amerika stel de om de voedsehiood enigermate te le nigen voedselpakketten beschikbaar. Reeds zijn er millioenen voedselpakket ten uitgereikt. Hoe hoog de nood onder het Oostduitse volk is geklommen wordt wel bewezen door de zeer grote reizen die velen zich getroosten om toch maar in het bezit van een voedselpakket te mogen geraken. Niet alleen grote reizen maar ook grote gevaren. Want deze ac tie is de communisten alles behalve wel gevallig. Van velen worden de voedsel pakketten afgenomen en menigeen moet wel de vrees koesteren dat het commu nisme straks wraak zal nemen. Op aller lei wijze, het v<tetigen van afzettings cordons, het uitvaardigen van reisverbo den e.d., wordt getracht door de macht hebbers het halen van een voedselpak ket te beletten. Hier ziet men het com munisme in de practijk. Geen welvaart maar zelfs hongersnood in een overwe gend agrarisch lajid. De mooie theorie van welvaart en voorspoed onder com munistisch bewind verbleekt geheel en al door de feiten, die de practijk aan toont. De regering zal in October een rege ringsverklaring over Atjeh afleggen. Sowjet-Unie. Het Russisch Ministerie van Buiten landse Zaken heeft aan de ambassadeurs van Frankrijk, Engeland en de Verenig de Staten het antwoord overhandigd op de jongste Westelijke nota over Duits land. De Russen wijzen een conferentie van de Grote Vier te Lugano niet direct van de hand, doch willen het voorstel ook niet zonder meer aanvaarden. Voor de zoveelste maal wordt geëist dat ook Communistisch China aan de conferentie deelneemt. Tijd en plaats worden door de Russen niet genoemd. Voor het overgrote deel is de tekst van deze nieuwe nota geheel gelijklui dend in de beide Russische nota's van Augustus. In Westelijke kringen heeft men de Russische nota in hoge mate dubbelzin nig genoemd. Blijkbaar wil de Sowjet-Unie de be spreking van de internationale kwestie zo lang mogelijk uitstellen en de voor bereidingen daartoe rekken. Verenigde Naties Ook in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft de Russische afgevaardigde de kwestie van de toela ting van Communistisch China ter spra ke gebracht. De voorzitter van de Vergadering, mevrouw Pandit maakte hem opmerk zaam op het feit dat dit punt in het geheel niet aan de orde was. Ook kwam in de Vergadering van de V.N. het voorstel ter tafel om de in ternationale geschillen te regelen, door de methode van rechtstreekse onder handelingen. Het was de Israëlitische afgevaardigde, die dit denkbeeld opper de. De Vergadering nam in deze nog geen beslissing. Egypte In de onderhandelingen tussen Enge land en Egypte over de zone van het Suezkanaal is men tot overeenstemming gekomen. De voornaamste voorstellen zijn: Het Britse garnizoen zal binnen 18 maanden worden teruggetrokken. Geallieerde strijdkrachten zullen weer de beschikking over de kanaalzone krij gen, wanneer een der staten van de Ara bische Liga zou worden aangevallen. britse technici zullen nog drie jaar hulp verlenen bij het onderhoud _van öe^, kanaalzone. Dit is nog geen definieve overeen komst, daar het regelen van de tech nische bijzonderheden nog veel tijd vergt In beginsel is echter voor de verschil punten een bevredigende oplossing ge vonden. Burgemeester Beuter overleden Na een kortstondige ziekte is de bur gemeester van West Berlijn, Ernst Reu ter, Dinsdagavond overleden. Reuter was een krachtig voorstander van een vrij, onafhankelijk en verenigd Europa. Merkwaardig zijn ook hierbij weer de reacties in de gehele wereld. Bondskanselier Adenauer verklaarde, dikwijls een andere mening te zijn toe gedaan dan Reuter, maar toch altijd overeen te stemmen inzake het gemeen schappelijk werk voor Duitsland. Van de zijde der Communisten werd Reuter genoemd: „een moordenaar, een fascist, een oorlogshitser, een vasal van het Westen" en meer van dat fraais! President Eisenhower van Amerika- noemde Reuter's dood een groot ver lies voor Duitsland en voor de gehele wereld. De begrafenis is bepaald op Zater dag a.s. Alleen de betere