Zestig journalisten uit binnen- en buiten land bezichtigden dijkherstel Herdenkingsdienst Plaatselijk Nieuws Zeepost 2(ie«Jaargaog Woensdag 19 Augustus 1953 No. 2229 CHB. WEEKBLAD OP GEKEFORMEEEDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Heipt Griekenland in verband met herbegrafenis rampslachtoffers te Nieuwe Tonge Eer de najaarstormen komen zijn de dijken hersteld GOEDEREEDE i^ Bremen schonk 30.000 R. Mark ■y^ Er zal een nieuwe Kleuterschool van worden gebouwd. Bedactiebureau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MTDOELHARNIS TELEFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij Telef. K 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschuilt tweemaal per week. Woensdag- en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS: 1.70 PER KWARTAAL, ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bfl contract speciaal tarief. Een grote ramp heeft Griekenland ge- iroifen Geweldige aardschokken hebben ,mge Griekse eilanden getroffen. In het gebied van de door aardbevingen ge teisterde Ionische eilanden Cephalonia, Zahinthos of Zante en Ithaka, die te sa men 120000 inwoners tellen zijn Woens- Lnacht 22 en Donderdagnacht 28 .„^schokken geregistreerd, waaronder hevige. Griekse bladen schatten het aantal slachtoffers op meer dan duizend aoden. Keeds heeft men meer dan 500 doden geteld en meer dan 2000 gewon den. Het aantal daklozen wordt op vele tiendutonden geschat. Dat zijn de sombere berichten, die ons nit Griekenland bereiken. Een ongekend hevige ramp heeft dit deel van Europa getroffen. Wij op de eilanden weten ook wat een hevige ramp betekent. Hoe verschrikkelijk een ramp is ligt ons eilandbewoners nog vers in liet geheugen. Hoe aangenaam en ver- Itwikkend was de hulp die zo spontaan van alle zijden werd geboden. Niet al leen uit ons land, maar ook uit de ge hele wereld schier. We kennen het ge moed van de vreemdeling, dat wil in dit geval zeggen de gemoedstoestand van hen, die zo zwaar getroffen werden. In een'ogenblik schier van alles beroofd. En hoeveel doden zijn ook daar te be treuren, 't Zijn nog maar voorlopige cij fers. Ook voor Griekenland is hulp, veel hulp nodig. Reeds zijn de Amerikaanse en Engelse marine met inspanning van alle krachten in de weer om hulp te bie den. Daaraan kuimen we werkdadig geen aandeel nemen. Wat we wel kunnen doen is het helpen met een gift. Maar- Men we bedenken: „Spoedige hulp is dubbele hulp." De Care-mission in Den Haag is reeds met de hulpverlening begonnen. Wie tot de hulp aan de Griekse slachtoffers een steentje wil bijdragen kan dit doen door overschrijving op giro no. 512679 van de Care-mission in Den Haag onder het motto „Hulp aan Griekenland". De kerkeraad der Nederl. Hervormde Gemeente te Nieuwe Tonge, heeft op Vrijdag 21 Aug. a.s. in verband met de herbegrafenis van de slachtoffers van de ramp op 1 Febr. j.l. een kerkdienst belegd, die te half zeven uur zal aan vangen. Na de kerkdienst zal een stille gang naar de begraafplaats en langs de gra ven worden gemaakt. De slachtoffers van de ramp zijn, zo dra dit mogelijk was begraven, alsmede herbegraven daar waar de nabestaanden dit wensten. De slachtoffers zijn (zullen) op bo vengenoemde datum op de volgende plaatsen begraven zijn: op de algemene begraafplaats te Dirksland 20 slachtoffers op de aangelegde be graafplaats te O. Tonge op de R.K. begraaf plaats te Achthuizen op de algemene be graafplaats te Bleskens- Sïaaf .1 op de algemene be graafplaats te Strijen 1 op de algemene be graafplaats te N. Tonge 