Middelharnis' raad koos twee rechtse Wethouders MAATKLEDING De Sluiker" Wraak is zoet Buitenland Vervolgverhaal Felle oppositie van de V.V.D. en Partij v. d. Arbeid De 80 jarige tweeling te Dirksland Sruiifenwrijf O Jaargang Zaterdag 26 September 1953 No. 2240 CHR. WEEKBLAD OP GEKEFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN weinüg ongelukken bm grand eepulse ns nieuwe n Alle muziek Alle instrumenten •k Grote voorraad -k Alle prijsklassen Betogen V.V.D. en P.v.d.A.-fracties stemden bij alle verkiezingen bïanco! *^oor *T^uy kleding Niet duur, wél duurza am-^ Betere pasvorm! FLAKKËESË KLEERMAKERS Johanna en Maria zien er nog jong uit in de Flakkeese keuveil Wethouders-verkiezing Linkse groep schakelde zich uit. Bedaetiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MTODELHARNIS TELEFOON K 1870-20.17 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij TelefK 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschuilt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL, ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bg contract speciaal tarief. Het gemeenteraadsverslag van Mid- delharnis zal deze keer ongetwijfeld met -jote belangstelling gelezen worden. Aan de orde was de verkiezing van Wethouders, waarbij twee rechtseni wer den gekozen, beiden A.R., daar de SGP. geen wethouderszetel ambieerde. Pit was tot groot genoegen van V.V.D. m p.v.d.A., wat uitkwam in hun breed voerige betogen, die op sommige pun ten tel waren, zo zelfs, dat de voorzit ter een van de heren tot de orde moest roepen. De aangevoerde motieven van linkse zijde kwamen in hoofdzaak hierop neer, dat volgens hun zeggen 47 der be- vollting van het gemeentebeleid werd uitgeschakeld. Deze cijfers terecht door de heer Krijgsman opgemerkt dn niet juist. De rechtse partijen had den (precies uitgerekend) 55.15 van de stemmen en de linksen 44.85 Een ander motief was, dat de rechtse heren krachtens hun eed verplicht wa ren om een zetel af te staan aan het linkse kamp. Nu werd het een dicta tuur. Het verheugde ons, dat hier van meer dan een zijde commentaar op werd ge- ge^even, daar men juist door de eed gebonden is het waarachtige belang der gemeente te zoeken. En dat waarachti ge belang kan alleen worden gediend, in dien men in het gemeentebestuur Gods Woord en Wet niet alleen erkent, maar er ook bij het regeren terdege rekening mee houdt. Van dictatuur is daarbij n sprake. Te Oude Tonge b.v., waar ■de rechtse raadsleden herhaaldelijk op komen voor de rust en de heiUgiiig van Heeren dag (cafe's sluiten op Zon- .ag enz.) spreekt men ook van dicta tuur, van een opleggen van een mening van de minderheid aan de meerderheid. Dit is echter geen mening van mensen, maar eis van Gods Woord, van de hoogste Wetgever, waaraan wij allen onderworpen zijn, ook al miskent men dat Woord. Wat daar gebeurt is voor de rechtse partijen op ons eiland een baken in zee. Bij de stemming te Middelharnis heeft de overgrote meerderheid een meer derheid van 10 uitgewezen, dat men de gemeente naar Gods Wetten en instellingen wenst te zien geregeerd. Het zou principieel gezien geheel on juist zijn van de rechtse partijen, om een van hun zetels aan Unkse zijde prijs te geven. Er zouden bovendien voor beelden zijn asn te halen, dat' men dat van linkse zijde naar rechts ook niet doet, al spreekt men nog zo mooi over een democratisch bestuur. De V.V.D. en de P.v.d.A. hebben nu een zekere wraak genomen. Die wraak taat daarin dat zij zich van meetaf aan uit allerlei bestuursfuncties van ge meentelijke nutsbedrijven, commissies e.d. hebben terug getrokken. Het ligt er dik op, dat zij het gemeen telijk beleid met al de aankleve van dien, de rechtse heren willen laten uit- knobbelen. Daar zijn inderdaad heel moeilijke posten bij, zoals de woonruim te-voorziening, waarvan de heer L. v. d. Waal tot heden met veel ambitie voor zitter was. Eensdeels ligt het mogelijk in de bedoeling