Juwelier verkoopt Zijn alleen verkrijgbaar bij: JTPSVELIER - MIDDELHABNIS VKEEMDE BEZOEKER OP SCIMPHOL Een Amsterdamse metaalindustrie demonstreerde Maandagmiddag op Schiphol een brandvrij pak. Het slachtoffer, dat door het vuur moest zag er nog al af schrikwekkend uit. De proef slaagde uitnemend. Komt, ziet een mens, die mij ge zegd heeft alles, wat ik gedaan heb; is deze niet de Christus. (Joh. 4—29) Welk een alvermogende kracht ligt er in de genade van Christus, zoals de ze zich openbaart in de toebrenging van een zedeloze vrouw als deze Samari taanse. Hoe eenvoudig begint Hij met haar te handelen en haar te bearbei den, opdat zij komen zou tot een waar schuldbesef. Hoe bewees Christus, dat Hij leerde als machthebbende. Hoe een voudig was het aanknopingspunt om haar te vragen om een dronk water. Maar hoe gewoon ook die vraag was, het was een middel om haar in te winnen, om te komen tot het schuldbesef. Wat ligt daarin een les verborgen. Wij be ginnen soms zo hoog, zo onbegrijpelijk, ver boven veler bevatting, ook wanneer het gaat over de dingen der eeuwigheid. Juist het eenvoudige en het liefelijke moet ons aantrekken. Duidelijk betoonde de Zaligmaker dat haar schandelijk verleden voor Hem geen geheim was. Zeer krachtig werd zij overtuigd door de bediening van de Hei lige Geest, zodat zij erkende, dat Hij, die "met haar sprak een Profeet was. Ziet eens hoe de in de zaligmakende overtuiging van zonde en schuld de Pro fetische bediening tot openbaring komt, Zij verbloemt haar schuld niet, maar komt alles saam te vatten zeggende: „Ziet een Mens Die mij gezegd heeft al les, wat ik gedaan heb! Is deze niet de Christus?" Dat was het getuigenis ener zondares die terug ging naar de stad om dat tot de inwoners te zeggen. Zij kwam onder de macht der genade in be lijdenis van schuld en zonden, en dat voor God en mensen. Deze vrouw wist volgens vers 25 dat de Messias komen zou, maar met die wetenschap had hij geen behoefte aan Hem. Maar nu zij in haar schuldbesef diep was ingeleid is het anders voor haar geworden. En hoe groot zal het voor haar geweest zijn dat Hij zeide: „Ik ben het. Die met U spreekt." Die dier bare Jezus, die gekomen was om zon daren zalig te maken. Zie eens, een arme onwaardige zonda res en een volkomen Zaligmaker, wat passen die bij elkaar. Is het wonder dat zij haar watervat verlaat en heen gaat naar haar stad, om haar bekenden toe te roepen; Komt en ziet! Dat vriendelij ke en ernstige woord vindt weerklank bij meer zondaren. Wat voor haar on misbaar geworden was, was ook voor anderen nodig. En zie eens, hoe op het woord van een zwakke vrouw, die sprak van schuld en genade de inwoners dier stad tot Christus uitgingen. En als Zijn discipelen terug kwamen met spijze, en hun Meester tot eten aanzetten, zegt Hij tot hen: „Ik heb een spijze om te eten, die gij niet weet.,Maar omdat zij dat niet verstaan zeggen zij tot elkander; Heeft Hem iemand eten gebracht? Jezus, dat horende, zegt tot hen: Mijn spijze is. dat ik doe de wil Desgenen, Die Mij gezonden heeft, en Zijn werk volbrenge. Hoe blijkt hier de knechtelijke gestalte van Christus, en daarom MOEST Hy door Samaria gaan. Dat heiUg MOETEN, wat tegelijk een allergenegends willen was. Hoe ondoor grondelijk groot is de opzoekende liefde Gods in het zoeken en zalig maken van verloren schepselen. En dat nu dat werk van Jezus nog door gaat! Wat is dan het voorrecht nog groot om te leven in de genadetijd. Mijn geliefde lezer, staat er eens bij stil. Zie eens hoe die vrouw haar water- vat verlaat, en mochten vrij zo door Gods genade de wereld en, de zonde leren ver laten. O kwamen wij eens aan de weet wat die vrouw leerde kennen. Het is waar, dat wij het soms met onze belij denis beamen dat wij zondaren en zon daressen zijn. Maar zijn wij het ooit in waarheid voor de Heere geworden! Heb ben ook wij onze schuldbrief thuis ge kregen als déze vrouw? Zijn wij gewaar geworden dat wij tegen al de geboden Gods zwaarlijk gezondigd hebben en geen derzelve