46 slachtoffers slachtoffers slachtoffer slachtoffer slachtoffers Totaal 79 slachtoffers In ons nummer van Dinsdagavond 25 Aug. hopen wij van het gesprokene bij deze plechtigheid uitvoerig verslag te geven. MIDDELHABNIS Uitkering kleine zelfstandigen. Ter kennis van belanghebbenden Wordt gebracht, dat voor bespreking Uitkering kleine zelfstandigen, die ten gevolge van de watersnood zonder inko- nien zijn, iedere Donderdag van 9.00 12.00 uur ten gemeentehuize zitting zal worden gehouden. DIRKSLAND Waar blijft de eerlijke vinder? De Post-commandant der Rijkspolitie te Dirksland maakt bekend dat bij hem ws verloren zijn opgegeven: Een heren zakhorloge met kast; een bruin ribflu- welen herenjasje; een damespolshorloge wet bruin lederen bandje; een glacé handschoen (rechter), gevoerd; een ™art gummi motorbroek. dit waren de eerlijke vinders. Tevens i^}.. genoemde Commandant bekend oat bij hem als gevonden zijn aange geven: een sigarenaansteker; een wiel- op van volksauto; een schroevendraaier en stel fietstassen; een paar gummi- Pwen; eén gebreid kinder jas je; een glacé handschoenen (dames)2 sleutels aaneen gebonden. Inlichtingen oekomen bij genoemde Commandant. pe onderwijzer R. J. Triemstra die laar aan de Chr. School is geweest, ^vertrokken naar de kweekschool te Krabbendijke. HÉRKINGEN tw^m°^^® week Zaterdag werden een hun 1 ™w°ners, die door de ramp marken hadden verloren gelukkig 6 naakt met een nieuw varken. Het be- Op 15 October a.s. moet ons eiland minstens zo goed tegen de zee beveiligd zijn als op 31 Januari j.l. Minstens zó! Als het kan beter. Dat is het criterium, waarvoor degenen gesteld zijn, die belast zijn met het herstel of het nieuw op werpen van onze dijken en zeeweringen. Het waren en zijn maar luttel aantal maanden, waarin een gigantisch werk rond en op Flakkee tot stand moest en moet komen. Hadden wij niet de beschikking over vele knappe koppen die overigens kunnen bouwen op een eeuwenlange ervaring van ons volk op waterbouwkundig gebied -en over al die middelen van de moderne techniek en de wetenschap, dan zou het tevoren al hebben vastgestaan dat Goeree Overflakkee in de a.s. winter niet beveiligd zou zijn! Thans, nu een grote staf van technici, een paar duizend harde werk«rs en een verbazingswekkende ma chinerie van schepen, zuigers en persers, asphaltmolens, buldozers en draglines, kapitale vrachtauto's en tal van andere materialen aan de gang konden worden gezet snel en voortvarend nu kunnen wij verwachten, dat per 15 October de streefdatum voor het herstel het eilariid op vele plaatsen beter en voor het overige even zo tegen de zee verdedigd zal zijn als voor de ramp! Fantastisch en gigantisch is het werk, dat wij dagelijks om ona heen kunnen gadeslaan. Het is goed, dat ook de wereld buiten onze dijken er kennis van neemt en die overtuiging heerst blijkbaar ook bij de leiding van Prov. Wa terstaat, die vorige week een zestigtal joumaUsten uit binnen- en buitenland naar Flakkee nodigde om het dijkherstel te komen bezichtigen. Bezocht werden de dijk van de Van Pallandtpolder ten Oosten van Middel- harnis, de nieuwe dijk bij Herkingen en het geweldige werkterrein met de kapi tale asphaltfabriek aan de Hoek van St. Jacob, terwijl bij het terugrijden naar Middelharnishaven nog gauw door .Oude Tonge werd gekoerst opdat de journalis ten zich een beeld konden vormen van de stand van zaken met de opruiming enz. ter plaatse. Bij de meesten hurmer ging in het bijzonder de belangstelling naar Oude Tonge uit, dat zij