om te kijken hoe zij het klaarspelen en anderdeels om die heren met veel werk te belasten. De vraag kan hier worden gesteld of zij door dit terugtrekken krachtens de eden en Moften de ware belangen der ge meente dienen! Het is voor ons ook de vraag, of zij hun ingenomen standpunt zullen blijven volhouden. Van de zijde van de P.v.d.A. kwam men direct in de oppositie, waarvan we fakelijk in de volgende zittingen nog we! meer te horen zuUeö krijgen. Men had nu al critiek op een begrotings-wij- ^ging, twee punten, die door de voor zitter werden gedementeerd, zó, dat de tieren het zonder hoofdelijke stemming sannamen. Het is wel een heel uitzonderlijke ■methode die deze heren nu gaan toe- sen, een methode, waarmee ze de voor hun bittere tegenvaller van de steinmings-uitslag demonstreren. Wraak is zoet! Dit spreekwoord is van Vlaamse afkomst, dat oorspronlcelijk uidt: „Wraeck is soet, maar gif, bit- te in het hart!" Het komt ons voor dat Mt gebruikte wapen een boemerang is, oa-t zich uiteindelijk tegen zichzelf iteert. De positie van de rechtse Wethou- •lers is van die aard, dat de hun opge- 'de taak „met beleid en voorzichtig- "6"1" dient te worden gevoerd. Dat •noet altijd, maar nu zeker. In het be- ^ei van hun verantwoordelijkheid, en te Handelen volgens Schrift en Belijdenis zullen ZIJ, wat er dan ook tegen aan stormt, sterk staan. Wij bidden hen daartoe de kracht en "6 hulp des Heeren toe. Uw verkoudheid van neus; J«el of borst weg met teren^ °^*eiiing Grand Repulse, die gis- in hpt^w'^'^'^^' ^ïi" verhouding ni„ Nederlandse contingent zeer wei- t^ °"f.*^'"W5en gebeurd. Zelfs het- aan- leKen is, gezien de vaak slechte bep.^^f'^'^^n'iigheden, tot een minimum beSf™ gebleven. Bij de vierde divisie Pfocenf n ^^^^^"Pei'centage een half miitail' ernstigste gewonde was een '"air met een beenberuk. Verenigde Naties ,,Een nieuwe lente en een nieuw ge luid" zong de dichter Gorter. „Een nieuwe herfst en een oud ge luid" zouden we kunnen schrijven bo ven het verslag van de vergadering van de Verenigde Naties, waarin de Russi sche afgevaardigde Wysjinsky weer eens zijn mening ten beste heeft gege ven. Het was in de eerste plaats de Ko reaanse kwestie, waarvoor hij de aan dacht vroeg. De regering van Commu nistisch China kan zich niet verenigen met de beslissing aangaande de deelne mende landen aan de politieke conferen tie. (Het voorstel of ook vijf neutrale landen aan de conferentie te laten deel nemen, werd verworpen). Verder vestigde Wysjinsky er nog eens nadrukkelijk de aandacht op, dat Zuid- en niet Noord-Korea de agressor is geweest, zulks in tegenstelling met de Amerikaanse bewering, die nog steeds geloofd wordt in de wereld. Ook is het Amerika, dat zijn invloed in het verre Oosten tracht uit te breiden, ten koste van de Sowj et-Unie en haar bondgenoten, inplaats van door middel van onderhandelingen te proberen de geschillen bij te leggen. Een andere beschuldiging aan het adres van de V.S. was dat in de Kore aanse kwestie geen vorderingen worden gemaakt, omdat de V.S'. beslissingen hebben doorgedreven, die volkomen in strijd zijn met de bestaansovereenkomst. Tenslotte diende Wysjinsky een reso lutie in, waarin werd aangedrongen op het verbod van wapens voor massaver nietiging, zoals stoom- en waterstof bommen. Met het voorstel voor het afwenden van de duiging voor een nieuwe wereld oorlog had Wysjinsky méér succes; dit werd namelijk op de agenda geplaatst. Korea De Noordelijken hebben de militaire bestands-commissie geantwoord, inzake de 3400 krijgsgevangenen, die volgens de Geallieerden, nog werden vastgehouden. Zij verklaarden, dat deze mensen nooit werden gevangen genomen en dat ze dus ook niet kunnen worden vrijgelaten. Integendeel, zo beweerde men van communistische zijde, de Geallieerden houden ruim 98000 gevangenen vast, die zij nooit op de lijsten hebben -ver meld! Ook hier dus weer de oude beschul digingen, die, wanneer ze