mobilisatie ROBERT TAFT Bescherming in oorlogstijd is mogelijk Marktberichten Plaatselijk Nieuws CHK. WEEKBLAD OP GEEEFOKMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZÜID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Maar dan moet er een goed uitgerust burgerhulpcorps komen! Prins Bernhard naar Amerika KERKNIEUWS Weddenschap om baard Post voor proef- mobiiisanten Pieck teruggekeerd Kindersterfte gedaald GRAANBEÜRS Ouddorp krijgt automatische telefoonverbinding Zendingsdag van de G.Z.B, in de Ned. Herv. Kerk Jaargang Woensdag 5 Augustus 1953 No. 2227 ^tieWreau: Pr. HENDRIKSTRAAT 14, MIDDELHARNIS il^LÉFOON K 1870-2017 GIRO 167930 POSTBOX 8 Voor advertentiën uitsluitend Drukkerij TelefK 1870 - 2729 Na 6 uur 's avonds Telef. K 1870 - 2017 Verschijnt tweemaal per week. Woensdag en Zaterdag ABONNEMENTSPRIJS1.70 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Maandagmorgen zullen de radio- JLgteraars wel met zeer veel belang- lelling geluisterd hebben naar de Keuwsberichten-uitzending. i Het eerste wat we te horen kregen, las een oproep van de Chef van de [gjerale Staf. Deze oproep was be- lemd voor het kleinste gedeelte van e 20.000 man tellende derde divisie. Be leden van de Koninklijke Land- Lclit, die tevoren een Oranje waar- Luwingsbericht ontvingen moesten 1 werkelijke dienst komen en voorts andelen overeenkomstig de lastge- ina in hun zakboekje. Instructies Lten vermeld of op een blauw bil- L met de letter Q of op een oranje- Mjet met de letter B 1, welk biljet Lh in het zakboekje bevond. [Deze eerste oproep gold stafperso- i], koks, chauffeurs en kwartier makers. [Er zijn ook militairen, (de tweede Lep) die een wit waarschuwings- ^richt ontvingen, welke „spoedig" 1 werkelijke dienst moeten komen. kregen heden Dinsdagmorgen Ie oproep door de radio te horen. f De luisteraars werden verzocht aan Ltbericht (dat meerdere malen door Be radio is herhaald) zoveel mogelijk lekendheid te geven. Daaraan is ook levolg gegeven. De jongens die op let land werkzaam waren werden on- liddellijk gewaarschuwd en met de lt van circa 11 uur zagen wij dan grote aantallen vertrekken naar fun standplaats. Met nakomers na- luurlijk, die een volgende reisgele- tenheid namen. Deze mobiUsatie bestaat dus in 3 '1. Oproep van de eerste en kleinste [roep (van de 20.000 man) bestaan- k uit stafpersoneel, koks, chauffeurs fa kwartiermakers 2. Oproep van de tweede en groot- Ite groep (ongeveer 14.000 man.) 3. Verplaatsing naar het oefenter- Op 15 Augustus a.s. is de oefening ifgelopen en zullen alle jongens weer lenig zijn. Met deze proefmobilisatie, kortweg „Drietand" genoemd, zal Nederland noeten waarmaken aan het buiten- nd, dat het snel mobiliseren kan. Zover we weten is er geen enkel land, dat hierin zo vlug ismen heeft dus ■ten deze een naam op te houden! Het is ons bekend dat de meeste pongens hun spullen hadden gereed [gelegd, om op de eerste oproep pe wisten niet wanneer van het (land, van kantoor of fabriek, voUe- i uitgerust en bewapend op te ko- Imen, Al is Nederland niet zo militai- Iristisch aangelegd, aan medewerking Jontbreekt het niet. We hebben dan look het grootste vertrouwen, dat de- |ze proef zal slagen. Men heeft er de Augustusmaand Ivoor uitgekozen omdat dan de scho- IW gesloten zijn en men zonder het londer^vijs te storen kwartier kan ma llen. Anderzijds is het zo, dat juist lom deze tijd velen met vacantie zijn, pie ijlings naar huis moeten om tu- pue en plunjezak op te halen. Maar jdit alles kan toch betrekkelijk vlug, l'e meer, daar de militairen wisten, joatde oproep eerstdaags onverwachts |zou komen. Bij deze proefmobilisatie worden jook motor-rijtuigen gevorderd. Zij, jtue hiervoor waren ingeschreven zul- l'en echter