persoonlijk tijdens de rampdagen dikwijls met grote moeite en onder grote ontberin gen bezocht en gezien hadden. De tocht werd gemaakt met twee gro te touringcars, een Pulman Expres en een prachtige wagen van Lissone Linde man; beiden met micx'ofoons en luidspre kers, zodat de technici van Prov. Wa terstaat ook onder het rijden alle ge wenste voorlichting aan het gehele ge zelschap tegelijk konden verstrekken. In Hotel Spee te Sommelsdijk werd een welverzorgde koude lunch genuttigd tussen de bezoeken aan Herkingen en Sint Jacob. De excursie en persconferentie stond onder leiding van ir Bruggeman, die ook de leiding heeft van het gehele herstel van het eiland, voorzover dat de dijken van de Dijkring Flakkee betreft (aan weerszijden het eiland, van ongeveer trof hier een geschenk van een land bouwer uit de gemeente Lange Ruige Weide, één van de gemeenten die Her kingen geadopteerd heeft. Het was aan vankelijk de bedoeling van de schenker om een koe te geven, doch bij nader in zien vond deze het beter de koe te ver kopen en 12 getroffenen gelukkig te maken. Uitslag aanbesteding van de ver betering en riolering van wegen in Tuin dorp en het aanleggen van wegen en trottoirs in het uitbreidingsplan,, bene vens riolering: Van Hattum en Blanke- voort N.V. te Beverwijk 97.178.J. van den Heuvel te Ouddorp 88.00.1 J. Ie Comte te Sommelsdijk 86.500.—; A. J. Dijkers en Zn. te Middelharnis 86.450.Pa. S. Bezuijen en Zn. te Ouddorp 83.000.G. W. Polderman N.V. te Spaamdam 79.987.De gun ning werd 1 week aangehouden. Door het gemeentebestuur is aan de firma Van Welzenes te Rotterdam opgedragen het oprichten en verder af werken van de 6 Oostenrijkse woningen, waarvoor momenteel de funderingen worden gelegd. Door het gemeentebestuur is de woning Peuterdijk 14 voorheen bewoond door mej. L. Witvliet aangekocht. De ze zal tijdelijk als woonruimte worden afgestaan aan het gezin A. van Rümpt, wier woning aan de Kaaidijk wegens dijkbelang zal worden afgebroken. Aan het gezin J. Nieuwland, vrter woning eveneens zal worden afgebroken is voor tijdelijke bewoning het gemeentelokaal toegewezen, dat voor deze gelegenheid zal worden ingericht. A.s. Donderdag hoopt onze oudste ingezetene de heer A. W. Keijzer zijn 89ste geboortedag te gedenken. De heer Keijzer is Ridder in de Orde van Oranje Nassau, en mag nog een redelijke ge zondheid genieten, maakt zijn dagelijk se wandeling en is nog opgewekt van geest, het zal de heer Keijzer die dag aan belangstelling wel niet ontbreken. De heer J. Nieuwland, wiens woning staande op de Kaaidijk wegens dijkaan- leg moet verdwijnen, zal in verband met de heersende woningnood, met zijn ge zin tijdelijk worden ondergebracht in het gemeentelokaal, hetwelk voor hen als woning zal worden ingericht. I laELISSANT Burg. Stand. Geboren: Neeltje, doch ter van T. Bazen en G. IJsselsteijn, Pie- tertje Tona, dochter van D. Kievit en A. Breedereveld. iGehuwd: W. Breen, oud 24 j., land arbeider en KI. L. O. P. Goedegebuur, oud 16 j., zonder beroep, beiden wonen de te Melissant. Ingekomen: H. Gaasenbeek van Gou da; J. A. van Nieuwenhuijzen en echt genote van Oude Tonge; L. Witvliet en echtgenote van Rotterdam. Vertrokken: A. Eugtenburg, echtge note van H. Zoon naar Dirksland; A. Nagtegaal naar Dubbeldam. Stellendam tot Ooltgensplaat. Diverse andere ambtenaren van Prov. Water staat maakten eveneens de tocht mede en werden niet moede om op alle vragen te antwoorden en om bij het bezoek aan de diverse objecten te wijzen op de in teressantste punten. Alle