hardnekkig worden volgehouden, moeilijk een einde kunnen maken aan het Koreaanse con flicten die niet veel hoop geven voor het slagen van een eventuele conferen tie. Op het vliegveld van Seoul in Zuid- Korea is een Noord-Koreaanse piloot geland met een Russische Mig-straal- jager. Zoals bekend is, heeft Amerika in dertijd 100000 dollar uitgeloofd aan el ke piloot, die een onbeschadigde Russi sche Mig in handen van de V.S. zou brengen. De piloot beweerde, niets, van de uitgeloofde beloning te weten, maar verklaarde tevens, blij te zijn dat hij nu in Zuid-Korea was. Hem zal poUte- tiek asyl worden verleend. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zellvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. De zaak Beria Reeds enige dagen doen sensationele geruchten de ronde dat Beria, de vroe gere chef van de Russische geheime po litie, die uit partij en regering werd ge stoten en gevangen was gezet, uit Rus land zou zijn ontsnapt. Hij zou contact willen opnemen met Mc Carthy (of dit reeds hbben gedaan) om in de V.S. asyl te krijgen, waarvoor hij in ruil inlich tingen over interne Russische aangele genheden zou -willen verstrekken. Mc Carthy echter heeft geweigerd op dit bericht commentaar te geven. De Ame rikaanse senaat heeft nu een onderzoek ingesteld. Andere berichten luidden als zou Be ria met enkele andere Russische func tionarissen per vliegtuig in Spanje zijn geland en vandaar per auto verder ver voerd. Van officiële zijde is echter niets bevestigd. Ook van Russische zijde is op deze geruchten nog niet gereageerd. begint a.s. week, juist met het begin van het nieuwe kwartaal De lezers weten, dat wij in „Ei- landennieuws" steeds pakkende vervolgverhalen geven, met een goede moraal. Het thans komende verhaal (vrij bewerkt naar P. Visser Jz.) zal zeker weer in de smaak val len. Het verhaal verplaatst ons naar de tijd van de Franse over heersing, toen langs onze kusten met de Engelse koopvaarders sluikhandel gedreven werd in ko loniale waren. Wij hopen er een goede keuze mee te hebben gedaan en twijfe len niet of het zal onze lezers van begin tot eind boeien. tl K Muziekhandel BERNARD p- Chr. de Vrieslaan 31 - Telef. 2427 K MIDDELHARNIS yi K K K K K K K K K K K K K W^ leveren Onze service en adviezen staan U ten dienste. Woensdagavond (23 Sept.) kwam de nieuwe raad der gemeente ter beëdi ging en ter verkiezing van Wethouders bijeen. Het begon in diepe duisternis, want er was storing bij de Emgo en toen we de raadszaal binnentraden was de gemeentebode de Korte druk in de weer met kandelaars en met kaarsen. Nauwelijks gezeten floepte echter het licht weer aan, waardoor alles normaal kon doorgaan. Er heerste echter een geladen atmosfeer, wat vóór de wethou ders-verkiezing al tot uiting kwam, daar de fracties van de V.V.D. en de P.v.d.A. zich vierkant tegen rechts plaatsten, bij het vermoeden, dat deze de beide Wet houderszetel zouden in beslag nemen. Toen dit zo bleek te zijn, deed men er nog een schepje op. Niemand van de P.v.d.A. en V.V.D. wilde meer in enige commissie, noch van die ter voorziening in de Woonruimte, noch in enig ander bestuur zitting nemen. Bij al de stemmingen ook voor de wethoudersver kiezingen stemden de heren blanco, zodat met recht kan worden gezegd, dat ze de gehele avond niets in brachten dan ledige briefjes! Op de publieke tri bune was deze avond veel belangstelling. Vóór de zitting werd eerst geloot waar de raadsleden hun plaats zouden hebben, toen dit was uitgemaakt open de de voorzitter burgemeester D. Rijn- dei's met gebed. Daarna hield hij een toespraak tot de nieuwe raad, waarin hij er na een wel kom op wees, dat de raad op democra tische wijze was samengesteld en uit de bevolking opgebouwd. De eigen dorps gemeenschap roept U leiding en bestuur te geven aan de huishouding der ge meente zei spreker. Het is een hoog ambt, waartoe spr. hen moed en geloof toewenste om met volle inzet