gehouden hebben Ik hoor u zeggen: ,,ja maar, zulk een goddeloos leven als die vrouw heb ik niet geleefd!" Maar bedenk dan eens, dat wij alle in zonden ontvangen en geboren zijn, dus met al onze vermeende gerechtigheden verdoemelijk voor God zijn. Is het toch niet dringend nodig om dat te leren kennen, bevindelijk en onderwerpelijk Och, leert toch de tijd nog uitkopen, daar de dagen zo boos zijn. Want zonder die kennis zal er toch in Uw leven nooit geen behoefte aan die enige Zaligmaker zijn. Wat zijn zij toch gelukkig, die daar geen vreemdeling van blijven, en door de bediening van des Heeren Geest daartoe bearbeid worden. Voor hen al leen wordt Jezus dierbaar, en zij zullen niet kunnen rusten voor en aleer Zijne vergevende genade ook in hun leven verheerlijkt wordt. Dan prijzen zij ook Hem aan anderen aan, en zullen met die Samaritaanse vrouw instemmen en betuigen: „Ziet een Mens, die mij alles gezegd heeft wat ik gedaan heb;" maar dan vinden zij in Hem oneindig veel meer: een Zaligmaker en Verlosser. Kampen. Ds A. VERHAGEN Direct na de ramp werd op ons eiland opgericht de Commissie Herstel Flak kee." Deze commissie bestond uit alle burgemeesters van het eiland, als voor zitters van de Gemeentebesturen. Voorzitter was de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Mr. L. A. Kesper. Er werd in het be gin iedere week vergaderd, later om de twee weken. Deze commissie had tot doel de eerste hulpverlening aan de getroffen bevol king en om enige orde in de chaos te scheppen. Men bezag in deze commissie de eva- cuatie-moeilijkheden, voorziening van kleding, dekking en schoeisel; aantrek ken van hulpkrachten, als militairen, politie, slikploegen enz.; het nemen van verkeersmaatregelen en maatregelen van openbare orde; hulp aan de Midden stand; voorziening van krachten voor arbeid op velerlei gebied; regelingen van adpptie-aangelegenheden, kortom alle zaken, die de eerste stoot moesten teweegbrengen om economisch het leven op ons eiland weer te laten functionne- ren. Het valt te begrijpen, dat dé Commis saris vele malen ons eiland heeft be zocht en genoemde commissie grote steun van Z.Ex. ondervonden heeft, waar wij allen wel bij zijn gevaren. Onze bevolking heeft er veel aan te danken, waarom een woord van hartelijke dank voor de veelvuldige bemoeienissen zeker op zijn plaats is. De commissie is deze week ontbonden en het betreffende bvireau, waarvan de heer L. P. van Hameien uit 's-Graven- hage de leiding had, is opgeheven. Woensdag is men voor de laatste maal bijeengekomen in de raadszaal te' Som- melsdijk. Burgemeester Rijnders, heeft als voorzitter van de burgemeesters kring Mr. Kesper hartelijk toegesproken en hem de dank, ook van de bevolking overgebracht. Als surprise werd de Commissaris een grote kist sigaren aangeboden. De heer van Hameien deelde even eens in die dank, die als aandenken een fraai boekwerk verkreeg. In deze bijeenkomst werd de beveili ging van de bevolking besproken, o.m. welke maatregelen zouden worden ge troffen, indien zich weer een dergelijke ramp, als van 1 Februari, voordeed. Daarover zullen voor het gehele ramp gebied later nadere mededelingen vol gen. DE ZENDING ONDER DE CHINEZEN J!N INDONESIË Uit het halfjaarlijkse rapport van de missionaire predikant onder de Chine zen in Indonesië, Ds J. Vlijm te Sema- rang, blijkt dat het werk zich gestadig voortzet. Wel zijn er belemmerende fac toren, die het werk bemoeilijken. De economische situatie heeft uiteraard in vloed op het inkomen van de Chinezen, en daarmee ook op de kerkelijke inkom sten. Het communisme en Rome ont plooien onder de Chinezen in Indonesië grote activiteiten. Daarbij vergeleken is de kracht van de Christen-Chinezen klein. Verschillende cateohisanten mochten worden gedoopt in de Chinese kerk en de Nederlands sprekende Gereformeer de Kerk. Onder de jeugd konden ver schillende belangrijke contacten worden gelegd. De jeugddiensten blijven trek ken. De uitgave van een voorlopig ge stencild blad voor predikanten, guru's indjil en belangstellende ouderlingen is in overweging. Van Zaterdag 3 October v.m. 12 uur t.m. Maandag 5 October v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdflk Afwezig de artsen P. Knöps, ïj. Kui pers en C. F. Arends. Voor spoedgeval len J. J. Wieringa, arts, Telef. 