op de vorderingsplaats al- l'een hun papieren hebben in te leve- jten en in de meeste gevallen hun jauto weer kunnen meenemen. Het is piles slechts bij wijze van proef. De oefening is zo opgezet, dat het I publiek er weinig door gehinderd jWotdt, Zo is b.v. het treinverkeer jvoor de burgers niet stopgezet al is [''«t vanzelfsprekend op deze dagen l^sel dmkker dan anders. °6t gaat er bij deze proef n.I. om, «a na te gaan hoe het Nederlandse jwusatie-systeem, dat namelijk veel I j *'Jkt van de methode die in andere ^^^«n Wordt toegepast, werkt. Vertegenwoordigers van de Noord- antische Vprdragscommissie zijn hetn'^' aanwezig om kennis te ^ïi van het functionneren van dit ^ij zullen er over tevreden zijn E» Vrijdagmiddag is de republikeinse se nator Robert Alphonse Taft te New York aaji kanker in de heup overleden. Hij bereikte de leeftijd van bijna 64 jaar. In zijn jeugd was Taft's vader presi dent der Verenigde Staten en daarna rechter in het hoogste Amerikaanse ge rechtshof. Op school muntte hij reeds uit door zijn scherpzinnigheid en rekenden zijn leraren hem tot een der beste studen ten. In 1917, toen Amerika aan de eerste wereldoorlog deelnam, meldde hij zich ook bij het leger aan. Hij werd echter afgekeurd wegens bijziendheid. Aangezien zijn vader medewerkte aan de Vredesonderhandelingen na afloop van de oorlog en de oprichting van de Volkenbond verkreeg ook Robert een verantwoordelijke plaats in een der ve le commissies en woonde hij de onder handelingen te Versailles bij. Hier onderscheidde hij zich van vele andere ambtenaren en werd het oog op hem gevestigd. In 1921 werd hij lid van het Huis van Afgevaardigden (Tweede Kamer) en in 1930 Senator (Eerste Kamer). Zijn invloed was zeer groot. Hij is ve le jaren de leider geweest van de Repu blikeinse Partij. Tot drie maal toe dong hij mede naar de candidatuur voor het presidentschap. Dit jaar was hij de felste concurrent van president Eisenhower. Het heeft er een ogenblik naar ge staan, dat Eisenhower het onderspit voor hem moest delven. Hij was een verwoed Isolationist, welk standpunt hij tot aan zijn dood heeft volgehouden en verdedigd. Daarom was bij de laatste candidaaat- stelling de belangstelling van de gehele wereld zo groot, wijl men zich afvroeg wie het zou winnen Taft of Biseniiower. Wanneer Taft over Eisenhower getri omfeerd zou hebben, zou hij hoogst waarschijnlijk toch niet gekozen zijn, omdat dit een gehele omwenteling in de binnen- en buitenlandse politiek gebracht zou hebben. Het volk zou dan waar schijnlijk de democraat Stevenson geko zen hebben. Al moest men enkele van zijn menin gen delen, zo schrok men toch terug voor de consequenties. Hij zou b.v., lettende op het huidige overwicht, een derde wereldoorlog ge riskeerd hebben, overtuigd dat deze thans minder slachtoffers zou hebben gevraagd dan wanneer de tegenstander gelegenheid kreeg zich voortdurend te blijven versterken. Het Korea-conflict moest niet door on derhandelingen, maar door het zwaard worden beslecht. Letten wij nu op de vele onlusten, die er achter het ijzeren gordijn zijn, dan blijkt het, dat zijn visie op de verhoudin gen juist is geweest. Wie zou echter een oorlog daarom hebben aangedurfd. Al is hij niet aan de macht gekomen zo was hij toch een zeer knap en be kwaam politicus, die door vriend en vij and werd gewaardeerd om zijn oprecht heid, maar ook bereidheid tot medewer king als hij zag dat in de huidige om standigheden het land het vereiste. President Truman en hij stonden vaak lijnrecht tegenover elkander en toch be noemde Truman hem op hoge posten en won steeds zijn gewaardeerde adviezen in. Thans is hij niet meer. Zijn leven is afgesneden en geldt het ook van hem, dat tesamen de wijze en de