en naar beste weten de belangen der gemeente te dienen. Spr. wees op de groei, de voortduren de ontwikkeling en de geweldige dyna miek, die ook Middelharnis niet voorbij gaat. De taak van raadslid moet ver vuld in een bewegelijke tijd, waarbij een verlegging merkbaar is van het agrari sche .naar het industriële zwaartepunt. Er is méér organisatie dan vroeger zei spr., het collectivisme treedt meer op de voorgrond. Gemeentelijk komen we dichter bij de randstad in Holland, de tradities wijzigen zich. We bevinden ons midden in de evolutie, er is minder aan raking met het verleden, méér met de toekomst. Het is goed te weten aldus spr. dat dwars door dit alles heen er Eén is. Die de vaste lijnen trekt. Bij het afleg gen van de eed: ,,Zo waarlijk helpe mij God Almachtig", wordt erkend, dat die Almacht Gods dwars door de geschiede nis heen die lijn trekt. Van Hem is hulp en kracht nodig om het werk 'te kun nen doen. De raad va,lt niet uiteen in partijen en politieke beslissingen merkte spr. op, maar is een werkteam, dat beslissingen neemt om het algemeen belang te die nen. Uiteraard zijn die beslissingen pri mair in het belang der bevolking, waar bij men een brede blik in de toekomst dient te hebben. Spr. ging dan na welke vraagstukken er voor de hand lagen, waarvan hij noemde het aanleggen van sportvelden, bouw van een badhuis op korte termijn, een open zwembad, bevordering dat de onbewoonbaar verklaarde woningen leeg kwamen en nieuwe in de plaats, dat de Kleuterscholen goed onderdak kre gen, nieuwe plantsoenen op de begraaf plaatsen aangelegd, de rondweg langs de trambaan tot stand kwam voor om legging verkeer buiten de gemeente, de plannen voor een Groene Kruis-gebouw werden uitgevoerd en de totstandkoming van een Verenigingsgebouw. Uw taak draagt dus een groots ka rakter zei spr. waarbij hij hen Gods hulp toebad en de medewerking inriep om zijn taak als voorzitter even makkelijk te maken als in de vorige periode. Van zijn kant zegde spr. een onpolitieke lei ding toe om zo gezamenlijk de belangen te dienen van de gemeente, die ons allen lief is. Dan volgde het plechtig ogenblik van de beëdiging waarbij 2 leden, n.l. dhr L. V. d. Waal en mevr. van Groningen de belofte aflegden. Vervolgens werden de notulen vast gesteld en passeerden enkele ingekomen stukken. Daarna werd de verkiezing van Wethouders aan de orde gesteld. De heer C v. d. Melde (V.V.D.) vroeg vooraf het woord en wees er op dat 53 van de bevolking rechts en -47 op de V.V.D. en P.v.d.A. had gestemd. Spr. had vernomen dat de rechtse frac tie voornemens was 2 rechtse Wet houders te benoemen. Daarmee zou 47 van de bevolking in het beleid staan uit geschakeld te worden. De eed die ge daan was hield in, dat echter voor 100% het gemeentebelang zou v/orden gediend en als nu 47% werd uitgeschakeld vond hij dat een onjuist standpunt. Hij hoop te dat de rechtse raadsfractie als zij dit voornemen hadden daarop zou te rugkeren en alsnog een wethouder van een van de andere partijen kiezen. De heer Koppelaar sprak als volgt: De rechtse raadsfractie heeft zich ernstig beraden over de samenstelling van het college van Burgemeester en Wethouders. Zij is daarbij tot de volgende conclu sie gekomen. De afgelopen periode heeft zich ge kenmerkt door een vast voortvarend be leid. Weliswaar was de fractie het niet ge heel in alles eens, zij had ook weleens critiek. Voor het overgrote gedeelte kon zij zich echter met het gevoerde beleid ver enigen. Om die reden is de fractie besloten de samenstelling van het College te be stendigen en weder twee rechtse wet houders te kiezen. Zij neemt dit besluit met des te meer vrijmoedigheid, omdat de kiezers even eens getoond hebben, dit beleid goed te keuren. De heer L. v. d. Waal (P.v.d.A.) on derschreef volledig wat door dhr v. d. Melde was gezegd. De toelichting die dhr Koppelaar had gegeven, was z.i. enigszins anders. Drie partijen hadden 53% en twee