2090, Middelharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig B. Elvé, arts. Voor spoedge vallen G. Huisman, arts, Tel. 01877-412, Melissant en dr P. Boot, Tel. 01877—227 Dirksland. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen E. Bouman, C. W. Kramers en P. C. J. Voogd. Voor spoed gevallen P. J. de Man, arts, Tel. 20, Nieuwe Tonge en G. J. Buth, arts. Tel. 1871—306, Den Bommel. De Bedrijfsvereniging voor het Agra risch Bedrijf verzoekt ons hét volgende onder de aandacht van onze lezers te brengen: Om het recht op uitkering, de hoogte van de uitkering en de duur van de uit kering krachtens de Werkloosheidswet te kunnen vaststellen, is het nodig dat de Bedrijfsvereniging bij elke aanvraag een volledig overzicht van de werkge vers, de perioden van werken en het verdiende loon van betrokkene bij elk van deze werkgevers, in het voorafgaan de jaar krijgt. De ervaring tot dusverre bij de uit voering van de Werkloosheidswet opge daan, heeft geleerd dat het moeten vol doen aan deze eis op vele bezwaren stuit. Het is vaak lastig voor een werk gever om van een werknemer, die wel licht al sinds vele maanden niet meer bij hem werkt, nog gegevens uit zijn ad ministratie te moeten opzoeken. De werknemer, die er mogelijk een hele tocht voor heeft moeten maken, komt soms met zijn vraag bij de werk gever op een moment, dat deze hele maal niet past. De werknemer van zijn kant komt in vele gevallen voor de moeilijke opgave te staan om op korte termijn (zijn uitkering wacht er im mers op) gegevens te moeten vragen bij allerlei, soms ver van zijn woonplaats gevestigde, werkgevers, die zeker niet allemaal dadelijk het gevraagde met vol doende nauwkeurigheid kunnen ver schaffen. De administratie tenslotte krijgt ver wijten te horen als de uitkeringen door onduidelijke en/of onvolledige gegevens vertraging ondervinden. Teneinde al deze bezwaren zoveel mo gelijk te ondervangen, is door de Be drijfsvereniging voor de losse arbeiders ingevoerd een zgn. lijst loongegevens met Uchtgroene kaft. De bedoeling van deze lijst is, dat bij de beëindiging van elke dienstbetrekking daarin door de werknemer het gewerkte tijdvak en nog enkele gegevehs worden ingevuld en dat de werkgever deze voor accoord tekent. De werknemer neemt dan de lijst mee om t.z.t. bij een volgende werkgever opnieuw de gevraagde gegevens in te vullen en voor accoord te laten teke nen.. Wordt een werknemer, die in het be zit is van een behoorlijke ingevulde lijst loongegevens werkloos, dan kan hij vol staan met bij zijn aanvraagformulier de lijst in te leveren. Nalopen, van vroegere werkgevers met alle daaraan verbonden bezwaren is dan niet meer nodig. De Bedrijfsvereniging doet een drin gend beroep op de werknemers de lijst loongegevens regelmatig bij te houden en op de werkgevers om desgevraagd hun handtekening voor accoord in de lijst te plaatsen. Indien allen hierbij willen medewer ken, kan dit een vlotte uitvoering van de Werkloosheidswet in het agrarisch bedrijf ten bate van alle betrokkenen ten goede komen. Mochten er nog losse landarbeiders zijn, die niet in het bezit van een lijst loongegevens zijn, dan kan deze worden aangevraagd bij de kantoren van de Be drijfsvereniging, bij de districtsagenten en bij de plaatselijke vertegenwoordi gers. natuurlijk Lange led. herenjassen 149. Lange led. damesmantels 139. Lange led. storm-guards 169. lederen jekkers 99. lederen renvesten 59. Keus uit 1000 stuks, alleen de al lerbeste leersoorten. Volledig ge garandeerd. Schepenstraat 111115 Rotterdam-Blijdorp - Tel. 82950 17 vindt een rijhe collectie Sloffen in diverse Rivaliteiten en dessins hij de FLAKKEESE KLEERMAKERS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1