dwaas ster ven en dat ze beiden naar ene plaats gaan. Welke voorname plaats hij ook in het machtige Amerika moge hebben itigeno- men, de voornaamste vraag in zijn gehe le leven is geweest, of hij zich als een arm zondaar voor God heeft leren ken nen om alleen in het bloed des beteren Verbonds vergeving te zoeken voor zijn arme ziel en vrede met God te maken door onze Heere Jezus Christus. Ook voor de machtigen der aarde geldt het, wat de Heere Jezus tot Nico- demus zeide, dat zonder wedergeboorte niemand het Koninkrijk Gods kan in gaan. Iedereen was het er over eens, dat Willem een baan met toekomst had. Toch ging Willem emigreren. „Hier in Holland zit je maar gevaarlijk klem tus sen die Russen en Amerikanen; voor mij geen derde wereldoorlog," zei hij. Wil lem zit nu in Australië. Laatst schreef hij, dat ze ook daar schuilkelders gaan bouwen eni dat de emigranten er van overtuigd zijn, dat zij bij een eventuele volgende oorlog eveneens zullen worden opgeroepen. Australië is geen uitzondering. In een wereld, waarin vliegtuigen in één ruk om de aarde vliegen, kan geen mens er meer voor 100 zeker van zijn ook al bevindt hij zich in de verste uithoek dat het oorlogsgeweld aan hem voor bij zal gaan. Die zekerheid heeft, gezien de omtwikkeling van het raketwapen, niemand. ,,Ach en wee" roepen helpt hier niet. Er is maar één verstan dige oplossing nu het gevaar niet te ont lopen is en dat is: het gevaar onder ogen zien. De propaganda van de „koude" oor log heeft bewerkt, dat sommige Neder landers een volgende oorlog God ge ve, dat die ellende ons bespaard blijve als volgt zien: één atoombom op la ten we zeggen Utrecht en heel ons land ligt tegen de vlakte. Bewijst men met cijfers, dat een atoombom zo een uit werking niet heeft, dan zeggen deze pes simisten, dat er dan nog wel een paar atoombommen bij gegooid zullen wor den, zodat het resultaat in ieder geval hetzelfde zal zijn. Degenen, die zo rede neren, vergeten dat Rusland en Ameri ka niet beschikken over zoveel (kost bare) atoombommen, dat zij die kunnen verspillen aan doelen in ons land, welke zij even goed met brisantbommen kun nen bestoken. Maar laten wij nu eens het ergste ver onderstellen en aannemen, dat ons land, als er weer oorlog zou komen, gebom bardeerd zou worden, zelfs met een atoombom. Waar moeten wij dan op re kenen Ons laag gelegen, dicht bevolkt land is kwetsbaar. Een bom op een dijk kan grote overstromingen veroorzaken en een bombardement van een stad vele slachtoffers onder de bevolking en ver woeste huizen. Van een complete verpul vering zal echter geen sprake zijn, want van een bombardement van 80 ton bri santbommen per km2 en dat is onge veer het maximum bedraagt de kans op voltreffers maximaal 8 De uit werking van een atoombom is groter dan het zwaarste bombardement met brisantbommen dat Nederland verwach ten kan, maar zij wordt vaak zeer zwaar overschat. De totale vernieling die een atoombom teweeg brengt blijft beperkt tot een oppervlakte van enkele kilome ters. Men is geneigd voor deze gevaren, die visioenen openen vol ellende en verschrik king de ogen te sluiten. Deze geneigd heid is dom en kan zelfs misdadig ge noemd worden, omdat wij tegenover on ze gezinnen verplicht zijn te zoeken naar middelen, waardoor wij de verwoestende werking van het oorlogsgeweld kunnen verminderen. Die middelen zijn er: een dijk is te herstellen, branden kunnen ge blust worden, men kan onder het puin bedolven burgers redden en daklozen en gewonden helpen. In vredestijd hebben wij er al hulpdiensten voor, zoals de brandweer en de geneeskundige dienst. Deze overheidsdiensten kutmen echter in geval van oorlog de schade en het leed niet in voldoende mate terugbrengen. Diepgaande bestudering