partijen 47% van de kie zers gekregen. Een krachtig gemeente bestuur zou alleen worden verkregen, indien één wethouder van rechts en één van de andere partijen werd gekozen. Met het vorige college was op de meest harmonieuze wijze samengewerkt, hij jkon niet begrijpen, waarom men deze groepen uitschakelde. Zou het zo zijn dat de rechtse groepering dit deed, zou zijn fractie uit protest niet aan de stem ming deelnemen. De heer Kleijngeld (P.v.d.A.) vond dat de klok 20 jaar werd terug gezet. Hij wees er voornamelijk op, hoe ten tijde U vindt een lijRe collectie Stojjen in diverse kwaliteiten en dessins hij de Zoals wij in ons vorig nummer hehhen heschreuen zijn Je tweeling, de gezusters Johanna Baart - Hohhel en Maria Kardux- Hohhel ie Dirhsland Woensdag j.l. 80 jaar oud geworden. Wij geven er hierboven de beloofde foto van. Ze zien er nog jong en flink uit, getooid met de Plalikeese lieuvel 1 Het heeft hen op hun jaardag niet aan helangslelling onthroken. van de dictatuur en de bezetting' de handen werden ineen geslagen, en geza menlijk door illegaliteit etc. de vijand werd bestreden. Toen is er gezegd, we trappen er niet meer in, om los van el kaar te blijven staan, wat men echter in het rechtse kamp niet heeft begrepen zei spr. De gezamenlijke verantwoorde lijkheid diende gezamenlijk gedragen. De rechtse partijen hebben hun steun uit de kerken, als iemand christelijk is of probeert te zijn, dienden de hande lingen in de i'aad te laten zien, wat er in het binnenste leeft. Nu 47% van de bevolking zou worden uitgeschakeld, achtte hij dit niet een principiële daad om het dorp te regeren. Ook hij hoopte ofschoon hij die hoop mager vond dat de rechtsen op hun besluit zouden terug komen. De heer Beversluis (S.G.P.) zeide dat het hem bij de eedsafname bedroefd had, dat 2 leden de belofte hadden afgelegd en daarmede de Heere niet erkenden bij het ambt hen opgelegd. Met respect voor hun personen stelde hij de vraag, hoe kunnen wij zulken als Wethouders kiezen, die daar geen rekening mee houden? De Heere eist van ons naar Zijn Woord en Wet te regeren en hij achtte de belangen van de gemeente niet veilig, bij hen die dit verwierpen. In de eed is beloofd het bevorderen van de ware belangen der gemeente en dat kan alleen als naar 's Heeren Woord gere geerd wordt. De heer Krijgsman (A.R.) kwam te rug op de gezegdens over de 53% rechts en 47% links. (Hij noemde andere cij fers n.l. 56% rechts én 44% links.) De eed is door ieder persoonlijk afgelegd zei spr., voor 100% heeft ieder lid daar aan te voldoen. 'Voorts wees hij er op, hoe dhr Kleijngeld de samenwerking in de bestrijding tegen de bezetter had la ten parallel lopen met de samenwerking in de raad. Er kan een eenheid zijn in het negatieve, maar lang niet in het positieve zei spr. De maatschappelijke opbouw zien wij anders dan hij zei spr. en de Christen stelt zich ook tegen het humanisme en put zijn kra'cht uit de krachtbron van Gods Woord. Bij de sa menstelling van het Dag. Bestuur der gemeente zou daar drastisch rekening mee worden gehouden. De heer L. v. d. Waal kon er in ko men dat dhr Beversluis diep bedroefd was dat inplaats van de eed de belofte was afgelegd, al was hij er mee inge nomen, dat hij respect had voor de per sonen. Op zijn beurt was hij er diep bedroefd over, dat die Christen zijn en zich Christen noemen, daar nooit geen blijk van geven „Wilt U zich voorzichtiger uitdruk ken?" vroeg de voorz. De heer v. d. Waal: „Dat wil ik iioen" In de P.v.d.A. bevinden er zich die wer kelijk christenen zijn, als men er dan last van heeft dat de belofte wordt af gelegd, behoeft men dat bepaalde lid niet te kiezen. Het is machtswellust riep spr. uit, anders kan ik het niet zien. De heer C. v. d. Meide: Als het stand punt niet wordt gewijzigd, zal ook on ze fractie blanco stemmen. Daarna ging de voorz. over tot stem ming. Bij de eerste stemming werden uitgebracht op dhr M. van