deelnemers ontvingen een; stel kaartjes van de beschadigingen, die de ramp aan de dijken toebracht, van de vorm enz. der oude dijken en van de nieuwe dijken. Zo werd een overzicht en inzicht in hetgeen is gebeurd in de ramp nacht en van hetgeen tot stand moet komen, wel zeer duidelijk verschaft. De waterstaatmensen hebben met deze voor lichting alle eer ingelegd, zoals wij ook uit de mond van vele collega's hoorden. Behalve deze kaartjes kregen de jour nalisten schriftelijk allerlei gegevens mede, betreffende het dijkherstel en wat daarvoor nodig is. Zij zullen daaruit ge makkelijk hun artikels hebben kunnen distilleren. Onzerzijds menen wij onze lezers die over het algemeen wel enigszins bekend zijn met de stand van zaken en met hetgeen er is gebeurd, zcr wel wat de vernielingen als wat het her stel betreft, deze mededelingen van de Prov. Waterstaat thans niet voor behoe ven te leggen, daar vwj er in andere vorm op terug komen. Te Middelharnis en Hoek van Sint Jacob kon het asphalteren van de dij ken in ogenschouw genomen worden. Men is op beide plaatsen al een heel eind gevorderd. Wij hebben hierover al eer der in ons blad min of meer uitvoerig bericht. Nog steeds is vooral het werk terrein op de Hoek van Sint Jacob nxet zijn enorme machinerie van asphalt- en asphaltbetonmolens, met de talloze bul dozers en draglines, de af en aanrijden de vrachtauto's, de langs de over ge meerde perszuigers (waarvoor de mari ne dieptebommen liet springen, die dus danige putten in de slikken veroorzak- ten dat bij hoog water de perszuigers er heen gebracht konden worden en nu niet droog vallen) de lange persleidin gen, de rook en de smook, het stuivens zand en de vette klei, de zeer hoge dijk, die al over een groot eind klaar is, enz. enz., een schouwspel dat een machtige indruk maakt en dat in de historie van ons eiland zijn weerga niet had en in de toekomst vermoedelijk niet zal vin den, tenzij wij het leggen van de grote afsluitdijk door het Haringvliet zullen beleven. Overal staken de journalisten hun lange neuzen in, in het bijzonder ook in de cantine, die de weidse naam van Waldorf Astoria draagt en waar in deze hete dagen menig flesje bier of limonade door het geopende raam aan een dorstig werker zal zijn toegereikt. Bij Herkingen kon men zowel het her stel zien van een dijk, die niet geas- phalteerd, maar wel verbreed en ver sterkt wordt, als de aanleg van een ge heel nieuwe dijk, waarvoor de oude het veld heeft moeten ruimen op een klein stukje na, dat toevallig een paal met vlag voor de scheepvaart o.d. draagt en nu oprijst uit het water tussen de twee perskaden. Tn ononderbroken stroom wordt met water vermengd door dikke pijpleidin gen tussen de perskaden gespoten, waar het snel bezinkt en waar men het be kende beeld ziet van de mannen, die, met brede planken in het water staand, de zandstroom leiding geven. Vlak ach ter de dikke straal, waar het zand al bloot gekomen is, was een buldozer be zig met de perskaden verder op te stu wen, waarna t.z.t. weer Jxoger kan wor den gespoten, net zo lang tot het zand- licham van de nieuwe, brede, dijk op de vereiste hoogte zal zijn gekomen. Tevens valt bij Herkingen een stukje landaanwinst te zien. Men gaat begin nen met de dijk over de baai te leggen, die achter de Kaaidijk tot heden aan wezig was. Er worden betonnen platen overeind gezet, dik en zwaar, die hier het begin van de perskaden vormen en waartussen aanstonds de dijk zal ko men. Als die er ligt, is Herkingen een stuk grond rijker, dat goed