van de erva ringen in de afgelopen oorlog hebben echter aangetoond dat met een goed- geoefende en goed-uitgeruste Bescher ming Bevolking het aantal slachtoffers en de schade met meer dan de helft ver minderd kunnen worden. Dit kan alleen gedaan worden, wanneer de burgerbe volking in haar geheel voor 100 ach ter de organisatie „Bescherming Bevol king" staat. Slechts wanneer wij van de „Bescherming Bevolking" in vredestijd al een goed geoefend en goed uitgerust burgerhulpcorps maken van ruim 200.000 man, zullen wij een verantwoor de verzekering op de gevaren van een oorlog hebben afgesloten. Ook met een B.B. zullen er slachtoffers te betreuren zijn, maar minder, veel minder. Daar voor moet nu, in vredestijd, het offertje gebracht worden van een paar uur vrije tijd. Dat offertje zal een ieder licht val len als daarbij steeds voor ogen gehou den wordt, dat wij de uitwerking van het oorlogsgeweld met meer dan de helft kunnen verminderen, als iedere Neder lander, man of vrouw, meewerkt aan de B.B. Het zou kunnen zijn, dat juist uw gezin en uw huis daardoor gespaard blijft. Wij hebben in de rampdagen gezien, wat georganiseerde hulp vermag, Laat dat een aansporing zijn om zich voor het werk aan de B.B. te 'geven! Zondagavond is Prins Bernhard per vliegtuig naar New York vertrokken. Hij zal een tournee maken van tien dagen, waaronder allereerst een twee daags bezoek aan de Prinsessen, die te Cape Cod verblijven. Daarna vertrekt de Prins naar de Nederlandse Antillen. In zijn functie van inspecteur Generaal van de Koninkl. Marine zal hij op 7 Au gustus een der marine-basis bezoeken en te Willemstad een monument onthullen. De Koningin, die haar gemaal uitge leide deed, speet het dat zij de tocht on mogelijk mee kon maken maar was ver heugd dat het bezoek van de Prins sa menviel met de verjaardag van Prinses Irene, Ds D. VAN DIJK VEERTIG JAAR PREDIKANT Maandag 3 Augustus vierde ds D. van Dijk, de nestor van de predikanten van de Geref. Kerk onderh. art. 31 K.O. te Groningen zijn veertigjarig ambtsjubi leum als predikant in de Gereformeerde kerken. Hij werd 17 December 1887 te Blija geboren en diende eerst de Geref. kerk van Knijpe bij Heerenveen, daar na die van Uithuizen en sinds 1920 die van Groningen. In 1944 maakte ds Van Dijk zich los van de synodale besluiten en is sindsdien een van de vooraanstaan de figuren in de Geref. kerken onderh, art. 31 k.o. Hij is o.a. voorzitter van het college van curatoren van de theologi sche hogeschool te Kampen en voorzitter van de vereniging van predikanten bij de Geref. Kerken. Ds H. J. VAN SCHUPPEN ZEVENTÏO JAAR Dinsdag 4 dezer vierde ds H. J. van Schuppen, sedert 1929 predikant van' de ,Ned. Herv. Gemeente te Lunteren zijn zeventigste verjaardag. Hij werd te Veenendaal geboren en in 1918 predikant te Groot-Ammers. Daarna stond de jubi laris nog van 19261929 te Oudewater, Waar in 1927 onder zijn leiding de twee de predikantsplaats werd opgeheven. Van de hand van ds Van Schuppen verschenen enige preken in de series Stemmen uit Jeruzalem en Genade voor Genade en twee boeken De geopende fontein en Sterven en Leven. De provinciale kerkvergadering van Gelderland heeft met ingang van 1 Oc tober a.s. emeritaat verleend aan ds Van Schuppen. Hij zal 28 September a.s. af scheid van zijn gemeente nemen en het ligt in zijn bedoeling om dan te Lunte ren te blijven wonen. Drie jongelieden van tegen de twin tig hadden afgesproken dat zij hun baard zouden laten staan en dat hij, die na een) week zonder baard zou verschijnen, een rijksdaalder zou moeten betalen. Vrijdagavond verschenen twee van de vrienden met een vlasachtig aangroeisel aan hun kin, de derde was echter zo glad als een aal. „Betalen" schreeuwden de baarddragers, doch daar had de clean shaven jongeling geen zin in. Er ont stond een formidabele vechtpartij, waar aan een agent een einde maakte. In hej, bureau aan de Nassaukade kwam liet gezelschap tot bedaren. De rijksdaalder heeft de verliezer daarna toch maar betaald. (N.R.Crt.) Post voor militairen, die deelnemen aan de oefening Drietand (de proefmo bilisatie) moet als volgt worden geadres seerd:, rang, -naam, voorletters, leger- nummer, onderdeel N.A.P.O.