Eek (A.R.) 6 stemmen met vijf stemmen blanco. De heer van Eek nam zijn benoeming aan en hoopte ten volle de belangen van heel de gemeente te zullen dienen. Bij de tweede stemming verkreeg de heer P. de Jong (A.R.) 6 stemmen. Vijf waren er blanco. Ook deze nam zijn be noeming aan. Beide heren bezetten de wethouderszetels. De voorz. feliciteerde beide wethou ders en hoopte dat de samenwerking even voortreffelijk zou zijn als in de vo rige periode en zegde van zijn kant de nodige steun toe. Weth. van Eek beaamde dat en zei nogmaals, het belang van heel de ge meente te zullen dienen. Benoeming leden van de Commissie voor het nazien van de jaarstukken van de openbare nutsbedrijven. De voorzitter lichtte toe dat het de bedoeling was, daarin de gehele raad in te schakelen. Er was ten deze een voordracht opge steld. De heer C. v. d. Meide: Als op de V.V.D. gestemd wordt, zullen 'wij die benoeming niet aanvaarden! De heer L. v. d. Waal: En de fractie van de P.v.d.A. zal ook geen zitting ne men in die commissies! De voorz. stelde voor de betreffende punten van de agenda af te voeren wat instemming vond) om volgende zitting met andere candidaten te komen. Benoeming leden Wooimiimte^Com- missie. De heer h. v. d. Waal (die voorzitter is van deze commissie) zeide geen prijs te stellen op een benoeming. „Aanvaardt U de functie, als U be noemd wordt?" vroeg de voorz. De heer v. d. Waal: „In geen geval." Dan ging men over om eerst de ove rige leden van deze commissie te be noemen. Aftredend waren de heren A. J. Dijkers, N. H. Beversluis, T. Hoog moed (niet herkiesbaar) en N. C. But. De heren Dijkers en Beversluis kregen ieder 6 stemmen (5 blanco). De heer N. C. But verkreeg 11 stemmen. In de plaats van de heer T. Hoogmoed (die zich niet herkiesbaar had gesteld) werd dhr Krijgsman gekozen met 6 stemmen (5 blanco)!. B. en 'W. stelden intussen voor om nu de vacature L. v. d. Waal, Mevr. van Groningen te benoemen. „Ik neem toch die benoeming niet aan" aldus Mevr. v. Groningen. De voorz.: Dan de heer Kleijngeld. ,,Het spijt me" aldus dhr Kleijn geld ik wens geen dictatuur en ook niet om onder dictatuur te staan!" Voorgesteld werd toen om in de va cature V. d. Waal een vrije verkiezing te houden. Daarvan was de uitslag 6 stemmen op de heer J. v. d. Slik Mzn. met 5 stemmen. De benoemde zou er van in kennis worden gesteld. Dan kwam ter tafel verkiezing regent in de Burgerlijke Instelling voor Sociale Belangen, in verband met periodieke af treding van dhr L. v. d. Waal. „Ik stel mij daarvoor niet beschik baar" antwoordde de heer v. d. Waal, waarom dit punt werd afgevoerd voor een nieuwe aanbeveling. Benoeming afgevaardigde van de Raad in het Bestuur van de Woningbouw vereniging „Middelharnis" vacature J. Boonasma). Gekozen werd dhr T. Tieleman met 6 stemmen en 5 blanco. „Mag dat wel een niet-raadshd zijn? vroeg dhr v. d. Waal. Er staat toch „af gevaardigde van de Raad" op de agen da? De voorz.: Het is een vertrouwens man van de Raad! Het is een particu liere instelling, die niet rekenplichtig is aan de gemeente. In de vacature J. Vroegindeweij werd als lid van het alg. bestuur Stichting Drinkwaterleiding met 6 stemmen en 6 blanco dhr P. de Jong benoemd, die de ze functie aanvaardde. Benoeming leden en plaatsvervangen de leden in het alg. bestuur van de Gas- centrale „Flakkee". Er was een vaca ture door het overlijden van dhr Vroeg indeweij. De heer P. de Jong werd met 6 stemmen gekozen en 5 blanco. De overige leden in dat bestuur waren de heren C. v. d. Meide en N. H. Bever sluis. De heer C. v. d. Meide wilde als zo danig aftreden. De voorz.: Dan moet U uw ontslag eerst schriftelijk bij de raad indienen! Bij de stemming voor plaatsvervan ging verkreeg de heer J. H. Koppelaar 6, T. van Dieren 5, J. v. d. Berge 1 en blanco 5 stemmen. De heer Koppelaaf aanvaardde de benoeming. (Vervolg pag. 2, 1ste kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1