zal kutmen dienen voor industrie en opslagterrein. STELLENDAM Niet f ortuinlflk. Zondagmorgen kwam dhr M. Klink bij zijn varken om het te voeren, toen hij tot de ontdekking kwam dat dit dood in het hok lag. Een lelijke strop voor dhr Klink, daar hij het beest juist de vorige week had ontvangen uit de zending welke geschonken was uit Friesland. Dijkherstel. De Zuiddijk alhier is thans zover hersteld, dat de laatste bul dozer vertrokken is naar de dijken bij Herkingen. De laatste hand wordt thans gelegd aan het egaliseren en inzaaien voor gras. Aan de Noordzijde wordt thans een nieuwe kade gelegd waarbij 2 draglines zijn ingeschakeld en een zandzuiger in gereedheid wordt ge bracht om tussen deze kade vol te spui ten. Deze dijk komt ten Oosten van de haven naar de richting Dirkslandse sas. Vijftig biggen geschonken. Woensdag 12 Aug. was het voor velen in onze ge meente een vreugdevolle dag. Velen had den n.l. bericht ontvangen dat zij een geschenk in ontvangst hadden te nemen. Om ongeveer half elf verscheen een vee-auto met biggen in onze gemeente. Voor dat echter de uitreiking begon voerden eerst enige sprekers het woord o.a. de heer D. Vogelaar als voorzitter van de rayoncommissie van de Stichting voor de Landbouw; vervolgens de heer de Ridder van de afdeling Veehouderij dier stichting waarna onze Burgemees ter de heren namens de gelukkigen har telijk dank zegde en hoopte dat de var kentjes goed zouden groeien. Daarna werd overgegaan tot de uit reiking. Een 50-tal werden in ontvangst genomen waarna de schenkers verheugd huiswaarts togen. Het comité had veel bedankjes in ont vangst te nemen waaruit blijkt dat men uiterst tevreden was met deze mooie schenking. Na gehouden onderzoek betreffende T.B.C, vrij vee zijn in het gevvreide van midden- en oostduinen geen gevallen ge constateerd. In totaal zijn hier 103 stuks vee ingeschaard. Geslaagd voor hoofdonderwijzer Akte A J. J. de Kom alhier. Deze week is wederom een schip met aardappelen geladen 25 ton, met be stemming voor 's-Gravenhage. Zij die nog een varken vrillen in la ten schrijven kimnen dit doen bij de bq- de alhier. OTJDDORP Vissery. In de afgelopen week werd door de garnalenvissers 5 dagen gevist. Er werd 4176 kg pelderij garnalen aan gevoerd, prijs gemiddeld 0.81 per kg. 249 kg export garnalen 2.per kg, 180' kg tong gemiddeld f 1.40 per kg, 60 kg slipjes gemiddeld 0.60 per kg, 70 kg schar gemiddeld 0.16 per kg. Blazer verkocht. Schipper Corn. v. d. Klooster heeft onderhands verkocht de motor-blazer O.D. 10 aan J. van Soest te Stellendam. Kippen dood door waimte. Door de grote warmte lagen er bij dhr J. Neder- veld 34 jonge kippen dood in het hok wat voor N. een grote schade is. NIEUWE TONGE De gemeenteraad zal Donderdag avond 8 uur in openbare zitting bijeen komen. OUDE TONGE De haven is dicht. De nieuwe dijk ie de fa. Van Hattum en Blankenvoort '^an de Zuidkant van Flakkee op het ["ogenblik aanlegt, strekt nu al tot over j de haven van Oude Tonge, die daarmee j thans is af gedamd. Deze dijk wordt nu verder gelegd langs de Aymon Louis- i polder en men nadert nu al met rasse j schreden het werk dat vanaf de Sluis- haven onder Ooltgensplaat in de richting van Oude Tonge komt. Ook het leggen van de beschermende laag bitumen maakt goede vorderingen. Op de haven van Oude Tonge lozen drie waterschappen en om dit looswa- ter kwijt te raken is men thans druk bezig met het installeren van een hulp gemaal, waarop een tweetal pompen zullen worden gezet. Binnen de zgn. ko,epel van de Aymon Louisiapolder wordt hard gewerkt aan een bouwput waarin een nieuwe wa terkerende keersluis wordt gebouwd. 