-231. Alle stukken moeten volgens het bin nenlands tarief worden gefrankeerd. Wilhelm Pieck, de president van Oost-Duitsland, die sinds 27 April in de Sowjetunie heeft vertoefd om te her stellen van een longontsteking, is Zater dag gebruind en welvarend in Oost-Ber- lijn teruggekeerd. Op het hoofdstation van Oost-Berlijn werd hij begroet door een delegatie on der leiding van premier Grotewohl en vice-premier Ulbricht. Ook de Russi sche Hoge Commissaris Wladimir Sem- jonov was aanwezig. Het station en de omliggende straten stonden onder scherpe bewaking van honderden leden van de Volkspolitie, met machinepistolen en andere automa tische wapens in de aanslag. Naar de wereldgezondheidsorganisatie meedeelt is het sterftecijfer onder jonge kinderen in de meeste landen sinds 1938 gestadig gedaald. Dit blijkt uit een sta tistisch rapport, dat betrekking heeft op 44 landen, gebieden en steden over de kindersterfte in de jaren 1950, 1951 en 1952, vergeleken met het gemiddelde over de periode 19281938. Hoewel dus sinds 1938 over het algemeen een da ling van sterfte geconstateerd is, steeg het sterftecijfer in de Tweede Wereld oorlog in de landen, die het meest van de oorlog te lijden hadden. Volgens het rapport stierf 3 tot 24 pet. var.' de levens geboren kinderen in de verschillende landen vóórdat ?:ij één jaar oud waren. In 1952 bedroeg het percentage 2 tot 16. In sommige landen daalde de kindersterfte met 50 pet. en n.eer, in Engeland b.v. met 53 pot, In België met 34 pet., in Nederland met 50 pet., in de Ver. Staten eveneens.met 50 pet., in Zweden met 60 pet. en in Japan met 53 pet. In 1944 bereikte de kindersterfte in Frankrijk en Nederland een ongekende hoogte. In Duitsland werd het hoogte punt in de sterfte van jonge kinderen kort na afloop van de oorlog bereikt. (Reuter) Foto Paul Hu^ De jongste foto van H.K.H. 'Prinses Irene, die Woensdag 5 Augustus t4 jaar wordt. H.K.H. Prinses Irene zal haar verjaardag dit jaar ver van huis vieren, daar zij met haar oudste zuster Prinses Beatrix op een vacantie-reis is in de Ver enigde Staten. Die dag zal zeker in den vreemde ook niet ongemerkt voorbij gaan. In gedachten zuilen haar ouders en andere zussen bij haar zijn en ook zal op deze dag ons gehele Nederlandse volk aan haar denken! "Wij wensen Prinses Irene een prettige verjaardag in the far West en een genotvolle vacantie! ROTTERDAM, 3 Aug. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Voedergranen van de nieuwe oogst. Zomergerst 23 25, met flauwe afloop, wintergerst 23.50—24.50, rogge tot 23.50. VEEMARKT ROTTERDAM, 3 Aug. Ter veemarkt aangevoerd in totaal 1623 dieren, waar onder 1060 vette koeien en 563 varkens. Prijzen per kg: vette koeien 2.702.78 2.54—2.66, 2.20—2.38, varkens lev. gewicht 1.95, 1.92, 1.90. De aanvoer van vette koeien was iets ruimer met trage handel, de prijzen van beste beesten onveranderd, 2e en 3e kwaliteit niet geheel prijshoudend. Eni ge prima's gingen nog boven notering. De aanvoer vaji varkens was kleiner, de handel vlot en de prijzen waren hoger; prima exemplaren gingen nog fcoven no tering. MIDDELHARNIS Tweetal. Bij de Chr. Geref. Kerk al hier is het volgende tweetal gesteld, nl. Ds B. Bijleveld te Noordeloos en Ds M. S. Roos te Zwijndrecht. Eerstdaags zal