2 stel deuren zullen binnenkort de haven van Oude Tonge voor hoge vloeden be schermen. Een dubbele beveiliging dus die nog versterkt wordt door de bestaan de vloeddeuren.- Deze sluis komt dus iets beoosten de bestaande haven, waardoor het mogelijk zal zijn de bochten, die het scheepvaartverkeer bemoeilijken, weg te nemen. Dit behoort echter niet tot het thans uit te voeren werk en zal dus nog toekomstmuziek blijven. OOLTGENSPLAAT Koolzaadteelt in het rampgebied. Landbouwers in het rampgebied die koolzaad willen uitzaaien op percelen die tengevolge van de watersnood over stroomd zijn geweest met zout of brak water, dienen zich te verzekeren van de goedkeuring tot inzaai van de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst, aldus deelt de Rijksdienst voor Landbouwherstel mede. Zaaien van koolzaad zonder toestem ming heeft tot gevolg dat bij eventuele gehele of gedeeltelijke mislukking geen herstel bewerkingskosten worden ver goed. Benoemd. Wegens vertrek van de heer P. Blok naar Nijmegen, is tot di recteur der muziekvereniging U.D.I. be noemd dhr L. Horseling te Middelharnis. Benoemd. Met ingang van 1 Sept. is dhr G. J. Kobus alhier, benoemd tot on derwijzer aan de O.L. School te Oude Tonge. Motorfiets in brand. De heer H. uit Dordrecht die met vacantie bij familie Om de toekomstige horlogemakers een duidelijk beeld te geven, hoe het in nerlijk van een modern gesteend anker-horloge er uitziet hebben de Zwitsers dit reuzen model vervaardigd. Het loopt even accuraat als een horloge van nor male grootte; de opwindknop heeft de afmeting van een pompei, moes. Verslag van de gemeenteraad van 7 Augustus 1953. Na opening door de voorzitter werden de notulen gelezen en onveranderd vast gesteld. Een aantal ingekomen stukken w.o. goedkeuring op eerdergenomen beslui ten werden voor keimisgeving aangeno men. Als eerste agendapunt kwam aan de orde het onderzoek van de geloofsbrie ven der nieuw benoemde raadsleden. Na dat de vergadering een ogenblik werd geschorst werd door een commissie, be staande uit de heren van Gelder, Lok ker en Vervloet, de geloofsbrieven on derzocht en in orde bevonden. De raad besloot dan ook met algemene stemmen de nieuw benoemde radsleden toe te la ten. De gemeenterekening dienstjaar 1952 werd vervolgens aan de raad aangebo den en de commissie tot onderzoek der rekening zal een uitnodiging ontvangen om deze te komen nazien. Door de stad Bremen in Duitsland is aan deze gemeente een schenking ge logeerde zou Vrijdag zijn motorfiets starten, bij welke handeling plotseling het hele rijwiel in brand stond. Blussing met een schuimblusapparaat mocht niet baten. De motor werd totaal vernield. Vordering bestrating. Nu het herstel van de straten door de Groningers ver richt, is thans door het eigen personeel de herbestrating van de Emmastraat voltooid, terwijl het laatste stuk van de Molendijk nabij de Molen onder handen is genomen. Hier verdwijnen ook de zgn kinderkopjes en behalve op de Kaai zijn thans geen kinderkopjes meer in het dorp te bespeuren wat het berijbare wegdek betreft. Thans vragen Pr. Bern- hardstraat en de Boomgaardpad nog om een verbetering, wat, naar wij zullen hopen ook niet lang meer op zich laat wachten. Perceel gerst in brand. Gistermiddag omstreeks 12 uur werd de brandweer gealarmeerd, daar een perceel gerst van de landbouwer J. M. v. Rossum aan de Noordzijseweg in brand was geraakt. Het vuur vond