op de ledenvergadering hieruit een keuze worden gedaan. SOMMELSDIJK Burg. Stand over de maand Juli '53 Geboren: Johanne Neeltje, dochter van J. van Mierloo en A. Lodder; Aren Anthonij, zoon van J. Roetman en L. de Keizer; Leendert, zoon van L. Jordaan en A. Mierop; Heintje Wilhelmina Mar- garetha, dochter van L. Melissant en G. de Lange; Johanna Maria, dochter van J. Nipius en A. Kieviet; Cornelia, doch ter van J. Mackloet en N. Huizer; Ma ria, dochter van C. v. d. Put en S. Schil- peroord. Overlijden: Bastiana M. van der Mei- de, echtg, van I. A. Mosselman; Neeltje Noordijk, wed. van T. van den Doel; Jacob van den Nieuwendijk, echtg. van S. VroegindeweijBastiaan van der Gij- ze, weduwn. van M. van der Sloot; Jan na P. Fase, ongehuwd. HuweJflken: J. P. C. Vogelaar, 27 j., en W. M, Mooijaart, 23 j., J. K. van der Wende, 23 jaar en M. P. Blok 27 jaar; J. Dubbeld 28 jaar en W. van den Doel, 20 jaar. OUDE TONGE Keuring dienstplichtigen. De burge meester brengt ter algemene kennis, dat a. aan alle keuringsplichtigen, die tij dens de zitting 1952/1953 (keuring lich ting 1954) ter keuring moesten verschij nen, de oproepingen voor opkomst ter keuring zijn verzonden; b. de in 1934 geboren mannelijke per sonen, die in een der Nederlandse be volkingsregisters zijn opgenomen of daarin hadden behoren te zijn opgeno men, en de oproeping voor opkomst ter keuring dan wel een bericht van niet inschrijving nog niet hebben ontvangen, zich voor 1 Januari 1954 ter gemeente secretarie moeten aanmelden. Met ingang van 5 Augustus 1952 té 13.00 uur zal weder enige uitbreiding gegeven worden aan de mogelijkheid tot automatisch interlocaal verkeer. Dan zullen nl. de aangeslotenen van de geautomatiseerde telefoonnetten van het district Rotterdam de verbindingen met de asungeslotenen van het net Ouddorp langs automatische weg tot stand kun nen brengen. Eveneens kunnen de aangeslotenen van het telefoonnet Rotterdam, die reeds interlocaal kunnen uitkiezen, de genoem de verbindingen automatisch tot stand brengen. Wij hopen op een en ander Vrijdag as. terug te komen. -O- Donderdag 6 Aug. wordt in hét Rij- senburgse bos te Driebergen-Rijsenburg de 42ste Zendingsdag gehouden van de Ger. Zendingsbond. Als sprekers treden op: Ds F. Kijftenbelt te Wierden over „Kores en de tempelvaten". Ds H. A. v. Slooten te Wierden over: „Zal ijzer bre ken?" Ds J. T. Doornenbal te Oene: „Dan zullen daar de blijde zangers staan." Ds P. P. J. Monster te Katwijk aan Zee: „Den machtige de vangst ont nomen." Ds D. J. van Dijk te St. Anna- land over: „Een vruchtbare prediking". Ds C. J. van de Graaf te Nijkerk: „De tot koning gekroonde priester." Slotwoord door Ds P. Zijlstra te Viaar- dingen over: „Breken en bouwen". Muziekinstnmienten. Vanwege de Stichting voor Maatschappelijk Werk in Zuid-Holland wordt medegedeeld, dat door de Vereniging voor Huismuziek een groot aantal violen, celli en fluiten is bijeengebracht ten behoeve van per sonen, van wie een dergelijk instrument door de watersnood is verloren gegaan. Tevens is een aanzienlijke hoeveelheid, voor deze instrumenten geschreven mu ziek verzameld. Zij wier instrument en/of muziek door de watersnood is verloren gegaan en die eventueel voor zulk een instrument of muziek in aanmerking zouden willen komen, worden verzocht hiervan uiter lijk 8 Augustus 1953 ter gemeente sec retarie opgaaf te doen, onder vermel ding van naam en adres en verlangt in strument, al dan niet gepaard aan ver strekking van muziek voor het instru ment. DEN BOMMEL Bloemengeschenk Vrijdag werden hier alle huisvrouwen, verblijd, daar ze elk een mooie potplant kregen. Het was een geschenk uit Gro ningen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1953 | | pagina 1