gretig voedsel in het on- genaaaide koren. De brandweer was spoedig ter plaatse maar behoefde geen dienst meer te doen, daar het personeel het vuur had geblust. Aan het gewas werd toch nog enige schade toegebracht, Door het opstoken van enig vuil in de nabijheid is de brand vermoedelijk ont staan. Examens. Te Breda slaagde dhr T. de Jong, onderwijzer aan de Openbare School no. II voor zijn examen Hoofd acte B (2e gedeelte) DEN BOMMEL Schoolkinderen met vacantie. De schoolkinderen, zowel van de Christelij ke als de Openbare School zijn Maandag 17 Augustus voor een week met vacan tie vertrokken naar Arnhem. Afhalen van water. Zij, die met tank wagens leidingwater in den Bommel ko men halen, worden er op gewezen dat dit wat«r steeds te bekomen is tussen 13 en 14 uur in de Voorstraat (ter hoog te van van Hassent) tegen betaling van 1.25 per m3. Men lette er op dat al leen en uitsluitend tussen 13 en 14 uur wartér wordt afgegeven. Met deze afgifte is belast M. van St. Annaland, Voorstraat. 83. daan van 30.000 R.M. die met algeme ne stemmen in dank werd aanvaard. Dé gelden z^jn bestemd voor een nieuwe kleuterschool. Een aantal jongelui van Duitse en Nederlandse nationaliteit zul len bij de bouw behulpzaam zrjn en heb ben hun bivak opgeslagen in een schuur van de heer Wesdorp. Aan een adres van de ouderoommissie van de openbare U.L.O. te Middelharnis werd met algemene stemmen adhaesie betuigd. Met algemene stemmen werd beslo ten van de heer van Everdink een stuk bouwgrond te kopen groot 20890 m2 voor de prijs van 1.06 per m2 in Acht huizen. Met algemene stemmen werd besloten een kasgeldlening aan te gaan bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten groot 200.000.tegen een rente van 1%% 's jaars. Met algemene stemmen werd besloten in de openbare lagere school te Den Bommel een centrale verwarming met gas aan te leggen. Door de raad werd hiervoor een crediet verleend van 8800.Ook het herstel' van de water schade wordt dan tegelijk ter hand ge nomen voor zover dit nog niet is her steld. Een wijziging van de begroting dienst jaar 1952 en 1953 werd met algemene stem.men vastgesteld. De heer Melissant vroeg in de rond vraag hoe het zit met de bestrating aan de Molendijk. De kanten liggen op ver schillende plaatsen nog onafgemakt. De voorz. zei dat dit heeft gewacht op de beslissing van de Dijkring Flak kee, of daar nog woningen zouden moe ten verdwijnen in verband met de nieuw te maken waterkering. De heer van Gelder vroeg naar de uit betaling van'de gelden uit het rampen fonds. De voorz. antwoordde dat de mensen die aan de overkant geëvacueerd zijn geweest dit dikwijls uitbetaald hebben gekregen. Voor de niet geëvacueerde personen acht hij dit niet nodig. De Raad stemde dar mede in. De heer van Gelder vroeg ook nog wat gedaan moet worden met de opbrengst van de houtverkoop. De voorz. zeide dat dit geld naar alle waarschijnlijkheid gestort moet worden in 's Rijks kas. Daarna sluiting. -O- Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correscondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: Suriname: m.s. „Nestor" (19 Aug.) Ca nada m.s. „Noordam" (20 Aug.) Zuid Amerika; s.s. „Highland Chieftain" (18 Aug.) -------O NIEUW FBANKEERZEGEL In verband met de invoering der nieu we tarieven, bestond er bij P.T.T. be hoefte aan een postzegel van 3 et. Dit zegel is nu aangemaakt in een bruine kleur in het zogenaamde cijfertype (ont werp van Krimpen) en op de postkan-" toren verkrijgbaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1